Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Реферативна база даних (151)Книжкові видання та компакт-диски (115)Журнали та продовжувані видання (14)
Пошуковий запит: (<.>A=Мартинюк В$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 17
Представлено документи з 1 до 17

      
Категорія: Біологічні науки   
1.

Мартинюк В.С. 
Вплив магнітних полів наднизької частоти на організм людини і тварин: автореф. дис... д-ра біол. наук: 03.00.02 / В.С. Мартинюк ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2008. — 44 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*716-633.3 + Е70*716-633.3 +
Шифр НБУВ: РА356322

Рубрики:

      
2.

Мартинюк В.Ф. 
Закономірності будови сполучнотканинних утворів селезінки людини та її судин в хірургічному аспекті: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.01 / В.Ф. Мартинюк ; Терноп. держ. мед. акад. ім. І.Горбачевського. — Тернопіль, 1998. — 18 с. — укp.

Дисертацію присвячено дослідженню закономірностей будови сполучнотканинних утворів селезінки людини та її судин в хірургічному аспекті. Проведено анатомічне, макромікроскопічне препарування, контрастна рентгенографія, рентгеногістотопографічне, гістотопографічне, гістологічне, гістохімічне дослідження селезінки людини. Встановлено, що форма селезінки в процесі онтогенезу підлягає різним змінам, які відбуваються у напрямку від широкої форми до більш вузької та довгої. Отримані нові дані про дольову, сегментарну, часточкову будову селезінки, дані про сполучнотканинну строму органа, включаючи капсулу, загальні піхвові оболонки судин, сполучнотканинні внутрішньоорганні тяжі (трабекули), ретикуліновий каркас паренхіми, що складають єдину систему у морфологічному відношенні з судинами. Виявлено тісний взаємозв'язок між формою селезінки та характером розташування елементів судинної ніжки в ділянці воріт. Встановлено взаємозв'язок між зовнішньою сегментарною будовою органу і напрямком внутрішньоорганних міждольових і міжсегментарних малосудинних полів. Отримані дані можуть бути основою для проведення органозберігаючих операцій на селезінці.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.465.808

      
3.

Мартинюк В.А. 
Застосування відеоторакоскопічних операцій при спонтанному пневмотораксі: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.03 / В.А. Мартинюк ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2001. — 19 с. — укp.

Досліджено проблему відеоторакоскопічних операцій у хворих на спонтанний пневмоторакс з метою підвищення ефективності та радикальності лікування хвороби. Розроблено види відеоторакоскопічних операцій, їх алгоритми й методики удосконалення, які дозволяють значно збільшити ефективність оперативного лікування хворих на спонтанний пневмоторакс, зменшити терміни лікування та реабілітації останніх. Відзначено, що кількість рецидивів спонтанного пневмотораксу у разі відеоторакоскопічних операцій значно знизилась (більш, ніж удвічі у порівнянні з даними світової літератури) завдяки використанню оригінальних методик огляду органів плевральної порожнини й оперативної техніки. Доведено значну перевагу відеоторакоскопічних операцій над торакоскопічними та торакотомними втручаннями. Хоча кількість рецидивів спонтанного пневмотораксу у випадку відкритих втручань є нижчою, ніж після відеоторакоскопічних операцій, але останні переважають їх за скороченням строків больового синдрому, а також швидшим відновленням функції зовнішнього дихання та реабілітації хворих.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р412.402 + Р457.365.230.86
Шифр НБУВ: РА313486 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Мартинюк В.П. 
Інституційні зміни у сфері господарювання та їх вплив на показники економічної безпеки: Автореф. дис... канд. екон. наук: 21.04.01 / В.П. Мартинюк ; Нац. ін-т стратег. дослідж., Нац. ін-т пробл. міжнар. безпеки. — К., 2002. — 20 с. — укp.

Розглянуто теоретичні, методичні та прикладні питання оцінки стабілізаційних рішень організаційно-економічного характеру, спрямованих на досягнення прийнятого рівня індикаторів економічної безпеки держави. Вивчено стан складових економічної безпеки, досліджено взаємозв'язки між чинниками, що виводять ситуацію за межі порогових значень. Наведено модель та інтегральні показники для оцінки економічної безпеки основних сфер життєдіяльності. Проаналізовано вплив зміни показників окремих суб'єктів господарювання, в яких відбулися інституційні зміни, на індикатори економічної безпеки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)0-99 + У9(4Укр3)0-99
Шифр НБУВ: РА317670 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Мартинюк В.М. 
Інституціональні механізми інвестиційної діяльності в умовах ринкової трансформації: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.01.01 / В.М. Мартинюк ; Харк. нац. ун-т. — Х., 2003. — 18 с. — укp.

Проаналізовано практику інвестиційного розвитку України та інших постсоціалістичних держав, а також систематизовано та узагальнено погляди українських і закордонних економістів. Розкрито зміст інституціонального механізму інвестиційної діяльності як сукупності загальних, особливих і специфічних інститутів, що забезпечують оптимізацію тимчасових переваг суб'єктів, активну інвестиційну позицію суб'єктів господарської системи у формі інвестиційного статусу. Зроблено висновок, що інвестиційні процеси в перехідній економіці сприяють такому важливому комплексному інституціональному ефекту як формування консолідованого конкурентного соціального середовища. Охарактеризовано зв'язок між політикою інституціональних запозичень та інвестиційними процесами за умов соціально-економічної модернізації та реферування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-56
Шифр НБУВ: РА327031

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
6.

Мартинюк В. О. 
Ландшафтознавчо-лімнологічний аналіз Волинського Полісся в межах Рівненської області: автореф. дис. ... канд. геогр. наук : 11.00.01 / В. О. Мартинюк ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2010. — 21 с. — укp.

Розкрито теоретичні основи ландшафтознавчо-лімнологічного аналізу, зокрема, історію розвитку ландшафтознавчо-лімнологічних досліджень, концепцію ландшафтознавчо-лімнологічного аналізу, сутність та особливості геокомплексів "озеро-водозбір". Розроблено методику ландшафтознавчо-лімнологічного аналізу. Проаналізовано генезис і розвиток ландшафтів Волинського Полісся в межах Рівненщини. Виокремлено типові ландшафтні місцевості у структурі фізико-географічних районів, а також проведено ландшафтометричне оцінювання геокомплексів індивідуальних ландшафтів. Оцінено озерні ресурси у структурі поверхневих вод ландшафтів території дослідження. Показано генезис озерних улоговин, проведено морфометричний аналіз і класифікацію озер, висвітлено гідрологічні та гідрохімічні особливості озерних водойм. Наведено карти ландшафтної структуру природно-аквальних комплексів (ПАК) озер і природно-територіальних комплексів (ПТК) водозборів. Виявлено специфіку взаємозв'язків і функціонування у геокомплексах "озеро-водозбір". Запропоновано основні напрями раціонального використання й охорони озер території дослідження.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д829(45УКР3-4ВОЛ)081
Шифр НБУВ: РА375777 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Мартинюк В.В. 
Мікроелектронні магнітні частотні перетворювачі: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.05 / В.В. Мартинюк ; Вінниц. нац. техн. ун-т. — Вінниця, 2007. — 17 с. — укp.

Розроблено новий клас мікроелектронних магнітних перетворювачів з частотним виходом на основі напівпровідникових структур з від'ємним опором, принцип яких базується на функціональній залежності реактивних транзисторних структур з від'ємним опором від впливу магнітної індукції, що дає змогу виготовити конкурентоспроможні зразки цієї продукції. Розроблено теоретичні підходи щодо створення мікроелектронних перетворювачів магнітної індукції з частотним виходом з чутливими біполярними та МДН-транзисторними структурами й одержано залежності активної та реактивної складових повного вихідного опору. Доведено, що ці залежності можна використати для створення нового класу мікроелектронних магнітних частотних перетворювачів з поліпшеними метрологічними й економічними показниками. Розроблено математичні моделі частотних мікроелектронних перетворювачів магнітної індукції, які враховують вплив магнітної індукції на елементи нелінійних еквівалентних схем перетворювачів, що дозволило одержати рівняння чутливості та функції перетворення магнітної індукції у частоту. Розроблено прикладні програми для моделювання та розрахунків характеристик розроблених перетворювачів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З264.536 +
Шифр НБУВ: РА352261

Рубрики:

      
8.

Мартинюк В. Л. 
Обгрунтування технологічного процесу та параметрів робочих органів картоплесаджалки з порційним внесенням добрив: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.05.11 / В. Л. Мартинюк ; Львів. нац. аграр. ун-т. — Л., 2011. — 21 с.: рис. — укp.

Обгрунтовано структуру операцій процесу садіння картоплі з одночасним порційним просторово-орієнтованим внесенням добрив. Теоретично досліджено роботу механізмів порційного внесення добрив, садіння картоплі та синхронізації операцій, обгрунтовано параметри його важелів і пружини. Досліджено рух добрив під час відкривання вихідного отвору тукопроводу та обгрунтовано параметри роботи розподільного конуса. Надано рекомендації щодо кінематичного режиму роботи агрегата, які забезпечують підвищення ефективності удобрення картоплі. Проведено польові випробування експериментального зразка пристрою для пропорційного внесення добрив та визначено економічний ефект від його використання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П072.429-35
Шифр НБУВ: РА380155 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
9.

Мартинюк В.Б. 
Оптимізація лікування первинного гнійного осередку та корекція синдрому ендогенної інтоксикації у хворих сепсисом: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.03 / В.Б. Мартинюк ; Запоріз. держ. ін-т удосконалення лікарів. — Запоріжжя, 2003. — 20 с. — укp.

Удосконалено оптимізовану програму місцевого лікування первинного осередку інфекції у хворих на сепсис за допомогою нових комбінованих препаратів на гідрофільній основі, розроблених в Україні. Установлено залежність тяжкості синдрому ендогенної інтоксикації від розмірів та розповсюдження первинного осередку інфекції та рівня бактеріального обсіменіння тканин у ньому. Об'єктивізовано критерії важкості ендотоксикозу в зазначених хворих. Патогенетично обгрунтовано використання об'єктивних маркерів ендотоксикозу для визначення об'єму та ефективності детоксикаційної терапії. Визначено кореляцію між оцінкою стану хворих на сепсис за модифікованою бальною системою APACHE-II та оцінкою за допомогою об'єктивних маркерів ендотоксикозу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р456.14-52 +
Шифр НБУВ: РА327405

Рубрики:

      
10.

Мартинюк В.М. 
Підвищення конкурентоспроможності продукції молочного скотарства: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.04 / В.М. Мартинюк ; Львів. нац. аграр. ун-т. — Л., 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено теоретико-методологічні та прикладні аспекти формування конкурентоспроможності продукції молочного скотарства. Визначено її основні чинники, розподілені на сприятливі та несприятливі. Проведено класифікацію видів конкурентоспроможності та сільськогосподарської продукції, зокрема молока. Розглянуто методологічні засади оцінювання конкурентоспроможності продукції молочного скотарства. Оцінено структурно-динамічні тенденції розвитку даної сфери сільського господарства. Проаналізовано зміни у чисельності поголів'я великої рогатої худоби, обсягах та ефективності виробництва даної продукції. Здійснено аналіз її конкурентоспроможності у сільськогосподарських підприємствах Львівщини та виявлено основні чинники, які її зумовлюють. Визначено особливості формування попиту та пропозиції на регіональнму ринку молока. Обгрунтовано основні складові системи ефективного функціонування та регулювання конкурентоспроможності продукції молочного скотарства. Розроблено шляхи покращання інноваційної діяльності як чинники формування конкурентних переваг продукції молочного скотарства. Запропоновано напрями поглиблення кооперації та інтеграції виробництва як ефективних інструментів підвищення конкурентоспроможності молока.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)325.250.0-451.51-82-13 +
Шифр НБУВ: РА357808

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Мартинюк В.О. 
Принцип абсурдного в організації художнього простору драматичних творів Миколи Куліша: автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.06 / В.О. Мартинюк ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2009. — 23 с. — укp.

Досліджено проблеми естетики та поетики абсурдного. Грунтуючись на традиційному терміні "театр (драма) абсурду", що позначає конкретне явище в історії драматургії, запропоновано поняття "абсурду" як чинник теоретичного осмислення особливого типу літератури - літератури з елементами абсурдного. Здійснено пошук літературної ідентичності драматургії, заснованої на принципі абсурдного, яку відмежовано від філософії екзистенціалізму. Розглянуто різні стратегії концептуалізації поняття "абсурду" у європейському літературознавстві та запропоновано концепцію, яка вписує це поняття в коло базових естетичних категорій "трагічного", "комічного" та "трагікомічного". Показано існування особливого естетичного ефекту, який знаходиться поза межами зазначених категорій, описує характерні особливості поетики творів, які спричиняють такий ефект, та пояснює його механізм у семіотичному контексті. Як зразок драматургії, яка базується на принципі абсурдного, розглянуто п'єси М. Куліша та відзначено особливості, які вирізняють реалізацію принципу абсурдного у творах українського драматурга на тлі класичного західноєвропейського театру абсурду.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш401.16 + Ш5(4УКР)6-4 Куліш М.Г.536 +
Шифр НБУВ: РА364047

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
12.

Мартинюк В.К. 
Християнство в структурі поетичного мислення Павла Тичини (ранній період творчості): автореф. дис. ... канд. філол. наук : 10.01.01 / В.К. Мартинюк ; Прикарпат. нац. ун-т ім. В.Стефаника. — Івано-Франківськ, 2010. — 20 с. — укp.

Досліджено християнську складову поетичного мислення П. Тичини періоду 1906 - 1929 рр. Розглянуто релігійну українську поезію першої чверті XX ст., яка вибудовує широкий контекст ранньої творчості поета. Доведено роль інсайту у формуванні художнього простору П. Тичини цього періоду з його естетико-змістовими категоріями Бога, людини, життя, смерті, майбуття. У контексті Святого Письма інтерпретовано біблійні образи художньої системи раннього періоду творчості митця, їх опозиції й євангельські мотиви молитви, віри, розп'яття, відречення, які загалом є підтвердженням впливу християнства на мислення поета.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4УКР)6-4Тичина П. Г. 535
Шифр НБУВ: РА374873 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
13.

Мартинюк В.М. 
Ціннісні орієнтації військовослужбовців Збройних Сил України (соціально-філософський аналіз): Автореф. дис... канд. філософ. наук: 09.00.03 / В.М. Мартинюк ; Харк. ун-т Повітр. Сил ім. І.Кожедуба. — Х., 2006. — 19 с. — укp.

Удосконалено соціально-філософську рефлексію цінностей військовослужбовців Збройних Сил України. Проаналізовано суть, здійснено класифікацію та визначено основні функції їх ціннісних орієнтацій. Розглянуто систему детермінант досліджених орієнтацій військовослужбовців за умов трансформаційних процесів. Виявлено систему протиріч та проаналізовано тенденції системи даних орієнтацій військовослужбовців за умов зміни парадигми світосприйняття. Доведено об'єктивну необхідність та досліджено механізм формування ціннісних орієнтацій військовослужбовців за умов соціальної трансформації суспільства, реформування та розвитку Збройних Сил України. Обгрунтовано напрямки діяльності щодо оптимізації процесу цього формування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*622.221 + Ц4,8(4УКР)243.0 +
Шифр НБУВ: РА341857

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
14.

Длугопольська Т. І. 
Фінансування соціальних видатків крізь призму забезпечення соціальної безпеки держави / Т. І. Длугопольська. — Б.м., 2019 — укp.

Об'єкт – процес забезпечення економічної безпеки держави в її соціальному вимірі.Мета – наукове обґрунтування теоретичних засад та практичних рекомендацій щодо побудови моделі фінансування соціальних видатків в контексті становлення інституту соціальної безпеки як складової економічної безпеки держави.Методи – наукової абстракції; індукції та дедукції; узагальнення; порівняльного аналізу та синтезу; статистичний; економіко-математичного моделювання; кореляційно-регресійного аналізу; систематизації; аналогії; анкетування. Результати дослідження полягають в обґрунтуванні теоретико-методичних положень та практичних рекомендацій, спрямованих на модернізацію моделі фінансування соціальних видатків в контексті становлення інституту соціальної безпеки як складової економічної безпеки держави. Новизна полягає в: удосконаленні моделі оцінки впливу індикаторів економічної безпеки держави в її соціальному вимірі на загальні індекси соціального розвитку національної економіки у контексті виокремлення напрямів соціально-економічної політики на перспективу; поглибленні науково-методичних засад побудови комплексної моделі оцінки впливу соціальних видатків на індикатори суспільного добробуту, а також системи забезпечення добробуту населення шляхом залучення держави та інших секторів економіки до безпекових питань, що базуються на їх синергетичній відповідальності за стан економічної та соціальної безпеки держави; обґрунтуванні науково-методичних підходів до аналізу зв'язків між соціальними видатками та ключовими індикаторами розвитку економічних систем, а також формуванні показників оцінки добробуту суспільства (соціальні, економічні та екологічні); доповненні Методичних рекомендацій стосовно оцінки соціальної безпеки держави додатковими індикаторами (очікувана тривалість життя при народженні; ефективність урядування; контроль над корупцією; коефіцієнт міграційного приросту); систематизації ключових проблем у безпекових питаннях на основі проведеного опитування стратифікованої вибірки респондентів щодо стану економічної та соціальної безпеки, що дозволило сформувати рекомендації із підвищення якості фінансування соціальних видатків; обґрунтуванні підходів до оцінки чинників впливу на інтеграцію ВПО у приймаючі громади в контексті їх соціального захисту та забезпечення економічної безпеки; розробці напрямів підвищення ефективності фінансування соціальних видатків в контексті пріоритетів зниження диференціації населення за рівнем доходу.Впроваджено у діяльність Тернопільського міського територіального центру соціального обслуговування населення (надання соціальних послуг) Тернопільської міської ради, ВГО “Поруч”, ПАТ “Волиньгаз”, Черкаського державного технологічного університету, Тернопільського національного економічного університету. Сфера використання – діяльність Міністерства соціальної політики України, Міністерства з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України^UThe object of research is the process of ensuring the state economic security in its social dimension.The aim is scientific substantiation of theoretical foundations and practical recommendations on the construction the model of social expenditures financing in the context of social security institute establishment as a component of the state economic security.The methods: scientific abstraction; induction and deduction; generalization; comparative analysis and synthesis; statistical; economic and mathematical modeling; correlation-regression analysis; systematization; analogy; questionnaire. The results of the research consist of substantiation of theoretical and methodological provisions and practical recommendations aimed at modernizing the model of financing social expenditures in the context of the social security institute establishment as a component of the state economic security. The novelty of research consists of: improvement of the model for assessing the impact of indicators of state economic security on its social dimension on the general indices of the social development of the national economy, in the context of identifying the directions of socio-economic policy for the future; the deepening of the scientific and methodological principles of constructing a comprehensive model for assessing the impact of social expenditures on indicators of social welfare, as well as the system of ensuring population welfare by involving the state and other sectors of the economy in security issues based on their synergy responsibility for the conditions of economic and social security of the state; substantiation of scientific and methodological approaches to the analysis of the links between social expenditures and key indicators of the development of economic systems, as well as the formation of indicators for assessing the welfare of society (social, economic and environmental); addition of Methodological recommendations concerning the assessment of social security of the state by additional indicators (expected life expectancy at birth; government effectiveness; corruption control; migration rate); systematization of key problems in security issues on the basis of a survey of a stratified sample of respondents regarding the conditions of economic and social security, which allowed to formulate recommendations for improving the quality of financing social expenditures; substantiation of approaches to assessing the impact factors on the integration of IDP into receiving communities in the context of their social protection and ensuring economic security; development of directions for improving the efficiency of financing social expenditures in the context of priorities for reducing the differentiation of the population by income.The findings of the research were implemented into practical activity of Ternopil territorial center of population's social services (provision of social services) of Ternopil city council, NGO “Poruch”, PuAT “Volyngaz”, Cherkasy State Technological University, and Ternopil National Economic University.The sphere of use is the activity of the Ministry of Social Policy of Ukraine, the Ministry of the Temporary Occupied Territories and Internally Displaced Persons of Ukraine.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
15.

Мартинюк В. А. 
Природні об'єкти та природні ресурси як об'єкти цивільних прав. / В. А. Мартинюк. — Б.м., 2020 — укp.

У дисертації представлене комплексне дослідження теоретичних і практичних основ правового режиму природних об'єктів та природних ресурсів як об'єктів цивільних прав, сформульовані пропозиції щодо вдосконалення законодавства України в частині правового регулювання речових та зобов'язальних відносин, об'єктами яких є природні об'єкти та природні ресурси.На основі аналізу категорій «природний об'єкт» та «природний ресурс» обґрунтовується доцільність використання поняття «природні об'єкти та природні ресурси» як єдиного об'єкту цивільних прав. Природні ресурси, позначаючи корисні, споживчі характеристики відповідних частин природного середовища, не існують поза межами цього середовища, його складових – вод, земель, лісів, надр. Природні об'єкти виступають просторовим базисом для природних ресурсів та нерозривно з ними пов'язані.Проаналізовано доктринальну правову літературу та зазначено, що екологічне і цивільне право оперують різними об'єктами, адже на відміну від екологічного права, об'єктом цивільного права можуть бути лише відособлені природні об'єкти, обмежені і чітко визначені в просторі. Дискретністю в повній мірі характеризуються земельні ділянки, водні об'єкти (озера, ставки), лісові ділянки, об'єкти тваринного світу, водні біоресурси. Вони і підпадають під правовий режим об'єктів цивільного права.Визначено авторське поняття «природні об'єкти та природні ресурси як об'єкти цивільних прав» як функціонально і просторово відмежовані, індивідуально визначені, відособлені, юридично ідентифіковані частини чи компоненти навколишнього природного середовища, здатні задовольняти потреби учасників правовідносин, щодо яких можуть виникати цивільні права і обов'язки. Їх ознаками виступають: здатність задовольняти потреби суб'єктів цивільних правовідносин – матеріальні та нематеріальні; дискретність, яка визначається через фізичні (місцезнаходження, розміри, межі) та юридичні (кадастровий облік) ознаки; системність, а саме: інтегрованість правової ідеї про об'єкти прав в систему основних категорій права, а, по-друге, – системний зв'язок з іншими об'єктами; «юридична прив'язка» – нормативно гарантована можливість правового закріплення їх за суб'єктами цивільного права.^UThe dissertation presents a comprehensive study of the theoretical and practical foundations of the legal regime of natural objects and natural resources as objects of civil rights, formulates proposals for improving the legislation of Ukraine in terms of the legal regulation of property and obligation relations, the objects of which are natural objects and natural resources.Analysis of the categories “natural object” and “natural resource” provides the basis for substantiating the validity of using the concepts of “natural objects and natural resources” as the single object of civil rights. Natural resources, denoting the useful consumer characteristics of certain parts of the environment, do not exist outside the environment and its components — waters, lands, forests, subsoil. Natural objects constitute the spatial basis for natural resources and are inextricably linked to them.Based on the analysis of doctrinal legal literature, it is noted that environmental and civil law have different objects, since unlike environmental law, civil law is applicable only to isolated natural objects, limited and clearly defined in space. Discretion is a distinctive characteristic of land plots, water bodies (lakes, ponds), forest plots, wildlife objects, aquatic bioresources. They fall under the legal regime of objects of civil law.“Natural objects and natural resources as objects of civil rights” are defined by the author as functionally and spatially delimited, individually designated, isolated, legally identified parts or components of the environment capable of meeting the needs of participants in legal relations who have civil rights and obligations. Their features are: the ability to meet the needs of subjects of civil law — tangible and intangible; discreteness, determined by physical (location, size, boundaries) and legal (cadastral register) features; systematicity, namely: integration of the legal regime of objects of rights into the system of the basic categories of law, and, secondly, a systemic relationship with other objects; “legal binding” — a normatively guaranteed opportunity of their legal linkage to subjects of civil law.It is established that natural objects and natural resources from the perspective of the civil law category “object of civil rights” belong to things. In the context of the division of things into immovable and movable, most natural objects and natural resources belong to real estate. It is concluded that natural objects located on the land plot cannot be considered as separate immovable things and independent objects of civil rights; their separate civil turnover is impossible.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
16.

Волотко Л. О. 
Клініко-катамнестичне дослідження розвитку дітей з перинатальним гіпоксично-ішемічним ураженням центральної нервової системи, яке ускладнилось інфекційним процесом / Л. О. Волотко. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертаційна робота присвячена удосконаленню ранньої діагностики виникнення інфекційного процесу (менінгіт) у дітей з перинатальним гіпоксично-ішемічним ураженням центральної нервової системи шляхом визначення прогностично значимих параметрів та факторів, що впливають на них.^UThe thesis focuses on ameliorating the early detection of infection (meningitis) emergence in children with perinatal hypoxic-ischemic central nervous system injury by determining important diagnostic parameters, predictor variables and factors in them.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
17.

Мартинюк В. В. 
Педагогічні умови формування національної ідентичності студентської молоді в закладах вищої педагогічної освіти у позааудиторній роботі / В. В. Мартинюк. — Б.м., 2022 — укp.

У дисертації вперше обґрунтовано педагогічні умови формування національної ідентичності студентської молоді в закладах вищої педагогічної освіти у позааудиторній роботі (усвідомлення майбутніми педагогами значущості та потреби у формуванні національної ідентичності; створення у закладі вищої освіти національно-патріотичного середовища для формування національної ідентичності студентської молоді; активізація національно-патріотичної діяльності студентської молоді у позааудиторній виховній роботі). Розроблено та апробовано модель формування національної ідентичності студентської молоді в закладах вищої педагогічної освіти у позааудиторній роботі, яка містить наступні блоки: цільовий (мета, завдання), методологічний (підходи, принципи, функції), змістовий (педагогічні умови ефективності формування національної ідентичності студентської молоді у позааудиторній роботі), процесуальний (форми, методи, засоби, види діяльності) і діагностично-результативний (критерії, рівні, результати).Розкрито компоненти, критерії, показники та рівні формування національної ідентичності студентської молоді в закладах вищої педагогічної освіти у позааудиторній роботі. Компоненти: мотиваційно-ціннісний (потреба в інтеріоризації системи духовно-моральних, культурних, національних цінностей, мотиви); когнітивний (знання з історії української культури нашого народу, національно-патріотична самовідомість); емоційно-почуттєвий (почуття любові до Батьківщини, повага до свого народу, відчуття національно-духовного зв’язку з ним); практичний (готовність відстоювати інтереси своєї країни, діяти на її благо, захищати їх тощо). Критерії: мотиваційно-ціннісний (формування у студентів мотивації до організації освітньо-дозвіллєвої діяльності), когнітивний (розуміння атрибутів держави, прав і обов’язків), емоційно-почуттєвий (ціннісне ставлення до Батьківщини, діяльність спрямована на збереження історичної пам’яті свого краю тощо) та практичний (суб’єкт-суб’єктна взаємодія як основа патріотичних звичок). Показники: усвідомлення цінності особистості, її неповторності; добра, справедливості, толерантності, праці; власної майбутньої професії педагога; глибина професійних та особистісних знань, здатність студентів до їх інтеграції для здійснення майбутньої професійної діяльності та життєдіяльності; глибина вираження національно-патріотичних почуттів до України, до свого народу; повнота переживань краси нашої рідної природи, видатних пам’яток минулого, творів сучасного і народного мистецтва; прояв співчуття, толерантності у ставленні до батьків, рідних, викладачів, наставників, колег по навчанню, старших; системність, ґрунтовність професійних умінь, їх взаємопов’язаність з особистісними якостями, спрямованість на високу продуктивність майбутньої професійної діяльності; оптимальний рівень розвиненості вмінь у науково-дослідній, дослідницькій, пізнавальній, волонтерській, патріотичній роботі.^UThe dissertation substantiates for the first time the pedagogical conditions of formation of student’s youth national identity in institutions of higher pedagogical education in extracurricular work (awareness by future teachers of the importance and need for the formation of national identity; creation of a national-patriotic envirоnment in the institutiоn оf higher educatiоn fоr the fоrmatiоn оf the natiоnal identity оf student yоuth; activatiоn оf natiоnal patriоtic activity оf student yоuth in extracurricular educatiоnal wоrk). A mоdel оf the fоrmatiоn оf the natiоnal identity оf student’s yоuth in institutiоns оf higher pedagоgical educatiоn in extracurricular wоrk was develоped and tested, which cоntains the fоllоwing blоcks: target (gоal, task), methоdоlоgical (apprоaches, principles, functions), content (pedagogical conditions for the effectiveness of the formation of the national identity of student youth in extracurricular work), procedural (forms, methods, means, types of activities) and diagnostic-resultative (criteria, levels, results). The components, criteria, indicators and levels of formation of the national identity of student youth in institutions of higher pedagogical education in extracurricular work are revealed. Components: motivational and valuable (the need to internalize the system of spiritual and moral, cultural, national and universal values, motives); cognitive (knowledge of the cultural history of our people, patriotic consciousness); emotional-sensual (feeling of love for the Motherland, moral responsibility before it, respect to people, feeling of a spiritual connection with them); practical (willingness to act for the benefit of our country, defend its interests, protect them, etc.). Criteria: motivational and valuable (formation of studentsʼ motivation to organize educational and leisure activities), cognitive (understanding of the attributes of the state, rights and duties), emotional and sensitive (valuable attitude to the Motherland, activity is aimed at preserving the historical memory of the region etc.) and practical (subject-subject interaction as the basis of patriotic habits). Indicators: awareness of the value of the individual, its uniqueness; goodness, justice, tolerance, work; own future profession of a teacher; depth of professional and personal knowledge, studentsʼ ability to integrate them for future professional activities and life activities; depth of expression of patriotic feelings towards Ukraine, towards its people; the fullness of experiencing the beauty of native nature, outstanding monuments of the past, works of folk and modern art; manifestation of empathy, tolerance in relation to parents, relatives, fellow students, teachers, elders; systematicity, thoroughness of professional skills, their interrelationship with personal qualities, focus on high productivity of future professional activity; optimal level of development of skills in cognitive, research, volunteer, patriotic work.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського