Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (143)Книжкові видання та компакт-диски (152)Журнали та продовжувані видання (11)
Пошуковий запит: (<.>A=Пархоменко Н$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 6
Представлено документи з 1 до 6

      
1.

Пархоменко Н.М. 
Джерела права: теоретико-методологічні засади: автореф. дис... д-ра юрид. наук: 12.00.01 / Н.М. Пархоменко ; Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького НАН України. — К., 2009. — 32 с. — укp.

Досліджено теоретико-методологічні засади джерел права. Визначено понятійно-категорійний апарат теорії джерел права, а саме: методологію, поняття "джерело права", "форма права", "система джерел права", "функції джерел права", "ознаки джерел права", "класифікація джерел права". Розкрито суть поняття "джерела права" у контексті класичних і сучасних концепій праворозуміння. Вдосконалено положення щодо співвідношення понять "правова форма", "форма права" та "джерело права" у формально-юридичному розумінні. Наведено визначення поняття "система джерел права" та її структурування, принципи побудови. Розкрито суть і зміст правової системи, системи права та системи джерел права. Запропоновано визначення поняття "функції джерел права" та проведено їх класифікацію. Проаналізовано зміст впливу глобалізаційних процесів на правову сферу, розвиток систем джерел права різних правових сімей, аспекти інтеграції цих систем і напрями розвитку системи джерел права України на сучасному етапі на підставі аналізу її сучасного стану.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х002.3 +
Шифр НБУВ: РА365523

Рубрики:

      
2.

Пархоменко Н.М. 
Договір у системі права України: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / Н.М. Пархоменко ; НАН України. Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. — К., 1998. — 16 с. — укp.

Розглядається проблема визначення поняття та основних властивостей договору як теоретико-правової категорії в рамках системи права України. Зроблено висновок про існування договорів у двох формах: як форми права і як форми реалізації норм права, визначено їх класифікацію та основні юридичні властивості. Здійснено аналіз поняття джерело (форма), а також комплексна характеристика існуючих джерел права, визначено місце і роль нормативно-правового договору серед них. Дослідження основних властивостей нормативно-правового договору як джерела права України дало можливість зробити висновки щодо перспектив його розвитку і поширення в якості регулятора відносин у різних сферах суспільного життя. Охарактеризовано нормативно-правовий договір як категорію, що є підставою для виникнення, зміни та припинення правових відносин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х002.39

Рубрики:

      
3.

Пархоменко Н.М. 
Облік та аналіз фінансових результатів (на прикладі авіаремотних підприємств України): Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.04 / Н.М. Пархоменко ; Київ. нац. екон. ун-т. — К., 2002. — 17 с.: рис. — укp.

Уточнено соціально-економічну суть прибутку в історичному аспекті та принципи управління фінансовими результатами за умов ринкової економіки. Обгрунтовано підходи до групування та складу витрат та доходів як передумов удосконалення обліку і аналізу витрат та доходів виробництва, визначення фінансового результату. Визначено шляхи удосконалення обліку доходів на авіаремонтних підприємствах. Розроблено рекомендації щодо поліпшення обліку фінансових результатів. Обгрунтовано доцільність використання для обліку та аналізу фінансових результатів авіаремонтних підприємств більш раціональних методів і прийомів. З використанням економіко-математичних методів визначено вплив факторів, що визначають обсяг і структуру фінансових результатів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)230.585.4-149.3 + У053.9(4УКР)305.854-93 +
Шифр НБУВ: РА322358

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Пархоменко Н.О. 
Прогнозування цін на підприємствах харчової промисловості: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.04 / Н.О. Пархоменко ; Східноукр. нац. ун-т ім. В.Даля. — Луганськ, 2009. — 20 с. — укp.

Проаналізовано особливості ціноутворення на підприємстві, показано пріоритетне значення у даному процесі етапу прогнозування цін на товари. Розглянуто сучасні підходи щодо формування ціни на продукцію підприємств харчової промисловості, наведено рекомендації щодо їх застосування у моделі прогнозування цін. Проаналізовано форми державного регулювання цін на підприємствах харчової промисловості та цінову еластичніть на продукти харчування. Наведено класифікацію продуктів харчування з урахуванням характеру попиту, рівня регулювання цін і соціального значення продукції. Обгрунтовано визначення поняття "модель прогнозування цін". Досліджено існуючі моделі прогнозування цін, наведено рекомендації щодо їх використання за сучасних умов для потреб підприємств харчової промисловості. Створено базову модель прогнозування цін з урахуванням специфіки діяльності підприємств галузі, розроблено її модифікації. Обгрунтовано вимоги щодо інформаційного забезпечення моделі прогнозування цін на підприємствах харчової промисловості. Розроблено рекомендації щодо проведення розрахунків прогнозу цін за моделлю прогнозування цін на підприємствах харчової промисловості за допомогою використання табличного процесора Microsoft Excel.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)306.71-861-230.38 +
Шифр НБУВ: РА368255

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Пархоменко Н.О. 
Розробка оцінки якості навчального процесу в вищому навчальному закладі методом науково-технічного прогнозування: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.01.02 / Н.О. Пархоменко ; Київ. нац. ун-т технологій та дизайну. — К., 2007. — 18 с. — укp.

Досліджено проблему забезпечення якості навчального процесу ВНЗ шляхом розробки механізму короткострокового прогнозування та створення інтелектуальної інформаційної технології вдосконалення навчального процесу. Розроблено новий формалізований метод і теоретичні положення стосовно процесу моніторингу та системного аналізу навчального процесу у ВНЗ. Запропоновано метод побудови прогностичних математичних моделей оцінки якості освіти у ВНЗ. Запропоновано спосіб структурування інформації та створення бази даних і бази знань щодо оцінки якості освіти у ВНЗ з використанням можливостей штучного інтелекту. Розроблено та реалізовано гнучку інтелектуальну технологію вдосконалення навчального процесу на базі методики, яка передбачає використання сучасних високоефективних комп'ютерних засобів і технологій штучного інтелекту, що дозволяє швидко реагувати на зміни у якості навчального процесу у ВНЗ. На базі розробленого методу, моделей, алгоритмів, методик та інтелектуальної технології вдосконалення навчального процесу створено програмні модулі обробки інформації та здійснено їх практичне впровадження.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч481.288.1 +
Шифр НБУВ: РА353172

Рубрики:

      
6.

Пархоменко Н. М. 
Організаційно-економічні засади формування й розвитку інтеграційних процесів регіону / Н. М. Пархоменко. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертацію присвячено обґрунтуванню науково-методологічних засад формування і розвитку інтеграційних процесів регіону та розробленню практичних рекомендацій щодо їх організаційно-економічного забезпечення для створення стійких трендів регіонального розвитку та піднесення соціально-економічного розвитку територій.Доведено, що інтеграційні процеси регіону, зважаючи на властиву їм як динаміку, так і статику, є невіддільними від процесу просторово-економічної трансформації регіонів, який передбачає створення єдиного економічного простору для учасників такого процесу. Обґрунтовано, що інтеграційні процеси регіону обумовили потребу в систематизації класифікаційних ознак, видів, підвидів інтеграційних процесів регіону, різноманіття яких підтверджує їх складність, широту застосування та дає змогу диференціювати інтеграційні проєкти в програмах соціально-економічного розвитку територій.Авторська концептуалізація засад інтеграційних процесів регіону надала їм певну специфіку і спрямованість, заклавши у їхню основу спонукальні мотиви забезпеченням балансу інтересів учасників. Визначено, що синергетичний ефект від формування та розвиту інтеграційних процесів регіону формується у результаті отримання прямого соціально-економічно орієнтованого, системно орієнтованого та стратегічно орієнтованого ефектів.Для створення можливостей моделювання альтернативних сценаріїв розвитку інтеграції, враховуючи інтереси ініціаторів, суб'єктів, учасників введено новий показник – узагальнений коефіцієнт потенціалу ініціювання інтеграційних процесів регіону. Доведено, що реалізація ефектів інтеграційних процесів регіону є можливою на усіх визначених у дослідженні рівнях інтеграційної взаємодії. Установлено, що за негативних трендів потенційно зростає вагомість питання формування повноцінних внутрішніх інтеграційних процесів, внутрішнього ринку та єдиного економічного простору в межах країни та зміщення акцентів на створення засад безпеки регіонів.З'ясовано найбільш згубні наслідки, які стримують розвиток інтеграційних процесів регіону, серед яких: незадовільне інституційно-інфраструктурне забезпечення інтеграційних процесів регіону, слабка інтенсивність та економічна зацікавленість суб'єктів і учасників, присутність корупційно-тіньової складової, тощо.Доведено, що прикордонні регіони, які беруть участь в інтеграційних процесах, пов'язаних з формуванням і розвитком міждержавної інтеграційної взаємодії, мають у розпорядженні додатковий специфічний ресурс можливостей таких територій в питанні їх комплексного соціально-економічного розвитку та налагодженні транскордонного співробітництва. За результатами оцінювання інтенсивності економічної активності прикордонних регіонів у рамках інтеграційних процесів визначено, що такі регіони не сповна скористалися новими можливостями, які відкрилися у зв'язку з поступовою адаптацією інституційно-правового середовища країни до acquis ЄС. Узагальнення міжнародного досвіду засвідчило, що в умовах формування інтеграційних процесів та єдиного економічного простору прикордонних територій реалізація великих інфраструктурних проєктів найефективніше здійснюється в умовах використання механізмів державно-приватного партнерства, що передбачають системну взаємодію держави (регіону) і бізнесу, забезпечують реалізацію їх інтересів та населення при одночасній суттєвій економії державних бюджетних коштів. Розроблено й аргументовано механізм його застосування при залученні інвестицій для облаштування державного кордону та пунктів пропуску. Розроблено схематичну модель організаційно-економічного забезпечення формування і розвитку інтеграційних процесів регіону, яка дає змогу врегульовувати й реалізовувати їх мікро-, мезо- та макроієрархічність.На підставі отриманих результатів, запропоновано структурно-інституційну модель інтеграційних процесів суб'єктів регіональної інноваційної системи на основі створення інтеграційно-організаційного формування, метою якого є посилення функції інституційних механізмів у процесі інтенсифікації інтеграційної взаємодії структур інноваційного розвитку. Розроблено комплекс інтеграційних інструментів, класифікованих за ознакою їх використання основними учасниками інтеграційного процесу: державного рівня управління; регіонального рівня управління; рівня бізнес-середовища; рівня громадського суспільства.Обґрунтовані в дисертації науково-методологічні засади формування й розвитку інтеграційних процесів регіону та конкретизовані пропозиції щодо регулювання інтеграційних взаємодій сприятимуть підвищенню національної й регіональної конкурентоспроможності за умов подальшого економічного зростання й збереження ціннісних для держави орієнтирів.^UThe dissertation is devoted to grounding of scientific and methodological bases of formation and development of integration processes of the region and development of practical recommendations on their organizational and economic maintenance for creation of steady trends of regional development and rise of social and economic development of territories.It is proved that the integration processes of the region, taking into account their inherent dynamics and statics, are inseparable from the process of spatial and economic transformation of regions, that envisages the creation of a single economic space for participants. It is emphasized that the integration processes of the region caused the need for the systematization of classification features, types, subspecies of integration processes in the region, whose diversity confirms their complexity, breadth of application and allows to differentiate integration projects in socio-economic development programs.The author's conceptualization of the principles of integration processes in the region allowed to give them a certain specificity and direction, based on the stimulative motives of the balance of interests. It is determined that the synergetic effect from the formation and development of integration processes of the region is formed as a result of the process of obtaining direct socio-economically-oriented, system-oriented and strategically-oriented effects.Minding the interests of initiators, actors, participants, a new indicator was introduced to create opportunities for modeling alternative scenarios for the development of integration - a generalized coefficient of the potential for initiating integration processes in the region.It is proved that the realization of the effects of integration processes of the region is possible at all levels of interaction determined in the research. It is established that in negative conditions the importance of formation of a full-fledged internal integration processes is grown, as well as the internal market and the single economic space within the country while shifting the emphasis on creating the foundations of regional security.The most disastrous consequences that hinder the development of integration processes in the region are determined, including: unsatisfactory institutional and infrastructural support of integration processes in the region, low intensity and economic interest of actors and participants, the presence of corruption and shadow component, etc.It is proved that border regions involved in integration processes related to the formation and development of interstate integration cooperation have additional specific resource capabilities of such territories in terms of their integrated socio-economic development and cross-border cooperation.The assessment of the intensity of economic activity of border regions in the framework of integration processes has led to the conclusion that such regions have not fully taken advantage of new opportunities that have arised after the gradual adaptation of the institutional and legal environment to the EU acquis. The generalization of international experience has shown that in the formation of integration processes and a single economic space of border areas, the implementation of large infrastructure projects is the most effective in the use of public-private partnership mechanisms, which provides the systematic interaction of state (region) and business, providing the realization of their intentions and at the same time - the significant savings of state budget funds. Present study develops and argues the mechanism of its application to the implementation of gaining for the arrangement of the state border and checkpoints.A schematic model of organizational and economic support for the formation and development of integration processes in the region is formulated, that allows to regulate and implement their micro, meso and macro-hierarchy.Based on the results, the study proposes a structural-institutional model of integration processes of the regional innovation system, based on the creation of integration-organizational formation, which aims to strengthen the function of institutional mechanisms in the process of intensifying integration interaction of innovation development structures.А set of integration tools has been developed, classified on the basis of their use by the main participants in the integration process: the state governance' level; regional administration' level; level of business environment; level of civil society.The scientific and methodological bases of formation and development of integration processes of the region which are substantiated in the dissertation as well as concretized offers on regulation of integration interactions will promote increase of national and regional competitiveness under conditions of further economic growth and preservation of valuable landmarks for the state.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського