Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (22)Книжкові видання та компакт-диски (17)Журнали та продовжувані видання (3)
Пошуковий запит: (<.>A=Михальчук Н$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 3
Представлено документи з 1 до 3

      
1.

Михальчук Н.І. 
Мала проза Володимира Винниченка: від метафізичного до естетичного: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.01 / Н.І. Михальчук ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2005. — 22 с. — укp.

Вивчено характер структурування метафізичного й естетичного у малій прозі В.Винниченка у контексті модерністських перетворень у літературному процесі кінця XIX - початку XX ст. На підставі аналізу оповідань письменника з'ясовано специфіку та новаторство його художнього мислення, простежено еволюцію відтворення картини світу та свідомості героя. Визначено основні напрями розвитку літературного стилю митця - від кризи метафізичної моделі культури до естетизації буття. Проведено дослідження західноєвропейських філософсько-естетичних концепцій З.Фрейда, Ф.Ніцше, М.Гайдеггера, Г.Маркузе та спроби В.Винниченка щодо переосмислення культури в аспекті "філософії життя" та доведено пріоритетність поняття метафізики в літературному стилі письменника, про що свідчить його переорієнтація на західноєвропейську модель модернізму.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(Ук=4ФРА)-4 Винниченко,В.К. 534 + Ш5(4ФРА=Ук)-4 Винниченко В. 534 +
Шифр НБУВ: РА335566

Рубрики:

      
2.

Михальчук Н.О. 
Психологічні умови ефективності дискусії як форми навчальної роботи (на матеріалі курсу "Світова література"): Автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.07 / Н.О. Михальчук ; АПН України; Ін-т психології ім. Г.С.Костюка. — К., 2001. — 16 с. — укp.

Розкрито основні умови ефективності дискурсії як форми навчальної роботи на уроках світової літератури. Обгрунтовано принципи організації навчальної дискурсії, відповідні головним засадам гуманізації шкільної освіти. Визначено критерії ефективності навчальної дискурсії: рівень знань школярів з предмета "Світова література"; рівень оволодіння вміннями та навичками, необхідними для вичення світової літератури; рівень оволодіння досвідом творчої діяльності; ставлення до навчальних дискурсій; рівень ініціативності учнів; рівень оригінальності думок і суджень школярів; рівень розвитку мислительних операцій учнів; рівень обгрунтованості висловлених думок школярів. Проаналізовано особливості формальної структури діалогу підлітків і зміст смислових зв'язків між послідовним висловлюванням учнів, спрямованість їх висловлювань. Виділено групи прийомів, за допомогою яких можна обгрунтувати власну точку зору - змістовні та незмістовні. Внаслідок проведеного аналізу встановлено основні психологічні умови, які впливають на ефективність навчальної роботи - активізацію, завдяки відповідним діям вчителя, мислення школярів, вдосконалення їх мислительних операцій, розвиток критичного ставлення до власної точки зору та думок інших учнів і вчителя, здатність зрозуміти та усвідомлювати висловлення партнерів у спілкуванні, обгрунтовувати власні судження, задавати питання, формулювати сумніви, вносити власні ідеї та пропозиції, виправляти висловлювання інших учасників дискусії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч421.252.13 + Ч421.314
Шифр НБУВ: РА314239 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Михальчук Н.М. 
Судово-медичні критерії загальних ознак загиблої особи за структурною організацією під'язикової кістки: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.25 / Н.М. Михальчук ; Київ. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Досліджено проблему ідентифікації загальних ознак (видової належності, віку, статі, краніотипу, форми обличчя) невідомої особи за анатомічними, рентгенографічними, рентгенограм-метричними, мікроскопічними характеристиками під'язикової кістки (К) та її остеохондреальних з'єднань. Проведено анатомічне дослідження під'язикових кісток людини та деяких свійських тварин (корови, свині, собаки) та розроблено адекватні критерії видової та статевої належності кісткових рештків. За результатами рентгенограм-метричних досліджень ПК визначено факторні критерії диференціації їх статевої належності. На підставі одно- та багатомірного статистичного аналізу рентгенограм-метричних параметрів під'язикової кістки запропоновано методику визначення сомато-, краніометричних параметрів, сомато-, краніотипу та форми обличчя з застосуванням регресійних рівнянь. Базуючись на даних рентгенографічного та гістологічного досліджень ПК та її остеохондріальних з'єднань, визначено достовірні критерії їх вікової градації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р811.55 + Х893.9(4УКР)413.1 +
Шифр НБУВ: РА340402

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського