Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (2)Реферативна база даних (51)Книжкові видання та компакт-диски (49)Журнали та продовжувані видання (2)
Пошуковий запит: (<.>A=РЕЙД$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 4
Представлено документи з 1 до 4

      
1.

Рейда К.В. 
Виховання готовності учнів допоміжної школи до праці в системі професійно-трудового навчання: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.03 / К.В. Рейда ; Ін-т спец. педагогіки АПН України. — К., 2003. — 21 с.: табл. — укp.

Подано визначення поняття "готовність", її складові, критерії та рівні сформованості за різних умов навчання учнів (констатуючий та формуючий експеримент). Теоретично обгрунтовано та експериментально доведено, що готовність учнів до майбутньої праці зумовлюється особливостями психічного розвитку та організацією їх професійно-трудового навчання. Зазначено, що розширення дидактичних функцій праці (навчальних, виховних, розвиваючих), інтеграція позакласної та позашкільної роботи трудової спрямованості у систему професійно-трудового навчання, наближення навчальної праці до умов реального виробничого процесу, включення до трудового процесу учнів ділових, ігрових, проблемних і виробничих ситуацій забезпечує більш високий рівень сформованості їх професійної та особистісної готовності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч435.266
Шифр НБУВ: РА326466

Рубрики:

      
Категорія: Транспорт   
2.

Рейдемейстер О.Г. 
Вплив параметрів ходових частин та форми профілю поверхні катання коліс на динамічні показники вантажних вагонів та знос в парі "колесо-рейка": Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.22.07 / О.Г. Рейдемейстер ; Дніпропетр. держ. техн. ун-т залізн. трансп. — Д., 2000. — 21 с. — укp.

Шляхом математичного моделювання руху чотиривісного вантажного вагона на трьохелементних візках отримано залежності інтенсивності зносу в парі "колесо - рейка" та ходових якостей вагона від параметрів, що характеризують стан ходових частин і форми профілю поверхні катання коліс. Результати моделювання зіставлено з даними ходових динамічних та експлатаційних випробувань рухомого складу, що підтвердило їх вірогідність. Виявлено недосконалості візка, що призводять до підвищеного зносу гребенів. Запропоновано вимоги до технічного стану ходових частин. Розглянуто ряд профілів поверхонь катання нових коліс і з різними ступенями зносу. Зроблено висновок про доцільність застосування криволінійного профілю колеса. Подано рекомендації щодо форми відповідного профілю, що дозволить істотно знизити знос гребенів коліс і зберегти у допустимих межах динамічні характеристики екіпажу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О244-082.1/9
Шифр НБУВ: РА311317 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Рейда Р.М. 
"Готські" війни та античні держави Північного Надчорномор'я: автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.02 / Р.М. Рейда ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2009. — 18 с. — укp.

Розглянуто події "готських" війн (232 - 270 рр. н.е.) на території Північного Надчорномор'я. Акцентовано увагу на контактах між народами з різним суспільно-економічним та політичним рівнем розвитку, а саме, варварського населення Південно-Східної Європи з античними центрами Північного Надчорномор'я під час "готських" війн. Простежено характер контактів між варварами та античним населенням регіону напередодні походів. Розглянуто рівень суспільно-політичного розвитку варварського населення Південно-Східної Європи, детермінований його суспільно-економічним розвитком. Виділено три основні райони на території Північного Надчорномор'я, контакти яких з варварами-учасниками "готських" війн, мали своєрідні риси та наслідки. Запропоновано хронологічний поділ "готських" війн на території регіону на два періоди.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(0)323.4-684 + Т3(0)324.46 +
Шифр НБУВ: РА365698

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Рейда О.М. 
Інформаційно-вимірювальні системи видалення структурних дефектів зображення цифрованих багатошарових фотографічних матеріалів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.11.16 / О.М. Рейда ; Вінниц. нац. техн. ун-т. — Вінниця, 2005. — 19 с. — укp.

Запропоновано та реалізовано метод оцінювання структурних пошкоджень багатошарових фотографічних матеріалів (БФМ), що базується на властивостях теорії розсіяння та поглинання світла. На базі нового методу проведено дослідження структури дефектів і точності їх виділення на зображені цифрованих БФМ. Зазначено, що використання даного методу дозволило проводити виділення структурних дефектів зображення цифрованих БФМ з середньоквадратичною похибкою відхилення <$E symbol С 3~ roman мкм> і максимальною похибкою відхилення <$E symbol С 8~ roman мкм> у процесі цифрування БФМ апаратурою 8 мкм. Проаналізовано якість виділення структурних дефектів зображення за допомогою еталонного зображення металевої сітки, нанесеної на скло. Встановлено, що ефективність виділення структурних дефектів складає понад 90 % залежно від типу матеріалу та характеру пошкоджень. Для підвищення точності виділення розроблено класифікацію структурних дефектів БФМ. Запропоновано та реалізовано метод відтворення структурних пошкоджень сканованих БФМ, що базується на фізичних властивостях суб'єктів та їх структурному аналізі. Запропоновано та програмно реалізовано метод адаптації процесу відтворення структурних дефектів цифрованих БФМ залежно від типу БФМ та характеру пошкоджень, використання якого дозволило підвищити якість відтворення та адаптувати відтворене зображення до структури зображення, що сформоване в емульсійних шарах БФМ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.638 +
Шифр НБУВ: РА335803

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського