Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (19)Книжкові видання та компакт-диски (26)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>A=ПРОНЮК$<.>+<.>A=НАТАЛІЯ$<.>+<.>A=ВАСИЛІВНА$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 3
Представлено документи з 1 до 3

      
1.

Пронюк Г.В. 
Метод багатошарової декомпозиції предикатів та його застосування у системах штучного інтелекту: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.23 / Г.В. Пронюк ; Харк. нац. ун-т радіоелектрон. — Х., 2004. — 19 с.: рис. — укp.

Розроблено метод багатошарової декомпозиції для формального опису та схемного представлення довільних відношень у системах штучного інтелекту. Доведено коректність методу двошарової декомпозиції 1-го роду предикатів, що істотно спрощує формальний запис предикату та є моделлю узагальненого методу компаративної ідентифікації. Розроблено двошарову декомпозицію 2-го роду предикату, що дозволяє представити предикат шляхом відображення та деякий найпростіший предикат. Запропоновано метод тришарової декомпозиції предикату, що дозволяє одержувати схемне представлення будь-яких відношень та обчислювати результат за паралельним принципом. Удосконалено теорію узагальнених просторів шляхом розкриття внутрішньої структури загального простору та визначення деяких його змістових інтерпретацій. Розглянуто практичне застосування розробленого математичного апарату у системах штучного інтелекту для створення природномовного інтелектуального інтерфейсу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.52-01 + З970.52-01 + З970.52-01
Шифр НБУВ: РА331579

      
2.

Пронюк Н.В. 
Національне законодавство і його роль у демократичних перетвореннях в Україні: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / Н.В. Пронюк ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2004. — 18 с. — укp.

Розглянуто особливості перехідного періоду від тоталітаризму до демократії, а також передумови утвердження демократичного політичного режиму в Україні. Обгрунтовано взаємозалежність демократії та законодавства, процесів демократизації і становлення національного законодавства. Відзначено, що за умов суспільних перетворень законодавство є базою, інструментом їх здійснення, відіграє головну роль у формуванні інститутів громадянського суспільства та правової держави, інтеграції України до європейського та світового співтовариства. Проаналізовано основні етапи, тенденції та закономірності в історії становлення законодавства України, що регламентує нові демократичні принципи та інститути. Зауважено, що сучасне національне законодавство є нестабільним, суперечливим, що перешкоджає демократичним змінам у суспільстві. Значну увагу приділено потребам удосконалення законотворчості, подолання колізій, систематизації, підвищення ефективності законодавства, імплементації норм міжнародного права й гармонізації українського законодавства з європейськими стандартами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х8(4УКР)-30 + Х2(4УКР)64 + Х001.01 +
Шифр НБУВ: РА328707

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
3.

Пронюк Є.В. 
Остап Терлецький в ідейній боротьбі в Галичині 70-х років ХІХ століття: автореф. дис... канд. філософ. наук: 09.00.05 / Є.В. Пронюк ; Ін-т філос. ім. Г.С.Сковороди НАН України. — К., 2008. — 36 с. — укp.

Досліджено ідейну боротьбу в Галичині у 1870-ті рр., діяльність і творчість центральної постаті у цій боротьбі О.Терлецького (1850 - 1902 рр.) Відзначено прогресивну історичну роль народовців 1860 - першої половини 1870-х рр. та спростовано негативну оцінку їх діяльності у радянській літературі. Висвітлено антиукраїнську діяльність москвофілів - прибічників панславізму, агентури російського імперіалізму серед українців. Досліджено формування світогляду О.Терлецького - від ортодоксального народовця до радикального націонал-демократа у суспільно-політичній сфері та у філософії - від гегельянця до позитивіста. Виявлено впливи Г.Т.Бокля, Е.Геккеля, К.В.Негелі, В.Федоровича на філософські погляди О.Терлецького. Висвітлено критику мислителем соціал-дарвіністів. На думку О.Терлецького, розв'язання всіх аспектів загальнолюдських проблем, зокрема, українського питання, необхідно здійснювати на наукових засадах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю3(4УКР)51-Терлецький, О. + Ф1(4УКР)505 +
Шифр НБУВ: РА355473

Рубрики:

Географічні рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського