Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (2)Реферативна база даних (69)Книжкові видання та компакт-диски (55)Журнали та продовжувані видання (4)
Пошуковий запит: (<.>A=РУДНИК$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 6
Представлено документи з 1 до 6

      
1.

Рудник Р. В. 
Державне регулювання діяльності малих і середніх підприємств: домінанта національної стратегії: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.03 / Р. В. Рудник ; Ін-т законодавства ВР України. — К., 2010. — 19 с. — укp.

Проаналізовано вкладу малих і середніх підприємств у розвиток національної економіки, проаналізовано вітчизняний досвід регулювання даними підприємствами. Виявлено проблеми, які стримують подальший розвиток даної сфери, та визначено суперечності державного регулювання діяльності малих і середніх підприємств. Розроблено оригінальну модель оптимальної взаємодії механізмів ринкового та державного регулювання діяльності малих і середніх підприємств. Запропоновано для її реалізації відповідні заходи економічного й адміністративного впливу. Надано методику рейтингування регіонів України за рівнем розвитку малих підприємств для більш раціонального використання фінансових ресурсів держави.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У529.19-21.01 + У9(4УКР)291.9-21,01
Шифр НБУВ: РА374561 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
2.

Рудник О.І. 
Особливості успадкування і мінливості відмітних ознак рослин проса, їх використання в селекції та експертизі сортів на патентноспроможність: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.05 / О.І. Рудник ; Ін-т землероб. УААН. — К., 2002. — 18 с. — укp.

За допомогою гібридологічного аналізу вперше ідентифіковано два олігогени Sml 1 і Sml 2, з комплементарним характером взаємодії, домінантні алелі яких обумовлюють дрібнозернистість, завдяки епістатичній їх дії на гіпостатичні гени великозернистості. Ідентифіковано також олігогени Gld 1 і Gld 2, що обумовлюють видовжену форму зернівки. Вперше виявлено навність і високий ступінь генетичного зчеплення між окремими з ідентифікованих і відомими раніше генами забарвлення, а також з деяким генами расоспецифічної стійкості до сажки. На прикладі створення нового сорту проса Новокиївське 01, який відзначається поєднанням високої врожайності (48 т / га), низькоплівчастості (12 - 14 %), високого виходу крупи (80 - 83 %), високої стійкості одночасно до 11-ти з 12-ти відомих основних патотипів сажки, а також до меланозу, показано високу ефективність генетичного рекомбіногенезу зчеплених ознак у селекції проса. На основі виявлених особливостей мінливості відмітних морфологічних альтернативних і кількісних ознак вегетативних і генеративних органів рослин проса, у т. ч. за стійкістю 100 колекційних зразків до 6-ти найпоширеніших патотипів сажки, визначено найбільш надійні відмітні ознаки у різних фазах онтогенезу рослин з метою експертизи сортів на відмітність, однорідність і стабільність, а також сорти-еталони специфічного поєднання різних ознак та удосконалення методики експертизи сортів проса на патентоспроможність, яка прийнята Державною комісією по випробуванні та охороні сортів рослин України для практичного використання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.6-31
Шифр НБУВ: РА319273 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Рудник Т. В. 
Реалізація принципу гуманізму при виконанні та відбуванні покарання у виді позбавлення волі: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.08 / Т. В. Рудник ; Акад. адвокатури України. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Розкрито сутність принципу гуманізму в кримінально-виконавчому праві, систематизовано нормативно-правові акти, які закріплюють ідеї гуманізму під час виконання та відбування покарання у виді позбавлення волі й історичний досвід їх практичної реалізації. Досліджено сучасний стан і проблеми реалізації принципу гуманізму під час виконання та відбування покарання у виді позбавлення волі. Проведено порівняльний аналіз міжнародних стандартів з прав людини та поводження з в'язнями та вітчизняного кримінально-виконавчого законодавства. Запропоновано нові гуманістичні підходи до виконання покарання у виді позбавлення волі та поводження із засудженими. Визначено поняття та заходи з організації гуманітарної допомоги засудженим. Запропоновано систему організаційно-правових заходів щодо гуманізації даної сфери.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х884.9(4УКР)03-2
Шифр НБУВ: РА375426 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Рудник Л.В. 
Удосконалення формних процесів тамподруку: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.05.01 / Л.В. Рудник ; Укр. акад. друкарства. — Л., 2004. — 17 с. — укp.

Установлено закономірності впливу часу експонування, проявлення та травлення, лініатури растра на графічні спотворення в ланцюгу "фотоформа - друкарська форма" та глибину друкуючих елементів, які знаходяться у взаємозв'язку з фотохімічними та фізико-хімічними явищами формування елементів форм, для розробки машинних технологічних процесів. Змодельовано процеси виготовлення металевих і фотополімерних друкарських форм на базі принципів математичного планування експериментів з одержанням регресійних рівнянь, які з використанням методів крутого сходження застосовано для оптимізації технологічних режимів. Удосконалено наявні технології та розроблено науково-обгрунтовані технічні характеристики машинного технологічного режиму виготовлення друкарських форм тамподруку для створення нового формного устаткування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: М832.401 +
Шифр НБУВ: РА332837

Рубрики:

      
5.

Рудник-Іващенко О. І. 
Управління процесом формування врожайності зерна проса посівного: автореф. дис. ... д-ра с.-г. наук : 06.01.09 / О. І. Рудник-Іващенко ; Ін-т біоенерг. культур і цукр. буряків НААН України. — К., 2010. — 45 с. — укp.

Встановлено вплив елементів технології вирощування на формування зелених пігментів (хлорофілів) в процесі органогенезу рослин проса посівного у листках. Виявлено шляхи підвищення продуктивності фотосинтетичного апарату у рослин проса. Розроблено технологію вирощування проса посівного, яка полягає в уточненні строків сівби та зон вирощування, оптимізації умов мінерального живлення, розробки інтегрованої системи захисту рослин від бур'янів і хвороб, які забезпечують істотне підвищення врожайності й якості зерна, через визначення екологічної стабільності та пластичності сортів проса посівного встановлена роль сорту в технології вирощування даної культури. Встановлено особливості резистентності сортів проса посівного до певних рас сажки звичайної. Створено новий сорт проса посівного Омріяне, що переважає існуючі національні стандарти за рівнем врожайності на 0,45 т/га і виходом високоякісної крупи на 4,5 - 5,5 %, вміст протеїну в зерні становить більше 16 %, це перший зареєстрований в Україні сорт, який має імунітет одночасно до 11 з 12 відомих збудників сажки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.6-47
Шифр НБУВ: РА377402 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Ярута О. Я. 
Оптимізація елементів технології вирощування беладони звичайної (Аtropa belladonna L.) для культивування в умовах Лісостепу України / О. Я. Ярута. — Б.м., 2022 — укp.

Об'єкт – процес росту й розвитку рослин, формування врожайності та якості продукції беладони звичайної в умовах Лісостепу України залежно від способу розмноження, строку та способу сівби, застосування біологічно активних речовин. Мета– вивчення біологічних особливостей росту та розвитку Atropa belladonna L. для оптимізації елементів технології вирощування культури та її адаптивності в умовах Лісостепу України для забезпечення фармацевтичної промисловості стабільною сировинною базою. Методи - лабораторний, розрахунково-ваговий, польовий, статистичний, розрахунково-порівняльний. Уперше: встановлено особливості проходження онтогенезу рослинами беладони звичайної, що дозволило виявити механізми морфологічної та фізіологічної їх адаптації до умов вирощування; встановлено залежність особливостей росту й розвитку рослин, урожайності та якості сировини від елементів технології вирощування: строків і способів сівби, норми висіву насіння; визначено особливості формування якості біосировини за вмістом алкалоїдів в агрокліматичних умовах Лісостепу; досліджено різноякісність плодів і насіння беладони звичайної з метою поліпшення якості посівного матеріалу та підвищення врожайності культури; удосконалено способи розмноження культури в умовах Лісостепу України: насіннєвого (безпосередньо в ґрунт) і розсадного; встановлено ефективні біопрепарати для обмеження розвитку і поширення хвороб беладони; визначено вміст неорганічних елементів і рівень їх транслокації в органах рослин беладони звичайної. Розроблено технологію вирощування беладони звичайної в умовах Лісостепу України на основі оптимізації способів розмноження, строків і норм висіву, застосування стимуляторів росту. Основні результати досліджень впроваджено в 2016-2019 рр. у господарствах Київської, Волинської, Черкаської областей. Галузь використання - сільськогосподарське виробництво.^UObject – the process of growth and development of plants, formation of yielding capacity and quality of belladonna products in the Forest-Steppe Zone of Ukraine depending on the reproduction method, timing and method of sowing, use of biologically active substances. Objective – research of the biological features of growth and development of Atropa belladonna L. for the purpose of optimizing the elements of the growing practice of the crop and its adaptability in the Forest-Steppe Zone of Ukraine in order to provide the pharmaceutical industry with a stable raw material resource base. Methods – laboratory, mass variation, field, statistical, mass comparative. For the first time: the special features of ontogenesis of belladonna plants have been established, which made it possible to reveal the mechanisms of their morphological and physiological adaptation to growing conditions; the dependence of special features of growth and development of plants, yielding capacity and quality of raw materials on elements of the growing practice has been established: timing and methods of sowing, seeding rates; special features of the formation of the quality of bio raw materials by the content of alkaloids in the agro-climatic conditions of the Forest-Steppe Zone have been determined; the diversity of belladonna fruits and seeds has been researched in order to improve the quality of seeds and to increase the yielding capacity; the methods of the crop reproduction in the conditions of the Forest-Steppe Zone of Ukraine have been improved: by seeds (directly into the soil) and seedlings, effective biological products have been established to limit the development and spread of diseases of belladonna; the content of inorganic elements and the level of their translocation in the organs of belladonna plants have been determined. Practical importance – The practice of growing belladonna in the Forest-Steppe Zone of Ukraine has been developed on the basis of optimization of the methods of reproduction, timing and seeding rates, application of growth stimulants. The main results of the research were implemented in 2016-2019 in farms in Kyiv, Volyn and Cherkasy regions. Area of use – agricultural production.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського