Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (1)Наукова електронна бібліотека (14)Реферативна база даних (286)Книжкові видання та компакт-диски (389)Журнали та продовжувані видання (31)
Пошуковий запит: (<.>A=РУДНИЦЬК$<.>+<.>A=ОЛЬГ$<.>+<.>A=ГЕОРГІЇВНА$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 22
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Рудницька І.І. 
Деформаційні залежності повних інтегральних інтенсивностей в дифрактометрії мікродефектів монокристалів: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.07 / І.І. Рудницька ; НАН України. Ін-т металофізики ім. Г.В.Курдюмова. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Проведено експериментальну апробацію існуючої теоретичної моделі деформаційної залежності повної інтегральної відбивної здатності (ПІВЗ) у монокристалах з випадково розподіленими дефектами (ВРД), що враховує вплив ефектів екстинкції через розсіяння на ВРД на деформаційну залежність когерентної складової ПІВЗ та враховує залежність від пружної деформації (ПД) дифузної складової й обумовлених нею факторів екстинкції. Показано, що ця модель не дає змогу одержати адекватний кількісний опис сумісного впливу ПД і ВРД на ПІВЗ, але пояснює спостережені аномальні ефекти можливих залежно від величини ефектів екстинкції адитивного (для малих величин) і неадитивного (для великих) впливів ВРД та ПД на ПІВЗ. Запропоновано нову модель деформаційної залежності ПІВЗ у кристалах з ВРД, що враховує вплив деформації на дифузну складову ПІВЗ та обумовлені дифузним розсіянням ефекти екстинкції, з використанням якої здійснено адекватний опис відповідних експериментальних даних і встановлено залежність від ПД дифузної складової ПІВЗ, а також факторів екстинкції, обумовленої розсіянням на дефектах. Феноменологічно розділено внески пружного вигину та ВРД до ПІВЗ шляхом факторизації всіх параметрів запропонованої моделі на множники, що залежать тільки від ВРД, та множники, що залежать від ПД. Це дало змогу створити унікальний метод кількісної діагностики характеристик ВРД, базуючись на вивченні деформаційних залежностей ПІВЗ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В372.134,022 +
Шифр НБУВ: РА335457

Рубрики:

      
2.

Рудницька О.В. 
Маркетингова діяльність сільськогосподарських підприємств на ринку органічної агропродовольчої продукції: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.04 / О.В. Рудницька ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2007. — 19 с. — укp.

Розроблено теоретико-методичне забезпечення та практичні рекомендації щодо формування маркетингової діяльності товаровиробників органічної продукції у період становлення ринку. За результатами комплексного дослідження виявлено особливості та закономірності формування ринку даної продукції в Україні. Визначено рівень впливу факторів зовнішнього та внутрішнього середовища на діяльність підприємств на цьому ринку. Здійснено його сегментацію для визначення профілю вітчизняного споживання зазначеної продукції. Обгрунтовано методичні підходи до формування результативної системи маркетингу на базі розроблених стратегій розвитку маркетингової діяльності та засобів комплексу маркетингу. Узагальнено зарубіжний досвід з метою його адаптації до умов України. Визначено попит споживачів на органічну продукцію на підставі оптимізаційної моделі споживання з урахуванням рівня доходів покупців і ціни.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)321-211.1 + У9(4УКР)421.51 +
Шифр НБУВ: РА354556

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Рудницька О.М. 
Менеджмент персоналу промислового підприємства: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.02 / О.М. Рудницька ; Держ. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 1999. — 19 с. — укp.

Розглянуті питання підвищення ефективності управління персоналом в системі менеджменту промислового підприємства. На підставі аналізу типових функцій і завдань розроблена структура служби управління персоналом. Обгрунтована методика оцінки трудового вкладу працівника, групи працівників в кінцевий результат діяльності підприємства, розроблена концепція регулювання чисельності персоналу на підставі виробничої або соціальної орієнтації та обгрунтована методика планування структури персоналу з використанням нелінійних регресійних і оптимізаційних моделей. Обгрунтовані принципи і розроблені методичні засади формування гнучкої системи мотивації управлінського персоналу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)301-64-21

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Рудницький М.П. 
Методи випробувань і міцність металічних композиційних матеріалів при високих температурах: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.02.09 / М.П. Рудницький ; НАН України. Ін-т пробл. міцності. — К., 1999. — 20 с. — укp.

Захищається 11 наукових робіт, 4 авторських свідотцтва та Державний стандарт України. Розроблено випробувальне обладнання для дослідження механічних властивостей металічних композиційних матеріалів (МКМ) та їх компонентів, в тому числі кільцевих конструктивних елементів, на основі тугоплавких металів в широкому діапазоні температур та швидкостей деформування. Створені методики для восокотемпературних досліджень розтягуванням міцності армуючих волокон за установлених і високих швидкостей деформування, міжшарового зсуву для багатошарових МКМ, кільцевих зразків, а також жорсткості випробувальних машин. Встановлено і узагальнено нові експериментальні дані досліджень властивостей міцності волокон, багатошарових МКМ, нікелевих сіток та композитів з нікелевою матрицею.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ж364-1с

Рубрики:

      
5.

Рудницька Л.В. 
Методика вивчення індивідуального стилю письменника на заняттях з української літератури в педагогічному коледжі: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.02 / Л.В. Рудницька ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Обгрунтовано та практично перевірено методичну систему вивчення індивідуального стилю письменника на заняттях з української літератури у педагогічному коледжі. Визначено критерії сформованості літературо-стилістичної компетентності у майбутніх учителів початкової школи. Розроблено етапи відповідної педагогічної технології. Запропоновано методичні засади вивчення індивідуального стилю залежно від жанрової природи твору, доповнено типологію занять. Введено до системи роботи словесника інноваційні методи та прийоми навчання, які сприяють засвоєнню теоретико-літературних знань про індивідуальні стилі, формуванню вмінь визначати стильові риси творчості письменника тлумачити конкретику худжнього тексту, установлювати діалогічні взаємозв'язки з іншими видами мистецтва, літературою традицією, напрямом, використовувати набуті знання та уміння у фаховій діяльності вчителя початкової школи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4УКР)р20 +
Шифр НБУВ: РА349506

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Рудницька О.П. 
Правове регулювання гарантійних виплат у трудовому праві: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.05 / О.П. Рудницька ; Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького НАН України. — К., 2010. — 19 с. — укp.

Комплексно досліджено теоретичні та практичні проблеми правового регулювання гарантійних виплат у трудовому праві України. Виділено й охарактеризовано етапи розвитку трудового законодавства щодо надання гарантійних виплат працівникам. Розглянуто механізм правового регулювання гарантійних виплат працівникам у міжнародно-правових актах і зарубіжному законодавстві. Сформульовано визначення поняття гарантійних виплат. Розглянуто характерні ознаки, соціально-економічний та юридичний зміст гарантійних виплат у теорії трудового права. Проаналізовано співвідношення гарантійних виплат з іншими виплатами роботодавцями на користь працівників. Доведено, що у трудовому праві сформувався інститут гарантійних виплат. Досліджено окремі види гарантійних виплат, описано їх правовий режим. З'ясовано, що вихідна допомога, виплати за невикористану відпустку або її частину, оплата часу вимушеного прогулу у разі незаконного звільнення або переведення на іншу роботу, а також виплати, що надаються працівникам у з'язку з їх переїздом на роботу в іншу місцевість у вигляді заробітної плати й одноразової допомоги за своїм призначенням і змістом є гарантійними виплатами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х879(4УКР)23
Шифр НБУВ: РА370394 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Рудницька Ж.О. 
Розвиток творчих умінь студентів у процесі виконання лабораторних робіт з курсу загальної фізики: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.02 / Ж.О. Рудницька ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 2007. — 21 с. — укp.

Розвинуто теоретичні засади формування у студентів вищих технічних навчальних закладів творчих умінь різних ступенів під час виконання лабораторних робіт з фізики. Вивчено умови позитивної мотивації у процесі професійно-творчої діяльності студентів. Визначено нові критерії сформованості їх творчих умінь. Запропоновано алгоритм виконання творчих завдань студентами з використанням прийомів творчого пізнання, нові діалектичні засади розробки системи творчих завдань. Обгрунтовано й експериментально показано ефективність нових дидактичних умов щодо успішної реалізації лабораторних занять з фізики з використанням творчих завдань. Розроблено структуру методики проведення даних занять з метою розвитку творчих умінь студентів, систему творчих завдань до лабораторних робіт, програму розвитку цих умінь у студентів вищого навчального закладу на лабораторних заняттях з курсу загальної фізики, план проектування проведення такого заняття.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В3 р(4УКР)3-3,022 +
Шифр НБУВ: РА351822

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Рудницька У.Б. 
Свобода людини та її світоглядне сприйняття: соціально-філософський аналіз: автореф. дис... канд. філософ. наук: 09.00.03 / У.Б. Рудницька ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2008. — 16 с. — укp.

Проведено соціально-філософське дослідження свободи людини та її світоглядного сприйняття. Визначено зміст і своєрідність свободи як багатовимірного, складного суспільного явища. За цього обгрунтовано розуміння свободи я феномену людського світоглядного сприйняття. Показано, що світоглядне сприйняття свободи людиною здійснюється шляхами освоєння та соціалізації. Освоєння є процесом інтеріоризації навколишнього світу, за якого відбувається формування образу свободи у контексті внутрішнього духовного світу людини. Відзначено, що соціалізація є процесом перетворення біологічного індивіда в природно-соціальну істоту, зрілу людську особистість як дедалі свідомішого суб'єкта свободи. Обгрунтовано тезу, що формування світосприйняття свободи людиною відбувається за рівнями: особистісним (визначеним тілесною організацією людини, її психологією та "індивідуальним успіхом"), міжособистісним (фокусується на відношеннях особистості та соціуму), інституційним (характеризується взаємодією людини з суспільними інститутами), політичним (коригується владним і правовим полем).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю212.73 + Ю6*633.221 +
Шифр НБУВ: РА357130

Рубрики:

      
9.

Рудницька Н.В. 
Становлення і розвиток системи освіти євреїв на Волині у ХІХ - на початку ХХ століття: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / Н.В. Рудницька ; Запоріз. держ. ун-т. — Запоріжжя, 2002. — 20 с. — укp.

Цілісно досліджено загальні закономірності та особливості соціально-економічної та культурно-освітньої політики уряду Російської імперії стосовно єврейського населення країни, зокрема, Волинської губернії. Вивчено і введено до наукового обігу значну кількість матеріалів і джерел, які не вивчались істориками України та зарубіжними науковцям. Здійснено комплексне вивчення історичного процесу формування єврейської загальної освіти поруч з традиційною релігійною. Визначено провідні тенденції розвитку освіти евреїв, її національну специфіку. Надано характеристику змісту та методів навчання у навчальних закладах різного типу та рівня.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР-9Е)52-7 + Т3(4УКР346)52 + Т34(4УКР)45 +
Шифр НБУВ: РА321989

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
10.

Рудницький О.М. 
Фортепіанна творчість Миколи Колесси в контексті стильових напрямків XX сторіччя: автореф. дис... канд. мистецтвознав.: 17.00.03 / О.М. Рудницький ; Львів. нац. муз. акад. ім. М.В.Лисенка. — Л., 2009. — 16 с. — укp.

Проаналізовано найбільш вагомі естетико-стильові напрями європейської фортепіанної музики XX ст., їх вплив на фортепіанну творчість М. Колесси (зокрема, неофольклоризму, символізму-імпресіонізму, неокласицизму, неоромантизму). Розглянуто його творчість в контексті єдності національних і загальноєвропейських первнів, суб'єктивно-психологічної зумовленості звернення до фортепіано як інструмента, а саме: авторецепції фортепіанного жанру, жанрових моделей та їх авторської трансформації. Висвітлено роль фортепіанних творів М. Колесси у сучасному художньому вимірі у контексті їх інтерпретації сучасними піаністами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ315.42-03(4УКР)6-81 Колесса М. + Щ313(0)6-2 +
Шифр НБУВ: РА364540

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Рудницька О.Г. 
Функціональна морфологія мікрогемоциркуляторного русла міокарда при моделюванні хронічної ішемічної хвороби серця: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.02 / О.Г. Рудницька ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 1999. — 19 с. — укp.

Дисертація присвячена вивченню основних закономірностей морфофункціональної перебудови мікрогемоциркуляторного русла та гістогематичного бар'єра міокарда при гіперхолестеринемії та коронарній недостатності та аналізу їх ролі у патогенезі хронічної ішемічної хвороби серця важливу роль відіграє периферичний бар'єр для міокардіального кровотоку, який має характерні морфофункціональні еквіваленти. Показано, що редукція трофічних мікросудин міокарда, обумовлена інтравазальними, інтрамуральними та позасудинними факторами, тісно поєднується з перебудовою гісто-гематичного бар'єра. Виявлено, що поєднання різних патологічних впливів, використане при моделюванні цього захворювання, створює потенціюючий ефект по мірі зростання ступеня мікроциркуляторних порушень. Виявлені лабільні та стійкі зміни, що, відповідно, підлягають та не підлягають корекції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.11-29

Рубрики:

      
12.

Рудницька Н.М. 
Часова дистантність художнього твору як проблема перекладу (на матеріалі перекладів "Кентерберійських оповідей" Дж.Чосера сучасною англійською, німецькою, українською та російською мовами): Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.16 / Н.М. Рудницька ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2005. — 19 с. — укp.

Здійснено спробу системного дослідження монографічного характеру процесу перекладу хронологічно віддалених творів з урахуванням його відмінностей від перекладу текстів сучасною мовою. Визначено специфічні ознаки першотвору, обумовлені його часовою віддаленістю, що потребують застосування додаткових перекладацьких прийомів для адекватного відтворення у перекладі та описано способи їх передачі. З'ясовано, що серед труднощів перекладу, спричинених особливостями мов і способами їх використання для найменування об'єктів й опису ситуацій, у процесі перекладу хронологічно віддаленого художнього твору найважливішими є відмінності в реальності, що описується. Запропоновано систему компенсаційних засобів, необхідних для адекватного відтворення у перекладі експресивності вербальної агресії дійових осіб художнього твору, віддаленого значною мірою часовою дистанцією. Виявлено основні чинники, які необхідно враховувати у разі виконання прагматично адекватного перекладу хронологічно віддаленого художнього твору. Висвітлено способи передачі специфічних ознак твору, взаємопов'язаних з його хронологічною дистантністю, у перекладі. Показано своєрідність передачі таких ознак у разі перекладу українською мовою. Проаналізовано існуючі способи прагматичної адаптації перекладу старих творів, наведено пропозиції щодо виконання прагматично адекватного перекладу хронологічно віддаленого художнього твору.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш107.775.2:Ш5 + Ш407 +
Шифр НБУВ: РА338058

Рубрики:
  

      
13.

Нестеренко О. Б. 
Методи та засоби синтезу операцій потокового шифрування за критерієм строгого стійкого кодування / О. Б. Нестеренко. — Б.м., 2019 — укp.

Дисертаційна робота присвячена підвищенню невизначеності результатів потокового шифрування за рахунок використання нових операцій криптоперетворення й синтезованих за критерієм строгого стійкого кодування.Для цього вперше розроблено метод синтезу операцій за критерієм строгого стійкого кодування шляхом використання таблиць мінімальних відстаней за Хеммінгом, які забезпечують максимальну невизначеність результатів перетворення та збільшення варіативності криптоалгоритмів; розроблено метод синтезу операцій за критерієм строгого стійкого кодування мінімальної складності, на основі використання операцій перестановки і гамування, шляхом встановлених обмежень та залежностей між операціями перетворення і таблицями мінімальних відстаней за Хеммінгом, які забезпечують максимальну невизначеність результатів перетворення при мінімальній складність схемо технічної та програмної реалізації. Набули подальшого розвитку методи синтезу програмних і апаратних криптографічних засобів комп'ютерної техніки на основі використання нової групи операцій, побудованих за критерієм строгого стійкого кодування, шляхом застосування методів синтезу моделей операцій із новими властивостями, які забезпечили спрощення синтезу, а синтез моделей операцій за критерієм строгого стійкого кодування мінімальної складності реалізовано без побудови таблиць істинності їх мінімізації.^UThe thesis is devoted to increasing the uncertainty of the stream ciphering results due to the use of new cryptographic transformations' operations synthesized by the criterion of strict stable coding.For this purpose, a method for synthesizing the operations by the criterion of strict stable coding has been developed for the first time, using the Hamming minimum distances tables, which provide the maximum uncertainty of the transformation's results and increase the variability of cryptographic algorithms. The method for synthesizing operations by the criterion of strict stable coding of minimal complexity is developed, based on the use of permutation and subdued operations, by the established limitations and relationships between transformation operations and the tables of Hamming minimum distances, which provide the maximum uncertainty of the transformation results with the minimal complexity of the circuit-technical and program implementation. Further development methods for the synthesis of software and hardware cryptographic means of computer technology is done on the basis of the use of a new group of operations built on the criterion of strictly stable coding, by applying the methods of synthesis of models of operations with new properties, which provided simplification of synthesis. The synthesis of operations models according to the criterion of strictly stable encoding of minimal complexity is realized without the construction of tables of truth and their minimization


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
14.

Козловська С. Г. 
Методи синтезу груп симетричних операцій для потокового шифрування / С. Г. Козловська. — Б.м., 2019 — укp.

Дисертаційну роботу присвячено підвищенню якості систем потокового шифрування конфіденційної інформації за рахунок збільшення стійкості та варіативності перетворення завдяки додатковому використанню груп двохоперандних двохрозрядних операцій синтезованих на основі додавання за модулями два та чотири.Для цього розроблено метод побудови та дослідження двохоперандних операцій криптоперетворення на основі результатів обчислювального експерименту, шляхом формалізації, класифікації та математичного перетворення. Розроблено методи синтезу груп симетричних двохрозрядних двохоперандних операцій потокового шифрування завдяки результатам обчислювального експерименту шляхом застосування результатів реалізації розробленої технології та табличного представлення класифікації групи однооперандних двохрозрядних операцій криптографічного перетворення, а також встановлення нових раніше невідомих взаємозв'язків між однооперандними та двохоперандними операціями. Удосконалено метод підвищення стійкості та надійності потокового шифрування на основі додаткового застосування синтезованих груп симетричних двохоперандних операцій криптографічного перетворення інформації, що забезпечило підвищення стійкості та варіативності потокового шифрування.^UThe thesis is devoted to the improvement of the confidential information's stream ciphering systems at the expense of increasing the stability and variability of transformation basing on the additional use of two-operand two-bit operations' groups synthesized on the bases of modulo-2 and modulo-4 addition.For this purpose, a method for constructing and investigating the two-operand operations of cryptographic transformation based on the results of a calculation experiment, through formalization, classification and mathematical transformation has been developed. The synthesizing methods of symmetric two-bit two-operand stream ciphering operations' groups based on the results of a calculation experiment are developed using the implementation results of the developed technology and the table representation of the group's classification of the one-operand two-bit operations of cryptographic transformation, as well as establishing the new previously unknown relationships between one-operand and two-operand operations. The method of increasing the stability and reliability of stream ciphering basing on the additional application of the synthesized groups of symmetric two-operand operations of cryptographic information transformation has been improved, which has provided increased stability and variation of stream ciphering.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
15.

Стабецька Т. А. 
Методи та засоби синтезу операцій розширеного матричного криптографічного перетворення довільної кількості аргументів / Т. А. Стабецька. — Б.м., 2019 — укp.

Дисертаційна робота присвячена підвищенню якості систем шифрування за рахунок використання операцій розширеного матричного криптографічного перетворення довільної кількості аргументів.Для цього розроблено метод синтезу невироджених операцій розширеного матричного криптографічного перетворення довільної кількості аргументів на основі методу синтезу операцій розширеного матричного криптографічного перетворення трьох аргументів, розроблено метод синтезу обернених операцій розширеного матричного криптографічного перетворення довільної кількості аргументів, на основі синтезованих операцій розширеного матричного криптографічного перетворення довільної кількості аргументів, вдосконалено метод реалізації операцій розширеного матричного криптографічного перетворення для комп'ютерної криптографії на основі застосування більшої кількості нових синтезованих операцій розширеного матричного криптографічного перетворення, шляхом їх випадкового синтезу, що забезпечило можливість їх застосування на програмному рівні та дозволило оцінити результати його застосування.^UThesis is dedicated to improving the quality of encryption systems through the use of expanded matrix cryptographic transformations of arbitrary number of arguments.For this purpose, the method of synthesis of operations of expanded matrix cryptographic transformation of arbitrary number of arguments based on the method of synthesis of operations of expanded matrix cryptographic transformation of three arguments was developed, the method of synthesis of inverse operations of expanded matrix cryptographic transformation of arbitrary number of arguments was developed, on the basis of synthesized operations of expanded matrix cryptographic transformation of arbitrary number of arguments, is improved The method of implementing the extended matrix cryptographic transformation operations for computer cryptography based on the use of more new synthesized operations of the extended matrix cryptographic transformation by their random synthesis, provided an opportunity for their application at the program level and made it possible to evaluate the results of its application.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
16.

Рудницький І. Л. 
Особливості виявлення та розслідування контрабанди наркотичних засобів, що вчиняються організованими злочинними групами / І. Л. Рудницький. — Б.м., 2020 — укp.

Дисертація присвячена комплексному науковому і прикладному завданню щодо оптимізації діяльності оперативних та слідчих підрозділів Служби безпеки України з виявлення та розслідування контрабанди наркотичних засобів, що вчиняються організованими злочинними групами.Доведено, що на сучасному етапі науковці і практики сформували окрему теорію виявлення та розслідування контрабанди наркотичних засобів, що вчиняються організованими злочинними групами, як систему організаційно-правових і тактичних дій, яка потребує постійного удосконалення на основі сучасного реформування законодавства, правоохоронної системи та соціально-економічного розвитку суспільства.Доведено, що пошукова діяльність контрабанди наркотичних засобів, що вчиняються організованими злочинними групами ґрунтується на узагальненому критичному осмисленні сукупного досвіду, виявленні й оперативній перевірці розгалужених транснаціональних, економічних і етнічних злочинних груп на основі знання щодо їх виникнення та функціонування.^UDissertation is sanctified to complex scientific and applied task in relation to optimization of activity of operative and inquisitional subdivisions of security of Ukraine Service from an exposure and investigation of exposure and investigation of contraband goods of narcotic facilities that is accomplished by the organized criminal groups.It is well-proven that on the modern stage scientists and practices formed the separate theory of exposure and investigation of contraband goods of narcotic facilities that is accomplished by the organized criminal groups, as a system of organization right and tactical actions, that requires a permanent improvement on the basis of modern reformation of legislation and law-enforcement system and socio-economic development of society.Proved, that searching activity of contraband goods of narcotic facilities that is accomplished by the organized criminal groups founded on generalized intelligent critical the combined experience exposure and operative verification of the ramified transnational, economic and ethnic criminal groups on the basis of knowledge of their origin and functioning.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
17.

Рудницька-Юрійчук І. Р. 
Розвиток української дошкільної освіти й виховання в США та Канаді / І. Р. Рудницька-Юрійчук. — Б.м., 2020 — укp.

Об'єкт дослідження – дошкільна освіта й виховання в українській діаспорі США та Канади.Мета дослідження – цілісний педагогічний аналіз процесу формування і функціонування системи української дошкільної освіти й виховання у США та Канаді, виявленні її педагогічних ідей і досвіду для дисемінації в освітньому просторі України.Методи дослідження: аналіз, синтез, систематизація, узагальнення, теоретичне осмислення, інтерпретація, зіставлення, педагогічне спостереження, бесіда.Вперше проведено цілісний аналіз та узагальнення педагогічних засад і практичного досвіду розвитку української дошкільної освіти й виховання у США та Канаді, виокремлено й охарактеризовано умови зародження і діяльності дошкільних навчальних закладів українців у цих країнах (соціальні, політичні, культурні, педагогічні); визначено типи дошкільних навчальних закладів в українській діаспорі США та Канади; здійснено авторську періодизацію еволюції досліджуваного феномена; виявлено специфіку фахової підготовки педагогів українського дошкілля у США та Канаді й особливості підвищення їхнього професійного рівня; обґрунтовано основні напрями (національне, релігійне, моральне) виховання дітей дошкільного віку, форми (обов'язкові навчальні заняття з використанням групової, парної та індивідуальної роботи педагога і вихованців), методи (навчально-виховні (словесні), практично-діяльнісні, наочні, стимулювання та контролю) і засоби (прості та складні) освітньо-виховної діяльності українських дошкільних навчальних закладів у США та Канаді. Уточнено сутність поняття «український дошкільний навчальний заклад у діаспорі». Подальшого розвитку набуло висвітлення проблем освітньо-виховної діяльності дошкільних навчальних закладів у західній українській діаспорі та її структурних компонентів, змісту поняття «дошкільна освіта і виховання в українській діаспорі США та Канади».У науковий обіг введено маловідомі в Україні праці педагогів західної української діаспори другої половини ХХ ст. з проблем освіти і виховання дітей дошкільного віку в полікультурному середовищі та організаційно-педагогічних засад діяльності українських дошкільних навчальних закладів у США та Канаді.^UThe preschool education and upbringing in the Ukrainian diaspora of the USA and Canada is the research object. A comprehensive pedagogical analysis of the formation and functioning process of the Ukrainian preschool education and upbringing system in the United States and Canada, identification of its pedagogical ideas and experience for dissemination in the educational space of Ukraine is the research aim.The research methods: analysis, synthesis, systematization, generalization, theoretical comprehension, interpretation, comparison, pedagogical observation, conversation.For the first time the comprehensive analysis and generalization of theoretical provisions and practical experience of Ukrainian preschool education in the United States and Canada, highlighted and characterized the conditions of origin and activity of Ukrainian preschools in these countries (social, political, cultural, pedagogical) have been conducted, the types of preschool educational institutions in the Ukrainian diaspora in the USA and Canada have been defined, the author's periodization of the evolution of the studied phenomenon has been carried out, the professional training specifics of Ukrainian preschool teachers in the US and Canada and features of improving their professional growth has been identified, the main directions (national, religious, moral) of preschool children education, forms (compulsory classes with group, pair and individual work of teachers and students), methods (educational (verbal), practical, visual, stimulation and control) and means (simple and complex) of educational activities of Ukrainian preschool educational institutions in the USA and Canada have been substantiated. The essence of the term «Ukrainian preschool institution in the diaspora» is clarified.The problems in the educational activities of preschool educational institutions in the Western Ukrainian diaspora and its structural components, the content of the concept of «preschool education and upbringing in the Ukrainian diaspora in the United States and Canada» have been further developed.Little-known works in of Ukrainian diaspora teachers' of the second half of the XX century on the problems of education and upbringing the preschool children in a multicultural environment and organizational and pedagogical principles of Ukrainian preschool educational institutions in the United States and Canada have been put into scientific circulation.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
18.

Рудницька Л. В. 
Рокитнівський скляний завод у контексті еволюції соціальної структури міста (1896 1945 рр.). / Л. В. Рудницька. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертація присвячена дослідженню Рокитнівського скляного заводу крізь призму еволюції соціальної структури міста. Поштовхом до постання підприємства став промисловий переворот в Російській імперії другої половини ХІХ століття. Економічна привабливість Волині визначалася наявними природними ресурсами достатніми для скловаріння. Будівництво заводу на окраїні с. Рокитне Овруцького повіту Волинської губернії започаткувало містотворчі процеси зі специфічною урбанізацією локального характеру. Динамічний розвиток обох складових проходив у межах Росії, Польщі та Радянського Союзу, сприявши формуванню економічного та соціокультурного середовища якісно нового населеного пункта та потужного скляного підприємства.^UThe research topicality of the paper is based on Rokytne Glass Factory from the perspective of the evolution of the social structure of the town. The industrial revolution in the Russian Empire in the second half of the nineteenth century was considered the propulsive force in establishing the enterprise. The economically attractive Volyn was determined by the available natural resources sufficient for glassmaking. Construction of the factory at the outskirts of Rokytne village, Ovruch County, Volyn Province, initiated town-planning processes with a specific local level of urbanization. The dynamic development of both components was observed within the territory of Russia, Poland and the Soviet Union as well, enhancing the formation of both economic and socio-cultural environment of a qualitatively new local municipality and a powerful glass enterprise.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
19.

Дзюба В. А. 
Метод та засоби побудови спеціалізованої комп'ютерної системи контролю якості технологічних процесів виробництва / В. А. Дзюба. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертаційна робота присвячена підвищенню точності контролю за якістю виробництва в режимі реального часу за рахунок розробки та впровадження спеціалізованої комп'ютерної системи контролю якості технологічних процесів.У дисертаційній роботі проведено дослідження існуючих методів і обчислювальних комп'ютерних засобів для моделювання та розрахунку параметрів напружено-деформованого стану тонкостінних циліндричних оболонок змінної товщини, зокрема метод «напружених» сплайнів і метод прогонки та його модифікації. Дослідження дозволило виявити основні недоліки існуючих підходів до організації виробництва тонкостінних конструкцій за допомогою спеціалізованих комп'ютерних систем та шляхи їх усунення.Для цього розроблено чисельно-аналітичний варіант методу підвищення контролю якості тонкостінних циліндричних оболонок змінної товщини шляхом організації ітераційної процедури з використанням сплайнів; вдосконалено модель спеціалізованої комп'ютерної системи на основі методу контролю якості технологічних процесів виробництва тонкостінних оболонок змінної товщини; розроблено правила та алгоритми для оцінки швидкості та точності керування технологічними процесами, що забезпечило можливість їх застосування на програмному рівні та дало змогу оцінити їх ефективність використання при реалізації спеціалізованої комп'ютерної системи.Ключові слова: спеціалізована комп'ютерна система, технологічний процес, метод контролю якості, тонкостінна циліндрична оболонка змінної товщини, напружено-деформований стан.^UThe dissertation is devoted to improving the accuracy of control over the quality of production in real time through the development and implementation of a specialized computer system for quality control of technological processes.In the dissertation work, a study of existing methods and computational computer tools for modeling and calculating the parameters of the stress-strain state of thin-walled cylindrical shells of variable thickness, in particular, the method of "stressed" splines and the sweep method and its modification has been carried out.The study has made it possible to identify the main disadvantages of the existing approaches to organizing the production of thin-walled structures with the help of specialized computer systems and ways to eliminate them.To achieve this purpose, a numerical-analytical version of the method of improving the quality control of thin-walled cylindrical shells of variable thickness by organizing an iterative procedure with the use of splines has been developed; the model of a specialized computer system based on the method of quality control of technological processes for the production of thin-walled shells of variable thickness has been improved; rules and algorithms for assessing the speed and accuracy of control of technological processes, which makes it possible to apply them at the software level and allows to assess their effectiveness in the implementation of a specialized computer system, have been developed.Practical significance of the results obtained lies in bringing the obtained scientific results to specific algorithms, models and variants of calculation schemes for a block of specialized software which can be successfully used while improving the existing specialized computer systems as well as constructing the new ones.The developed combined method can be used to solve real scientific, technical and engineering problems, which, in a mathematical formulation, are reduced to boundary value problems of the theory of elasticity.The results obtained have made it possible to increase the accuracy of production quality control in real time, by reducing the number of elementary operations at each iteration by about 5%.Keywords: specialized computer system, technological process, quality control method, thin-walled cylindrical shell of variable thickness, stress-strain state.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
20.

Бреус Р. В. 
Генерація псевдовипадкових послідовностей операцій строгого стійкого криптографічного кодування на основі перетворення другого операнда / Р. В. Бреус. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертаційна робота присвячена підвищенню швидкості потокового шифрування за рахунок генерації псевдовипадкових послідовностей групи двохрозрядних двохоперандних операцій строгого стійкого криптографічного кодування на основі перетворення другого операнда.Для досягнення даного результату в другому розділі було розроблено метод синтезу обернених двохрозрядних двохоперандних операцій строгого стійкого криптографічного кодування на основі перетворення другого операнда шляхом реалізації моделі автомата побудови другого операнда оберненої операції. В третьому розділі розроблено метод синтезу групи двохрозрядних двохоперандних операцій строгого стійкого криптографічного кодування на основі перетворення другого операнда відомої операції шляхом виконання над ним двохрозрядної однооперандної операції. В четвертому розділі розроблено метод генерації псевдовипадкових послідовностей двохрозрядних двохоперандних операцій строгого стійкого криптографічного кодування на основі перетворення другого операнда, що дозволяє значно спростити процес синтезу групи операцій та робить можливим використання даних операцій у вдосконаленому методі підвищення стійкості і надійності потокового шифрування. Результати впроваджені в Черкаському державному технологічному університеті, Черкаській міській консультативно-діагностичній поліклініці (філія №2), ТОВ «Нова Пошта», ПАТ «Черкасиобленерго».Ключові слова: комп'ютерна криптографія, операції криптографічного перетворення, потокові шифри, синтез операцій.^UThe dissertation is devoted to increasing of the speed of streaming encryption at the expense of generating of pseudo - random sequences of a group of two-bit two-operand operations of a strict stable cryptographic coding (further TBTOO of SSCC) based on the transformation of the second operand.The first section provides an overview of publications on the synthesis of operations of cryptographic coding of information. The directions of improvement of cryptographic coding are defined, the purpose and on its basis, the tasks of dissertation research are formulated. The second section is devoted to the synthesis of inverted TBTOO of SSCC based on the transformation of the second operand, the technology of studying the relationship between direct and inverse operations of cryptic transformation is proposed. The third section is devoted to the development of a method for the synthesis of the TBTOO of SSCC group based on the transformation of the second operand of a known operation. The relationship between direct and inverse operations allows the synthesis of inverse operations, and each inverse operation, in its turn, is a direct operation for another inverse operation, i.e. it is possible to synthesize another operation by converting the second operand with a single operand operation. The fourth section is devoted to the development of a method for generating pseudo-random sequences of TBTOO SSCC based on the transformation of the second operand, for this purpose, the results of synthesis of groups of TBTOO of SSCC based on the first operation are generalized.For the first time the method of synthesis of inverse two-bit two-operand operations of strict stable cryptographic coding based on a set of two-bit two-operand operations of strict stable cryptographic coding is developed; the relationships between direct and inverse operations, by transforming the second operand are established; all previously mentioned measures provided the possibility of practical application of these operations. For the first time a method of synthesis of a group of two-bit two-operand operations of strict stable cryptographic coding on the basis of using the known twobit two-operand operation of strict stable cryptographic coding and transformations of the second operand was developed. It was achieved by sequentially performing on this operation a group of two-bit single-operand operations, which provided the opportunity to increase the variability of crypto-primitives in the practical application of these operations. For the first time the method of generation of pseudo-random sequences of two-bit two-operand operations of strict stable cryptographic coding on the basis of use of groups of two-bit two-operand operations of strict stable cryptographic coding and two-bit one-operand operations of strict stable cryptographic coding was developed. It was done by transforming the second operands of direct and inverse two-operand operations, which allowed to increase the speed of streaming encryption by generating pseudo-random sequences of direct and inverse two-bit two-operand operations of strict stable cryptographic coding. The practical value of the work lies in bringing the developed methods to discrete models of operations and algorithms for automatic generation of pseudo-random sequences of operations ofstrict stable cryptographic coding for streaming computer encryption systems. The variability of cryptographic transformations is expanded by increasing the number of operations from 12 to 24. The developed pseudo-random sequence generator of two-bit two-operand operations of strict stable cryptographic coding provides synthesis of operations 15-20% faster than the tabular method of synthesis when providing a sequence period (24 !)2 . The obtained result provided the speed of implementation of the method of increasing the stability and the reliability of streaming encryption with maximum uncertainty of the conversion results.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського