Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (2)Наукова електронна бібліотека (6)Реферативна база даних (1479)Книжкові видання та компакт-диски (788)Журнали та продовжувані видання (62)
Пошуковий запит: (<.>A=РОМАНЕНК$<.>+<.>A=ІРИНА$<.>+<.>A=ЮРІЇВНА$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 71
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Романенко В. Д. 
Авіаційна техніка ленд-лізу 1941 - 1945 рр. (пам'яткознавчий аспект): автореф. дис. ... канд. іст. наук : 26.00.05 / В. Д. Романенко ; Укр. т-во охорони пам'яток історії та культури НАН України, Центр пам'яткознавства. — К., 2010. — 21 с. — укp.

Розглянуто процес підготовки й організації поставок авіаційної техніки до СРСР по ленд-лізу у 1941 - 1945 рр., та інфраструктуру, яка займається прийманням авіатехніки, її доставкою, навчанням льотного складу. Наведено повний перелік типів літаків, які поставлялися до СРСР по ленд-лізу, кількість одержаних машин, строки їх надходження. Сформульовано основні вимоги щодо літаків Вітчизняної війни як пам'яток воєнної історії України. Розроблено базу даних, яка однозначно ідентифікує будь-який літак ленд-лізу за його серійним чи заводським номером, робить його опис як пам'ятки історії та техніки. Наведено приклади успішного застосування бази даних для ідентифікації літаків та її використання як інформаційного ресурсу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(2)622 л61 + Ц35(2)626-65 л61
Шифр НБУВ: РА372850 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія:    
2.

Романенко В.І. 
Автоматизація процесу спалювання газового палива в котлоагрегатах ТЕЦ промислових підприємств: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.07 / В.І. Романенко ; Нац. гірн. ун-т. — Д., 2005. — 19 с.: рис. — укp.

Виконано аналіз систем керування, методів контролю параметрів і технічних засобів автоматизації процесів спалювання газового палива у котлоагрегатах ТЕЦ промислових підприємств. Установлено закономірності зміни складу димових газів залежно від складу газових компонентів палива й енергетичної потужності за умов забезпечення оптимуму роботи котлоагрегатів за критерієм енергетичної ефективності. Обгрунтовано термокаталітичний метод і створено технічні засоби для вимірювання об'ємного вмісту кисню у димових газах котлоагрегатів. Висвітлено методи оптимізації систем регулювання витрат загального повітря для однопаливних і багатопаливних котлоагрегатів ТЕЦ. Розроблено нові ефективні алгоритми та структурні схеми систем автоматичного регулювання витрат загального повітря, що забезпечують низьку чутливість до координатних і параметричних збурень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: з361.014 +
Шифр НБУВ: РА339923

Рубрики:

      
3.

Романенко І. М. 
Адміністративно-правові засади профілактики порушень митних правил: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.07 / І. М. Романенко ; Запоріз. нац. ун-т. — Запоріжжя, 2011. — 17 с. — укp.

Досліджено адміністративно-правові засади профілактики порушень митних правил. Проаналізовано поняття "порушення митних правил" і визначено їх місце в структурі адміністративних правопорушень. Сформульовано поняття та визначено компетенцію суб'єктів профілактики порушень митних правил, проведено аналіз їх правових статусів. Висвітлено форми та методи профілактичної діяльності. Запропоновано практичні рекомендації з вдосконалення діяльності митних органів щодо протидії порушенням митних правил. Сформульовано пропозиції щодо внесення змін і доповнень до чинного законодавства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)112.038.07
Шифр НБУВ: РА383691 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Романенко О.А. 
Аналіз і контроль формування та використання фінансових ресурсів холдингових компаній (на прикладі торговельних холдингових компаній України): автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.09 / О.А. Романенко ; Київ. нац. торг.-екон. ун-т. — К., 2008. — 21 с. — укp.

Визначено суть фінансових ресурів холдингової компанії та розроблено їх класифікацію з метою спрямування аналізу та контролю на оперативне управління процесами формування та використання даних ресурсів. Визначено проблеми та тенденції розвитку торговельних холдингових компаній. Запропоновано організаційні моделі аналізу та контролю у системі управління фінансовими ресурсами у холдинговій компанії. Удосконалено форми агрегованої фінансової звітності щодо відповідності її вимогам ефективного управління даними ресурсами з використанням комп'ютерної інформаційної мережі холдингу. Удосконалено методику аналізу формування та використання фінансових ресурсів у холдингових компаніях. Розроблено пропозиції щодо поліпшення аналізу на рівні холдингового об'єднання та дочірніх підприємств для забезпечення ефективного управління та досягнення оптимального фінансового стану компанії. Розроблено методику рейтингового оцінювання фінансового стану дочірнього підприємства як елемента інтегральної оцінки формування та використання фінансових ресурсів холдингу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)229.23-149.3-218 + У053.9(4УКР)292.31-93 + У9(4УКР)292.31-93-218 +
Шифр НБУВ: РА355860

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Романенко А.В. 
Аналіз і синтез магнітних систем давачів лінійних переміщень: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.09.01 / А.В. Романенко ; Донец. нац. техн. ун-т. — Донецьк, 2003. — 19 с.: рис. — укp.

Розроблено математичні моделі тривимірного магнітного поля в магнітних системах давачів лінійних переміщень (ДЛП) та ітераційні методи їх числового розрахунку, що дають змогу розрахувати їх статичні характеристики з урахуванням магнітних характеристик постійних магнітів з необхідною точністю. Запропоновано методику синтезу магнітних систем ДЛП за заданими статичними характеристиками, дозволяє оптимізувати параметри магнітних систем за критерієм мінімальної розбіжності параметрів заданої статичної характеристики та розрахункової. Задачу синтезу розв'язано за методами планування числових експериментів та на підставі регресійного аналізу, причому синтезу піддається не визначене значення поля в заданій точці, а аналітична залежність напруженості поля в робочій області ДЛП від переміщення джерела інформаційного сигналу. Розглянуто два види магніточутливих елементів, застосовуваних у датчиках: стрижневі ферозонди та модулятор, вбудований у магнітопровід ДЛП.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З222.1-53 +
Шифр НБУВ: РА327615

Рубрики:

      
6.

Романенко С.М. 
Аналітичні дисперсійні моделі багатопровідних смужкових структур на основі квазістатичних наближень: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.03 / С.М. Романенко ; Дніпропетр. держ. ун-т. — Д., 2000. — 16 с. — укp.

Наведено результати дослідження дисперсійних характеристик багатопровідних зв'язаних смужкових ліній з використанням моделі діелектричного простору та чисельних даних, одержаних у квазістатичному наближенні. На основі стаціонарного функціонала отримано прості аналітичні формули, які описують дисперсійні властивості багатопровідних зв'язаних смужкових ліній, які справедливі у всій частотній області. Значну увагу приділено чисельному аналізу дисперсії у даних структурах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В379.326,022 + В379.371.5,022
Шифр НБУВ: РА309489 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Романенко Л.Ф. 
Банківський маркетинг: теорія, методологія, організація: Автореф. дис... д-ра екон. наук: 08.06.02 / Л.Ф. Романенко ; Київ. нац. торг.-екон. ун-т. — К., 2002. — 33 с. — укp.

Здійснено комплексне теоретико-методологічне дослідження банківського маркетингу за умов реформування фінансово-банківської системи України з метою вирішення проблем удосконалення функціонування комерційних банків. Висвітлено еволюцію розвитку маркетингу у суспільстві з ринковою економікою, визначено місце маркетингу у системі економічних наук. Розглянуто організаційну, дослідну та заключну стадії процесу маркетингової діяльності, які характеризують маркетинг як динамічну систему економічних знань про діяльність суб'єктів господарювання, що розкривають суть явищ господарської діяльності з метою оптимізації їх у суспільстві з ринковою та соціально орієнтованою економікою для підвищення добробуту людей. Комплексно представлено банківський маркетинг як методологію формування політики, стратегії та тактики банку, призначену ефективно задовольняти та вирішувати проблеми клієнтів шляхом реалізації на ринку банківських продуктів, управління активами та пасивами, прибутками та витратами, ризиком, ліквідністю з використанням комп'ютерних технологій. Стратегічний маркетинг та його економіко-математичне моделювання у банківській діяльності висвітлено з залученням досвіду діяльності українських банків. Розроблено рекомендації щодо запровадження економіко-математичних моделей і запобігання ризикам і банкротству фінансових закладів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)262.181.3-211.1
Шифр НБУВ: РА318835 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Романенко 
Воєнне мистецтво у війні в Кореї (1950-1953 рр.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 20.02.22 / Роман Володимирович Романенко ; Національна академія оборони України. — К., 2005. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ц35(0)635 Ко "1950-1953" + Ц35(5КОР)63
Шифр НБУВ: РА349546

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Романенко П.О. 
Грунтові водорості лісів Українських Карпат: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.05 / П.О. Романенко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2002. — 19 с. — укp.

Розглянуто видовий склад водоростей у грунтах лісів Українських Карпат (УК). Виявлено 218 видів водоростей, серед них 177 (81,2 %) - нових для грунтів даного регіону, 53 види (24,3 %) - для грунтів України, 51 вид - для флори України в цілому. Описано п'ять нових для науки видів, зокрема Chlamydomonas zerovit Romanenko, Ch. montana Romanenko, Ch. shtinae Romanenko sp. nova, ad int., Chloromonas carpathica Romanenko sp. nova, ad int., Palmellopsis grandipyrenoidosa Romanenko sp. nova, ad int. Проведено таксономічний і географічний аналізи грунтової альгофлори даного регіону, виявлено її специфіку, встановлено ступінь її спорідненості з грунтовими альгофлорами інших регіонів України та гірських систем Західної Європи. Досліджено вплив висоти над рівнем моря на розподіл водорослей у грунтах лісів УК.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П032.505.2(4УКР)
Шифр НБУВ: РА317882 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Романенко Л.І. 
Діагностика, попередження та лікування ішемічних порушень в головному мозку при внутрішньочерепних аневризмах: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.15 / Л.І. Романенко ; Київ. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2004. — 22 с. — укp.

Встановлено фазність змін в системі гемокоагуляції та водно-іонного, кислотно-основного стану залежно від вираженості ускладнень (ЦВС, вторинної ішемії), супутньої соматичної патології та тяжкості перебігу периопераційного періоду внаслідок розривів внутріньочерепних артеріальних аневризм (АА). Розроблено патофізіологічну основу інтенсивної терапії, визначено режим та особливості застосування контрольованої гіпертензії та гіперволемічної гемодилюції залежно від тяжкості стану хворих в периопераційному періоді та з урахуванням встановленої фазності змін клініко-фізіологічних, гемокоагуляційних показників та водно-іонного обміну, вірогідних чинників ризику появи ішемічних післяопераційних порушень мозкового кровообігу. Запропоновано спосіб індивідуального прогнозування ускладненого перебігу периопераційного періоду у хворих після розривів АА на підставі аналізу клініко-статистичних факторів ризику за програмним забезпеченням "Statistica Soft" з урахуванням критерію Фішера (Fisher's extract test) та критерію Ст'юдента.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р627.703.1-52
Шифр НБУВ: РА330597

Рубрики:

      
11.

Романенко К.К. 
Діафізарні переломи довгих кісток, що не зрослися (чинники ризику, діагностика, лікування): Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.21 / К.К. Романенко ; Ін-т патології хребта та суглобів ім. М.І.Ситенка АМН України. — Х., 2002. — 20 с. — укp.

Проаналізовано можливі чинники ризику розвитку дисрегенерації кісткової тканини після переломів плечової та велигомілкової кісток з використанням методів непараметричної статистики. Встановлено, що статистично значущими є травма високої інтенсивності та оскольчастий характер перелому. На підставі результатів рентгенологічних, морфологічних та біохімічних досліджень зони дисрегенерації встановлено наявність серед дослідженої групи різних видів дисрегенерації: перелом, що уповільнено зростається; гіпертрофічний, оліготрофічний та гіпотрофічний види дисрегенації та дисрегенерація з дефектом кісткової тканини. За результатами біохімічних досліджень сироватки крові виявлено гіпертрофічний та гіпотрофічний види дисрегенрації. Показано, що нестабільна фіксація уламків та інфікування Staph, aureus за умов стабільної фіксації призводять до формування тканини неостеогенного характеру та пролонгації остеорепарації. З урахування відмінності потенціалу до зрощення за різних видів дисрегенерації розроблено диференційований підхід до лікування хворих з різними видами переломів, що не зрослися.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.280.88-4 + Р458.280.88-5
Шифр НБУВ: РА319689 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
12.

Романенко О.В. 
Ефективність витрат будівельних організацій з пересувним режимом роботи: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.07.03 / О.В. Романенко ; Київ. нац. ун-т буд-ва і архіт. — К., 2006. — 20 с.: рис. — укp.

Проаналізовано стан інвестиційно-будівельної діяльності у розосередженому будівництві України. Виявлено особливості й основні напрямки його розвитку. Розкрито зміст і особливості будівельних організацій з пересувним режимом роботи. Надано нове комплексне рішення завдань підвищення ефективності витрат. Розроблено теоретичні та методичні рекомендації щодо забезпечення стабільної діяльності даних організацій, а саме: удосконалення ціноутворення на будівельну продукцію, диверсифікації виробництва, створення методів керування витратами, формування портфеля замовлень на основі організаційно-економічних моделей диверсифікації й оптимальних моделей вартості підрядних контрактів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)311-862 +
Шифр НБУВ: РА344111

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
13.

Романенко Ю.О. 
Засвоєння учнями старших класів комунікативних стратегій у процесі роботи з науково-навчальними текстами предметів гуманітарного циклу: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.02 / Ю.О. Романенко ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 2006. — 24 с. — укp.

Досліджено теоретичні та методичні засади засвоєння унями комунікативних стратегій у процесі роботи з науково-навчальними текстами предметів гуманітарного циклу. З'ясовано психолінгвістичну, когнітивну, комунікативну, методичну суть поняття комунікативної стратегії. Визначено принципи, методи та підходи до навчання мови, з використанням яких має проводитися робота учнів з науково-навчальним текстом на комунікативно-стратегічній базі. Відповідно до засад змодельовано структуру комунікативно-стратегічних кроків, описано види комунікативних стратегій (стратегій текстотворення та текстосприймання). Обгрунтовано поняттєву базу та визначено систему необхідних для роботи з науково-навчальними текстами вмінь. Розроблено та впроваджено методику засвоєння комунікативних стратегій у процесі роботи учнів старших класів з текстами шкільних підручників і посібників гуманітарного циклу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.4-912 +
Шифр НБУВ: РА348312

      
14.

Романенко О.В. 
Застосування варіаційного принципу Швінгера до квантування систем у викривленому просторі: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.02 / О.В. Романенко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2002. — 20 с. — укp.

Розглянуто питання структури квантової механіки на неевклідовому просторі та досліджено нелінійні частинкоподібні конфігурації в моделі Волкова - Акулова з нелінійною реалізацією суперсиметрії. Проаналізовано питання узагальнення схеми квантування за допомогою квантового варіаційного принципу, запропонованої Швінгером, яке дозволяє коректно врахувати вплив геометрії простору на форму квантової теорії. З метою проведення дослідження вибрано однорідний (з різними способами реалізації групи ізометрій) і загальний ріманові простори, а також супербагатовид. Виявлено, що структура квантової механіки в основному визначається властивостями ізометрій простору, зокрема, розв'язками рівнянь Кіллінга. Методи, розвинені для квантово-механічних задач, застосовано для польової моделі Волкова - Акулова з нелінійною реалізацією суперсиметрії. У наближенні Джеківа - Реббі знайдено суттєво квантовий частинкоподібний розв'язок, який зникає в класичній границі, з характеристичним розміром порядку планківської довжини. Показано, що електростатичне поле, яке взаємодіє з таким об'єктом, є скінченим в околі центру конфікурації та має звичайну кулонівську поведінку на периферії. Таке нелінійне польове утворення може розглядатись як модель елементарного заряду.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В314в641.7,022
Шифр НБУВ: РА320252 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
15.

Романенко Т.Д. 
Зоогігієнічне обгрунтування умов утримання надремонтного молодняку молочної породи в стійловий період на малих фермах: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 16.00.06 / Т.Д. Романенко ; Львів. нац. акад. вет. медицини ім. С.З.Гжицького. — Л., 2005. — 20 с. — укp.

Вперше проведено експериментальні дослідження ефективності використання трьох групових типів кліток для вирощування, дорощування та відгодівлі надремонтного молодняку української червоно-рябої молочної породи. Під час визначення параметрів розмірів основних елементів кліток враховано доповнення до норм технологічного проектування. Встановлено, що у групових клітках на 10 голів у 5-, 10- та 14-місячному віці оцінка повітряного середовища відповідає рівню оптимального проектно-технологічного режиму, за прив'язного утримання у 5- та 14-місячному віці - рівню гранично-допустимого експлуатаційного режиму, а у 10-місячному - рівню граничних добових коливань. Вперше виявлено суттєву різницю у поведінці тварин протягом двох годин після початку споживання корму за утримання на прив'язі та безприв'язно. Доведено, що більше часу бички, які утримувалися на прив'язі витрачали на відпочинок, а безприв'язні - на ходіння. Одержано практично однакові прирости живої маси від бичків до 8-місячного віку, але з невеликою перевагою прив'язного над безприв'язним утриманням, а в 12 та 16 місяців - перевага безприв'язного способу за високого рівня годівлі бичків. Встановлено позитивний вплив покращення умов безприв'язного способу утримання надремонтного молодняку в післямолочний період до реалізації на підвищення рентабельності виробництва яловичини на малих фермах до 40 %, а за прив'язного - всього до 10 %.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П811.54 + П603.9-44 Українська чорно-ряба +
Шифр НБУВ: РА336367

Рубрики:

      
16.

Романенко В.І. 
Керування рухом атомів та молекул когерентними та частково когерентними світловими полями: Автореф. дис... д-ра фіз.-мат. наук: 01.04.05 / В.І. Романенко ; НАН України. Ін-т фізики. — К., 2007. — 36 с. — укp.

Досліджено проблему керування рухом атомів і молекул когерентними й частково когерентними світловими полями. Розглянуто вплив відстроювання частот від резонансу, флуктуації фази й амплітуди на перенесення населеності з основного до бажаного стану за допомогою стимульованого раманового адіабатичного проходження. Досліджено схеми взаємодії атома зі світлом, що забезпечують передачу атому імпульсу, кратного імпульсу фотона. Проаналізовано схеми взаємодії з зустрічними хвилями (частотно-модульовані, біхроматичні, короткі зустрічні імпульси, хвилі з флуктуючою фазою або амплітудою), що забезпечують велику, у порівнянні з силою, що діє на атом у полі хвилі, яка рухається, силу світлового тиску. Розглянуто розсіювання атомів полем двох зустрічних імпульсів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В343.14,022 +
Шифр НБУВ: РА349735

Рубрики:

      
17.

Романенко О.В. 
Класичний і некласичний підходи у соціально-філософському дослідженні економічної сфери суспільства (порівняльний аналіз): Автореф. дис... канд. філос. наук: 09.00.03 / О.В. Романенко ; Ін-т філос. ім. Г.С.Сковороди НАН України. — К., 2002. — 20 с. — укp.

Проведено порівняльний методологічний аналіз класичного та некласичного підходів у соціально-філософському осмисленні економічної сфери різнотипних за своєю природою суспільств - доіндустріального, індустріального та постіндустріального. Виявлено найважливіші підходи у соціально-філософському вивченні сфери економічної життєдіяльності людей, розкрито її сутність, статус та функції. Розглянуто характерні риси та можливості класичного підходу у дослідженні економічної сфери доіндустріального та раннього індустріального суспільств. Осмислено своєрідність, досягнення та недоліки соціально-філософського вчення Маркса як завершення класичного і першої спроби некласичного осягнення самобутності економічної сфери та її ролі у класичному індустріальному суспільстві. Розкрито особливості, досягнення та перспективи некласичного підходу до вивчення економічної сфери життя доіндустріального та постіндустріального соціумів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*18:У
Шифр НБУВ: РА317300 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
18.

Романенко С.В. 
Клініко-функціональні критерії оцінки перебігу та прогнозу хронічної серцевої недостатності внаслідок ішемічної хвороби серця: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.11 / С.В. Романенко ; Дніпропетр. держ. мед. акад., Ін-т гастроентерології АМН України. — Д., 2009. — 20 с. — укp.

На підставі досліджень варіабельності (ВСР) та турбулентності серцевого ритму (ТСР), добового профілю артеріального тиску (АТ) розроблено алгоритм діагностики автономної кардіопатії внаслідок хронічної серцевої недостатності (ХСН). Виявлено особливості ремоделювання серця за ХСН, наведено порівняльну характеристику діагностичного потенціалу різних засобів оцінки структурно-функціонального стану міокарду лівого шлуночка (ЛШ). Досліджено взаємозв'язок інструментальних показників з плазмовим рівнем біомаркерів ХСН. Доведено предикативну здатність клініко-функціональних показників (ВСР, ТСР, кардіо-торакальний індекс, сегментарна систолічна функція ЛШ, вік) відносно комбінованої скінченної точки дослідження (смерть, інфаркт міокарду, декомпенсація ХСН). Показано ефективність терапії статинами у пацієнтів з ХСН і дисліпідемією, а також вплив ліпідзнижувального лікування на перебіг ХСН (циркадка динаміка серцевого ритму й АТ, сегментарна систолічна функція ЛШ).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.09-3 + Р410.11 +
Шифр НБУВ: РА368363

Рубрики:

      
19.

Романенко К.В. 
Комплексне імуномодулююче та геліомедикаментозне лікування хворих на поширений великобляшковий псоріаз з втратою сезонності перебігу: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.20 / К.В. Романенко ; АМН України. Ін-т дерматології та венерології. — Х., 2004. — 19 с.: табл. — укp.

Запропоновано комплексний метод лікування хворих на поширений великобляшковий псоріаз з використанням протефлазиду, УФО з вітчизняним зовнішнім фотосенсибілізатором - суспензією галобактерій, спрямованого на зниження тривалості й частоти рецидивів з урахуванням виявлених цитогенетичних, імунологічних, біохімічних та морфологічних порушень та їх корекції. Досліджено рівень нестабільності генетичного апарату Т-лімфоцитів периферичної крові хворих і динаміку імуноцитогенетичних показників. Порушення хромосом виявлено в 72,5 %, встановлено збільшену середню частоту клітин з аберацією хромосом, зменшене середнє число асоціюючих акроцентричних хромосом на клітину і збільшену кількість активованих Т-лімфоцитів без або з двома акроцентриками. Вперше встановлено, що зниження активності тимідинфосфорилази в крові та шкірі може бути маркером інтенсивності проліферації епідермоцитів, а підвищення активності аденозиндезамінази - стану клітинного імунітету.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р601.74-52 +
Шифр НБУВ: РА329407

Рубрики:

      
20.

Романенко К.М. 
Конституційне право громадянина на освіту в Україні: стан і тенденції розвитку: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.02 / К.М. Романенко ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено конституційне право людини та громадянина на освіту у контексті його соціальних детермінант, взаємозалежності соціальних юридичних аспектів. Проаналізовано наукові підходи до інтерпретації суті права на освіту як складової забезпечення демократичного розвитку суспільства та самоактуалізації особистості за сучасних умов. Визначено міжнародний контекст, концептуальні та нормативно-правові засади зближення соціального та юридичного змісту права на освіту у "суспільстві освіти". Визначено основні ознаки соціоцентричної методології дослідження даного права та її переваги. Обгрунтовано соціальні критерії удосконалення його змісту та напрямки їх реалізації у законодавстві. Запропоновано трактування змісту конституційного права на освіту за умов формування в Україні соціально орієнтованої ринкової економіки. Досліджено напрями вдосконалення нормативно-правового забезпечення конституційного права на освіту у загальносоціальному, державно-управлінському та ринковому аспектах. На підставі результатів проведеного дослідження сформульовано узагальнення, пропозиції та рекомендації щодо вдосконалення механізму забезпечення конституційного права на освіту у контексті тенденцій розвитку українського суспільства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)33 + Х819(4УКР)132 +
Шифр НБУВ: РА361121

Рубрики:

Географічні рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського