Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (22)Реферативна база даних (513)Книжкові видання та компакт-диски (384)Журнали та продовжувані видання (31)
Пошуковий запит: (<.>A=НИКИФОР$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 20
Представлено документи з 1 до 20

      
1.

Никифорак М.В. 
Державний лад і право на Буковині в 1774 - 1918 рр.: Автореф. дис... д-ра юрид. наук: 12.00.01 / М.В. Никифорак ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2004. — 37 с. — укp.

На підставі вивчення вітчизняної та зарубіжної наукової літератури, аналізу нормативно-правових актів, архівних документів, матеріалів преси здійснено системний аналіз державного ладу і права на Буковині у період її перебування у складі Австрії. Визначено основні етапи та форми розвитку австрійської адміністрації на Буковині, їх загальні ознаки та особливості. Обгрунтовано періодизацію історії австрійського парламентаризму, показано специфіку та значення представництва Буковини в австрійському парламенті для розвитку краю. Проаналізовано правовий статус української мови в Австрії, з'ясовано зміст, структуру та особливості системи самоврядування на Буковині, висвітлено правові засади та специфіку судоустрою краю, сутність і форми юридичної допомоги. Встановлено значення правничої освіти на Буковині, досліджено діяльність правоохоронних органів (прокуратури, поліції, жандармерії). Обгрунтовано особливості приєднання краю до правового простору Австрії, уточнено зміст та обсяг її правової акультурації щодо Буковини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х2(4УКР337)415-52 +
Шифр НБУВ: РА332223

Рубрики:

      
2.

Никифорак В.М. 
Договір страхування відповідальності: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / В.М. Никифорак ; НАН України. Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. — К., 2002. — 19 с. — укp.

Досліджено договір страхування цивільної відповідальності, в якій на підставі чинного законодавства та страхової практики проаналізовано особливості цивільно-правової відповідальності як об'єкта страхування, виявлено правові зв'язки між страховим випадком і складом цивільного правопорушення. Визначено поняття, юридичну природу, об'єкт, предмет договору страхування відповідальності, досліджено правовий статус страховика, страхувальника та вигодонабувача (потерпілої особи), уточнено поняття страхової суми (ліміту відповідальності страховика) за договором страхування відповідальності. Запропоновано класифікацію видів договору страхування відповідальності та розкрито особливості проведення кожного з них з врахуванням зарубіжної практики та міжнародних актів. Розроблено пропозиції щодо вдосконалення законодавства про страхування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4Укр)212.112
Шифр НБУВ: РА319256 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Никифорчин І.В. 
Економіко-математичне моделювання процесу розвитку малих підприємств: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.03.02 / І.В. Никифорчин ; Київ. нац. екон. ун-т. — К., 2004. — 20 с.: рис. — укp.

Досліджено процеси розвитку малих підприємств за умов трансформаційної економіки засобами економіко-математичного моделювання. Висвітлено динаміку, перспективи та проблеми розвитку малих підприємств, проведено порівняльний аналіз методів їх математичного моделювання. Запропоновано комплексний підхід щодо моделювання малих підприємств як складних відкритих ієрархічних систем з використанням мікроімітаційного моделювання на базі систем комп'ютерної математики та динамічного програмування. Розроблено оптимізаційну модель використання кредитних ресурсів для розвитку виробничих засобів малого підприємства, а також імітаційні моделі впливу запасів, асортименту та виробничих потужностей на збут. На підставі результатів реалізації даної моделі побудовано динамічну стохастичну модель керування запасами. Апарат марковських ланцюгів застосовано для побудови моделі визначення частки ринку малого підприємства в конкурентному середовищі. Запропоновано методику формування інформаційної бази для моделювання на підставі поєднання маркетингових досліджень та експертних методів. Імітаційні моделі реалізовано у вигляді пакетів для системи комп'ютерної математики SciLab. Шляхом обчислювальних експериментів одержано практичні висновки щодо оптимальної стратегії розвитку та діяльності малого підприємства з урахуванням впливу екзо- та ендогенних чинників на систему.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)291.9 в611 + У9(4УКР)291.9 в611
Шифр НБУВ: РА330460

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Никифоренко О.О. 
Закономірності морфогенезу кровотворних компонентів скелета поросят неонатального і молочного періодів: автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.02 / О.О. Никифоренко ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2008. — 24 с. — укp.

Досліджено структурно-функціональні особливості та закономірності морфогенезу гемопоетичних компонентів кісткового мозку та системи кровотвірного мікрооточення у скелеті свині свійської на ранніх етапах постнатального онтогенезу на органному, тканинному та клітинному рівнях структурної організації. Установлено наявність у скелеті поросят протягом неонатального та молочного періодів двох основних структурно-функціональних форм кісткового мозку - остеобластичної та кровотвірної. З'ясовано, що у поросят з моменту народження до 60-добового віку у більшості осередків енхондрального остеогістогенезу структура гемопоетичного кісткового мозку не є однорідною, а комплекс морфологічних ознак універсального гемопоезу найбільш виражений вздовж зон росту, у ділянках найактивнішого кісткоутворення. Доведено різну роль основних і додаткових осередків осифікації скелета поросят у процесах кровотворення. Установлено стертий або абортивний характер структурно-функціональної трансформації кісткового мозку у джоадткових осередках осифікації. Запропоновано гіпотезу стосовно взаємозв'язку масштабів розвитку осередків окостеніння у скелеті поросят на ранніх етапах постнатального онтогенезу зі ступенем їх участі у реалізації лімфоцито- та імуноцитопоезу. Визначено взаємозумовленість структури кісткового мозку зі ступенем прояву морфологічних маркерів остеогенезу, ремоделяції та резорбції кісткової тканини в осередках окостеніння поросят перших двох місяців життя. Установлено періодизацію росту та розвитку кісткового мозку у скелеті поросят у зв'язку з процесами морфофункціональних перетворень кістково-хрящового остова осередків енхондрального остеогістогенезу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П65-263 + Е60*692.3 +
Шифр НБУВ: РА358005

Рубрики:

      
5.

Никифоров Ю.В. 
Клініко-психопатологічні і соціально-психологічні особливості хворих на шизофренію, які знаходяться на примусовому лікуванні з посиленим наглядом: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.16 / Ю.В. Никифоров ; Харк. мед. акад. післядиплом. освіти. — Х., 2004. — 19 с. — укp.

Досліджено клініко-психопатологічні та соціально-психологічні механізми та закономірності формування суспільно небезпечної поведінки хворих на шизофренію, удосконалено систему їх примусового лікування, наведено оцінку її ефективності. Встановлено залежніcть виникнення агресивності даних пацієнтів від клінічних проявів хвороби, індивідуальних особливостей та патологічної адаптованості до умов тривалої ізоляції. Проведено кількісну оцінку та визначено позитивні та дефіцитарні симптоми, що відіграють провідну роль у виникненні рецидивів суспільно небезпечних дій. Виявлено клініко-психологічні та соціальні чинники формування агресивної суспільно небезпечної поведінки хворих. Науково обгрунтовано доцільність впровадження у лікувальну практику багатокомпонентної реабілітаційної програми, основою якої є функціональна оцінка психосоціальних можливостей пацієнтів та використання методів, спрямованих на попередження їх соціального виключення та корекцію порушень у різних сферах рольової поведінки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р645.090-3
Шифр НБУВ: РА330786

Рубрики:

      
6.

Никифоренко Н.О. 
Мандрівні записки Й.А.Гільденштедта як джерело з соціально-економічної історії України другої половини XVIII ст.: Автореф. дис... канд. іст. наук: 00.07.06 / Н.О. Никифоренко ; Донец. держ. ун-т. — Донецьк, 2000 — укp.

Розкрито інформативні можливості мандрівних записок Й.А.тільденштедта стосовно вивчення проблем соціально-економічної історії України другої половини XVIII ст. Вперше зроблено грунтовний джерелознавчий аналіз усього комплексу вміщених у джерелі відомостей про соціально-економічний розвиток України. На тлі здобутків історіографії з'ясовано наукову цінність низки ще незадіяних свідчень тільденштедта, здійснено їх оригінальну інтерпретацію. Завдяки залученню наративних і документальних джерел виявлено ступінь репрезентативності записок мандрівника та достовірності вміщеної в них інформації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)462,013 + Т211(4УКР)462
Шифр НБУВ: РА309829 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Никифорова Л.Є. 
Низькоенергетичні електромагнітні технології для активації насіння тепличних культур: автореф. дис. ... д-ра техн. наук: 05.11.17 / Л.Є. Никифорова ; Харк. нац. техн. ун-т сільс. гос-ва ім. П.Василенка. — Х., 2009. — 39 с. — укp.

Розроблено науково-технічні передумови використання ефективних екологічно безпечних низькоенергетичних електромагнітних технологій інформаційно-резонансного впливу для активації насіння та підвищення врожайності тепличних культур, основу яких складають теоретичне обгрунтування механізму інформаційно-резонансної взаємодії низькоенергетичного електромагнітного випромінювання зі структурами рослинної клітини, які відображають інтегральні характеристики та динаміку процесів перетворення поглинутої енергії в окремій насінині, і вирішується шляхом теоретико-експериментальних досліджень, що грунтуються на закономірностях електрофізичних характеристик насіннєвої продукції та ресурсоощадних можливостях електротехнологічного процесу активації насіння, теоретичне обгрунтування й експериментальне визначення режимів опромінення з урахуванням взаємозв'язку електротехнологічних параметрів оброблення насіння, технологічних і екологічних параметрів вирощування рослин з показниками ефективності, що забезпечує активацію насіння, зростання врожайності, вирощених з них тепличних культур, а також сприяє енергозбереженню у технологічних процесах, створено засоби для контролю дії електромагнітного випромінення, методики та спеціалізоване обладнання для оброблення насіння.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П144.9 + П240-449 +
Шифр НБУВ: РА369559 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
8.

Никифорова Л.Є. 
Обгрунтування енергозберігаючих режимів електричного опромінення рослин огірків в умовах захищеного грунту: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.20.02 / Л.Є. Никифорова ; Тавр. держ. агротехн. акад. — Мелітополь, 1999. — 20 с. — укp.

Дисертацію присвячено питанням розробки способів і пристроїв для підвищення ефективності використання енергоресурсів при вирощуванні рослин огірків в спорудах захищеного грунту. Дослідження впливу світлових режимів показало, що ритмічна світлова дія на резонансній частоті коливань біоелектричної активності рослин стимулює темпи їх росту, процеси коренеутворення і поглинання елементів мінерального живлення. На цій основі розроблені алгоритми і пристрої енергозберігаючого резонансно-періодичного регулювання електричного опромінення рослин в спорудах захищеного грунту з використанням інформації від рослин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П241.71-455,022

Рубрики:

      
Категорія: Гірнича справа   
9.

Никифорова Н.А. 
Обгрунтування параметрів процесу гідротранспортування мінеральної сировини з використанням гідродинамічно активних речовин: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.15.09 / Н.А. Никифорова ; Ін-т геотехн. механіки ім. М.С.Полякова НАН України. — Д., 2008. — 19 с. — укp.

Розроблено метод розрахунку критичної швидкості та гідравлічного ухилу у разі течії гідросуміші за присутності гідродинамічно активних речовин (ГДАР), які є флокулянтами для певних компонентів транспортованого матеріалу. Розроблено модель процесу формування флокул з полідисперсних частинок твердої фази та полімерних іонів гідродинамічно активних речовин у разі напірної течії, яка передбачає врахування геометричних розмірів частинок, їх масової долі у матеріалі та заряд поверхні, а також типу та молекулярної маси полімеру. Сформульовано умову зважування флокул потоком рідини у трубопроводі, згідно з якою необхідно враховувати геометричні та густинні характеристики флокул, вплив частини ГДАР, що залишилася в розчині, та осереднені параметри турбулентних пульсацій швидкості. Установлено залежність додаткового ухилу від коефіцієнта гідравлічного опору, що дозволило одержати залежність для розрахунку гідравлічного ухилу гідросуміші, в якій використовується емпірична константа, яка не залежить від гранулометричного складу транспортованого матеріалу. Одержано залежності для розрахунку критичної швидкості гідротранспортування твердих матеріалів з розмірами, меншими 2 мм, за присутності ГДАР. За результатами експериментальних досліджень обгрунтовано можливість використання ланцюгових поліелектролітів як флокулянтів або ГДАР залежно від природи глинястих мінералів, що транспортуються. Розроблено та впроваджено в промислове виробництво та практику наукових досліджень і проектно-конструкторських робіт методики розрахунку параметрів гідротранспорту твердих матеріалів з гідродинамічно активними домішками та параметрів флокул за умов взаємодії частинок твердої фракції пульпи з гіродинамічно активними домішками.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И161 +
Шифр НБУВ: РА361839

Рубрики:

      
10.

Никифорак 
Облік та аналіз операційної діяльності підприємств міського електротранспорту: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.09 / Ірина Іванівна Никифорак ; Тернопільський національний економічний ун-т. — Т., 2008. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)244.135.42-14 + У053.9(4УКР)441.354.2-21
Шифр НБУВ: РА359743

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Никифорова Л.А. 
Особистість і форми її самореалізації: Автореф. дис... канд. філос. наук: 09.00.03 / Л.А. Никифорова ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2007. — 19 с. — укp.

Обгрунтовано фундаментальну значимість історичної соціально-філософської спадщини у трактуванні головних аспектів феномену особистості для поглибленого концептуального усвідомлення процесу самореалізації особистості у контексті нових соціальних практик. Виокремлено основні парадигмальні модуси особистості, що мають класичне філософське обгрунтування. Доведено, що ці модуси є загально-методологічною засадою новітніх соціально-філософських і психологічних інтерпретацій особистості, особливо в пошуках її загально цивілізованих вимірів. Висвітлено історичну та сучасну філософсько-літературну полеміку щодо підставових вимірів особистості та її структури. Шляхом цілісного філософського дискурсу феномену становлення особистості визначено та розкрито його провідний констатуючий і детермінуючий вимір - смисл життя. Обгрунтовано, що смисл життя є процесом і результатом активного буття особистості через ідеально-рефлексійну та предметну діяльність. Виявлено, що смисл життя є універсальною детермінантою та загальною формою буття особистості, її екзистенцією. Установлено необхідність створення комплексної системи виховання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*134 + Ю216.23 +
Шифр НБУВ: РА349812

Рубрики:

      
12.

Никифоренко І.В. 
Просодична організація висловлювань з модальними частками в німецькій мові (експериментально-фонетичне дослідження на матеріалі діалогічного мовлення): автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.04 / І.В. Никифоренко ; Одес. нац. ун-т ім. І.І.Мечникова. — О., 2007. — 20 с. — укp.

Досліджено просодію висловлювань з модальними частками (МЧ) у німецькому діалогічному мовленні. На прикладі висловлювань з найчастотнішими у сучасній німецькій мові МЧ, зокрема, auch, denn, doch, eben, eigentlich, einfach, ja, mal, schon, wohl, визначено диференційні ознаки просодії висловлювань залежно від їх комунікативного типу (оповіді, спонукання, питання), місцерозташування частки та її комунікативно-прагматичних функцій у складі діалогічних єдностей (ДЄ). На підставі результатів дослідження показано, що просодія є найважливішим механізмом фонаційного оформлення висловлювання німецького діалога. Акустичними ознаками, які диференціюють висловлювання з МЧ, визначено: частоту основного тону (ЧОТ), тональний контур завершення, характер руху тону, інтенсивність, середньоскладову тривалість. Одержані результати характерні для чоловічих і жіночих голосів, що доводить про позагендерну лінгвістичну значимість виокремлених закономірностей. МЧ є інформативними елементами висловлювань діалогічного мовлення. Під час виконання їх специфічних функцій у процесі комунікації МЧ корелюють за цього виразність мовлення. Оскільки МЧ мають комунікативну заданість та є орієнтирами мовленнєвої поведінки, вони містять значну прагматичну інформацію. Впливаючи на просодичну організацію висловлювань і прагматичний бік спілкування, МЧ характеризують німецьку мовленнєву культуру у цілому.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.24-212.76*227.4 +
Шифр НБУВ: РА352310

Рубрики:

      
13.

Никифорук О.М. 
Синдром ентеральної недостатності та його корекція у немовлят після операцій на органах травного тракту: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.09 / О.М. Никифорук ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2009. — 24 с. — укp.

З метою покращання результатів лікування немовлят з хірургічними захворюваннями та вадами органів травного тракту, у яких у післяопераційному періоді розвинувся синдром ентеральної недостатності, розроблено комплекс лікувально-профілактичних заходів, спрямованих на корецію даної патології. Визначено основні ланки патогенезу післяопераційної ентеральної недостатності у новонароджених і дітей раннього віку з хірургічними захворюваннями та вадами органів травного тракту. Оптимізовано програми сучасних хірургічних технологій, спрямовані на запобігання розвитку синдрому ентеральної недостатності, ускладнень у разі атрезії стравоходу, кишкової непрохідності, гастрошизису, хвороби Гірешпрунга, перитоніту та зменшення летальності у хірургічному стаціонарі. Досліджено особливості клінічного перебігу раннього післяопераційного періоду з застосуванням різних медикаментозних методів корекції ентеральної недостатності. Виявлено зміни білкового, вуглеводного та ліпідного видів обміну, досліджено імунологічний стан у дітей з ентеральною недостатністю з застосуванням різних видів нутритивної підтримки. Зроблено порівняльне оцінювання ефективності такої підтримки у комплексі лікувальних заходів синдрому ентеральної недостатності у немовлят після операцій на органах травного тракту. Розроблено патогенетично обгрунтовану програму та визначено пріоритетні завданя раціональної корекції синдрому ентеральної недостатності у дітей.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.457.465-5 +
Шифр НБУВ: РА367771

Рубрики:

      
14.

Никифорук О.І. 
Становлення і функціонування транспортно-логістичної інфраструктури в Україні: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.10.01 / О.І. Никифорук ; НАН України. Рада по вивч. продукт. сил України. — К., 2005. — 21 с. — укp.

Досліджено основні етапи становлення та розвитку транспортно-логістичної інфраструктури (ТЛІ) в Україні, проаналізовано її сучасний стан та розроблено практичні рекомендації щодо подальшого удосконалення. Поглиблено теоретико-методологічні засади формування та функціонування ТЛІ. Узагальнено існуючі методи визначення її ефективності та запропоновано удосконалений методичний підхід щодо визначення пріоритетності розвитку та розміщення об'єктів ТЛІ, зокрема транспортно-логістичних центрів в регіонах України. Конкретизовано основні умови, фактори та критерії, що впливають на можливості побудови сучасної удосконаленої ТЛІ. Розроблено конкретні заходи та визначено перспективні напрямки стратегії розвитку та розміщення ТЛІ на найближчу перспективу в Україні у контексті інтеграційних процесів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)370-591-31 +
Шифр НБУВ: РА340594

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
15.

Никифоров В. В. 
Структурна організація біогеоценозів і біогідроценозів Середнього Придніпров'я (відновлення, охорона та раціональне використання): автореф. дис. ... д-ра біол. наук : 03.00.16 / В. В. Никифоров ; Дніпропетр. нац. ун-т ім. О.Гончара. — Д., 2010. — 40 с. — укp.

Розроблено заходи щодо прогресивного еколого-економічного розвитку регіону за допомогою відновлення порушених, а також охорони та раціонального використання природних біогео- та біогідроценозів. Проаналізовано природно-історичні й екологічні умови, за яких формуються штучні та природні біогео- та гідроценози Середнього Придніпров'я. Обгрунтовано методологічні та методичні підходи, а також принципи комплексного дослідження структурної організації біогео- та біогідроценозів і механізми реалізації їх охорони. Встановлено причинно-наслідкові розбіжності у структурно-функціональній організації наземних і водних біокосних систем. Виявлено шляхи оптимізації структурно-функціонального біорізноманіття екосистем регіону шляхом інвентаризації раритетної біоти, аналізу існуючої мережі об'єктів природно-заповідного фонду та резервування потенційних природоохоронних територій й акваторій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е0*806.3*88 + Е0*820*88
Шифр НБУВ: РА374779 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
16.

Никифоров Р.П. 
Технологія напівфабрикатів для збитої десертної продукції на основі нежирної молочної сировини: автореф. дис. ... канд. техн. наук: 05.18.16 / Р.П. Никифоров ; Донец. нац. ун-т економіки і торгівлі ім. М.Туган-Барановського. — Донецьк, 2009. — 19 с. — укp.

Обгрунтовано використання ягід кизилу та терну, що є джерелом пектинових речовин, і білкових речовин знежиреного молока в технології напівфабрикатів для збитої десертної продукції без використання піно- та структуроутворювачів. Визначено роль пектинових речовин ягід кезилу та терну в процесі піноутворення, а також вплив гідротермічної обробки на нагромадження водорозчинних пектинових речовин у пюре ягід. Висвітлено можливість розробки модифікованого способу осадження білків знежиреного молока за рахунок власних кислот ягід кизилу та терну, експериментально встановлено й оптимізовано технологічні параметри процесу осадження білків знежиреного молока. Обгрунтовано умови переведення функціонально-технологічних речовин білково-вуглеводних згустків у розчинний стан шляхом термічної обробки з додаванням фосфатів. Визначено технологічні параметри та режими одержання напівфабрикатів для виробництва збитої десертної продукції. Встановлено закономірності впливу білково-вуглеводних напівфабрикатів на піноутворювальну здатність і стійкість піни яєчного білка й обгрунтовано раціональну частку їх внесення до збитих систем на основі яєчного білка. Розроблено технологію й асортимент білково-вуглеводних напівфабрикатів, визначено комплекс їх споживчих і технологічних властивостей, умови та терміни їх зберігання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л994 +
Шифр НБУВ: РА369575 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Гірнича справа   
17.

Никифоров О.В. 
Удосконалення методу комплексної оцінки аномальних зон на шахтах Донбасу: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.26.01 / О.В. Никифоров ; Держ. Макіїв. НДІ по безпеці робіт у гірн. пром-сті (МакНДІ). — Макіївка, 2007. — 20 с. — укp.

Установлено закономірність формування викидонебезпечної ситуації, зумовленої затримкою деформацій порід покрівлі, що характеризується відсутністю розшарувань у породній товщі масиву на відстані від 6-ти до 20-ти м від вугільного пласта. Виявлено зворотно-поступальне переміщення максимуму гірського тиску під час виїмки вугілля у підготовчому вибої, який припиняється у викидонебезпечній зоні за 6 м до прояву викиду вугілля та газу й відновлюється, у середньому, через 23 м руху вибою за цією зоною.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И310.18 +
Шифр НБУВ: РА352012

Рубрики:

      
18.

Глушак І. Д. 
Апроксимацiї неадитивних мiр / І. Д. Глушак. — Б.м., 2019 — укp.

У дисертацiйнiй роботi дослiджено способи апроксимацiї неадитивних регулярних мiр (названих Шоке ємностями), визначених на нескiнченних метричних просторах, неадитивними мiрами, якi мають “просту природу” або зручнi для виконання обчислень. Аналiзуються можливі способи метризацiї множин ємностей. Доведено, що метрика Прохорова на множинi ємностей, визначених на метричному компактi, є аналогом метрики Успенського, якщо використаний при означеннi останньої iнтеграл Шоке замiнити на iнтеграл Сугено, характерний саме для неадитивних мiр. Показано, що для застосування метрики Прохорова на некомпактних метричних просторах потрiбно звузити клас ємностей, регулярних щодо топологiї, до класу ємностей, регулярних щодо метрики. Основне завдання дисертацiї полягає в тому, щоб для довiльної ємностi на метричному просторi, знайти ємнiсть з певного класу, найближчу до даної ємностi щодо метрики Прохорова. Розв'язано задачi наближення ємностями наступних класiв: лiпшицевих щодо метрики Гаусдорфа ємностей; адитивних мiр на скiнченному пiдпросторi, мiр необхiдностi; мiр можливостi; нормованих ємностей, зосереджених на замкненому пiдпросторi. Таке наближення може бути не єдине, тому визначено умови, якi дають можливiсть знайти для кожної ємностi множину всiх її оптимальних наближень iз вiдповiдного класу. Дослiджено питання iснування неперервної селекцiї такого многозначного вiдображення, i отримано негативну вiдповiдь у загальному випадку. Доведено iснування неперервних майже оптимальних наближень ємностей. Для їх побудови використано властивостi iдемпотентних напiвмодулiв, оскiльки простiр субнормованих ємностей, визначених на метричному компактi, є компактним лоусоновим I -напiвмодулем, а всi розглядуванi класи є I -опуклими компактами у ньому. У дисертацiї запропоновано “скiнченне представлення” довiльної субнормованої ємностi на нескiнченному метричному компактi у виглядi її наближення ємнiстю, яка визначається скiнченною сукупнiстю значень вихiдної ємностi на всiх об'єднаннях елементiв деякої скiнченної сiм'ї пiдмножин простору, названої основою ємностi. Найменшу (у сенсi кiлькостi чи “сумарної дрiбностi” елементiв) основу ємностi характеризують введені фрактальнi вимiри, що є аналогами вимiру Гаусдорфа, верхнього та нижнього вимірів Мiнковського. Вивчено їх спiввiдношення з вiдповiдними вимiрами множин i адитивних мiр. Описано методи обчислення та оцiнки вимiрiв самоподiбних ємностей через оцiнки вiдповiдних фрактальних вимiрiв самоподiбних гiперпросторiв включення.^UThe thesis focuses on elaborating methods for approximation of non-additive regular measures (also called capacities by Choquet) on infinite metric spaces, with non-additive measures that are of “simpler nature” or more convenient for calculations. In the thesis possible ways of metrization of the sets of capacities are considered. It is proved that Prokhorov metric on the set of the capacities on a metric compactum is analogous to Uspenskii metric, when Choquet integral, which is used in the definition of the latter, is replaced with Sugeno integral, which is more adequate for non-additive measures. It has been shown that, to use Prokhorov metric on noncompact metric spaces, one has to restrict the class of capacities that are regular w.r.t. the topology, to the class of capacities that are regular w.r.t. the metric. The main goal of the thesis was to find, for an arbitrary capacity on a metric space, a capacity in a certain class, that is the closest to the given capacity w.r.t. Prokhorov metric. Approximation problems have been solved for the following classes: of the capacities that are Lipschitz w.r.t. Hausdorff metric; of the additive measure on a finite subspace; of the necessity measures; of the possibility measures; of the normalized capacities with supports in a closed subspaces. Such an approximation may not be unique, hence the conditions have been obtained to describe the set of the optimal approximations in the chosen class for an arbitrary capacity. The question on existence of a continuous selection of the obtained multivalued mapping was studied, and answered in negative in general case. It has been proved that there exist continuous almost optimal approximations. The construction uses properties of idempotent semimodules, relying on the fact that the space of subnormalized capacities on a metric compactum is a compact Lawson I-semimodule, and all the considered classes are I-convex compacta in it. In the thesis a “finite representation” of an arbitrary subnormalized capacity an infinite metric compactum has been obtained, as an approximation with a capacity, which is determined with a finite set of the values of the original capacity on all unions of elements of a finite family, of subsets of the space, called a foundation of the capacity. The least (in terms of cardinality or “total smallness”) foundation of the capacity is described with the introduced fractal dimensions, which are analogous to Hausdorff dimension and lower/upper box dimensions. They have been compared with the respective dimensions for sets and additive measures. Methods for calculation and estimation of dimensions for selfsimilar capacities, based on similar dimensions for inclusion hyperspaces, have been obtained.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
19.

Діхтяр С. В. 
Розробка біотехнології переробки масових форм гідробіонтів / С. В. Діхтяр. — Б.м., 2019 — укp.

У дисертації вирішено завдання щодо розробки безвідходної біотехнології отримання біопалива ІІ генерації (метановмісної газової суміші) за використанням нового, відновлювального субстрату – біомаси ціаней та застосуванням дигестату як органо-мінерального добрива для потреб сільського та лісового господарства.Досліджено й розкрито фізико-хімічний та біологічний аспекти процесу біометаногенезу, встановлено послідовність біохімічних реакцій при виробництві біогазу із СЗВ та з'ясовано їх особливості. Визначено видовий склад вихідного субстрату для біометаногенезу та його мікробіологічні характеристики. Встановлено хімічний склад зразків біогазу різного походження та здійснено порівняльний аналіз їх фізичних властивостей.Вдосконалено традиційну біотехнологію отримання біогазу за рахунок використання нового субстрату – надлишкової органічної речовини гідробіонтів з плям «цвітіння», яка складається в основному з біомаси ціанобактерій. Розроблено новий екологічно безпечний технологічний процес, що забезпечує раціональне використання відновлювальних природних ресурсів(утилізацію гідробіонтів)^UIn the Thesis solved the issue of the development of non-waste biotechnology for receiving the 2nd generation biofuel (gas mixture containing methane) with the use of a new renewable substrate – biomass of cyanobacteriae and further application of a digestate as organic and mineral fertilizer for the purposes of agriculture and forestry. Physical and chemical aspects of bio-methanogenesis were disclosed and researched; the sequence of bio-chemical reactions in production of biogas from bluegreen algae was established and their features were determined.The species composition of the initial substrate for bio-methanogenesis and its microbiological properties were determined. The chemical composition of biogas samples of different origin has been established and comparative analysis of their physical properties has been carried out.The traditional biotechnology of biogas production has been improved through the use of a new substrate – anexcess hydrobionts organic matter from «blooming» spots, which consists mainly of the cyanobacteria biomass. A new environmentally safe technological process, which ensures rational use of natural resources, has been developed.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
20.

Галкевич С. В. 
Принципи справедливості, добросовісності, розумності деліктної відповідальності у цивільному праві / С. В. Галкевич. — Б.м., 2021 — укp.

У дисертації проведено аналіз науково-теоретичних концептуальних підходів до нормативного закріплення й практичного застосування принципів справедливості, добросовісності, розумності деліктної відповідальності в цивільному праві, що отримало вияв в обґрунтуванні рекомендацій, спрямованих на вдосконалення цивільно-правового регулювання відносин у цій сфері. Охарактеризовано принцип справедливості деліктної відповідальності в цивільному праві у компенсаційно-відновному змістовному спрямуванні – як відновлення рівноваги інтересів потерпілої сторони, компенсації їй з позиції арифметичної рівності еквівалентних економічних втрат і завданої шкоди; у розподільно-співмірному змістовному спрямуванні – як надання додаткових (підвищених) гарантій захисту суб'єктивних прав одним учасникам цивільно-правових відносин і застосування за однотипні правопорушення диференційованої за обсягом відповідальності до інших учасників цивільно-правових відносин; у превентивно-виховному змістовному спрямуванні – як відображення негативної оцінки та реакції держави і суспільства на процеси, пов'язані з порушенням у системі цивільного правопорядку станів соціальної рівноваги та стабільності.^UThe dissertation analyzes the scientific and theoretical conceptual approaches to the normative consolidation and practical application of the principles of justice, conscientiousness, reasonableness of tort liability in civil law, which was reflected in the justification of proposals and recommendations aimed at improving civil law regulation in this area.The principle of fairness of tort liability in civil law in the compensatory-restorative substantive direction is characterized as the restoration of the balance of interests of the injured party, compensation to her from the standpoint of arithmetic equality of equivalent economic losses and damage; in the distributive-proportional content direction is characterized as providing additional (increased) guarantees for the protection of subjective rights to one participant in civil law relations and the application for the same type of offenses differentiated by the amount of liability to other participants in civil law relations; in the preventive and educational content is characterized as a reflection of the negative assessment and reaction of the state and society to the processes associated with the violation of the civil law system of social balance and stability.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського