Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (90)Книжкові видання та компакт-диски (78)Журнали та продовжувані видання (2)
Пошуковий запит: (<.>A=Михайлова О$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 9
Представлено документи з 1 до 9

      
Категорія: Біологічні науки   
1.

Михайлова О.Б. 
Біологія представників родини Morchellaceae (Sacc.) Eckbl. в культурі: автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.21 / О.Б. Михайлова ; НАН України, Ін-т ботаніки ім. М.Г.Холодного. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено біологічні властивості представників родини Morchellaceae Sacc. Eckbl. (Ascomycota) за різних умов культивування. Вивчено 30 штамів 11-ти видів: Disciotis venosa (Pers.) Bond., Morchella angusticeps Peck., M. crassipes (Vent.) Pers., M. conica Pers., M. esculenta (L.) Pers., M. elata Fr., M. semilibera D C., M. spongiola Boud., M. steppicola Zer. Дані культури виділено на території України та одержано з інших колекцій (Ізраїлю, Німеччини, США, Франції). Визначено радіальну швидкість росту вегетативного міцелію, встановлено залежність даного показника від складу агаризованих живильних середовищ і температури інкубації. Описано морфологію колоній досліджених видів на всіх використаних середовищах і визначено такі, які сприяють формуванню склероціїв. Вперше з використанням кольорових якісних реакцій виявлено ферменти вуглецевого, азотного та ліпідного метаболізму й окисно-відновні процеси, визначено специфічність прояву даних реакцій у різних видів. Встановлено вплив світла різної довжини хвилі на ріст, морфологію та біосинтетичну активність вегетативного міцелію. Вперше з застосуванням сканувальної електронної мікроскопії встановлено мікроморфологічні характеристики вегетативного міцелію досліджених видів. Одержано нові відомості про наявність у них нестатевих спороношень та інших мікроструктур. На рідких живильних середовищах виявлено джерела вуглецевого й азотного живлення, встановлено значення кислотності середовища (pH), сприятливі для росту вететативного міцелію. Досліджено динаміку росту та синтезу екзополісахаридів за умов глибинного культивування. Запропоновано склад живильного середовища з глюкозою, пептоном і дріжджовим екстрактом, яке забезпечує вихід сухої маси міцелію до 17-ти г/л на 7-му добу культивування. За комплексом ознак відібрано штами цінних їстівних видів з лікувальними властивостями - Morchella conica 1737 і M. esculenta 1755.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е521.552.3*33 в764 + П241.928-2 в764 +
Шифр НБУВ: РА362143

Рубрики:

      
2.

Михайлова О.С. 
Організаційно-економічні та соціальні передумови формування та розвитку кооперативів: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.04 / О.С. Михайлова ; Дніпропетр. держ. аграр. ун-т. — Д., 2007. — 20 с. — укp.

Розглянуто теоретичні засади функціонування кооперативів, досліджено їх економічні, організаційні та соціальні ознаки. Висвітлено різні види класифікації кооперативів та проведено економіко-історичне оцінювання розвитку кооперативного руху. Проаналізовано діяльність виробничих кооперативів Полтавщини. Визначено ефективність функціонування, результативність господарювання й основні перешкоди, що стримують розвиток агропромислового комплексу України. Розглянуто основні показники діяльності обслуговувальних кооперативів і фермерських господарств як їх структурних одиниць. Удосконалено процес побудови обслуговувального кооперативу. Висвітлено принцип "неприбутковості". Проаналізовано основні напрями формування кооперативних структур у регіоні. Визначено напрямок розвитку аграрних формувань району - побудову ефективних організаційних структур за принципами кооперації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)321.8 +
Шифр НБУВ: РА354828

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Михайлова О.В. 
Поетика камерно-вокальної лірики Франсіса Пуленка: автореф. дис... канд. мистецтвознав.: 17.00.03 / О.В. Михайлова ; Харк. держ. ун-т мистец. ім. І.П.Котляревського. — Х., 2009. — 19 с. — укp.

Досліджено поетику камерно-вокальної лірики Ф.Пуленка. Розкрито властивості вокальної мелодії та фортепіанного супроводу, їх співвідношення та рольові функції відповідно до характеру поетичних образів і стильової своєрідності поетичної мови. Простежено зв'язок вокальних творів Ф.Пуленка з корінням національної музичної культури, зокрема з традицією французської chanson. Виявлено принципи циклізації вокальних мініатюр композитора. Розглянуто динаміку авторських художніх прийомів у контексті індивідуального поетичного стилю. Запропоновано нову періодизацію вокальних творів, створених Ф.Пуленком для голосу та фортепіано. Результати проведеного дослідження можуть бути використані в навчальних курсах "Історія світової музичної культури", "Аналіз музичних творів", "Історія і теорія музичного виконавства", а також для професійної підготовки музикознавців, композиторів, музичних критиків і виконавців у класах камерного співу та концертмейстерської майстерності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ313(4ФРА)6-81 Пуленк Ф. + Щ314.043-3(4ФРА)6-81 Пуленк Ф. + Щ310.17 +
Шифр НБУВ: РА366959

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
4.

Михайлова О.В. 
Просте речення в давньоанглійській мові: синтаксичний, семантичний, когнітивний та комунікативний аспекти: автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.04 / О.В. Михайлова ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2007. — 20 с. — укp.

Здійснено аналіз синтаксичних, семантичних, когнітивно-граматичних і комунікативно-функціональних характеристик простого речення за їх взаємодії у мові давньоанглійського періоду з застосуванням традиційного, генеративного, когнітивного та комунікативного методів. Установлено синтаксичні та семантично-рольові властивості конституентів, жанрово зумовлені типи комунікативного устрою простих речень і виокремлено ментальні схеми, за якими вони моделюються. Просте давньоанглійське речення виявляється системою взаємопов'язаних аспектів, де варіювання базових словопорядків OV/VO зазнає впливу когнітивно-граматичних (ментальні схеми речення), структурно-семантичних (аргументно-предикатні структури та їх лексико-семантичне наповнення) і комунікативно-функціональних чинників (тема-рематичні конфігурації речення у прозі різних жанрів).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.21-022.2 +
Шифр НБУВ: РА354158

Рубрики:

      
5.

Михайлова О.Ю. 
Психологічні особливості морального виховання глухих і слабочуючих дітей старшого дошкільного та молодшого шкільного віку: Автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.08 / О.Ю. Михайлова ; Ін-т дефектології АПН України. — К., 2000. — 20 с. — укp.

Уточнено особливості формування та розвитку взаємин дітей із вадами слуху, які полягають у способах невербальної діагностики зовнішніх інформативно обмежених проявів на основі зорового сприймання та тлумачення ситуації, а також симтоматичних проявів поведінки людини. Розроблено компенсаторні засоби формування гуманістичних взаємин через гру шляхом включення дитини у рольові функцію та перспективу. Виявлено динаміку становлення гуманістичних відносин глухих, туговухих дітей, а також виділено критерії, рівні розвитку та типи взаємин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч432.1 + Ю948.22-734-3
Шифр НБУВ: РА310340 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Михайлова О.С. 
Соціокультурне виховання майбутніх учителів у процесі вивчення гуманітарних дисциплін: автореф. дис. ... канд. пед. наук : 13.00.07 / О.С. Михайлова ; Дрогоб. держ. пед. ун-т ім. І.Франка. — Дрогобич, 2010. — 20 с. — укp.

Обгрунтовано й експериментально перевірено модель соціокультурного виховання майбутніх вчителів у процесі вивчення гуманітарних дисциплін, визначено умови та чинники її реалізації. Систематизовано базовий категорійно-понятійний апарат. Визначено зміст, форми та методи соціокультурного виховання. Висвітлено теорію та практику соціокультурного виховання за умов ВНЗ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч489.511.352
Шифр НБУВ: РА375126 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Михайлова О.О. 
Шизофренія з епілептичною схильністю (клінічні, соціальні та генетичні аспекти): Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.16 / О.О. Михайлова ; Укр. наук.-дослід. ін-т соц. і суд. психіатрії та наркології. — К., 2003. — 19 с. — укp.

Встановлено, що у хворих на шизофренію з епілептичною схильністю підвищена частота спадкоємної обтяженості епілепсією та епілептоїдних включень у преморбіді, несприятливий перебіг психозу, а також збільшена частота правопорушень і аутоагресивних дій. Зауважено, що відзначені характеристики виявлялися частіше в хворих на шизофренію з епілептичною схильністю, що скоїли небезпечні дії, у порівнянні з хворими на шизофренію, що таких дій не скоїли. У хворих на шизофренію з епілептичною схильністю, які скоювали суспільно небезпечні дії, в порівняні з такими, які їх не скоювали, в преморбіді переважали шизоепілептоідні та епілептоідні типи акцентуацій особистості. Захворювання в них проявлялось у більш ранньому віці, переважав безперервний перебіг, спостерігались низькі показники освіти та сімейного стану.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р645.090-3 +
Шифр НБУВ: РА325214

Рубрики:

      
8.

Михайлова О. Г. 
Комунікації у публічному управлінні та адмініструванні: стратегічний аспект: автореферат дис. ... д.філософ : 281 / О. Г. Михайлова. — Б.м., 2023 — укp.

Дисертацію присвячено обґрунтуванню теоретико-методологічних засад і практичних рекомендацій щодо застосування стратегічного підходу у побудові комунікацій у публічному управлінні та адмініструванні. На основі аналізу наукових джерел запропоновано комунікаційну модель для органів публічної влади в умовах невизначеності яка складається із чотирьох фаз: передкризової, початкової, кризової, посткризової. Така модель комунікації в умовах невизначеності дозволить органам публічної влади передбачати інформаційні потреби громадськості, зацікавлених сторін та ЗМІ, для їх успішної взаємодії. Кожна фаза має унікальні інформаційні та комунікаційні рішення, і тривалість кризи впливатиме на інтенсивність та зміст комунікації в умовах ризику. Обґрунтовано, що для реалізації цієї моделі, зокрема, і для розробки і реалізації комунікаційних стратегій в цілому в Україні сьогодні існує проблема підготовки фахівців з окремих складових стратегічних комунікацій (публічна дипломатія, інформаційно-психологічні операції, військово-громадські зв’язки тощо) і, що не менш важливо, фахівців, здатних розробляти плани комунікаційних стратегій та ефективно їх реалізовувати. Останнє потребує достатньо глибоких знань не лише специфіки кожного окремого елемента стратегічних комунікацій, а й публічного управління загалом, механізмів координації державних інституцій, уміння налагоджувати ефективні відносини з недержавними акторами.^UThe dissertation is devoted to the substantiation of theoretical and methodological principles and practical recommendations for the use of a strategic approach in the construction of communications in public management and administration. Based on the results of the dissertation research, the theoretical and methodological principles of communication and the communication process in public management and administration were summarized, the meaning of the concepts “communication in public management”, “communication process in public management” was clarified, and the author's interpretation of the concept of “communication strategies in public management” was proposed. The analysis of modern approaches to communication and communicative activity provided an opportunity to confirm that communication in public management and administration should be considered primarily with the use of technological, process approaches, as well as through the prism of activity as such (activity approach) and its system (including a number of elements of communication models of management, political communication, psychological communication, manipulation) taking into account legislative acts and internal organizational activities


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
9.

Картушинська А. В. 
Особливості психологічного здоров’я жінок репродуктивного віку: автореферат дис. ... д.філософ : 053 / А. В. Картушинська. — Б.м., 2023 — укp.

Дисертаційна робота присвячена вивченню особливостей психологічного здоров’я жінок репродуктивного віку.У дисертації здійснено теоретичний аналіз та емпіричне дослідження особливостей психологічного здоров’я жінок репродуктивного віку.Теоретично обґрунтовано та експериментально апробовано програму психологічного супроводу при репродуктивних порушеннях у жінок. Теоретично обґрунтовано психологічні аспекти здоров’я жінок репродуктивного віку, зокрема проблеми материнства та психосоматичні порушення репродуктивної сфери жінок. Здійснено дотичний аналіз дефініцій кола досліджуваної проблеми: «здоров’я», «репродуктивне здоров’я», «фертильність», «жінки репродуктивного віку», «соматичне (фізичне) здоров’я», «безпліддя», «психічне здоровꞌя», «психологічне здоров’я», «психологічне здоров’я жінок репродуктивного віку» тощо. Зазначено, що на противагу фертильності (репродуктивності), постає проблема безпліддя – нездатність навіть здорового чи відносно здорового / нездорового фізично жіночого організму давати потомство. Психологічне здоров’я жінокрепродуктивного віку визначено як стан їхнього душевного благополуччя на засадах сформованості інтелектуальних, емоційних та соціальних складників структури особистості, що конкретизуються адекватністю саморегулятивної поведінки та діяльності у контексті продовження потомства.^UThe dissertation is devoted to the study of the psychological health of women of reproductive age.The dissertation includes a theoretical analysis and an empirical study of the psychological health of women of reproductive age. The program of psychological support for reproductive disorders in women has been theoretically substantiated and experimentally tested.The psychological aspects of the health of women of reproductive age are theoretically substantiated, in particular the problems of motherhood and psychosomatic disorders of the reproductive sphere of women. A tangential analysis of the definitions of the scope of the investigated problem was carried out: "health", "reproductive health", "fertility", "women of reproductive age", "somatic (physical)health", "infertility", "mental health", "psychological health" ", "psychological health of women of reproductive age", etc. It is noted that in contrast to fertility (reproducibility), the problem of infertility arises - the inability of even a healthy or relatively healthy / physically unhealthy female organism to give birth. The psychological health of women of reproductive age is defined as the state of theirmental well-being based on the formation of intellectual, emotional and social components of the personality structure, which are specified by the adequacy of selfregulatory behavior and activities in the context of procreation.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського