Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (7)Реферативна база даних (188)Книжкові видання та компакт-диски (238)Журнали та продовжувані видання (11)
Пошуковий запит: (<.>A=МИШАНИЧ$<.>+<.>A=МОТР$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 10
Представлено документи з 1 до 10

      
1.

Мотриченко В. М. 
Державне підприємство в системі ринкових відносин: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.01 / В. М. Мотриченко ; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Досліджено еволюцію наукових поглядів на економічну сутність підприємства, державного підприємства, його функції та розкрито їх особливості. Доведено, що межі поширення підприємств державної форми власності в перехідних країнах залежать від обраної моделі переходу. Проаналізовано світовий досвід функціонування державних підприємств і виявлено інституційні фактори. Визначено особливості реформування державних підприємств України та виявлено переважання приватної форми власності. Доведено, що не державна форма власності є неефективною, а невміле господарювання та реформування доводить державні підприємства до банкрутства та знищення. Встановлено основні проблеми, управління державними підприємствами та державними корпоративними правами в економіці України. Обгрунтовано найефективніший механізм партнерства державного та приватного сектору - концесійний.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.352 + У529.11 + У9(4Укр)291.1
Шифр НБУВ: РА371071 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
2.

Мишанич Г.І. 
Зміни активності тромбоцитарного гемостазу та показників ліпідного спектру крові в динаміці лікування хворих на ішемічну хворобу серця у поєднанні з цукровим діабетом 2 типу: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.11 / Г.І. Мишанич ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2010. — 23 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.11-5 + Р415.160.23-37 +
Шифр НБУВ: РА370087 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
3.

Мотронюк О.В. 
Особливості георафічного поширення та еколого-ценотична диференціація видів родини Euphorbiaceae Juss. у флорі України: автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.05 / О.В. Мотронюк ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2009. — 19 с. — укp.

Визначено, що у флорі України нараховується сім родів (Euphorbia L., Acalypha L., Andrachne L., Mercurialis L., Chrosophora Juss., Ricinus L., Securinega Corn.), 67 видів (з яких чотири види культивари, два види гібриди, 19 видів, що входять до ендемічної фракції, 16 видів, що входять до адвентивної фракції, два види, занесених до "Червоної книги України". Показано, що переважають види євразійського, європейського, середземноморського регіонального типів ареалів, субмеридіонально-температного широтного типів. Встановлено, що більшість досліджуваних представників мають широку екологічну амплітуду (Euphorbia cyparissias L., E. helioscopia L.), що визначає їх широке поширення та участь у різних рослинних угрупованнях, і також є незначна кількість видів з вузькою екологічною амплітудою (Euphorbia carpatica Wol., E. cretophyla Klok., E. paralias L.). Виявлено, що досліджувані види представлені майже у всіх класах рослинності. Розроблено класифікаційну схему рослинних угруповань за участю видів родини Euphorbiaceae на базі еколого-флористичної класифікації, яка включає 23 класи, 35 порядків, 55 союзів, 81 асоціацію, сім субасоціацій, три варіанти, вісім дериватних угруповань.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е522.925.25 Eup*852.119(4УКР) + Е522.925.25 Eup*852.119(4УКР)
Шифр НБУВ: РА366392

Географічні рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
4.

Мотрич А.В. 
Спектрофотополяриметрія біологічних рідин і тканин людини: автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.05 / А.В. Мотрич ; Чернів. нац. ун-т ім. Ю.Федьковича. — Чернівці, 2009. — 20 с. — укp.

Розглянуто кількісні оптичні критерії для виявлення захворювання та подальшої оцінки ефективності лікування в порівнянні з клінічними даними. Зазначено, що метод абсорбційного аналізу дав можливість установити наявність хвороби та диференціювати в межах кожної з них на деструктивну (з ускладненнями та швидкоплинним запальним процесом) та катаральну (нормальне протікання хвороби без особливих ускладнень) форму хвороби, грунтуючись на величині оптичних параметрів біологічних рідин і аналізувати зміни цих оптичних параметрів у процесі лікування, надавати висновок щодо ефективності процесу лікування. Встановлено взаємозв'язки між розподілами орієнтацій оптичних осей двопроменезаломлювальних міозинових фібрил з сукупністю статистичних моментів, які характеризують розподіли елементів матриці Мюлера в різних спектральних діапазонах, і півширинами відповідних автокореляційних функцій. Запропоновано методи Мюлер-матричного та фазового аналізу спектральних поляризаційних зображень реальних біологічних тканин для діагностики онкологічних станів м'язової тканини шийки матки та виникнення та диференціації стадії септичного запалення легеневої тканини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е70*69 в734.5 + Е70*73*60 в734.5 +
Шифр НБУВ: РА368749

Рубрики:

      
5.

Мотрич І.В. 
Туберкульозна інфекція у студентів в умовах епідемії туберкульозу: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.26 / І.В. Мотрич ; Держ. установа "Нац. ін-т фтизіатрії і пульмонології ім. Ф.Г.Яновського АМН України". — К., 2009. — 16 с. — укp.

Удосконалено профілактичні протитуберкульозні заходи серед студентів. Вивчено рівень захворюваності студентів у Дніпропетровську за період з 1996 до 2006 рр. За цього визначено осіб, найбільш уразливих щодо туберкульозу. Встановлено туберкулінову чутливість, інфікованість мікобакретріями туберкульозу (МБТ), ризик первинного інфікування МБТ серед загальної популяції студентського населення, а також туберкулінову чутливість та інфікованість МБТ серед студентів, які контактували з хворими на туберкульоз легень, з застосуванням певних методів діагностування туберкульозної інфекції. Вивчено ефективність профілактичного рентгенообстеження та якість життя хворих на туберкульоз легень студентів. Удосконалено рекомендації щодо диспансерного спостереження осіб, які контактували з хворими на туберкульоз легень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р1194УКР)026.254 + Р11(4УКР)285.4 + Р542 +
Шифр НБУВ: РА365307

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
6.

Мишанич М.В. 
Українські народні пісні Кубані на історичну та суспільно-побутову тематику: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.07 / М.В. Мишанич ; Львів. нац. ун-т ім. І.Я.Франка. — Л., 2000. — 22 с. — укp.

Проаналізовано проблему побутування історичних та суспільно-побутових пісень в репертуарі української діаспори Кубані. Охарактеризовано стан збереження історичних пісень та громадської лірики в іномовному та інонаціональному оточенні, у відриві від свого природнього середовища. Визначено тематичні та художні домінанти історичної та суспільно-побутової пісень у репертуарі етнічних українців Кубані, зміни художньої структури даних пісень у порівнянні з аналогічними художніми явищами в межах України. Простежено характер еволюції історичної пам'яті української діаспори Кубані, її світоглядних засад, рівня збереження національної самоідентифікації, на підставі з активного функціонування пісенного матеріалу та характеру знань про Україну та зображені у фольклорі події. Окреслено перспективи життєздатності українського фольклору і народних традицій на Кубані та української східної діаспори загалом.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш3(2=1Ук)-631 + Ш3(2=1Ук)-613
Шифр НБУВ: РА309905 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
7.

Мотрук І.Н. 
Управління продукційним процесом вирощування насіння кормових буряків у західному Лісостепу України: Автореф. дис... д-ра с.-г. наук: 06.01.14 / І.Н. Мотрук ; Ін-т цукр. буряків УААН. — К., 2003. — 40 с.: табл. — укp.

Теоретично обгрунтовано та практично реалізовано новий напрямок у насінництві кормових буряків шляхом оптимізації екологічних і агротехнічних чинників під час управління продуційним процесом формування насіння кормових буряків за умов західного регіону України. На підставі результатів досліджень визначено оптимальні параметри насіннєвих рослин першого та другого років життя щодо їх високої продуктивності. Розроблено основні елементи технології вирощування маточних кормових буряків і їх насінників, удосконалено прийоми їх зберігання. Розроблено технологію вирощування насіння кормових буряків нових сортів, яка забезпечує наявність коефіцієнту виходу садивних коренеплодів 5 - 10, врожайність насіння - 1,5 - 2,5 т/га, схожість - 85 - 90 %.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П215.2-37(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА325959

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Мотренко С.М. 
Фізико-механічні та біологічні властивості дражованого насіння цукрових буряків залежно від маси дражувальної оболонки: автореф. дис... канд. с.-г. наук : 06.01.14 / С.М. Мотренко ; Ін-т цукр. буряків УААН. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Висвітлено питання залежності фізико-механічних і біологічних властивостей дражованого насіння цукрових буряків від енергії проростання та схожості насіння до дражування, розміру його фракцій і маси дражувальної оболонки. На підставі результатів досліджень розроблено категорію дражованого насіння, а саме: капсульоване, придатне дя сівби на скінченну густоту в усіх бурякосіювальних зонах України. Вперше визначено оптимальну масу оболонки драже за дражування різних за розмірами технологічних фракцій, які забезпечують одержання дражованого насіння з високою енергією проростання, схожістю та вирівняністю, що виключає його калібрування, зумовлює зменшення терміну підготовки дражованого насіння та його собівартості, а за польових умов для проростання такого насіння потреба у воді зменшується більше, ніж удвічі у порівнянні з дражованим насінням, підготовленим згідно з існуючими технологіями. Доведено, що маса дражувальної оболонки та форма дражованого насіння не впливають на рівномірність розміщення насіння під час його сівби з використанням пневматичних сівалок. Відзначено, що маса дражувальної оболонки суттєво не впливає на продуктивність цукрових буряків - врожайність коренеплодів, цукристість і збір цукру з одного гектара. Це дозволяє у процесі підготовки дражованого насіння за новою технологією зменшувати масу дражувальної оболонки від 100 - 110 % до 40 - 45 % від маси насіння до дражування без зниження його продуктивних властивостей.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П215.2-37 +
Шифр НБУВ: РА365106

Рубрики:

      
9.

Мотроненко В. В. 
Біотехнологія субстанції рекомбінантного інтерлейкіну-7 людини / В. В. Мотроненко. — Б.м., 2020 — укp.

Інтерлейкін-7 людини (ІЛ-7) – лімфопоетичний фактор росту, який займає особливе положення серед інших цитокінів через його унікальну функцію в гематопоезі, що не дублюється іншими факторами. Відсутність функціонального ІЛ-7 може бути однією з причин важкого комбінованого імунодефіциту. Результатом відсутності функціонального ІЛ-7 в організмі є лімфопенія та, як наслідок, важкий імунодефіцит. При збільшенні кількості ІЛ-7 рівень В- і Т-лімфоцитів в крові підвищується. ІЛ-7 бере участь у формуванні лімфовузлів. Основними продуцентами ІЛ-7 є стромальні клітини кісткового мозку та тимуса, а також деякі інші клітини організму людини. Наукова новизна отриманих результатів. Оптимізовано склад живильного середовища для біосинтезу рІЛ-7 бактеріями E. coli (вихід – 0,95 мг/мл) із високою біологічною активністю in vitro та in vivo, що дозволило підвищити вихід рІЛ-7 у 1,3 рази у порівнянні із базовою технологією. Показано стимулюючу дію екстрактів клівії кіноварної і зеферантесу великоквіткового (0,5-1,0%) та ліпосомальної форми вітаміну К1 (15-25 мг/мл) як стимулюючих добавок до поживного середовища (приводить до збільшення виходу цільового продукту у 1,69 рази). Біологічно активні речовини досліджених фітоекстрактів взаємодіють з поринами зовнішньої мембрани E. coli, що, ймовірно, є причиною підвищення біосинтетичної активності рекомбінантного продуцента. Показано, що застосування рІЛ-7 (5мкг рІЛ-7 на добу внутрішньочеревно, щодня до загоєння рани) прискорює швидкість загоєння ран у дослідних тварин та елімінації Pseudomonas aeruginosa із них. Результати роботи доповнили сучасні науково-методичні підходи створення препаратів рекомбінантних білків терапевтичного призначення.Експериментально обґрунтовано раціональний кількісний склад органічних компонентів та мінеральних речовин живильного середовища для культивування рекомбінантного продуценту E. coli, що дозволило збільшити вихід рІЛ-7 у 1,3 рази.Доведено стимулюючу дію екстрактів клівії кіноварної і зефірантесу великоквіткового як добавок до живильного середовища при культивуванні рекомбінантних бактерії E. coli в діапазоні 0,5-1,0%, що забезпечувало підвищення виходу цільового продукту в 1,69-1,82 рази. Показано стимулюючий вплив ліпосомальної форми вітаміну К1 в концентрації 15-25 мг/мл на рівень біосинтезу рІЛ-7 (збільшення в 1,74-1,81 рази). Показано, що механізми біологічної активності фітоекстрактів на синтез рІЛ-7 бактеріальними продуцентами, включають взаємодію з поверхневими структурами бактеріальної клітини.Розроблено удосконалену схему очистки рІЛ-7 за рахунок введення стадії високоспецифічної імуноафінної хроматографії, що дозволило досягти чистоти отримуваної субстанції на рівні 98%. Для синтезованої імуноафінної колонки на основі тетраетоксисилану визначено раціональні технологічні параметри хроматографічної очистки, які дозволяють отримувати восокоочищений продукт упродовж 15 циклів безперервної роботи та у широкому діапазоні концентрацій продукту (0,005-20мкг/мл).Експериментально доведено ефективність застосування рІЛ-7 при лікуванні ранової інфекцій P. aeruginosa. Показано, що у мишей, які отримували лікування препаратом рІЛ-7 (5мкг на добу внутрішньочеревно), загоєння ран і елімінація збудника наступає на 5 днів раніше, ніж у мишей без лікування препаратом рІЛ-7.Розроблено технологічну та апаратурно-технологічну схему отримання субстанції рІЛ-7 людини на основі отриманих експериментальних даних. Проведено оцінку ризиків технологічного процесу отримання субстанції рІЛ-7 та визначено найбільш критичні стадії, що дозволило розробити систему контролю виробництва для запобігання та мінімізації ризиків.Проведено техніко-економічну оцінку розробленої технології отримання субстанції рІЛ-7: визначено собівартість кінцевого продукту та потужність виробництва з огляду на забезпеченість пацієнтів України та поширеність відповідних патологій. Розрахункова потужність виробництва склала 240г субстанції рІЛ-7 на рік, а її собівартість – 43 478грн. Розрахункова сировина собівартість готової ін'єкційної форми препарату рІЛ-7 (3-60мкг на дозу) становить 38-1512грн., що обумовлює його соціальну доступність для населення України.^UHuman's interleukin-7 (IL-7) is a lymphopoietic growth factor that holds a special position among other cytokines because of its unique function in hematopoiesis, which is not duplicated by other factors. Lack of functional IL-7 may be one of the causes of severe combined immunodeficiency. The result of functional's lack IL-7 in the body is lymphopenia and, as a consequence, severe immunodeficiency. The level of B- and T-lymphocytes in the blood increases with the increase in the number of IL-7, IL-7 is involved in the lymph nodes' formation. The major producers of IL-7 are bone marrow and thymus stromal cells, as well as some other cells in the human body.Scientific novelty of the obtained results. The composition of the nutrient medium for rIL-7 biosynthesis was optimized by E. coli bacteria (yield 0.95mg/ml) with high in vitro and in vivo biological activity, which increased the rIL-7 yield 1.3 times compared to the basic technology.The stimulating effect extract of Cliviaminiata and Zephyranthes grandiflora (0.5-1.0%) and liposomal form of vitamin K1 (15-25mg/ml) as stimulating additives to the nutrient medium is shown (leading to an increase in the yield of the target product 1.69 times).The biologically active substances of the investigated phytoextracts interact with the pores of the outer membrane of E. coli, which is likely to cause an increase in the biosynthetic activity of the recombinant producer.It has been shown that administration of rIL-7 (5mg rIL-7 daily intraperitoneally, daily before wound healing) accelerates the rate of wound healing in experimental animals and the elimination of Pseudomonas aeruginosa from them.The results of the work are in close connection with the current scientific and methodological approaches for the creation of recombinant proteins for therapeutic purposes.The practical significance of the results obtained. The technological and instrumental scheme of obtaining substance rIL-7 was developed and the critical points of the production process were analysed.The rational quantitative composition of organic components and minerals of the nutrient medium for the cultivation of recombinant producer E. coli was experimentally substantiated, which allowed to increase the yield of RIL-7 1.3 times.The stimulating effect of clover extracts of cinnabar and zephyrantes large-flowered as additives to the nutrient medium in the cultivation of recombinant E. coli bacteria in the range of 0.5-1.0%, which provided an increase in the yield of the target product 1.69-1.82 times. The stimulating effect of the liposomal form of vitamin K1 at a concentration of 15-25mg/ml on the level of rIL-7 biosynthesis (an increase of 1.74-1.81 times) is shown. The mechanisms of biological activity of phytoextracts for the synthesis of rIL-7 by bacterial producers have been shown to include interaction with the surface structures of a bacterial cell.An advanced scheme for purification of rIL-7 was developed by introducing a highly specific immunoaffinity chromatography step, which allowed the substance to be obtained at 98%. For the tetraethoxysilane-synthesized immunoaffinity column, rational technological parameters of chromatographic purification have been determined, which allow to obtain a highly purified product over 15 cycles of continuous operation and over a wide range of product concentrations (0.005-20μg/ml).The efficacy of the use of rIL-7 in the treatment of P. aeruginosa wound infections has been experimentally proven. It was shown that in mice treated with rIL-7 (5μg per day intraperitoneally), wound healing and pathogen elimination occurred 5 days earlier than in mice without rIL-7 treatment.The technological and equipment-technological scheme of obtaining the substance of human rIL-7 based on the obtained experimental data was developed. The risks of the process of obtaining the substance rIL-7 were evaluated and the most critical stages were identified, which allowed the development of a production control system to prevent and minimize risks.The feasibility study of the developed technology of obtaining substance rIL-7 has been carried out: the cost of the final product and the production capacity have been determined in view of the safety of patients of Ukraine and the prevalence of relevant pathologies. The estimated production capacity was 240g of substance rIL-7 per year, and its cost was 43 478UAH. The estimated raw material cost of the ready-to-use injection form of the drug rIL-7 (3-60µg per dose) is 38-1512UAH, which determines its social accessibility for the population of Ukraine.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
10.

Мотрічук Р. Б. 
Підвищення пожежної безпеки піротехнічних спалахувачів на основі сумішей з порошків алюмінієво-магнієвих сплавів та нітратовмісних окиснювачів / Р. Б. Мотрічук. — Б.м., 2021 — укp.

В процесі горіння багатокомпонентних піротехнічних сумішей, якими споряджаються вироби різного призначення (освітлювальні патрони та артснаряди, фотоосвітлювальні авіабомби, сигнальні снаряди та інші), що застосовуються у народному господарстві та військовій техніці, широко використовуються піротехнічні спалахувачі (далі ПС). Розглядувані вироби в процесі обігу (зберігання, транспортування та застосування) можуть піддаватись інтенсивними зовнішнім термічним діям в різних екстремальних ситуаціях (наприклад, при пожежі у складських приміщеннях, де зберігаються випроби, в умовах їх транспортування при загорянні близько розташованих об'єктів, а також в умовах пострілу та польоту виробів при їх запусках тощо), що призводить до передчасного спрацьовування зарядів ПС та пожежонебезпечних руйнувань виробів, займання навколишніх об'єктів, людських жертв, та наносить значні матеріальні збитки.Тому практичне значення мають методи попередження виникнення вимушених пожежонебезпечних руйнувань виробів з ПС у випадку впливу зовнішніх термічних дій. Для розробки таких методів необхідно мати результати теоретичних та експериментальних досліджень процесів зовнішнього нагрівання, загоряння та розвитку горіння ущільнених сумішей, що складають основу ПС, з визначенням їх вибухонебезпечних режимів протікання при різних зовнішніх умовах. В наш час такі дослідження для розглядуваних ПС відсутні.^UPyrotechnic igniters are widely used to organize the process of combustion of multicomponent pyrotechnic mixtures, which are equipped with products for various purposes (lighting cartridges and artillery shells, photolight bombs, signal shells, etc.) used in the national economy and military equipment. In this case, the considered products in the process of circulation (storage, transportation and use) can be subjected to intense external thermal effects in various extreme situations (for example, in a fire in warehouses where tests are stored, in the conditions of their transportation during ignition of nearby objects, and also in the conditions of firing and flight of products during their launches, etc.), which leads to premature operation of charges of pyrotechnic igniters and flammable destruction of products, ignition of surrounding objects, human casualties, and causes significant material damage.Therefore, methods of preventing forced fire-hazardous destruction pyrotechnic igniters in the event of external thermal action are of practical importance.To develop such methods, it is necessary to have the results of theoretical and experimental studies of the processes of external heating, ignition and combustion development of compacted mixtures that form the basis of aircraft, with the definition of their explosive modes under different external conditions. At present, such studies are not available for the considered aircraft.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського