Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (19)Реферативна база даних (318)Книжкові видання та компакт-диски (267)Журнали та продовжувані видання (17)
Пошуковий запит: (<.>A=НИКИФОРОВ$<.>+<.>A=ЛИЛИ$<.>+<.>A=АНАТОЛЬЕВН$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 10
Представлено документи з 1 до 10

      
1.

Никифоров Ю.В. 
Клініко-психопатологічні і соціально-психологічні особливості хворих на шизофренію, які знаходяться на примусовому лікуванні з посиленим наглядом: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.16 / Ю.В. Никифоров ; Харк. мед. акад. післядиплом. освіти. — Х., 2004. — 19 с. — укp.

Досліджено клініко-психопатологічні та соціально-психологічні механізми та закономірності формування суспільно небезпечної поведінки хворих на шизофренію, удосконалено систему їх примусового лікування, наведено оцінку її ефективності. Встановлено залежніcть виникнення агресивності даних пацієнтів від клінічних проявів хвороби, індивідуальних особливостей та патологічної адаптованості до умов тривалої ізоляції. Проведено кількісну оцінку та визначено позитивні та дефіцитарні симптоми, що відіграють провідну роль у виникненні рецидивів суспільно небезпечних дій. Виявлено клініко-психологічні та соціальні чинники формування агресивної суспільно небезпечної поведінки хворих. Науково обгрунтовано доцільність впровадження у лікувальну практику багатокомпонентної реабілітаційної програми, основою якої є функціональна оцінка психосоціальних можливостей пацієнтів та використання методів, спрямованих на попередження їх соціального виключення та корекцію порушень у різних сферах рольової поведінки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р645.090-3
Шифр НБУВ: РА330786

Рубрики:

      
2.

Никифорова Л.Є. 
Низькоенергетичні електромагнітні технології для активації насіння тепличних культур: автореф. дис. ... д-ра техн. наук: 05.11.17 / Л.Є. Никифорова ; Харк. нац. техн. ун-т сільс. гос-ва ім. П.Василенка. — Х., 2009. — 39 с. — укp.

Розроблено науково-технічні передумови використання ефективних екологічно безпечних низькоенергетичних електромагнітних технологій інформаційно-резонансного впливу для активації насіння та підвищення врожайності тепличних культур, основу яких складають теоретичне обгрунтування механізму інформаційно-резонансної взаємодії низькоенергетичного електромагнітного випромінювання зі структурами рослинної клітини, які відображають інтегральні характеристики та динаміку процесів перетворення поглинутої енергії в окремій насінині, і вирішується шляхом теоретико-експериментальних досліджень, що грунтуються на закономірностях електрофізичних характеристик насіннєвої продукції та ресурсоощадних можливостях електротехнологічного процесу активації насіння, теоретичне обгрунтування й експериментальне визначення режимів опромінення з урахуванням взаємозв'язку електротехнологічних параметрів оброблення насіння, технологічних і екологічних параметрів вирощування рослин з показниками ефективності, що забезпечує активацію насіння, зростання врожайності, вирощених з них тепличних культур, а також сприяє енергозбереженню у технологічних процесах, створено засоби для контролю дії електромагнітного випромінення, методики та спеціалізоване обладнання для оброблення насіння.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П144.9 + П240-449 +
Шифр НБУВ: РА369559 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Никифорова Л.Є. 
Обгрунтування енергозберігаючих режимів електричного опромінення рослин огірків в умовах захищеного грунту: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.20.02 / Л.Є. Никифорова ; Тавр. держ. агротехн. акад. — Мелітополь, 1999. — 20 с. — укp.

Дисертацію присвячено питанням розробки способів і пристроїв для підвищення ефективності використання енергоресурсів при вирощуванні рослин огірків в спорудах захищеного грунту. Дослідження впливу світлових режимів показало, що ритмічна світлова дія на резонансній частоті коливань біоелектричної активності рослин стимулює темпи їх росту, процеси коренеутворення і поглинання елементів мінерального живлення. На цій основі розроблені алгоритми і пристрої енергозберігаючого резонансно-періодичного регулювання електричного опромінення рослин в спорудах захищеного грунту з використанням інформації від рослин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П241.71-455,022

Рубрики:

      
Категорія: Гірнича справа   
4.

Никифорова Н.А. 
Обгрунтування параметрів процесу гідротранспортування мінеральної сировини з використанням гідродинамічно активних речовин: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.15.09 / Н.А. Никифорова ; Ін-т геотехн. механіки ім. М.С.Полякова НАН України. — Д., 2008. — 19 с. — укp.

Розроблено метод розрахунку критичної швидкості та гідравлічного ухилу у разі течії гідросуміші за присутності гідродинамічно активних речовин (ГДАР), які є флокулянтами для певних компонентів транспортованого матеріалу. Розроблено модель процесу формування флокул з полідисперсних частинок твердої фази та полімерних іонів гідродинамічно активних речовин у разі напірної течії, яка передбачає врахування геометричних розмірів частинок, їх масової долі у матеріалі та заряд поверхні, а також типу та молекулярної маси полімеру. Сформульовано умову зважування флокул потоком рідини у трубопроводі, згідно з якою необхідно враховувати геометричні та густинні характеристики флокул, вплив частини ГДАР, що залишилася в розчині, та осереднені параметри турбулентних пульсацій швидкості. Установлено залежність додаткового ухилу від коефіцієнта гідравлічного опору, що дозволило одержати залежність для розрахунку гідравлічного ухилу гідросуміші, в якій використовується емпірична константа, яка не залежить від гранулометричного складу транспортованого матеріалу. Одержано залежності для розрахунку критичної швидкості гідротранспортування твердих матеріалів з розмірами, меншими 2 мм, за присутності ГДАР. За результатами експериментальних досліджень обгрунтовано можливість використання ланцюгових поліелектролітів як флокулянтів або ГДАР залежно від природи глинястих мінералів, що транспортуються. Розроблено та впроваджено в промислове виробництво та практику наукових досліджень і проектно-конструкторських робіт методики розрахунку параметрів гідротранспорту твердих матеріалів з гідродинамічно активними домішками та параметрів флокул за умов взаємодії частинок твердої фракції пульпи з гіродинамічно активними домішками.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И161 +
Шифр НБУВ: РА361839

Рубрики:

      
5.

Никифорова Л.А. 
Особистість і форми її самореалізації: Автореф. дис... канд. філос. наук: 09.00.03 / Л.А. Никифорова ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2007. — 19 с. — укp.

Обгрунтовано фундаментальну значимість історичної соціально-філософської спадщини у трактуванні головних аспектів феномену особистості для поглибленого концептуального усвідомлення процесу самореалізації особистості у контексті нових соціальних практик. Виокремлено основні парадигмальні модуси особистості, що мають класичне філософське обгрунтування. Доведено, що ці модуси є загально-методологічною засадою новітніх соціально-філософських і психологічних інтерпретацій особистості, особливо в пошуках її загально цивілізованих вимірів. Висвітлено історичну та сучасну філософсько-літературну полеміку щодо підставових вимірів особистості та її структури. Шляхом цілісного філософського дискурсу феномену становлення особистості визначено та розкрито його провідний констатуючий і детермінуючий вимір - смисл життя. Обгрунтовано, що смисл життя є процесом і результатом активного буття особистості через ідеально-рефлексійну та предметну діяльність. Виявлено, що смисл життя є універсальною детермінантою та загальною формою буття особистості, її екзистенцією. Установлено необхідність створення комплексної системи виховання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*134 + Ю216.23 +
Шифр НБУВ: РА349812

Рубрики:

      
6.

Лилик О.Я. 
Становлення та розвиток міжбюджетних відносин в Україні: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.04.01 / О.Я. Лилик ; Наук.-дослід. фінанс. ін-т при М-ві фінансів України. — К., 2002. — 16 с. — укp.

Науково обгрунтовано концептуальні засади теорії міжбюджетних відносин та їх організації. Досліджено процес становлення та розвитку міжбюджетних відносин в Україні. Проаналізовано вплив основних чинників на становлення та розвиток міжбюджетних відносин. Виявлено основні етапи та тенденції, визначено основні проблеми розвитку міжбюджетних відносин в Україні та розроблено пропозиції щодо подальшого їх реформування в контексті зарубіжного досвіду організації цих відносин, а також особливостей нинішнього етапу розвитку економіки України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)261.3
Шифр НБУВ: РА320015 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
7.

Никифоров В. В. 
Структурна організація біогеоценозів і біогідроценозів Середнього Придніпров'я (відновлення, охорона та раціональне використання): автореф. дис. ... д-ра біол. наук : 03.00.16 / В. В. Никифоров ; Дніпропетр. нац. ун-т ім. О.Гончара. — Д., 2010. — 40 с. — укp.

Розроблено заходи щодо прогресивного еколого-економічного розвитку регіону за допомогою відновлення порушених, а також охорони та раціонального використання природних біогео- та біогідроценозів. Проаналізовано природно-історичні й екологічні умови, за яких формуються штучні та природні біогео- та гідроценози Середнього Придніпров'я. Обгрунтовано методологічні та методичні підходи, а також принципи комплексного дослідження структурної організації біогео- та біогідроценозів і механізми реалізації їх охорони. Встановлено причинно-наслідкові розбіжності у структурно-функціональній організації наземних і водних біокосних систем. Виявлено шляхи оптимізації структурно-функціонального біорізноманіття екосистем регіону шляхом інвентаризації раритетної біоти, аналізу існуючої мережі об'єктів природно-заповідного фонду та резервування потенційних природоохоронних територій й акваторій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е0*806.3*88 + Е0*820*88
Шифр НБУВ: РА374779 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
8.

Никифоров Р.П. 
Технологія напівфабрикатів для збитої десертної продукції на основі нежирної молочної сировини: автореф. дис. ... канд. техн. наук: 05.18.16 / Р.П. Никифоров ; Донец. нац. ун-т економіки і торгівлі ім. М.Туган-Барановського. — Донецьк, 2009. — 19 с. — укp.

Обгрунтовано використання ягід кизилу та терну, що є джерелом пектинових речовин, і білкових речовин знежиреного молока в технології напівфабрикатів для збитої десертної продукції без використання піно- та структуроутворювачів. Визначено роль пектинових речовин ягід кезилу та терну в процесі піноутворення, а також вплив гідротермічної обробки на нагромадження водорозчинних пектинових речовин у пюре ягід. Висвітлено можливість розробки модифікованого способу осадження білків знежиреного молока за рахунок власних кислот ягід кизилу та терну, експериментально встановлено й оптимізовано технологічні параметри процесу осадження білків знежиреного молока. Обгрунтовано умови переведення функціонально-технологічних речовин білково-вуглеводних згустків у розчинний стан шляхом термічної обробки з додаванням фосфатів. Визначено технологічні параметри та режими одержання напівфабрикатів для виробництва збитої десертної продукції. Встановлено закономірності впливу білково-вуглеводних напівфабрикатів на піноутворювальну здатність і стійкість піни яєчного білка й обгрунтовано раціональну частку їх внесення до збитих систем на основі яєчного білка. Розроблено технологію й асортимент білково-вуглеводних напівфабрикатів, визначено комплекс їх споживчих і технологічних властивостей, умови та терміни їх зберігання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л994 +
Шифр НБУВ: РА369575 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Гірнича справа   
9.

Никифоров О.В. 
Удосконалення методу комплексної оцінки аномальних зон на шахтах Донбасу: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.26.01 / О.В. Никифоров ; Держ. Макіїв. НДІ по безпеці робіт у гірн. пром-сті (МакНДІ). — Макіївка, 2007. — 20 с. — укp.

Установлено закономірність формування викидонебезпечної ситуації, зумовленої затримкою деформацій порід покрівлі, що характеризується відсутністю розшарувань у породній товщі масиву на відстані від 6-ти до 20-ти м від вугільного пласта. Виявлено зворотно-поступальне переміщення максимуму гірського тиску під час виїмки вугілля у підготовчому вибої, який припиняється у викидонебезпечній зоні за 6 м до прояву викиду вугілля та газу й відновлюється, у середньому, через 23 м руху вибою за цією зоною.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И310.18 +
Шифр НБУВ: РА352012

Рубрики:

      
10.

Діхтяр С. В. 
Розробка біотехнології переробки масових форм гідробіонтів / С. В. Діхтяр. — Б.м., 2019 — укp.

У дисертації вирішено завдання щодо розробки безвідходної біотехнології отримання біопалива ІІ генерації (метановмісної газової суміші) за використанням нового, відновлювального субстрату – біомаси ціаней та застосуванням дигестату як органо-мінерального добрива для потреб сільського та лісового господарства.Досліджено й розкрито фізико-хімічний та біологічний аспекти процесу біометаногенезу, встановлено послідовність біохімічних реакцій при виробництві біогазу із СЗВ та з'ясовано їх особливості. Визначено видовий склад вихідного субстрату для біометаногенезу та його мікробіологічні характеристики. Встановлено хімічний склад зразків біогазу різного походження та здійснено порівняльний аналіз їх фізичних властивостей.Вдосконалено традиційну біотехнологію отримання біогазу за рахунок використання нового субстрату – надлишкової органічної речовини гідробіонтів з плям «цвітіння», яка складається в основному з біомаси ціанобактерій. Розроблено новий екологічно безпечний технологічний процес, що забезпечує раціональне використання відновлювальних природних ресурсів(утилізацію гідробіонтів)^UIn the Thesis solved the issue of the development of non-waste biotechnology for receiving the 2nd generation biofuel (gas mixture containing methane) with the use of a new renewable substrate – biomass of cyanobacteriae and further application of a digestate as organic and mineral fertilizer for the purposes of agriculture and forestry. Physical and chemical aspects of bio-methanogenesis were disclosed and researched; the sequence of bio-chemical reactions in production of biogas from bluegreen algae was established and their features were determined.The species composition of the initial substrate for bio-methanogenesis and its microbiological properties were determined. The chemical composition of biogas samples of different origin has been established and comparative analysis of their physical properties has been carried out.The traditional biotechnology of biogas production has been improved through the use of a new substrate – anexcess hydrobionts organic matter from «blooming» spots, which consists mainly of the cyanobacteria biomass. A new environmentally safe technological process, which ensures rational use of natural resources, has been developed.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського