Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (8)Реферативна база даних (292)Книжкові видання та компакт-диски (126)Журнали та продовжувані видання (21)
Пошуковий запит: (<.>A=Макаров В$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 7
Представлено документи з 1 до 7

      
1.

Макаров В.В. 
Використання мініінвазивних хірургічних технологій у лікуванні хворих з гнійними захворюваннями плеври (клініко-експериментальне дослідження): автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.03 / В.В. Макаров ; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2009. — 36 с. — укp.

Експериментально вивчено особливості морфологічних змін плевральних зрощень в залежності від терміну захворювання та можливість використання протеолізу, спрямованого на зменшення фіброзуючих спайкових процесів у плевральній порожнині, та використання сублевральної антибактеріальної терапії у хворих з гострою емпіємою плеври. Удосконалено діагностичні засоби у хворих з гострою емпіємою плеври шляхом впровадження ультразвукового дослідження (УЗД) органів грудної порожнини. Розроблено та застосовано в клінічній практиці методику дозованої коагуляції плевральних зрощень, що зменшило кількість ускладнень, пов'язаних з ушкоджувальною дією електрокоагуляції на поряд розташовані тканини у хворих з гострою та хронічною емпіємою плеври. Впроваджено етапне лікування хворих з хронічною емпіємою плеври з використанням етапної часткової таракоскопічної декортикації легені та методики дренування "порожнини через порожнину".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.365.230.14 +
Шифр НБУВ: РА365656

Рубрики:

      
2.

Макаров В.Б. 
Медична реабілітація хворих із застарілими переломами та переломовивихами дистального відділу кісток передпліччя: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.21 / В.Б. Макаров ; Ін-т патології хребта та суглобів ім. М.І.Ситенка АМН України. — Х., 2004. — 20 с.: табл. — укp.

На підставі аналізу медико-експертної документації запропоновано методичні підходи щодо визначення причин інвалідності в Україні внаслідок застарілих ушкоджень кісток передпліччя та визначено основні напрямки зниження показників інвалідності осіб з даною патологією. Розроблено нові критерії якості медичної реабілітації хворих залежно від клініко-рентгенологічних проявів наслідків травм кісток передпліччя в дистальному відділі, які узагальнюють основні анатомо-функціональні порушення та дозволяють більш об'єктивно визначити якість проведеного лікування. Створено диференційовані типові індивідуальні програми реабілітації хворих з застарілими переломами та переломовивихами кісток передпліччя в дистальному відділі, які спрямовані на максимально раннє відновлення або компенсацію порушених функцій ушкодженого передпліччя та кисті. Удосконалено способи лікування досліджуваної патології, які дозволяють забезпечити ранню мобілізацію променево-зап'ясткового суглоба з одночасним підвищенням первинної стабільності фіксації фрагментів кісток.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.198.45-5 +
Шифр НБУВ: РА330397

Рубрики:

      
Категорія: Транспорт   
3.

Макаров В. А. 
Наукові основи поліпшення курсової стійкості руху легкового автомобіля: автореф. дис. ... д-ра техн. наук : 05.22.02 / В. А. Макаров ; Нац. трансп. ун-т. — К., 2011. — 38 с. — укp.

Наведено теоретичне узагальнення наукових положень і методи, які дозволяють формувати функціональну курсову стійкість руху (КСР) легкового автомобіля (ЛА) за проектування АТЗ та його шин, а також під час експлуатації автомобіля, що забезпечує вирішення важливої прикладної проблеми підвищення безпеки руху АТЗ. Створено математичні моделі (MM) механічного руху ЛА. Встановлено, що для процесів дослідження та покращання КСР, в цілому, достатньо використовувати "велосипедну" MM, але обов'язково слід ураховувати взаємовплив бічних та поздовжніх сил. Запропоновано використання ММ для синтезу показників КСР ЛА, а також для аналізу означених показників за прогнозування КСР АТЗ, що експлуатуються. Надано методики діагностування та прогнозування КСР ЛА. Розроблено нові концептуальні принципи, моделі та методи, які дозволяють описати стаціонарний рух ЛА.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О335.52-014
Шифр НБУВ: РА379362 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Макаров В.В. 
Особливості хірургічного лікування хворих на гострі виразки та ерозії шлунка, ускладнені кровотечею, з урахуванням порушень імунітету: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.03 / В.В. Макаров ; Харк. держ. мед. ун-т. — Х., 2002. — 19 с. — укp.

Визначено ступінь деструкції клітин шлунка в зоні гострого ушкодження залежно від характеру та обсягу крововтрати. Досліджено особливості імунологічних змін залежно від обсягу крововтрати у даної категорії хворих. Запропоновано метод корекції вторинного імунодефіциту з використанням нового імуномодулятора біоглобіну (П. N 31867 А). З використанням шкали бальних оцінок розроблено способ прогнозування виникнення гострих виразок і ерозій шлунка, ускладнених кровотечею, з урахуванням змін клінічних і лабораторних показників у хворих, прооперованих на органах черевної порожнини, визначено шляхи профілактики захворювання. Наведено спосіб оперативного втручання з використанням органозберігаючої методики, що враховує ультраструктурні зміни в зоні ушкодження.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.465.204.6
Шифр НБУВ: РА317884 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Макаров В. О. 
Підвищення продуктивності тягодуттьового обладнання котельних установок на основі нових критеріїв проектування: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.14.14 / В. О. Макаров ; Одес. держ. акад. буд-ва та архіт. — О., 2010. — 17 с. — укp.

Запропоновано й експериментально обгрунтовано новий додатковий критерій проектування аеродинамічних систем - забезпечення мінімальних опорів проточних частин тягодуттьових машин та аеродинамічних систем. Розроблено уніфіковані математичні моделі геометрії вставок-лекал для заміщення дисипативних зон у "коліні 90°" та у вхідному патрубку вентиляторів і димососів. Вдосконалено методику розрахунку параметрів роботи аеродинамічних систем в рамках поля межового напору вентилятора у вигляді трьох напірних характеристик. Запропоновано уніфікований стенд для випробувань аеродинамічних машин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З370.2-525-01
Шифр НБУВ: РА373679 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Макаров В.О. 
Резервне джерело змінної напруги для живлення відповідальних споживачів: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.09.12 / В.О. Макаров ; Нац. техн. ун-т "Харк. політехн. ін-т". — Х., 2009. — 22 с. — укp.

Розвинуто теорію резервних джерел змінної напруги, що мають високі динамічні властивості та покращану електромагнітну сумісність з джерелами живлення та навантаженням та застосовуються для живлення відповідальних споживачів. Запропоновано структуру резервного джерела, що забезпечує електромагнітну сумісність з мережею живлення та навантаженням. Досліджено електромагнітні процеси в інверторі напруги з LC-фільтром і нелінійним навантаженням. Розроблено теоретичні положення визначення параметрів вихідного LC-фільтра інвертора напруги. Одержано аналітичну залежність потужності втрат від частоти комутатора. Запропоноваоно методику визначення частоти широтно-імпульсної модуляції та точок комутації інвертора напруги. Запропоновано спосіб кервування перетворювачем постійної напруги, використання якого дозволяє покращити його електомагнітну сумісність з джерелом постійного струму. Розроблено методи й алгоритми керування перетворювачем, які дають змогу покращити електромагнітну сумісність з мережею живлення та навантаженням. Розроблено комп'ютері моделі, що уможливлюють дослідження електромагнітних процесів у системі перетворювач - навантаження. Розроблено лабораторний макет резервного джерела змінної напруги, за допомогою якого перевірено та підтверджено одержані аналітичні вирази та результати застосування запропонованих методик і алгоритмів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З264.534-01 +
Шифр НБУВ: РА364847

Рубрики:

      
7.

Макаров В. Б. 
Хірургічне лікування переломів проксимального відділу плечової кістки (експериментально-клінічне дослідження): автореферат дис. ... д. мед. н. : 14.01.21 / В. Б. Макаров. — Б.м., 2024 — укp.

Дисертація присвячена вирішенню проблеми хірургічного лікування переломів проксимального відділу плечової кістки, у тому числі в осіб похилого і старечого віку з остеопорозом.В експериментах на щурах доведено: високу остеоінтеграцію пористого полілактиду, надрукованого на 3D принтері, не залежно від структури кісткової тканини (компактна чи губчаста); біосумісність, високі адгезивні та остеоінтегративні якості алмазоподібних вуглецевих покриттів, нанесених на сталеві імплантати з фільтрованих потоків вакуумно-дугової плазми; що 3D-імплантати з шорсткою поверхнею і макропористою структурою, є біосумісними, але мають різні остеоінтегративні якості, за індексом остеоінтеграції та відносною площею новоутвореної кісткової тканини імплантати з пористого танталу і макропористого титану через 3 міс. не відрізнялися.За допомогою методу скінченних елементів доведено поліпшення жорсткості фіксації трифрагментарного перелому ПВПК після накісткового металоостеосинтезу за умов використання пористих імплантатів із полілактиду. Визначено, що технічні особливості авторського реверсивного тотального ендопротеза дозволяють отримати достатню площу контакту зі зменшенням максимальних і мінімальних напружень на контактних поверхнях.Упроваджено в клінічну практику: використання пористих 3D-імплантатів із полілактиду; вдосконалений реверсивний ендопротез з елементами із трабекулярного титану та різними поліпшеними парами тертя; нові алмазоподібні вуглецеві покриття для пар тертя штучних ендопротезів; диференційований підхід до вибору методу лікування пацієнтів із переломами проксимального відділу плечової кістки 11-B, 11-С за класифікацією AO/OTA. Це покращило результати хірургічного лікування пацієнтів даної категорії.^UThis dissertation aims to improve the treatment of proximal humerus fractures, including in elderly and senile persons with osteoporosis.In experiments on rats, it was proven the high osteointegration of 3D-printed porous polylactide, independent of the structure of the bone (lamellar or trabecular); biocompatibility, the high adhesive and osteointegrative properties of diamond-like carbon coating, applied onto the steel implants using vacuum arc plasm; that 3D-printed implants with rough surface and macroporous structures, prepared from Ti6Al4V titanium powder are biocompatible, even though they have different osteointegrative properties; the index of osteointegration and relative bone formation area did not differ significantly between the macroporous tantalum and the macroporous titanium after 3 months.Using finite element analysis, it was shown that there is an improvement in the rigidity of fixation of three-part proximal humerus fractures after external plate osteosynthesis with porous polylactide implants. It was determined that the technical features of the original reverse total endoprosthesis result in a larger contact area which decreases the maximal and minimal strain on the contact section of the endoprosthesis.Into clinical practice have been introduced: 3D-printed porous polylactide implants; the original reverse endoprosthesis with elements of trabecular titanium and improved friction pairs; diamond-like carbon coating for endoprosthesis friction pairs; the differentiated approach to selecting methods of surgical treatment of patients with proximal humerus fractures, which considers AO/OTA classification and cortical index. All this made it possible to improve the results of the surgical treatment of patients with proximal humerus fractures classified 11-B, 11-С by AO/OTA.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського