Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (8)Реферативна база даних (527)Книжкові видання та компакт-диски (439)Журнали та продовжувані видання (53)
Пошуковий запит: (<.>A=МОЙС$<.>+<.>A=АНТОНІЙ$<.>+<.>A=АРКАДІЙОВИЧ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 28
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Мойсієнко В.В. 
Агроекологічні основи удосконалення кормовиробництва в Поліссі України: Автореф. дис... д-ра с.-г. наук: 06.01.12 / В.В. Мойсієнко ; Вінниц. держ. аграр. ун-т, УААН. Ін-т кормів. — Вінниця, 2006. — 44 с. — укp.

Теоретично обгрунтовано подальші напрями інтенсифікації польового та лучного кормовиробництва. Запропоновано способи розв'язання проблеми збільшення виробництва кормів і кормового білка шляхом створення штучних і поліпшення природних агрофітоценозів за умов Полісся України. Встановлено залежність продуктивності основних кормових культур від агрометеорологічних факторів, строку їх збирання, органо-мінеральної та органічної систем удобрення, розроблено методику прогнозування їх врожайності. Виявлено продуктивність кормової сівозміни та ефективність насичення її проміжними культурами. Встановлено ефективність сінокісного, пасовищного та сінокісно-пасовищного режимів використання сіяних багаторічних травостоїв шляхом підбору компонентів трав. На підстві проведеної інвентаризації кормових угідь у зоні радіоактивного забруднення визначено їх сучасний екологічний стан, продуктивність і необхідність поліпшення. Показано вплив запропонованих агротехнічних засобів на поліпшення, продуктивність та екологічний стан фітоценозів сіножатей і пасовищ за умов радіоактивного забруднення території. Розроблено моделі зеленого конвеєра для молочних корів залежно від щільності забруднення сільськогосподарських угідь радіонуклідами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П22(4УКР3) +
Шифр НБУВ: РА345515

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Мойсюк О.М. 
Віктимологічна профілактика порушень правил безпеки дорожнього руху (ст.215 КК України): Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.08 / О.М. Мойсюк ; НАН України. Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. — К., 1999. — 19 с. — укp.

Дисертацію присвячено питанням віктимологічної профілактики порушень правил безпеки дорожнього руху в Україні. Висвітлено початки віктимології (вчення про жертву злочину), розглянуто його понятійний апарат. Основна увага приділяється новому напрямку - віктимологічним проблемам безпеки дорожнього руху. На базі дослідження з'ясовано поняття і ознаки жертви порушень правил безпеки дорожнього руху, особливості віктимологічної характеристики водіїв, пішоходів, пасажирів та інших учасників дорожнього руху. Розглянуто питання віктимологічної профілактики у сфері дорожнього руху на загальному та індивідуальному рівнях, запропоновано заходи та шляхи її вдосконалення. Міститься аналіз кримінального законодавства, судової практики щодо злочинів проти безпеки дорожнього руху в проекті КК України та пропонуються шляхи її вдосконалення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)124.5

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Мойсєєнок О.П. 
Двовимірні крайові задачі про взаємодію плоских нестаціонарних пружних хвиль з тонкими включеннями: автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.02.04 / О.П. Мойсєєнок ; Одес. нац. ун-т ім. І.І.Мечникова. — О., 2008. — 20 с. — укp.

Розроблено методику дослідження концентрації напружень у пружних необмежених тілах біля тонких смугових включень внаслідок дії нестаціонарних хвиль. Розглянуто різні типи взаємодії включення та матриці: повне зчеплення, часткове відшарування з однієї й обох сторін. З урахуванням малої товщини включення граничні умови сформульвано відносно її серединної площини. У випадку пружних включень згинальні та зсувні переміщення цієї площини визначено з рівнянь теорії пружних пластин. За допомогою розривних розв'язків одержано інтегральні представлення для зображень переміщень і напружень через невідомі зображення стрибків переміщень і напружень на включенні. Для визначення останніх, шляхом задоволення граничних умов, одержано інтегральні рівняння або їх системи, які розв'язуються числово колокаційним методом. Зазначено, що перехід від зображень за Лапласом до оригіналів здійснюється числово за допомогою методів, які грунтуються на заміні інтеграла Меліна рядом Фур'є. Проведено детальний аналіз залежності коефіцієнтів інтенсивності напружень від маси та відносної жорсткості включення й умов взаємодії включення та матриці.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В251.1-3,022 +
Шифр НБУВ: РА358570

Рубрики:

      
4.

Мойсеєнко А.І. 
Діагностика та хірургічне лікування гострої непрохідності кишечника: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.03 / А.І. Мойсеєнко ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2008. — 17 с. — укp.

На підставі результатів візуалізації вільної рідини у черевній порожнині за умов ультразвукового дослідження та визначення рівня внутрішньочеревного тиску розроблено метод діагностики странгуляцій кишечнику. Удосконалено спосіб зондової ентерографії, використання якого дозволяє зменшити тривалість транзиту контрасту просвітом тонкої кишки та кратність виконання контрольних рентгенографій. Удосконалено критерії ультразвукової діагностики защемлених і невправлюваних абдомінальних гриж, асоційованих з гострою непрохідністю кишечника. Розроблено пристрій для антеградної назоінтестинальної інтубації шлунково-кишкового тракту, який довзоляє виконати декомпресію привідної петлі тонкої кишки на етапі консервативної терапії. Запропоновано спосіб визначення життєздатності кишкової стінки, який дозволяє здійснити оцінювання ступеня відновлення мікроциркуляції кишкової стінки, на підставі чого провести економічну резекцію тонкої кишки у випадку її нежиттєздатності. Розроблено спосіб післяопераційного контролю життєздатності кишкової стінки, який забезпечує можливість виконання лапароскопічної ревізії кишки у ранньому післяопераційному періоді.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.465.305.6 +
Шифр НБУВ: РА357301

Рубрики:

      
5.

Мойсеєва О.П. 
Жанрові особливості роману Ф.Сологуба "Творима легенда": Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.02 / О.П. Мойсеєва ; Одес. держ. ун-т ім. І.І.Мечникова. — О., 2000. — 18 с. — укp.

Доведено, що "Творима легенда" створювалась як текст, який мав синтезувати у собі зміст людської культури. Встановлено, що механізмом включення "Творимої легенди" у загальнолюдське культурологічне поле стали жанри як форми, які сконцентрували у собі сенс культурних епох. Базовими жанровими алгоритмами, що моделюють реальність "Творимої легенди", є роман, легенда, утопія, казка, сатира. Характерними жанровими ознаками "Творимої легенди" є також публіцистичність та пародіювання на рівні жанрових форм, що відтворює смислове поле полілогу культур та традицій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4РОС)5-4 Сологуб Ф.534
Шифр НБУВ: РА308486 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Мойсеєнко В.О. 
Клінічна оцінка фізичних методів діагностики та лікування уражень езофагогастродуоденальної зони у хворих на хронічний гломерулонефрит: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.02 / В.О. Мойсеєнко ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2000. — 36 с. — укp.

Дисертацію присвячено клінічній оцінці фізичних методів діагностики та лікування уражень езофагогастродуоденальної зони (ЕГДЗ) у хворих на хронічний гломерулонефрит (ХГН). Визначено, що у більшості хворих на ХГН езофагогастродуоденопатії (ЕГДП) розвиваються на тлі ХГН, у 17% хворих - передують йому, а їх частоту і характер зумовлено стадією, перебігом й активністю основного захворювання. Терапію даних уражень слід проводити з урахуванням усіх патогенетично значимих екзо- та ендогенних чинників (генетичні маркери, показники гуморальної регуляції, тип особи, гіпертензія, інвазія H. Pylori, радіаційне опромінення тощо). Опрацьовано способи диференціальної діагностики первинних і вторинних ЕГДП. З метою раннього виявлення уражень ЕГДЗ у хворих на ХГН за наявності протипоказань до інвазивних методів діагностики створено комплекс неінвазивних фізичних скринінг-методів, який включає іридологічне, електропунктурне, аурально-емісійне, сонографічне, дерматогліфічне, цитобіофізичне дослідження. У хворих на ХГН з катаральними, ерозивними, виразковими ураженнями слизової оболонки ЕГДЗ і наявністю рефлюксної хвороби доцільним є використання комплексів фізичних методів лікування (резонансна та інформаційно-хвильова терапія, програмний гемодіаліз, ентеросорбція).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р414.011.6-3
Шифр НБУВ: РА308266 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Мойсеєва Г. В. 
Концепція елімінації кору в умовах України: автореф. дис. ... д-ра мед. наук : 14.02.02 / Г. В. Мойсеєва ; ДУ "Ін-т епідеміології та інфекц. хвороб ім. Л.В. Громашевського АМН України". — К., 2011. — 36 с.: рис., табл. — укp.

Вивчено особливості епідемічного процесу кору (ЕПК) у динаміці, впливу на його інтенсивність вакцинопрофілактики та розроблено концепцію його елімінації в Україні. Визначено характеристику ЕПК в довакцинальний і вакцинальний періоди. Показано зв'язок між заходами з імунопрофілактики та захворюваністю на кір населення різних вікових груп. Досліджено стан і динаміку популяційного імунітету населення країни. Визначено роль серологічного моніторингу захворюваності на кір у системі епідеміологічного нагляду за ним і запропоновано алгоритм спостереження у разі підозри та підтвердження цього захворювання у вагітних. Проаналізовано дані післямаркетингового спостереження протикорових вакцин, визначено показники їх якості - безпечність, імунологічну й епідеміологічну ефективність. Описано біоетичні проблеми вакцинопрофілактики та недоліки організації додаткової масової імунізації населення України віком 15 - 29-ти років (2008 р.). Наведено розрахунки економічного обгрунтування вакцинації проти кору. Розроблено алгоритм реалізації стратегії елімінації кору та концептуальну схему епідеміологічного нагляду за ним з урахуванням інтенсивності епідемічного процесу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р194.25(4УКР) + Р514.25(4УКР)
Шифр НБУВ: РА384598 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
 Кір 

Географічні рубрики:

      
8.

Мойсієнко В.М. 
Ліберально-демократичний (опозиційний) рух в Україні (середина 60-х - 80-ті роки ХІХ століття): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / В.М. Мойсієнко ; Київ. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 1999. — 19 с. — укp.

Дисертацію присвячено з'ясуванню витоків та еволюції ліберально-демократичного руху в Україні середини 60-х - 80-тих років XIX століття. На основі широкого кола джерел досліджено ідеологічні засади, тактику, форми опозиційності земських гласних і студентства, взаємозв'язки між ліберальною та радикальною течіями в суспільному русі. Окреслено низку закономірностей загальнополітичного характеру: пріоритети у взаємовідносинах державної влади з опозицією, шляхи рецепції ліберальних ідей, механізми забезпечення прав і свобод.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)51-48

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Транспорт   
9.

Мойсеєнко В. І. 
Методи та моделі підвищення безпеки використання систем керування залізничної автоматики шляхом оперативного виявлення порушень: автореф. дис. ... д-ра техн. наук : 05.22.20 / В. І. Мойсеєнко ; Укр. держ. акад. залізн. трансп. — Х., 2011. — 37 с. — укp.

Запропоновано новий науковий підхід до виявлення передаварійних ситуацій. Удосконалено методи оцінювання стану безпеки руху. Розроблено комплекс моделей небезпечних станів, подій та процесів, які спільно з запропонованими методами та критеріями формування оцінок можливих негативних наслідків порушень забезпечили формування наукової концепції підвищення безпеки використання систем керування залізничної автоматики на підставі оперативного виявлення порушень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О275
Шифр НБУВ: РА380482 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
10.

Мойсеєва Т.Д. 
Нові підходи до діагностики, прогнозування та корекції клімактеричного синдрому: Автореф. дис. канд. мед. наук: 14.01.01 / Т.Д. Мойсеєва ; Вінниц. нац. мед. ун-т ім. М.І.Пирогова. — Вінниця, 2003. — 20 с.: рис., табл. — укp.

Встановлено, що поява окремих проявів психо-вегетативного синдрому та ступінь їх виразності залежить від концентрації в сироватці крові нейроамінів та нейротрансміттерів, відхилення їх рівня від нормативних показників є одним з визначальних патогенетичних механізмів виникнення психо-вегетативних ускладнень клімактерію. Уперше доведено, що психо-вегетативні прояви клімактеричного синдрому в переважній більшості випадків виникають і прогресивно розвиваються у жінок з функціональним домінуванням правої півкулі головного мозку, що пов'язано з нерівномірним перерозподілом нейроамінів та біохімічно-активних речовин симпатико-адреналової та серотонінергічної систем в різних півкулях головного мозку. Науково обгрунтовані принципи індивідуалізованого та диференційованого підходу до вибору методу терапії в жінок з КС у пери- і в постменопаузі залежно від переваги тих чи інших психо-вегетативних симптомів та стану гормонального і нейротрансміттерного гомеостазу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р712.59-3 +
Шифр НБУВ: РА327823

Рубрики:

      
11.

Мойсеєнко Н.М. 
Оптимізація діагностики пошкоджень елементів зорового шляху при струсі і забої головного мозку: автореф. дис. ... канд. мед. наук: 14.01.18 / Н.М. Мойсеєнко ; Ін-т очн. хвороб і тканин. терапії ім. В. П. Філатова АМН України. — О., 2010. — 20 с. — укp.

Проаналізовано дані офтальмологічних методів обстеження пацієнтів з двома формами легкої черепно-мозкової травми. Виявлено спільні та відмінні ознаки пошкоджень елементів зорового шляху, прояви яких змінювались залежно від часу, який пройшов з моменту травми. Показано, що застосування функціональних, окорухових і зіничних ознак є важливим у системі комплексної діагностики сумнівних випадків і оптимізує ранню діагностику у разі струсу і забою головного мозку у динаміці гострого періоду.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р638.772.082.1 + Р67-376.2 +
Шифр НБУВ: РА370858 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
12.

Мойсієнко В.М. 
Північне наріччя української мови в XVI - XVII ст. Фонетика: Автореф. дис... д-ра філол. наук: 10.02.01 / В.М. Мойсієнко ; НАН України. Ін-т укр. мови. — К., 2006. — 40 с. — укp.

На підставі аналізу писемних пам'яток різних жанрів і стилів здійснено системний опис фонетичних особливостей північноукраїнського наріччя у XVI - XVII ст. Детально охарактеризовано підсистему вокалізму й консонантизму польського варіанту староукраїнської мови, реконструйовано звукову систему польського наріччя даного періоду, окреслено межі досліджуваного територіально-мовного простору. Виявлено вплив на північноукраїнський писемно-літературний узус інших суміжних мовних систем. Запропоновано та перевірено на практиці методику картографування лінгвальних явищ у діахронії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141-021 + Ш141.4-021 + Ш141.4-05 +
Шифр НБУВ: РА345446

Рубрики:

      
13.

Мойсик В.Р. 
Проблеми кримінальної відповідальності за шахрайство з фінансовими ресурсами: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.08 / В.Р. Мойсик ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2002. — 20 с. — укp.

Висвітлено кримінально-правову характеристику шахрайства з фінансовими ресурсами (ст. 222 КК України) з детальним розкриттям змісту елементів і ознак складів злочину. На підставі аналізу об'єкта даного злочину визначено його самостійне місце в системі злочинів у сфері господарської діяльності. Досліджено всі ознаки складів злочину, передбаченого ст. 222 КК України, проведено грунтовне відмежування його від інших злочинів. Описано правові категорії, які базуються на нормах національного законодавства. Проаналізовано в контексті диспозиції ст. 222 КК України поняття "шахрайство", "предмет шахрайства з фінансовими ресурсами". Розглянуто питання кваліфікації шахрайства з фінансовими ресурсами за чинним КК України. Наведено практичні рекомендації для правильного застосування відповідних кримінально-правових норм у слідчій, прокурорській та судовій практиці, а також пропозиції щодо вдосконалення кримінального законодавства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4Укр)117.02
Шифр НБУВ: РА320848 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Мойсеєва О. Є. 
Психологія агресивності підлітків: автореф. дис. ... д-ра психол. наук : 19.00.07 / О. Є. Мойсеєва ; НАПН України ; Ін-т психології ім. Г.С. Костюка . — К., 2011. — 38 с. — укp.

Встановлено, що агресія є складною структурною динамічною формою організації поведінки, яка змінюється в процесі соціалізації та може виступати одним з показників поведінки, яка спрямована на створення власних поведінкових норм. Агресивність являє собою прояв деформації особистості, як індивідуально-патологічний інваріант загальноособистісного прагнення людини до саморозвитку, самовдосконалення та самоствердження. Розроблено концепцію виникнення та розвитку агресивності підлітків як системи провідних переживань, пов'язаних зі стратегією особистісного становлення. Виявлено, що психологічними чинниками виникнення та розвитку агресивності особистості є специфічні переживання-комплекси, які випливають із закономірностей проходження життєвого шляху. Доведено, що агресивність підлітків має виражений емоційний характер. За умов цього, одним з головних чинників виникнення та розвитку агресивності є механізм емоційного відчуження, який приймає участь у виникненні похідних переживань і може зайняти місце іншої ланки в емоційному процесі, аж до рівня провідного переживання, відображаючи тим самим тимчасовий або досить постійний зміст індивідуальних переживань. Запропоновано систему психологічних умов і засобів психопрофілактики та психокорекції агресивності підлітків.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю983.7-953.6 + Ю983.620.2-81
Шифр НБУВ: РА381820 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
15.

Мойсеєнко Л.А. 
Психологія творчого математичного мислення студентів: Автореф. дис... д-ра психол. наук: 19.00.01 / Л.А. Мойсеєнко ; Ін-т психології ім. Г.С.Костюка АПН України. — К., 2005. — 37 с. — укp.

Досліджено психологічну суть творчого математичного мислення студентів технічного вищого наукового закладу. На підставі результатів експериментального дослідження з'ясовано процесуально-динамічну характеристику складових процесів, спрямованих на розв'язання творчої математичної задачі: процесів розуміння задачі, формування її розв'язку, апробації математичних результатів, а також взаємодію цих процесів у творчому математичному мисленні. Вивчено індивідуально-особистісні ознаки пошукового математичного процесу, базуючись на аналізі стилів творчого математичного мислення студентів (диференціального, інтегрального, диференціально-інтегрального), виявлених у процесі дослідження. Показано, що творче математичне мислення студентів можна активізувати за умов застосування творчого тренінгу, спрямованого одночасно на стимулювання всіх його складових процесів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю935.131-231.4 + Ю935.131.6 +
Шифр НБУВ: РА338678

Рубрики:

      
16.

Мойсейченко 
Розвиток стимулюючої функції державного управління зовнішньоекономічною діяльністю: автореф. дис... канд. наук з держ. упр.: 25.00.02 / Павло Олександрович Мойсейченко ; Академія муніципального управління. — К., 2008. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)80-21,01
Шифр НБУВ: РА359376

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
17.

Мойсей А.А. 
Румунські дослідники традиційної культури і побуту населення Буковини другої половини ХІХ - початку ХХ ст.: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.05 / А.А. Мойсей ; Прикарпат. нац. ун-т ім. В.Стефаника. — Івано-Франківськ, 2005. — 20 с. — укp.

Вперше проведено вивчення етнографічної спадщини С.Ф.Маріана, І.Г.Сбієри, Д.Дана, С.Нікуліце-Воронки, Л.Боднерєску, А.Горовея, Т.Памфіле в контексті порівняльного аналізу основних рис культури та побуту буковинських румунів та українців. Удосконалено та поглиблено комплексну розробку історіографії проблеми. Визначено ареал дослідження румунських учених на Буковині та роль І.Г.Сбієри як ученого-етнографа, на противагу його загальноприйнятого сприйняття в науковому світі як дослідника фольклору. Доведено, що у С.Ф.Маріана існувала група послідовників, які продовжили вивчення розпочатої тематики та перейняли методику роботи вченого. Вперше до наукового обігу введено музейно-архівні матеріали меморіально-документального фонду С.Ф.Маріана будинку-музею ученого в Сучаві (Румунія), фонду рукописів етнографа Національної бібліотеки Румунської академії наук і фондів Державного архіву Чернівецької області, які доповнюють етнологічну науку принципово новими теоретичними знаннями.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т52(23=УКР74ЧЕР)-5 +
Шифр НБУВ: РА335211

Рубрики:

      
18.

Мойсієнко О.А. 
Структурно-семантичні та функціональні особливості ремарки в художньому тексті (на матеріалі творів А. Зеї): автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.14 / О.А. Мойсієнко ; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. — К., 2008. — 20 с. — укp.

На матеріалі творчості відомої грецької письменниці А. Зеї розглянуто особливості функціонування ремаркових конструкцій у структурі художнього тексту, що розглянуто як стилетворчу, репрезентативну мовно-образну систему художнього ідіостилю. Вперше в грецькій та вітчизняній елліністиці проаналізовано ремарки за прямої мови в системі прозових творів А. Зеї в семантико-структурному і синтаксичному аспекті, що дало можливість здійснити семантичну класифікацію ядра ремарки, охарактеризувати стилістичні особливості ремарки відповідно до її синтаксичної організації, визначити її роль як важливого засобу динамізації текстової структури. Проаналізовано ремарку з огляду на її здатність забезпечувати категоріальні ознаки тексту - зв'язність та модальність, що сприяло виявленню особливостей її функціонування як стилістичної одиниці, здатної репрезентувати індивідуально-авторські характеристики твору.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш401.19 + Ш5(4ГРЕ)-4 Зея А.459 +
Шифр НБУВ: РА361508

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
19.

Мойсеєнко І.М. 
Удосконалення діагностичних методів оцінки і терапевтичної підготовки твердих тканин опорних зубів під незнімні протези: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / І.М. Мойсеєнко ; Івано-Франків. держ. мед. ун-т. — Івано-Франківськ, 2007. — 20 с. — укp.

Проведено епідеміологічне обстеження дорослого населення Івано-Франківська (350 осіб) з метою вивчення стану опорних зубів після використання незнімних протезів у різні часові терміни. Обгрунтовано шляхи підвищення ефективності терапевтичної підготовки опорних зубів під незнімні ортопедичні конструкції на підставі удосконалення діагностичних критеріїв стану твердих тканини та крайового прилягання пломб. Вперше адаптовано лазерний апарат діагностики карієсу DIAGNOdent (Kavo) для виявлення крайової адаптації реставрацій пломбувальними матеріалами. Встановлено причини скорочення терміну використання незнімних конструкцій зубних протезів. Виявлено, що значною мірою стан опорних зубів залежить від якості їх діагностики та терапевтичної підготовки до протезування. Проведено експериментальне порівняльне дослідження адгезивної здатності різних класів фіксувальних цементів та різних поколінь композитних пломбувальних матеріалів. Розроблено алгоритм вибору пломбувального та фіксувального матеріалів на етапі терапевтичної підготовки опорних зубів до незнімного протезування. Доведено ефективність запропонованого алгоритму лікування хворих з незнімними ортопедичними конструкціями й удосконалено методи діагностики стану опорних зубів на етапі їх терапевтичної підготовки до протезування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р668.62 +
Шифр НБУВ: РА352828

Рубрики:

      
20.

Мойсеєнко І.П. 
Управління інтелектуальним потенціалом суб'єктів господарювання в національній економіці: автореф. дис. ... д-ра екон. наук : 08.00.03 / І.П. Мойсеєнко ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2010. — 36 с. — укp.

Досліджено теоретичні та прикладні проблеми формування та використання інтелектуального потенціалу (ІП) суб'єктів господарювання з метою визначення напрямків інноваційного розвитку економіки України. Розкрито теоретичні засади та визначено категорії, що формують системну парадигму ІП. Розглянуто сутність ІП як можливість елементів інтелектуального капіталу й управління знаннями формувати управлінські компетенції, які на підставі системного поєднання характеристик ІП забезпечують конкурентні переваги й інноваційність розвитку. Висвітлено теорію реалізації ІП у період формування інформаційно-інноваційного середовища економіки України за рахунок формування характеристик потенціалу (економічних і енергетико-інформаційних). Розроблено комплекс економіко-математичних моделей дослідження рівня й ефективності використання ІП. Запропоновано адаптаційно-організаційний механізм реалізації ІП за умов розвитку економіки знань.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.253.333.32 + У9(4УКР)0-141.1
Шифр НБУВ: РА372313 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського