Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (3)Реферативна база даних (37)Книжкові видання та компакт-диски (96)Журнали та продовжувані видання (8)
Пошуковий запит: (<.>A=ОВДІЄНКО$<.>+<.>A=ВОЛОДИМИР$<.>+<.>A=ВОЛОДИМИРОВИЧ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 5
Представлено документи з 1 до 5

      
Категорія: Біологічні науки   
1.

Володимирець В.О. 
Антропічна трансформація видового складу флори осушених територій у зв'язку з процесами її синантропізації: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.05 / В.О. Володимирець ; Нац. ботан. сад ім. М.М.Гришка НАН України. — К., 2003. — 20 с.: табл. — укp.

Проведено оцінку трансформації видового складу флори вищих судинних рослин на осушених і прилеглих до них територіях у зв'язку з процесами її синантропізації. Для осушувальних систем на території Волинського Полісся та Західного Лісостепу з'ясовано видовий склад синантропної флори, проведено його аналіз за окремими показниками. Одержано дані про поширення синантропних видів на осушеній та прилеглій територіях, установлено їх фітоцентотичну роль та екологічні особливості. Уперше для оцінки трансформації флори-ізоляту запропоновано кількісний показник - синантропність і методику його обчислення. Проаналізовано вплив на цей показник різних екологічних факторів, на підставі його значень виділено окремі рівні антропічної трансформації флори-ізоляту, розроблено їх характеристику.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е50*852.121.4(4УКР)
Шифр НБУВ: РА326874

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Овдієнко Т.М. 
Особливості впливу бета-адреноблокаторів на добові коливання артеріального тиску та його реакцію на фізичне та психоемоційне навантаження у хворих на гіпертонічну хворобу: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.11 / Т.М. Овдієнко ; АМН України, Нац. наук. центр "Ін-т кардіології ім. М.Д.Стражеска". — К., 2009. — 20 с. — укp.

Оптимізовано використання бета-адреноблокаторів для лікування гіпертонічної хвороби на підставі оцінювання їх впливу на добові коливання артеріального тиску (АТ), варіабельність серцевого ритму, реакцію АТ на фізичні та психоемоційні навантаження. Виявлено, що терапія бетаксололом, карведілолом і целіпрололом знижує рівень АТ протягом доби, але не змінює його добовий ритм. Вперше встановлено диференційований вплив терапії карведілолом на рівень АТ залежно від його добового ритму. Доведено, що збільшення добової дози карведілолу з 50 мг до 100 мг суттєво підвищує антигіпертензивну ефективність препарату. Виявлено, що для антигіпертензивного ефекту досліджуваних бета-адреноблокаторів характерний більший ступінь зниження систолічного АТ (САТ) у разі навантажень (фізичних і психоемоційних), ніж у стані спокою. Вперше встановлено, що карведілол, бетаксолол, целіпролол ефективно запобігають гіпертензивній реакції на емоційний стрес. З'ясовано, що рівень АТ у разі навантажень більш суттєво, ніж у стані спокою, впливає на формування типу ремоделювання лівого шлуночка. Виявлено, що зменшення частоти серцевих скорочень під впливом бета-адреноблокаторів більш суттєве у денний час, ніж у нічний. Доведено, що терапія бетаксололом і карведілолом істотно не змінює загальну варіабельність серцевого ритму, а целіпролол її знижує. Визначено позитивні та негативні властивості целіпрололу у разі його застосування як засобу терапії хворих на гіпертонічну хворобу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.030-5 +
Шифр НБУВ: РА362808

Рубрики:

      
3.

Володимиренко 
Особливості росту та прогноз продуктивності штучних модальних ялинових деревостанів Українських Карпат: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.03.02 / Валентина Миколаївна Володимиренко ; Національний аграрний ун-т. — К., 2006. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П342.4(4УКР3)
Шифр НБУВ: РА346695

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Овдієнко Ю. М. 
Оцінка безпеки ВВЕР-1000 в перехідних режимах експлуатації та реактивностних аваріях з використанням моделі просторової кінетики: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.14.14 / Ю. М. Овдієнко ; НАН України, Ін-т ядер. дослідж. — К., 2011. — 21 с. — укp.

На підставі розробленої бібліотеки нейтронно-фізичних констант і програми DYN3D створено та валідовано на експериментальних даних з АЕС України розрахунковий комплекс для дослідження просторової динаміки реактора ВВЕР-1000. Проведено модернізацію програми DYN3D щодо розробки блока розв'язання спряжених двогрупових рівнянь дифузії для визначення функцій цінності нейтронів і на їх базі коефіцієнтів і ефектів реактивності, необхідних для вибору консервативного вихідного стану для моделювання реактивностних аварій. Удосконалено методику виконання консервативного аналізу безпеки ВВЕР-1000 для дослідження реактивностних аварій з використанням моделі просторової кінетики реактора, що дозволяє максимально врахувати негативний вплив локальних параметрів активної зони у вихідному стані на характеристики активної зони, що є критеріями прийнятності в даних аваріях. Уперше проведено розрахунковий аналіз реактивностних аварій за умов їх реалістичного перебігу та з застосуванням консервативного підходу у разі використання моделі тривимірної нейтронної кінетики активної зони для обгрунтування безпеки ВВЕР-1000 за умов впровадження в експлуатацію в Україні нових типів палива та чотирьох літнього паливного циклу. Проаналізовано безпеку експлуатації блока з ВВЕР-1000 в режимі маневрування потужністю з використанням сучасного тривимірного динамічного коду й обгрунтовано режим придушення ксенонових коливань потужності, що забезпечує під час маневру мінімальні відхилення аксіального офсету від вихідного значення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З464.21-082 н6
Шифр НБУВ: РА380487 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Овдієнко І. М. 
Психологічна підготовка керівників загальноосвітніх навчальних закладів до взаємодії зі шкільною психологічною службою: автореф. дис. ... канд. психол. наук : 19.00.07 / І. М. Овдієнко ; ДВНЗ "Ун-т менедж. освіти". — К., 2011. — 20 с.: рис. — укp.

Проведено аналіз основних наукових підходів до вивчення проблеми взаємодії, на основі яких визначено зміст, структуру та показники ефективної взаємодії керівників ЗНЗ зі шкільною психологічною службою (ШПС). Висвітлено проблеми психологічної підготовки управлінців до взаємодії з цією службою. Розроблено модель психологічної готовності керівників ЗНЗ до цієї взаємодії як результату їх психологічної підготовки. Встановлено особливості та чинники готовності керівників ЗНЗ до взаємодії з ШПС. Апробовано авторську програму психологічної підготовки керівників ЗНЗ до взаємодії з ШПС та доведено ефективність її використання за умов професійного навчання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю959.181:Ч30 + Ю949.244
Шифр НБУВ: РА380061 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського