Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (43)Книжкові видання та компакт-диски (33)Журнали та продовжувані видання (3)
Пошуковий запит: (<.>A=Мазур Л$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 4
Представлено документи з 1 до 4

      
1.

Мазур Л.М. 
Синтез і дослідження нових поліуретанів, створення композицій на їх основі як носіїв лікарських речовин: автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.06 / Л.М. Мазур ; НАН України. Ін-т хімії високомолекуляр. сполук. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Створено нові полімерні матеріали з пролонгованою антинаркотичною та протизапальною дією. Проведено хімічну модифікацію поліуретанової матриці кополімером N-вінілпіролідону з вініловим спиртом і синтезовано новий біосумісний гідрофільний блок-кополіуретан як полімерний носій лікарських речовин. Вперше проведено іммобілізацію протизапального лікарського препарату "Амізон" на поліуретановому носії за рахунок хімічних та фізичних зв'язків. Наведено результати фізико-хімічних, фізико-механічних та біологічних досліджень одержаних полімерних матеріалів, модифікованих лікарським препаратом "Амізон". Визначено вплив вмісту кополімеру N-вінілпіролідону з вініловим спиртом на динаміку вивільнення лікарських речовин і процеси біодеструкції in vitro. З'ясовано, що поєднання фізико-хімічних властивостей полімерного носія та способу іммобілізації амізону дає можливість регулювати швидкість виходу лікарського препарату до навколишнього водного середовища. Виявлено, що збільшення гідрофільності полімерної матриці за рахунок введення блоків кополімеру N-вінілпіролідону з вініловим спиртом у структуру поліуретанової матриці обумовлює більш повний вихід лікарського препарату до модельного середовища. На підставі результатів гістологічних досліджень встановлено біосумісність одержаних полімерних матеріалів з іммобілізованим амізоном, показано перспективи їх використання в медичній практиці. Створено нові гідрофільні поліуретанові композиції шляхом модифікації полімерної матриці полівінілпіролідоном та антинаркотичним препаратом антаксоном. Здійснено токсикологічні досліження нових біологічно активних полімерних матеріалів антинаркотичної дії, наведено рекомендації щодо їх подальших клінічних випробувань та використання як імплантатів для лікування наркотичної залежності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г722.41-4 + Л719.96:Р +
Шифр НБУВ: РА353971

Рубрики:

      
2.

Мазур Л.П. 
Типи дисліпідемій та їх корекція вобензимом і кверцетином у хворих на цукровий діабет, поєднаний зі стеатогепатитом: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.02 / Л.П. Мазур ; Івано-Франків. держ. мед. ун-т. — Івано-Франківськ, 2007. — 19 с. — укp.

Установлено різні мезанізми пошкодження гепатоцитів у хворих на цукровий діабет (ЦД) I і II типів та їх вплив на розвиток дисліпідемій, а також показано патогенетичну роль порушень активності перекисного окиснення ліпідів (ПОЛ), активації системного запалення та імунного дисбалансу у клітинних і структурно-функціональних особливостях перебігу патологічного процесу. Доведено, що головну роль у розвитку та прогресуванні стеатогепатиту з синдромом цитолізу у хворих на ЦД I типу відіграють порушення імунної реактивності: дисбаланс функціонального стану T- і B-систем імунітету зі зменшенням рівня CD3+ лімфоцитів, дефіцитом і порушенням співвідношення між CD4+ і CD8+ за незміненої кількості CD72+ лімфоцитів, порушенням співідношення між CD4+ і CD8+ за незміненої кількості CD72+ лімфоцитів, підвищенні концентрації сироваткових Ig і циркулюючих імунних комплексів (ЦІК) та рівня <$Ealpha>-фактора некрозу пухлин і молекул середньої маси (МСМ), що зумовлює посилення дисліпідемії. Порушення ліпідного обміну у хворих на ЦД II типу характеризується суттєвим зростанням рівня тригліцеридів, загального холестерину (ЗХС), холестерину ліпопротеїдів низької густини і ліпопротеїдів дуже низької густини та зниженням ліпопротеїдів високої густини, що супроводжується вираженим дисбалансом у функціонуванні про- й антиоксидантного захисту організму та призводить до прогресуючого пошкодження гепатоцитів і переважним розвитком холестатичного синдрому. Установлено, що за позитивного ефекту на клінічні прояви ЦД стандартна базова терапія суттєво не впливала на вираженість клініко-лабораторних синдромів ураження печінки, імунної реактивності, системного запального процесу, функціональний стан вільнорадикального окиснення ліпідів, що зумовлює прогресування стеатогепатиту та дисліпідемії. Доведено, що використання вобензиму за комплексної терапії хворих на ЦД I типу дозволяє покращити клінічний перебіг ЦД та стеатогепатиту за рахунок безпосередньої дії препарату на ліпідний обмін, нормалізувати функціональну здатність печінки, ліквідувати системний запальний процес, вторинний імунодефіцитний стан, ендогенну інтоксикацію та відновлення рівноваги у функціонуванні системи ПОЛ. Доведено, використання біофлавоноїда кверцетину за умов комплексної терапії хворих на ЦД II типу з супутнім стеатогепатитом, призводить до суттєвого регресу дисліпідемії внаслідок безпосередньої дії препарату на ліпідний обмін, а також завдяки покращанню функціональної здатності печінки, за рахунок відновлення трансмембрального обміну у гепатоцитах, антоксидантного та імунного захисту, зниження проявів системного запального процесу й ендогенної інтоксикації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.160.23-37 + Р415.160.23-52 +
Шифр НБУВ: РА350323

Рубрики:

      
3.

Мазур Л. С. 
Удосконалення технології льодяникової карамелі спеціального призначення аморфної та аморфно-пористої структури / Л. С. Мазур. — Б.м., 2019 — укp.

Дисертацію присвячено удосконаленню технології льодяникової карамелі аморфної та аморфно-пористої структури спеціального призначення за рахунок використання сахарози, глюкози, фруктози, лактулози, ізомальтитолу, мальтитолу, екстрактів пустирника, м'яти перцевої та ромашки лікарської, кріопорошків чорниці та малини, аскорбінової кислоти. Встановлено, що органолептичні, фізико-хімічні показники карамелі відповідають вимогам ДСТУ 3893:2016. Досліджено сорбційні властивості нових видів карамелі. Зразки нових видів льодяникової карамелі спеціального призначення було розглянуто Центральною дегустаційною комісією, а рецептури і технологічні інструкції затверджено в Асоціації "Укркондпром". Технологію льодяникової карамелі аморфної та аморфно-пористої структури спеціального призначення апробовано у виробничих умовах на підприємствах ТОВ «Арсенал-ПАК» в м. Костянтинівка, Донецької області та СОК «Чиста Флора» в с.Спас Івано - Франківської області. Розраховано оцінку якості, згідно основних принципів теоретичної кваліметрії, карамелі аморфної та аморфно-пористої структури, за комплексним показником, який враховує органолептичні, фізико-хімічні та фізіологічно-функціональні властивості. Визначено показник глікемічності та енергетичну цінність.^UThe dissertation is devoted to the improvement of the technology of hard caramel of amorphous and amorphous-porous structure for special purpose due to the use saccharose, glucose, fructose, lactulose, isomaltitol, maltitilol, medicinal herbs extracts (tidbits, pepper mint and medicinal chamomile) blueberries' and raspberries' cryopowder, ascorbic acid. It was established that organoleptic, physico-chemical parameters of caramel are due to the requirements of SSTU 3893:2016. The sorption properties of new types of caramel were investigated. Samples of new types of hard caramel for special purpose were reviewed by the Central Tasting Commission, and Recipes and Technological Instructions were approved by Ukrkondprom. The technology of hard caramel of amorphous and amorphous-porous structure for special purpose has been tested in the production conditions at the enterprises of LLC "Arsenal-PAK" in Konstantinovka, Donetsk re-gion and "Chistaya Flora" SOC in the village of Spas of Ivano-Frankivsk region. The estimation of quality, according to the basic principles of theoretical qualimetry, caramel of amorphous and amorphous-porous structure, that is based on a complex index that takes into account organoleptic, physico-chemical and physiological-functional properties. The index of glycemicity and energy value were also determined.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
4.

Батюх О. В. 
Прогнозування впливу порушень сну і тривожності на розвиток серцево-судинних захворювань у пацієнтів з цукровим діабетом 2 типу: автореферат дис. ... д.філософ : 223 / О. В. Батюх. — Б.м., 2024 — укp.

У дисертації наведено теоретичне узагальнення та здійснено розв’язання завдання, яке полягало в аналізі взаємозв’язків між тривожністю, якістю сну, прихильністю до лікування та змінами значень артеріального тиску впродовж доби у пацієнтів з цукровим діабетом 2 типу з наявністю/відсутністю супутньої артеріальної гіпертензії й диференціювання коефіцієнтів ризику цих факторів з метою визначення стратегій ранньої діагностики захворювань та їх профілактики. Вперше в Україні досліджено коефіцієнти ризику рівнів тривожності, зниження прихильності до лікування, зростання індексу якості сну, порушень добового профілю артеріального тиску у пацієнтів з цукровим діабетом 2 типу та артеріальною гіпертензією за прогностичними моделями факторів ризику. Вивчено та проаналізовано взаємозв’язки та взаємовплив між особистісною тривожністю, комплаєнтністю, якістю сну, добовими показниками АТ у пацієнтів з цукровим діабетом 2 типу та артеріальною гіпертензією, а також встановлено значущість цих показників для розвитку артеріальної гіпертензії у пацієнтів з цукровим діабетом 2 типу. Встановлено переважання високого рівня тривожності (51,9 %), низької прихильності до лікування (46,2 %), поганої якості сну (80,8 %) та переважання профілю АТ нон-дипер (46,2 %) у пацієнтів з цукровим діабетом 2 типу та артеріальною гіпертензією. На противагу, у пацієнтів з цукровим діабетом 2 типу без коморбідності виявлено вірогідно вищі показники середнього (з тенденцією до високого) рівня тривожності (48,0 %), високого рівня прихильності до лікування (44,0 %) та переважання профілю АТ дипер (52,0 %) за подібного до респондентів із коморбідністю переважання поганої якості сну (72,0 %).^UThe paper provides a theoretical generalization and solves the problem, which consisted in analyzing the relationships between anxiety, sleep quality, adherence to treatment and changes in blood pressure values during the day in patients with type 2 diabetes mellitus with the presence/absence of concomitant hypertension and differentiating the risk coefficients of these factors in order to determine strategies for early diagnosis and prevention of diseases. For the first time in Ukraine, the risk coefficients for anxiety levels, decreased adherence to treatment, increased sleep quality index, and abnormalities of daily blood pressure profile in patients with type 2 diabetes mellitus and hypertension were investigated using prognostic models of risk factors. The interrelationships and interactions between personal anxiety, compliance, sleep quality, daily blood pressure in patients with type 2 diabetes mellitus and arterial hypertension were studied and analyzed, and the significance of these indicators for the development of arterial hypertension in patients with type 2 diabetes mellitus was established. The prevalence of high anxiety (51,9 %), low adherence to treatment (46,2 %), poor sleep quality (80,8 %), and the prevalence of non-dipper blood pressure profile (46,2 %) in patients with type 2 diabetes mellitus and hypertension was found. In contrast, patients with type 2 diabetes mellitus without comorbidity showed significantly higher rates of average (with a tendency to high) anxiety (48,0 %), high adherence to treatment (44,0 %), and prevalence of a dipper BP profile (52,0 %), with a similar prevalence of poor sleep quality (72,0 %) compared to respondents with comorbidity.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського