Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (3)Реферативна база даних (97)Книжкові видання та компакт-диски (120)Журнали та продовжувані видання (3)
Пошуковий запит: (<.>A=ПАРАМОН$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 5
Представлено документи з 1 до 5

      
1.

Парамонов А.І. 
Інтерпретація текстової інформації на основі нечітких концептуальних моделей: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.06 / А.І. Парамонов ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2008. — 20 с. — укp.

Розглянуто сучасний стан проблеми автоматизації бізнес-процесів. Виділено основні напрями її рішення й обгрунтовано її актуальність. Проведено огляд сучасних інформаційно-пошукових систем, форматів представлення інформації в мережах і служб їх обробки. Наведено критерії оцінювання результатів роботи пошукових систем. Висвітлено стан проблеми розуміння природно-мовних тестів. На підставі відомостей з когнітивної психології розроблено нечітку гібридну модель представлення знань. Розроблено метод інтерпретації текстової інформації на основі нечіткої концептуальної моделі. Введено нечітку характерстику мереж моделі - активність на базі формалізованої когнітивної моделі логогену Мортона. Етап концептуального аналізу побудований на основі моделі активності мереж, згідно з якою смисл тексту формується з урахуванням певних складових. Формалізовано механізм міркувань на відставі досвіду у вигляді моделі інтерпретації тексту. Описано технологію побудови автоматизованих систем інтерпретації тексту та методику побудови баз знань. Запропоновано організацію, реалізацію та оцінювання автоматизованих систем інтерпретації тексту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.43-01 +
Шифр НБУВ: РА361298

      
2.

Парамонов З.М. 
Наукове обгрунтування комплексу організаційних заходів щодо медичної реабілітації дітей та підлітків, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.02.03 / З.М. Парамонов ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 1999. — 21 с. — укp.

Визначено особливості динаміки змін у стані здоров'я дитячого та підліткового населення, що стало підставою для обгрунтування та реалізації шляхів екстенсивно-кількісної трансформації до якісно-змістовної діяльності закладів охорони здоров'я. Встановлено доцільність поєднаного медико-гігієнічного захисту означених контингентів з метою об'єктивізації моніторингу проблем здоров'я та управлінських рішень щодо служб, які потребують першочергового розвитку та контролю за використанням ресурсів. Доведено залежність здоров'я дітей і підлітків (захворюваності, повікової смертності, фізичного розвитку) від рівнів внутрішнього опромінення, досліджено шляхи формування цього показника в ланці "грунтово-водні комплекси - продукти харчування - організм". Обгрунтовано програмно-цільові реабілітаційні заходи та використання їх у створеній місцевій мережі лікувально-санаторних центрів радіаційного захисту. Запропоновано багатоаспектну регіональну систему медичного забезпечення дитячого та підліткового населення з визначенням пріоритетних напрямків реалізації та опрацювання оптимальних варіантів ситуаційного, оперативного, стратегічно-цільового управління реабілітаційними заходами регулювання відхилень та корекції недоліків в її функціонуванні, що обумовлювались обставинами внутрішнього або зовнішнього змісту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР)442.8к
Шифр НБУВ: РА308454 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Парамонова М.Ю. 
Ресурсне забезпечення діяльності Верховної Ради України: стан і тенденції розвитку (теоретичні засади): автореф. дис... канд. наук з держ. упр.: 25.00.01 / М.Ю. Парамонова ; Ін-т законодавства Верхов. Ради України. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Проаналізовано теоретичні засади стану та тенденції ресурсного забезпечення діяльності Верховної Ради України (ВРУ). Обгрунтовано доцільність і необхідність комплексного дослідження питання ресурсного забезпечення реалізації Верховною Радою України її функцій для науки та практики державного управління. Визначено чинники, що зумовлюють необхідність і суть ресурсного забезпечення парламентської діяльності. На підставі змісту ресурсів визначено його види, а саме: правову, організаційну, кадрову, інформаційну, фінансову та матеріально-технічну. Здійснено їх аналіз та висвітлено тенденції розвитку, зумовлені наявністю нових функцій ВРУ, а також зміною змістового наповнення чинних, зокрема, кадрової та інституційно-установчої. Сформульовано пропозиції стосовно вдосконалення визначених видів ресурсного забезпечення парламентської діяльності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)62-9 +
Шифр НБУВ: РА354629

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Парамонова В. А. 
Удосконалення протирального обладнання підприємств харчування: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.18.12 / В. А. Парамонова ; Донец. нац. ун-т економіки і торгівлі ім. М.Туган-Барановського. — Донецьк, 2011. — 21 с. — укp.

Проведено аналіз технічного рівня протиральних машин, що дозволило виявити напрямки для подальшої модернізації протирального обладнання та найбільш конкурентоспроможне обладнання. Розроблено методику та стенд для дослідження фактичних величин і характеру навантажень деталей і електродвигуна протиральних машин на базі протирально-різальної машини МПР-350 під час обробки різних харчових продуктів, а також визначення впливу параметрів перебігу процесу протирання на якість готового продукту та технічні характеристики обладнання. Визначено вплив конструктивних, кінематичних і технологічних параметрів протирального обладнання на показники якості пюреподібних продуктів, навантаження на робочі органи, фактичні технічні характеристики протиральних машин і на величину новоутвореної площі часток. Розроблено практичні рекомендації щодо тонкого подрібнювання варених моркви та буряків. Доповнено методику розрахунку протиральних машин, що дозволяє уточнити результати розрахунків деталей на міцність та перевірити витрати потужності та продуктивності машини під час протирання варених овочів (картопля, морква, буряки). Розроблено та виготовлено робочий орган (ротор) для протиральних машин підприємств харчування, який дозволяє забезпечити оптимальний кут нахилу лопаті для кожного виду продукту, не поповнюючи за цього набір робочих органів додатковими роторами. Проведено комплекс заходів із впровадження наукових розробок у виробництво.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л990.3-5
Шифр НБУВ: РА378429 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
5.

Парамонов Д. Ю. 
Єгипто-ізраїльське протистояння 50-70-х років ХХ століття в американо-радянських відносинах: автореферат дис. ... к. і. н. : 07.00.02 / Д. Ю. Парамонов. — Б.м., 2024 — укp.

На основі використання різноманітного вихідного матеріалу вдалося порівняти та протиставити позиції сторін, які брали активну участь у близькосхідному протистоянні, виявити особливості та простежити наслідки цього протистояння для регіону зокрема та для світових міжнародних відносин загалом. Незважаючи на те, що конфлікт між Державою Ізраїль та арабськими країнами, зокрема Арабською Республікою Єгипет, широко вивчається українськими істориками, політологами та експертами з міжнародних відносин, автор на основі маловідомої літератури, переважно англійською та французькою мовами, переосмислює причини та особливості єгипетсько-ізраїльського протистояння, а також його наслідки, а також частково спростовує радянські міфи та наративи з досліджуваного питання.Доведено, що під час найгостріших близькосхідних криз обидві наддержави — Радянський Союз і Сполучені Штати Америки — займали досить близькі позиції, щоб не допустити ескалації конфлікту. Особливість американо-радянських відносин через призму близькосхідного протистояння в досліджуваний період полягала в тому, що наддержави навіть в окремі періоди об'єднували свої зовнішньополітичні зусилля, як, наприклад, під час Суецької кризи, змушуючи Францію, Великобританію та Ізраїль виводити свої війська із зони Суецького каналу.У виданні визначено та проаналізовано стратегічні курси США та СРСР на початку 50-х років ХХ ст., розглянуто вектори міжнародних відносин та особливості застосування силових чинників, досліджено ідеологічне обґрунтування зовнішньої політики США та Радянського Союзу. Доведено, що зближення Ізраїлю з СРСР з самого початку було приречене на провал через демократичний характер єврейської держави. Провал радянсько-ізраїльського союзу підштовхнув Тель-Авів до зближення з Вашингтоном. Хоча американо-ізраїльські відносини охололи внаслідок Суецької кризи 1956 року, ситуація не дійшла до розриву відносин між США та Державою Ізраїль, як це сталося у випадку з СРСР. З рубежу 50-60-х років XX століття американо-ізраїльські відносини переростають у стратегічне партнерство. У середині 1960-х років стала очевидною принципова зміна міжнародно-політичної ситуації на Близькому Сході. Низка подій, що відбувалися в регіоні з 1964 року, мала незворотні наслідки, що врешті-решт призвело до Шестиденної війни 1967 року. Останнє кардинально змінило баланс сил у досліджуваному регіоні, а подальша війна Судного дня та єгипетсько-ізраїльські угоди другої половини 1970-х років ще більше змінили ситуацію на Близькому Сході.Протягом досліджуваного періоду Близький Схід був і залишається ключовим регіоном у глобальних міжнародних відносинах, оскільки в цьому регіоні перетинаються стратегічні інтереси багатьох країн, а арабо-ізраїльське протистояння спалахує знову і знову з плачевною регулярністю. У дисертації проаналізовано витоки та причини єгипетсько-ізраїльського протистояння та розглянуто еволюцію американсько-радянських відносин через призму близькосхідного конфлікту, порівняно різні його етапи з метою пошуку дієвих механізмів, які могли б бути корисними для врегулювання конфліктної ситуації в регіоні в майбутньому.Наукова новизна дисертації полягає у порівнянні досвіду збройного протистояння, здобутого Державою Ізраїль у 50–70-х роках ХХ століття та Україною у період 2014–2023 рр. На основі вивчення набутого та успішно апробованого Ізраїлем досвіду військового протистояння та повоєнної відбудови зроблено спробу адаптувати цей досвід до сучасних воєнних реалій України та розроблено конкретні практичні рекомендації.Незважаючи на часову віддаленість від сьогодення історичного періоду, що вивчається в даній публікації, досвід, який сьогодні має у своєму арсеналі Держава Ізраїль, залишається актуальним як для Ізраїлю, так і для України. Постійне співіснування з ворожими сусідами, зміцнення та покращення державної безпеки, відбудова/розбудова інфраструктури, розбудова психологічної та моральної стійкості суспільства перед обличчям війни та ворожої пропаганди є постійними критично важливими складовими для держави, яка перебуває у стані війни чи військової загрози.Зібраний у дисертації аналітичний матеріал, зроблені автором висновки та узагальнення матимуть широке практичне застосування, оскільки можуть бути використані для поглибленого вивчення зовнішньої політики СРСР та США щодо Близького Сходу, а також при підготовці спеціальних курсів для вищих навчальних закладів.Ключові слова: єгипетсько-ізраїльське протистояння, американсько-радянські відносини, Близький Схід, геополітичне суперництво, Ізраїль, США, СРСР, Єгипет, холодна війна, арабо-ізраїльський конфлікт, міжнародні відносини, Суецька криза, Шестиденна війна, арабські країни^UBased on the use of diverse source material, it was possible to compare and contrast the positions of the parties that took an active part in the Middle East confrontation, to identify the features and trace the consequences of this confrontation for the region in particular and for world international relations in general. Despite the fact that the conflict between the State of Israel and Arab countries, in particular the Arab Republic of Egypt, has been widely studied by Ukrainian historians, political scientists and international relations experts, the author, on the basis of little-known literature, mainly in English and French, rethinks the causes and peculiarities of the Egyptian-Israeli confrontation, as well as its consequences, and partially refutes Soviet myths and narratives on the issue under study.It is proved that during the most acute Middle East crises, both superpowers, the Soviet Union and the United States of America, stood in close enough positions to prevent the conflict from escalating. The peculiarity of US-Soviet relations through the prism of the Middle East confrontation in the period under study was that the superpowers, even in certain periods, united their foreign policy efforts, as, for example, during the Suez Crisis, forcing France, the United Kingdom and Israel to withdraw their troops from the Suez Canal zone.The publication defines and analyses the strategic courses of the USA and the USSR in the early 50s of the twentieth century, examines the vectors of international relations and the peculiarities of the use of force factors, and studies the ideological justification of the foreign policy of the United States and the Soviet Union. It is proved that Israel's rapprochement with the USSR was doomed to failure from the very beginning due to the democratic nature of the Jewish state. The failure of the Soviet-Israeli alliance pushed Tel Aviv to rapprochement with Washington. Although US-Israeli relations cooled as a result of the Suez Crisis of 1956, the situation did not reach the point of severing relations between the United States and the State of Israel, as happened in the case of the USSR. Since the turn of the 50s and 60s of the XX century, US-Israeli relations have been developing into a strategic partnership.In the mid-1960s, a fundamental change in the international political situation in the Middle East became apparent. A series of events that had taken place in the region since 1964 had irreversible consequences, which eventually led to the Six-Day War of 1967. The latter dramatically changed the balance of power in the region under study, and the subsequent Yom Kippur War and the Egyptian-Israeli agreements of the second half of the 1970s further altered the situation in the Middle East.During the period under study, the Middle East was, and still is, a key region in global international relations, as the strategic interests of many countries intersect in this region, and the Arab-Israeli confrontation flares up again and again with deplorable regularity. The dissertation analyses the origins and causes of the Egyptian-Israeli confrontation and examines the evolution of US-Soviet relations through the prism of the Middle East conflict, comparing its various stages in order to find effective mechanisms that could be useful in resolving the conflict situation in the region in the future.The scientific novelty of the dissertation is a comparison of the experience of armed confrontation gained by the State of Israel in the 50s and 70s of the XX century and Ukraine in the period 2014–2023. Based on the study of the experience of military confrontation and post-war reconstruction gained and successfully tested by Israel, an attempt is made to adapt this experience to the current military realities of Ukraine, and specific practical recommendations are developed.Despite the time distance from the present of the historical period studied in this publication, the experience that the State of Israel has in its arsenal today remains relevant both for Israel and Ukraine. Permanent coexistence with enemy neighbours, strengthening and improving state security, rebuilding/building infrastructure, and building psychological and moral resilience of society in the face of war and enemy propaganda are constant crucial components for a state in a state of war or military threat.The analytical material collected in the dissertation, the conclusions and generalisations drawn by the author will be of wide practical application as they can be used for in-depth study of the foreign policy of the USSR and the USA towards the Middle East, as well as in the preparation of special courses for higher education institutions.Keywords: Egyptian-Israeli confrontation, US-Soviet relations, Middle East, geopolitical rivalry, Israel, USA, USSR, Egypt, Cold War, Arab-Israeli conflict, international relations, Suez Crisis, Six-Day War, Arab countries


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського