Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Тематичний інтернет-навігатор (1)Наукова електронна бібліотека (42)Реферативна база даних (1271)Книжкові видання та компакт-диски (1274)Журнали та продовжувані видання (72)
Пошуковий запит: (<.>A=Морозов$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 76
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Морозова А.В. 
Єврейське населення Лівобережної України (друга половина XIX - початок XX ст.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / А.В. Морозова ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2005. — 19 с. — укp.

Досліджено правове становище єврейського населення Лівобережної України у другій половині XIX - на початку XX ст. Відзначено дискримінаційну політику царського уряду щодо місця проживання, пересування та занять окремими видами діяльності та позитивні зрушення у галузі освіти та віросповідання. Проаналізовано демографічні процеси, з'ясовано вплив на них соціальних та економічних факторів. Встановлено причини та проаналізовано наслідки еміграції євреїв. Визначено особливості та основні напрямки інтеграції єврейського населення в економіку регіону - промисловість, торгівлю та сільське господарство. Розглянуто історію утворення, діяльності та занепаду єврейських землеробних колоній Лівобережної України. Висвітлено питання розвитку національно-релігійної, загальної початкової та середньої освіти єврейським загалом регіону. Проаналізовано вплив держави на релігійно-духовне життя євреїв.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР=9Е)5 +
Шифр НБУВ: РА340435

Рубрики:

      
2.

Морозов М.Г. 
Інфекційні кератокон'юнктивіти великої рогатої худоби у господарствах Півдня України: Автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.08 / М.Г. Морозов ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2003. — 20 с. — укp.

Встановлено, що масові кератокон'юнктивіти великої рогатої худоби у господарствах Одещини спричиняють рекетсії (72,3 %), хламідії (33,8 %), диплобацила Моракса (8,0 %) та рідко вірус інфекційного ринотрахеїту (1,4 %). Вивчено мікрофлору кон'юнктивального мішка хворих на кератокон'юнктивіти тварин. Доведено, що до інфекційних кератокон'юнктивітів, які спричиняються рикетсіями, хламідіями та моракселами, на півдні України сприятлива велика рогата худоба усіх вікових груп, але частіше уражується молодняк віком від двох тижнів до одного року. Показано терапевтичну ефективність комплексного лікування телят, хворих на рикетсіозний кератокон'юнктивіт (РК) з використанням ін'єкційного антибіотика егоцину L.A., ретробульбарної новокаїнової блокади ока за В.М.Авроровим і місцевого застосування тетрациклінової очної мазі, а також телят, хворих на РК на стадії виразки рогівки, з використанням ін'єкційних антибіотиків окситетрацикліну-200, егоцину L.A., енроксилу та біостимуляторів - екстракту алоє та мареполіміелу, ретробульбарної новокаїнової блокади ока за В.М.Авроровим та місцевого застосування окситетрациклінової очної мазі. Встановлено, що РК супроводжується чітко вираженою імуносупресією. Доведено доцільність використання біостимуляторів і безпосередньо мареполіміелу для комплексного лікування телят, хворих на РК.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П875.580.33 +
Шифр НБУВ: РА322688

Рубрики:

      
3.

Морозова Н. І. 
Адаптивний розвиток підприємств аптечної торгівлі: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.04 / Н. І. Морозова ; Донец. нац. ун-т економіки і торгівлі ім. М. Туган-Барановського. — Донецьк, 2011. — 19 с. — укp.

Запропоновано імітаційну модель прогнозування інтенсивності потоку клієнтів на основі методів системної динаміки, яка, на відміну від існуючих, дозволяє покращити адаптивні характеристики аптечної мережі. Удосконалено методичні підходи щодо оцінювання результатів формування системи взаємодії суб'єктів фармацевтичного ринку шляхом виділення часового та порівняльного напрямків дослідження. Розроблено діагностичний інструментарій оцінювання політики розвитку аптечної мережі на основі оцінювання кількісних індикаторів функціонування фармацевтичного ринку. Розвинуто структурно-ієрархічний метод прогнозування конкурентоспроможності аптечної мережі шляхом використовування методу аналізу ієрархій, який передбачає ієрархію сфер взаємодії суб'єктів фармацевтичного ринку (акторів). Розглянуто категорію "суб'єкт ринкової взаємодії" як специфічний елемент ринкової системи, що у своїй діяльності постійно впливає на стратегію розвитку інших суб'єктів. Запропоновано методологію адаптивного маркетингу як системи стратегічних заходів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)421.525.1
Шифр НБУВ: РА381822 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Морозова В.О. 
Адміністративна відповідальність за правопорушення проти громадської моралі: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / В.О. Морозова ; Держ. податк. адмін. України. Акад. держ. податк. служби України. — Ірпінь, 2003. — 16 с. — укp.

Проведено аналіз загальнотеоретичних проблем адміністративної відповідальності за посягання на громадську мораль, розкрито поняття та суть даної моралі як об'єкта адміністративно-правової охорони, а також визначено коло правопорушень, що посягають на неї. Вивчено діяльність органів внутрішніх справ як суб'єкта адміністративної діяльності у досліджуваній сфері. Розроблено пропозиції та рекомендації щодо удосконалення чинного законодавства, у тому числі відомчих нормативних актів, що встановлюють відповідальність за правопорушення проти громадської моралі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)072.8 +
Шифр НБУВ: РА323397

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Морозова О.Г. 
Біоенергетичні зміни при хронічних порушеннях мозкового кровообігу: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.15 / О.Г. Морозова ; Харк. ін-т удоскон. лікарів. — Х., 1998. — 33 с. — укp.

На підставі комплексного експериментального, клінічного, біохімічного та інструментального дослідження доведено, що провідною ланкою патогенезу хронічної мозкової дисциркуляції є енергетичний дефіцит, який виникає внаслідок ішемії, тканинної гіпоксії, зниження активності мітохондріальних ферментів і сполучається з мембранною патологією, змінами в оксидантно-антиоксидантній системі та співвідношенні нейромедіаторних амінокислот. Встановлені взаємозв'язки між типом вегетативної регуляції, біоенергетичними, нейрогуморальними показниками та розвитком варіанту церебральної дисциркуляції. Виявлено адаптивні та дезадаптивні щодо розвитку і прогресування хронічної дисциркуляції варіанти вегетативно-біоенергетичних співвідношень. Доведена можливість прогнозування хронічних порушень мозкового кровообігу. Обгрунтована нейропротекторна роль терапії, спрямованої на покращення біоенергетичного гомеостазу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р627.703.0-43

Рубрики:

      
6.

Жаріков А. Ю. 
Бюджетно-податкова політика в умовах економічних перетворень: автореферат дис. ... д.філософ : 072 / А. Ю. Жаріков. — Б.м., 2023 — укp.

Бюджетно-податкова політика як складова державного регулювання економіки спрямована на створення дієвої системи управління фінансовими ресурсами. Виважений підхід щодо бюджетного планування є важливою передумовою ефективної соціально-економічної політики. Формування бюджету заслуговує відповідної уваги виходячи з необхідності підвищення результативності управління державними фінансами в умовах економічних перетворень. Важливим є визначення напрямів розвитку інституційних засад формування бюджетно-податкової політики виходячи із необхідності фінансового забезпечення національної оборони та безпеки, соціального захисту населення, особливого значення набуває ефективність бюджетно-податкових механізмів та інструментів економічного розвитку. З метою посилення впливу фінансової політики держави на суспільний розвиток потрібно вживати заходи, спрямовані на підвищення рівня бюджетної результативності, збалансованості, ефективності видатків бюджету в умовах обмеженості державних фінансових ресурсів. Бюджетно-податкова політика має сприяти розвитку інституційних секторів економіки, підвищенню рівня фінансової стійкості системи державних фінансів. Ефективність функціонування податкової системи певною мірою визначається рівнем поєднання та узгодженості фіскальної та стимулюючої складової. Вагомим завданням податкового регулювання як інструменту впливу на економічні процеси, є встановлення певного оптимального рівня оподаткування та механізму адміністрування податків, що забезпечать поєднання інтересів платників податків та держави. Важливим є планування бюджетних програм та суспільних послуг, які відповідають встановленим пріоритетам держави, та є найбільш ефективними та дієвими, спроможними забезпечувати економічну стійкість у перспективному періоді. Пріоритетними напрямами бюджетної політики країни є посилення відкритості та публічності розміщення державних замовлень, оптимізація системи органів державного управління та об’єктів соціальної інфраструктури, підвищення дієвості системи соціального захисту населення, зниження вагових показників видатків бюджету на обслуговування державного боргу. Бюджетна політика як складова суспільно-економічних відносин полягає у сукупності відповідних форм взаємозалежностей та взаємовпливів інституційних компонентів бюджетного простору та економічного середовища у процесі формування бюджету та використання бюджетних коштів для досягнення стратегічних цілей та основних завдань розвитку суспільства. Наукова новизна одержаних результатів полягає у розкритті сутності формування та реалізації бюджетно-податкової політики в умовах економічних перетворень, яка полягає у системі державного управління фінансово-економічними відносинами виходячи з пріоритетів розвитку суспільства, змін фінансово-економічного середовища, використанні сукупності адаптивних фіскальних інструментів відповідно до економічного стану, що надасть можливість підвищити обгрунтованість бюджетного планування, фінансово-бюджетну результативність в умовах недостатнього рівня податкових надходжень, необхідності динамічної збалансованості видаткової частини бюджету. Удосконалено підходи щодо формування бюджетно-податкової політики у системі соціально-економічного розвитку країни; положення щодо особливостей формування та реалізації пріоритетів бюджетно-податкової політики в умовах економічних перетворень; підходи щодо дієвого використання бюджетно-податкових механізмів як складової фінансово-економічної політики держави. Дістало подальший розвиток положення щодо інституційних засад бюджетно-податкових відносин, що сприятиме результативності суспільно-економічних перетворень; узагальнення та систематизація досвіду формування та здійснення бюджетно-податкової політики у країнах з розвинутою та трансформаційною економікою, що надасть можливість підвищити ефективність управління державними фінансами; підходи до розробки основних напрямів бюджетно-податкової політики у системі фінансово-економічних відносин, що сприятиме забезпеченню дієвого впливу публічних фінансів на економічне середовище.^UBudget and tax policy as a component of state regulation of the economy is aimed at creating an effective system of financial resources management.A balanced approach to budget planning is an important prerequisite for effective social and economic policy. The formation of the budget deserves appropriate attention based on the need to increase the effectiveness of public finance management in the conditions of economic transformations. It is important to determine the direction of development of the institutional foundations of the formation of the budget and tax policy based on the need for financial support of national defense and security, social protection of the population, the effectiveness of budget and tax mechanisms and tools of economic development is of particular importance. In order to strengthen the influence of the state's financial policy on social development, it is necessary to take measures aimed at increasing the level of budget effectiveness, balance, and efficiency of budget expenditures in conditions of limited state financial resources. The budget and tax policy should contribute to the development of institutional sectors of the economy, increase the level of financial stability of the public finance system. The effectiveness of the functioning of the tax system is to some extent determined by the level of combination and coherence of the fiscal and incentive components. An important task of tax regulation as a tool for influencing economic processes is to establish a certain optimal level of taxation and the mechanism of tax administration, which will ensure the combination of the interests of taxpayers and the state. It is important to plan budget programs and public services that meet the established priorities of the state, and are the most effective and efficient, capable of ensuring economic stability in the long-term. The priority areas of the country's budget policy are strengthening the openness and publicity of the placement of state orders,optimizing the system of state administration bodies and social infrastructure facilities, increasing the effectiveness of the social protection system of the population, reducing the weighted indicators of budget expenditures for servicing the state debt. Budgetary policy as a component of socio-economic relations consists of a set of appropriate forms of interdependencies and mutual influences of institutional components of the budget space and the economic environment in the process of budget formation and the use of budget funds to achieve strategic goals and the main tasks of the development of society. In these socio-economic conditions, it is important to determine the priority directions of the budget and tax policy,the implementation of effective financial and budget tools for the socio-economic development of the country. It is important to improve approaches to the effective use of budget and tax mechanisms as a component of the financial and economic policy of the state, the formation of financial and budget policy in the system of the institutional environment of society, the development of the main directions of budget and tax policy in the conditions of economic transformations, strengthening the influence of public finances on economic growth. The scientific novelty of the obtained results lies in the disclosure of the essence of the formation and implementation of the budget and tax policy in the conditions of economic transformations, which consists in the system of state management of financial and economic relations based on the priorities of the development of society, changes in the financial and economic environment, the use of a set of adaptive fiscal instruments in accordance with the economic state that will provide an opportunity to increase the soundness of budget planning, financial and budgetary effectiveness in conditions of insufficient tax revenues, the need for a dynamic balance of the expenditure part of the budget. Approaches to the formation of budget and tax policy in the system of social and economic development of the country have been improved; regulations regarding the specifics of the formation and implementation of budget and tax policy priorities in the conditions of economic transformations; approaches to the effective use of budgetary and tax mechanisms as a component of the state's financial and economic policy. The provisions regarding the institutional foundations of budgetary and tax relations have been further developed, which will contribute to the effectiveness of socio-economic transformations; generalization and systematization of the experience of formation and implementation of budget and tax policy in countries with developed and transformational economies, which will provide an opportunity to increase the efficiency of public finance management; approaches to the development of the main areas of budget and tax policy in the system of financial and economic relations.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
7.

Морозов А. І. 
Віртуозні рухи в українському народно-сценічному танці: витоки, еволюція, сучасні тенденції / А. І. Морозов. — Б.м., 2019 — укp.

У дисертації здійснено комплексний аналіз віртуозних рухів як феномену українського народно-сценічного хореографічного мистецтва. Виявлено витоки, етапи розвитку, специфіку віртуозних рухів у фольклорному танці; продемонстровано роль скоморохів, бандуристів, «мандрівних дяків», цехових музикантів на правах професійних танцівників у процесі ускладнення лексики українського народного танцю; проаналізовано фольклорний танець в інтермедіях на сцені українського шкільного театру. У роботі з'ясовано тенденції розвитку віртуозних рухів у сценічному танці ХІХ – початку ХХ ст.; досліджено основні аспекти віртуозності в народно-сценічній танцювальній культурі радянської доби; наведено хореологічні підходи до розгляду системи психофізичного вдосконалення «Бойовий гопак» як вияву новітніх тенденцій взаємодії хореографічного мистецтва і спорту; окреслено перспективні напрямки подальших наукових студій феномену віртуозності в українському народно-сценічному танці.^UIn the dissertation the complex analysis of virtuoso movements as a phenomenon of Ukrainian folk-stage choreographic art was carried out. The sources, stages of development, specificity of virtuoso movements in folklore dance are revealed; the role of skomorokhs, bandura players, "traveling diacs", workshop musicians on the rights of professional dancers in the process of complicating the vocabulary of Ukrainian folk dance; the folk dance in intermediaries on the stage of the Ukrainian school theater has been analyzed. The work elucidates the tendencies of the development of virtuoso movements in the stage dance of the XIX – early XX centuries; the main aspects of virtuosity in the folk-stage dance culture of Soviet time are studied; choreological approaches to the consideration of the system of psychophysical perfection "Fighting Hopak" as manifestations of the latest trends in the interaction of choreographic art and sports; the perspective directions of further scientific researches of the phenomenon of virtuosity in the Ukrainian folk-stage dance are designated


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія: Транспорт   
8.

Морозов А. В. 
Вдосконалення методів оптимізації кільцевих маршрутів на транспортній мережі: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 01.05.02 / А. В. Морозов ; Харк. нац. ун-т радіоелектрон. — Х., 2010. — 19 с. — укp.

Вперше розроблено математичні моделі для розв'язання (ГЗСЛ) і (КЗСЛ) - гамільтонової та кільцевої задач про сільського листоношу, які розширюють клас задач про листоношу. Модифіковано класичий метод Літтла, запропоновано правила розгалуження та спосіб пошуку нижньої оцінки, які дають можливість застосовувати метод для розв'язання КЗСЛ та інших задач маршрутизації. Вперше запропоновано метод розв'язання КЗСЛ, який розвиває класичний метод Літтла.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О380.221 с11
Шифр НБУВ: РА377713 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
9.

Морозов М.О. 
Виховання віруючих військовослужбовців Прикордонних військ України: Автореф. дис... канд. пед. наук: 20.02.02 / М.О. Морозов ; Нац. акад. Прикордон. військ України ім. Б.Хмельницького. — Хмельницький, 2000. — 18 с. — укp.

Розроблено та науково обгрунтовано форми і методи виховання віруючих військовослужбовців. Виявлено рівні сформованості вміння командирів підрозділів організовувати виховний процес із віруючими військовослужбовцями. Науково обгрунтовано структурну модель даного процесу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ц68,8(4Укр)1-42 + Э29(4УКР)-115.4
Шифр НБУВ: РА310660 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Географічні рубрики:

      
10.

Морозов 
Вплив митної політики на соціально-економічний розвиток українських губерній у складі Російської імперії наприкінці ХІХ - на початку ХХ ст.: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / Олег Вікторович Морозов ; Запорізький держ. ун-т. — Запоріжжя, 2002. — 16 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)52-2 + Х214РОС)52-621.112.038
Шифр НБУВ: РА322864

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
11.

Шевлякова Г. В. 
Вплив розмірних ефектів на характеристики фероелектриків в приладах мікроелектроніки / Г. В. Шевлякова. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертаційна робота присвячена встановленню впливу розмірних ефектів на діелектричні, піроелектричні (ПЕ) та електрокалоричні (ЕК) характеристики сферичних фероелектричних (ФЕ) наночастинок в приладах мікро- на наноелектроніки, таких як ПЕ сенсори та твердотільні охолоджувачі.ФЕ матеріали є незамінними елементами ПЕ сенсорів та ЕК охолоджувачів, які є актуальним для існуючих та інноваційних рішень у галузі безпеки та енергетики. Однак, усі існуючі фероелектрики вимагають значного вдосконалення своїх робочих характеристик, щоб задовольнити сучасні вимоги до передових багатофункціональних пристроїв. Дослідження нанорозмірних фероелектриків є перспективним з точки зору можливості керування властивостями композиту шляхом підбору розміру наночастинок з метою досягнення максимального ЕК відгуку та ПЕ перетворення.Використовуючи теоретичний підхід Ландау-Гінзбурга-Девоншира, аналітично розраховано типові залежності параметрів ПЕ та ЕК перетворення від зовнішнього електричного поля, температури та радіусу для сферичних монодоменних ФЕ наночастинок типу «ядро-оболонка». Розглянута фізична модель відповідає нанокомпозитам з малою концентрацією ФЕ наночастинок. В межах аналітичної моделі з'ясовано, як зміна розміру наночастинок впливає на температуру та поведінку параметрів ПЕ та ЕК перетворення в електричному полі на прикладі наночастинок BaTiO3, вкритих напівпровідниковою оболонкою та поміщених у діелектричний полімер.Показано, що змінюючи розмір частинки можна отримати максимуми ПЕ коефіцієнта і зміни ЕК температури, а також змінювати їхні ширину, величину та знак. Розглянутий розмірний ефект відкриває можливість керування ПЕ та ЕК властивостями ФЕ нанокомпозитів, що може бути важливим для поширення їх застосування у перетворювачах енергії та охолоджувальних системах.Розглянуто вплив ансамблю невзаємодіючих сферичних однодоменних ФЕ наночастинок типу «ядро-оболонка» різного розміру, вбудованих в діелектричну матрицю. Функція розподілу за розмірами цих наночастинок вибирається як усічений розподіл Гауса. Для таких нанокомпозитів обчислено залежності електричної поляризації, зміни ЕК температури, ПЕ та ЕК коефіцієнтів та діелектричної проникності від зовнішнього електричного поля та температури. Проаналізовано залежність перелічених характеристик від параметрів функції розподілу частинок за розміром. Розраховано та проаналізовано залежності ПЕ факторів якості від середнього радіуса наночастинок у композиті. Залежності підтверджують наявність фазового переходу, індукованого розміром наночастинок. Отримані результати відкривають нову можливість керування ПЕ і ЕК параметрами ФЕ нанокомпозитів через параметри розподілу наночастинок за розмірамиcc.Досліджено вплив пружної анізотропії, електрострикції, флексоелектрики та деформації невідповідності на морфологію доменної структури в ФЕ наночастинках типу «ядро-оболонка» сферичної форми. Проведено моделювання скінченних елементів (МСЕ) для багатовісних ФЕ ядер наночастинок, покритих пружно-ізотропною м'якою або пружно-анізотропною жорсткою параелектричною оболонкою, з деформаціями невідповідності. Останні індукуються різницею сталих ґратки ядра та оболонки.Також нами вивчено вплив радіуса ядра на температурну поведінку морфології доменної структури, значення поляризації та температуру фазового переходу, отримано наближені аналітичні вирази для аналізу впливу пружних властивостей оболонки, і деформації невідповідності на фазові діаграми. Фазова діаграма ядра, вкритого пружно-ізотропною м'якою оболонкою, показує відносно невелике, але помітне підвищення температури фазового переходу параелектрик-фероелектрик, викликане флексоелектричним зв'язком, тоді як фазова діаграма для ядра, покритого пружно-анізотропною жорсткою оболонкою виявляє відносно сильний вплив деформації невідповідності. Ефект флексоелектричного зв'язку незначний для жорстких оболонок.Отримані аналітичні результати дозволяють підбирати оптимальні параметри для досягнення високих значень ПЕ коефіцієнту або ЕК зміни температури ансамблю не взаємодіючих наночастинок ядро-оболонка, що важливо для перетворювачів енергії та систем охолодження. ФЕ наночастинки ядро-оболонка, поляризація яких розташована у вихороподібній структурі з різними типами точок Блоха та / або диполярних ядер, є перспективними кандидатами для нанорозмірних польових транзисторів та логічних блоків.^UThe dissertation is devoted to the establishment of the influence of size effects on the dielectric, pyroelectric (PE) and electrocaloric (EC) properties of spherical ferroelectric (FE) nanoparticles in micro- and nanoelectronics devices, such as PE sensors and solid-state coolers.FE materials are essential elements of PE sensors and EC coolers, which are relevant for existing and innovative solutions in the field of safety and energy. However, all existing FEs require significant improvements in their performance to meet modern requirements for advanced multifunction devices. The study of nanosized FEs is promising in terms of the ability to control the properties of the composite by selecting the size of nanoparticles in order to achieve maximum electrosaloric response and PE transformationUsing the Landau-Ginzburg-Devonshire theory in the effective medium approximation, typical dependences of PE and EC transformation parameters on the external electric field, temperature and radius of spherical monodomain FE nanoparticles of the core-shell type are calculated analytically. The considered physical model corresponds to the nanocomposites with low concentration of FE nanoparticles. Within the analytical model, it was found out how the change in nanoparticle size affects the temperature and behavior of the parameters of PE and EC conversion in an electric field on the example of BaTiO3 nanoparticles coated with a semiconductor shell and placed in a dielectric polymer.It is shown that by changing the particle size it is possible to obtain the maxima of the PE coefficient and changes in the EC temperature, as well as to change their width, magnitude and sign. The revealed size effect opens the possibility of controlling the PE and EC properties of FE nanocomposites, which can be important for their advanced applications in energy converters and cooling systems.The influence of an ensemble of non-interacting spherical single-domain FE nanoparticles of the "core-shell" type of different sizes, embedded into the dielectric matrix, is considered. The size distribution function of these nanoparticles is chosen in the form of Gaussian distribution truncated from the minimum to the maximum radius. For such nanocomposites, the dependences of electric polarization, changes in EC temperature, PE and EC coefficients and dielectric permittivity on the external electric field and temperature. The dependence of the listed characteristics on the parameters of the particle size distribution function is analyzed.The dependences of PE quality factors on the average radius of nanoparticles in the composite are calculated and analyzed. The dependences confirm the presence of a size-induced phase transition in nanoparticles. The obtained results open a new possibility of controlling PE and EC parameters of FE nanocomposites through nanoparticle size distribution parameters.The influence of elastic anisotropy, electrostriction, flexoelectricity and mismatch strain on the morphology of the domain structure in spherical FE nanoparticles of the "core-shell" type has been studied. Finite element modeling (FEM) has been performed for multiaxial FE nuclei of nanoparticles coated with an elastically-isotropic soft or elastically-anisotropic rigid paraelectric shell with mismatch strains. The latter are induced by the difference between the constant lattices of the core and the shell.We also studied the influence of the radius of the nucleus on the temperature behavior of the morphology of the domain structure, the polarization value and the phase transition temperature, and obtained approximate analytical expressions for analyzing the influence of elastic properties of the shell and mismatch strain on the phase diagrams. The phase diagram of a core coated with an elastically-isotropic soft shell shows a relatively small but noticeable increase in the temperature of the paraelectric-ferroelectric phase transition caused by flexoelectric coupling, while the phase diagram for a core covered with an elastically-anisotropic rigid shell shows a relatively small changes in the transition temperature. The influence of the flexoelectric effect is negligible for rigid shells.Obtained analytical results allow to select the optimal parameters to achieve high values of PE coefficient or EC temperature change of the ensemble of non-interacting core-shell nanoparticles, which is important for energy converters and cooling systems. FE core-shell nanoparticles, the polarization of which is located in a vortex-like structure with different types of Bloch points and / or dipolar nuclei, are promising candidates for nanosized field-effect transistors and logic blocks.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
12.

Морозов Д.М. 
Геометричне моделювання та дискретизація плоских і просторових об'єктів складної форми з використанням R-функцій: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.01.01 / Д.М. Морозов ; Київ. нац. ун-т буд-ва і архіт. — К., 2006. — 16 с.: рис. — укp.

Розвинуто метод опису геометричних областей складної форми з застосуванням апарату R-функцій, що спрощує побудову та візуалізацію дискретних моделей для геометричних об'єктів некласичної форми. Запропоновано клас простих каркасних геометричних моделей, що поєднується двома основними ознаками, а саме: єдиним формальним описом і автоматичною дискретизацією. Це дозволяє використовувати R-функції як основу в аналітичному конструюванні складних геометричних об'єктів каркасного типу з простих каркасних моделей даного класу, визначених у роботі як "предикатні форми". Розроблено принцип використання предикатних форм для застосування алгебри логіки у каркасних моделях на базі теорії R-функції. Наведено метод використання теорії R-функції для побудови складних геометричних об'єктів з предикатних форм, представлених каркасом. Створено нову програмну систему аналітичного конструювання складних геометричних дискретних моделей, представлених каркасом на базі теорії R-функції для застосування в інженерних розрахунках.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В181.3,0 + Ж2 с116 +
Шифр НБУВ: РА345133

Рубрики:

      
13.

Морозова Г. В. 
Геометричне моделювання траєкторії переміщення фігури на площині серед перешкод з використанням R-функцій: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.01.01 / Г. В. Морозова ; Київ. нац. ун-т буд-ва і архіт. — К., 2011. — 22 с. — укp.

Вперше розроблено спосіб опису прямокутників рівняннями у неявному вигляді за координатами вузлових точок, розташованих на площині в околах їх боків. Подано спосіб розрахунку форми кривої на площині, яка коротким шляхом з'єднала б дві задані точки цієї площини та проходила б поміж фігур-перешкод. Розглянуто спосіб побудови спеціального виду віртуальних потенціальних функцій і знаходження проміжних точок ітерації в процесі руху точки уваги до мінімуму. Запропоновано новий підхід щодо застосування узагальненої віртуальної потенціальної функції до визначення смуги переміщення до заданої точки мобільного робота серед прямокутних перешкод з урахуванням його габаритного кола.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З965.941
Шифр НБУВ: РА384568 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
14.

Сероклин Л. В. 
Державне регулювання концесії в національній економіці / Л. В. Сероклин. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертацію присвячено поглибленню теоретичних положень та розробленню науково-методичних і практичних рекомендацій, спрямованих на вдосконалення державного регулювання розвитку концесійних відносин в Україні для створення передумов забезпечення їх дієвості в сучасних умовах.Узагальнено наукові підходи до розкриття економічної сутності концесії; висвітлено науково-практичні засади реалізації механізму концесії в системі державного регулювання національної економіки. Поглиблено наукове обґрунтування середовище регулювання процесів концесії в національній економіці.З метою виявлення можливостей активізації застосування концесії в національній економіці визначено галузеву специфіку здійснення концесійної діяльності в Україні, розкрито її переваги та можливі ризикові аспекти застосування. Враховуючи узагальнення накопиченого світового досвіду регулювання концесії та правові аспекти регулювання концесійної діяльності в національній економіці, висвітлено напрями можливої їх імплементації у сферу регулювання для забезпечення ефективності використання наявних у країні об'єктів державної та комунальної власності.Запропоновано комплекс практичних рекомендацій щодо вдосконалення регулювання впровадження концесії з позицій національних інтересів. Конкретизовано пропозиції щодо формування моделі оцінювання її доцільності з позицій державного партнера та запровадження економічних стимулів регулювання концесійних відносин у національному господарстві.^UThe dissertation is devoted to deepening of theoretical positions and development of scientific-methodical and practical recommendations directed on improvement of the state regulation of development of concession relations in Ukraine for creation of preconditions of maintenance of their efficiency in modern conditions of development. The author generalizes scientific approaches to the disclosure of the economic essence of the concession; scientific and practical principles of realization of the concession mechanism in the system of state regulation of the national economy are covered.The scientific substantiation of the environment of regulation of concession processes in the national economy is deepened. It is confirmed that in the current conditions prevailing in the national economy there is an urgent need to form new approaches to establishing partnerships between public and private sectors of the economy, as well as state regulation of such partnerships. The content of the practical mechanism of the concession from the standpoint of its investment nature, which is realized through the performance of the concession of the main functions in economic development (organizational and administrative, integration, protection and reproduction). The peculiarities of the formation of the environment of regulation of concession relations in the system of state regulation of the national economy, which is focused on creating favorable conditions for investing in the creation and operation of concession facilities, which is focused on creating favorable conditions for investing in the creation and operation of concession facilities for both Ukrainian and foreign participants, ensuring coordinated interaction between partners on the managerial impact on concession facilities. In order to identify opportunities to intensify the use of concessions in the national economy, the sectoral specifics of concession activities in Ukraine are identified, its advantages and possible risk aspects of application are revealed.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
15.

Морозова С. А. 
Детермінанти інноваційного розвитку економічних систем країн ЄС / С. А. Морозова. — Б.м., 2020 — укp.

Дисертаційну роботу присвячено обґрунтуванню положень системного дослідження закономірностей інноваційного розвитку європейських країн в умовах глобальних трансформацій та визначення на цій основі пріоритетів інноваційного розвитку української економіки у європейському економічному просторі.^UThe thesis is devoted to the substantiation of provisions of systematic research of laws of innovative development of the European countries in the conditions of global transformations and definition on this basis of priorities of innovative development of the Ukrainian economy in the European economic area.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
16.

Морозов Ю.О. 
Динамічні задачі концентрації пружних напружень біля дефектів, що лежать на циліндричних поверхнях: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.02.04 / Ю.О. Морозов ; Одес. держ. ун-т ім. І.І.Мечникова. — О., 1999. — 19 с. — укp.

Дисертацію присвячено двом актуальним проблемам: механіці крихкого руйнування тіл з наявними в них тріщинами і проблемі діагностики наявності таких в тілах. Розроблено новий підхід до дослідження тривимірних динамічних задач концентрації пружних напружень біля дефектів, що лежать на циліндричних поверхнях, оснований на використанні розривних розв'язків. Побудовано розривний розв'язок тривимірних динамічних задач теорії пружності для областей, що містять циліндричні дефекти. Це дозволило задачі концентрації пружних напружень біля циліндричних дефектів зводити до інтегро-диференціальних рівнянь, що було продемонстроване на задачі кручення. Отримано ефективний наближений розв'язок задачі дифракції хвилі кручення на скінченній циліндричній тріщині, а також вказано шлях до її розв'язання в разі напівнескінченної тріщини. Використання неінтегрованих розв'язків і залучення апарату регуляризації розбіжних інтегралів, дозволило розв'язати її статичний аналог. Отримано асимптотичний розв'язок задачі концентрації напружень біля краю напівнескінченної циліндричної тріщини за ударного завантаження її берегів. Побудовано розривний розв'язок тривимірних динамічних задач теорії пружності для півпростору, що містить циліндричні дефекти. Отримано ефективний наближений розв'язок задачі концентрації напружень біля кінцевої циліндричної тріщини, що виходить на межу півпростору.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В251.101.8-8-7,022 + В251.104.03-8-7,022

Рубрики:

      
17.

Морозова О. С. 
Дослідження історії України першої половини ХХ ст. в сучасній польській історіографії: напрямки, концепції, дискусії / О. С. Морозова. — Б.м., 2020 — укp.

Об'єктом дослідження є польська історіографія кінця ХХ – початку ХХІ століття. Предмет дослідження – процес осмислення польськими науковцями ключовихпитань історії України першої половини ХХ ст., діяльність українознавчих інституцій, а також провідні тенденції, закономірності та особливостінагромадження й інтерпретації історичних знань українознавчого характеру. Метою роботи є вивчення, систематизація та аналіз процесу дослідженняісторії України першої половини ХХ ст. й особливостей висвітлення актуальних проблем українського минулого в новітній польській історіографії. Результати дослідження: уперше в українській історіографії здійснено комплексний аналіз процесів дослідження історії України першої половини ХХ ст. у новітній польськійісторіографії, підсумовано основні здобутки, окреслено питання, що потребують подальшого осмислення. Відтворено розвиток новітньої польської україністики в освітніх і наукових інституціях Польщі, виявлено її провідні тенденції й особливості, визначено місце і роль періодики у висвітленні української історії. Вивчено діяльність польських україністів, окреслено актуальні аспекти історії України першої половини ХХ ст. в новітній польській історіографії. Вироблено практичні рекомендації щодо сприяння дослідженню історії України в Польщі. Сфера використання: положення дисертації можуть бути використані у вирішенні проблем, пов'язаних з актуальними питаннями української минувшини; при розробці стратегії подальшого розвитку українсько-польських наукових відносин; у викладацькій і дослідницькій роботі; в дослідженнях з історії України й Польщі, українсько-польських відносин, історіографії, політології, історіософії, методології історії, джерелознавства тощо. Ідеї та теоретичні положення дослідження стануть у нагоді урядовцям, парламентарям, політикам, громадським діячам тощо.^UThe object of the research is the Polish historiography of the late XXth - early XXIth century. The subject of the research is the process of understanding by Polish scientists of key issues in the history of Ukraine in the first half of the XXth century, the activities of Ukrainian studies institutions, as well as leading trends, patterns and features of the accumulation and interpretation of historical knowledge of Ukrainian studies. The aim of the work is to study, systematize and analyze the process of studying the history of Ukraine in the first half of the XXth century. and the peculiarities of covering topical problems of the Ukrainian past in the latest Polish historiography. Results of the research: for the first time in Ukrainian historiography, a comprehensive analysis of the processes of studying the history of Ukraine in the first half of the XXth century has been carried out in the latest Polish historiography, the main achievements are summed up, issues that require further reflection are identified. The development of the latest Polish-Ukrainian studies in educational and scientific institutions of Poland is reproduced, its leading tendencies and features are revealed, the place and role of periodicals in the coverage of Ukrainian history are determined. The activity of Polish Ukrainists is studied, the actual aspects of the history of Ukraine in the first half of the ХХth century are indicated in the latest Polish historiography. Practical recommendations were made to promote the study of the history of Ukraine in Poland. Scope of use: thesis provisions can be used in solving problems related to topical issues of the Ukrainian past; when developing a strategy for the further development of Ukrainian-Polish scientific relations; in teaching and research work; in research on the history of Ukraine and Poland, Ukrainian-Polish relations, historiography, political science, historiosophy, methodology of history, source study and the like. The ideas and theoretical provisions of the study will be useful to officials, parliamentarians, politicians, public figures, etc.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
18.

Морозова М.М. 
Дослідження ефективності використання дискретного перетворення Фур'є в фазометрії: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.11.05 / М.М. Морозова ; Ін-т електродинаміки НАН України. — К., 2010. — 19 с. — укp.

Проаналізовано вимоги, виконання яких дозволяє мінімізувати вплив процедур дискретизації в часі та квантування за рівнем і точність оцінки інформативних параметрів сигналів з використанням методу дискретного перетворення Фур'є (ДПФ). Досліджено вплив гауссової завади на точність вимірювання інформативних параметрів з застосуванням методу ДПФ. Розглянуто механізм субдискретизації гармонічного сигналу для розширення частотного діапазону вимірювань і сформульовано умови його ефективного використання, реалізація яких дозволяє вимірювати малі фазові зсуви сигналів з високою точністю за рахунок множення початкових фаз. Розроблено структури засобів вимірювань, в яких реалізуються методи фазових вимірювань з використанням ДПФ і віртуальний лабораторний практикум, що складається з комплексу робіт для дистанційного навчання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З221.6
Шифр НБУВ: РА371472 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
19.

Морозова С.А. 
Екологічний вимір землеробства в Україні (60 - 80-і рр. ХХ ст.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / С.А. Морозова ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2007. — 20 с. — укp.

На підставі результатів вивчення певних джерел здійснено всебічний аналіз комплексу питань, взаємопов'язаних зі швидким підвищенням техногенного тиску на сільськогосподарські угіддя, насамперед на орні землі за процесу інтенсифікації сільського господарства УРСР у 1960 - 1980-ті рр. Зазначено, що розвиток негативних процесів, які знижували природні відтворювальні можливості грунту та загострювали соціоекологічні проблеми села, були наслідком волюнтаристських рішень вищих органів влади. Розглянуто характер застосування хімічних добрив і пестицидів. Показано негативний вплив безсистемного внесення великих доз хімічних добрив на природні якості грунту. Проаналізовано руйнування структури грунту внаслідок дії на нього надто важких сільгоспмашин. Розкрито характер і процес реалізації гучної кампанії з меліорації. За умов осушення перезволожених земель та у разі будівництва зрошувальних систем продуктивність сільськогосподарських угідь, незважаючи на величезні втрати, не зростала, а навпаки зменшувалась. Показано причини цього явища. Відзначено, що одночасна дія декілько негативних техногенних чинників значною мірою посилює їх деструктивний вплив на природні якості грунтів і здоров'я працюючих на них людей. Наголошено, що сформована за радянських умов суто технократична стратегія розвитку аграрного сектору економіки була принципово непридатною для регулювання складного комплексу економічних, соціальних, екологічних чинників, які виникають у процесі використання природних ресурсів, на чому базується сільське господарство.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)63-232 +
Шифр НБУВ: РА350452

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
20.

Морозова О. С. 
Економіко-експертний механізм зовнішньоекономічної діяльності газотранспортних підприємств / О. С. Морозова. — Б.м., 2019 — укp.

Дисертаційну роботу присвячено вирішенню науково-прикладного завдання поглиблення та розвитку теоретичних положень та практичних рекомендацій щодо формування економіко-експертного механізму зовнішньоекономічної діяльності газотранспортних підприємств.Проведене дослідження епістеміологічних основ економічного механізму підприємства та конкретизовано сутність цієї дефініції, запропоноване авторське трактування дефініції «економіко-експертний механізм». Аналізування сучасного стану функціонування газотранспортних підприємств дозволило визначити основні тенденції організації діяльності на внутрішньому та зовнішньому ринках, а також стратегічних орієнтирів управління системою їх зовнішньоекономічної діяльності. За результатами теоретичного узагальнення встановлено відкритість та еволюційно-інтеграційний характер розвитку системи зовнішньоекономічної діяльності газотранспортного підприємства. Виокремленні ієрархічні рівні регулювання процесу стратегічного управління цією системою. Удосконалено процес управління зовнішньоекономічною діяльністю газотранспортного підприємства на основі комплексного підходу. Запропонований методичний підхід до аналізування конкурентного середовища газотранспортних підприємств та оцінювання їх стратегічних позицій. Сформовано теоретико-методичні основи економіко-експертного механізму зовнішньоекономічної діяльності газотранспортного підприємства. Побудовано карту стейкхолдерів модельного газотранспортного підприємства щодо здійснення зовнішньоекономічних операцій. Сформовано профіль для оцінки потенційного стейкхолдера газотранспортного підприємства, проведено алгоритмізацію такого вибору. Розроблено формалізований методичний підхід до економіко-експертного дослідження операцій за зовнішньоекономічними контрактами газотранспортного підприємства з метою інтеграції в систему контролінгу підприємства для забезпечення економічної безпеки з врахуванням специфіки завдань на кожному етапі управління нею та визначення небезпек їх реалізації. Сформовано етапи розробки та становлення системи контролінгу газотранспортного підприємства з імплементацією економіко-експертних досліджень окремих питань фінансово-господарських операцій , в т.ч. і стосовно зовнішньоекономічної діяльності.^UThe dissertation is devoted to the decision of the scientific and applied task of deepening and development of theoretical positions and practical recommendations regarding the formation of the economic-expert mechanism of foreign economic activity of gas transport enterprises.The research conducted of the epistemological foundations of the economic mechanism of the enterprise was carried out and the essence of this definition was specified. It is noted that the main approach to the disclosure of the content and essence of the economic mechanism is the special purpose, the content and specific ways of functioning: the beginning of the process of economic activity of the enterprise is directly related to the emergence of economic or social interest in the implementation of such activities, which acts as an impetus-activator , which enters into operation the economic mechanism of the enterprise, and influences the expected result of the functioning of such a mechanism.The author's definition of the economic-expert mechanism as an organized ordered set of the main elements of the examination of the economic system of the enterprise's activity is formulated, which, in contrast to the traditional definition of the economic mechanism, in the theoretical aspect is characterized by the purpose, task and subject of expert research, and in practical - the definite structure of the constituent elements of the procedure (receiving information materials, relationships (relationships) between them, the technique of such relationships, legislative-regulatory base (static) and specific technology research management decisions, business transactions, facts, events, processes or activities that are studied (recurrent)) system of controlling on a modern stage of information technology, control technology.The analysis of the current state of functioning of gas transport enterprises with the definition of the main tendencies of organization of activity in the domestic and foreign markets, as well as strategic guidelines for managing their foreign economic activity, has been carried out. The methodology of conducting an economic-expert study of the foreign economic operation (on the example of import operations of components for PJSC «Ukrtransgas») is algorithmic and the sequence of actions of expert economic research on certain issues of financial and economic activity is formed on the example of purchasing equipment from PJSC «Ukrtransgas» from a non-resident.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського