Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (136)Реферативна база даних (2276)Книжкові видання та компакт-диски (2404)Журнали та продовжувані видання (139)
Пошуковий запит: (<.>A=ПОЛЯК$<.>+<.>A=БРАГИНСК$<.>+<.>A=АЛЕКСАНДР$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 121
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Поляков О.І. 
Агробіологічні особливості вирощування сортів крупноплідного соняшнику у південному степу України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.09 / О.І. Поляков ; Укр. акад. аграр. наук. Ін-т олійн. культур. — Запоріжжя, 1999. — 17 с. — укp.

Дисертацію присвячено питанням формування високопродуктивних посівів сортів крупноплідного соняшнику з великою масою насіння (понад 110 - 120 г) для умов південного Степу України. Відображено залежність продуктивності і показників якості насіння сортів крупноплідного соняшнику від способів основного обробітку грунту, строків посіву і густоти стояння рослин в умовах Запорізької області. Встановлено, що найбільш ефективно вирощувати сорти крупноплідного соняшнику Запорізький кондитерський та Донський крупноплідний по оранці (25-27 см) при ранньому і рекомендованому строках посіву з густотою стояння 25-35 тис. шт. рослин на 1 га.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П214.11-406(2УКР-4ЗАП),022

Рубрики:

      
2.

Поляков О. І. 
Агротехнічні і біокліматичні особливості формування урожайності і якості насіння соняшнику, сої, льону, кунжуту, рижію, молочаю в південному Степу України: автореф. дис. ... д-ра с.-г. наук : 06.01.09 / О. І. Поляков ; Ін-т сіл. госп-ва степ. зони НААН України. — Д., 2011. — 38 c.: рис., табл. — укp.

Вперше за умов південного Степу України визначено біокліматичні ресурси, які є оптимальними для вирощування нових сортів і гібридів соняшнику, сої, льону олійного, кунжуту, рижію, молочаю олійного, що грунтуються на закономірностях росту, розвитку та формування врожайності відповідно до погодних умов та агроприйомів. Встановлено агроприйоми одержання високої врожайності та підвищення якісних показників насіння. Розроблено агротехнічні прийоми вирощування соняшнику та сої на основі біологічних і сортових відмінностей і факторів зовнішнього впливу, які визначають рівень продуктивності. Доведено високу ефективність передпосівної інкрустації насіння олійних культур та оброблення сої азотфіксувальними та фосформобілізувальними препаратами. Розроблено та обгрунтовано елементи технологій вирощування сортів кунжуту та молочаю олійного (строки та способи сівби, норми висіву, строки десикації та інкрустації насіння). Визначено економічну й енергетичну ефективність вирощування соняшнику, сої, льону олійного, кунжуту, рижію, молочаю олійного залежно від генотипу, строків і способів сівби, норм висіву, густот стояння рослин, зрошення, систем удобрення, догляду за посівами, застосування інкрустації насіння й азотфіксувальних і фосформобілізувальних препаратів, а також строків збирання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П241.1-4 + П241.1-28
Шифр НБУВ: РА382847 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Полякова Г.А. 
Адаптивне управління навчальним процесом в умовах загальноосвітнього комплексу: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.01 / Г.А. Полякова ; Центр. ін-т післядиплом. пед. освіти АПН України. — К., 2003. — 20 с.: рис. — укp.

Розглянуто особливості управління навчальним процесом у загальноосвітньому комплексі. На основі антропосоціального, синергетичного, особистісно-орієнтованого, кваліметричного наукових підходів і концепції спрямованої самоорганізації визначено сутність, специфіку функцій та структури, основні характеристики адаптивного управління навчальним процесом за умов даного комплексу. Теоретично обгрунтовано та розроблено інтегративну модель адаптивного управління даним процесом, яка є оптимальним засобом спрямування, організації та координації педагогічної діяльності у різних підрозділах навчального закладу зі складною структурою. Доведено, що дана модель забезпечує безперервність освіти, наступність та якість навчального процесу, саморозвиток і самореалізацію його учасників. Розкрито складові та механізм технології реалізації інтегративної моделі на основі базового стандарту педагогічної діяльності у процесі адаптивного управління навчальним процесом за умов загальноосвітнього комплексу. Розроблено рекомендації щодо впровадження у практику даної моделі та технології для забезпечення наступності та якості даного процесу у заданому напрямку розвитку навчального закладу з врахуванням власних прагнень і мотивів його учасників.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч421.41 +
Шифр НБУВ: РА323398

Рубрики:

      
4.

Полякова О.Г. 
Біогеоценотичні особливості дуба червоного (Quercus rubra L.) в штучних насадженнях Київського Полісся: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.03.03 / О.Г. Полякова ; Нац. аграр. ун-т. — К., 1999. — 20 с. — укp.

Дисертацію присвячено біоекологічним властивостям дуба червоного (Quercus rubra L.) в різних лісорослинних умовах Київського Полісся, питанням його взаємодії з аборигенними дубом звичайним та сосною звичайною. Встановлено, що плодоношення інтродуцента має асинхронний характер. Введення дуба червоного в субори підвищує стійкість соснових лісів без втрати їх продуктивності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П382.113 Q.rubra

Рубрики:

      
5.

Полякова В.О. 
Вдосконалення прийомів оцінки племінних і продуктивних якостей універсальних і спеціалізованих порід свиней: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.01 / В.О. Полякова ; Херсон. держ. аграр. ун-т. — Херсон, 1998. — 17 с. — укp.

Дисертація присвячена вивченню генотипових особливостей порід свиней різного напряму продуктивності за репродуктивними, відгодівельними і м'ясними якостями. Для розробки прийомів оцінки продуктивності якостей свиней використані інтер'єрні показники сироватки крові та моделювання кривих росту з використанням моделі Річардса. Визначено зв'язок активності ферментів з репродуктивними якостями свиней. Встановлено доцільність відбору ремонтного молодняку свиней за параметрами напруги і рівномірності росту. Виявлено вплив генотипових і паратипових факторів на мінливість інтер'єрних показників. За допомогою кластерного аналізу встановлені відмінності досліджуваних порід за основними господарсько-корисними ознаками.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П65-334.3,022

Рубрики:

      
6.

Александрова Д.І. 
Визначення деяких лікарських препаратів по впливу їх аніонів на сенсибілізовану люмінесценцію європію (III) і тербію (III): автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.02 / Д.І. Александрова ; НАН України, Фіз.-хім. ін-т ім. О.В.Богатського. — О., 2009. — 21 с. — укp.

Розроблено нові аналітичні форми на основі комплексних сполук європію (III) і тербію (III) з похідними фторвмісних амідів оксохінолінкарбонової кислоти та тетрациклінами для визначення лікарських препаратів, які застосовуються у формі солей органічних кислот та основ, катіони яких не взаємодіють з Ln(III), але аніони цих солей підсилюють або гасять люмінесценцію комплексів Ln(III) з органічними лігандами-сенсибілізаторами. Встановлено, що іони Ln(III) утворюють з вивченими реагентами за pH 3.5 - 11.0 комплекси Ln(III):L = 1:1 у разі надлишку металу та 1:2 у випадку надлишку реагенту. За допомогою 2D-QSPR моделей для ряду похідних амідів оксохінолінкарбонової кислоти встановлено зв'язок люмінесцентних характеристик комплексів європію (III) і тербію (III) зі структурою лігандів. На підставі вивчення одержаних моделей зроблено висновок про пріоритетний вплив на квантовий вихід люмінесценції та час життя збудженого стану іонів лантанідів електронної поляризованості лігандів та їх типології. Встановлено, що введення у систему Eu(III) - L окремих органічних і неорганічних аніонів за молярного співвідношення Eu(III):L = 1:1 і pH 7.5 обумовлює утворення різнолігандних комплексів і збільшення інтенсивності люмінесценції іонів європію (III). Можливість утворення різнолігандних комплексів доведено з використанням методів спектрофотометрії та люмінесценції.Обгрунтовано можливість використання вивчених різнолігандних комплексів як нових аналітичних форм для визначення ряду лікарських препаратів за впливом їх аніонів на сенсибілізовану люмінесценцію комплексів лантанідів (III). На підставі вивчених комплексних сполук розроблено високочутливі, прості й експресні методики визначення цитратів окселадину, мосаприду, кломіфену та тамоксифену, бутамірату, аргініну та силденафілу з межами визначення (0.12 - 1.20) мкг/мл, тартратів платифіліну та буторфанолу (МВ 0.85 мкг/мл і 1.0 мкг/мл), малату цитруліну (МВ 1.00 мкг/мл), фториду натрію (МВ 0.17 мкг/мл), фосфату кодеїну, динатрієвої солі фосфату дексаметазону, алендронату натрію й етідронату калію з МВ 0.03 мкг/мл.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г461.315.1,0 + Л66-1 с34 +
Шифр НБУВ: РА368144

Рубрики:

      
7.

Полякова А.В. 
Використання рослинних добавок антиоксидантної дії в технології виробів з листового тіста: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.18.16 / А.В. Полякова ; Донец. нац. ун-т економіки і торгівлі ім. М.Туган-Барановського. — Донецьк, 2008. — 20 с. — укp.

Розроблено та реалізовано нову технологію виробництва виробів з листкового тіста з використанням домішок порошків сухих ягід глоду, калини та обліпихи, які мають підвищену харчову цінність і подовжений термін зберігання. Встановлено, що застосування таких домішок у процесі виготовлення листкових виробів сприяє гальмуванню окисних процесів в їх жировому компоненті, що позитивно впливає на збереження якості виробів. Доведено, що застосування домішок порошків сухих ягід глоду, калини та обліпихи забезпечує зміцнення клейковини пшеничного борошна. Обгрунтовано рекомендації щодо їх використаня в технології виготовлення листкового тіста з борошна зі зниженими технологічними властивостями. Виявлено, що домішки порошків сухих ягід обліпихи, калини та глоду до пшеничного борошна сприяють поліпшенню реологічних властивостей листкового тіста: підвищенню в'язкості та зниженню адгезії. З'ясовано, що наявність домішок обумовлює збільшення ефективної в'язкості маргарину, що наближає його за даною характеристикою до вершкового масла. Наведено рекомендації щодо використання маргарину замість вершкового масла в технології виготовлення листкового тіста. Розроблено технологію виготовлення виробів з листкового тіста з використанням порошків сухих ягід обіпихи, калини та глоду зі збільшеним терміном зберігання до 48-ми годин. Визначено харчову й енергетичну цінність виробів, встановлено їх комплексний та інтегральний показники якості. Розроблено та затверджено нормативну документацію щодо виготовлення листкових виробів з рослинними домішками антиоксидантної дії. Здійснено впровадження нової технології виготовлення таких виробів на підприємствах ресторанного господарства Донецька.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л865.1/9-3 +
Шифр НБУВ: РА357197

Рубрики:

      
8.

Александріна Т.А. 
Виявлення, облік, лікування та диспансерне спостереження хворих на туберкульоз у поєднанні з ВІЛ-інфекцією: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.26 / Т.А. Александріна ; АМН України. Ін-т фтизіатрії і пульмонології ім. Ф.Г.Яновського. — К., 2007. — 19 с. — укp.

З метою підвищення ефективності епідеміологічного нагляду, виявлення, лікування та диспансерного спостереження хворих на туберкульоз у поєднанні з ВІЛ-інфекцією розроблено методики їх виявлення, обліку та організації надання медичної допомоги. На підставі аналізу епідеміологічних показників та існуючих звітно-облікових форм, результатів клінічного, мікробіологічного й імунологічного обстеження хворих встановлено, що в Україні не зареєстровано значну кількість випадків ВІЛ/СНІД-асоційованого туберкульозу, що обумовлено недосконалістю системи виявлення туберкульозу серед ВІЛ-інфікованих та ВІЛ-інфекції серед хворих на туберкульоз, зокрема звітно-облікові форми не передбачають реєстрацію усіх випадків поєднаного захворювання. Встановлено, що висока смертність від ВІЛ/СНІД-асоційованого туберкульозу пов'язана з несвоєчасним виявленням однієї з патологій, а також відсутністю діагностики та профілактики інших опортуністичних захворювань. Показано, що короткий двокомпонентний режим хіміопрофілактики туберкульозу у ВІЛ-інфікованих має більш високу ефективність, ніж 6-ти місячний курс хіміопрофілактики ізоніазидом.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р54-37 + Р514,0-37 +
Шифр НБУВ: РА348868

Рубрики:

      
9.

Александров В.М. 
Військова служба як особливий вид державної служби в Україні: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / В.М. Александров ; Нац. юрид. акад. України ім.Я.Мудрого. — Х., 2009. — 20 с. — укp.

Розкрито особливості управління військовою службою як галуззю державного управління й окремим інститутом державної служби. Вперше військову службу визначено як організаційно-правовий інститут державної служби. Запропоновано визначення юридичної відповідальності військовослужбовців. Вперше зроблено пропозиції щодо доцільності доповнення чинного Кодексу України про адміністративні правопорушення окремою главою - стосовно визначення складів корупційних діянь та інших порушень, пов'язаних з корупцією у військовій справі. Доведено наявність додаткових ознак, що характеризують військовослужбовців як суб'єктів адміністративних проступків.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ц4,8(4УКР)24 + Х819(4УКР)012 +
Шифр НБУВ: РА365091

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
10.

Александрова Д. І. 
Вплив початкових осмотичних та температурних умов на стійкість еритроцитів ссавців до гіпертонічного шоку: автореф. дис. ... канд. біол. наук : 03.00.19 / Д. І. Александрова ; НАН України ; Ін-т пробл. кріобіології і кріомедицини. — Х., 2011. — 20 с. — укp.

Встановлено, що вихідний стан еритроцитів ссавців, сформований у результаті комбінованої дії температури, осмоляльності та кріопротекторів, визначає стійкість клітин до подальшого осмотичного та температурного впливу. Формування стійкого стану еритроцитів різних видів ссавців до гіпертонічного шоку визначається осмоляльністю середовища, а не іонною силою розчину. Мінімальне значення гематокриту еритроцитів щура, коня, людини та бика в розчинах попереднього зневоднення відповідає мінімальному рівню гемолізу при перенесенні цих клітин в 4,0 моль/л NaСl. Зі зниженням температури спостерігається зменшення гіпертонічного гемолізу еритроцитів людини, коня та бика, виражене різною мірою. У присутності непроникаючого кріопротектора ПЕОЦ1500 спостерігається зниження гематокриту еритроцитів людини, бика та коня та зменшення рівня гемолізу даних клітин за подальшого перенесенні в 4,0 моль/л NaСl. За 0 °С максимальна стійкість еритроцитів людини та коня до гіпертонічного шоку (4,0 моль/л NaСl) формується у кріопротекторному (ПЕО 1500) середовищі, осмоляльність якого (700 мОсм/кг) відповідає значенням осмоляльності сольових і сахарозних середовищ, після інкубації в яких клітини стають максимально стійкими до подальшого гіпертонічного шоку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е623.36*732.241*716
Шифр НБУВ: РА382443 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
11.

Полякова Н.В. 
Вплив фазового складу та структури на експлуатаційні властивості високохромистого чавуну: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.16.01 / Н.В. Полякова ; Нац. металург. акад. України. — Д., 2009. — 20 c. — укp.

Досліджено проблему підвищення експлуатаційної стійкості прокатних валків гарячої прокатки з робочим шаром з білого високохромистого чавуну, що працюють за умов ударно-абразивного зношування під впливом високих температурі охолоджуючих середовищ. На підставі аналізу літературних даних установлено основні структурно-чутливі експлуатаційні властивості високохромистого чавуну типу ІЧХ16НМФТ. Наведено результати досліджень закономірностей впливу фазового складу та структури, швидкості охолодження під час кристалізації та термічної обробки на жаростійкість і загальні особливості високотемпературного окиснення високохромистого чавуну у широкому діапазоні температур. Наведено результати досліджень щодо схильності чавуну до руйнування, спричиненого термічною втомою, структурних змін, умов зародження та росту тріщин термічної втоми за умов термоциклування, а також результати досліджень впливу структурних змін, зумовлених високотемпературною обробкою чавуну на його зносостійкість. Висвітлено результати дослідження впливу структури та фазового складу чавуну на схильність до корозійного руйнування за умов дії електропровідних рідин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К222.307.3 +
Шифр НБУВ: РА365817

Рубрики:

      
12.

Александрова О. Є. 
Гігієнічна оцінка процесів формування особливостей особистості студентів медичних вищих навчальних закладів та шляхи їх корекції: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.02.01 / О. Є. Александрова ; НАМН України Ін-т гігієни та мед. екол. ім. О.М. Марзєєва. — К., 2011. — 20 с. — укp.

Вперше здійснено гігієнічне оцінювання процесів формування особливостей особистості студентів медичних ВНЗ і визначено та науково обгрунтовано ефективні шляхи їх корекції. Вивчено особливості житлово-побутових і соціальних умов життя, режиму дня та стану здоров'я студентів, які засвоюють медичні спеціальності за умов ВНЗ, та виявлено особливості їх впливу на процеси формування особливостей особистості. Визначено закономірності процесів формування особливостей особистості дівчат та юнаків протягом часу перебування у медичному ВНЗ за різних систем організації навчального процесу. Науково обгрунтовано програму психофізіологічного впливу на організм і психогігієнічної корекції процесів формування особливостей особистості студентів. Здійснено прогностичне оцінювання особливостей перебігу процесів психофізіологічної та психічної адаптації студентів медичних ВНЗ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР) р3 + Р11(4УКР)028.6
Шифр НБУВ: РА379657 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
13.

Александров Б.Г. 
Гідробіологічні основи управління станом прибережних екосистем Чорного моря: Автореф. дис... д-ра біол. наук: 03.00.17 / Б.Г. Александров ; НАН України. Ін-т біології півден. морів ім. О.О.Ковалевського. — Севастополь, 2002. — 34 с.: рис. — укp.

Розвинуто новий напрямок гідробіологічних досліджень функціональної ролі водних угруповань у формуванні якості прибережних вод на підставі біогеохімічного підходу. З метою оцінки внеску гідробіонтів у трансформацію речовини та енергії визначено калорійність масових видів планктону та бентосу Чорного моря, виведено "універсальні" рівняння для визначення продукції та дихання безхребетних на будь-якій стадії онтогенезу. З використанням схеми біотичного балансу подано кількісну оцінку виняткової ролі обростання в самоочищенні прибережної зони моря. Описано фундаментальні закономірності сукцесії обростання на твердих субстратах різного типу. Оцінено біопозитивні властивості матеріалів, які найчастіше використовуються у гідробудівництві. Виведено кількісні залежності структурно-функціональної організації водних угруповань від геометрії їх життєвого простору. Наведено визначення поняття "найближчий життєвий простір", запропоновано спосіб визначення його обсягу. Обгрунтовано новий показник функціональної активності угруповання обростання, що відображає внесок його рослинної та тваринної компоненти. Виведено рівняння для оцінки внеску організмів обростання в самоочищення прибережних екосистем за рядом регламентованих показників.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е0*820*(922.8) +
Шифр НБУВ: РА321738

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Полякова Л.Ю. 
Гомології моноїдів: автореф. дис. ... канд. фіз.-мат. наук: 01.01.06 / Л.Ю. Полякова ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — Київ, 2009. — 19 с. — укp.

Побудовано теорію 0-гомологій напівгруп. Висвітлено, що нульові та перші групи 0-гомологій напівгрупи з нулем ізоморфні відповідним групам гомологій Ейленберга - Маклейна її 0-рефлектора та побудовано епіморфізм других груп. Висвітлено, що для категорійних у нулі напівгруп ізоморфізм відповідних груп гомологій виконується в усіх розмірностях. Запропоновано метод обчислення гомологій напівгруп за допомогою 0-гомологій. Наведено опис груп гомологій вільних добутків напівгруп. Для вільних частково комутативних моноїдів побудовано вільну резольвенту та за її допомогою обчислено гомологічну розмірність даних моноїдів, доведено гіпотезу Хусаїнова. Розглянуто двійкові коди, близькі до лінійних. Зазначено, що відхилення коду від лінійного вимірюється дефектом коду, описано коди малих дефектів. Розглянуто поняття гомологічної складності коду, встановлено її зв'язок з дефектом коду.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В152.36,0 +
Шифр НБУВ: РА369474 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
15.

Полякова Л. П. 
Державне управління інформаційно-освітнім середовищем інноваційних університетських комплексів: автореф. дис. ... д-ра наук з держ. упр. : 25.00.02 / Л. П. Полякова ; Донец. держ. ун-т упр. — Донецьк, 2010. — 36 с. — укp.

Проаналізовано сучасний стан та еволюційні тенденції розвитку української системи вищої освіти, її специфіку в порівнянні з закордонними системами й обгрунтовано загальносвітові тенденції розвитку системи вищого освіти. Виявлено специфіку функціонування, передумови та напрямки розвитку університетів в інноваційній економіці. Визначено напрямки трансформації університетів за умов інноваційного розвитку економіки та суспільства, що базується на знаннях. Запропоновано визначення поняття "інноваційний університетський комплекс" як перспективної форми інтеграції освітньої, наукової й інноваційної діяльності. Розроблено концептуальні підходи до формування внутрішньої структури освітньої підсистеми університетського комплексу. Обгрунтовано стратегічні напрямки інноваційного розвитку університетських комплексів з урахуванням особливостей організації української системи вищої освіти та загальносвітових тенденцій розвитку системи освіти.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч484(4УКР)711 + Ч481.253 + Х819(4УКР)132.1 ф
Шифр НБУВ: РА376293 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
16.

Александрова Н.Б. 
Деформування елементів конструкцій при подовжніх коливаннях з урахуванням їхнього пошкодження: Автореф. дис... канд. техн. наук: 01.02.04 / Н.Б. Александрова ; Запоріз. нац. техн. ун-т. — Запоріжжя, 2002. — 22 с. — укp.

Висвітлено проблему деформування елементів конструкцій у разі їх подовжніх коливань з метою виявлення в них пошкоджень. За допомогою побудови фізичних та математичних моделей подовжніх коливань стрижнів з пошкодженнями типу тріщин та аналізу отриманих розв'язків, визначено частоти та амплітуди коливань стрижнів за наявності у них пошкоджень. Встановлено аналітичну залежність між величиною пошкодження і частотами та амплітудами коливань. Запропоновано функції, що допомагають виявити наявність тріщини та її розмір: зміну частоти коливань, асиметрію амплітуди коливань та прискорень, наявність вищих гармонік. Наведено графіки функцій, які можна використати під час виявлення пошкоджень. Описано фізичну та математичну моделі робочої лопатки газотурбінного двигуна, визначено параметри її коливань, за допомогою програмного комплексу "Cycle2D", розробленого у Центральному інституті авіаційного моторобудування, проаналізовано руйнування даної лопатки під дією поздовжнього малоциклового навантаження.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В251.620.351,022
Шифр НБУВ: РА319438 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
17.

Поляков І.В. 
Дослідження електродинамічних параметрів малоінерційного лінійного електродвигуна: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.09.01 / І.В. Поляков ; Харк. держ. політехн. ун-т. — Х., 1999. — 19 с. — укp.

Метою дисертаційної роботи було теоретичне й експериментальне дослідження малоінерційного лінійного електродвигуна постійного струму в пускових і сталих режимах методами математичного і фізичного моделювання, і на цій основі - розробка теорії і загальної концепції конструювання двигунів такого типу на базі чисельних розрахунків магнітних полів, електромагнітних параметрів і електродинамічних процесів. Двигун призначений для роботи в короткочасних, практично імпульсних режимах розгону масогабаритних об'єктів до високих швидкостей, і має ряд конструктивних особливостей: мала інерційність; висока щільність струму в обмотках індуктора і якоря; відносно великий основний повітряний зазор; використання тиристорної системи з природною вентильною комутацією обмотки якоря.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З261.52-01

Рубрики:

      
18.

Поляковська С.П. 
Жанрова модель камерного безсюжетного балету в контексті теорії гри (на матеріалі музики Д.Поліщука): Автореф. дис... канд. мистецтвознав.: 17.00.03 / С.П. Поляковська ; Одес. держ. муз. акад. ім. А.В.Нежданової. — О., 2006. — 16 с. — укp.

Уперше розроблено жанрову теорію камерного безсюжетного балету. Висвітлено взаємозв'язок генезису даного жанру з ігровими інтенціями музичного стилю XX ст. На підставі історичного огляду еволюції жанрово-стильових ознак балетного жанру встановлено історичні передумови виникнення камерного безсюжетного балету та визначено його провідні жанрові складові й ознаки. Доведено, що у даному жанрі, починаючи з перших його зразків, на музично-мовному рівні нормативним є принцип стильової гри. У межах балетного жанру розглянуто проблему реалізації ігрових факторів композиторської поетики. На підставі аналізу балетної музики сучасного композитора українського походження Д.Поліщука зроблено висновки, що ігровий підхід на різних рівнях обумовлює своєрідну стилістику музичної мови камерних безсюжетних балетів кінця XX - початку XXI ст. Провідна роль ігрового фактора композиторської поетики на музично-мовому рівні зумовлює відповідність стилістичного змісту музичної мови камерного безсюжетного балету загальній ігровій спрямованості культури XX ст.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ317.423(4УКР)6 + Щ315.23-0 + Щ313(4УКР)6-81 Поліщук Д. +
Шифр НБУВ: РА348310

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
19.

Поляков А.Є. 
Значення рідиннокристалічного (мезоморфного) стану ліпідів у патогенезі атеросклерозу та діагностиці атерогенних дисліпідемій (клініко-експериментальне дослідження): Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.11 / А.Є. Поляков ; Харк. держ. мед. ун-т. — Х., 1999. — 35 с. — укp.

Дисертація присвячена питанням атерогенезу і діагностики атерогенних дисліпідемій. Розвивається новий напрямок у рамках ліпідної теорії атеросклерозу на основі уявлення про ключову роль рідкокристалічних ліпідів у атерогенезі. Встановлено, що початок атеросклеротичного процесу асоційований з фазовим переходом ліпідів інтими з аморфного у рідкокристалічний стан; рідкокристалічні ліпіди артеросклеротичних уражень мають спонтанні електричні властивості, внаслідок чого здатні активувати клітинну проліферацію та ініціювати фіброз, що є суттю морфогенезу атеросклеротичної бляшки. Розроблено математичні моделі, що описують кристалохімічні властивості ліпідів. Дано інтерпретацію механізму посилення агрегації тромбоцитів (її I фази) при атерогенних дисліпідеміях. Запропоновано чутливий спосіб діагностики атерогенних дисліпідемій, що грунтується на визначенні здатності ліпідної фракції плазми крові до утворення рідкокристалічної фази.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.210.41-3

Рубрики:

      
20.

Поляков В.Є. 
Історична еволюція топоніміки міста Сімферополя: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / В.Є. Поляков ; Дніпропетр. нац. ун-т. — Д., 2003. — 20 с.: рис. — укp.

На підставі аналізу джерел та літератури розглянуто історичні та суспільно-політичні умови еволюції міської топонімії Сімферополя. Досліджено всі назви вулиць міста, включаючи ті, що вийшли зі вжитку. Простежено мотиви номінацій і перейменувань з дня створення міста до сучасності. Виявлено загальні закономірності та регіональні особливості. Обгрунтовано висновок про годонім як згорнутий багатоплановий текст, про назви вулиць як пам'ятників культури, історії та мови.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР-6КРМ)-22 Сімферополь + Ш103.161 + Д8 в4(45УКР7-6КРМ) +
Шифр НБУВ: РА327700

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського