Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (63)Книжкові видання та компакт-диски (47)Журнали та продовжувані видання (3)
Пошуковий запит: (<.>A=НОФАЛ$<.>+<.>A=ХУССЕЙН$<.>+<.>A=КАМЕЛ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 8
Представлено документи з 1 до 8

      
1.

Хуссейн М.Х. 
Арабо-африканські країни у світовій системі господарювання: інтеграційні спрямування та перспективні моделі розвитку: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.02 / М.Х. Хуссейн ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2008. — 20 с. — укp.

Теоретично обгрунтовано та розроблено науково-практичні рекомендації щодо участі арабо-африканських країн у системі світового господарства. Досліджено теоретичні засади розвитку світової економіки, суть, види та напрямки розвитку міжнародної економічної інтеграції, вплив інтеграційних процесів на розвиток економік країн. Проаналізовано включення арабо-африканських країн до світового господарства. Здійснено економіко-математичний аналіз їх розвитку. Запропоновано напрямки розвитку даних країн як регіонального утворення. Визначено перспективні моделі їх участі у міжнародному розподілі праці.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(6)80 +
Шифр НБУВ: РА357165

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Хуссейн М.Х. 
Методи багаторічного прогнозу масового розмноження озимої совки: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 03.00.09 / М.Х. Хуссейн ; Харк. держ. аграр. ун-т ім. В.В.Докучаєва. — Х., 2000. — 19 с. — укp.

На підставі системного підходу обгрунтовано закономірності масового розмноження озимої совки. Проведено екологічне районування первинних осередків даного шкідника в Україні. На основі теорії циклічності динаміки популяцій розроблено алгоритм багаторічного прогнозу масового розмноження озимої совки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П468.679 Agrotis segetum
Шифр НБУВ: РА308096 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія: Транспорт   
3.

Хуссейн В. М. 
Методи керування безпілотним літальним апаратом на основі оптико-електронної вимірювальної системи: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.13.03 / В. М. Хуссейн ; Нац. аерокосм. ун-т ім. М.Є.Жуковського "Харк. авіац. ін-т". — Х., 2011. — 19 с. — укp.

Вперше розроблено методи визначення просторових координат безпілотних літальних апаратів (БПЛА) на основі обробки відеосигналу, що відрізняються від відомих узгодженням методів обробки зображень і проективної геометрії, що дозволяє в реальному масштабі часу визначати кути орієнтації, зміщення та масштаб у площині оптичної сцени для широкого класу оптико-електронної вимірювальних систем. Удосконалено метод управління квадротором на основі застосування законів нечіткого моделювання правил, який відрізняється від відомих застосуванням продукційних правил для опису зв'язку між вхідними та вихідними параметрами, що дозволяє використовувати досвід оператором за управління БПЛА в екстремальних режимах, до яких відноситься режим посадки. Розглянуто метод управління квадротором у недетермінованому середовищі на основі агентного підходу, який відрізняється від відомих можливістю здійснювати формування траєкторії польоту залежно від імовірності переходів, що дозволяє враховувати випадковий характер зовнішнього середовища, в якій знаходиться БПЛА.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О571-52
Шифр НБУВ: РА380656 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Хуссейн Мохамед Ель-Хожайрі 
Моніторинг технічного стану транспортних газотурбінних двигунів в експлуатації: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.22.20 / Хуссейн Мохамед Ель-Хожайрі ; Нац. авіац. ун-т. — К., 2005. — 21 с. — укp.

Розроблено систему моніторингу технічного стану (ТС) газотурбінних двигунів (ГТД) під час експлуатації за високотемпературним корозійним пошкодженням лопаток турбін. Створено газодинамічний стенд для проведення тривалих випробувань з введенням в газовий потік корозійно-активних речовин. Розроблено програму та методику стендових корозійних випробувань лопаток турбін та зразків жароміцних матеріалів за умов контрольованого робочого середовища. Одержано характеристики корозійної стійкості жароміцних сплавів, що використовуються для виготовлення лопаток турбін ГТД. Обгрунтовано методику лінійного аналізу корозійних пошкоджень лопаток турбін. На підставі результатів експериментальних досліджень розроблено математичні моделі пошкодження лопаток турбін ГТД за корозійною втратою маси, глибиною та швидкістю корозії залежно від температури, концентрації корозійно-активних речовин в газовому потоці та тривалості роботи двигуна на кожному режимі. З використанням даних моделей запропоновано систему моніторингу ТС ГТД за експлуатаційних умов.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З363.3-044-082 +
Шифр НБУВ: РА337791

Рубрики:

      
5.

Камель Г.І. 
Підвищення ефективності транспортно-завантажувальної системи безперервного варіння целюлози шляхом вибору раціональних конструктивних, технологічних та експлуатаційних параметрів: автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.22.12 / Г.І. Камель ; Східноукр. нац. ун-т ім. В.Даля. — Луганськ, 2009. — 37 с. — укp.

З метою вирішення проблеми підвищення техніко-економічної ефективності систем промислового трубопровідного транспорту розроблено принципово новий клас роторних живильників - конічні трибосистеми, робочі органи яких не мають рухомих механічних частин, що сприяє підвищенню показників надійності та довговічності даних пристроїв. Доведено, що використання конічних трибосистем дозвояє повністю автоматизувати процес транспортування та завантаження тріскою варильного котла. Обгрунтовано шляхи підвищення надійності, продуктивності, терміну роботи та безаварійної безпеки транспортної системи, а також технології безперервного варіння її роторних живильників. Розроблено структурно-алгоритмічні схеми та математичні моделі транспортної системи, завантаження варильного котла тріскою, пропарочної камери, слідкуючої системи за рівнем тріски у варильному котлі та рівнем лугу у живильній трубі. Обгрунтовано шляхи поліпшення динамічних характеристик живильника. Досліджено закономірності зносу конічних поверхонь його деталей залежно від їх продуктивності, конструктивних особливостей та експлуатаційних параметрів. Удосконалено конструкцію та запропоновано раціональні технологічні способи ремонту обладнання. Обгрунтовано оптимальні рішення, які збільшують надійність, продуктивність, термін роботи та безаварійність експлуатації живильника, запропоновано його нову конструкцію.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л774.03-44 +
Шифр НБУВ: РА363128

Рубрики:

      
6.

Хуссейн Рамез Мехді 
Принципи формування комфортного світлового архітектурного середовища у країнах Арабського Сходу: Автореф. дис... канд. архітектури: 18.00.01 / Хуссейн Рамез Мехді ; Харк. держ. техн. ун-т буд. та архіт. — Х., 2007. — 20 с. — укp.

Розвинуто актуальний напрямок у в теорії архітектури - комфортність світлового середовища у контексті урбоекологічного підходу. Проаналізовано кліматологічні й історико-культурні передумови розвитку архітектурних методів формування такого середовища за умов спекотного клімату. Систематизовано традиційні та високотехнологічні архітектурно-композиційні прийоми формоутворення, які сприяють створенню комфортного світлового середовища за природно-кліматичних умов арабо-ісламських країн. Наведено результати експериментальних досліджень функціональної та формоутвірної дії світлотіньових співвідношень у традиційній і сучасній арабській архітектурі. Розроблено принципи та рекомендації щодо формування комфортного світлового середовища у сучасних житлових і громадських будинках країн Арабського Сходу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ113(53) + Щ110.541 + Н113.7 + Н7-022.7 +
Шифр НБУВ: РА348466

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  
  

      
7.

Камель Дж. Х. Ель Машні 
Фактори ризику та прогнозування печінкової недостатності при хірургічному лікуванні хворих на цироз печінки: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.03 / Камель Дж. Х. Ель Машні ; Харк. держ. мед. ун-т. — Х., 2005. — 19 с. — укp.

Здійснено дослідження з метою поліпшення результатів оперативного лікування хворих на цироз печінки (ЦП) на підставі виявлення факторів ризику та прогнозування розвитку печінкової недостатності (ПН) під час вибору методу оперативного втручання. Установлено, що ПН виникає у 33,9 % хворих на ЦП і є причиною смерті у 63,6 % випадків. Ризик її розвитку найбільш високий після шунтувальних операцій, за наявності асциту, поєднання асциту та кровотечі з ВРВ стравоходу та шлунка. Виявлено, що ПН супроводжується гіпопротеїнонемією, гіпоальбумінемією, підвищенням рівнів білірубіну, сечовини, креатиніну, активності ферментів АсАТ, АлАТ, ЛФ, зростанням анемії, лейкоцитозу, лімфопенії. Морфологічні зміни печінки у разі ПН відображають її функціональні резерви, а ризик розвитку ПН є найбільший у разі цирозу C-типу. Зазначено, що зниження печінкового кровотоку, лінійної швидкості портального кровотоку, збільшення діаметрів ворітної та селезінкової вен указують на погіршення функціональних резервів печінки. З'ясовано, що математична оцінка порушень функції печінки на підставі визначення маркерів малої недостатності печінки не дозволяє прогнозувати розвиток ПН, а оцінка тяжкості цирозу за Child-Turcotte-Pugh може бути використана для комплексного прогнозування ПН у хворих на цироз та вибору тактики лікування. Відзначено, що можливим є прогноз ПН, який базується на математичному аналізі клініко-лабораторних, морфологічних та інструментальних показників.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.465.510.40-38 +
Шифр НБУВ: РА339633

Рубрики:

      
8.

Хуссейні Саед Файзула 
Хірургічне лікування дітей з вродженими діафрагмальними грижами: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.09 / Хуссейні Саед Файзула ; Національний медичний ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2009. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.457.364.405.4
Шифр НБУВ: РА366340

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського