Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (6)Реферативна база даних (157)Книжкові видання та компакт-диски (133)Журнали та продовжувані видання (12)
Пошуковий запит: (<.>A=РОЗОВ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 9
Представлено документи з 1 до 9

      
1.

Розова Л.В. 
Біологічне обгрунтування системи захисту черешні від вишневої мухи (IRhagoletis cerasi/I L.) в умовах півдня України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 16.00.10 / Л.В. Розова ; Ін-т захисту рослин УААН. — К., 2005. — 19 с. — укp.

Наведено біологічне обгрунтування системи захисту черешні від вишневої мухи. Визначено її шкідливість і уточнено особливості біології за умов півдня України. Установлено основні природні чинники, що впливають на розвиток шкідника та регулюють його чисельність, а саме: гідротермічні умови вегетаційного періоду, комплекс грунтових хижаків і збудників хвороб. Удосконалено моніторинг популяції вишневої мухи та обгрунтовано критерії визначення оптимальних строків проведення захисних заходів. Визначено ефективні інсектициди з різних класів хімічних сполук проти вишневої мухи. Удосконалено систему захисту черешні, яка передбачає використання методів аналізу грунтових проб пупаріїв шкідника, моніторингу імаго за допомогою жовтих клейових пасток, застосування ефективних інсектицидів, своєчасне збирання врожаю сортів черешні середнього та середньопізнього строків достигання, а також рихлення грунту міжрядь та пристовбурових кругів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П468.65-5 + П491.561 +
Шифр НБУВ: РА340374

Рубрики:

      
2.

Розова Т.М. 
Креативність як чинник розвитку професійно-комунікативних здібностей майбутніх психологів: автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.07 / Т.М. Розова ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 2007. — 21 с. — укp.

Проведено теоретико-експериментальне дослідження креативності як чинника формування професійно-комунікативних здібностей майбутніх психологів. Уточнено зміст поняття "комунікативні здібності" та "професійно-комунікативні здібності". Здійснено інтегроване вивчення професійно-комунікативних здібностей психологів у контексті їх взаємозв'язку з креативністю та її змістовими складовими. Розкрито психологічну сутність креативності як чинника розвитку професійно-комунікативних здібностей. Виявлено психологічні особливості професійно-комунікативних здібностей студентів-психологів. Визначено складники та показники рівнів розвитку професійно-комунікативних здібностей у студентів. Охарактеризовано структурні складові професійно-комунікативних здібностей майбутніх психологів. Розроблено інтегровану розвивальну програму активізації креативності за умов застосування креативних психотехнологій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю953 + Ю945.1 + Ю949.2 р(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА354050

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
3.

Розова І.В. 
Мовні засоби вираження авторської модальності (на матеріалі англійської сатиричної літератури XX сторіччя): автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.04 / І.В. Розова ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено особливості мовних засобів вираження авторської модальності в англійських сатиричних текстах двадцятого сторіччя. Авторська модальність такого тексту визначається як підвид текстової категорії модальності, яка виражає негативне суб'єктивно-оцінне ставлення автора до об'єкта соціальної значущості, що спричиняє його моральне приниження. За результатами дослідження мовних засобів вираження авторської модальності виявлено потенційні можливості елементів морфемного, морфологічного, лексичного та синтаксичного рівнів мови у процесі спільного функціонування, тобто у разі досягнення спільної семантичної мети - комунікативної інтенції автора сатиричного твору. Доведено, що авторська модальність такого твору може бути наведена функціонально-семантичним полем складної ієрархічної структури. Функціонально-семантичне поле авторської модальності представлене набором мікрополів, а саме: мікромолем "сатиричної характеризації персонажа / груп персонажів"; мікрополем "сатиричної характеризації явищ навколишньої дійсності (подій, фактів, географічних назв, історичних епох)". Розглянуто формування двох змістових варіантів авторської модальності: ситуаційного й асоціативного залежно від представлення особливої композиційної структури сатиричного текста. Увагу приділено феномену співвідношення різноманітних мовних одиниць з метою створення сатиричного ефекту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4ВЕЛ)-337 + Ш400.15 +
Шифр НБУВ: РА362375

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
4.

Розовик Д.Ф. 
Національно-культурне будівництво в Україні у 1917 - 1920 рр.: Автореф. дис... д-ра іст. наук: 07.00.01 / Д.Ф. Розовик ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2004. — 38 с. — укp.

Досліджено питання національно-культурного будівництва у визвольній боротьбі українського народу 1917 - 1920 рр. На підставі комплексного вивчення джерельної бази та літератури висвітлено головні напрямки національно-культурних перетворень революційної доби. Розкрито роль у цьому процесі українських урядів, місцевих органів влади, громадських, культурних організацій, політичних партій, профспілок, кооперативних об'єднань, меценатів, цивільного населення. Показано вплив культурних перетворень на державне будівництво, підвищення культурно-освітнього рівня громадян, ідейне, національне, патріотичне, естетичне виховання населення. З'ясовано значення освіти й культури у посиленні економічної незалежності України. Висвітлено гостру політичну боротьбу, яка точилася навколо національно-культурного будівництва. Визначено коло проблем, які потребують подальшої наукової розробки з даної теми.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)612-7 +
Шифр НБУВ: РА334759

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія:    
5.

Розов В.Ю. 
Системи автоматичної компенсації зовнішнього магнітного поля енергонасичених об'єктів: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.09.03 / В.Ю. Розов ; НАН України. Ін-т електродинаміки. — К., 2002. — 37 с. — укp.

Розвинуто теорію автоматичної компенсації магнітного поля енергонасичених об'єктів. Аналітично виявлено та експериментально підтверджено принципи побудови параметричних систем автоматичної компенсації, що здійснюють ефективне зменшення рівня складових зовнішнього магнітного поля об'єкта в необмеженій області простору за мінімального негативного впливу на основні функціональні характеристики об'єкта. Запропоновано структури й алгоритми параметричних систем, що здійснюють ефективну компенсацію магнітного поля об'єкта. Визначено принципи побудови високоефективних електромагнітних компенсаторів і високоякісних напівпровідникових джерел живлення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: з264.36
Шифр НБУВ: РА320656 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Розова Л.В. 
Сумісний аналіз газодинамічного та термопружного станів торцевих ущільнень з газовим змащенням роторів відцентрових компресорів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.02.09 / Л.В. Розова ; Нац. техн. ун-т "Харк. політехн. ін-т". — Х., 2004. — 19 с.: рис. — укp.

Розроблено ітераційний алгоритм сумісного вирішення задач розрахунку газодинамічних торцевих ущільнень (ГТУ) роторів відцентрових компресорів. Вперше одержано рівняння газового змащення, що враховує зміну температури газового шару і залежність в'язкості газу від його температури і тиску для визначення двовимірного розподілу тиску газу у робочому зазорі. Проведено натурні іспити ГТУ на заводських стендах ВАТ "Сумське НВО ім. М.В.Фрунзе" (м.Суми), на підставі яких доведено вірогідність результатів числових досліджень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З762.22-042 +
Шифр НБУВ: РА329423

Рубрики:

      
7.

Тимошенко К. Р. 
Особливості структурно-функціональних перебудов мікрогемодинаміки при адаптації до фізичного навантаження / К. Р. Тимошенко. — Б.м., 2020 — укp.

Було проведено паралельне дослідження особливостей мікроциркуляції(МЦК) у людей та експериментальних тварин і ультраструктури м'язової тканиниу відповідь на дозоване фізичне навантаження (ДФН). Показано, що організмипоза залежністю від ступеня тренованості слід розподіляти за рівнем параметрамікроциркуляції (ПМ), оскільки вихідний рівень ПМ визначає тип відповідіМЦК на ДФН. При низьких вихідних значеннях ПМ зростання кровопостачанням'язової тканини забезпечується збільшенням кількості функціонуючих капілярів(ФК) – приблизно однаковим у тренованих та нетренованих тварин. У випадкувисоких вихідних значень ПМ розвиток пристосувальної реакції на ДФНвідбувається за рахунок зростання швидкості кровотоку в системі МЦК.Вперше виявлено, що початкова реакція на навантаження у м'язовій тканинінетренованого організму стосується розкриття резервних капілярів і незабезпечується перебудовами в її мітохондріальному апараті. Тривале тренуваннясприяє активації ангіогенезу і морфогенезу мітохондрій (МХ). Отже, зростаннякількості ФК (а саме – відкриття резервних капілярів) є нагальноюкомпенсаторною реакцією при низьких значеннях ПМ, а зміни енергетичногометаболізму не належать до швидкої компенсації при несформованій адаптації доДФН. Також виявлено, що і у нетренованих і у тренованих тварин, ДФНвикликає у м'язі виникнення ознак гіпертрофії та вогнищевий набряксубсарколемальних ділянок волокон, що прийнято вважати ознакою порушенняміжклітинного обміну. Реєструється посилення піноцитозу та зростання кількостівільних рибосом, що можна розглядати як показники інтенсифікації обміннихпроцесів у клітині, а саме – синтезу білка і транспорту метаболітів, що поряд ізрозкриттям резервних капілярів, є показниками першої нагальної адаптивноїреакції на ДФН. Такі зміни в залежності від тренованості організму мають різнийступінь вираженості і притаманні як тканині литкового м'яза, так і міокарду.^UA parallel study of microcirculation (MCC) features in humans and experimentalanimals and ultrastructure of muscle tissue in response to dosed physical training(DPT) was conducted. It is shown that organisms regardless of the degree of fitnessshould be distributed by the level of microcirculation index (IM), since the initial levelof IM determines the type of response of the MCC to the DPT. At low baseline IMgrowth of blood supply to muscle tissue is provided by an increase in the number offunctioning capillaries (FC) – approximately the same in trained and untrained animals.In the case of high initial IM values, the development of an adaptable reaction to theDPT occurs due to an increase in the blood flow rate in the MCC system.For the first time it was revealed that the initial reaction to the load in the muscletissue of an untrained organism concerns the opening of reserve capillaries and is notprovided by rearrangements in its mitochondrial apparatus. Long-term trainingcontributes to the activation of angiogenesis and morphogenesis of mitochondria (MС).Consequently, the increase in the number of FC (namely – the adaptable of reservecapillaries) is an urgent compensatory reaction at low IM values, and changes in energymetabolism to rapid compensation for unformed adaptation to the DPT. It was alsorevealed that in untrained and trained animals, DPT causes in the muscle signs ofhypertrophy and local edema of subsarcolemal areas of fibers, which is considered to bea sign of violation of intercellular metabolism. Increased pinocytosis and an increase inthe number of free ribosomes are recorded, which can be considered as indicators ofintensification of metabolic processes in the cell, namely protein synthesis andmetabolite transport, which, together with the opening of reserve capillaries, areindicators of the first immediate adaptive response to DPT. Such changes, depending onthe fitness of the body, have a different degree of severity and are inherent in both thetissue of the calf muscle and myocardium.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
8.

Розова А. Ю. 
Розробка механізму управління якістю логістичної діяльності підприємства / А. Ю. Розова. — Б.м., 2022 — укp.

Дисертаційна робота присвячена поглибленню теоретичних засад, розробленню методичних положень та науково-практичних рекомендацій щодо розробки механізму управління якістю логістичної діяльності підприємства. Розглянуто сутність логістичної діяльності підприємства в умовах сучасного господарювання, досліджено підходи щодо управління якістю логістичної діяльності в системі управління підприємством, проаналізовано методичні підходи щодо визначення рівня якості логістичної діяльності підприємства. Визначено безпосередній зв'язок та взаємодію логістичної діяльності будь-якого підприємства із зовнішнім середовищем та виявлено основні сучасні передумови здійснення логістичної діяльності підприємства, а саме: глобалізація, технічний прогрес та економіка знань. Запропоновано розглядати рівень якості логістичної діяльності під кутом збалансованості логістичних цілей тобто їх узгодженості за напрямом та швидкістю змін. Досліджено зовнішні фактори впливу на управління якістю логістичної діяльності підприємств з урахуванням особливостей регіональних ринків, проведено оцінку рівня реалізації логістичних цілей на підприємствах, визначено рівень збалансованості логістичних цілей підприємств. Визначено та проаналізовано позиції областей України за показниками обсяг перевезення та за показником обсяг реалізації. На основі експертних оцінок розраховано рівні реалізації логістичних цілей. Запропоновано науково-методичний підхід визначення інтегрального показника рівня реалізація бажаних логістичних цілей. Запропоновано розглядати збалансованість екологічних, соціальних та економічних цілей логістичних підприємств, як їхню взаємну узгодженість за напрямом змін та швидкістю змін. Запропоновано науково-методичний підхід щодо визначення якості логістичної діяльності підприємства. Який, на відміну від існуючих, визначається як корінь квадратний із добутку інтегрального показника рівня збалансованості логістичних цілей та інтегрального показника рівня реалізації бажаних логістичних цілей. Такий підхід дозволяє відслідковувати тенденції зміни напрямку та швидкості змін логістичних цілей з позиції управління рівнем досягнення бажаних цілей. Досліджено особливості формування механізму управління якістю логістичної діяльності підприємства, розглянуто вплив збалансованості цілей на якість груп логістичних цілей підприємства, надане управлінське обґрунтування заходів з підвищення якості логістичної діяльності підприємства. Запропоновано розширити розуміння поняття механізму управління якістю логістичною діяльністю, на відміну від існуючого трактування, до системи основних форм, методів, важелів, інструментів, норм, критеріїв підвищення рівня досягнення цілей логістичної діяльності з урахуванням принципу збалансованості цілей, з охопленням екологічних, соціальних та економічних відносин, сукупності методів управлінського впливу на реалізацію поставлених завдань та цілей, створення системи узгодження екологічних, соціальних та економічних цілей. Запропоновано науково-методичний підхід щодо визначення впливу збалансованості цілей на якість груп логістичних цілей підприємства. Даний підхід застосовано для кожного аналізованого підприємства. Для цього визначено загальні найбільш вагомі локальні цілі логістичних підприємств. На основі експертного аналізу визначено зв'язки між цими локальними цілями. Проведена оцінка ймовірності реалізації кожної із локальних цілей. Визначено значущість результату за певною цілю для конкретного аналізованого підприємства. На основі розрахунків величини середньої бальної оцінки на одну ціль за певною групою цілей для кожного аналізованого логістичного підприємства рекомендовано низку управлінських заходів з підвищення якості логістичної діяльності.^UThe dissertation is devoted to the deepening of theoretical principles, development of methodological provisions and scientific and practical recommendations for the development of quality management mechanism of the enterprise logistics activity. The essence of logistics activities of the enterprise in the conditions of modern management is considered, approaches concerning management of quality of logistic activity in system of management of the enterprise are investigated, methodological approaches concerning definition of level of quality of logistic activity of the enterprise are analyzed. The direct connection and interaction of logistic activity of any enterprise with the external environment is determined and the basic modern preconditions of realization of logistic activity of the enterprise are revealed, namely: globalization, technical progress and knowledge economy. It is determined that the achievement of goals is closely related to the management of the quality of the enterprise logistics activities. The external factors influencing the quality management of logistics activities of enterprises are studied taking into account the peculiarities of regional markets, the level of implementation of logistics goals at enterprises is assessed, the level of balance of logistics goals of enterprises is determined. The positions of the regions of Ukraine on the indicators of the volume of transportation and on the indicator of the volume of sales were determined and analyzed. Based on expert assessments, the levels of realization of logistics goals are calculated. In the dissertation work it is offered to consider balance of ecological, social and economic purposes of the logistic enterprises, as their mutual coherence in the direction of changes and speed of changes. A scientific and methodological approach to determining the quality of logistics activities of the enterprise is proposed. Which, in contrast to the existing ones, is defined as the square root of the product of the integrated indicator of the level of balance of logistics goals and the integrated indicator of the level of realization of the desired logistics goals. This approach allows you to track trends in the direction and speed of change of logistics goals from the standpoint of managing the level of achievement of desired goals. Peculiarities of formation of the mechanism of quality management of logistic activity of the enterprise are investigated, influence of balance of the purposes on quality of groups of the logistic purposes of the enterprise is considered, the administrative substantiation of measures for increase of quality of logistic activity of the enterprise is given. It is proposed to expand the understanding of the concept of quality management mechanism of logistics activities, in contrast to the existing interpretation, to the system of basic forms, methods, levers, tools, norms, criteria for improving the achievement of logistics goals, taking into account the principle of balanced goals with a set of methods of managerial influence on the implementation of tasks and goals, creating a system of coordination of environmental, social and economic goals. The scientific and methodical approach of definition of influence of balance of the purposes on quality of groups of the logistic purposes of the enterprise is offered. This approach is applied to each analyzed enterprise. For this purpose the general most important local purposes of the logistics enterprises are defined. Expert analysis has identified the links between these local goals. The probability of realization of each of the local goals is estimated. The significance of the result for a specific purpose for a particular analyzed enterprise is determined. Based on the calculations of the value of the average score for one goal for a certain group of goals for each analyzed logistics company recommended a number of management measures to improve the quality of logistics activities.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
9.

Кундіус К. Д. 
Системи активного екранування зовнішнього магнітного поля вбудованих трансформаторних підстанцій: автореферат дис. ... д.філософ : 141 / К. Д. Кундіус. — Б.м., 2023 — укp.

Дисертація на здобуття наукового ступеня доктора філософії зі спеціальності 141 – Електротехніка, електроенергетика та електромеханіка (14 – Електрична інженерія).– Національний технічний університет «Харківський політехнічний інститут», Харків, 2023. Об’єктом дослідження є зовнішнє магнітне поле міських трансформаторних підстанцій. Предметом досліджень є системи активного екранування зовнішнього магнітного поля вбудованих трансформаторних підстанцій. В дисертаційній роботі вирішена науково-практична задача синтезу систем активного екранування зовнішнього магнітного поля вбудованих у житлові будинки міських трансформаторних підстанцій потужністю 100 –1260кВА для зменшення індукції їх магнітного поля до безпечного для населення рівня в прилеглих житлових приміщеннях. Дослідження виконано на основі фундаментальних положень теоретичної електротехніки, методах математичного та фізичного моделювання джерел магнітного поля, аналітичних та чисельних методів аналізу та сучасних інформаційних технологіях. В дисертації отримані наступні наукові результати: 1. Запропонована та експериментально обґрунтована удосконалена мультидипольна математична модель зовнішнього магнітного поля трифазного струмопроводу, яка ґрунтується на двофазній дипольній моделі трифазного електричного кола. Запропонована модель в порівнянні із відомою трифазною мультидипольною моделлю дозволяє без збільшення похибки вдвічі наблизити розрахункову область, та забезпечує розрахунок магнітного поля від вбудованої трансформаторної підстанції для всіх наближених до неї житлових приміщень будинку, які розташовані на відстані від одного метра. 2. Вперше розроблена та експериментально обґрунтована методика синтезу систем активного екранування магнітного поля вбудованих трансформаторних підстанцій потужністю 100–1260кВА. Методика ґрунтується на удосконаленій двофазній мультидипольній математичній моделі магнітного поля струмопроводу, законі Біо-Савара для визначення магнітного поля системи екранування, а також методі оптимізації елементів системи мультироєм частинок з множини Парето-оптимальних рішень з урахуванням бінарних відносин переваги і дозволяє синтезувати системи із теоретичною ефективністю 6–16 одиниць, які зменшують магнітне поле в наближених житлових приміщеннях до рівня санітарних норм. 3. Вперше запропоновано здійснювати синтез систем активного екранування потенційного магнітного поля вбудованих трансформаторних підстанцій із визначенням магнітного поля не у всьому об’ємі житлового приміщення, а на контрольній площині D, яка максимально наближена до підстанції, і розташовується у приміщенні паралельно підлозі (стіни), і це дозволяє істотно зменшити обсяг обчислень при гарантованому зменшенні потенційного магнітного поля у всьому об’ємі приміщення за площиною D. 4. Набули подальшого розвитку методи розрахунку зовнішнього магнітного поля активних конструктивних елементів трансформаторної підстанції. Методи реалізовані на основі удосконаленої мультидипольної моделі магнітного поля струмопроводів, циліндричних просторових гармонік магнітного поля кабелів, та ймовірнісно-статистичного методу прогнозування магнітного поля трансформатора, що дозволило виявити та експериментально обґрунтувати основне джерело магнітного поля підстанції – її низьковольтний струмопровід, вклад якого в загальний рівень магнітного поля на відстані 2 м складає більше 90%, що дозволяє в інженерних розрахунках не враховувати інші джерела магнітного поля. Достовірність теоретичних результатів, отриманих у дисертації, підтверджено експериментальною перевіркою удосконаленої математичної моделі магнітного поля підстанції ТП 100 кВА та синтезованої для неї системи активного екранування на лабораторній установці із повномасштабними фізичними макетами струмопроводу підстанції 100 кВА та синтезованої системи активного екранування, результати якого показали співпадіння отриманих в дисертації теоретичних положень та експерименту із похибкою менше 10%. Результати досліджень використано при виконанні наукових досліджень за наступними плановими темами: 1. «Розвиток наукових засад нормалізації геомагнітного поля в приміщеннях сучасних житлових будинків» (№ ДР 0116U005462), де здобувач була відповідальним виконавцем; 2. «Розвиток методів та засобів нормалізації магнітного поля промислової частоти у приміщеннях житлових будинків, що створюється вбудованими трансформаторними підстанціями та побутовим електрообладнанням» (ДР 0122U001772) де здобувач є виконавцем окремих розділів. Результати дисертаційних досліджень передані до впровадження ТОВ «КиївПромЕлектроПроект».^UDissertation for the degree of Doctor of Philosophy in specialty 141 "Electrical Engineering, Power Engineering and Electromechanics" (14 – Electrical engineering). – National Technical University "Kharkiv Polytechnic Institute", Kharkiv, 2023. The object of the study is the external magnetic field urban transformer substation. The subject of the study is the active shielding system of external magnetic fields for built-in transformer substations. In the dissertation the scientific and practical task of the synthesis of an active shielding system of external magnetic field for built-in urban transformer substation power 100–1260 kVA in residential buildings is solved, to reduce they magnetic flux density to a level safe for the population in nearby residential premises. The research was performed based on the fundamental principles of the theoretical electrical engineering, on methods of mathematical and physical modeling of magnetic field sources, on analytical and numerical methods of analysis, and modern information technologies. The scientific results obtained in the dissertation: 1. The improved multi-dipole mathematical model of the external magnetic field of the three-phase current conductor is proposed and experimentally proved, which based on a two-phase dipole model of a three-phase electric circuit. The proposed model in comparison with the well-known three-phase multi-dipole model, allowing to double bring closer the calculation zone, without increasing the error, the provides calculation of the magnetic field of the built-in transformer substation for all spaces of the building close to it, which are located at a distance of 1 meter. 2. For the first time the method of synthesis of active magnetic field shielding systems of built-in transformer substations power 100-1260 kVA was developed and experimentally substantiated. It is based on the improved two-phase multi-dipole mathematical model of the magnetic field of the current conductor, on the Biot-Savart law for determining the magnetic field of the shielding system, as well as on the system elements optimization method of the multiswarm of particles from the Pareto set of optimal solutions considering binary preference relations, which allowing made it possible to synthesize systems with a shielding factor of 6–16 units, which reduce the magnetic field in nearby residential premises to the level of sanitary standards. 3. For the first time, it was proposed to carry out the synthesis of systems of active shielding of the potential magnetic field of built-in transformer substations with the determination of the magnetic field not in the entire volume of the residential premise, but on the control plane D, which is as close as possible to the substation, and located in the living room parallel to the floor (wall), allowing you to significantly reduce the amount of the calculations with a guaranteed reduction of the potential magnetic field in the entire volume of the living room along the plane D. 4. The methods of calculating the external magnetic field of active structural elements of a transformer substation was further developed. The methods are implemented on the multi-dipole model of the magnetic field of current conductors, on cylindrical spatial harmonics of the magnetic field of cables, and on the probabilistic-statistical method of predicting the transformer magnetic field, which allowed revealing and experimentally substantiating the low-voltage current conductor as the main source of the substation's magnetic field, whose contribution to the total magnetic field at the distance of 2 m is more than 90%, this allows in engineering calculations to ignore other sources of the magnetic field. The reliability of the theoretical results obtained in the dissertation was confirmed by experimental verification of the improved mathematical model of the magnetic field 100 kVA substations and by constructing the active shielding system on laboratory installation with full-scale physical models of current conductor substations 100 kVA and synthesized active shielding system, the results of which showed the coincidence of the theoretical provisions obtained in the dissertation and the experiment with an error of less than 10%. The research results were used in the following planned topics: 1. «Rozvytok naukovykh zasad normalizatsii heomahnitnoho polia v prymishchenniakh suchasnykh zhytlovykh budynkiv» (№ DR 0116U005462), where the researcher was the responsible executor Researcher; 2. « Rozvytok metodiv ta zasobiv normalizatsii mahnitnoho polia promyslovoi chastoty u prymishchenniakh zhytlovykh budynkiv, shcho stvoriuietsia vbudovanymy transformatornymy pidstantsiiamy ta pobutovym elektroobladnanniam (№ DR 0122U001772), where the researcher is the executor of certain sections. The results of dissertation research are submitted for implementation of TOV «KievPromElectroProject».


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського