Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (16)Книжкові видання та компакт-диски (13)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>A=Руда Н$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 3
Представлено документи з 1 до 3

      
1.

Руда Н.І. 
Ефективність лікування телят, хворих на бронхопневмонію, із використанням імуномодуляторів РБС і БАІ-1: Автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.01 / Н.І. Руда ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2001. — 19 с. — укp.

Вивчено показники природної резистентності телят, хворих на катаральну бронхопневмонію. Виявлено імунодефіцитний стан у хворих тварин: зниження активності клітинних і гуморальних факторів захисту організму. Експериментально обгрунтовано застосування імуномодуляторів РБС і БАІ-1 для профілактики захворювань на катаральну бронхопневмонію у телят.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П872.232-911-7
Шифр НБУВ: РА316457 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Руда Н.В. 
Мовна репрезентація категорії демінутивності: універсальне та ідіоетнічне: автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.15 / Н.В. Руда ; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка, Ін-т філол. — К., 2009. — 19 с. — укp.

Досліджено універсальні й ідіоетнічні риси у формальній і семантико-функціональній репрезентації категорії демінутивності в українській, англійській, латинській мовах, виразники якої відображають особливості оцінно-емоційної концептуалізації дійсності у картинах світу проаналізованих мов. Розглянуто питання взаємозв'язку та мовного вираження універсальних категорій оцінки й емоцій, розглянуто особливості їх реалізації у такому гносеологічно-мовному явищі, як демінутивність. Проаналізовано формальні засоби вираження категорії демінутивності в українській, англійській і латинській мовах на тих рівнях мовної структури, де зазначена категорія може виражатися. Виявлено семантико-функціональні характеристики демінутивних одиниць, які є загальними та специфічними для досліджених мов. На підставі аналізу результатів дослідження мовної репрезентації категорії демінутивності зроблено висновок, що демінутивність - це універсальна гносеолоічно-мовна категорія, яка має етномовну специфіку свого формального відтворення та характеризується полісемантичністю, оскільки репрезентує окремі значення та функції, загально властиві їй у кожній з досліджених мов, а також мовноспецифічну семантику та прагматику.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш12-315 +
Шифр НБУВ: РА368784

Рубрики:

      
3.

Руда Н.Л. 
Особливості мотиваційної сфери старшокласників з різним рівнем навчальних досягнень: Автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.07 / Н.Л. Руда ; Ін-т психології ім. Г.С.Костюка АПН України. — К., 2006. — 21 с. — укp.

Висвітлено особливості структури мотиваційної сфери школярів раннього юнацького віку з різною результативністю навчання. Охарактеризовано вікові зміни у змісті й інтенсивності вияву далекої та близької мотивації учнів старших класів за впливу їх потреби в особистісному й професійному самовизначенні. Визначено суттєву диференціацію за змістом і темпами розвитку складових мотиваційної сфери школярів залежно від рівня навчальних досягнень. З'ясовано, що розвиток окремих мотивів у межах різних за своєю успішністю групах старшокласників набуває своєрідних особливостей, які насамперед зумовлюють переструктурування мотиваційної сфери у цілому як новоутворення раннього юнацького віку. Проаналізовано конструктивні та деструктивні тенденції розвитку окремих груп мотивів, які є домінувальними у мотиваційній сфері учнів старших класів. Розроблено й апробовано програму активізації конструктивних тенденцій даної сфери, що сприяє підвищенню результативності їх навчання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю984.030.2-72 + Ю983.402.3 + Ч421.22 +
Шифр НБУВ: РА345255

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського