Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (20)Реферативна база даних (479)Книжкові видання та компакт-диски (463)Журнали та продовжувані видання (28)
Пошуковий запит: (<.>A=ПАНОВ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 19
Представлено документи з 1 до 19

      
1.

Панова Н.С. 
Адміністративно-правові засади розвитку державного управління в сучасній Україні: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / Н.С. Панова ; Одес. нац. юрид. акад. — О., 2008. — 19 с. — укp.

Проведено комплексний аналіз адміністративно-правових засад розвитку державного управління у сучасній Україні. Розглянуто поняття "адміністративно-правові засади розвитку державного правління". Проаналізовано актуальні питання впливу адміністративного законодавства на реформування відносин державного управління. З'ясовано роль адміністративного права як фундаментального фактора, що забезпечує зміни у системі державного управління та функціонуванні виконавської влади в Україні. Визначено теоретичні та практичні аспекти адміністративно-правового регулювання статусу суб'єктів державного управління у контексті адміністративного права. Обгрунтовано правомірність застосування критеріїв демократизації та гуманізації стосовно державного управління, а також стосовно системи адміністративного права. Обгрунтовано роль адміністративної реформи у аспекті вдосконалення системи виконавчої влади, державної служби, аналізу конкретних заходів законодавчого характеру щодо сприяння реалізації концепції адміністративної реформи. Досліджено основні проблеми формування адміністративно-правових засад забезпечення принципу законності у сфері державного управління як важливого елемента розвитку державного управління у сучасній Україні. Наведено пропозиції щодо вдосконалення системи чинного законодавства у частині нормативно-правового забезпечення розвитку державного управління на сучасному етапі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)0 +
Шифр НБУВ: РА356996

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Панов І.О. 
Адміністративно-юрисдикційна діяльність дільничного інспектора міліції: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / І.О. Панов ; Харк. нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2005. — 20 с. — укp.

Визначено й охарактеризовано суть, підстави та процедури адміністративно-юрисдикційної діяльності дільничного інспектора міліції, а також шляхи її удосконалення. Розкрито зміст поняття адміністративно-юрисдикційної діяльності як складової адміністративної діяльності дільничного інспектора міліції. Розкрито його роль у контексті носія функцій і повноважень міліції. Визначено напрямки удосконалення правового регулювання та практичного здійснення даної діяльності. Сформульовано конкретні пропозиції щодо внесення змін і доповнень до КпАП України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)112.011.013.4 +
Шифр НБУВ: РА341488

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Панова І.В. 
Контрольна діяльність обласних державних адміністрацій у сфері фінансів та бюджету: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / І.В. Панова ; Нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2005. — 20 с. — укp.

Проведено дослідження контрольної діяльності обласних державних адміністрацій у сфері фінансів і бюджету. Проаналізовано юридичну природу обласної державної адміністрації та її місце в загальній системі органів виконавчої влади. Визначено порядок формування й організаційну структуру обласної державної адміністрації, її функції та компетенцію. Охарактеризовано контрольні повноваження, з'ясовано сутність фінансового контролю та його місце в управлінській діяльності досліджуваної структури виконавчої влади. Визначено правові засади контрольної діяльності обласної державної адміністрації у сфері фінансів і бюджету, її основні напрямки та шляхи удосконалення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)011.22-92 +
Шифр НБУВ: РА336314

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Панов М.М. 
Кримінальна відповідальність за незаконні дії з документами на переказ, платіжними картками та іншими засобами доступу до банківських рахунків, обладнанням для їх виготовлення: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.08 / М.М. Панов ; НАН України. Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Досліджено проблему кримінальної відповідальності за незаконні дії з документами стосовно переказу, платіжними картками та іншими засобами доступу до банківських рахунків, обладнанням для їх виготовлення. Досліджено об'єктивні та суб'єктивні ознаки складу злочину, на цій підставі проведено відмежування від сумісних злочинів. Сформульовано рекомендації щодо удосконалення ст. 200 КК України, запропоновано нову редакцію статті.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)117.4 + Х881.9(4УКР)117.4
Шифр НБУВ: РА346420

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія:    
5.

Панова Н.В. 
Методи розв'язку некоректних задач ідентифікації дискретних динамічних систем: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.05.04 / Н.В. Панова ; НАН України. Нац. косм. агенство України. Ін-т косм. дослідж. — К., 2002. — 20 с. — укp.

Для стійких систем, передаточний оператор яких може бути представлений у формі лінійного за параметрами розкладання, з використанням методу найменших квадратів (МНК) і засобів регуляризації запропоновано ряд лінійних методів синтезу моделей, ефективних у некоректних випадках. Вивчено граничні властивості розглянутих методів, отримано верхні оцінки точності методів за умов нестохастичної невизначеності. Побудовано регуляризований рекурентний МНК (РМНК) синтезу моделей динамічних систем з параметром регуляризації, що підстроюється за умов надходження нових експериментальних даних, та з рекурентною оберненою матрицею, а також дві його модифікації - регуляризований РМНК з усередненням і регуляризований зважений РМНК. Досліджено способи оптимального вибору початкових значень вектора оцінки й оборотної матриці, отримано залежність оцінок на кожному кроці від обираних початкових значень. Надано рекомендації щодо ефективного використання розроблених рекурентних алгоритмів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: з813.4
Шифр НБУВ: РА317625 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Панова Т.І. 
Нейрофізіологічні механізми та системні прояви модуляції опіоїдної рецепції (експериментальне дослідження): автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.03.03 / Т.І. Панова ; Донец. нац. мед. ун-т ім. М.Горького. — Донецьк, 2009. — 34 с. — укp.

Виявлено новий механізм модуляції опіоїдних рецепторів, досліджено її прояви на молекулярному, мембранному, системному рівнях. Як модулятор розглянуто молекулу коменової кислоти. Доведено, що механізм її дії пов'язаний з вибірковим застосуванням молекули тільки з тими точками опіоїдного рецептора, активація яких обумовлює інтерналізацію, десентизацію та рециклізацію рецептора, але не з тими, активація яких призводить до активації G-білків і внутрішньоклітинної відповіді. З'ясовано, що особливістю модуляції є вплив на зв'язування тільки алкалоїдних, але не пептидних лігадів. Показано, що дана модуляція складним чином модулює афінність і кількість опіоїдних рецепторів, що є причиною її антиабстинентних властивостей. Доведено, що у структурі абстинентного синдрому дана модуляція усуває соматовегетативні, алгічні, психоемоціні прояви, скорочує термін і полегшує важкість перебігу абстинентного синдрому. Показано, що коменова кислота метаболізує у печінці, мозку, але не у крові. З'ясовано, що її тривале введення не розвиває звикання та фізичної залежності. Показано перспективність застосування коменевої кислоти для купірування морфінного абстинентного синдрому. Досліджено кумулятивні властивості та дозозалежну токсичніть коменевої кислоти.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р645.021.1-29 + Е60*739.117*725.1-642 +
Шифр НБУВ: РА368256

Рубрики:

      
7.

Панов Ф.І. 
Організація допомоги і хірургічна тактика при релапаротоміях у потерпілих із пошкодженнями живота: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.03 / Ф.І. Панов ; Київ. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 1999. — 32 с. — укp.

Дисертація присвячена організації допомоги і хірургічній тактиці при релапаротоміях у потерпілих з пошкодженнями живота. Проведено обстеження і лікування 184 потерпілих, оброблені і проаналізовані 75 історій хвороб пацієнтів, яким виконана релапаротомія. По-новому вирішені деякі важливі питання класифікації післяопераційного перитоніту, принципи вибору найбільш оптимальної в кожному окремому випадку ускладнення, сформульовані ранні ознаки післяопераційних ускладнень, що дозволяють визначити показання до релапаротомії. Оптимізовані програми інфузійно-трансфузійної терапії в залежності від ускладнень, що розвилися, визначені лікарські помилки і їх місце і роль в профілактиці релапаротомій. При найбільш частому і важкому ускладненні - перитоніті, інформативність запропонованих ознак підтверджена математичним методом. Проаналізовані віддалені результати після релапаротомії в строки від 1 року до 22 років, виявлені дефекти реабілітаційного періоду і розроблена схема ефективної реабілітації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.46-387

Рубрики:

      
8.

Панова Л.В. 
Проблеми правового регулювання ринку цінних паперів в Україні: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / Л.В. Панова ; Нац. ун-т внутр. справ МВС України. — Х., 2002. — 19 с. — укp.

Комплексно досліджено загальні правові проблеми регламентації відносин між суб'єктами на ринку цінних паперів в Україні за допомогою цивільно-правового інструментарію. Запропоновано власне визначення поняття ринку цінних паперів, розглянутого як сегмент (органічну складову) цивільного обороту. На підставі історичного аналізу обгрунтовано переваги класичної теорії цінних паперів у сучасному цивільному праві. Визначено правовий статус учасників на ринку цінних паперів: емітентів, інвесторів, осіб, які здійснюють професійну діяльність, а також саморегульованих організацій і держави. Розкрито правову природу угод з цінними паперами. Розроблено рекомендації щодо вдосконалення законодавства України у сфері правового регулюванння відносин, що склалися на ринку цінних паперів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4Укр)211.121.12
Шифр НБУВ: РА318994 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Панова Н.Ю. 
Психологічні функції ненормативних мовленнєвих конструктів у комунікативній поведінці особистості: Автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.05 / Н.Ю. Панова ; Ін-т соц. та політ. психології АПН України. — К., 2005. — 18 с. — укp.

Розроблено підхід і одержано дані, які поглиблюють уявлення про особливості комунікативної поведінки особистості, а також вживання ненормативної лексики учнівською молоддю. На основі результатів, дослідження розширено психологічні уявлення про умови становлення мовної культури особистості, зокрема учнів ПТУ та студентів. Установлено психологічні особливості використання ненормативних мовленнєвих конструктів у комунікативній поведінці учнівської молоді. Зроблено припущення, що належність до соціальної групи з певним соціальним статусом, а також відмінності у демографічних, соціальних, статусно-рольових характеристиках особистості, визначають специфіку психологічних функцій ненормативної мовленнєвої поведінки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю935.132 + Ю937.231 + Ш141.4-73 +
Шифр НБУВ: РА339086

Рубрики:

      
10.

Панова В.Є. 
Регіональна політика держав Європейського Союзу в контексті забезпечення децентралізації в сучасній Україні: автореф. дис. ... канд. політ. наук : 23.00.02 / В.Є. Панова ; НАН України, Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Проведено політологічний аналіз регіональної політики держав Європейського Союзу (ЄС) у контексті забезпечення децентралізації у сучасній Україні. Досліджено сучасні концепції регіону у політичній теорії та міждисциплінарних дослідженнях. Виявлено особливості регіонального розвитку та регіональної політики у контексті загальноєвропейського інтеграційного процесу. Проаналізовано проблеми становлення регіональної політики ЄС, розкрито її сучасні виміри. Досліджено регіональний розвиток у процесі державних трансформацій у країнах ЄС. Виявлено особливості регіональної політики у федеративних та унітарних державах ЄС. Аспекти розробки та реалізації регіональної політики розкрито як чинники забезпечення децентралізації у сучасній Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф3(4УКР)12 + Ф4(4)64
Шифр НБУВ: РА371540 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
11.

Панов Ю.Б. 
Типохімізм мінералів - супутників алмазу з кімберлітів Приазов'я: Автореф. дис... канд. геол. наук: 04.00.20 / Ю.Б. Панов ; НАН України. Ін-т геохімії, мінералогії та рудоутворення. — К., 2001. — 19 с. — укp.

Узагальнено результати мікрозондових аналізів головних оксидних елементів та оригінальних протонномікрозондових аналізів елементів-домішків у мінералах-супутниках алмазу з кімберлітових трубок Приазов'я. Виявлено типохімічні особливості складу хромпіропу, хромшпінеліду, пікроільменіту і хромдіопсиду, що полягають у певному кількісному та якісному розподілі Ni, Cr, Zr, Nb, Y, Tr та інших елементів. Одержано дані про наступні процеси метасоматичних змін типоморфних мінералів з кімберлітів Приазов'я. Зроблено оіцнку алмазоносності вивчених кімберлітів, яка базується на інтерпретації отриманої інформації, з урахуванням даних про потенційну алмазоносність мантії регіону та шкідливий вплив на збереження індикаторних мінералів з кімберлітів (у тому числі алмазів) наступних магматичних і метасоматичних процесів. Встановлено значну схожість між кімберлітами Приазов'я та з алмазоносними кімберлітовими породами Якутії, Південної Африки, Китаю, Канади, Австралії, у їх мінералого-петрографічних, петрохімічних і геохімічних особливостях. У сполученні зі структурно-тектонічними та загальногеологічними даними Приазовський блок Українського щита вважається алмазоносною областю Східно-Європейської кімберлітової провінції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д342(45УКР7)531 + Д59(45УКР7)342
Шифр НБУВ: РА313174 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
12.

Панов А.В. 
Томаш Масарик і його ставлення до проблем Закарпаття в 20 - 30-х роках ХХ століття: автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / А.В. Панов ; Держ. вищ. навч. закл. "Ужгород. нац. ун-т". — Ужгород, 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено вплив Т. Масарика на еволюцію суспільно-політичних відносин у міжвоєнному Закарпатті, його роль у становленні державницьких відносин, формуванні ліберально-демократичних умов суспільного розвитку, зміст толерантного ставлення до представників різних національностей і віросповідань. На прикладі Закарпаття висвітлено концепцію розвитку держави Т. Масарика, що була реалізована ним на практиці та сприяла виведенню Чехословацької Республіки за часів його президентства в одну з найдемократичніших країн тогочасного світу. Проаналізовано вплив Т. Масарика на суспільно-політичні події. Визначено його роль у процесі входження історичного Закарпаття до складу новоутвореної слов'янської держави - Чехословацької Республіки, а також роль Т. Масарика у взаємовідносинах центральної влади та регіональної політичної еліти, його стосунках з губернаторами Підкарпатської Русі, політичними партіями. На основі архівних джерел, а також вітчизняних і зарубіжних праць визначено передумови та причини інтеграції закарпатського краю в політичну систему новоутвореної держави, досліджено місце Т. Масарика у цьому процесі. Активне громадське життя першого президента Чехословацької Республіки Т. Масарика відображалося у постійному самовдосконаленні в освітньо-виховному, науковому та політико-правовому сенсі. Його кар'єра як політика стала вираженням патріотичного поштовху для слов'янських народів, які довгий історичний час перебували під національно-політичним гнітом. Розглянуто постать Т. Масарика як виразника ідеології чеської влади стосовно різних національностей, зокрема українського національно-культурного Руху Закарпаття. Доведено, що Т. Масарик був одним з ініціаторів входження цього регіону до Чехословаччини, він усвідомлював важливість цього об'єднання для всіх слов'янських народів, насамперед для закарпатців.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4ЧЕХ)61-8 Масарик + Т3(4УКР333)61-6 +
Шифр НБУВ: РА361011

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
Категорія: Біологічні науки   
13.

Панов 
Тритерпенові глікозиди калопанакса семилопатного Kalopanax septemlobum (Thunb.) Koidz.: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.10 / Денис Олександрович Панов ; НАН України; Фізико-хімічний ін-т ім. О.В.Богатського. — О., 2007. — 23 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е522.926.25*725.181.3
Шифр НБУВ: РА350267

Рубрики:

      
14.

Панова М.В. 
Шляхи формування самообразу автора в українській та російській художній культурі першої половини 19 століття: Автореф. дис... канд. мистецтвознав: 17.00.01 / М.В. Панова ; Харк. держ. акад. культури. — Х., 2001. — 19 с. — укp.

Висвітлено процеси формування самообразу автора, зумовлені ситуацією, що склалася в українській та російській культурі під впливом ідей романтизму, і відображені у жанрі автопортрету. Результати мистецтвознавчих і літературознавчих досліджень професійного й аматорського автопортрету переосмислені у загальній площині культурологічного дослідження. Описано самообраз автора та його автопортрет, що втілює цей самообраз як проектний, тобто є художньою та розумовою конструкцією, змістовно та структурно заданою образом романтичного героя та призначеною для усунення проблемних ситуацій, що виникали у культурі романтизму внаслідок сполучення уявлень публіки про особистість та художню творчість автора.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш400.15 + Щ103(0)5-224 + Щ147.53(4Укр)5-3 + Щ147.53(4Рос)5-3
Шифр НБУВ: РА316087 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
15.

Галагуз В. А. 
Синтез нанокомпозитів LiFePO4/С та фізико-хімічні властивості катодного матеріалу на їх основі. / В. А. Галагуз. — Б.м., 2019 — укp.

Дисертаційна робота присвячена вивченню впливу фізико-хімічних факторів на формування нанокомпозиту LiFePO4/С та його функціональні властивості. Вперше синтезовано нанокристалічний LiFePO4 в середовищі сольових розплавів та іонної рідини ChCl-DEG. Залежно від вибору прекурсорів, складу реакційного середовища, механізму нагріву і температури отримані зразки з різними властивостями. Використання ChCl-DEG та CH3COOLi, NH4FePO4∙Н2О у якості прекурсорів, дозволило зменшити час синтезу до 1 години при 245 °С і отримати однофазний нанокристалічний LiFePO4 пластинчастої морфології. При впливі НВЧ-випромінювання на реакційне середовище (іонна рідина ChCl-DEG або твердофазна реакція) інтенсифікується процес утворення нанокристалів LiFePO4 з домішками аморфного LiFePO4. Синтез в ChCl-DEG з (NH4)2Fe(SO4)2•6H2O, (C6H11O7)2Fe або FeC2O42H2O у якості прекурсорів Феруму(ІІ) приводить до утворення осадів фрактальної текстури зі збільшенням часу синтезу до 14 годин. За допомогою Раман- та XPS-спектроскопії встановлені умови формування LiFePO4/С з провідним sp2 Карбоном. Показано залежність електрохімічних параметрів катоду від фізико-хімічних властивостей синтезованого матеріалу. Зразки синтезовані в іоннійрідині ChCl-DEG з використанням CH3COOLi та NH4FePO4∙Н2О демонструютьнайкращі показники: Q = 135 мАгод/г, DLi = 1.5∙10-10 см2/с, середня кулонівськаефективність ~98%.^UThe thesis is devoted to the study of the impact of physicochemical factors on the formation of LiFePO4/C nanocomposite and its functional properties. For the first time, LiFePO4 nanocrystals were synthesized in the medium of saline melts and ionic liquid ChCl-DEG. Depending on the selection of precursors, composition of the reaction medium, mechanism of heating and temperature, samples with different properties were obtained. The use of CH3COOLi and NH4FePO4∙H2O as precursors and the reaction medium, ChCl-DEG, allowed to obtain monophasic nanocrystalline LiFePO4 samples of lamellar morphology for 1 hour at 245°C. With the influence of microwave radiation on the reaction medium (ChCl-DEG ionic liquid or solid phase reaction), the process of formation of LiFePO4 nanocrystals with admixture of amorphous LiFePO4 is intensified. Synthesis in ChCl-DEG with (NH4)2Fe(SO4)2∙6H2O, (C6H11O7)2Fe or FeC2O4∙2H2O as the precursor of the Iron (II) results in the formation of fractal texture precipitates and increases the interaction time to 14 hours. Using Raman and XPS-spectroscopy, the conditions for the formation of a conductive coating on sp2 carbon on LiFePO4. The dependence of the electrochemical parameters of the cathode on the physical and chemical properties of the synthesized samples is shown. Samples synthesized in ionic liquid of ChCl-DEG composition using CH3COOLi and NH4FePO4∙H2O show the best capacitance parameters Q=135 mAh/g, DLi=1.5∙10-10 cm2/s, average coulomb efficiency ~ 98%.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
16.

Панов А. В. 
Методи і система моніторингу елегазових вимикачів на напругу 330-750 кВ / А. В. Панов. — Б.м., 2019 — укp.

Об'єкт дослідження: моніторинг елегазових вимикачів електричних підстанцій напругою 330-750 кВ. Мета роботи: Метою роботи є розвиток науково-технічних основ побудови системи моніторингу елегазових вимикачів електричних підстанцій напругою 330-750 кВ в напрямку розробки нових методів моніторингу їх параметрів і технічного стану та моделі оцінювання залишкового комутаційного ресурсу. Методи дослідження: чисельні, аналітичні та експериментальні методи в області моделювання фізичних процесів. Теоретичні та практичні результати і новизна: розроблено метод неперервного комплексного онлайн моніторингу технічного стану механічних елементів елегазових вимикачів; вдосконалено відому модель оцінювання залишкового комутаційного ресурсу елегазових вимикачів шляхом використання більш точного способу представлення ресурсної характеристики та формули визначення діючого значення струмів відключення; розроблено метод моніторингу параметрів газової суміші високовольтних елегазових вимикачів. Предмет і ступінь впровадження: результати роботи реалізовані в системі моніторингу елегазових вимикачів (СМЕВ) та використовуються на усіх системоутворюючих підстанціях 750 кВ ДП НЕК «Укренерго» Ефективність впровадження: використання даних систем моніторингу елегазових вимикачів дозволяє оптимізувати процес технічного обслуговування вимикачів, запобігає передчасному виведенню обладнання з роботи, підвищує надійність роботи об'єднаної енергосистеми України Сфера використання: електричні станції та підстанції напругої понад 110 кВ, комплектні елегазові розподільчі пристрої.^UObject of research: monitoring of SF6 gas-insulated breakers of electric substations voltage of 330-750 kV. Purpose: The purpose of the work is to develop the scientific and technical bases for the construction of a system for monitoring the SF6 gas-insulated breakers of electric substations w voltage 330-750 kV in the direction of developing new methods for monitoring their parameters and technical state and model for estimating the residual switching resource. Methods of research: numerical, analytical and experimental methods in the field of modeling of physical processes. Theoretical and practical results: the method of continuous integrated online monitoring of the technical state of the mechanical elements of the SF6 circuit breaker is developed; the well-known model for estimating the residual switching resource of the SF6 circuit breakers is improved by using a more precise method of representing the resource characteristic and the formula for determining the current value of the trip currents; The method of monitoring parameters of a gas mixture of high-voltage insulating switches has been developed. Subject and degree of implementation: the results of work are implemented in the monitoring system of SF6 and used on all substations voltages 750 kV of the State Enterprise NEC "Ukrenergo" Implementation efficiency: the use of these monitoring systems for SF6 breakers allows to optimize the process of maintenance of switches, prevents premature removal of equipment from works, increases reliability of the combined power system of Ukraine Scope of application: electric power stations and substations of voltage over 110 kV, complete SF6 insulating gas


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
17.

Панова Н. С. 
Концепт державної адміністративної служби України / Н. С. Панова. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертація є науковим дослідженням державної адміністративноїслужби, концептуальних засад її здійснення і правового регулювання, вякому охарактеризовано принципи, категорії посад державної служби,право на державну адміністративну службу, вимоги до кандидатів напосади державної служби, правовий статус державного адміністративногослужбовця, дисциплінарну відповідальність державного адміністративногослужбовця, і надано пропозиції щодо удосконалення чинного законодавствау цій сфері.Визначено поняття та охарактеризовано сутність державноїадміністративної служби. Виокремлено загальні (публічність;професійність; політична неупередженість; спрямованість на практичневиконання завдань і функцій держави; фінансування за рахунок коштівдержавного бюджету) та спеціальні (регламентування законодавствому сфері державної служби, яке має відомчо-функціональний характер;місце проходження виключно в державних органах та в їх апараті абосекретаріаті; проходження служби пов'язано з присвоєнням рангів;характерною є загальна дисциплінарна відповідальність) ознаки державноїадміністративної служби. Визначено та охарактеризовано системупринципів, на яких ґрунтується державна адміністративна служба.Охарактеризовано сучасний стан правового регулювання державноїадміністративної служби. Встановлено, що законодавство про державнуадміністративну службу являє собою, на теперішній час, сукупність (а несистему) законів та підзаконних нормативно-правових актів (переважновідомчого характеру), що регулюють суспільні відносини щодо їїорганізації та функціонування, і службові відносини щодо вступу наслужбу, її проходження та припинення. Виокремлено в залежності відзмістовної спрямованості такі види нормативно-правових актів Кабінету Міністрів України та НАДС у сфері державної адміністративної служби:а) інституційні; б) кадрові; в) упорядковуючі; г) процедурні.Досліджено право на державну адміністративну службу якполіструктурне поняття. Виокремлено такі основні структурні елементиправа на державну адміністративну службу у відповідності до йогозмістовно-розширювальної характеристики: 1) право на доступ до служби;2) право на призначення на посаду; 3) право на проходження служби;4) право на захист права на службу.Проаналізовано законодавство зарубіжних країн щодо регулюваннядержавної адміністративної служби та визначено можливостізапровадження ряду положень в умовах України. Запропоновано: зміниі доповнення до чинного законодавства України з питань державноїслужби; прийняття Кодексу державної адміністративної служби України.^UThe dissertation is a scientific research of the public administrative service,conceptual bases of its implementation and legal regulation, which describesthe principles, categories of public service positions, the right to public service,requirements for candidates for public service positions, legal status of publicservants, disciplinary liability of public servants, employee and providedsuggestions for improving existing legislation in this area.It is defined the concept and characterized the essence of the publicadministrative service. There are general (publicity; professionalism; politicalimpartiality; focus on the practical implementation of tasks and functions of thestate; funding from the state budget) and special (regulation of legislation in thefield of public service, which has a departmental and functional nature; placeexclusively in government agencies and in their staff or secretariat, service isassociated with the assignment of ranks, is characterized by general disciplinaryresponsibility) features of the public administrative service. It is defined andcharacterized the system of principles on which the public administrativeservice is based.The current state of legal regulation of the state administrativeservice is characterized. It is established that the legislation on the public administrative service is, at present, a set (rather than a system) of laws andbylaws (mostly departmental) governing public relations for its organizationand functioning, and official relations for joining service, its passing andtermination. Depending on the content, the following types of normative legalacts of the Cabinet of Ministers of Ukraine and the NAPS in the field ofpublic administrative service are singled out: a) institutional; b) personnel;c) streamlining; d) procedural.It is studied the right to public administrative service as a polystructuralconcept. The main structural elements of the right to public administrativeservice in accordance with its content and expansion characteristics areidentified: 1) the right to access the service; 2) the right to be appointedto the position; 3) the right to serve; 4) the right to protection of the right toservice.The legal nature of disciplinary liability of public servants is determinedand the legal grounds for bringing public servants to this type of liability arehighlighted. The concept and content of disciplinary sanctions applied to publicservants in case of disciplinary misconduct are defined and the main conditionsof their application are highlighted. Disciplinary proceedings are describedas an internal administrative procedure. It is clarified the content of the mainguarantees of the rights of public servants during disciplinary proceedings andthe application of disciplinary sanctions.It is analyzed the legislation of foreign countries on the regulation of thepublic administrative service and the possibilities of introducing a number ofprovisions in the conditions of Ukraine are determined. It is proposed: changesand additions to the current legislation of Ukraine on public service; adoptionof the Code of the Public Administrative Service of Ukraine.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
18.

Шилович Я. І. 
Процес наномодифікації кераміки та прогнозування фізико-механічних властивостей нанокерамічних матеріалів / Я. І. Шилович. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертаційну роботу присвячено дослідженню процесів наномодифікації керамічних матеріалів, фізико-механічних властивостей отриманих наномодифікованих матеріалів та чисельному дослідженню властивостей наномодифікованих матеріалів. Отримано експериментальні зразки наномодифікованої вуглецевими наноматеріалами кераміки, виготовленої шляхом шлікерного лиття та керамічної глазурі. Для введення в шлікер виготовлено водяну суспензію з масовим вмістом наночастинок від 0,5 до 9 мас. %. Отримано результати експериментального дослідження фізико-механічних властивостей наномодифікованої кераміки, а саме вологовмісту, лінійної усадки, пористості, механічної міцності на вигинання, а також гідрофобних властивостей глазурованих покриттів. Обґрунтовано, що ультразвуковий вплив при диспергуванні наночастинок у водяній суспензії обумовлено кавітаційними ефектами, що виникають при схлопуванні мікробульбашок у водному розчині. Для практичного застосуванням розроблено рекомендацію щодо вибору диспергатора певної потужності при виготовленні нановмісної суспензії. Розроблено та численно реалізовано метод визначення параметрів міцності виробів із наноармованої кераміки. Введено поняття про коефіцієнт армування. Запропоновано багатомасштабний критерій міцності наномодифікованих крихких матеріалів.^UThe dissertation concerns mainly the research of the process of nanomodification of ceramic materials during their manufacturing, in particular insertion of nanoparticles contained in a water-based suspension into the ceramic slip in process of its manufacture into ceramic mass. However, it also explores the process of nanomodified suspension as the nanoparticle agglomerates are dispersed with ultrasonic dispersion technology. Cavitation pressure adequate for dispersion of said nanoaglomerates is defined, which is crucial for further calibrating of dispersion equipment designed for nanoceramic material production.Pre-process of nanomodification in carbon nanomaterials ceramics, prepared with for ceramic slip and ceramic glaze. For the introduction into the slip, a water suspension was prepared with addition of mass of nanoparticles from 0.5 to 9 wt. %. To be added to the glaze, it was prepared with water a suspension with a mass of nanoparticles 5; 7; 9 wt %. Directly before introduction into the mass, the aqueous suspension was subjected to ultrasound dispersions for breaking up agglomerates of nanoparticles and their uniform distribution in the volume of liquid. The aqueous suspension was introduced into the liquid mass (slip and glaze) by mixing with a mechanical stirrer. From the received samples of ceramics were made for the study of their physical mechanical properties and samples of glazed coatings for research their hydrophobic properties. Nanomodified ceramics were studied by indicators: moisture content, linear shrinkage, porosity, mechanical flexural strength. The obtained results were compared with the values for the reference samples. The results showed that nanomodification affects the following properties: moisture content decreased by 1 – 4 %, linear shrinkage decreased by 0.6 – 4 %, porosity decreased by 1.5 times. Mechanical strength in bending increased by 25 – 36 %. Nanomodified glaze was applied to ceramic tiles and studied for its hydrophobic properties, namely the angle of wetting the surface of the glaze with water was experimentally investigated by static and dynamic drop method. It is determined that nanomodified on the glaze has better hydrophobic properties compared to the reference glaze: an increase in the contact angle between the water droplet and nanoglazed surface by 71.1 % and reducing the rolling angle of the drop at 68.5 %. According to the calculations and based on known data it was substantiated that ultrasonic effect during dispersion of nanoparticles in aqueous suspension is attributed to cavitation effects that occur when microbubbles collapse in the aqueous solution. The calculation of cavitation pulse and mechanical stress that occur when bubbles collapse in the range of changes in their radius (Rmax – R0 ) is proposed. As a result, a recommendation for the selection or practical application of dispersant of a certain power in the manufacture of a nano-containing suspension is developed. To model the processes of linear and nonlinear deformation nanotubes of different types using methods of molecular mechanics and molecular dynamics developed a special finite element (FE) on based on the moment scheme of finite elements. Covalent bonding forces between carbon atoms in a finite element are described on the basis of Morse potential. The first scheme of the type "overlap" establishes docking by providing stitching of knots of two finite elements, joined by displacements. Another scheme carried out by transferring forces through a special hexagon FE - "atom". Approbation of the developed finite element is performed by comparing the results of numerical experiments with known ones numerical solutions, namely the study to determine reduced modulus of elasticity of nanotubes such as "armchair" and "zigzag". A multi-scale strength criterion is proposed for nanomodified brittle materials, which binds the processes of occurrence damage on a macro-, micro- and nanoscale.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
19.

Панов С. І. 
Патологічна анатомія гепатобіліарної системи новонароджених та дітей віком до 1 року від ВІЛ-інфікованих матерів: автореферат дис. ... д.філософ : 222 / С. І. Панов. — Б.м., 2024 — укp.

На меті дисертаційного дослідження було вивчити морфологічні особливості гепатобіліарної системи новонароджених та дітей віком до 1 року від ВІЛ-інфікованих матерів. Дане дослідження ґрунтується на вивченні 89 випадків автопсій доношених мертвонароджених та дітей віком до 1 року, які народилися від ВІЛ-моно-інфікованих матерів, та автопсій доношених новонароджених дітей, які народилися від здорових матерів. Завдяки результатам комплексних морфологічних досліджень було доведено, що ВІЛ-інфекція матері має суттєвий негативний вплив на гепатобіліарну систему плоду та подальше життя дитини. Було встановлено, що при материнської ВІЛ-інфекції відбувається затримка внутрішньоутробного розвитку плода, народження дітей з малою масою тіла та гепатомегалія. Було уперше визначено, що з моменту народження і по мірі дорослішання дітей від ВІЛ-інфікованих матерів в крові реєструвалися прогресивна анемія, лейкопенія, тромбоцитопенія, лімфопенія зі значним зниженням рівня CD4-лімфоцитів та різке підвищення ШОЕ. Також було визначено, що з моменту народження і по мірі дорослішання дітей від ВІЛ-інфікованих матерів в крові реєструвалося прогресивне підвищення рівнів печінкових ензимів (АЛТ, АСТ, ГГТ, ЛФ), білірубіну та прогресивне зниження рівня альбуміну. Було встановлено, що з моменту народження і по мірі дорослішання дітей від ВІЛ-інфікованих матерів у паренхіматозному компоненті печінки реєструвалися ознаки його редукції, підвищення з подальшим зниженням рівня регенераторної активності гепатоцитів, прогресивний жировий гепатоз та стеатогепатит. У стромальному компоненті печінки дітей від ВІЛ-інфікованих матерів реєструвалися ознаки його прогресивного розростання та колагенізації за рахунок підвищеної продукції та накопичення фібронектину, колагенів I і III типів в стромі портальних трактів і сформованих септ, та колагену IV типу в просторах Діссе за ходом синусоїдів. Також було встановлено, що з моменту народження і по мірі дорослішання дітей від ВІЛ-інфікованих матерів непаренхіматозні клітини печінки демонстрували ознаки їхньої редукції (клітини Купфера, печінково-асоційовані CD4-лімфоцити), проліферації (дендритні клітини), проліферації та гіперактивації (зірчасті клітини печінки). Була визначена та аргументована важлива діагностична значущість біомаркерів фіброзу печінки APRI та FIB-4, які дозволили ефективно встановити наявність і відстежити динаміку розвитку фібротичних змін печінки дітей від ВІЛ-інфікованих матерів. Було встановлено, що з моменту народження і по мірі дорослішання дітей від ВІЛ-інфікованих матерів в гепатоцитах відбувалося прогресивне пошкодження мітохондрій у вигляді їх гіперплазії зі зміною форми (подовження, балонізація, химерні форми), гіпертрофії (мегамітохондрії), збільшення кількості щільних гранул, конденсації матриксу, втрати крист, появи ниткоподібного та кристалічного матеріалу всередині них. Проведений кореляційний аналіз отриманих показників зареєстрував позитивний кореляційний зв'язок між показниками рівня CD4-лімфоцитів і альбуміну в крові; рівня альбуміну та гемоглобіну в крові; процентного показника строми печінки та кількості активованих зірчастих клітин в печінці; рівня CD4-лімфоцитів в печінці та CD4-лімфоцитів в крові; кількості зірчастих клітин печінки та рівнів експресії фібронектину, колагену I, III і IV типів в печінці; процентного показника строми печінки та біомаркерів фіброзу печінки APRI і FIB-4. Також був зареєстрований негативний кореляційний зв'язок між показниками рівня білірубіну в крові та процентного показника жовчних протоків в печінці; кількості гепатоцитів в печінці та рівнями АЛТ і АСТ в крові. Практичне значення отриманих результатів. Отримані результати розширили інформаційну базу патології гепатобіліарної системи дітей, народжених від ВІЛ-інфікованих матерів. При патоморфологічному дослідженні гепатобіліарної системи таких дітей, необхідно розуміти, що пошкодження та редукція паренхіматозного компоненту, виснаження макрофагально-лімфоїдного компоненту, та значне розростання стромального компоненту засвідчують факт відповіді організму дитини на ВІЛ-інфекцію матері та продуктивного інфікування самої дитини. Також, була встановлена та обґрунтована висока вірогідність порушень функцій гепатобіліарної системи дітей від ВІЛ-інфікованих матерів в постнатальному періоді і це потребує предметної уваги неонатологів, педіатрів, дитячих гастроентерологів та інфекціоністів до таких дітей при їх лікуванні. Ключові слова: ВІЛ, печінка, паренхіма печінки, строма печінки, гепатоцити, клітини Купфера, зірчасті клітини печінки, дендритні клітини печінки, печінково-асоційовані лімфоцити, імуногістохімічне дослідження, морфометричне дослідження.^UThe aim of the study was to study the morphological features of the hepatobiliary system of newborns and children under the age of 1 year from HIV-infected mothers. This study is based on the study of 89 cases of autopsies of newborns and children under the age of 1 year old from HIV-mono-infected mothers and autopsies of healthy newborn from healthy mothers. Due to the results of complex morphological studies, it has been proved that HIV infection of the mother has a significant negative impact on the hepatobiliary system of the fetus and the subsequent life of the child. It was established that during maternal HIV infection there is a delay in the fetal development, the birth of children with a low body weight and hepatomegaly.For the first time it was determined, that the children from HIV-infected mothers have got a progressing anemia, leukopenia, thrombocytopenia, lymphopenia with a significant decrease in CD4-lymphocyte levels, and elevated ESR, that were recorded in the blood of children from the moment of birth and up to age of 1 year old. Also, it was determined, that the children from HIV-infected mothers have got a progressive elevation of liver enzymes (ALT, AST, GGT, AP) and bilirubin, and a progressive decrease in albumin levels, that were recorded in the blood of children from the moment of birth and up to age of 1 year old. From the moment of birth and up to age of 1 year old, the parenchymal component of the liver of children from HIV-infected mothers showed signs of its reduction, initial increase with subsequent decrease in the level of regenerative activity of hepatocytes, progressive development of fatty liver and steatohepatitis. The stromal component of the liver of children from HIV-infected mothers showed the signs of its progressive proliferation and collagenization due to increased production and accumulation of fibronectin, type I and III collagens in the stroma of portal tracts and newly formed septa, and the signs of hepatic sinusoid capillarization due to type IV collagen accumulation in the space of Disse of the hepatic sinusoids. From the moment of birth and up to age of 1 year old, the nonparenchymal liver cells of children from HIV-infected mothers showed signs of their significant reduction (Kupffer cells, liver-associated-CD4-lymphocytes), proliferation and hyperactivation (hepatic stellate cells) and proliferation (endothelial and dendritic cells). It was showed the important diagnostic significance of APRI and FIB-4 liver fibrosis biomarkers, which effectively established the presence and tracked the dynamics of fibrotic changes in the liver of children from HIV-infected mothers. Also, it was established, that from the moment of birth and up to age of 1 year old, the hepatocytes of children from HIV-infected mothers showed signs of the progressive damage of mitochondria in the form of their hyperplasia with a shape changes (elongation, ballooning, bizarre forms), hypertrophy (megamitohondria); the appearance of dense granules inside of them; the condensation of their matrix; the loss of the mitochondrial cristae; the appearance of filaments and crystalline material inside of them. A correlation analysis of the obtained data revealed a positive correlation between the levels of CD4-lymphocytes and albumin in the blood; the level of albumin and hemoglobin in the blood; the percentage of liver stromal component and the number of activated hepatic stellate cells in the liver; the level of CD4-lymphocytes in the liver and CD4-lymphocytes in the blood; the number of hepatic stellate cells in the liver and the levels of expression of fibronectin, type I, III and IV collagen in the liver; the percentage of liver stromal component and liver fibrosis biomarkers APRI and FIB-4. Also, it was revealed a negative correlation between the indicators of the level of bilirubin in the blood and the percentage of biliary ducts in the liver; the number of hepatocytes in the liver and the level of ALT and AST in the blood. The obtained results broadened the information base of the hepatobiliary pathology in children from HIV-infected mothers. In the pathomorphological study of the hepatobiliary system of children from HIV-infected mothers, it should be taken into account that the damage and reduction of the parenchymal component, the depletion of the macrophage-lymphoid component, and the massive proliferation of the stromal component testify to the fact that the child`s liver responses to the mother's HIV infection in all cases and has a various signs of the possible productive HIV-infection. Also, it was established the high probability of the hepatobiliary pathology progression in children from HIV-infected mothers during the postnatal period, and this fact requires high attention to those children from neonatologists, pediatricians, pediatric gastroenterologists and pediatric infectionists during their treatment.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського