Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (7)Реферативна база даних (213)Книжкові видання та компакт-диски (160)Журнали та продовжувані видання (9)
Пошуковий запит: (<.>A=Павленко О$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 17
Представлено документи з 1 до 17

      
1.

Павленко О.Б. 
Вплив тютюнопаління на стан протеїназ-інгібіторної системи у хворих на хронічний обстуктивний бронхіт та ефективність медикаментозної терапії: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.27 / О.Б. Павленко ; АМН України. Ін-т фтизіатрії і пульмонології ім. Ф.Г.Яновського. — К., 2004. — 16 с. — укp.

Досліджено вплив активного тютюнопаління на клінічний перебіг хронічного обструктивного бронхіту (ХОБ) і стан протеїназ-інгібіторної системи. У хворих на ХОБ встановлено взаємозв'язки між активним довготривалим тютюнопалінням, показниками функції зовнішнього дихання та активністю протеїназ-інгібіторної системи. На підставі аналізу результатів біохімічного дослідження виявлено, що у бронхоальвеолярній рідині за прогресування захворювання зростає дисбаланс у протеїназ-інгібіторній системі, з'являється невідповідність між активністю трипсину та його інгібіторів. Виявлено залежність показників активності протеїназ-інгібіторних ферментів від ступеня тяжкості захворювання і активності ендобронхіту. У хворих на ХОБ виявлено, що пригнічення активності інгібіторів протеїназ у бронхоальвеолярній рідині супроводжується погіршенням показників функції зовнішнього дихання. Вивчено ефективність застосування ацетилцистеїну в комплексному лікуванні ХОБ у тих, хто палить. Виявлено, що терапія з використанням даного препарату позитивно впливає на клінічний перебіг захворювання і стан протеїназ-інгібіторної системи. Розроблено практичні рекомендації щодо призначення антиоксидантної терапії ацетилцистеїном у хворих на ХОБ з урахуванням особливостей стану протеїназ-інгібіторної системи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р412.201.1-52 +
Шифр НБУВ: РА329862

Рубрики:

      
2.

Павленко О.О. 
Еколого-економічна оцінка взаємодій в господарсько-торгівельній діяльності: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.08.01 / О.О. Павленко ; Сум. держ. ун-т. — Суми, 2006. — 24 с. — укp.

На системному рівні досліджено економічну сутність та структуру впливу господарсько-торгівельної діяльності на стан навколишнього середовища. Проаналізовано теоретичні та методичні підходи щодо урахування екодеструктивного впливу суб'єктів господарсько-торгівельної діяльності у процесі визначення еколого-економічного збитку та формування рівноважної соціо-еколого-економічної системи розвитку міста. Запропоновано науково-методичні підходи щодо еколого-економічної класифікації підприємств торгівлі за ступенем їх впливу на стан навколишнього середовища, використання та відтворення природних ресурсів. Визначено залежність впливу господарсько-торгівельної діяльності на стан навколишнього середовища від галузі торгівлі та споріднених з нею галузей економіки, від обсягів реалізованої продукції підприємствами торгівлі, а також від факторів руху товарів. Обгрунтовано доцільність використання комплексного підходу щодо еколого-економічної оцінки впливу господарсько-торгівельної діяльності на стан навколишнього середовища та використання природних ресурсів. Запропоновано напрямки удосконалення планування розміщення торгівельної мережі з урахуванням впливу на стан навколишнього середовища на рівні населених пунктів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)280 +
Шифр НБУВ: РА342188

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Павленко О. П. 
Катаклізмічні змінні та споріднені подвійні зорі з малим відношенням мас компонентів: автореф. дис. ... д-ра фіз.-мат. наук : 01.03.02 / О. П. Павленко ; Голов. астроном. обсерваторія НАН України. — К., 2010. — 31 с. — укp.

Досліджено, що характеристики вибухів карликових нових та активних постових однакові й є описані моделлю теплової нестабільності диска. У асинхронного поляра VI500 Cyg виявлено нелінійність синхронізації орбітально-вісьового обертання та визначено дві її стадії - короткочасної швидкої та тривалої повільної. Зазначено, що у асинхронного поляра BY Cam знайдено складну конфігурацію магнітного поля білого карлика типу "диполь + квадруполь" і визначено геометрію акреції у магнітному полі, яке змінює свою орієнтацію відносно акреційного струменю. Класифіковано карликову нову SDSS J0804 як систему типу WZ Sge з затьмареннями, а також у неї виявлено новий ефект - мультисерійність повторних спалахів і знайдено пульсації білого карлика. Здійснено для вторинного компонента оцінювання маси 0. 014 - 0. 06 сонячних мас. Відкрито негативні на горби у карликової нової MN Dra, пов'язані з нодальною прецесією акреційного диска, площина якого нахилена до орбітальної площини. Знайдено фотометричні періоди у оптичних транзієнтів V404 Cyg та V406 Vul, простежено еволюцію ефекту віддзеркалення у ХТЕ J2123-058.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В662.7-5,022 + В662.9-5,022
Шифр НБУВ: РА376113 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Павленко О.А. 
Організація контролю навчального процесу підготовки фахівців Державної податкової служби України: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.04 / О.А. Павленко ; Нац. акад. Держ. прикордон. служби України ім. Б.Хмельницького. — Хмельниц., 2007. — 18 с. — укp.

Визначено, науково обгрунтовано та експериментально перевірено організацію контролю навчального процесу підготовки фахівців Державної податкової служби України. Досліджено специфіку системи контролю і якості підготовки, вивчено форми та методи організації вступного, поточного і підсумкового типів контролю, розкрито зміст і завдання відповідно до основних вимог освітньо-кваліфікаційної характеристики підготовки фахівців. Розглянуто організаційно-методичні умови організації контролю, зокрема, наявність модульних технологій навчання, застосування дидактичної єдності мети і завдань, результативності та ефективності успішності, відповідність обраних методів оптимізації навчального процесу визначеним цілям і завданням, раціональне співвідношення завдань і методів навчання з прямим і опосередкованим контролем за різними формами організації навчального процесу. Розроблено модель та наведено методичні рекомендації щодо проведення організації контролю навчального процесу підготовки фахівців Державної податкової служби України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х829(4УКР)201р-3 +
Шифр НБУВ: РА350699

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Транспорт   
5.

Павленко О.В. 
Покращення швидкісних властивостей автомобілів КрАЗ за рахунок оптимізації передаточних чисел трансмісії: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.22.02 / О.В. Павленко ; Нац. трансп. ун-т. — К., 2002. — 20 с.: рис. — укp.

Підвищено точність розрахунку часу та шляху розгону автомобіля за рахунок використання функції четвертої степені для апроксимації кривої крутного моменту за зовнішньою швидкісною характеристикою двигуна, а також завдяки урахуванню в диференціальному рівнянні руху автомобіля таких споживачів потужності двигуна як генератор, компресор та насос гідравлічного підсилювача рульового управління. З використанням розробленої математичної моделі, адекватність якої підтверджено експериментальним шляхом, визначено кількісний вплив ряду передаточних чисел трансмісії на швидкісні властивості та витрату палива за цикли поїздок, які визначаються згідно з відповідними стандартами. Розроблено методику визначення оптимального ряду передаточних чисел трансмісії вантажних автомобілів КрАЗ на підставі варіаційного числення в додатку до інтегралів. Оптимізований ряд передаточних чисел трансмісії дозволяє досягти компромісу між швидкісними властивостями та паливною економічністю. Наведено рекомендації щодо використання різних критеріїв оптимальності під час проектування трансмісії автомобілів різного призначення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О335.42-011.3
Шифр НБУВ: РА321028

Рубрики:

      
6.

Павленко О. М. 
Регулювання імпорту м'яса та м'ясопродуктів в умовах формування євроінтеграційних процесів України: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.03 / О. М. Павленко ; Нац. ун-т біоресурсів і природокористування України. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Розкрито суть та основні принципи державного регулювання імпорту сільськогосподарської продукції з урахуванням потреб ринку та вітчизняного виробничого потенціалу галузі. Узагальнено підходи щодо формування внутрішнього ринку м'яса та м'ясопродуктів із використанням імпорту окремих його видів як "стимуляторів" внутрішнього виробництва та "стабілізаторів" попиту. Вдосконалено інструментарій регулювання ринку окремих видів агропродовольчої продукції через використання досвіду європейських країн, які активно застосовують практику товарних інтервенцій з використанням імпортованої продукції як інструмента врівноваження ринку. Наведено сучасний підхід щодо визначення складових попиту на імпортовану продукцію на внутрішньому ринку залежно від сегмента, ціни імпорту та країни походження.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)421.511.11 + У9(4УКР)843-803.4
Шифр НБУВ: РА371838 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Павленко О.Г. 
Рецепція прози Ігоря Качуровського в англомовному світі (на матеріалі англомовних перекладів романів "Шлях невідомого", "По той бік безодні"): Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.05 / О.Г. Павленко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. Ін-т філології. — К., 2007. — 19 с. — укp.

Досліджено механізми рецепції прози І.Качуровського в англомовному світі. Запропоновано концептуальний підхід до вивчення даної проблеми, що полягає у визнанні взаємопроникнення та синтезу двох культурно-мистецьких систем. Акцентовано увагу на ролі художнього перекладу як однієї з основних форм "реалізації" інонаціонального твору в семантичному полі нової культури. Вперше проаналізовано англомовні переклади прози І.Качуровського. Проведено типологічне зіставлення творів митця з їх англомовними версіями в контексті компаративістики, герменевтики та рецептивної естетики. Визначено загальнолітературний характер і показано особливості сприйняття англомовних перекладів прози І.Качуровського в іншому (чужому) світі та їх адаптації у новому національно-культурному просторі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(УК=4НІМ)-4 Качуровський, І.В. 418.7 + Ш5(4НІМ=УК)-4 Качуровський, І.В. 418.7 + Ш5(0)943.21-318.37 +
Шифр НБУВ: РА349149

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
8.

Павленко О.В. 
Розробка моделі функціонування логістичних ланцюгів транспортного вузла для вибору інтенсивних технологій вантажоруху: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.22.01 / О.В. Павленко ; Харк. нац. автомоб.-дор. ун-т. — Х., 2004. — 20 с.: рис. — укp.

Запропоновано концепцію реструктуризації транспортних вузлів на основі логістичних принципів організації вантажоруху. Встановлено критерій ефективності функціонування їх логістичних систем, визначення якого дозволяє врахувати інтереси перевізників та вантажовласників. На основі теорії мереж Петрі створено моделі функціонування логістичних ланцюгів транспортного вузла з домінуючим сектором залізничного транспорту, які відрізняються від існуючих наочністю та простотою їх застосування, а також можливостями врахувати різні імовірнісні фактори та вихідні дані, які можна одержати оперативно або шляхом розрахунків. Розроблено методику вибору варіантів інтенсивних технологій вантажоруху на підставі інтегрованого підходу до функціонування логістичних ланцюгів транспортного вузла. Результати наукового дослідження впроваджено в навчальному процесі ХНАДУ, а також під час коректування технологічного процесу станцій Основа і Харків-Червонозаводський.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)372.0-72 + О284.02 +
Шифр НБУВ: РА329181

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
9.

Павленко О.В. 
Сучасні підходи до діагностики та лікування гострих кишкових інфекцій вірусної етіології: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.13 / О.В. Павленко ; Ін-т епідеміології та інфекц. хвороб ім. Л.В.Громашевського НАМН України. — К., 2010. — 28 с. — укp.

Розшифровано етіологічну структуру вірусних і вірусно-бактеріальних інфекцій серед госпіталізованих хворих в інфекційній лікарні м. Одеса, встановлено сезонність цих захворювань. Визначено клінічні особливості рота-, норо-, адено-, астровірусної кишкових інфекцій у дорослих. Виявлено зміни рівня сироваткового інтерферону залежно від етіології та тяжкості захворювання, а також на фоні лікування гострих кишкових інфекцій інтерфероногеном аміксином ІС. Доведено виразну клінічну ефективність препарату у лікуванні хворих на гострі кишкові інфекції вірусної та вірусно-бактеріальної етіології. Застосування препарату забезпечувало істотне посилення інтерфероногенезу і статичне достовірне зниження термінів тривалості хвороби.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р514.1
Шифр НБУВ: РА374913 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
10.

Павленко О. О. 
Формування комунікативної компетенції фахівців митної служби в системі неперервної професійної освіти: автореф. дис. ... д-ра пед. наук : 13.00.04 / О. О. Павленко ; Луган. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. — Луганськ, 2010. — 44 с. — укp.

Розкрито науково-методичне забезпечення проблеми компетенцій і компетентностей як багатовимірних категорій та професійної освіти, спираючись на які обгрунтувано комунікативну компетенцію як невід'ємний складник професійної компетенції, ієрархічну двовекторну структуру, яка обіймає компетенцію фахівця та компетенцію посади. Конкретизовано та поглиблено теоретичні уявлення щодо сутності, змісту та структури комунікативної компетенції. Подано визначення даної категорії на трьох рівнях: філософському, предметному, практичної комунікативної діяльності. Розроблено й обгрунтовано модель формування комунікативної компетенції фахівців митної служби, складниками якої є мета підготовки, ціннісний, змістовий, технологічний, діагностичний та управлінський компоненти. Розроблено, обгрунтовано й експериментально перевірено науково-методичне забезпечення процесу формування комунікативної компетенції митників, яке реалізується за допомогою "інтегрованої інформаційно-комунікаційної технології".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)112.038 п + Ш12-913.33
Шифр НБУВ: РА377197 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
11.

Павленко О.О. 
Формування комунікативної компетенції фахівців митної служби в системі неперервної професійної освіти: Автореф. дис... д-ра пед. наук: 13.00.04 / О.О. Павленко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2005. — 40 с. — укp.

Розроблено теоретичну модель формування комунікативної компетенції митника, а також модель його комунікативної підготовки. Обгрунтовано теоретико-методологічні засади формування й розвитку комунікативної компетенції особового складу митних органів України. Запропоновано концепцію комунікативної підготовки як складової неперервної професійної освіти в Держмитслужбі з метою розвитку даної компетенції фахівця. Створено та експериментально впроваджено модель комунікативної компетенції фахівців митної служби України. Описано систему комунікативної підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації митників, визначено суть і структуру такої підготовки. Розкрито суть понять "професійна освіта митної служби", "комунікативна компетенція фахівців митної служби" і "комунікативна підготовка особового складу митних органів". З застосуванням інтегрованого підходу висвітлено зміст зазначеної професійної освіти.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)112.038 п + Ш12-73 +
Шифр НБУВ: РА335444

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
12.

Павленко О.П. 
Формування творчої особливості гімназиста у пошуково-дослідницькій діяльності: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.09 / О.П. Павленко ; Волин. держ. ун-т ім. Л.Українки. — Луцьк, 2005. — 21 с. — укp.

Розглянуто проблеми формування творчої особистості гімназиста у процесі пошуково-дослідницької діяльності. Здійснено ретроспективний аналіз понять "творчість" і "творча особистість" та систематизовано сучасні наукові уявлення щодо категорії "формування творчої особистості учня". Обгрунтовано зміст, форми та методи пошуково-дослідницької діяльності гімназистів залежно від закономірностей їх вікового розвитку. Теоретично визначено науково-методичні й організаційно-технологічні умови формування творчої особистості гімназиста у процесі пошуково-дослідницької діяльності. Доведено позитивний вплив застосування експериментальної навчальної моделі на підвищення ефективності формування творчої особистості гімназиста у пошуково-дослідницькій діяльності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч421.268 +
Шифр НБУВ: РА335846

Рубрики:

      
13.

Павленко О. А. 
Удосконалення обладнання і технології для імпульсного брикетування відходів металообробки / О. А. Павленко. — Б.м., 2020 — укp.

Дисертацію спрямовано на створення методики автоматизованого розрахунку параметрів обладнання для імпульсного брикетування стружки алюмінієвих й титанових сплавів з забезпеченням стабілізації якості брикету, в тому числі у змінних умовах навколишнього середовища.В основу теоретичних досліджень покладено методи математичного моделювання з використанням сучасних сертифікованих CAD/CAE-пакетів інженерного аналізу методом скінченних елементів.На основі проведених досліджень удосконалено метод визначення зусиль брикетування в залежності від механічних властивостей матеріалу стружки, яка підлягає переробці. На відміну від існуючих підходів, де у емпіричних формулах використовуються коефіцієнти, отримані експериментальним шляхом, для розрахунку енергії машини імпульсного брикетування запропоновано залежність, де в якості визначального параметра використовується твердість матеріалу стружки. Запропоновано комплекс математичних моделей для розрахунку кінематичних й динамічних параметрів машин імпульсного брикетування з газо-повітряним приводом з використанням теорії термодинамічних систем тіла змінної маси. Удосконалено модель сумішоутворення, де на відміну від існуючих враховано змінність температури стінок камери згоряння під час прогріву, що дозволяє забезпечити стабілізацію заряду при відомій температурі й заданій циклічності роботи. Запропоновано структуру адаптивної автоматичної системи управління імпульсною брикетувальною машиною, впровадження якої забезпечить отримання брикетів стабільної якості незалежно від впливу температур навколишнього середовища.^UThe thesis is aimed at creation of a methodic for the automated calculation of equipment parameters for pulsed briquetting of chips of aluminum and titanium alloys with stabilization of briquette quality under changing environmental conditions.Theoretical research is based on mathematical modeling methods using state-of-the-art certified CAD / CAE engineering finite element analysis software.The method for determining of briquetting forces depending on the properties of material of chips to be processed is improved. In contrast to existing approaches, where in empirical formulas experimental coefficients used, a formula for calculating a pulse briquetting machine energy, where hardness of the chips is a determining parameter is proposed. A complex of mathematical models for calculating of kinematic and dynamic parameters of pulsed briquetting machines with a gas-air drive, based on the theory of thermodynamic systems of a body of variable mass is proposed. The mixture formation model, in which, unlike the existing ones, the change in the temperature of the walls of the combustion chamber during heating is taken into account has been improved. It allows to stabilize the charge energy at a known temperature and a given work cycle The structure of an adaptive automatic control system for a pulsed briquetting machine, use of which will ensure the production of briquettes of stable quality regardless of the influence of ambient temperatures is proposed


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
14.

Павленко О. В. 
Професійна підготовка фахівців з електроніки у закладах вищої освіти США / О. В. Павленко. — Б.м., 2021 — укp.

У дисертації вперше здійснено дослідження організаційно-методичних засад підготовки фахівців з електроніки (галузь «Електроніка та телекомунікації») в закладах вищої освіти США, схарактеризовано організацію та мережу закладів вищої освіти щодо професійної підготовки фахівців з електроніки; розкрито зміст, форми та методи професійної підготовки фахівців з електроніки; форми організації науково-дослідної діяльності та алгоритм комерціалізації науково-технічних розробок на державному та університетському рівнях; виокремлено подібне та відмінне у професійній підготовці фахівців з електроніки у закладах вищої освіти США та України; обґрунтовано напрями використання досвіду США у професійній підготовці фахівців з електроніки в Україні. Сформульовано три групи рекомендацій для удосконалення професійної підготовки фахівців у галузі «Електроніка та телекомунікації»; уточнено змістове наповнення понять «електроніка», «професійна підготовка фахівців з електроніки» та «фахівець з електроніки»; подальшого розвитку набули положення щодо забезпечення якості професійної підготовки фахівців з електроніки; до наукового обігу введено дотепер не відомі та маловідомі в Україні праці американських дослідників, документи, навчально-методичні матеріали, освітні програми, теоретичні ідеї та підходи до підготовки бакалаврів та магістрів з електроніки в закладах вищої освіти США.^UThis thesis for the first time justifies the organizational and methodological principles of training specialists in electronics in the US higher education institutions i.e. organization and network of higher education institutions; content, forms and methods of training; organization and commercialization of R&D activity at state and university levels; prospects for implementing and application of the US experience in professional training of Ukrainian electronics specialists with regard to the legal (in particular, establishing of an independent structure in higher education institutions responsible for legal, administrative and financial support of knowledge and technology transfer), organizational and procedural (in particular, ensuring interdisciplinarity), and comprehensive training of electronics specialists, flexibility of educational programs content, providing a wider choice of courses in related specialties, implementation of interdisciplinary research projects), and content and methodological (in particular, strengthening fundamental training, creating conditions for forming the core competencies; introduction of new types of educational programs i.e. coterminal) aspects; the thesis outlines the following leading trends in professional training of specialists: transition from training in workshops to specialized educational institutions; focus on finding the optimal relationship between the practical and theoretical components of educational programs; continuous revision of accreditation criteria by the Accreditation Board for Engineering and Technology in the field of engineering sciences; shifting the focus of learning to outcome-oriented; paying considerable attention to the core component in educational programs for electronics specialists; the study introduces unknown and less known in Ukraine contexts works of American researchers, documents, educational materials, educational programs, theoretical ideas and approaches to the training of bachelors and masters in electronics in US higher education institutions; specifies the theoretical essence and content of the concepts "electronics", "professional training of electronics specialists" and "electronics specialist" in American educational contexts; explains the essence of the concepts "capstone project" and introduces the notions "coterminal" type of program and "recitation"; implements best US practices in programs, content, forms and methods of professional training in electronics in order to improves them; revises the content of professional development training for educators from higher education institutions with regard to the US experience in training electronics specialists, namely the content, forms and organization of education; introduces the future research directions in the areas of the development of Ukrainian engineering education, quality assurance in professional training of electronics specialists considering US best practices.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
15.

Павленко О. Л. 
Фізичні властивості та механізми міжмолекулярної взаємодії у π-спряжених наносистемах / О. Л. Павленко. — Б.м., 2021 — укp.

Досліджено спектральні властивості лінійних нейтральних поліметинових сквараїнових, мероціанінових барвників та їх основ в залежності від будови. Показано, що спектри поглинання сквараїнів, мероціанінів та їх основ чутливі до типу та локалізації донорних атомів у π-спряженій електронній системі. Проведено квантово-механічний аналіз розподілу заряду в одновимірних π-електронних системах при інжекції 1-5 носіїв зарядів, зокрема при подовженні лінійних та уширенні поліметинових ланцюгів, показано формування солітоноподібних хвиль. Визначено, що при формуванні плівок барвників спектри поглинання зміщуються, що обумовлено агрегацією молекул, яка залежить від розподілу зарядів у їх хромофорі. При взаємодії барвників з фулеренами у плівках та розчинах має місце перебудова електронної структури, яка проявляється у вигляді нових спектральних ефектів. За допомогою квантово-механічних розрахунків показано, що відбувається перенесення заряду від молекул барвників до вуглецевих наноструктур. У випадку ковалентного зв'язку між лінійними молекулами барвників і фулеренами С60 перерозподіл молекулярних орбіталей комплексів відрізняється від аналогічних комплексів зі стековою взаємодією. Для розчинів протипухлинних препаратів доксорубіцину, а також гемцитабіну, що містять π-спряжені фрагменти з альбуміном спостерігається комплексоутворення як результат під'єднання молекул лікарських препаратів до ароматичних амінокислот. Розраховані константи зв'язування доксорубіцину зменшуються при конюгації молекул із золотими наночатинками при збереженні місць зв'язування. Отримані результати можуть знайти подальше використання при створенні активних елементів для біонанотехнологій та наноелектроніки.^UThe work deals with systematical study of the structure and properties of π-conjugated molecules with different topology without interaction between them, as well as in the complexes based on them and manifestations of the interaction in the condensed state. For linear π-conjugated molecules on the example of neutral polymethine squarain, merocyanine dyes and their bases in low-concentrated solutions, where the interaction between the molecules can be neglected, it is shown that the spectra of these molecules are sensitive to the type and location of heteroatoms, donor-acceptor functional groups in the π-branched electronic system. Quantum-mechanical analysis of charge distribution in one-dimensional π-electron systems at injection of 1-5 charge carriers, in particular for the elongated linear and broadened polymethine chains was performed and the formation of soliton-like waves was shown. The formation of dye-based films leads to shift of the absorption maximum compared to the spectra in solution, due to the aggregation of molecules, which depends on the charge distribution in their chromophores. The broadening of the absorption spectra of dyes in films in comparison with the spectra in solutions is the result of molecular interaction, namely the formation of aggregates of different types. The dye interacting with fullerenes in films and solutions causes the electronic structure rearrangement, which manifests itself in new spectral effects. Ability of fullerene to form stable - complexes with biologically active compounds - derivatives of 1,3-oxazole containing donor -acceptor substituents is considered basing on the spectral and quantum-chemical analysis. For antitumor solutions of doxorubicin as well as gemcitabine containing π-conjugated fragments with albumin, complexation is observed as a result of the addition of drug molecules to aromatic aminoacids. The calculated doxorubicin binding constants decrease under conjugation of the molecules with gold nanoparticles. The obtained results can be applied in the creation of active elements for bionanotechnology and nanoelectronics.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
16.

Бойко М. А. 
Порівняльна оцінка методів гемостазу та з'єднання м'яких тканин у практиці лікаря-стоматолога-хірурга» (експериментально-клінічне дослідження) / М. А. Бойко. — Б.м., 2022 — укp.

Дисертація присвячена вирішенню актуальної наукової проблеми стоматології, яка полягає в покращенні результатів загоєння післяопераційних ран слизової оболонки порожнини рота на основі вивчення ефективності застосування різних за принципом дії методів гемостазу та з'єднання тканин. Відсутність універсального, малотравматичного та бюджетного для пацієнта методу гемостазу та з'єднання тканин потребує удосконалення існуючих та пошуку нових методів.^UThe dissertation is devoted to the decision of an actual dental scientific problem's solution, based on the improvement of the results of postoperative oral mucous wounds healing and examination of the effectiveness of various hemostasis methods and tissue connection. The absence of universal, low-traumatic, and budgetary methods of hemostasis and tissue connections requires both searching for new and improving of already existing methods.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
17.

Случевська О. О. 
Оптимізація методу корекції оклюзійних поверхонь зубіву комплексному лікуванні захворювань тканин пародонту: автореферат дис. ... д.філософ : 221 / О. О. Случевська. — Б.м., 2023 — укp.

На сьогодні, хронічні запально­дистрофічні ураження тканин пародонту єшироко розповсюдженими захворюванням в Україні та світі й часто призводятьдо вторинної адентії щелеп у працездатного населення та негативно впливаютьна рівень якості життя населення. Пародонтит, як найпоширеніша нозологічнаформа в клінічній практиці, виявляє чіткий вплив на зростання стоматологічноїзахворюваності у населення, тому в сучасному світі захворювання пародонтупризводять до втрати зубів набагато частіше, ніж ускладнення карієсу.Найпоширенішою в населення нозологічною формою є хронічнийгенералізований пародонтит, такі пацієнти найчастіше зустрічаються наклінічному прийомі, особливо в період загострення хвороби. Сучасні концепціїлікування хронічного генералізованого пародонтиту передбачають застосуваннякомплексу терапевтичних, ортопедичних, хірургічних і ортодонтичних методівлікування, і доволі часто їх ефективність є сумнівною. Значний практичний інауковий інтерес сьогодні становить напрямок місцевого медикаментозноголікування, котре дозволяє ліквідувати вогнища хронічного і гострого запалення,стабілізувати стан тканин пародонту, а також створити сприятливі умови дляподальшого хірургічного лікування.Мета дослідження – удосконалити підходи до лікування пацієнтів згенералізованим пародонтитом шляхом розробки і впровадження лікувально­3діагностичного комплексу із включенням нових антисептичних засобів,аутологічної плазми крові, озонотерапії та корекції оклюзійних поверхонь зубівдля усунення травматичної оклюзії.Завдання дослідження:1. Провести аналіз сучасних методик діагностики й лікуваннягенералізованого пародонтиту, доступних в клінічній практиці (за данимилітературних джерел).2. Встановити актуальні дані щодо поширеності окремих клінічнихформ перебігу генералізованого пародонтиту в Україні (за офіційними данимиМОЗ)3. Дослідити склад та біохімічні властивості мікробіотипародонтальних кишень у пацієнтів із загостренням генералізованогопародонтиту із використанням полімеразно­ланцюгової реакції та методикикультивування.4. Встановити протимікробний ефект вітчизняногобагатокомпонентного гелю для лікування запальних уражень тканин пародонту.5. Порівняти ефективність лікування пацієнтів з генералізованимпародонтитом при застосуванні аутологічної плазми, збагаченої тромбоцитамита озонотерапії, в тому числі дослідити окремі показники оклюзії у пацієнтів ізгенералізованим пародонтитом при комплексному лікуванні за допомогоюспеціалізованої системи комп’ютерного аналізу6. Обґрунтувати й розробити власну схему лікування пацієнтів ізгенералізованим пародонтитом та апробувати її в клініці.Виконання поставлених завдань дослідження передбачало застосуваннянаступного набору методів дослідження: загальноклінічні – для комплексноговивчення стоматологічного статусу (огляд, пальпація, зондування, перкусія);індексної оцінки стану тканин порожнини рота – для визначення рівня гігієни,запалення тканин та потреб в лікуванні; бактеріологічні – для культивування та4вивчення властивостей учасників мікробіоти ротової порожнини; молекулярнобіологічні – для виявлення нуклеїнових кислот пародонтопатогенних бактерій;цифрової оцінки оклюзії щелеп – для виявлення зон перевантаження зубногоряду; рентгенологічні – для підтвердження встановленого діагнозу і оцінкистану твердих тканин зубів і кісток ЩЛД; бібліографічний – для кількісного іякісного аналізу джерел інформації; ретроспективного аналізу – для вивченняокремих показників роботи закладу охорони здоров’я та системи загаломпротягом встановленого періоду часу; порівняльного аналізу – дляпорівняльної оцінки ефективності розробленої схеми лікування; статистичні –для аналізу отриманих даних і визначення вірогідності отриманих результатів.Наукова новизна одержаних результатів полягала в тому, що в ходівиконання дисертаційного дослідження вперше в Україні було отриманоактуальні дані щодо поширення у населення важких форм генералізованогопародонтиту, досліджено антимікробні властивості комплексного гелю длялікування запальних уражень пародонту вітчизняного виробництва щодовпливу на клінічні та музейні штами мікроорганізмів, отримано дані щодобіохімічних властивостей патогенної та умовно­патогенної аеробної тафакультативно­анаеробної мікрофлори пародонтальних кишень пригенералізованому пародонтиті, отримано відомості щодо мікропорушеньоклюзії при генералізованому пародонтиті. Уточнено дані щодо виявленняагресивних анаеробних пародонтопатогенних мікроорганізмів за допомогоюполімеразно­ланцюгової реакції, виявлення асоціацій патогенних та умовнопатогенних мікроорганізмів при гострому перебігу генералізованогопародонтиту. Доповнено відомості щодо досвіду лікування пацієнтів згенералізованим пародонтитом відносно віку та статі, тривалого спостереження за пацієнтами після лікування.^UNowadays, chronic inflammatory­dystrophic lesions of periodontal tissues are widespread diseases in Ukraine and the world and they often lead to secondary adentia of the jaws in the working population and adversely affect the quality of life. Periodontitis, as the most common nosological forms in clinical practice, have a clear impact on the growth of dental morbidity in the population, so in today's world, periodontal disease leads to tooth loss much more often than caries complications.Such patients are most often found at the clinical reception, especially during the exacerbation of the disease. Modern concepts of treatment of chronic generalized periodontitis involve the use of a set of therapeutic, orthopedic, surgical and orthodontic treatments and quite often their effectiveness is questionable. Significant practical and scientific interest today is the direction of local drug treatment which allows to eliminate foci of chronic and acute inflammation, to stabilize the condition of periodontal tissues, as well as to create favorable conditions for further surgical treatment.The aim of the study is to improve approaches to the treatment of patients with generalized periodontitis by developing and implementing a therapeutic and diagnostic complex with the inclusion of new antiseptics, autologous blood plasma and correction of occlusal surfaces of teeth for improving of traumatic occlusion.Objectives of the study:1. To analyze modern methods of diagnosis and treatment of generalized periodontitis, available in clinical practice (according to literature sources).2. To establish up­to­date data on the prevalence of certain clinical forms of generalized periodontitis in Ukraine (according to official data of the Ministry of Health Care).93. To study the composition and biochemical properties of the microbiota of periodontal pockets in patients with exacerbation of generalized periodontitis using polymerase chain reaction and bacteriological techniques.4. To establish the antimicrobial effect of domestic multicomponent gel for the treatment of inflammatory lesions of periodontal tissues.5. To compare the effectiveness of treatment of patients with generalized periodontitis with the use of autologous plasma enriched with platelets, ozone­therapy including studying of individual indicators of occlusion in patients with generalized periodontitis in complex treatment using a specialized computer analysis system.6. To substantiate and develop own scheme of treatment of patients with generalized periodontitis and to test it in the clinical condition.Execution of the tasks of the research involved the use of the following set of research methods: general clinical – for a comprehensive study of dental status (examination, palpation, probing, percussion); index assessment of the condition of oral cavity – to determine the level of hygiene, tissue inflammation and treatment needs; bacteriological – for cultivation and study of properties of participants of microbiota of an oral cavity; molecular­biological – for the detection of nucleic acids of periodontopathogenic bacteria; digital assessment of jaw occlusion – to identify areas of congestion of the occlusion; radiological – to confirm the diagnosis and assess the condition of the hard tissues of the teeth and bones in maxillofacial area; bibliographic – for quantitative and qualitative analysis of information sources; retrospective analysis – to study individual performance indicators of the health care institution and the system as a whole over a specified period of time; comparative analysis – for comparative evaluation of the effectiveness of the developed treatment regimen; statistical – to analyze the data and determine the probability of the results.The scientific novelty of the obtained results was that during the dissertation research for the first time in Ukraine relevant data on the prevalence of severe forms of generalized periodontitis were obtained, the antimicrobial properties of complex 10gel for the treatment of inflammatory periodontal lesions of domestic production on the impact on clinical and museum strains of microorganisms were studied, data on biochemical properties of pathogenic and opportunistic aerobic and facultative


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського