Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (2)Реферативна база даних (366)Книжкові видання та компакт-диски (271)Журнали та продовжувані видання (8)
Пошуковий запит: (<.>A=Мороз О$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 21
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Мороз О.Г. 
Вивчення поєднань різних генотипів свиней в умовах свинокомплексу з метою одержання високопродуктивних товарних гібридів: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.01 / О.Г. Мороз ; УААН. Ін-т свинарства. — Полтава, 1999. — 16 с. — укp.

Дисертаційна робота присвячена вивченню найбільш ефективних варіантів поєднань генотипів свиней української та англійської селекції для одержання товарних гібридів на внутріпородній і міжпородній основі в умовах "Калитянського" свинокомплексу Київської області. Встановлено, що при використанні внутріпородного типу української великої білої породи (УВБ-1), як материнської форми, а кнурів порід дюрок, ландрас та великої білої англійської селекції, досягаються найвищі показники відтворювальних, відгодівельних і м'ясних якостей. Відгодівлю товарних гібридів, одержаних за такою схемою, в умовах України доцільно закінчувати при досягненні тваринами живої маси 115...120 кг.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П65-338.2,022

Рубрики:

      
2.

Мороз О.С. 
Вплив меліорантів на агроекологічний стан дерново-підзолистих грунтів Полісся України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 03.00.16 / О.С. Мороз ; Держ. агроекол. акад. України. — Житомир, 2000. — 18 с. — укp.

Науково обгрунтовано причини погіршання стану дерново-підзолистих грунтів Полісся України. Визначено кількісні та якісні показники водно-фізичних властивостей грунтів. Надано оцінку запасів гумусу в дерново-підзолистих грунтах Полісся України. Визначено концентрації радіонуклідів у сільськогосподарській продукції. Надано оцінку радіологічної забрудненості дерново-підзолистих грунтів даного регіону. Запропоновано методи складання прогнозу вмісту радіонуклідів у сільськогосподарській продукції, а також запропоновано методику внесення меліорантів до грунту для зменшення вмісту радіонуклідів у ньому. Наведено агроенергетичні розрахунки принципів та методів покращання стану грунтів, забруднених радіонуклідами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П040,8,1(4УКР-4РІВ),022
Шифр НБУВ: РА310405 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Мороз О.В. 
Енерговикористання в сільському господарстві України (методологія, динаміка, оптимізація): Автореф. дис... д-ра екон. наук: 08.07.02 / О.В. Мороз ; Ін-т аграр. економіки. — К., 1998. — 32 с. — укp.

В дисертації досліджено закономірності економіко-енергетичного розвитку інтенсифікації сільського господарства України. Сформульовано теоретичні, методичні та прикладні положення комплексної оцінки ефективності функціонування агроекосистем за енергетичними характеристиками використання агроресурсного потенціалу, а також проаналізовано історико-демографічні чинники енергетичної еволюції вітчизняних агроландшафтів. Розроблена концепція підвищення рівня інтенсифікації, ефективності та екологічної безпеки сільського господарства. Обгрунтовано критерії, завдання, напрями та методи економіко-екологічної оптимізації сільськогосподарського виробництва України в умовах здійснення аграрної та земельної реформи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)320-554.08

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Мороз О.О. 
Інституціональні основи розвитку аграрної економіки: Автореф. дис... д-ра екон. наук: 08.07.02 / О.О. Мороз ; УААН. Нац. наук. центр "Ін-т аграр. економіки". — К., 2006. — 34 с. — укp.

Сформульовано теоретико-методологічні засади моделі інституціонального розвитку аграрної економіки України. У взаємозв'язку з цим у контексті історичної динаміки й інституціональної еволюції розвитку обгрунтовано пріоритетні задачі та основні напрями забезпечення соціально-економічної ефективності аграрної політики, основою яких є використання потенціалу інституціональної системи аграрного соціуму. Установлено інституціональний характер закономірностей проблематики, напрямів і шляхів реалізації аграрних реформ в Україні як суспільного процесу інституціонального розвитку, базою якого є ідеологія формування та поглиблення ринкових відносин. Представлено методологічні та методичні засади інституціонального аналізу оцінювання ефективності та моделювання соціоекономічних процесів у сільському господарстві. Обгрунтовано концепцію системно-інтеграційної моделі підприємства, згідно з якою сільськогосподарські підприємства відіграють основну роль у генерації, інкубації та закріпленні інституціональних інновацій. На підставі практичної інтерпретації результатів дослідження обгрунтовано основні напрями щодо корекції та підвищення ефективності аграрної політики, спрямованої на пріоритетний розвиток ринкових інститутів, інноваційний характер розвитку та вдосконалення управлінської моделі на постіндустріальному етапі АПК.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)320-96 +
Шифр НБУВ: РА345735

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Мороз О. О. 
Корекція маси та складу тіла жінок 21 - 35 років засобами оздоровчого фітнесу: автореф. дис. ... канд. наук з фіз. виховання і спорту : 24.00.02 / О. О. Мороз ; Нац. ун-т фіз. виховання і спорту України. — К., 2011. — 19 с. — укp.

Визначено ступінь і характер детермінованості рівня соматичного здоров'я морфологічними показниками, досліджено специфіку коригувального й оздоровчого ефекту аеробних, силових і комплексних аеробно-силових навантажень, визначено вплив дихальних вправ на підвищення оздоровчого потенціалу фітнес-тренувань різної спрямованості. У результаті виявлених закономірностей сформульовано методичні засади та розроблено технологію корекції маси тіла жінок 21 - 35-ти років. Для реалізації технологічних процесів запропоновано шкалу-класифікатор оцінювання показників маси тіла - ІМТ, відносного вмісту жирового та м'язового компонентів, а також розроблено диференційовані програми корекції виявлених варіантів порушень маси тіла. Експериментальна перевірка ефективності розробленої технології виявила її високий рівень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч516.52
Шифр НБУВ: РА379456 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Мороз О.М. 
Медико-соціальна експертиза та реабілітація хворих з неврологічними проявами остеохондрозу поперекового відділу хребта: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.15 / О.М. Мороз ; Київ. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2005. — 19 с. — укp.

З урахуванням клінічних, функціональних, спондилографічних, нейровізуалізаційних, нейропсихологічних особливостей у хворих з неврологічними проявами поперокового остеохондрозу з'ясовано, а також удосконалено критерії медико-соціальної експертизи обмеження життєдіяльності. Наведено теоретичне узагальнення та нове розв'язання проблеми щодо комплексного визначення клініко-реабілітаційних груп, реабілітаційного потенціалу та прогнозу у хворих з вертеброгенними ураженнями нервової системи. Показано роль стандартизованих оціночних бальних шкал для визначення виду та ступеня обмеження життєдіяльності за наявності певних морфофункціональних змін у випадку неврологічних проявів поперекового остеохондрозу, які мають значення для встановлення групи інвалідності та організації реабілітаційного процесу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р627.5-5 +
Шифр НБУВ: РА337478

Рубрики:

      
7.

Мороз О.В. 
Моно- та поліядерні координаційні сполуки РЗЕ та міді на основі фосфорильованих сульфамідів: автореф. дис... канд. хім. наук : 02.00.01 / О.В. Мороз ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Досліджено координаційно-хімічні властивості нового класу амполідентатних лігандів - форсфорильованих сульфамідів. Одержано моно-, полі- та гетероядерні комплекси лантаноїдів і купруму на їх основі. Встановлено особливості будови синтезованих координаційних сполук, вивчено їх спектральні та магнітні властивості. Оцінено можливості практичного використання синтезованих комплексів лантаноїдів як люмінофорних матеріалів в ІЧ-області спектра.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г116.64,0 + Г121.316-4 + Г123.5/6-6 +
Шифр НБУВ: РА367105

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
8.

Мороз О.М. 
Окислювальна конверсія етанолу в ацетальдегід клітинами метилотрофних дріжджів: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.20 / О.М. Мороз ; НАН України. Ін-т мікробіології і вірусології ім. Д.К.Заболотного. — К., 2003. — 22 с. — укp.

Розроблено модельну систему процесу біотехнологічного продукування оцтового альдегіду шляхом конверсії екзогенного етанолу в ацетальдегід алкогольоксидазою клітин мутантів метилотрофних дріжджів Hansenula polymorpha. Вивчено вплив мутацій, які блокують активності ферментів метаболізму ацетальдегіду, порушують глюкозну катаболітну репресію синтезу алкогольоксидази, а також призводять до підвищення активності фермента, на ефективність біотрансформації етанолу в оцтовий альдегід клітинами мутантних штамів H. polymorpha. Зазначено, що клітини регуляторного мутанта з підвищеною активністю алкогольоксидази виявилися найбільш ефективними біокаталізаторами процесу. Розроблено метод одержання мутантів метилотрофних дріжджів з підвищеною активністю алкогольоксидази. Ізольовано мутант H. polymorpha 7-4А з активністю фермента до 6,8 Од/мг білка після культивування клітин у середовищі з глюкозою. Запропоновано умови культивування клітин штаму для одержання високого виходу біомаси. Оптимізовано умови проведення біоконверсії етанолу в ацетальдегід клітинами штаму 7-4А. Доведено, що мутації, які призводять до пошкодження етанольної катаболітної інактивації алкогольоксидази, підвищують ефективність біоконверсії етанолу в ацетальдегід клітинами мутантів Pichia methanolica з блоком ацетил-КоЛ синтетази та ізоцитратліази. Розроблено схему біоконверсії етанолу в ацетальдегід клітинами штаму 7-4А (після спеціальної обробки), у яких стабілізація активності алкогольоксидази за інактивуючих умов (пошкодження селективної автофагії пероксисом) досягнуто завдяки специфічній дії хімічних реагентів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е521.551.1 Sac*871 +
Шифр НБУВ: РА323244

Рубрики:

      
9.

Мороз О.Б. 
Оптимізація та обгрунтування лапароскопічної холецистектомії у хворих на гострий холецистит: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.03 / О.Б. Мороз ; Терноп. держ. мед. акад. ім. І.Я.Горбачевського. — Т., 2004. — 20 с. — укp.

Створено модель гострого холециститу (ГХ), яка патогенетично наближена до клініки, проведено аналіз клінічних проявів та морфофункціональних змін у процесі розвитку та перебігу різних форм ГХ в експерименті, що дало змогу уточнити ланки патогенезу та особливості захворювання в різні періоди його розвитку. Виявлено кореляційний взаємозв'язок між найбільш інформативними клініко-діагностичними показниками комплексного дослідження стану гепатобіліарної системи (клінічних, біохімічних, імунологічних), морфологічних (морфометричних, гістологічних, електромікроскопічних) залежно від різних форм ГХ, тривалості захворювання та наявності ускладнень. З урахуванням вираженості порушень основних функціональних показників і морфологічних змін печінки, жовчного міхура й жовчних шляхів розроблено критерії оцінки тяжкості стану хворих, виявлено групи ризику, установлено ступені вірогідності прогнозування ймовірного перебігу ГХ та виникнення його ускладнень. Розроблено алгоритм-схему показань диференційного підходу до вибору методу лікування хворих на ГХ залежно від ступеня ризику та ймовірного прогнозу перебігу захворювання. Визначено межі консервативного лікування та надано клінічне обгрунтування своєчасності й доцільності оперативного втручання (лапароскопічного, лапаротомного) у кожному конкретному випадку захворювання (екстрені, термінові, відстрочені). Установлено ступені складності виконання лапароскопічної холецистектомії та уточнено інтраопераційні показання до конверсійної холецистектомії. Показано, що лапароскопічна холецистектомія є малотравматичним втручанням, яке дає змогу скоротити частоту ускладнень, зменшити тривалість перебування хворих у стаціонарі та може бути застосованим як один з головних методів хірургічного лікування хворих на ГХ, неускладнений перитонітом, механічною жовтяницею та панкреатитом.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.465.520.11 +
Шифр НБУВ: РА328710

Рубрики:

      
10.

Мороз О.С. 
Підвищення ефективності управлінської праці у корпоративних структурах: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.09.01 / О.С. Мороз ; НАН України. Ін-т екон.-прав. дослідж. — Донецьк, 2005. — 19 с. — укp.

Розроблено теоретичні положення та науково-практичні рекомендації з удосконалення методів підвищення ефективності використання управлінської праці та наведено комплексну систему аналізу стану та характеристики організаційної структури управління підприємства. Як один зі шляхів підвищення ефективності використання зазначеної праці у корпоративних структурах запропоновано адаптацію ісунуючої в корпоративній структурі системи управління на базі її поетапного корегування за п'ятьма основними напрямками. Розглянуто питання щодо послідовності практичних дій стосовно раціоналізації форм організації управлінської праці (організаційних структур управління) корпоративними об'єднаннями. З метою виключення конфлікту інтересів менеджерів і власників (акціонерів) розроблено варіанти організаційної структури управління акціонерного товариства. Запропоновано заходи стосовно департаменталізації системи управління на підставі виділення та створення нових організаційних структур, що дозволяє забезпечувати більш обгрунтований вибір рішень стратегічних завдань. Розкрито суть поняття трудової мотивації, висвітлено напрями удосконалення єдиної тарифної системи за погодинної оплати праці. Для підвищення ефективності використання управлінської праці й посилення взаємозв'язку витрат, результатів і оплати праці управлінського персоналу запропоновано механізм створення й оцінки діяльності центрів фінансової відповідальності, удосконалено систему критеріїв їх оцінки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)290-212.14 +
Шифр НБУВ: РА338805

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Мороз О.В. 
Планування автомобільних перевезень вантажів малими партіями: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.01 / О.В. Мороз ; Нац. трансп. ун-т. — К., 2003. — 19 с.: рис. — укp.

Виявлено характерні риси та закономірності функціонування транспортно-технологічних схем обслуговування виробничих об'єктів. Розроблено критерій ефективності функціонування транспортно-виробничого комплексу за ринкових умов, а також алгоритм моделювання оперативного планування вантажних перевезень з урахуванням інтересів автотранспортного підприємства та клієнтури. Запропоновано методику формування змінно-добового плану використання автомобілів з метою доставки розвізно-збірних вантажів малими партіями. Розвинуто метод скорочення розмірності задачі. Удосконалено систему ефективного управління щодо формування змінно-добового завдання на транспортне облуговування ремонтно-будівельних об'єктів та організації, що дає змогу підвищити якість транспортного обслуговування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)373.30-813 + О384.032 +
Шифр НБУВ: РА325203

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
12.

Мороз О.Ю. 
Представницькі інститути влади в Україні: історичні традиції та сучасний розвиток: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.02 / О.Ю. Мороз ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2001. — 19 с. — укp.

Досліджено процес становлення та розвитку представницьких інститутів влади в Україні з залученням досвіду розвинутих демократій світу. Проаналізовано еволюцію концепції представництва та провідні тенденції історичного розвитку представницьких інститутів влади. Виявлено відповідність демократичної традиції в українській політичній думці та практиці загальноєвропейським демократичним нормам. З'ясовано особливості процесу інституціалізації представницької системи в Україні та його основні складові: розподіл влади, введення вільного депутатського мандату, професіоналізація парламенту та конституційне закріплення його прерогатив. Визначено провідні напрямки демократизації виборчого процесу в Україні. Встановлено специфіку формування та статусу представницьких органів місцевого самоврядування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)6 + Х2(4УКР)611/612-5
Шифр НБУВ: РА312507 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
13.

Мороз О.О. 
Сучасна чеська суспільно-політична лексика: семантика, структура, динаміка: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.03 / О.О. Мороз ; НАН України. Ін-т укр. мови. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Розглянуто суспільно-політичну лексику сучасної чеської мови у контексті компонентного аналізу та побудови лексико-семантичних полів (з урахуванням парадигматичних і синтагматичних відношень між словами), у яких функціонує та взаємодіє концептуальна, ідеологічна та тематична лексика. Висвітлено напрями динамічних процесів, які діють у середовищі даної лексики: метафоризацію в оцінювальній функції, неологізацію, переосмислення. Визначено напрямки семантико-функціонального розвитку даного корпусу лексики, описано механізми мовних змін.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.51-31 + Ш141.51-713 +
Шифр НБУВ: РА340363

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
14.

Мороз О.І. 
Теоретичні основи вертикальної рефракції, способи її визначення, врахування і прогнозування: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.24.01 / О.І. Мороз ; Нац. ун-т "Львів. політехн.". — Л., 2003. — 36 с.: рис. — укp.

Запропоновано якісно новий підхід щодо вирішення проблеми вертикальної рефракції під час геодезичних вимірювань, зокрема, її аномальної складової, яка обумовлена термічно турбулентним станом атмосфери. Сформульовано основні положення теорії аномальної вертикальної рефракції, яка базується на закономірностях флуктуацій аномальних вертикальних градієнтів температури. Теоретично обгрунтовано єдність турбулентності атмосфери та аномальної вертикальної рефракції, викликаних одними й тими ж фізичними явищами, в основі яких лежать закони плавучості та земного тяжіння елементарних частинок повітря. Зазначено, що максимальні флуктуації зображень візирних цілей у зорових трубах геодизичних приладів залежать від максимальних флуктуацій аномальних вертикальних градієнтів температури. Доведено, що у термічно турбулентній атмосфері середня аномальна вертикальна рефракція дорівнює максимальній амплітуді коливань візирних цілей, величина якої прямопропорційна довжині лінії візування. Обгрунтовано можливість прогнозування аномальної вертикальної рефракції за коливаннями візирних цілей. Розроблено основи розрахунків способів та засобів визначення та урахування дії вертикальної рефракції під час вимірювань, які грунтуються на можливості керування лазерним променем за допомогою магніто- та п'єзоелектричних пристроїв, що живляться від фотоелектричних давачів. Встановлено, що роздільна здатність даних засобів відповідає вимогам точності фіксації енергетичної осі лазерного променя.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д234.23 +
Шифр НБУВ: РА323384

Рубрики:

      
15.

Мороз О.М. 
Утворення нових територіально-виробничих форм оптимізації господарства регіону: автореф. дис... д-ра екон. наук: 08.00.05 / О.М. Мороз ; НАН України, Ін-т екон.-прав. дослідж. — Донецьк, 2009. — 35 с. — укp.

Обгрунтовано шляхи вирішення наукової проблеми утворення нових територіально-виробничих форм оптимізації господарства регіону на підставі теоретичних узагальнень, емпіричної перевірки та методичного забезпечення поступального розвитку окремого регіону. Визначено роль, місце та сутність утворення нових територіально-виробничих форм організації господарства регіону на підставі урахування трансформаційних змін територіально-виробничих комплексів та інтеграції малого та середнього підприємництва. Удосконалено типологізацію кластерів на підставі виокремлення факторів потенційної привабливості окремих напрямів. Узагальнено концепцію утворення нових територіально-виробничих форм оптимізації господарства регіону на базі формування кластерних систем. Запропоновано визначення поняття "адаптивний кластер" з урахуванням положень парадигми оптимізації регіонального господарства. Розглянуто методи моделювання регіонального управління на базі кластеризації підприємницької діяльності у регіоні. Класифіковано критерії оптимізації господарства регіону на підставі виділення пріоритетів його розвитку. Удосконалено механізм оцінювання показників економічного та соціального розвитку регіону. Поглиблено систему узагальнень пріоритетного вибору напрямів розвитку підприємництва шляхом інтеграції малих і середніх підприємств на певній території. Запропоновано парадигму розвитку малого та середнього підприємництва на підставі вибору системи потенційних резервів регіонального відтворення. Удосконалено структуру інтелектуального забезпечення розвитку малого та середнього підприємництва у регіоні. Уточнено парадигму соціального результату у сфері підприємництва шляхом розвитку соціальної відповідальності й етики підприємництва. Розроблено концепцію оптимізації господарства регіону, що базується на запроваженні механізму організаційно-економічного регулювання підприємницької діяльності. Удосконалено систему оцінювання динаміки рівня взаємозв'язку та сполучення елементів кластерів, в якій враховано кількість малих і середніх підприємств, обсяг реалізованої продукції (робіт, послуг) та одержаний прибуток. Запропоновано модель адаптивного регіонального кластеру на підставі концепції семи "І" (ініціатива, інновації, інформація, інтеграція, інтерес, інфраструктура, інвестиції), орієнтовану на конкурентоспроможність внутрішніх ресурсів, пріоритетні напрями економічної діяльності регіону та визначення векторів розвитку інфраструктурного забезпечення з метою підвищення рівня життя населення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У049(4УКР)682.919 +
Шифр НБУВ: РА367325

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
16.

Мороз О. Ф. 
Участь бомбезину у регуляції жовчосекреторної функції печінки щурів: автореф. дис. ... канд. біол. наук : 03.00.13 / О. Ф. Мороз ; Київський національний університет ім. Тараса Шевченка. — К., 2009. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*734.26*02 + Е60*734.263*725.13
Шифр НБУВ: РА369246 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
17.

Мороз О. І. 
Формування міжособистісних взаємин дітей на етапі переходу від старшого дошкільного до молодшого шкільного віку ( в умовах навчально-виховного комплексу "школа - дитячий садок"): автореф. дис. ... канд. психол. наук : 19.00.07 / О. І. Мороз ; НАПН України ; Ін-т психології ім. Г.С. Костюка . — К., 2011. — 18 с. — укp.

Розкрито теоретико-методологічні й експериментальні підходи до вивчення даної проблеми, надано теоретичний аналіз ступеня її розробленості в психолого-педагогічній літературі. Запропоновано методичний інструментарій для одержання даних щодо особливостей міжособистісних взаємин у даній віковій групі. Експериментально виявлено особливості взаємин дітей з дорослими й однолітками, розкрито специфіку взаємин хлопчиків і дівчаток, з'ясовано соціально-психологічні та психологічні умови, що впливають на процес формування цих взаємин на етапі переходу від старшого дошкільного до молодшого шкільного віку. Виявлено внутрішні психологічні чинники, які негативно впливають на розвиток конструктивних міжособистісних взаємин дітей з дорослими й однолітками. Запропоновано й апробовано програму оптимізації міжособистісних взаємин дітей на етапі їх адаптації до шкільного життя за умов навчально-виховного комплексу "школа-дитячий садок".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю954.04 + Ю983.401.2 + Ю983.402.1 + Ю952.14
Шифр НБУВ: РА382950 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
18.

Мороз О.Д. 
Формування регіональних логістичних систем: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.05 / О.Д. Мороз ; Луц. нац. техн. ун-т. — Луцьк, 2010. — 17 с. — укp.

Розглянуто теоретико-методичні питання формування регіональних логістичних систем (РЛС). Обгрунтовано передумови їх формування та досліджено суть. Здійснено структуризацію та класифікацію РЛС. Запропоновано методику аналізу та оцінки рівня їх розвитку. Здійснено оцінку логістичного потенціалу та логістизації економіки регіонів України. Проведено групування регіонів України за інтегральним індексом розвитку РЛС. Виявлено напрямки логістичних стратегій розвитку регіону. Запропоновано логістичну інфраструктуру регіону як інструмент реалізації логістичних стратегій його розвитку. Вдосконалено регіональний логістичний менежмент.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)400
Шифр НБУВ: РА373333 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
19.

Корлятович Т. Ю. 
Оптимізація геодезичного моніторингу рівнів води на території Шацького національного природного парку / Т. Ю. Корлятович. — Б.м., 2019 — укp.

Дисертація присвячена моніторингу рівнів поверхневих, ґрунтових та напірних вод на території Шацького національного природного парку та оптимізації для цього геодезичної мережі. Розроблено методику оптимізації висотної геодезичної мережі, критеріями якої є точність та мінімальний час виконання польових робіт. Cконструйовано мобільний водомірний пост та запропоновано методику виміру рівня води за допомогою нього. Розроблено математичну модель зміни рівня води в озері Світязь, яка надає можливість прогнозувати зміну цього рівня на найближчих 10 років.^UThe thesis is devoted to the monitoring of the levels of surface, subterranean and pressure water on the territory of Shatsk national nature park and the optimization of the methods of creating the geodetic network for this purpose. The technique of the optimization of levelling geodetic network has been developed. Its main criteria are the accuracy and minimum time of conducting field operations. The mobile hydrometric station was constructed and the technique of measuring the water level with the use of this station was proposed. The mathematical model of the changes of the water level in the Svitiaz lake was developed, which enables predicting the change of this level for the next 10 years.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
20.

Мороз О. Ю. 
Інформаційна технологія верифікації паралельних часопараметризованих програм інформаційних управляючих систем: автореферат дис. ... д.філософ : 122 / О. Ю. Мороз. — Б.м., 2023 — укp.

Дисертація на здобуття ступеня доктора філософії за спеціальністю 122 – Комп’ютерні науки (Галузь знань 12 – Технічні науки). – Харківський національний університет імені В. Н. Каразіна, Міністерства освіти і науки України, Харків, 2023. Дисертація присвячена верифікації паралельних програм для інформаційних управляючих систем, що є складною та важливою задачею з багатьма проблемами та викликами. Розглядаються особливості процесу верифікації паралельних програм інформаційних управляючих систем. Описані найпоширеніші інструментальні засоби верифікації програм з підтримкою паралельних обчислень. Приділено увагу, що на сьогодні необхідність високої ефективності паралельного програмного забезпечення інформаційних управляючих систем вимагає суттєвого розширення складу факторів, що враховуються при формальній розробці часопараметризованих мультипаралельних програм інформаційних управляючих систем. Акцентовано, що верифікація мультипаралельних часопараметризованих програм має три складові: компіляційна верифікація; декомпіляційна верифікація та семантична верифікація. Компіляційна верифікація забезпечує перевірку синтаксичної та часової коректності формального синтезу структур семантико-числової специфікації, декомпіляційна верифікація забезпечує перевірку логічної еквівалентності синтезованих мультипаралельних програм та текстів вхідних послідовних програм після завершення всіх етапів синтезу, а семантична верифікація полягає у перевірці збігу одиниць вимірювання фізичних величин, отриманих на основі формального синтезу часопараметризованих мультипаралельних програм інформаційних управляючих систем та одиниць вимірювання вхідних та вихідних даних, що задаються користувачами. Сформовано сучасні вимоги до суттєвого розширення складу факторів, що враховуються при формальній розробці часопараметризованих мультипаралельних програм інформаційних управляючих систем. Формулюється задача дисертаційного дослідження, як розробка інформаційної технології верифікації паралельних часопараметризованих програм інформаційних управляючих систем з метою підвищення її ефективності за рахунок застосування компіляційної, декомпіляційної та семантичної верифікації на основі семантико-числових специфікацій. Для вирішення поставленої науково-прикладної задачі вирішено розробити ряд методів, а саме: метод компіляційної верифікації паралельних часопараметризованих програм для інформаційних управляючих систем; метод декомпіляційної верифікації паралельних часопараметризованих програм для інформаційних управляючих систем; метод семантичної верифікації паралельних часопараметризованих програм для інформаційних управляючих систем.Описано етапи розробки методу компіляційної верифікації паралельних програмних засобів інформаційних управляючих систем. Описані існуючі методи паралельної обробки інформації та їх сутність, показано доцільність використання сукупності методів паралельної обробки інформації при розробці паралельного програмного забезпечення інформаційних управляючих систем. Описано сутність декомпіляційної верифікації часопараметризованих програмних засобів інформаційних управляючих систем. Починаючи з аналізу бінарного коду послідовної програми, проводиться його декомпіляція з метою відновлення вхідного коду. Отриманий вхідний код піддається формальній верифікації за допомогою математичних методів. Відбувається доведення коректності програми, перевірка властивостей безпеки, аналіз відповідності вимогам тощо. Аналізуючи вхідний код програми, можна виявити можливі вразливі місця, дефекти або помилки, що можуть впливати на її безпеку та надійність. Також описані етапи постановки задачі декомпіляційної верифікації часопараметризованих паралельних програмних засобів інформаційних управляючих систем. Описано метод семантичної верифікації часопараметризованих мультипаралельних програм, змістовно розглянуті основні етапи методу семантичної верифікації мультипаралельних програм та описано побудову графу, що здійснюється за допомогою засобів візуалізації паралельних апаратно-програмних об’єктів. Представлена концептуальна модель технології верифікації часопараметризованих паралельних програм інформаційних управляючих систем та змістовно описано основні компоненти архітектури технології верифікації. Обрано показники ефективності технології семантико-числової верифікації інформаційних управляючих систем спрямовані на оцінку точності та надійності результатів верифікації. Сукупність отриманих у дисертації нових наукових результатів, позитивна оцінка їхньої достовірності, наукової та практичної значущості дають змогу вважати сформульовану наукову задачу розробки технології верифікації паралельних часопараметризованих програм інформаційних управляючих систем з метою підвищення ефективності верифікації за рахунок застосування компіляційної, декомпіляційної та семантичної верифікації на основі семантико-числових специфікацій, – розв'язаною, а поставлену мету – досягнутою.^UThe dissertation submitted for obtaining the Doctor of Philosophy degree in Technical Science: Speciality 122 – Computer science. V. N Karazin Kharkiv National University, Ministry of Education and Science of Ukraine, Kharkiv, 2023.The dissertation is devoted to the development and verification of parallel programs for information management systems, which is a complex and important task with many problems and challenges. Peculiarities of the processof verification of parallel programs of information management systems. The most common tools for verifying programs with parallel computing support are described. Attention is focused on the fact that today the need for high efficiency of parallel software of information management systems requires a significant expansion of the composition of factors that are taken into account during the formal development of time-parameterized multi-parallel programs of information management systems. It is emphasized that the verification of multi-parallel time-parameterized programs has three components: compilation verification; decompilation verification and semantic verification. Compilation verification provides checking the syntactic and temporal correctness of the formal synthesis of semantic-numerical specification structures. Decompilation verification provides checking the logical equivalence of synthesized multiparallel programs and input sequential program texts after completion of all stages of synthesis. And semantic verification consists in verifying the coincidence of the units of measurement of physical quantities obtained on based on the formal synthesis of time-parameterized multi-parallel information management systems programs and units of measurement of input and output data specified by users. Modern requirements for a significant expansion of the composition of factors taken into account during the formal development of time-parameterized multi-parallel information management systems programs have been formed. The task of the dissertation research is formulated as the development of information technology for the verification of parallel time-parameterized programs of information management systems with the aim of increasing its efficiency due to the application of compilation, decompilation and semantic verification based on semantic-numerical specifications. To solve the scientific and applied problem, it was decided to develop a number of methods, namely: the method of compilation verification of parallel time-parameterized programs for information management systems; method of decompilation verification of parallel time-parameterized programs for information management systems; method of semantic verification of parallel time-parameterized programs for information management systems. The stages of development of the method of compilation verification of parallel software tools of information control systems. It describes the existing methods of parallel information processing and their essence, shows the expediency of using a set of methods of parallel information processing in the development of parallel information management systems software. The stages of setting task of decompilation verification of time-parameterized parallel software tools of information management systems. In particular, it presents the structural scheme of the method of decompilation verification of time-parameterized parallel software tools of information management systems and a detailed description of the procedures that implement the stages of the method.The method of semantic verification of time-parameterized multiparallel programs, reviews the main stages of the method of semantic verification of multiparallel programs meaningfully, and describes the construction of the graph, which is carried out using means of visualization of parallel hardware and software objects. It presents the conceptual model of the verification technology of time-parameterized parallel information management systems programs and describes the main components of the verification technology architecture meaningfully. The structure of the synthesis verifier of graphs is described in more detail. The indicators of the effectiveness of the technology of semantic-numerical verification of information management systems, aimed at assessing the accuracy and reliability of the verification results. The set of new scientific results obtained in the dissertation, a positive assessment of their reliability, scientific and practical significance make it possible to consider the formulated scientific task of developing a technology for the verification of parallel time-parameterized programs of information management systems in order to increase the effectiveness of verification due to the application of compilation, decompilation and semantic verification based on semantic of numerical specifications, is solved, and the set goal is achieved.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського