Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Реферативна база даних (174)Книжкові видання та компакт-диски (110)Журнали та продовжувані видання (6)
Пошуковий запит: (<.>A=Павленко М$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 8
Представлено документи з 1 до 8

      
1.

Павленко М. О. 
Клініко-експериментальне обгрунтування застосування засобів профілактики атрофії альвеолярних відростків при заміщенні дефектів зубних рядів ортопедичними конструкціями: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.22 / М. О. Павленко ; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2010. — 18 с. — укp.

Вперше науково обгрунтовано та опрацьовано новий методичний підхід щодо профілактики атрофії альвеолярного відростку та застосування остеотропної терапії з дентальними імплантатами. Показано, що застосування профілактичних заходів за раціонального протезування призводить до покращання показників рівня атрофії альвеолярного відростку. Обгрунтовано алгоритм комплексних профілактичних заходів щодо втрати кісткової тканини та подальшої ортопедичної реабілітації. Визначено, що гістологічне дослідження підтвердило високу біосумістність та повну резорбцію даних остеотропних матеріалів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р661.3-5 + Р668.63
Шифр НБУВ: РА371837 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Павленко М.П. 
Методика навчання мережевих технологій студентів інженерно-педагогічних спеціальностей вищих навчальних закладів: автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.02 / М.П. Павленко ; Укр. інж.-пед. акад. — Х., 2009. — 21 с. — укp.

Обгрунтовано теоретичні та практичні засади методики навчання мережевих технологій студентів інженерно-педагогічних спеціальностей комп'ютерного профілю. Удосконалено структуру змісту навчання за допомогою графів у вигляді системи інформаційних контурів n-го порядку з динамічною зміною елементів. Запропоновано модульну побудова змісту на їх основі з метою підвищення рівня засвоєння навчальної інформації та формування навичок. Встановлено доцільність використання комп'ютерних мереж як засобу навчання на підставі застосування мережевого навчального середовища для інтеграції когнітивного, операційного та контрольно-коригувального компонентів. Розроблено методику навчання мережевих технологій, яка включає цілі, зміст, методи та засоби навчання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.31р(4УКР)3-2 + Ж.р(4УКР)3-2 +
Шифр НБУВ: РА368412

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Павленко М.В. 
Мотивація утворення та перспективи розвитку великих компаній вугільного машинобудування: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.04 / М.В. Павленко ; НАН України, Ін-т економіки пром-сті. — Донецьк, 2010. — 19 с. — укp.

Розглянуто теоретичні та практичні аспекти розвитку великих компаній вугільного машинобудування, що функціонують у країнах з економічно неефективною вугільною промисловістю та не мають можливостей для масштабного експорту продукції. Узагальнено та критично проаналізовано теоретичні засади створення вертикально інтегрованих машинобудівних холдингів. Висвітлено досвід функціонування компаній у країнах, що мають розвинене вугільне машинобудування та вугільну промисловість. Доведено, що великі компанії вугільного машинобудування створено за мотивами одержання гарантованого доступу до коштів бюджетного субсидування, яке надається вугледобувним підприємствам, а не за національними традиціями ведення бізнесу. Для опису зв'язків між вугледобувними компаніями та постачальниками гірничошахтного устаткування до наукового обігу введено поняття клієнтели. З'ясовано, що стійкий розвиток машинобудівних компаній у країнах з економічно неефективним вуглевидобутком можна забезпечити через інверсію клієнтел, за якою для підвищення ефективності вуглевидобутку та попиту на гірниче устаткування машинобудівні холдинги з клієнтів вугледобувних компаній мають перетворитися на їх патронів і брати участь в інвестиційному забезпеченні. Запропоновано модель оптимального розподілу кредитного навантаження між співінвесторами проектів на вугільних шахтах. Результати наукового дослідження впроваджено в компанії "Гірничі машини" та у проектно-конструкторському інституті "Дондніпровуглемаш".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)305.851.516 +
Шифр НБУВ: РА370187 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Павленко М.С. 
Патріотичне виховання молодших школярів на матеріалах творчості Павла Тичини: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.07 / М.С. Павленко ; Ін-т пробл. виховання АПН України. — Умань, 2001. — 20 с. — укp.

Теоретично обгрунтовано та експериментально перевірено систему роботи над формуванням патріотичної вихованості учнів 1 - 4 класів на матеріалі творчості Павла Тичини, суть якої полягає у спеціальному відборі кращих тичининських творів для дітей та активному впровадженні їх у навчально-виховний процес. Доведено, що Тичина ввійшов у світову культуру як патріот саме України, я не радянської імперії. Досліджено патріотизм освітянської діяльності Тичини. Систематизовано його педагогічні погляди, які спрямовані на патріотичне виховання і сприяють йому. Розглянуто виховний потенціал творчості Павла Тичини з метою формування й розвитку патріотизму школярів 1 - 4 класів. Запропоновано методику застосування тичининської творчості в початковій школі, ефективність якої для патріотичного виховання доведено експериментально.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4Укр)6-4Тичина, П.Г.р20 + Ч421.352.13
Шифр НБУВ: РА315946 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
5.

Павленко М. В. 
Правові засади банківського контролю в Україні: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.07 / М. В. Павленко ; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. — К., 2010. — 19 с. — укp.

Досліджено поняття банківського контролю, охарактеризовано його цілі, завдання, принципи та функції, розглянуто механізм банківського контролю й організаційно-правові форми банківського контролю. Запропоновано посилити роль внутрішньобанківського аудиту, створити спеціальні підрозділи внутрішнього контролю. Сформульовано конкретні пропозиції та рекомендації щодо внесення змін до законів України "Про банки та банківську діяльність", "Про Національний банк України", "Про правовий режим надзвичайного стану", "Про аудиторську діяльність", низки підзаконних нормативно-правових актів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)129 + Х829(4УКР)0
Шифр НБУВ: РА373584 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Павленко М.І. 
Українські військовополонені й інтерновані у таборах Польщі, Чехословаччини та Румунії: ставлення влади і умови перебування (1919 - 1924 рр.): Автореф. дис... д-ра іст. наук: 07.00.02 / М.І. Павленко ; НАН України. Ін-т історії України. — К., 2000. — 34 с. — укp.

Розглянуто передумови і причини еміграції українського вояцтва, основні засади режимів полону та інтернування, еволюцію політики країн осідку щодо мешканців таборів, а також шляхи й методи розв'язання порушеної проблеми у міждержавних взаєминах України з державами перебування українських вояків. Важливе місце відведено з'ясуванню позицій радянської влади стосовно української військової еміграції, розкриттю основних причин політичних суперечностей у її середовищі. На підставі широкого документального матеріалу розкрито здатність українства до самоорганізації, що набула прояву в налагодженні у таборах плідної та різноманітної громадсько-політичної, культурно-просвітницької і патріотично-виховної роботи, активної співпраці з міжнародною спільнотою та українською діаспорою.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4Укр33)612-54 + Т3(9=Укр)612
Шифр НБУВ: РА308284 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Сєдаш С. П. 
Метод підвищення ефективності формування навичок операторів динамічних складних об'єктів в системі управління повітряним рухом / С. П. Сєдаш. — Б.м., 2022 — укp.

У результаті виконання дисертаційного дослідження вирішене актуальне наукове завдання з розроблення моделей та методів для підвищення ефективності формування навичок операторів динамічних складних об'єктів в системі управління повітряним рухом.У процесі виконання дисертаційної роботи отримані такі основні результати:1.Проведений аналіз сучасного стану та напрямків розвитку методів побудови сучасних освітніх систем. Результати проведеного аналізу свідчать, що професійне навчання диспетчерів управління повітряним рухом у контексті формування навичок, зокрема щодо дій з вирішення потенційно-конфліктних ситуацій, ґрунтується на таких загальних різновидах характеру навчальної діяльності, що повинно закріпитися при реалізації тренажерної підготовки та формування сенсомоторних навичок. Виявлено особливості автоматизації процесу формування сенсомоторних навичок в операторів із застосуванням комп'ютерних тренажерів, і, зокрема, взаємозалежні функції, реалізовані в сучасних комп'ютерних тренажерах: імітація об'єктів реального світу, інтерактивна взаємодія з навчаємим, контроль дій та результатів. Розглянуто існуючі моделі та методи управління формуванням сенсомоторних навичок при навчанні операторів на комп'ютерних тренажерах. Доведено, що існує необхідність у створенні засобів навчання на основі комп'ютерних тренажерів, що дозволяють інтегрувати за допомогою єдиної автоматизованої навчальної системи (АНС) процеси управління освоєнням професійних знань і навичок. Розроблені в даний час АНС виступають головним чином як засоби управління формуванням професійних знань, а не сенсомоторних навичок.2.У дисертації наведене теоретичне узагальнення та нове розв'язання наукового завдання, яке полягає у розробленні моделей та методів для підвищення ефективності формування навичок операторів динамічних складних об'єктів в системі управління повітряним рухом. У рамках поставленого завдання вирішені часткові завдання.3.Найбільш важливими науковими результатами, які отримано в роботі, є такі: удосконалено модель автоматизованого формування навичок операторів динамічних складних систем управління повітряним рухом, яка на відміну від відомих доповнена множиною динамічних параметрів, що дозволяють оцінити процес формування навичок при ітеративному навчанні та підвищити описові можливості процесу тренажерної підготовки для вироблення управляючих впливів; удосконалено метод формування траєкторії зміни інтегрального показника якості виконання типових операцій на тренажерах, що на відміну від існуючих більш повно описує процес ітеративного навчання та отримання залежності швидкості формування типових навичок на тренажерах від кількості виконаних вправ, визначає заплановану траєкторію зміни інтегрального показника якості та дозволяє визначити завершеність процесу формування навички в цілому або окремому етапі формування, що дозволяє підвищити оперативність прийняття рішення оператором на 6-9%; отримав подальших розвиток метод планування підготовки операторів динамічних складних об'єктів в системі управління повітряним рухом, що на відміну від існуючих ґрунтується на фрактальних графах формування навичок, побудові дерева виведення та адаптивного оцінювання навичок у тренажерній системі, що дозволяє підвищити ефективність формування навичок операторів управління повітряним рухом, що дозволяє підвищити безпомилковість роботи оператора на 7-13%.4.Практичне значення отриманих результатів полягає у доведенні теоретичних методів до їх практичної реалізації. Отримані в роботі результати дозволяють удосконалити систему підготовки операторів складних динамічних ергатичних систем управління повітряним рухом у процесі формування їх навичок та реалізації процесів ітеративного навчання. Реалізація методу формування траєкторії зміни інтегрального показника якості виконання типових операцій на тренажерах дозволяє сформувати індивідуальну траєкторію навчання, визначити завершеність процесу формування навички та підвищити оперативність прийняття рішень оператором на 6-9%. Реалізація методу планування підготовки операторів динамічних складних об'єктів в системі управління повітряним рухом дозволила підвищити безпомилковість роботи оператора на 7-13%.5.Значення розв'язаної у дисертації задачі для науки та практики полягає в подальшому розвитку теоретичних та прикладних основ побудови організаційної системи підготовки операторів складних динамічних ергатичних систем управління повітряним рухом на основі сучасних технологій підготовки.^UAs a result of research the essential scientific task on models and methods development for efficiency improvement of skills formation for the operators of dynamic complex objects in air traffic control system was solved.In the process of thesis work effectuation the following results were received:1.The analysis of the current state and development line of modern educational systems formation methods was held. The results of the conducted analysis show that the professional training of air traffic controllers in the context of skills formation, in particular, for the actions of potentially conflict situations solution, is based on such general variations of scientific activities character that should be fixed during the realization of simulator training and sensorimotor skills. The peculiarities of the operators` sensorimotor skills formation process automation was brought to light, and particularly the interdependent functions, realized in the modern virtual simulators: real-world objects simulation, interactive communication with trainee, check of the actions and results. The existing models and methods of sensorimotor skills formation management are considered during the operators` training with the help of virtual simulators. It is proved that there is the necessity in the development of training aids on the basis of the virtual simulators, which give the opportunity to integrate the processes of the professional knowledge and skills deepening management with the help of single automated training system (ATS). ATSs developed in the given time are mainly the aids of management of professional skills formation but not of the sensorimotor skills. 2.A theoretical general conclusion and a new solution of the scientific problem are given in the thesis, which involve the development of models and methods for efficiency improvement of the operators` of dynamic complex objects skills formation in the system of air traffic control. Within the framework of the assigned problem there were solved the partial tasks.3.The most important scientific results, received in the work, are the following: the model of skills automated formation of the operators of dynamic complex systems of the air traffic control was improved, which in contrast to the already known is amended by the variety of dynamic parameters, which help to evaluate the skills formation process during the interactive training and increase the descriptive options of simulator training process for control effects performance; the method of the simulator typical operations performance quality integrated index change trajectory formation was improved, and in contrast to the existing methods this one describes the process of the interactive training and getting the simulator typical skills formation speed to the amount of the performed tasks dependence more completely, it determines the planned trajectory of the quality integral index change and enables to define the completeness of the whole skill formation process or during the separate formation phase; further development of method of training planning of the dynamic complex objects operators in the air traffic control system was received, that unlike the existing ones is based on the skills formation fractal graphs, tree derivation of development and adaptive estimation of skills in simulator system, which helps to increase the skills formation efficiency of the air traffic control operators. 4.Practical importance of the received results lies in bringing of the theoretical methods to their practical realization. The results, received in the work, give the opportunity to improve the training system for the operators of the complex dynamic ergatic systems of air traffic control in the process of their skills formation and interactive training processes realization. The realization of methods of the simulator typical operations performance quality integrated index change trajectory formation gives the opportunity to form an individual trajectory of the training, to determine the process of a skill formation completion and to increase a decision-making efficiency of the operator per 6-9%. The realization of the method of the dynamic complex objects operators training planning in the air traffic control system helped to increase the accuracy of operator work per 7-13%. 5.Scientific and practical meaning of the problem, solved in the thesis, lies in the further development of theoretical and applicative frameworks of the organizational system of complex dynamic ergatic air traffic control systems operators training on the basis of the modern training technologies.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
8.

Павленко М. С. 
Психологічні особливості запобігання мобінгу серед учнів середніх класів: автореферат дис. ... д.філософ : 053 / М. С. Павленко. — Б.м., 2023 — укp.

АНОТАЦІЯПавленко М.С. Психологічні особливості запобігання мобінгу серед учнів середніх класів. Кваліфікаційна наукова праця на правах рукопису.Дисертація на здобуття наукового ступеня доктора філософії з галузі знань 05 «Соціальні та поведінкові науки» за спеціальністю 053 – «Психологія» Хмельницький національний університет. Хмельницький, 2023.У сучасних умовах, з урахуванням зовнішніх викликів, таких як війна та інші небезпечні ситуації, створення безпечного освітнього середовища стає особливо важливим завданням. Це спрямовано на запобігання та протидію негативним наслідкам шкільного насильства, зокрема серед учнів середніх класів.Дослідження явища мобінгу в освітньому середовищі потребує детального вивчення та розгляду в зв’язку з тим, що може мати серйозний вплив на психологічний стан і фізичне здоров’я як учнів, так і педагогічних працівників, призвести до погіршення академічних досягнень учнів та впливати на ефективність у навчанні та вихованні, призвести до створення негативного психологічного клімату в установі, вплинути на загальну атмосферу, сприйняття учнів та педагогічних працівників один одним, а також на загальну безпеку та благополуччя всіх учасників освітнього процесу, вплинути на погляди учнів щодо взаємовідносин, провокувати довготривалі конфлікти. В межах дисертаційного дослідження здійснюється розгляд феномену мобінгу, його видів, причин виникнення та наслідків, психологічна характеристика учасників. Здійснено аналіз міжнародно досвіду впровадження психологічної профілактики мобінгу серед учнів середніх класів. Експериментальне дослідження дало можливість зробити висновок, що серед респондентів більша частина має прояви тривожності, агресії та обирають неконструктивні моделі поведінки під час конфліктних ситуацій, зокрема учні середніх класів, які мають дані показники і порушення самооцінки, займають позицію ізольованого або відторгнутого в учнівському колективі в подальшому стають учасниками (агресорами або жертвами) мобінгу у закладі освіти. Визначено психологічні особливості запобігання мобінгу. Розроблена та апробована програма психологічної профілактики прояву явища мобінгу серед учнів учнів середніх класів, спрямована на роботу з самооцінкою, агресією, тривожністю, розвиток навичок ненасильницького спілкування та констуктивного вирішення конфліктів, емпатії в учнівському колективі. Ефективність програми засвідчила, що під час формувального дослідження серед учнів експериментальної групи достовірне покращення показників (зменшення кількості респондентів з високим загальним рівнем агресії, тривожності, покращення показників самооцінки та статусу у групі, показників конфліктності), тоді як результати критерію Вілкоксона контрольної групи свідчать, що значних змін у ній не відбулося.Надійність і достовірність отриманих результатів забезпечувалася методологічним обгрунтуванням основних положень дисертаційного дослідження, експериментальною перевіркою гіпотези; репрезентативністю вибірки; кількісним та якісним аналізом отриманих результатів. Цінність дослідження полягає у розгляді основних підходів до розуміння психологічної сутності явища мобінгу. Створено авторську програму психологічної профілактики прояву явища мобінгу для учнів середніх класів, що включає теоретичні аспекти розуміння учасниками освітнього процесу явища мобінгу, його структури, видів та характеристики учасників, механізму дії як прояву насильницької поведінки у освітньому середовищі. Представлено практичне підтвердження зменшення високих та середніх рівнів прояву мобінгу після проведення програми психологічної профілактики мобінгу серед учнів середніх класів, яка передбачає особистісний розвиток учнів та формування способів запобігання деструктивним впливам мобінгу у класних колективах закладу освіти. Дослідження показало, що формування та психологічні особливості запобігання мобінгу в освітньому середовищі пов'язані з індивідуальними особистісними рисами, психоемоційним станом учнів середніх класів та специфікою взаємодії між членами колективу. Ефективна профілактика та запобігання мобінгу вимагає комплексного підходу і впровадження змін на індивідуальному, груповому та організаційному рівнях.Зроблені теоретичні та емпіричні узагальнення і висновки можуть бути використані під час просвітницької та профілактичної роботи фахівців соціально-психологічної служби закладу освіти, під час проведення консультативної роботи з педагогічними працівниками, класними керівниками, адміністрацією та батьками учнів школи. Розроблена програма психологічної профілактики мобінгу серед учнів середніх класів може використовуватися соціальними педагогами та психологами з метою профілактики виникнення проявів насильницької поведінки серед учнів. Матеріали наукового дослідження можуть слугувати основою для теоретико-емпіричної розробки наступних дослідницьких напрацювань з даної проблематики.^UABSTRACTPavlenko M.S. Psychological Features of Mobbing Prevention among Middle School Students. − Qualification research (Retaining manuscript rights). Dissertation for a Degree of Doctor of Philosophy (PhD) in Psychology (specialіty 053). – Khmelnytskyi National University, Khmelnytskyi, 2023.In modern conditions, taking into account external challenges such as war and other dangerous situations, creating a safe educational environment becomes an especially important task. This is aimed at preventing and countering the negative consequences of school violence, particularly among middle school students. The study of the phenomenon of mobbing in the educational environment requires detailed examination and consideration due to its potential serious impact on the psychological well-being and physical health of both students and educational staff. It can lead to a deterioration in students' academic achievements, affect the effectiveness of teaching and upbringing, create a negative psychological climate within the institution, influence the overall atmosphere, how students and educational staff perceive each other, and impact the overall safety and well-being of all participants in the educational process. It can also lead to long-lasting conflicts. Within the framework of the dissertation research, an analysis of the phenomenon of mobbing, its types, causes, and consequences, as well as a psychological characterization of participants, is carried out. An analysis of international experience in implementing psychological prevention of mobbing among middle school students has been conducted. The experimental research has led to the conclusion that a significant portion of the respondents exhibit signs of anxiety and aggression and tend to adopt non-constructive behavior patterns during conflict situations. This is especially evident among middle school students who exhibit these indicators and have self-esteem issues, positioning themselves as isolated or rejected within the student community, eventually becoming participants (perpetrators or victims) of mobbing within the educational institution. Psychological features for preventing mobbing have been identified. A program for psychological prevention of mobbing among middle school students has been developed and tested. It is aimed at working on self-esteem, aggression, anxiety, developing non-violent communication skills, and constructive conflict resolution, as well as fostering empathy within the student community. The effectiveness of the program has demonstrated significant improvements during the formative research phase among students in the experimental group, including a decrease in the number of respondents with high overall levels of aggression and anxiety, improvements in self-esteem and social status within the group, and a reduction in conflict indicators. Meanwhile, the results of the Wilcoxon criterion for the control group indicate that significant changes did not occur. The reliability and validity of the obtained results were ensured through methodological justification of the main points of the dissertation research, experimental testing of hypotheses, representative sampling, quantitative and qualitative analysis of the results. The value of the research lies in examining the main approaches to understanding the psychological essence of mobbing. The author has created an original program for psychological prevention of mobbing among middle school students. This program includes theoretical aspects for understanding mobbing by participants in the educational process, its structure, types, characteristics of participants, and the mechanism of action as a manifestation of violent behavior within the educational environment. Practical evidence of the reduction of high and medium levels of bullying after the implementation of the psychological prevention program among middle school students is presented. The program aims at the personal development of students and the formation of methods to prevent the destructive impact of mobbing in school communities. The research has shown that the formation and psychological features of preventing bullying in the educational environment are linked to individual personality traits, the psycho-emotional state of middle school students, and the nature of interactions among group members. Effective prevention and countering of mobbing require a comprehensive approach and the implementation of changes at individual, group, and organizational levels. The theoretical and empirical generalizations and conclusions made can be used in awareness and preventive work by social and psychological service specialists of educational institutions. This can also be useful during counseling with educational staff, class leaders, administration, and parents of students.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського