Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Реферативна база даних (182)Книжкові видання та компакт-диски (164)Журнали та продовжувані видання (6)
Пошуковий запит: (<.>A=Панченко О$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 12
Представлено документи з 1 до 12

      
1.

Панченко О.В. 
Декомпресія кишечнику поліфункціональним зондом у сполученні з внутрішньопросвітною оксигенацією і ентеросорбцією у комплексному хірургічному лікуванні важких форм гострої спайкової тонкокишкової непрохідності: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.03 / О.В. Панченко ; Запоріз. мед. акад. післядиплом. освіти. — Запоріжжя, 2005. — 19 с. — укp.

Запропоновано ефективні способи поліпшення результатів хірургічного лікування хворих з тяжкими формами гострої спайкової тонкокишкової непрохідності. Вперше з метою інтубації кишечнику застосовано поліфункціональний зонд, що дозволяє виконувати моніторинг основних функціональних показників - pH метрію, фазову моторику та значення внутрішньопросвітного фазового тиску. Виявлено залежність змін показників центральної гемодинаміки, маркерів ендогенної інтоксикації у крові, pH кишкового вмісту, фазового внутрішньопросвітного тиску та моторики кишечнику від ступеня тяжкості кишкової непрохідності. Розроблено череззондову лікувальну програму, що включає комплекс заходів, спрямованих на боротьбу з ендогенною інтоксикацією за наявності синдрому ентеральної недостатності. Обгрунтовано показання до найбільш раціонального застосування та дозування ентеральної оксигенації, ентеросорбції, раннього ентерального череззондового харчування, субіотиків і прокінетиків залежно від параметрів центральної гемодинаміки, маркерів інтоксикації та показань рівня відновлення функцій шлунково-кишкового тракту. Доведено, що запропонований алгоритм вибору методу хірургічного лікування дозволяє оптимізувати терапевтичну тактику та вдвічі знизити кількість післяопераційних ускладнень і летальних випадків.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.465.305.63-52 +
Шифр НБУВ: РА335492

Рубрики:

      
2.

Панченко О.В. 
Неокласичний філософський підхід до розуміння історичного процесу: Автореф. дис... канд. філософ. наук: 09.00.03 / О.В. Панченко ; Харк. військ. ун-т. — Х., 2004. — 19 с. — укp.

Виявлено обмеження й евристичний потенціал філософських парадигм, що визначають функціонування системи сучасного соціально-історичного знання, класики, модернізму й постмодернізму. Обгрунтовано положення, що різноманітність теоретичних уявлень про історію може бути охоплене об'ємним мисленням, у фокусі якого знаходиться особистість. Сформульовано та охарактеризовано гносеологічні й аксіологічні принципи неокласичного філософського підходу: історизм, системність, а також ціннісний універсалізм і його найважливіші конкретизації - гуманізм й етичний трансценденталізм. Шляхом зіставлення смислів основних положень і принципів неокласичного підходу з "верхом" - загальнофілософською проблематикою - та з "низом" - культурно-цивілізаційною схемою виміру історії - уперше обгрунтовано новий погляд щодо напрямку та траєкторії історичного розвитку: у вигляді заплутаної кривої, у численних векторних вигинах якої простежується гуманістична спрямованість угору. Визначено одну з суттєвих характеристик сучасного перехідного етапу соціальної еволюції - дисгармонію взаємодії культурних і цивілізаційних елементів соціокультурних систем, домінування зовнішніх (цивілізаційних) форм діяльності соціальних суб'єктів над внутрішніми (культурними). Відображено неокласичне розуміння конструювання гіпотетичної моделі майбутньої глобальної цивілізації шляхом ствердження універсальних, перш за все етичних, цінностей і норм, формування планетарної свідомості. Обгрунтовано тезу, що місце України в цивілізаційному процесі визначається її подвійною культурно-цивілізаційною належністю, а здійснення виходу країни з кризи залежить від здатності українського народу реалізувати загальнолюдський потенціал власних культурних цінностей.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*321 +
Шифр НБУВ: РА328646

Рубрики:

      
3.

Панченко О.М. 
Планування й управління витратами в механізмі підвищення конкурентоспроможності промислової продукції: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.02.03 / О.М. Панченко ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2002. — 16 с. — укp.

Розроблено концептуальні підходи до зниження собівартості промислової продукції за умов перехідної економіки. Сформульовано пропозиції щодо удосконалення системи державного регулювання, планування та управління собівартістю у противитратному механізмі. Обгрунтовано трирівневу концептуальну модель зниження собівартості промислової продукції, у якій економічні інтереси та механізми реалізації складають єдину систему противитратної політики у промисловому секторі. Запропоновано класифікацію макроекономічних факторів, що стримують зниження собівартості. На основі проведеного аналізу собівартості за складниками витрат виявлено відсутність цілеспрямованої роботи з планування собівартості, яка була б корисною для підвищення трудової мотивації на всіх рівнях управління. За результатами дослідження діяльності підприємства розроблено схему контролю над рівнем витрат по центрах відповідальності з урахуванням основних факторів цінової конкурентоспроможності продукції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)300-862-21
Шифр НБУВ: РА317753 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Панченко О. В. 
Променева діагностика закритих пошкоджень грудної клітки: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.23 / О. В. Панченко ; Харк. мед. акад. післядиплом. освіти. — Х., 2011. — 20 с.: рис. — укp.

Вирішено актуальне завдання торакальної радіології, що полягає в розробленні групувань променевих ознак і тактики променевої діагностики уражень легень, плеври та ребер у разі закритої травми грудної клітки (ЗТГК). Систематизовано й уточнено частоту та види ушкоджень легень і плеври у разі ЗТГК за даними променевих методів дослідження. Визначено види та строки появи ускладнень ЗТГК. На основі проведеного експерименту та морфологічної верифікації вперше запропоновано оцінювання ступеня тяжкості контузії легені у постраждалих з ЗТГК за допомогою рентгенологічних досліджень. Вперше визначено рентгенологічні ознаки травматичної нестабільності реберних клапанів. Розроблено спосіб об'єктивізації травматичної нестабільності за допомогою функціональної рентгенографії. Вперше запропоновано оцінювання ступеня тяжкості пневмотораксу з тиском у плевральній порожнині, вищим за атмосферний у постраждалих з ЗТГК на основі рентгенологічних досліджень. Науково обгрунтовано рентгенологічні прояви ЗТГК, які відповідають ступеням тяжкості травми. Визначено чутливість, специфічність і точність променевих методів дослідження та їх діагностичне значення у разі ЗТГК.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.193-436
Шифр НБУВ: РА384177 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Панченко О.І. 
Розвиток організаційно-економічного механізму ефективної взаємодії залізниці з регіоном: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.07.04 / О.І. Панченко ; Нац. авіац. ун-т. — К., 2002. — 20 с. — укp.

Удосконалено механізм ефективної взаємодії органів керування залізницею та регіоном у ході здійснення приміських пасажирських перевезень. Наведено загальну характеристику залізниці та регіону як суб'єктів господарювання, виділено економічні інтереси сторін. Виявлено передумови вдосконалення взаємодії місцевих органів управління залізницею та регіоном з метою компенсації збитків від приміських пасажирських перевезень. Розкрито системну сутність і зміст, а також принципи та функції процесу взаємодії, визначено основні закономірності його формування та розвитку. На основі аналізу функціонування залізниці у межах окремого регіону встановлено фактори, які впливають на розвиток співробітництва та напрямки взаємодії. Розроблено економіко-математичну модель матричної гри для оптимізації процесу компенсації регіоном збитків від приміських пасажирських перевезень. Запропоновано оновлений механізм взаємодії та розроблено методичні основи оцінки його соціально-економічної ефективності. Визначено комплекс заходів щодо забезпечення дисципліни взаємодії та перспективного розвитку даного співробітництва.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)372-07 + У9(4Укр-4Чер)372-07
Шифр НБУВ: РА317509 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Панченко О.Ю. 
Розвиток теорії та методів хвильових досліджень матеріалів і середовищ: Автореф. дис... д-ра фіз.-мат. наук: 01.04.03 / О.Ю. Панченко ; Харк. нац. ун-т радіоелектрон. — Х., 2007. — 32 с. — укp.

Вирішено проблему підвищення інформативності хвильової діагностики матеріалів, середовищ і об'єктів, шляхами якого є застосування багатопараметрових вимірювань або молекулярних принципів. Наведені шляхи потребують адекватного розв'язку зворотних задач за аналітичного або коректного числово-аналітичного розв'язку прямих. За результатами дослідження виділено найбільш загальні проблеми, характерні для багатьох областей хвильової діагностики, а також з'ясовано ефективні шляхи їх вирішення. Створено теорію ближньопольових модульованих хвильових сенсорів. Розв'язано хвильові задачі, що є актуальні під час модуляції параметрів дослідженого зразка та параметрів хвильового сенсора, а також узагальнення результатів для хвиль різної фізичної природи. Надано оцінку нелінійних складових модуляційних відгуків з метою використання їх для розв'язання обернених задач визначення електрофізичних параметрів матеріалів. Розроблено теорію хвильових полів різної фізичної природи у вільному просторі. Запропоновано модель відбитого поля під час радіоакустичного зондування (РАЗ), яка базується на використанні просторових гармонік акустичного й електромагнітного полів. Проведено аналіз допустимих наближень цієї моделі. Визначено область її використання. Вирішено питання з'ясування просторового роздрібного розділення методу РАЗ. Запропоновано та теоретично обгрунтовано метод скануючого РАЗ, який дозволяє виділити інформацію про вплив турбулентності на поле акустичних хвиль. Для цього розв'язано задачі роботи прийомної антени у неоднорідному полі з урахуванням специфіки РАЗ та розроблено методи оптимізації антенного пристрою. Розвинуто теорію зондування неоднорідного середовища, що рухається, це дозволило одержати інтегральні формули для розсіяного поля. Задачу розв'язано для акустичних хвиль, за цього враховано більше фізичних факторів. Уточнено метод однократного відбиття, який використовується для опису розсіяного поля у слабконеоднорідному середовищі. Заропоновано й обгрунтовано методику одержання інтегральних формул, що дозволяють відобразити у формульному вигляді відбитого поля на базі просторового розподілення неоднорідностей.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З845.75-01 +
Шифр НБУВ: РА350057

Рубрики:

      
7.

Панченко О. С. 
Біотехнологічні засади підвищення енергоресурсо-ефективності та екологічної безпеки процесів на об'єктах комунальної інфраструктури / О. С. Панченко. — Б.м., 2019 — укp.

Представлені науково обґрунтовані рішення з біотехнологічної інтенсифікації процесів, що використовуються у комунальній інфраструктурі населених пунктів. Розроблено біотехнологію видалення сполук заліза та мангану з підземних вод на швидких фільтрах з цеолітовим завантаженням при внесенні культур мікроорганізмів родів Leptothrix і Sphaerotillus. Реалізація біотехнології дозволяє досягти ефективності очищення води за залізом та манганом: з природними культурами - 94-99 % та 71-87 %; з селектованими - 98-99 % та 94-97 % відповідно. Розроблено технологію інтенсифікації процесу деамонізації у біофільтрах шляхом внесення у фільтруюче завантаження попередньо розрахованої кількості культур нітри- та денітрифікаторів, що дозволяє скоротити підготовчий режим роботи фільтра з 18 до 2 діб. Розроблено технологію одержання близьких за своїм складом до природних мікроценозів препаратів, використання яких збільшує ефективність біодеструкції на 26,4±0,2 у порівнянні з традиційними.^UThe dissertation is devoted to scientific substantiation of new energy and resource efficient and ecological biotechnologies for intensification of processes of preparation of drinking water and utilization of solid household waste in municipal infrastructure objects, containing removing iron, manganese and nitrogen compounds from water as well as intensification for biodestruction of organic compounds in solid wastes.In the study of the work of rapid filters on the water intake of the village of Khoroshiv, results were obtained that showed the iron / oxygen ratio to be at level of 0.12 - 0.25, which is according to existing ideas not enough to provide deep treatment, that was obtained practically. This lead us to idea of biotechnological process to take place. To confirm the above assumption, experiments were carried out on filtration of water with an iron concentration of 13,3 ± 0,8 mg / dm3 at a different filtration rate and in the presence of bacteria in the filter material. The results of additional experiments showed that usage of oxygen (which allowed biological growth) lead to deeper treatment than in case of hypochlorite usage. That is, the results obtained not only confirmed the role of microorganisms in the process of non-irritation / demaganization, but also showed the possibility of practical application of biotechnology methods to improve the efficiency of water purification from iron and manganese. For the thorough examination of the biological agent from the filtering material of the various filters, 10 cultures of iron and manganese oxidizing microorganisms were isolated. The evaluation of the morphology of the cultures obtained, according to the scheme, allowed them to be classified as Siderocapsa, Leptothrix, Sphaerotillus, Galionella, Metallogenium, Hyphomicrobium. To implement the proposed schemes a number of technological tasks were solved, including: to develop effective methods of transfer of inoculum to the loading of filters, to select the most suitable filtering loading for the specified purposes, to determine the optimum parameters and regimes of filtering and washing of the filtering layer. Based on the results of the research carried out for the implementation of biotechnology for disinfection and demagnetization on rapid filters, two technological schemes were developed using natural or selected microorganisms cultures. The results of the experiments allowed to reveal important dependencies. Since the concentration of dissolved oxygen at the filter inlet has an opposite effect on the flow of processes, it was appropriate to investigate their regularities at different values of this indicator. The results of experiments showed that when the oxygen supply was reduced from 8 to 5.5 mg / dm3, the concentration of ammonium in the filtered water was in the range of 0.11-0.12 mg / dm3, nitrites - 0.27-0.28 mg / dm3, and nitrates gradually decreased from 11.0 to 2.4 mg / dm3, that is, at high concentrations of oxygen due to nitrification, a significant amount of nitrates was produced, and as the oxygen content decreased due to denitrification, the decomposition of nitrates and their concentration declined. The interconnection between the morphological composition of the solid waste and the biocenoses formed therein was investigated by sorting several samples that arrive at the polygons mm. Kiev and Khmelnitsky. The correlation with coefficient R=0,65-0,68 was stablished and mathematical model to describe the process was obtained. An assessment of the adequacy of the developed model was carried out by comparing the predicted data obtained from the model with the experimental data for the map of the polygon in Chernivtsi with an approximate time of stay of the SHW for 5 years. Comparison of the predicted composition of the biocenosis with the actual allocated showed that the difference between the predicted and actual data on the number of bacteria in the biocenose was 12.5%, and according to the morphological composition - did not exceed 15%, which confirmed the adequacy of the developed model.An assessment of the effectiveness of the proposed technology was carried out by laboratory on samples of MSW in Kyiv using a traditional Bacillus-based preparate and mixed one, the composition of which was determined by simulation. According to the data obtained, the use of a mixture accelerated the biodestruction and rate of subsidence of the sample (by 26,4 ± 0,2%).


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
8.

Панченко О. В. 
Напружено-деформований стан залізобетонних балок, підсилених композитними матеріалами, за енергетичним підходом. / О. В. Панченко. — Б.м., 2019 — укp.

Дисертаційну роботу присвячено експериментальним та теоретичним дослідженням залізобетонних конструкцій, підсилених вуглецевими композитними матеріалами, за енергетичним підходом, а саме балкових згинаних конструкцій.Дисертаційну роботу виконано з метою розробки методики оцінювання довговічності залізобетонних балок, підсилених композитними матеріалами, і залишкового ресурсу роботи на основі енергетичного підходу і розвитку пошкоджень в матеріалі за циклічного деформування та технічних засобів неруйнівного контролю і використання запропонованого способу після реконструкції залізобетонних конструкцій. Для виконання поставленої мети було проведено аналітичний огляд відомих методів підсилення залізобетонних балок та методології їх розрахунку; розроблено розрахункову модель та методику розрахунку довговічності залізобетонних підсилених балок за циклічного їх деформування; сформульовано експериментальну методику з визначення несучої здатності і довговічності залізобетонних балок підсилених композитними матеріалами за статичного та циклічного навантажень; розроблено методику оцінювання напружено-деформованого стану залізобетонних балок на основі методу оптико-цифрової кореляції зображень (ОЦКЗ); досліджено несучу здатність і деформативність клейового з'єднання з використанням неруйнівних методів контролю; проведено порівняння експериментальних даних з розрахунковими за числовими методами; здійснено перевірку розроблених методик та отриманих результатів при випробуванні мостових конструкцій за реальних умов експлуатації.^UThe dissertation is devoted to experimental and theoretical research of RC structures strengthened by CFRP, according to the energy approach, namely beam bending structures.Thesis was performed for the development purpose of method for assessing the durability of RC beams strengthened by CFRP and the life resources on the basis of the energy approach and defects development in the material during cyclic deformation and technical means of non-destructive testing and the use of the proposed method after the reconstruction of RC structures. To accomplish this goal were resolved such tasks as: an analytical review of the known methods of RC beams strengthening and the methodology of their calculation was carried out; the calculation model and the calculating methodology the durability of RC strengthened beams under cyclic deformation have been developed; an experimental methodology has been formulated for determining the bearing capacity and durability of RC beams strengthened by CFRP under static and cyclic loadings; the estimation method of the stress-strain state of RC beams on the basis of the method of optic-digital image correlation (ODIC) is developed; the bearing capacity and deformability of adhesive bonding using non-destructive control methods are investigated; comparison of experimental data with numerical methods; the inspection of the developed methods and the obtained results during testing of in-situ bridge structures was carried out.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
9.

Алмугхід А. М. 
Вербальна репрезентація арабського світу в російській мові. / А. М. Алмугхід. — Б.м., 2021 — укp.

Об'єкт дослідження – лексикографічні статті, пов'язані з концептом арабский мир, зокрема назви предметів одягу, страв арабської кухні та конфесійного арабського дискурсу, а також текстові фрагменти із цими поняттями.Мета дослідження – виявити та описати мовні та мовленнєві засоби вербальної репрезентації концепту арабский мир для правильного розуміння їх значень та руйнування наявних стереотипів.Методи дослідження. У роботі використано такі методи дослідження, як-от: індукція, дедукція, узагальнення, аналіз та синтез. Лінгвістичні методи охоплюють дефінітивний, тезаурусний, контекстний, контрастивний, компаративний, компонентний, дистрибутивний, дескриптивний.Теоретична значущість дисертації зумовлена її спрямуванням на вирішення сучасних проблем семантики та лінгвокультурології. Одержані результати дослідження поглиблюють знання про поняття, пов'язані з концептом арабский мир. У роботі визначено особливості вербалізації цього концепту в словниках та в Національному корпусі російської мови.Практична значущість одержаних результатів дисертації полягає в тому, що її висновки та узагальнення є внеском в теорію лінгвокультурології та концептології. Отримані результати можуть бути застосовані в теоретичних курсах з лінгвокультурології російської мови, когнітивної лінгвістики. Окремі результати можуть виявитися корисними під час напрацювання навчально-методичних матеріалів з когнітивної лінгвістики для студентів-русистів, а також для написання курсових та кваліфікаційних робіт. Зафіксований і проаналізований у дисертаційній праці фактичний матеріал є цікавим для підготовки навчальних посібників і підручників з когнітивної лінгвістики, у лексикографічній практиці. Водночас дослідження стане корисним для істориків, культурологів, етнографів і краєзнавців.Нaукова новизнa полягає в тому, що в роботі вперше комплексно досліджено та описано засоби вербальної репрезентації лінгвокультурного концепту арабский мир, які охоплюють такі сфери, як-от: географія, історія, культура, мистецтво, побут, мова, релігія. Перспектива подальшого дослідження полягає в розширенні аналізу географічного та побутового аспектів вербалізації арабского мира в російській мові та порівняння зі сприйняттям арабского мира носіями української мови.^UThe object of the study is lexicographical articles related to the concept of the Arab world, including the names of clothing, dishes of Arabic cuisine and religious Arabic discourse, as well as text fragments with these concepts.In the dissertation we aim to identify and describe the language and speech means of verbal representation of the concept of the Arab world for a correct understanding of their meanings and dispelling existing stereotypes.Research methods such as induction, deduction, generalization, analysis and synthesis are used in the paper. Linguistic methods include definitive, thesaurus, contextual, contrastive, comparative, component, distributive and descriptive.Theoretical value of the dissertation is due to its focus on solving contemporary problems of semantics and cognitive linguistics. The results of the study deepen the knowledge of the concepts associated with the concept of the Arab world. The peculiarities of verbalization of this concept in dictionaries and in the National Corpora of the Russian language are determined in the paper.The practical relevance of the obtained results of the dissertation is that its conclusions and generalizations are a contribution to cognitive linguistics. The obtained results can be applied in theoretical courses on linguoculturology of the Russian language, cognitive linguistics. Some results may be useful in the development of teaching materials on cognitive linguistics for Russian students, as well as for writing term and qualifying papers. The factual material recorded and analyzed in the dissertation can be used for the preparation of textbooks and textbooks on cognitive linguistics, in lexicographic practice. At the same time, research can be useful for historians, culturologists, ethnographers and local historians.The scientific novelty of the dissertation research is that for the first time the paper comprehensively researched and described the means of verbal representation of the concept of the Arab world, which covers such areas as geography, history, culture, art, life, language, religion.Directions for future research. The prospect of further research is to expand the analysis of geographical and everyday aspects of verbalization of the Arab world in the Russian language and comparison with the perception of the Arab world by native speakers of the Ukrainian language.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
10.

Панченко О. В. 
Маркетингові комунікації у забезпеченні ефективності діяльності банків в Україні / О. В. Панченко. — Б.м., 2021 — укp.

У дисертації представлено вирішення важливого науково-практичного завдання щодо обґрунтування наукових підходів до підвищення ролі маркетингових комунікацій у забезпеченні ефективності діяльності банків.У дослідженні систематизовані теоретичні положення щодо сутності поняття «маркетингові комунікації», «цифровий маркетинг» та надано характеристику інструментів маркетингових комунікацій банку.У зв`язку з розвитком процесів діджиталізації в банківському секторі відбувається трансформація маркетингових комунікацій банків у цифровому середовищі. З метою забезпечення фінансової стабільності та ефективності діяльності банку набуло подальшого розвитку класифікація маркетингових комунікацій банку завдяки виокремленню традиційних маркетингових комунікацій та цифрових маркетингових комунікацій за такими класифікаційними ознаками як інструменти комунікацій, синтетичні комунікації, канали комунікацій, спрямованість дії, зворотній зв`язок, за ступенем інтеграції, за властивостями комунікацій, за відносинами з цільовою аудиторією, за способами комунікацій, засобами реалізації, за бюджетом, залученням клієнтів банку у комунікацію, терміном впливу на цільову аудиторію, збільшенням кількості відвідувачів сайту. З метою забезпечення ефективності діяльності банку обґрунтовано доцільність використання маркетингових комунікацій. У дисертації запропоновано авторське бачення поняття «цифрові маркетингові комунікації банку» на основі поєднання офлайн та онлайн маркетингових комунікацій в умовах розвитку трансформаційних процесів та діджиталізації діяльності банку, побудованих на інтеграційних особливостях емерджентності маркетингових комунікацій з метою досягнення банком зростання обсягів реалізації банківських продуктів та послуг, прибутку, ринкової капіталізації, лояльності клієнтів та зниження витрат на організацію його діяльності.У дослідженні розглянуто теоретико-методологічні засади оцінки ефективності маркетингових комунікацій банку. У дослідженні набуло подальшого розвитку поняття «управління системою маркетингових комунікацій банку» як діяльність банку з розробки та аудиту маркетингових комунікацій, обґрунтування і вибору комунікаційної стратегії для підтримки та формування лояльності клієнтів, забезпечення фінансової стабільності банку з урахуванням чинників впливу на ефективність його діяльності.Здійснено оцінку впливу маркетингових комунікацій на ефективність діяльності банку шляхом економіко-математичного моделювання за допомогою регресійно-кореляційного аналізу на підставі даних динаміки витрат на маркетинг та рекламу, активів банку, прибутку. Побудовано моделі взаємозв`язку витрат на маркетинг та рекламу з формуванням прибутку для банків з державною часткою, для банків іноземних банківських груп, для банків з приватним капіталом. Розраховано показник рентабельності маркетингових інвестицій банку, економічний ефект від використання маркетингових комунікацій на формування балансової вартості зобов`язань банку, ефективність впровадження маркетингових комунікацій у банках України.З метою забезпечення фінансової стійкості банку та рентабельності маркетингових інвестицій удосконалено науковий підхід до забезпечення ефективності діяльності банків за рахунок впровадження дорожньої карти клієнта та цифрової трансформації клієнтського сервісу.Удосконалено науково-методичні засади формування організаційного механізму управління системою маркетингових комунікацій банку завдяки виокремленню цілей, об`єктів, суб`єктів, інструментів маркетингових комунікацій, принципів та забезпечуючих підсистем: аудиту управління маркетингових комунікацій, оцінки ефективності маркетингових комунікацій банку, формування стратегій маркетингових комунікацій банку – стратегії традиційних маркетингових комунікацій та стратегії цифрових маркетингових комунікацій для забезпечення ефективності діяльності банку.У дисертації обґрунтовано стратегію цифрових маркетингових комунікацій банку шляхом визначення цілей та завдань цифрової стратегії, створення портрету цільової аудиторії, аналізу ринку банківської сфери та діяльності конкурентів, створення фірмового стилю, сайту або сторінок в соціальних мережах залежно від банківського продукту, розробки медіаплану та вибору інструментів просування, створення креативного контенту, оцінки ефективності рекламної кампанії в Інтернеті для отримання банком конкурентних переваг, підвищення ефективності його діяльності та фінансової стабільності. Доведено, що використання розроблених підходів, застосування теоретичних, науково-методичних положень та практичних рекомендацій маркетингових комунікацій в діяльності банків України сприятиме забезпеченню ефективності їх діяльності. Ключові слова: банки, маркетинг, маркетингові комунікації, цифровий маркетинг, ефективність діяльності банку, цифрові маркетингові комунікації, ефективність маркетингових комунікацій, діджиталізація^UThe study systematizes the theoretical provisions on the essence of the concept of «marketing communications», «digital marketing» and provides a description of the tools of marketing communications of the bank. In connection with the development of digitalization processes in the banking sector is the transformation of marketing communications of banks in the digital environment. In order to ensure financial stability and efficiency of the bank's activities, the classification of the bank's marketing communications has been further developed due to the separation of the traditional marketing communications and digital marketing communications tools on such classification features as communication tools, synthetic communications, communication channels, direction of action, feedback, the degree of integration, the properties of communications, the relationship with the target audience, the means implementation, according to the budget, involvement of the bank's clients in communication, term of influence on the target audience, increase in the number of site visitors.The dissertation proposes the author 's vision of the concept of «digital marketing communications of the bank» due to the combination of offline and online marketing communications in the development of transformation processes and digitalization of the bank, based on the integration features of the emergence of marketing communications in order for the bank to achieve growth in sales of banking products and services, profits, market capitalization, customer loyalty and reduce costs for the organization of its activities. The study considers the theoretical and methodological principles of evaluating the effectiveness of marketing communications of the bank.The study further developed the concept of «management of the bank's marketing communications system» as the bank's activities for the development and audit of marketing communications, justification and selection of communication strategy to support and formation customer loyalty, ensuring financial stability of the bank taking into account factors influencing its efficiency.The impact of marketing communications on the efficiency of the bank through economic and mathematical modelling using regression-correlation analysis based on the dynamics of marketing and advertising costs, bank assets, profits. Models of interrelation of expenses for marketing and advertising with formation of profit for the state banks with the state share, for banks of foreign banking groups, for banks with the private capital are constructed. The indicator of profitability of marketing investments of the bank, economic effect from the use of marketing communications on the formation of the book value of the bank 's liabilities, efficiency of introduction of marketing communications in the banks of Ukraine are calculated. In order to ensure the financial stability of the bank and the profitability of marketing investments, the scientific approach to ensuring the efficiency of banks through the introduction of a customer roadmap and digital transformation of customer service has been improved. The scientific and methodological bases of formation of the organizational mechanism of management of the bank's marketing communications system has been improved due to the separation of goals, objects, subjects, marketing communications tools, principles and supporting subsystems: audit of marketing communications management, evaluation of the effectiveness of the bank's marketing communications, formation of marketing communications strategies - strategies of traditional marketing communications and digital marketing communications strategies to ensure the efficiency of the bank. The dissertation substantiates the strategy of digital marketing communications of the bank in view of taking into account the definition of goals and objectives of digital strategy, creating a portrait of the target audience, analysing the banking market and competitors, corporate identity, website or pages, social networks depending on the banking product, media plan development and selection of promotion tools, creation of creative content, evaluation of advertising campaigns on the Internet to obtain a competitive advantage, increase the efficiency of its activities and financial stability. It is proved that the use of developed approaches, application of theoretical, scientific and methodological provisions and practical recommendations of marketing communications in the activities of Ukrainian banks will help ensure the effectiveness of their activities.Key words: banks, marketing, marketing communications, digital marketing, efficiency of bank activity, digital marketing communications, efficiency of marketing communications, digitalization.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
11.

Доценко О. О. 
Структурно-семантичні особливості словотвірних рядів слів із суфіксом - ment у сучасній англійській мові: автореферат дис. ... д.філософ : 035 / О. О. Доценко. — Б.м., 2023 — укp.

У дисертації проаналізовано структурні особливості словотвірних рядів слів із суфіксом -ment, виокремлено моделі, за якими утворено слова, розглянуто мотиваційні відношення, побудовано лексико-семантичні поля та лексико-семантичні групи слів, укладено словник R-слів штучної мови аплікативної породжувальної моделі та L-слів природньої мови із суфіксом - ment. Актуальність запропонованої праці зумовлена недостатнім вивченням словотвірних рядів у сучасному мовознавстві, зокрема відсутністю теоретичних напрацювань, присвячених аналізу словотвірних рядів в англійській мові, що засвідчує потребу докладного теоретичного обґрунтування та практичного застосування словотвірних рядів із суфіксом -ment. У дисертаційній роботі ставимо за мету дослідити структурні та семантичні особливості словотвірних рядів із суфіксом -ment з використанням аплікативної породжувальної моделі, а також проаналізувати особливості мотиваційних відношень між твірною основою та похідним словом із суфіксом -ment. Об’єкт дослідження – англійські лексеми із суфіксом -ment, а також слова із суфіксом -ment та префіксами af-, be-, de-, dis-, en-/em-, fore-, inter-, mis-, mal-, non-, over-, re-, under-, які утворюють словотвірні ряди. Предмет дослідження – структурно-семантичні особливості віддієслівних, відіменникових, відприкметникових та конфіксальних словотвірних рядів слів із суфіксом -ment в англійській мові. Джерело мовного матеріалу – сім тлумачних словників, а саме: “Collins English Dictionary”, “Concise Oxford English Dictionary”, “Merriam-Webster’s Advanced Learner’s English Dictionary”, “Cambridge Advanced Learner’s Dictionary”, “Longman Dictionary of Contemporary English”, “Macmillan Dictionary”, “Webster’s Revised Unabridged Dictionary”, три словники синонімів та антонімів: „A complete dictionary of Synonyms and Antonyms”, “Roget’s Thesaurus of Words for Students”, “The Oxford Thesaurus: An A-Z Dictionary of Synonyms”. Загальна кількість проаналізованих одиниць становить 3000 слів. Методи дослідження. У роботі використано такі загальнонаукові методи, як узагальнення, порівняльно-історичний, метод суцільної вибірки та метод моделювання з використанням аплікативної породжувальної моделі. Лінгвістичні методи охоплюють дефінітивний, компонентний, опозиційний, тезаурусний та описовий. У вступі обґрунтовано актуальність та наукову новизну теми дослідження, сформульовано мету та завдання, окреслено методологію наукового пошуку, висвітлено теоретичне значення та практичну цінність роботи, названо використаний матеріал, зазначено кількість та обсяг публікацій, які відображають основні положення дисертації. У першому розділі “Теоретико-методологійні основи вивчення комплексних одиниць системи словотвору” представлено наявні в лінгвістичній літературі дефініції словотвірного ряду, обґрунтовано відмінні риси словотвірного ряду від інших комплексних одиниць словотвору. Визначено, що словотвірний ряд є парадигматичним рядом, до складу якого входять похідні, об’єднані на основі варіативно-інваріантного принципу. Розглянуто процес становлення суфіксу -ment і продемонстровано його зв’язок із суфіксом -men. Описано методику наукового дослідження. У другому розділі “Cтруктурна характеристика словотвірних рядів на - ment в англійській мові” побудовано відіменникові, віддієслівні, відприкметникові та конфіксальні словотвірні ряди. Виокремлено словотвірні моделі, за якими побудовано слова із суфіксом -ment, а також наведено варіативні словотвірні моделі, оскільки твірну основу більшості слів становить як іменник, так і дієслово. Проаналізовано R-структуру слів за допомогою реляторної мови аплікативної породжувальної моделі. Представлено словотвірні варіанти слів із суфіксом -ment та типову характеристику конфіксальних рядів. У третьому розділі “Cемантична характеристика словотвірних рядів на - ment” висвітлено мотиваційні відношення у словотвірних рядах, що походять від певних частин мови (відіменникових, віддієслівних, відприкметникових), та конфіксальних рядах. Розглянуто класифікацію мотиваційних відношень і наведено низку прикладів фонетичної, морфологічної та семантичної мотивації; представлено кілька слів із суфіксом -ment, які відображають явище демотивації. Визначено, що більшості слів властива як повна, одинична, невихідна мотивація, так і неповна, множинна, вихідна. Побудовано лексико-семантичні поля та лексико-семантичні групи слів із суфіксом -ment. Проаналізовано та унаочнено їхні міжпольові зв’язки. У висновках узагальнено результати дослідження, запропоновано його подальші перспективи з огляду на здобуті результати. Список літератури містить 216 позицій використаних наукових праць, лексикографічних джерел та інтернет-ресурсів. Наукова новизна дисертаційного дослідження полягає в тому, що в роботі уніфіковано підходи до вивчення словотвірних одиниць, вперше досліджено структурно-семантичні особливості словотвірних рядів на -ment в англійській мові, виокремлено лексико-семантичні поля та лексико-семантичні групи слів із суфіксом -ment та продем^UThe dissertation provides profound research of structural features of word-formation rows with the suffix -ment, word-formation models, motivational relationship, lexico-semantic fields and lexico-semantic groups of words with - ment. Besides, an attempt to create a dictionary of R-words of the artificial language of the applicative generative model and L-words of the natural language with the suffix -ment was made. The relevance of the study of the proposed dissertation is caused both by the lack of research of word-formation rows in modern linguistics and absence of investigations dealing with the word-formation rows in English. Due to these reasons, the necessity to theorise and use in practice word-formation rows with the suffix -ment has arisen. In the dissertation we aim to research structural and semantic peculiarities of word-formation rows with the suffix -ment with the help of the applicative generative model and analyze motivational relations. The object of the study is English words with the suffix -ment, as well as words with the suffix -ment and prefixes af-, be-, de-, dis-, en-/em-, fore-, inter-, mis-, mal-, non-, over-, re-, under- organized in word-formation rows. The subject of the study are structural and semantic features of verbal, nominative, adjectival and confixal word-formation rows with the suffix -ment. The source of language material are seven dictionaries such as “Collins English Dictionary”, “Concise Oxford English Dictionary”, “Merriam-Webster’s Advanced Learner’s English Dictionary”, “Cambridge Advanced Learner’s Dictionary”, “Longman Dictionary of Contemporary English”, “Macmillan Dictionary”, “Webster’s Revised Unabridged Dictionary”, three dictionaries of synonyms and antonyms „A complete dictionary of Synonyms and Antonyms”, “Roget’s Thesaurus of Words for Students”, “The Oxford Thesaurus: An A-Z Dictionary of Synonyms”. The total number of analyzed words is 3000 lexical units. The research methods include general scientific methods such as generalization, comparative-historical, as well as continuous sampling method and modelling method based on the applicative generative model. Linguistic methods comprise opposite, definitive, thesaurus and component ones. The introduction substantiates the relevance and scientific novelty of the research theme, formulates the purpose and tasks, outlines the methodology of scientific research, highlights the theoretical significance and practical value of the paper, names the material used, indicates the number and volume of publications reflecting the main provisions of the dissertation. The first section “Theoretical and methodological preconditions of description of complex word-formation units” outlines a different definitions of a word-formation row, presents the difference between a word-formation row and other word-formation units. The word-formation row is considered to be a paradigmatic row consisting of derived words united on the basis of the variative-invariative principle. The origin of the suffix -ment has been studied and it led to the conclusion that the suffix -ment emerged from the suffix -men. The methods of further research are described. The second section “Structural characteristics of word-formation rows with the suffix -ment in the English language” presents nominative, verbal, adjectival and confixal word-formation rows. Not only word-formation models, but also variative word-formation models were formed due to variative character of a deriving stem, i.e. the deriving stem can be both a noun or a verb. R-structure of words was analyzed using the relator language of the applicative generative model. Word-formation variants of words with the suffix -ment and characteristics of typical word-formation patterns of confixal rows were described. The third section “Semantic characteristics of word-formation rows with the suffix - ment“ discusses motivational relations in word-formation rows derived from different parts of speech (nominative, verbal, adjectival) and confixal word-formation rows. The classification of motivational relations was considered and some examples of phonetic, morphological, semantic motivation and demotivation were given. A great number of words are featured by both full, single, incoming motivation and incomplete, multiple and non-incoming. Lexico-semantic fields and lexico-semantic groups of words with the suffix -ment were created. Interfield relations were demonstrated. The conclusions summarize the results of the study, suggest its further prospects in view of the results obtained. The list of literature contains 216 items of scientific papers, lexicographical sources and Internet resources. The scientific novelty of the dissertation research is that approaches to studying word-formation rows have been standardized, for the first time nominative, verbal, adjectival, confixal word-formation rows with the suffix -ment have been formed, lexico-semantic fields and lexico-semantic groups of wor


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
12.

Сердюк І. А. 
Організаційні засади публічного управління інформаційною безпекою суспільства в умовах загроз ментальному здоров’ю.: автореферат дис. ... к. держ.упр. : 25.00.05 / І. А. Сердюк. — Б.м., 2023 — укp.

У дисертації досліджено теоретико-методологічні засади державного управління щодо забезпечення інформаційної безпеки суспільства в умовах загроз ментальному здоров’ю при впливі дестабілізуючих факторів. Проаналізовано вплив інформаційного контенту на людину, встановлено відношення та особистісні реакції громадян до інформаційного середовища, в якому вони перебувають, проведено оцінку якості отримуваної інформації, встановлені потреби в ній. Виокремлено актуальні інформаційні загрози інформаційній безпеці шляхом їх систематизації, що допомагає зрозуміти широту та глибину спектра розладів ментального здоров’я та дозволяє розробляти ефективні стратегії й заходи для запобігання та управління захисту громадян від негативних наслідків. Розроблено модель забезпечення ментального здоров’я суспільства, яка обґрунтовує причини порушення рівноваги, дає змогу розробити відповідні стратегії управління, що допоможуть збалансувати систему, знизити ризики дисбалансу. Відповідно до авторського визначення поняття «ментальне здоров’я» може застосовуватися для кожної зі складових окремо: психічній, соціально-психологічній та духовній. Обґрунтовано організаційно-інституційні заходи та практичні рекомендації щодо удосконалення системи забезпечення інформаційної безпеки суспільства в умовах загроз ментальному здоров’ю при впливі дестабілізуючих факторів, що представлено у вигляді удосконалення законодавства у сфері забезпечення інформаційної безпеки; впровадження сучасних методів управління ризиками інформаційної безпеки; взаємодії з міжнародними організаціями та країнами у сфері інформаційної безпеки для обміну досвідом, створення спільних стратегій і протидії кіберзагрозам; розвитку системи підготовки кваліфікованих кадрів у галузі забезпечення інформаційної безпеки країни; створення стратегій та політик, що спрямовані на збереження, підтримку ментального здоров’я населення в умовах інформаційної нестабільності. Представлено проєкт «Програма створення центрів медико-психологічної клінічної реабілітаційної та абілітаційної допомоги», що є теоретичним підґрунтям для розроблення державної політики щодо організації реабілітаційної допомоги особам, які зазнали шкоди ментальному здоров’ю внаслідок впливу дестабілізуючих факторів.^UThe thesis explores the theoretical and methodological foundations of public management in ensuring information security in society under threats to mental health, influenced by destabilizing factors. The current information threats to information security highlighted by their systematization, helping to understand the breadth and depth of disruptions to mental health and enabling the development of effective strategies and measures to prevent and manage citizens’ protection from negative consequences. The influence of military-political, economic, social, and sanitary-epidemiological information content in Ukraine on individuals studied, as well as the attitudes and personal reactions of citizens to the information environment in which they exist established. An assessment of the quality of obtained information and the demand for it conducted. A model for ensuring societal mental health developed, allowing understanding the causes of imbalance and the formulation of corresponding management strategies. This model helps to balance the system and reduce risks of imbalance. According to the author’s definition of the concept of “mental health”. Organizational and institutional measures, as well as practicalrecommendations substantiated to enhance the system of ensuring information security of society under threats to mental health, influenced by destabilizing factors. These measures include improvements to legislation in the field of information security, implementation of modern risk management methods for information security, collaboration with international organizations and countries in the realm of information security for exchanging experiences, creating joint strategies, and countering cyber threats, development of a qualified workforce in the field of information security, and the creation of strategies and policies aimed at preserving and supporting the mental health of the population amidst informational instability. The developed project “Program for the Creation of Centers for Medical-Psychological Clinical Rehabilitation and Habilitation Assistance” presented, serving as the theoretical foundation for the development of public policies regarding the organization of rehabilitation assistance to individuals who have suffered damage to their mental health due to the influence of destabilizing factors.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського