Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (6)Реферативна база даних (315)Книжкові видання та компакт-диски (174)Журнали та продовжувані видання (7)
Пошуковий запит: (<.>A=РУДАКОВ$<.>+<.>A=РИММ$<.>+<.>A=ПРОКОПЬЕВ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 15
Представлено документи з 1 до 15

      
1.

Рудакова Т. В. 
Економіко-математичне моделювання розвитку соціально-економічної системи регіону: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.11 / Т. В. Рудакова ; Міжнар. наук.-навч. центр інформ. технологій та систем НАН України. — К., 2010. — 21 с. — укp.

Встановлено основні фактори розвитку й існування регіону в теперішній час. Визначено рушійні сили, які збуджують економічну систему та негативно впливають на її розвиток. Доведено, що процес зниження економічних показників системи та стану соціальної сфери регіону буде продовжуватись, якщо не будуть вжито заходи щодо залучення інвестицій в інноваційних процес виробництва. Розроблено комплекс економіко-математичних моделей. Запропоновано механізм управління розвитком соціально-економічною системою регіону, який базується на застосуванні даного комплексу економіко-математичних моделей визначення ефективної стратегії розвитку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР) в611
Шифр НБУВ: РА373083 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Рудаков С.В. 
Електричний сумісний двохпараметровий контроль стану ізоляції багатожильних кабелів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.11.13 / С.В. Рудаков ; Нац. техн. ун-т "Харк. політехн. ін-т". — Х., 2002. — 19 с.: рис. — укp.

Вивчено стан окремих компонентів ізоляції багатожильних кабелів за особливих умов експлуатації. На підставі узагальнення результатів досліджень розроблено рекомендації щодо оцінювання стану компонентів ізоляції (часткових ємностей і тангенса кута діелектричних втрат), кожного окремо, а не всієї конструкції вцілому. Доведено доцільність використання сукупних вимірювань для проведення неруйнівного контролю окремих компонентів ізоляції багатожильних кабелів, а також розроблено методики та одержано вихідні дані для розрахунків, призначені для проведення неруйнівного контролю електричних параметрів кабелів відповідальних енергетичних об'єктів, що є основою для своєчасного виявлення їх дрейфу та вжиття адекватних заходів, в тому числі - заміни застарілих виробів новими. Запропоновано співпроцесор обчислення середнього значення контрольованої величини в реальному часі, що дає змогу підвищувати швидкодію виконання цієї операції в декілька разів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З232.32-047 + З232.32-047
Шифр НБУВ: РА322197

Рубрики:

      
3.

Рудакова Л.П. 
Навчання студентів розуміння соціокультурної інформації при читанні англомовної художньої літератури у вищих мовних навчальних закладах: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.02 / Л.П. Рудакова ; Київ. нац. лінгв. ун-т. — К., 2004. — 24 с. — укp.

Розроблено методику навчання студентів-філологів розуміння соціокультурної інформації (СКІ) у процесі читання, збагачення їх тезаурусу за рахунок поповнення лексикону. Виявлено умови, що впливають на ефективне навчання розуміння СКІ під час читання: систематизацію соціокультурної інформації; визначення основних етапів навчання; виділення необхідних навичок і вмінь. Теоретично обгрунтовано критерії систематизації СКІ, яка містить аспекти: національно-специфічний; інформативно-тематичний; літературознавчий; мовний; методичний. Проаналізовано психологічні механізми, визначено основні етапи навчання, виділено відповідні навички та вміння для розпізнавання й розуміння соціокультурної інформації у процесі читання, проведено методичну інтерпретацію СКІ, а також розроблено комплекс вправ для зазначеного навчання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.21-913.331 +
Шифр НБУВ: РА328519

Рубрики:

      
4.

Рудаков О. Г. 
Нова стратегія ціноутворення вантажних залізничних перевезень в Україні: методологія, проблеми, шляхи вирішення: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.03 / О. Г. Рудаков ; Рада по вивч. продукт. сил України НАН України. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Поглиблено теоретико-методологічні засади механізму ціноутворення, проведено аналіз сучасного стану розвитку ринку залізничних перевезень (ЗП) вантажів. Узагальнено досвід зарубіжних країн щодо тарифної політики на ринку вантажних ЗП, систематизовано основні фактори, що впливають на процес тарифоутворення. Проведено оцінювання та декомпозицію наслідків державно-монопольної моделі ціноутворення. Запропоновано модель демонополізації ціноутворення на вантажні ЗП, яка базується на методі межових цін, що поєднує державне регулювання та вільний вибір підприємствами рівня тарифів залежно від попиту та пропозиції транспортних послуг.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)372.0-813-866
Шифр НБУВ: РА375323 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Гірнича справа   
5.

Рудаков Д.В. 
Обгрунтування фізико-хімічних параметрів стану та управління геотехнічними системами в гірничопромислових регіонах: автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.15.11 / Д.В. Рудаков ; Нац. гірн. ун-т. — Д., 2007. — 34 с. — укp.

Обгрунтовано фізико-хімічні параметри управління елементами геотехнічних систем у порушеному масиві під час підземного видобутку корисних копалин. Розроблено систему моделей гідрогазодинамічних і міграційних процесів у порушеному масиві та над його поверхнею, спричинених веденням та згортанням гірничих робіт. Досліджено закономірності детермінованих та випадкових чинників руху води та газів, вилуджування та міграції токсичних речовин під час відпрацювання запасів, функціонування хімічно та радіаційно небезпечних об'єктів, затоплення шахтних полів. Розроблені моделі застосовано на реальних об'єктах у гірничопромислових районах, визначено діапазони параметрів гідрогазодинамічного режиму, за яких створюються безпечні умови для гірничих робіт на завершальному етапі відпрацювання родовищ. На базі моделей і одержаних закономірностей обгрунтовано параметри заходів з управління гідродинамічним режимом та міграцією на гірничодобувних підприємствах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И14-11 + И17-1 +
Шифр НБУВ: РА353330

Рубрики:

      
6.

Рудаков 
Підвищення конкурентоспроможності підприємств-виробників продукції для залізничної галузі: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.03 / Олександр Миколайович Рудаков ; Українська держ. академія залізничного транспорту. — Х., 2008. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)372.1-13
Шифр НБУВ: РА359596

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Рудакова Н.В. 
Порівняльна характеристика ефективності різних методів терапії невиношування вагітності нез'ясованої етіології: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / Н.В. Рудакова ; Ін-т педіатрії, акушерства та гінекології АМН України. — К., 2004. — 21 с. — укp.

Визначено особливості імунного статусу у жінок з невиношуванням вагітності за наявності загрози мимовільного викидня у разі нормального вмісту статевих гормонів та хоріонічного гонадотропіну в крові. Проведено зіставлення одержаних результатів з даними обстеження здорових вагітних жінок та у I триместрі неускладненої вагітності. Запропоновано різні схеми лікування (гормональні, негормональні) загрози мимовільного викидня, визначено їх ефективність. Уперше доведено вплив гормональної та негормональної терапії на імунний статус та систему "фактор некрозу пухлин - розчинні рецептори". Проведено порівняльний аналіз результатів лікування невиношування вагітності прогестероном та риб'ячим жиром. Встановлено, що застосування прогестерону є більш ефективним ніж використання неспецифічних протизапальних засобів (риб'ячого жиру).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.219-5 +
Шифр НБУВ: РА329390

Рубрики:

      
8.

Рудаков Ю. М. 
Розміщення озимої пшениці після різних попередників, систем добрив і обробітку грунту та її продуктивність в північному Степу України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.01 / Ю. М. Рудаков ; Дніпропетров. держ. аграр. ун-т. — Д., 2006. — 16 с. — укp.

Розглянуто шляхи підвищення урожайності озимої пшениці за умов північного Степу України під час застосування комплексної взаємодії попередників, добрив та обробітку грунту. Встановлено вплив цих факторів на вологозапаси, агрофізичні показники, запаси елементів живлення грунту, біологічну активність, забур'яненість посівів. Доведено економічну доцільність вирощування озимої пшениці після чорного пару та гороху. Зазначено, що заміна оранки чизелюванням заощаджує паливо, виробничі витрати, сприяє підвищенню продуктивності праці.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.103-4(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА342847

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Рудаков В.В. 
Сильні електричні поля в конденсаторних конструкціях та удосконалення високовольтних силових конденсаторів: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.09.13 / В.В. Рудаков ; Харк. держ. політехн. ун-т. — Х., 1999. — 34 с. — укp.

Дисертацію присвячено проблемам удосконалення високовольтних силових конденсаторів, пов'язаних з розподілом сильного електричного поля. Розроблена феноменологічна теорія руйнування конденсаторної ізоляції, яка застосована на концепції зворотної залежності терміну служби конденсатора від "напруженого об'єму" і яка узагальнює попередній досвід теоретичних і експериментальних досліджень. Викладено методики прогнозування терміну служби конденсаторів у широкому діапазоні зміни робочих градієнтів з урахуванням конструктивних особливостей та структури діелектрика.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З24-01-534

Рубрики:

      
10.

Рудакова С.Г. 
Удосконалення режимів вводу кальцію при позапічній обробці низькосернистої киснево-конверторної сталі: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.16.02 / С.Г. Рудакова ; Приазов. держ. техн. ун-т. — Маріуполь, 2005. — 20 с. — укp.

Розроблено методику розрахунку середнього циркуляційного потоку металу за умов вдмухування силікокальцію, що враховує збільшення об'ємної частки газових пузирів у барботажній зоні зі збільшенням інтенсивності обробки, а також додаткове перемішування металу спливаючими пузирями пари кальцію. Запропоновано нові способи визначення інтенсивності масообміну в об'ємі ковша та на межі розділу краплі силікокальцію й пузирів пари кальцію з рідкою сталлю за умов барботажного перемішування у сталеливарному ковші. Встановлено суттєвий вплив інтенсивності перемішування рідкої сталі пузирями пари кальцію на ступінь його засвоєння та використання. Визначено оптимальне співвідношення частинок кальцію, засвоєного з пузирів його пари та рідких крапель силікокальцію, що складає не менше 4 : 1. На підставі математичного моделювання процесу плавлення порошкового дроту (ПД) встановлено, що розчинення її оболонки у розплаві наповнювача й розплавлювання наповнювача в інтервалі температур у сумі змінюють розрахунковий час розплавлювання ПД на 15 - 20 %. Виявлено суттєвий вплив інтенсивності барботажного перемішування рідкого металу парами кальцію на ефективність обробки за умови високих швидкостей введення ПД. Зазначено, що у разі уповільнення даного процесу основним чинником впливу на засвоєння та використання кальцію є глибина проникнення ПД у розплав. На підставі статистичного аналізу промислових плавок встановлено, що загальний вміст кальцію у металі пов'язаний з залишковим вмістом сірки. Встановлено нелінійний характер взаємозв'язку температури розплаву у ковші й оптимальної швидкості введення ПД. На підставі розроблених математичних моделей, методів розрахунку та результатів обробки експериментальних даних запропоновано номограму, що визначає оптимальні витрати та швидкість введення ПД з силікокальцієм залежно від температури, хімічного складу металу та мети обробки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К327.205.06 +
Шифр НБУВ: РА334692

Рубрики:

      
11.

Рудакова Т.М. 
Функціонування соціально-економічної лексики англомовного походження в українських засобах масової інформації кінця XX - початку XXI ст.: автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.01 / Т.М. Рудакова ; Луган. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — Луганськ, 2009. — 18 с. — укp.

Розкрито суть поняття "соціально-економічна лексика" (СЕЛ). Висвітлено погляди відомих лінгвістів і письменників щодо проблеми доцільності запозичень з інших мов. Виокремлено лексико-тематичні групи англізмів, поширених у сучасних українських мас-медіа. Проаналізовано причини та наслідки запозичень у ЗМІ кінця XX - початку XXI ст. Виділено структурні та семантичні групи СЕЛ англомовного походження та її модифікації у складі мови українських мас-медіа. Досліджено специфіку функціонування англізмів соціально-економічної тематики залежно від стилістичних ознак текстів ЗМІ. Визначено ступінь розуміння СЕЛ англомовного походження представниками різних верств населення. Укладено словник англомовних соціально-економічних запозичень (на матеріалі мас-медіа кінця XX - початку XXI ст.).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.21-34:У + Ш141.14-715 +
Шифр НБУВ: РА363509

Рубрики:

      
12.

Рудакова Н.І. 
Художня трансформація образу козака в українській народній прозі: автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.07 / Н.І. Рудакова ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Розглянуто системну модель образу козака в українській народній прозі (легендах, переказах, казках) у порівнянні з іншими жанрами українського фольклору (думами, історичними піснями, прислів'ями та приказками). Досліджено український народний історичний епос як генетично неоднорідну систему, яка склалася шляхом відтворення історичних подій і фактів, а також внаслідок зміни ставлення етнічних українців до більш архаїчного - міфологічного та фольклорного матеріалу, що спричинило становлення та утвердження національного українського менталітету. Детально описано історичний і культурний контексти виникнення, формування та розвитку феномену козаччини. Починаючи від індоєвропейського базису мілітарної традиції в українців простежено динаміку образу епічного героя-козака на підгрунті основних характеристик (виховання, побратимства, ставлення до жінки, козацької чоловічої родини) та художніх деталей атрибутивного типу (кінь/чарівний помічник, шабля/зброя, червоний колір).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш3(4УКР)-694 +
Шифр НБУВ: РА356500

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
13.

Рудаковський А. В. 
Формування структур та реіонізація Всесвіту в моделях темної матерії. / А. В. Рудаковський. — Б.м., 2021 — укp.

Досліджено хід реіонізації в моделях теплої темної матерії. Показано, що темна матерія із 7 кеВ стерильних нейтрино, які могли б пояснити спостережну 3.5 кеВ лінію випромінювання, призводить до набагато швидшої реіонізації, ніж в сценарії холодної темної матерії. Отримано, що модельно-незалежні результати спостережень щодо епохи реіонізації описуються у моделі 7 кеВ стерильних нейтрино дещо краще, ніж у моделі холодної темної матерії. Показано,що використовуючи лише положення (почастоті) 21 см сигналу поглинання, заявленого EDGES, частинки теплої темної матерії з масою m≳ 2 кеВ не можуть бути надійно виключені через невизначеності в ефективності зореутворення в перших галактиках. Запропоновано новий напіваналітичний метод обрахунку розподілу густини в гало темної матерії з частинок-ферміонів.^UThe reionization process is studied in warm dark matter models. It was shown that the reionization is much faster in 7 keV sterile neutrino dark matter, which could explain the observed 3.5 keV radiation line, than in the cold dark matter scenario. It is obtained that the model-independent results of observations on the reionization epoch are described slightly better in the model of 7 keV sterile neutrinos than in the model of cold dark matter. It is shown that particles of warm dark matter with a mass m≳2 keV can not be reliably excluded by the position (frequency) of the 21-cm absorption signal suggested by EDGES due to uncertainties in the star formation efficiency in the first galaxies. A new semi-analytical method for calculating the density distribution in the halo of fermionic dark matter is proposed.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
14.

Колосов І. В. 
Методи створення автоматизованих систем керування процесом підготовки морських фахівців на основі компетентнісного підходу / І. В. Колосов. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертаційна робота присвячена вирішенню проблеми підвищення ефективності процесу підготовки морських фахівців на основі компетентнісного підходу за рахунок застосування адаптивних методів планування процесу навчання з урахуванням стану людини, що навчається, з метою прискорення набуття певних професійних компетенцій: як універсальних, так й професійних.В роботі виконано аналіз методів та засобів керування процесом підготовки морських фахівців. Розглянуто специфіку професії суднового електромеханіка, наведено основні характеристики роботи оператора: показники роботи, особливості праці, основні режими роботи, основні ознаки трудового процесу. Судновий електромеханік це людина, що взаємодіє зі складною технікою через інформаційні процеси, працює в екстремальних умовах праці, і несе величезну відповідальність за своєчасне, швидке, безпомилкове виконання своїх посадових обов'язків, невиконання яких може призвести до аварії на судні.Розглянуто особливості функціонування людини-оператора в організаційно-технічних системах, наведено класифікацію та аналіз причин виникнення помилок людини-оператора, характеристику керуючих дій та його психофізіологічних і функціональних станів. Розглянуто основні характерні риси професійного досвіду та його вплив на показники надійності та ефективності системи «людина-машина». Наведено математичний опис оцінювання роботи людини – оператора.Наведено характеристики існуючих систем професійної підготовки морських фахівців для оновлення теоретичних і практичних знань у зв'язку з підвищенням вимог до рівня кваліфікації і необхідністю освоєння сучасних методів вирішення професійних завдань. Проаналізовано психологічні принципи та прийоми професійної підготовки операторів.^UThe dissertation is devoted to solving the problem of improving the efficiency of the training of marine specialists on the basis of the competence approach through the use of adaptive methods of planning the learning process taking into account the state of the learner, in order to accelerate the acquisition of certain professional competencies: both universal and professional.The analysis of methods and means of management of the process of training marine specialists is performed in the work. The specifics of the ship's electromechanic profession are considered, the main characteristics of the operator's work are given: work indicators, peculiarities of work, basic modes of work, main signs of labor process. A ship's electrician is a person who interacts with complex equipment through information processes, works in extreme working conditions, and has a huge responsibility for the timely, rapid, error-free performance of their duties, failure to perform which could lead to a shipwreck.Peculiarities of human operator operation in organizational and technical systems are considered, classification and analysis of causes of human operator errors, characteristics of control actions and his psychophysiological and functional states are given. The main characteristics of professional experience and its impact on the reliability and efficiency of the system "man-machine" are considered. A mathematical description of the evaluation of human - operator work is given.The characteristics of the existing systems of professional training of marine specialists for updating theoretical and practical knowledge in connection with the increase of requirements to the level of qualification and the need to master modern methods of solving professional problems are given. Psychological principles and methods of professional training of operators are analyzed.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
15.

Кондратьєва І. Ю. 
Оптимізація процесів керування функціональною діагностикою технологічного обладнання / І. Ю. Кондратьєва. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертаційна робота присвячена вирішенню проблеми підвищення ефективності процесів керування функціональною діагностикою технологічного обладнання у режимі реального часу за рахунок розробці та практичній реалізації методів оцінки параметрів технічних станів та виявленні аварійних режимів роботи електромеханічних вузлів без їх розбирання за характеристиками вібраційних процесів, які супроводжують їх функціонування. Ефективність методів акустичної діагностики обумовлена не тільки органічним зв'язком інформації, що міститься в сигналі вібрації, з динамічними процесами збудження і поширення коливань в конструкції, але і можливістю автоматизації процесів знімання та обробки інформації за допомогою сучасної техніки і організації процедур діагностування на основі математичного апарату теорії розпізнавання образів.Обґрунтовано доцільність використання як моделі сигналу авторегресійну модель ковзного середнього для аналізу звукових сигналів, у яких порушуються стаціонарні властивості. Було здійснено аналіз зміни властивостей за частотою акустичного сигналу при нормальному та збійному режимах роботи. Вирішено задачу побудови математичних моделей, на основі яких можна адекватно ідентифікувати напруженість роботи та стан обладнання. Приведено процедуру для ідентифікації параметрів моделі сигналів рекурентним методом найменших квадратів, що дозволяє проводити аналіз стану обладнання в режимі реального часу. Проведений аналіз статистичних властивостей акустичних сигналів виявив нормальність закону розподілу зареєстрованих часових рядів та залежність числових характеристик процесу від режимів роботи та ступеня навантаження обладнання. За допомогою логіко-часової обробки здійснено оцінку інформативності сигналу в деяких діапазонах частот. При визначенні частотних діапазонів інформативності шляхом проведення низки обчислень було виявлено доцільне значення довжини фрейму та параметру налаштування порогу. Результати застосування кратномасштабного аналізу (розрахунок дисперсії, параметра самоподоби, параметра Херста) залежно від ступеня агрегації дозволили визначити граничний ступінь агрегації для досліджуваного сигналу.Інтеграція систем функціональної діагностики, що базуються на аналізі акустичних сигналів, в системи управління складними багатоприводними установками відкриває можливість в реальному часі оцінювати і виявляти критичні режими роботи електромеханічного обладнання, і своєчасно формувати керуючі впливи, що дозволяють стабілізувати функціонування виробничих комплексів.^UThe dissertation is devoted to solving the problem of increasing the efficiency of control processes of technological equipment functional diagnostics in real time due to the development and practical implementation of methods for estimating the parameters of technical conditions and emergency operation of detecting electromechanical assemblies without dismantling the characteristics of vibrating processes which accompany their functioning. The effectiveness of acoustic diagnostic methods is due not only to the organic connection of information contained in the vibration signal with the dynamic processes of excitation and propagation of oscillations in the structure, but also the ability to automate the processes of recording and processing information using modern technology and diagnostic procedures based on mathematical apparatus theory of pattern recognition.The expediency of using as a signal model an autoregressive moving average model for the analysis of sound signals in which stationary properties are violated is substantiated. Based on the analysis of the data recorded by the measurement results, it is possible to identify the level of tension of the equipment and assess the complexity of the operational situation. The problem of building mathematical models on the basis of which it is possible to adequately identify the intensity of work and the state of the equipment is solved. The procedure for identifying the parameters of the signal model by the recurrent least squares method is given, which allows to analyze the state of the equipment in real time. The analysis of the statistical properties of acoustic signals revealed the normality of the law of distribution of the registered time series and the dependence of the numerical characteristics of the process on the operating modes and the degree of equipment load. By means of logic-time processing the informativeness of the signal in some frequency ranges is estimated. When determining the frequency ranges of informativeness by performing a series of calculations, the appropriate value of the frame length and the threshold setting parameter was found. The results of the application of multiple-scale analysis (calculation of variance, self-similarity parameter, Hirst parameter) depending on the degree of aggregation allowed to determine the limiting degree of aggregation for the studied signal.The integration of functional diagnostic systems based on the analysis of acoustic signals in the control systems of complex multi-drive systems opens the possibility in real time to evaluate and identify critical modes of electromechanical equipment and time to generate control actions that allow to stabilize the operation of production facilities.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського