Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (2)Реферативна база даних (226)Книжкові видання та компакт-диски (198)Журнали та продовжувані видання (4)
Пошуковий запит: (<.>A=РОМАШ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 12
Представлено документи з 1 до 12

      
1.

Ромашко В. Я. 
Аналіз режимів роботи перетворювачів електричної енергії методом функцій вільного режиму: автореф. дис. ... д-ра техн. наук : 05.09.12 / В. Я. Ромашко ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 2010. — 37 с. — укp.

Введено новий тип часових характеристик електричного ланцюга - функції вільного режиму. Запропоновано новий спосіб описання перехідних процесів у перетворювачах на інтервалах між комутаціями, який виключає необхідність визначення сталих інтегрування під час переходу від інтервалу до інтервалу. Одержано універсальні рекурентні формули для розрахунку багатоступінчатих перехідних процесів у перетворювачах з сталою та змінною структурою, які суттєво зменшують трудомісткість розрахунків. На підставі використання рекурентних формул запропоновано способи визначення квазіусталеного режиму роботи перетворювачів без попереднього розрахунку багатоступінчатого перехідного процесу. Запропоновано методики, алгоритми та програми для прискореного розрахунку перехідних і квазіусталених процесів у перетворювачах. Алгоритм прискореного розрахунку перехідних процесів у перетворювачах реалізовано в межах програмного пакету MatLab.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З264.54-016
Шифр НБУВ: РА377201 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Ромашкін О. О. 
Економічне програмування сільськогосподарського виробництва: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.03 / О. О. Ромашкін ; Черніг. держ. ін-т економіки і упр. — Чернігів, 2011. — 20 с. — укp.

На основі розробленого інтегрального критерію програмування розвитку сільськогосподарського виробництва та проведення структурно-динамічних співвідношень виявлено головні проблеми сільськогосподарського сектору, вирішення яких вимагає прийняття комплексу кардинальних заходів, спрямованих на стабілізацію сільськогосподарського виробництва та створення передумов для подальшого зростання. Запропоновано теоретико-методичні засади та практичні підходи до розробки та реалізації програм розвитку сільськогосподарського виробництва на регіональному рівні. Розроблено систему економічного програмування сільськогосподарського виробництва, визначено стратегічні орієнтири для її розвитку. Узагальнено підходи до розробки програм розвитку сільськогосподарського виробництва та розроблено власний методичний інструментарій для оцінювання ефективності програм сільськогосподарського виробництва на всіх стадіях опрацювання - від виявлення проблеми до кінцевої результативності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)320
Шифр НБУВ: РА382752 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Гірнича справа   
3.

Ромашко І.С. 
Зневоднення нафтових емульсій поліестерами на основі поліетиленгліколів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.17.07 / І.С. Ромашко ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2002. — 17 с.: рис. — укp.

Розроблено нові деемульгатори на основі поліетиленгліколів і карбоксиловмісних органічних сполук для процесу зневоднення нафтових емульсій. Встановлено основні закономірності процесу одержання деемульгаторів поліефірного типу та вибрано оптимальні умови їх одержання. Деемульгуючу активність синтезованих поліефірів вивчено на штучних емульсіях, приготованих з використанням Семенівської та Долинської нафт. Досліджено дисперсний склад емульсій, одержаних за різної тривалості та інтенсивності перемішування фаз. Вивчено процес зневоднення емульсій за умов зміни температури та витрати деемульгатора. Показано, що поверхнева активність деемульгаторів змінюється залежно від концентрації їх в розчині. Встановлено, що найбільшу поверхневу активність проявляє поліефір ПЕ-8, одержаний на основі поліетиленгліколю ПЕГ-600 і нафтополімерної смоли з кінцевими карбоксильними групами. Розглянуто технологічні аспекти процесів виробництва деемульгатора ПЕ-8 і зневоднення нафти з його використанням. Запропоновано принципові технологічні схеми виробництва деемульгатора ПЕ-8 та установки для зневоднення нафти за його присутності, зроблено розрахунки матеріальних балансів процесів, розроблено товарну форму даного деемульгатора та розраховано його вартість.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И361.082.4
Шифр НБУВ: РА320988

Рубрики:

      
Категорія: Транспорт   
4.

Ромашко В.М. 
Підвищення ефективності експлуатації утилізаційних контурів морських суден: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.22.20 / В.М. Ромашко ; Одес. нац. мор. акад. (ОНМА). — О., 2008. — 19 с. — укp.

Досліджено проблему підвищення ефективності експулатації утилізаційних контурів морських суден з метою зниження екологічного навантаження судна на навколишнє середовище за рахунок ефективної роботи утилізаційного контуру. Доведено, що відкладення продуктів згоряння палива синхронних двигунів внутрішнього згоряння утримуються на зовнішніх поверхнях нагрівання утилізаційних котлів (УК) під дією сил адгезії, які описуються у межах молекулярно-адгезійної теорії Дерягіна та підкоряються її закономірностям. Причина адгезії - електростатичні сили на межі розподілу двох тіл, які виникають завдяки створеному у контакті подвійному зарядженому шару. Наведено методику оіцнювання та прогнозування зміни теплофізичних характеристик теплообмінних поверхонь УК. Розроблено методику організації експлуатації судна з метою забезпечення екологічно безпечної та економічно ефективної експлуатації судна. Використання результатів дослідження дозволяє організовувати експлуатацію та технічне обслуговування елементів судна з мінімальними експлуатаційними видатками й екологічним навантаженням судна на навколишнє середовище.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О42-082.1/9 +
Шифр НБУВ: РА359506

Рубрики:
  

      
5.

Ромашко 
Політична комунікація як фактор соціокультурної реінтеграції сучасного українського суспільства: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.02 / Олексій Олександрович Ромашко ; Одеська національна юридична академія. — О., 2007. — 18 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф055.256(4УКР) + Ф082 + Ф022.1
Шифр НБУВ: РА350054

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
6.

Ромашов Ю.В. 
Розробка методу розрахунку контактних напружень на ущільнювальних поверхнях затворів високого тиску: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.02.09 / Ю.В. Ромашов ; Нац. техн. ун-т "Харк. політехн. ін-т". — Х., 2001. — 19 с. — укp.

Розроблено метод розрахунку контактних напружень на ущільнювальних поверхнях затворів високого тиску на основі розв'язання просторових контактних задач теорії пружності за варіаційно-структурним методом теорії R-функції для мішаного функціоналу Рейсснера. Побудовано структури розв'язків, які точно задовольняють граничним умовам контактної задачі. Коефіцієнти в апроксимаціях невизначених компонент цих структур отримано розв'язанням побудованої системи Рітца. Досліджено властивості даної системи. Запропоновано й обгрунтовано оцінки точності наближених розв'язків, використаних для встановлення збіжності наближених розв'язків розглянутих задач. Здійснено розрахунки кільцевих ущільнень затворів. Для ущільнення з некомпенсованою площею затвору газостатичної установки отримано дані про вплив параметрів перерізу кільця на рівень контактного тиску.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л114.037-51-04
Шифр НБУВ: РА314997 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Ромашко Т.П. 
Спектральні властивості конформаційно мобільних в електронно-збудженому стані діамінобензофенонів, фталімідвмісних біхромофорів та ексимерів пірену: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.04 / Т.П. Ромашко ; НАН України. Ін-т фіз. хімії ім. Л.В.Писаржевського. — К., 2005. — 18 с. — укp.

Проведено дослідження спектральних властивостей релаксуючих у збудженому стані хромофорних центрів різної природи: похідних бензофенону, фталімідів, ексимерів пірену. На підставі вивчення діамінозаміщених бензофенону встановлено відсутність утворення високополярних структур у збудженому стані та можливість протікання ТІСТ-процесу в молекулі кетону Міхлера. З'ясовано вплив середовища у вигляді гіпотетичного ящика з молекулами води на спектральні властивості деяких діамінобензофенонів. За даних умов виявлено можливість утворення комплексів з водневим зв'язком. Доведено, що у полімерах з хімічно прищепленим барвником ковалентний зв'язок хромофорних груп з макромолекулою є фактором підвищення ступеня їх агрегації у порівнянні з твердим розчином молекул у полімерному склі. Виявлено спектральну залежність у величині поляризації ексимерного випромінювання пірену в полімерній матриці в результаті впливу нерівноважних димерних конфігурацій на поляризаційні властивості його випромінювання. Запропоновано критерій визначення рівноважності ексимерного стану за розрахунками нормованого спектрального розподілу інтенсивності в ексимерній смузі флуоресценції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г214.24,0 +
Шифр НБУВ: РА335595

      
8.

Ромашкін С.В. 
Типи правопізнання: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / С.В. Ромашкін ; Харк. нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2008. — 19 с. — укp.

Проаналізовано типи правопізнання - природно-правовий, позитивно-правовий, історико-правовий, психолого-соціологічний, апріорно-синетичний - у аспекті їх методології, факторів правогенезу, змісту справедливості. Виявлено переваги та недоліки кожного з типів пізнання, що стосується інтерпретації витоків, суті, своєрідності, смислу, тенденцій права та його зв'язку з суспільними цінностями. Квінтесенцією концепції синтетичних методології, правогенезу та справедливості є внесення в її зміст апріорного елемента, який розширює зміст і обсяг поняття права з чуттєво-просторової, емпіричної чи позитивної сфери на сферу духовну.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х0 в7 + Х002.6 +
Шифр НБУВ: РА357283

Рубрики:

      
9.

Ромашко О.В. 
Удосконалення технології харчоконцентратів швидкого приготування для дитячого та дієтичного харчування: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.18.01 / О.В. Ромашко ; Нац. ун-т харч. технологій. — К., 2004. — 20 с.: рис., табл. — укp.

Науково обгрунтовано шляхи удосконалення технології та розроблено нові види харчоконцентратів швидкого приготування для дитячого та дієтичного харчування на основі екструдатів злакових культур. З використанням термогравіметричного методу та ЕПР-спектроскопії установлено, що завдяки обробці в екструдатах злакових культур відбувається перерозподіл співвідношення вільної зв'язаної вологи, збільшується її частка, що знаходиться у взаємозв'язку з процесом клейстеризації крохмальної компоненти сировини, внаслідок чого має місце значне підвищення гідрофільних властивостей екструдатів. За методами рентгенофазового аналізу та інфрачервоної спектроскопії встановлено, що у разі взаємодії екструдатів з водою утворюються системи з аморфною структурою, у формуванні якої визначну роль грають водневі зв'язки, утворення яких супроводжується процесами структуроутворення та залежить від властивостей біополімеру, набутих за результатом екструзійної обробки. Досліджено та науково обгрунтовано особливості процесів, що мають місце за умов взаємодії екструдатів злакових культур з водою та є визначальними в їх відновленні. Розкрито особливості процесу набухання екструдованих матеріалів як основного процесу відновлення (структуроутворення). Доведено, що набухання екструдованих злакових матеріалів залежить від колоїдних властивостей подрібнених частинок екструдатів та ступеню модифікації крохмальної компоненти сировини в процесі обробки. На базі екструдованих злакових культур розроблено види харчоконцентратів для дитячого та дієтичного харчування, збагачених біологічно активними речовинами, які мають профілактичну дію щодо різних захворювань.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л997 +
Шифр НБУВ: РА328660

Рубрики:

      
10.

Ромашова Л.О. 
Умови збіжності до нуля ймовірності існування розв'язків системи випадкових рівнянь з n - невідомими над полем GF(3) у заданій множині векторів при n - : автореф. дис. ... канд. фіз.-мат. наук: 01.01.05 / Л.О. Ромашова ; Київ. наці. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2009. — 16 с. — укp.

Одержано необхідні умови збіжності до одниниці ймовірності існування єдиного розв'язку для однорідної системи лінійних випадкових рівнянь і для неоднорідної системи нелінійних випадкових рівнянь 2-го порядку над полем GF(3). Наведено необхідні та достатні умови збіжності до нуля ймовірності існування розв'язків систем випадкових рівнянь у заданих множинах. Зазначено, що дані умови знайдено для однорідної системи лінійних випадкових рівнянь, однорідної системи нелінійних випадкових рівнянь 2-го порядку та для неоднорідної системи нелінійних випадкових рівнянь 2-го порядку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В171.505,0 +
Шифр НБУВ: РА369566 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
  

      
11.

Ромаш І. Б. 
Особливості перебігу та лікування гастроезофагальної рефлюксної хвороби у хворих із синдромом недиференційованої дисплазії сполучної тканини / І. Б. Ромаш. — Б.м., 2021 — укp.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
12.

Ромашко-Майструк О. В. 
Опір залізобетонних елементів багаторівневому утворенню нормальних тріщин / О. В. Ромашко-Майструк. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертація присвячена розробці загальної методики розрахунку тріщиностійкості залізобетонних елементів з урахуванням багаторівневого утворення нормальних тріщин. Об′єкт досліджень – процес багаторівневого утворення і розкриття нормальних тріщин в залізобетонних елементах на основі моделі, що враховує зчеплення арматури з бетоном; мета – розробка загальної моделі та інженерних методів розрахунку багаторівневого утворення нормальних тріщин в залізобетонних елементах на основі узагальненої моделі зчеплення арматури з бетоном; методи – аналіз результатів експериментально-теоретичних досліджень, пов'язаних з тріщиностійкістю залізобетонних елементів; фізичне та математичне моделювання параметрів НДС залізобетонних елементів; методи числового аналізу, теорії ймовірностей та математичної статистики обробки результатів експериментальних і теоретичних досліджень; результати – вперше запропоновано силовий критерій локального порушення зчеплення арматури з розтягнутим бетоном та розроблено модель і методику визначення енергетичного ресурсу залізобетонних елементів за деформаційними параметрами, удосконалено деформаційно-силову модель опору залізобетонних елементів силовим впливам в питаннях утворення та розвитку нормальних тріщин і загальну методику розрахунку ширини розкриття нормальних тріщин з позицій послідовного багаторівневого накопичення взаємних зміщень бетону і арматури, розвинуто модель зчеплення арматури з бетоном завдяки використанню нелінійної функції середніх напружень зазначеного зчеплення та модель багаторівневого утворення нормальних тріщин в залізобетонних елементах з урахуванням локального порушення зчеплення арматури з бетоном; впроваджено – при проектуванні несучих конструкцій залізобетонних перекриттів житлових та громадських будівель; область використання – в проектній практиці для розрахунку залізобетонних елементів конструкцій, у науково-дослідних установах при розробці та вдосконаленні національних нормативних документів та в навчальному процесі при розробці методичного забезпечення навчальних дисциплін, пов'язаних із залізобетонними конструкціями.^UThesis is devoted to the development of a general method of calculating the fracture resistance of structural reinforced concrete elements, taking into account the multilevel formation and the opening of normal cracks. The object of research – the process of multilevel formation and opening of normal cracks in reinforced concrete elements based on a model that takes into account the reinforcement to concrete adhesion; goal – to develop a general model and engineering methods for calculating the normal cracks multilevel formation in reinforced concrete elements based on a generalized model of reinforcement to concrete adhesion; methods – analysis of the experimental and theoretical studies results related to crack resistance of reinforced concrete elements; physical and mathematical modeling of SSS parameters of reinforced concrete elements; methods of numerical analysis, probability theory and mathematical statistics for processing the results of experimental and theoretical research; results – for the first time a force criterion of local adhesion disorder of reinforcement with tensioned concrete was proposed and a model and method for determining the energy resource of reinforced concrete elements based on deformation parameters was developed, the deformation-force model of the reinforced concrete elements resistance to force effects in the formation and development of normal cracks and a general method for calculating the normal cracks opening width were improved from the standpoint of sequential multilevel accumulation of concrete and reinforcement mutual displacements, a model of reinforcement-concrete adhesion was developed through the use of a nonlinear function of average stresses of the specified adhesion and a model of normal cracks multilevel formation in reinforced concrete elements, taking into account local adhesion disorder of reinforcement to concrete; introduced – in the design of load-bearing structures of reinforced concrete floors of residential and public buildings; area of use - in design practice for the calculation of reinforced concrete structural elements, in research institutions in the development and improvement of national regulations and in the educational process in the development of methodological support for disciplines related to reinforced concrete structures.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського