Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (6)Реферативна база даних (556)Книжкові видання та компакт-диски (424)Журнали та продовжувані видання (20)
Пошуковий запит: (<.>A=Паламарчук$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 39
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Паламарчук О.О. 
Немедикаментозна терапія в комплексному лікуванні хворих на хронічні неспецифічні сальпінгоофорити з больовим синдромом: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / О.О. Паламарчук ; Харк. держ. мед. ун-т. — Х., 2001. — 20 с. — укp.

Розроблено нові наукові підходи до патогенезу, лікування, профілактики, прогнозування та реабілітації хворих на хронічний сальпінгоофорит з больовим синдромом з урахуванням стану вегетативної нервової системи та імурезистентності організму. Обстежено 145 жінок, з яких 125 хворіли на хронічний сальпінгоофорит з больовим синдромом, і 20 практично здорових жінок (контрольна група). Діагноз хронічного сальпінгоофориту з больовим синдромом було поставлено на підставі клініко-лабораторних та інструментальних (УЗД, ЕЕГ) даних, результатів імунологічних досліджень. У процесі обстеження хворих на хронічні неспецифічні сальпінгоофорити з больовим синдромом встановлено порушення захисних функцій неспецифічної імунореактивності організму, яка характеризується зниженням активності загального опору, перенапругою процесів модуляції імуногенезу, що зумовлює розвиток аутоалергізації організму та сприяє пролонгованому перебігу захворювання. Виявлено дисфункцію неспецифічних систем мозку, що призводить до розвитку синдрому вегетативної дистонії, який посилює абдомінальний больовий синдром. На підставі результатів проведених досліджень розроблено наукову концепцію патогенезу хронічного неспецифічного сальпінгоофориту з больовим синдромом, основану на результатах про зниження або перенапругу захисних функцій неспецифічної резистентності, які характеризуються в кінцевій фазі модуляції імунної реакції одужанням, аутоалергізацією або аутосенсибілізацією організму. Отримані дані сприяли оптимізації лікувально-реаблітаційної програми терапії хворих та профілактиці рецидивів захворювання. Патогенетично обгрунтовано тактику лікування хворих з включенням немедикаментозної терапії (гіпербаричної оксигенації, локальної гіпотермії, піхвової лазеротерапії), яка дозволила нормалізувати гемопоез та активацію захисних функцій організму в системі імунорезистентності, що забезпечило одужання 92,5 % хворих.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р715.501.1-5
Шифр НБУВ: РА314844 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Паламарчук Т.М. 
Підвищення ефективності виробництва екологічно чистого м'яса великої рогатої худоби в сільськогосподарських підприємствах радіоактивно забруднених районів Полісся: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.01 / Т.М. Паламарчук ; Ін-т аграр. економіки УААН. — К., 2001. — 20 с. — укp.

Розглянуто проблему підвищення ефективності виробництва екологічно чистого м'яса великої рогатої худоби за умов радіоактивного забруднення. Розкрито теоретичні та методологічні засади ефективності як економічної категорії. Проаналізовано сучасний стан виробництва м'яса великої рогатої худоби та визначено вплив комплексу факторів на його ефективність в сільськогосподарських підприємствах зони Полісся Житомирщини. Встановлено критерії еколого-економічної ефективності вирощування кормових культур. Запропоновано комплекс заходів щодо підвищення ефективності виробництва екологічно чистого м'яса великої рогатої худоби шляхом створення в регіоні галузі спеціалізованого м'ясного скотарства та поліпшення кормової бази, впровадження інтенсивно-пасовищної технології вирощування худоби, ефективного функціонування нових форм господарювання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР-4ЖИТ)325.250-082 + У9(4УКР1)325.250-82
Шифр НБУВ: РА315528 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Паламарчук О.І. 
Принципи і форми інтеграції функції обліку в посиленні економічної безпеки промислових підприємств: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.04 / О.І. Паламарчук ; Східноукр. нац. ун-т. — Луганськ, 2001. — 17 с. — укp.

Досліджено теоретичні та методичні положення у галузі бухгалтерського обліку для поглиблення його орієнтації на уникнення та послаблення загроз економічної безпеки промислових підприємств. Висвітлено існуючу систему організації бухгалтерського обліку промислового підприємства. Наведено принципи та форми інтеграції обліку з іншими функціями управління у питаннях уникнення загроз безпеки. Обгрунтовано необхідність інтеграції функції обліку з функціями планування, контролю, аналізу, регулювання. Запропоновано організаційні та інформаційні рішення, що створюють умови суттєвого поглиблення орієнтації обліку на посилення економічної безпеки підприємств. Доведено, що інтеграція функції обліку з іншими функціями управління підприємством передбачає зосередження сукупності функцій та персоналу у відділах, які безпосередньо здійснюють управління економічними процесами основних сфер діяльності підприємств: інвестиціями, фінансовим та матеріальним забезпеченням, виробництвом, збутом.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)230.1 + У9(4УКР)301-99
Шифр НБУВ: РА314654 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Гірнича справа   
4.

Паламарчук Т.А. 
Теоретичні основи геофізичної діагностики геомеханічного стану породного масиву з урахуванням синергетичних процесів: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.15.11; 05.15.09 / Т.А. Паламарчук ; НАН України. Ін-т геотехн. механіки. — Д., 2002. — 36 с. — укp.

Розроблено теоретичні засади геофізичного моніторингу стану геомеханічних систем, встановлено закономірності поведінки різних фізичних полів у складно-структурному напружено-деформованому породному масиві з урахуванням синергетичних процесів і виявлено найбільш інформативні параметри активних і пасивних геофізичних методів. Виявлено ефекти самоорганізації породного масиву, які відбуваються внаслідок дії геологічних і техногенних факторів завдяки переходу з одного квазістаціонарного рівноважного стану з мінімальною потенційною енергією до іншого. Встановлено, що геомеханічні процеси, які супроводжують цей перехід, носять хвильовий згасаючий характер. З використанням результатів теоретичних розробок та комплексу лабораторних і натуральних експериментів з дослідження взаємодії гео- та гідросистем з породними та грунтовими масивами, а також з урахуванням синергетичних, фільтраційних процесів та можливої їх зміни у часі та просторі розроблено методичне забезпечення геофізичної діагностики стану геомеханічних та гідротехнічних об'єктів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И111.2 + Д443.4,022
Шифр НБУВ: РА320263 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Паламарчук В.В. 
Лікування переломів, переломо-вивихів таранної кістки, підтаранних вивихів стопи та суміжних пошкоджень: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.21 / В.В. Паламарчук ; Ін-т патології хребта та суглобів ім. М.І.Ситенка АМН України. — Х., 2002. — 21 с. — укp.

Досліджено вперше виявлені особливості судинної структури різних відділів таранної кістки та інволютивні зміни її васкуляризації в процесі старіння організму. Виявлено, що в різних відділах щільність судин на одиницю площі різна: найбільш висока щільність характерна для блоку таранної кістки, середня - для голівки, найменша - для шийки. На підставі результатів аналізу характеру та тяжкості пошкоджень таранної кістки розроблено диференційну тактику консервативного та хірургічного лікування хворих з переломами, переломо-вивихами таранної кістки, підтаранними вивихами стопи та суміжними пошкодженнями.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.198.578-588
Шифр НБУВ: РА317790 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
6.

Паламарчук В.О. 
Організаційно-правові засади проходження військової служби за контрактом у Збройних Силах України: Автореф. дис... канд. юрид. наук.: 12.00.07 / В.О. Паламарчук ; Держ. податк. адмін. України, Акад. держ. податк. служби України. — Ірпінь, 2003. — 13 с. — укp.

Здійснено комплексний порівняльний аналіз законодавства України, Російської Федерації, США, Японії, Франції щодо проходження військової служби за контрактом, на підставі якого встановлено адміністративно-службові відносини між громадянином і державою. Надано характеристику та визначено зміст і умови контракту стосовно проходження військової служби у Збройних Силах України. Досліджено правовий статус командирів військових частин, які діють від імені Міністерства Оборони України та держави, а також роль кожного з них під час комплектування військових частин військовослужбовцями за контрактом. Обгрунтовано додаткові підстави, порядок укладення й припинення дії контракту, а також гарантії забезпечення прав суб'єктів правовідносин. Визначено та обгрунтовано напрями удосконалення механізму управління комплектуванням Збройних Сил України за контрактом, що передбачають впровадження узгодженого поетапного переходу з урахуванням окремих особливостей до комплектування військових частин на підставі контракту та плановою підготовкою навченого резерву. Наголошено на необхідності чіткої та конкретної системи гарантій з боку держави, які сприяли б формуванню високих морально-вольових якостей у військовослужбовців, боєздатності Збройних Сил України, спроможних за умов скорочення їх чисельності якісно виконувати поставлені завдання протягом певного часу. Удосконалено методологічне забезпечення механізму дії контракту у Збройних Силах України шляхом реформування та удосконалення структури місцевих органів військового управління (військових комісаріатів), а також створення дійової системи рекламування перспективності військової служби у Збройних Силах України за контрактом та формування системи підготовки до виконання військового обов'язку та накопичення людських ресурсів, які підлягають призову на військову службу під час мобілізації, з урахуванням перспектив розвитку Збройних Сил України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)111 + Х819(4УКР)111 + Х819(4УКР)111
Шифр НБУВ: РА323436

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
7.

Паламарчук О.П. 
Біологічні особливості та порівняльна оцінка діючих речовин видів роду IPastinaca L/I.: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.05 / О.П. Паламарчук ; НАН України. Нац. ботан. сад ім. М.М.Гришка. — К., 2004. — 23 с. — укp.

Уперше з використанням комплексного підходу вивчено таксони роду Pastinaca L у регіоні Правобережного Лісостепу України. Одержано дані про біоморфологічне та біохімічне різноманіття видів роду Pastinaca в культурі. Досліджено та відібрано найбільш перспективні для інтродукції у дослідженій зоні України види й сорти. Здійснено поглиблений порівняльний морфолого-анатомічний аналіз 6-ти видів роду, що дало змогу виділити репрезентативні карпологічні ознаки, визначити їх таксономічну цінність. За результатами вивчення морфологічних особливостей плодів пастернаків з'ясовано комплекс ознак, який є базою для класифікації типів форм мерикарпіїв. Установлено екзо- та ендогенні фактори, які можуть спричиняти утруднене проростання та низьку схожість насіння, визначено умови їх подолання. Виявлено строки настання та тривалість різних фенологічних фаз, особливості цвітіння та високу насіннєву продуктивність видів і сортів роду у процесі інтродукції. Досліджено закономірності накопичення та розподілу діючих речовин (фурокумаринів, ефірних олій) в окремих органах рослин протягом вегетаційного періоду. Уперше визначено кількісний вміст та якісний склад діючих біологічно-активних речовин у 5-ти видів роду та 28-ми сортів, а також ряд хемотаксономічних ознак у видів роду Pastinaca. Надано порівняльну характеристику видів і сортів роду як ефіроолійних рослин та визначено їх антимікробну активність.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е522.926.25 Api +
Шифр НБУВ: РА334056

Рубрики:

      
8.

Паламарчук Л.В. 
Еколого-економічні аспекти економічного обороту землі в Україні: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.08.01 / Л.В. Паламарчук ; Держ. п-во "Голов. н.-д. та проект. ін-т землеустрою". — К., 2004. — 20 с. — укp.

Розроблено наукові основи економічного обороту землі, який передбачає здійснення ринкових і цивільно-правових операцій з землею на засадах товарно-грошових і правових відносин. Визначено принципи, мету та функції даного процесу, сформовано відповідну модель. Проведено аналіз екологічної ситуації в Україні, стану економічного обороту землі та його ефективності. Розроблено наукові засади ринку землі, визначено основні складові його механізму. Науково обгрунтовано поняття землі як капіталу, запропоновано порядок її застави (іпотеки). Розроблено методичні підходи щодо розробки Закону України "Про ринок землі" та визначення економічної відповідальності землевласників за погіршення екологічного стану грунту в процесі землекористування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-51 +
Шифр НБУВ: РА329640

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Паламарчук В.І. 
Патогенетичне обгрунтування методів клітинної та еферентної терапії в комплексному лікуванні хворих з хірургічною патологією органів гепатопанкреатодуоденальної зони (клініко-експериментальне дослідження): Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.03 / В.І. Паламарчук ; Київ. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2005. — 43 с. — укp.

Встановлено лікувальні властивості кріоконсервованих гепатоцитів, фрагментів селезінки, ліофілізованих фетальних гепатоцитів та мозку на підставі порівняльного дослідження експериментальних моделей гострої та поступової ішемізації печінки. Вперше використано ліофілізований фетальний мозок. Доведено його імуностимулювальні та імуномодулювальні властивості та нетоксичність. Розроблено нові підходи щодо хірургічного лікування хворих з гепатопанкреатодуоденальною печінковою та поліорганною недостатністю (ГПН і ПОН). Науково обгрунтовано ефективність застосування клініко-тканинної терапії в їх комплексному лікуванні. Вперше в аспекті мембранної патології та імуногомеостазу досліджено особливості деяких етапів патогенезу хірургічної патології органів гепатопанкреатодуоденальної зони (ГПДз) у разі використання в комплексному лікуванні клітинно-тканинних препаратів. Проведено порівняльне дослідження біохімічних, імунологічних, морфологічних показників у здорових і хворих тварин у випадку застосування клітинно-тканинних препаратів різного рівня біоорганізації (фрагментів ксеноселезінки, ізольованих клітин печінки, ліофілізованих та фетальних печінки та мозку), вилучених з органів тварин ранніх термінів гестації. Вперше за використання КТП у лікуванні хворих з ГПН, ПОН проведено порівняльне вивчення біохімічних та імунологічних показників. Обгрунтовано доцільність та розроблено показання до виконання малоінвазійних втручань у поєднанні з екстракорпоральною детоксикацією за інтерогеморагічного лептоспірозу, ускладненного панкреатитом і панкреонекрозом. Доведено діагностичну та лікувальну цінність малоінвазійних втручань та ЕКД, БЕКД у групі хворих з ГПН, ПОН, сепсисом, панкреанекрозом та іктерогеморагічним лептоспірозом (ІГЛ). Проведено порівняльний аналіз ускладнень та летальності у хворих з біогемосорбцією, ретроградною або антеградною декомпресією ЖВШ перед операцією та післяопераційною біогемосорбцією та комплексною терапією, а також у пацієнтів з медикаментозною передопераційною підготовкою, ЕКД, операційним втручанням і післяопераційною медикаментозною терапією. Встановлено інформативність таких методів дослідження як УЗО, ЛПс, КТ, МРТ, ЕРПХГ. Розроблено та впроваджено алгоритм обстеження хворих з патологією органів ГПДз, ускладненою гострою печінковою та поліорганною недостатністю. Розроблено схему патогенезу поліорганної недостатності та патогенетичного лікування хворих з хірургічною патологією органів ГПДз, ускладненою ГПН і ПОН. Запропоновано та впроваджено новий спосіб оперативного лікування непрохідності дистального відділу загальної жовчної протоки. Розроблено пристрої та методи дренування черевної порожнини, заочеревинного простору за інфікованого некротичного панкреатиту. Обгрунтовано ефективний спосіб проведення озонованого ретроперитонеуму під час лікування хворих з гострим інфікованим некротичним панкреатитом.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.465-52 +
Шифр НБУВ: РА336675

Рубрики:

      
10.

Паламарчук Г.С. 
Удосконалення технології розсільного заморожування риби: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.18.04 / Г.С. Паламарчук ; Одес. нац. акад. харч. технологій. — О., 2005. — 18 с.: рис., табл. — укp.

Науково обгрунтовано можливість одержання високоякісної рибної продукції, замороженої у розчині кальцію з використанням захисних покриттів на основі низькометаксильованих пектинових речовин з метою запобігання "просолювання" м'язової тканини риби. Розроблено технологічні параметри одержання та нанесення покриттів, вивчено їх бар'єрні, структурно-механічні й адгезивні властивості. Показано, що наявність зазначеного захисного покриття призводить не тільки до зменшення дифузії іонів кальцію у м'язову тканину риби, але і до гальмування процесів окисного псування ліпідів, а також до зменшення випаровування вологи (осушки) у процесі холодильного зберігання. За методом багатофакторного планування експерименту визначено математичні залежності щодо якісних характеристик захисних покриттів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л943.203 +
Шифр НБУВ: РА338105

Рубрики:

      
11.

Паламарчук С.В. 
Територіальні структури Дунай-Дністровського межиріччя (кінець XIV - середина XVII ст.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / С.В. Паламарчук ; Одес. нац. ун-т ім. І.І.Мечникова. — О., 2005. — 20 с. — укp.

Комплексно досліджено історію формування територіальних структур у межиріччі Дунаю та Дністра у кінці XIV - середині XVII ст. як феномену виникнення історичної області - Бессарабії. Проаналізовано особливості її територіального, економічного, етнічного та культурного розвитку. З'ясовано, що процес формування територіальних структур відбувався за двома етапами: молдавським і османським. Відзначено, що виявлені структури розвивалися як окремі землі. Висвітлено початкову історію міст Аккермана (Білгорода), Кілії Нової, Ізмаїлу, невеликих фортець Татар-Бунара, Яник-Хісара та інших населених пунктів. Розглянуто проблему опанування степу тюркськими етносами. Визначено, що на другому етапі сформувались Аккерманська, Кілійська, Ізмаїльська й Буджацька татарські землі, які склали історичну область Бессарабію. Показано, що її специфіка була зумовлена особливостями історико-культурного розвитку на межі християнського і мусульманського світів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР7)4 +
Шифр НБУВ: РА339802

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Паламарчук С.П. 
Агрохімічна оцінка використання добрив при вирощуванні буряка столового в Північному Лісостепу України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.04 / С.П. Паламарчук ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2005. — 18 с. — укp.

Викладено результати досліджень з вивчення впливу внесення добрив під час вирощування буряка столового на агрохімічні показники родючості темно-сірого опідзоленого легкосуглинкового грунту, проходження окремих фізіолого-біохімічних процесів у рослинах, урожайність культури, а також біологічну цінність продукції. Визначено дози та строки внесення добрив з урахуванням сортових особливостей буряка столового. Встановлено, що використання вермикомпосту в дозі 5 т/га та мінеральних добрив у три строки (перепосівна культивація, посів, підживлення) внесення забезпечує урожайність у межах 56,5 - 57,2 т/га сорту Регала та 49,5 - 50,3 т/га стандартних корнеплодів сорту Червона куля. Проведено економічну й енергетичну оцінку використання добрив у процесі вирощування даної культури.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П241.32-43(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА337657

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
13.

Паламарчук Л.П. 
Криміналістичне забезпечення розслідування незаконного втручання в роботу електронно-обчислювальних машин (комп'ютерів), систем та комп'ютерних мереж: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.09 / Л.П. Паламарчук ; Акад. адвокатури України. — К., 2005. — 18 с. — укp.

Уточнено поняття незаконного втручання в роботу електронно-обчислювальних машин (комп'ютерів), систем і комп'ютерних мереж, охарактеризовано основні його ознаки. Обгрунтовано пропозиції щодо вдосконалення положень чинного кримінального та кримінально-процесуального законодавства щодо зазначеного виду злочинів. Запропоновано типологію злочинців та потерпілих у справах про незаконне втручання, типізовано слідчі ситуації, характерні для початкового етапу розслідування даного виду злочинів. Проаналізовано особливості тактики проведення слідчих дій, важливих для розслідування такого виду злочинів, використання спеціальних знань у процесі розслідування. Вперше обгрунтовано актуальність та доцільність створення системи запобіжних заходів протидії незаконному втручанню в роботу електронно-обчислювальних машин (комп'ютерів), систем та комп'ютерних мереж.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)126 + Х881.9(4УКР)126 + Х881.9(4УКР)126
Шифр НБУВ: РА335643

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Паламарчук О.М. 
Соціально-психологічні умови формування еколого-економічної культури підприємця: Автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.05 / О.М. Паламарчук ; Ін-т психології ім. Г.С.Костюка АПН України. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Досліджено проблему формування еколого-економічної культури підприємця (ЕЕКП), яку розглянуто як складне світоглядне утворення, в якому виділено провідні чинники: спрямованості на використання екологічно орієнтованих виробничих технологій, прийняття підприємцем соціальної відповідальності за екологічні наслідки виробничої діяльності, особистісної екологічної культури підприємця. Показано, що цілісність та інтегральність ЕЕКП детермінується факторами внутрішньої, психологічної узгодженості емоційно-поведінкових реакцій. Визначено соціально-психологічні чинники процесу становлення та розвитку ЕЕКП, розкрито взаємозв'язок між ними. Виявлено залежність ЕЕКП від рівнів сформованості структурних компонентів професійної екологічної відповідальності кожного працівника підприємства, розроблено цільову програму, спрямовану на інтенсивне формування екологічної відповідальності підприємництва та кожного окремого підприємця.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю959.51-61 +
Шифр НБУВ: РА343064

Рубрики:

      
15.

Паламарчук Т.Ю. 
Диференційоване використання низькочастотної магнітотерапії в комплексному лікуванні прееклампсії вагітних: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.33 / Т.Ю. Паламарчук ; Укр. НДІ мед. реабілітації та курортології М-ва охорони здоров'я України. — О., 2007. — 24 с. — укp.

Досліджено питання підвищення ефективності лікування прееклампсії вагітних шляхом застосування у комплексній терапії низькочастотного магнітного поля, базуючись на результатах вивчення особливостей мікроциркуляторних і метаболічних порушень у разі формування токсико-запального синдрому. За показниками варіабельності серцевого ритму, поверхневого натягу крові та біохімічними параметрами ендотоксикозу виділено гіпо- та гіперергічний типи токсико-запального синдрому. На підставі результатів дослідження in vitro визначено вплив змінного магнітного поля низької частоти на тензіометричні, реометричні та біохімічні показники крові, що дозволило обгрунтувати доцільність застосування магнітотерапії. За умов прееклампсії вагітних на фоні гіперергічного типу токсико-запального синдрому з симпатикотонією, спастичною формою дисциркуляторних порушень, згущенням крові та вираженим ендотоксикозом доведено ефективність застосування низькочастотної магнітотерапії. Відзначено, що диференційоване використання змінного магнітного поля за умов прееклампсії сприяє нормалізації клініко-лабораторних показників, дозволяє пролонгувати ускладнену вагітність до 40-ка тижнів гестації та знизити частоту передчасних і оперативних пологів на 20 %.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.213.026-54 +
Шифр НБУВ: РА354130

Рубрики:

      
16.

Паламарчук 
Ефективність механізмів народовладдя як основа внутрішньополітичної безпеки України: автореф. дис... канд. політ. наук: 21.01.01 / Максим Олександрович Паламарчук ; Рада національної безпеки і оборони України, Національний ін-т проблем міжнародної безпеки. — К., 2007. — 16 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф022.3 + Ф3(4УКР)64 + Х819(4Укр)112
Шифр НБУВ: РА351903

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
17.

Паламарчук Ю.А. 
Формування стратегії економічного розвитку пасажирського терміналу аеропорту: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.04 / Ю.А. Паламарчук ; Нац. авіац. ун-т. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Досліджено проблему стосовно економічно обгрунтованого вибору стратегії розвитку пасажирського терміналу аеропорту. З'ясовано роль аеропорту та його місце у транспортній інфраструктурі, розглянуто його структуру та функції. Проаналізовано основні підходи до формування доходів і витрат аеропортів, визначення критерію ефективності. З'ясовано стратегії розвитку аеропорту та його пасажирського терміналу. Досліджено сучасний стан розвитку авіаційної галузі й аеропортів України, основні тенденції управління розвитком аеропортів. Розглянуто функціонування пасажирського терміналу аеропорту як складної багатоканальної системи масового обслуговування. Розроблено методику вибору та формування стратегії розвитку пасажирського терміналу аеропорту, а також моделі функціонування пасажирського терміналу аеропорту та вибору стратегії розвитку пасажирського терміналу. Сформульовано критерій вибору цієї стратегії і критерій ефективності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)375.1-96 +
Шифр НБУВ: РА354833

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
18.

Паламарчук І.С. 
Диференційний підхід до лікування хворих з атеросклеротичною та гіпертонічною дисциркуляторною енцефалопатією і профілактики інсультів: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.15 / І.С. Паламарчук ; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2007. — 25 с. — укp.

Проведено комплексне вивчення клінічних особливостей порушення функцій стану вегетативної та центральної нервової системи, імунозапального статусу у хворих з дисциркуляторною енцефалопатією, зумовленою церебральним атеросклерозом і артеріальною гіпертензією (АДЕ). Обгрунтовано принципи їх лікування та методи профілактики інсультів. У хворих на АДЕ визначено порушені ланки в імунній системі, які характеризуються активацією аутоімунного процесу, що має прояв у зміні кількості аутоантитіл до нейроспецифічних білків (основого білку, мієліну, нейроспецифічної єнолази, кальційзв'язувального білку S-100). Установлено півкульні особливості активації процесів запалення та змін міжсистемних взаємозв'язків між показниками біоелектричної активності головного мозку та рівнями процесів (вмістом аутоантитіл) у хворих з АДЕ. Висвітлено різні аспекти впливу лазеротерапії на аутоімунні процеси, вегетативний статус та біоелектричну активність головного мозку у хворих на АДЕ. Рекомендовано пріоритетні групи медикаментозних препаратів для лікування таких хворих. Обгрунтовано доцільність і ефективність застосування лазеротерапії для їх комплексного лікування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р627.703-5 + Р627.704-5 +
Шифр НБУВ: РА352584

Рубрики:

      
19.

Паламарчук Н.І. 
Удосконалення технології вилучення цукрози з бурякової сировини: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.18.05 / Н.І. Паламарчук ; Нац. ун-т харч. технологій. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Науково обгрунтовано й експериментально підтверджено ефективність вилучення цукрози з бурякової сировини, подрібненої до мезги. Вперше методом експериментально-статистичного моделювання розроблено математичні моделі та їх графічні інтерпретації, за допомогою яких можна здійснювати вибір оптимальних параметрів технологічного процесу вилучення цукрози з бурякової сировини, подрібненої до мезги. Вперше обгрунтовано доцільність термічного та хімічного оброблення бурякової стружки перед її подрібненням до мезги з наступним вилученням цукрози. Доповнено дані щодо залежності коефіцієнта дифузії цукрози різних розмірів бурякової тканини від тривалості екстрагування. Вперше визначено оптимальні режими термічної та хімічної обробки бурякової сировини різної технологічної якості. Встановлено ефективність використання нової технології вилучення цукрози з бурякової сировини, подрібненої до мезги, для перероблення уламків і хвостиків буряків на цукрових заводах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л840.3 +
Шифр НБУВ: РА349768

Рубрики:

      
20.

Паламарчук О.І. 
Кардіогемодинамічні зміни у здорових осіб та хворих на артеріальну гіпертензію в умовах компресійного впливу на передню черевну стінку: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.11 / О.І. Паламарчук ; Дніпропетр. держ. мед. акад., АМН України. Ін-т гастроентерології. — Д., 2007. — 20 с. — укp.

Досліджено зміни показників кадіогемодинаміки у практично здорових осіб і хворих на артеріальну гіпертензію (АГ) за умов компресійного впливу на передню черевну стінку. Зміни показників артеріального тиску (А) за цих умов проаналізовано у 405-ти практично здорових осіб. У 192-х обстежених з цієї групи вивчено зміни показників грудної реограми та у 100-а - зміни показників реоенцефалограми. Обстежено 60 хворих на гіпертонічну хворобу (ГХ) (30-ти чоловіків і 30-ти жінок). Установлено типологічні зміни показників АТ, грудної реограми та реоенцефалограми за умов компресійного впливу на передню черевну стінку у практично здорових осіб і хворих на АГ, що дозволяє виявляти схильність до ГХ у практично здорових осіб і контролювати ефективність ентигіпертензивної терапії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р419.030-4 +
Шифр НБУВ: РА348578
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського