Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (10)Реферативна база даних (279)Книжкові видання та компакт-диски (199)Журнали та продовжувані видання (20)
Пошуковий запит: (<.>A=МЕРКУЛОВ$<.>+<.>A=ОКСАН$<.>+<.>A=ВОЛОДИМИРІВНА$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 18
Представлено документи з 1 до 18

      
1.

Меркулова К.В. 
Автоматизована система визначення життєздатності клітин (на прикладі культивованих фібробластів): Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.06 / К.В. Меркулова ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2005. — 19 с. — укp.

Уперше розроблено структуру автоматизованої системи визначення життєздатності клітин і підтримки прийняття рішень щодо стану культивованих фібробластів. Для першої стадії розвитку культури запропоновано метод оцінки життєздатності клітин, який передбачає застосування ентропійного еквівалента. Розвинуто метод побудови класифікаційних векторів зображень моношарів фібробластів, що грунтується на обчисленні логарифмічно-полярних вейвлет-сигнатур. Наведено метод класифікації зображень моношарів фібробластів. На базі розроблених методів і алгоритмів реалізовано програмне забезпечення автоматизованої системи визначення життєздатності клітин на прикладі культивованих фібробластів, яка дозволяє збільшити оперативність і підвищити точність прийняття рішення про життєздатність клітин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.154.1-5 + Р454.995 с51 +
Шифр НБУВ: РА341303

Рубрики:

      
2.

Меркулова О.В. 
Динаміка конфіксальної деривації іменника української мови XI - XVIII століть: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.01 / О.В. Меркулова ; Запоріз. нац. ун-т. — Запоріжжя, 2005. — 21 с. — укp.

З використанням значного фактичного матеріалу проаналізовано становлення іменникових конфіксів від праслов'янського періоду до XVIII ст., ступінь їх продуктивності упродовж досліджених періодів розвитку мови. Визначено рівень сформованості конфіксальних словотвірних типів, з'ясовано основні тенденції розвитку конфіксальної підсистеми іменника української мови XI - XVIII ст. З'ясовано, що у давній руськоукраїнській, середньоукраїнській та новоукраїнській мові високопродуктивними були конфікси з елементами -иіє і його континуантами (нн'а, -тт'а, -jа), -никъ та матеріально не вираженим постпозитивним компонентом. З набуттям українською мовою у XIV - XVIII ст. живомовних рис остаточно виформувались конфікси з фінальними частинами -окъ, -ко тощо, з'явилися двоелементні афікси з постпозитивними елементами -ук, -ій, -щизна. Відзначено, що поширеним явищем у системі конфіксального словотворення іменника української мови XI - XVIII ст. було вираження одного лексико-словотвірного значення за участю декількох афіксів: функціонально-семантичної дистрибуції конфіксальних формантів упродовж дослідженого періоду історії української мови, зумовленої інтра- й екстралінгвальними чинниками. Зроблено висновок, що іменникова конфіксальна підсистема, почавши своє становлення у праслов'янський період, до кінця XVIII ст. сформувала підгрунтя для свого подальшого розвитку у новій українській мові.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.4-022.11 + Ш141.4-212.1 +
Шифр НБУВ: РА340063

      
3.

Меркулова В.О. 
Жінка як суб'єкт кримінальної відповідальності: Автореф. дис... д-ра юрид. наук: 12.00.08 / В.О. Меркулова ; Нац. акад. внутр. справ України. — К., 2003. — 33 с. — укp.

Проведено комплексне наукове дослідження кримінологічних, кримінально-правових, кримінально-виконавчих проблем визначення оптимального обсягу кримінальної відповідальності, виду та розміру покарання стосовно жінки як суб'єкта даної відповідальності. На підставі аналізу корелятивних статевих відмінностей, особливостей вчинення ними злочинів корисливого, насильницького спрямування досліджено вплив психофізичних особливостей жінки на її суспільно-правову поведінку. Охарактеризовано історичні витоки особливостей кримінальної відповідальності жінок з часів Давньоруської держави до початку ХХ ст. Здійснено аналіз чинного кримінального законодавства з огляду відтворення природних статевих відмінностей під час вибору об'єкта кримінально-правової охорони, визначення форм кримінальної відповідальності, системи та видів покарання, призначення покарання за злочини ненасильницького спрямування, вбивство на сімейно-побутовому грунті. Визначено головні пріоритетні напрями реформування кримінального законодавства, підвищення ефективності окремих форм кримінальної відповідальності. Сформульовано конкретні пропозиції стосовно змісту та сутності окремих кримінально-правових норм. Розглянуто психологічні передумови, наслідки відбування жінками позбавлення волі, правові підстави їх диференціації під час відбування цього покарання, особливості умовно-дострокового та звільнення від відбування позбавлення волі вагітних і жінок, які маєть малолітніх дітей.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)011 + Х883.9(4УКР)51 + Ю947.1-73 +
Шифр НБУВ: РА325710

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
4.

Меркулова Н.О. 
Засоби тема-рематичного поділу висловлення: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.01 / Н.О. Меркулова ; Дніпропетр. нац. ун-т. — Д., 2006. — 20 с. — укp.

На матеріалі української мови здійснено аналіз засобів вираження тема-рематичного поділу висловлень. Обгрунтовано теоретичні засади вивчення актуального членування висловлення, здійснено розмежування понять мова та мовлення, речення та висловлення, запропоновано класифікацію темо- та ремоідентифікаторів за формальними та семантичними критеріями. Встановлено ієрархію впливу ремоідентифікаторів на комунікативну структуру висловлення, з'ясовано їх лексичне наповнення, синтаксичне навантаження, позиційність, залежність від комунікативних реєстрів та типів висловлень. Виявлено частотність уживання різних типів ремоідентифікаторів у структурі українського висловлення та описано особливості функціонування їх певних варіантів з урахуванням позиції, додаткового значення, впливу на тема-рематичний поділ, інтонації та комунікативної мети. Особливу увагу приділено вивченню актуального членування в аспектах прагматики, нейро- та комп'ютерної лінгвістики, а також у зв'язку з категоріями пресупозиції та інтенціональності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш100.0 + Ш102.2 +
Шифр НБУВ: РА342664

Рубрики:

      
5.

Меркулов О.Ю. 
Клініко-експериментальне обгрунтування та порівняльний аналіз малоінвазивних втручань на верхньощелепних пазухах: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.19 / О.Ю. Меркулов ; АМН України. Ін-т отоларингології ім. О.С.Коломійченка. — К., 2006. — 19 с. — укp.

Уперше проведено комплексне дослідження взаємозв'язку варіантів анатомічної будови перегородки порожнини носа, структур остіомеатального комплексу та нижньо-орбітальних етномоїдальних клітин Халлера з хронічними запально-проліферативними захворюваннями слизової оболонки верхньощелепних пазух, одержано гістологічне підтвердження рентгенологічних змін слизової оболонки верхньощелепних пазух (дані спіральної комп'ютерної томографії), характерних для хронічного проліферативного врехньощелепного синуситу. Одержано дані про зміни рівня кортизолу у венозній крові хворих залежно від способу, об'єму та тривалості хірургічного втручання у разі операцій на верхньощелепних пазухах. Оптимізовано способи малоінвазивних ендоскопічних втручань на цих пазухах за результатами експериментальних досліджень на об'ємних високоточних моделях порожнини носа та параназальних синусів, створених на базі розробленої технології.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р682.461.011-5 + Р685.264.011 +
Шифр НБУВ: РА343926

Рубрики:

      
6.

Оксанич І. М. 
Методи і моделі оцінки та підвищення ефективності проблемно-орієнтованого інтерфейсу користувача інформаційно-пошукової системи: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.13.06 / І. М. Оксанич ; НАН України, Ін-т пробл. мат. машин і систем. — К., 2011. — 20 с.: рис., табл. — укp.

Досліджено шляхи та методи вирішення завдання підвищення ефективності інтерфейсу користувача (ІК) інформаційно-пошукових систем (зниження трудомісткості формування користувачем запитів до інформаційних ресурсів) на основі методів теорії ймовірностей, математичної статистики, алгебри логіки, методів математичного й імітаційного моделювання. Запропоновано модель декомпозиції ментальних операторів технології GOMS-KLM для задач вводу та візуальної ідентифікації даних. Побудовано математичні логіко-ймовірнісні моделі "покрокової" та "прицільної" підказки в ІК, залежності між його варіантами та характеристиками з урахуванням функції розподілу ймовірностей звертання до слів базового словника. Побудовано й експериметрально перевірено імітаційні моделі ІК. Зпропоновано технологію та розроблено інформаційну модель системи квазідовільних запитів користувача до баз даних у природно-мовному середовищі за допомогою стандартних CASE-засобів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.43-01
Шифр НБУВ: РА382486 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Оксанич А.П. 
Методи та апаратура контролю структурно-геометричної досконалості напівпровідникових матеріалів та структур в умовах їх серійного виробництва: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.27.06 / А.П. Оксанич ; Харк. нац. ун-т радіоелектрон. — Х., 2002. — 34 с. — укp.

Розроблено науково-обгрунтовані методи для контролю деформацій, механічних напруг структурної досконалості і створення на їх підставі принципів конструювання вимірювального і ростового обладнання, за допомогою якого безруйнівним методом експресно контролюються на всіх стадіях напівпровідникового виробництва геометричні параметри і внутрішня напруга напівпровідникових пластин і структур, а також створено апаратуру для контролю структурної досконалості напівпровідникових кристалів у процесі вирощування. Запропоновано методики і конструкції плоских інфрачервоних полярископів "Міраж-1" та "Міраж-2". Досліджено технологічні процеси високотемпературної обробки. Висвітлено методику контролю щільності дислокацій під час дослідження жорсткості кремнієвих структур виявлено нове явище: зміну форми (згибу) кремнієвих структур після прикладення імпульса навантаження з високою швидкістю.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В379.22,022 + З843.312-06
Шифр НБУВ: РА319978 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
8.

Меркулов М.М. 
Методологія управління високотехнологічним виробництвом в умовах трансформаційної економіки: автореф. дис... д-ра екон. наук : 08.00.04 / М.М. Меркулов ; Ін-т пробл. ринку та екон.-екол. дослідж. НАН України. — О., 2009. — 35 с. — укp.

Досліджено опис, моделювання, оцінювання, облік, структурування й управління змінами невизначеності та взаємозв'язаними з ними ризиками у процесах інноваційного проектування високотехнологічних систем за умов трансформаційної економіки. Розроблено концепцію та методологію управління ризиком в інноваційних проектах і концепцію "ризик - потенціал". Розглянуто класифікацію методів управління інноваційними ризиками. Розроблено методологічні підходи до формування концепції якісно нової ризико-адаптованої економічної діяльності. З застосуванням гібридного методу обгрунтовано та розроблено метод активного управління інноваційним ризиком, що дозволяє визначати його оптимальний рівень. Розроблено методологічні основи формування та зміни потоку невизначеності у процесі побудови високотехнологічних систем на стадіях життєвого циклу. Обгрунтовано принципи та підходи до визначення та структуризації потоків невизначеності. Розроблено й апробовано методики оцінювання якості управління ресурсним забезпеченням науково-технологічного розвитку, комплексного оцінювання науково-технологічного потенціалу, оцінювання рівня науково-технологічного розвитку виробництва підприємства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.295.323 + У9(4Укр)300-55-21 +
Шифр НБУВ: РА365347

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
9.

Меркулов М.М. 
Моделювання і оптимізація поставок ресурсів і готової продукції в умовах нерівномірності роботи транспорту: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.03.02 / М.М. Меркулов ; Одес. нац. мор. ун-т. — О., 2002. — 20 с.: рис. — укp.

Розроблено уніфіковану загальну систему моделювання промислового підприємства у вигляді багатофазної системи збереження багатономенклатурних запасів. Розглянуто теорію мережкових структур збереження запасів. Визначено умови існування сталого режиму роботи підприємства у разі часткових припущень, що стосуються продуктивності технологічних ліній та процесу споживання готової продукції. Розроблено модель стохастичної транспортної задачі на підставі теорії управління запасами та здійснено її якісний і кількісний аналіз. Досліджено вплив випадкового коливання попиту на готову продукцію підприємства, інтенсивність процесів постачання та виробництва. У межах єдиної економіко-математичної моделі підприємства проаналізовано процеси постачання та розподілу готової продукції у логістичній мережі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)301-210.301 +
Шифр НБУВ: РА321891

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Меркулов О.Є. 
Технологічні засади газифікації некоксівного вугілля з утилізацією відходів у доменній печі: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.16.02 / О.Є. Меркулов ; Ін-т чор. металургії ім. З.І.Некрасова НАН України. — Д., 2007. — 19 с. — укp.

Досліджено проблему економії природного газу та коксу, а також утилізації вторинних ресурсів за рахунок тимчасового переведення доменних печей в режим газогенератора кускового вугілля.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л532.02 + Л532.02 + Л532.02
Шифр НБУВ: РА351934

Рубрики:

      
11.

Меркулова Ю.В. 
Фармакологічне дослідження L-аргініну L-глутамату (глутаргіну) як гіпоамоніємічного і гепатопротекторного засобу: Автореф. дис... канд. біол. наук: 14.03.05 / Ю.В. Меркулова ; Одес. держ. мед. ун-т. — О., 2002. — 18 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.51-52
Шифр НБУВ: РА318930 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
12.

Акулова Г. В. 
Моделювання поведінки економічних агентів в умовах податкової конкуренції / Г. В. Акулова. — Б.м., 2019 — укp.

Дисертацію присвячено вирішенню нового важливого для економіки України наукового завдання розробки мультиагентного підходу до моделювання поведінки економічних агентів. Уперше розроблено концепцію мультиагентного моделювання поведінки економічних агентів в умовах податкової конкуренції, яка пов'язує поведінку економічних агентів із процесом конкуренції юрисдикцій за мобільні фактори виробництва засобами податкової політики, що дозволяє прогнозувати її наслідки і сприяє підвищенню конкурентних переваг країни (юрисдикції) з точки зору оподаткування. Уперше розроблено мультиагентну модель поведінки економічних агентів в умовах податкової конкуренції, яка відображає взаємопов'язані процеси сплати податків, ухилення від оподаткування, податкового контролю і міграції агентів, що дозволяє оцінювати вплив параметрів податкової політики, структури фінансування суспільних благ та поведінкових факторів на показники добробуту економічних агентів та обирати найбільш ефективні засоби державної політики щодо податкової конкуренції за мобільні виробничі ресурси. Удосконалено методичне забезпечення моделювання міграції економічних агентів в умовах податкової конкуренції. Набув подальшого розвитку мультиагентний підхід до моделювання імовірнісного механізму податкового контролю економічних агентів. Набув подальшого розвитку підхід до моделювання впливу ухилення економічних агентів від оподаткування на доходи.^UThe thesis deals with solving of a new important scientific task for the Ukraine's economy of the modelling of multiagent approach of behaviour of economic agents. For the first time, the concept of multiagent modeling of the behavior of economic agents in the context of tax competition, which relates the behaviour of economic agents with the process of competition of jurisdictions for mobile factors of production by means of tax policy. It allows to predict its consequences and contributes to increasing the competitive advantages of the country (jurisdiction) from the point of view of taxation was developed. For the first time a multiagent model of behaviour of economic agents and jurisdictions that takes into account the mechanism of tax competition and allows studying the influence of tax policy parameters, behavioural factors and structure of public goods on welfare indicators of jurisdictions is developed. The model takes into account the interrelation of tax payment processes, tax evasion and tax evasion control and agents migration. The possibility of choosing the most effective means of the state policy concerning competition in the tax sphere for mobile manufacturing resources is substantiated. The methodological support of simulation of migration of economic agents in the conditions of tax competition was improved. The multiagent approach to modeling the probabilistic mechanism of tax control of economic agents was been further developed. The approach of modelling the impact of evading economic agents from taxation on income was further developed.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
13.

Лебідь В. В. 
Удосконалення технології доменної плавки управлінням розподілом шихти і газів із застосуванням безконусних завантажувальних пристроїв / В. В. Лебідь. — Б.м., 2019 — укp.

Процес завантаження й розподілу шихтових матеріалів на колошнику й розподілення газів у доменних печах, оснащених безконусними завантажувальними пристроями лоткового типу. Зниження енергетичних витрат при роботі доменної печі шляхом науково обґрунтованого вибору параметрів режиму завантаження на основі розробки, вдосконалення розрахункових і експериментальних методів оцінки розподілу шихтових матеріалів і газового потоку в печі. Розрахункові й експериментальні методи оцінки розподілу шихтових матеріалів і газів у доменних печах, методи системного аналізу взаємозв'язку розподілу шихтових матеріалів з розподіленням газів і технологічними параметрами плавки, експериментальні дослідження й математичне моделювання. Розроблено новий розрахунковий метод і вдосконалено експериментальний спосіб оцінки розподілу щільності потоку шихтових матеріалів, що сходять із лотка БЗП. Вдосконалено метод вибору раціональних кутів нахилу лотка в робочих кутових положеннях й інженерну методику розрахунків показників розподілу шихтових матеріалів. Показано вплив на осьову (центральну) і периферійну зону печі. Запропоновано і реалізовано у матмоделі ІЧМ новий метод розрахунків радіального розподілу шихти у вигляді багатомірної матриці. Розроблено алгоритм корекції програми завантаження для формування даних заданого розподілу шихти й газів в печі. Розроблено нові розрахункові показники оцінки радіального розподілу шихтових матеріалів на колошнику й осьової віддушини. На основі застосування запропонованих нових методів і розрахункових показників розроблено й освоєно в промислових умовах раціональні режими завантаження, що забезпечили зменшення питомої витрати палива від 1,8 до 11,4 кг/т чавуну. Впроваджено. Металургія.^UThe process of loading and distribution of charge materials at the furnace top and distribution of gases in blast furnaces equipped with conical charging devices of the tray type. Reducing energy costs during operation of a blast furnace by scientifically based selection of parameters of the loading mode based on the development, improvement of computational and experimental methods for assessing the distribution of charge materials and gas flow in the furnace. Calculated and experimental methods for assessing the distribution of charge materials and gases in blast furnaces, methods of system analysis of the relationship between the distribution of charge materials with the distribution of gases and technological parameters of smelting, experimental studies and mathematical modeling. A new computational method has been developed and an experimental method has been introduced for estimating the distribution of the flux density of charge materials coming from the LPD tray. The method of choosing the rational angles of inclination of the tray in the working angular positions and the engineering method of calculating the distribution of charge materials have been improved. The effect on the axial (central) and peripheral zone of the furnace is shown. A new method for calculating the radial distribution of the charge in the form of a multidimensional matrix has been proposed and implemented in the HMM model. An algorithm is developed for correcting the loading program for generating data of a given distribution of the charge and gases in the furnace. New calculated indicators for estimating the radial distribution of charge materials at the top and axial outlet have been developed. Based on the application of the proposed new methods and design indicators, rational loading modes were developed and mastered under industrial conditions, which ensured a reduction in specific fuel consumption from 1.8 to 11.4 kg / t of pig iron. Implemented. Metallurgy.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
14.

Меркулов О. Є. 
Розвиток теоретичних основ удосконалення доменної плавки при використанні системного аналізу взаємозв'язку параметрів з показниками ефективності реального процесу / О. Є. Меркулов. — Б.м., 2020 — укp.

Технологія доменної плавки. Розробка раціональних режимів технології доменної плавки при різних газодуттьових параметрах, складі шихти, нерівномірності розподілу матеріалів на основі комплексного розрахунку зональних та інтегральних характеристик доменного процесу, які передбачають розкриття всієї повноти внутрішніх зв'язків, що впливають на характер режимів плавки і кінцеві результати (витрати коксу і продуктивність). Використано математичне моделювання, експериментальні дослідження й промислові випробування розроблених технічних рішень. Поряд з уточненням впливу балансових факторів економії коксу, що визначають основну величину скорочення теплоспоживання, кількісно оцінений істотний вплив на витрату коксу характеру тепломасообміну, фазових перетворень, газомеханіки й розподілу матеріалів і газів у печі, зв'язаних прямими й зворотними зв'язками з витратою коксу. Виявлені закономірності трансформації температурно–концентраційних, фазових і газодинамічних полів в об'ємі доменної печі, а також поперечних перетікань газу по висоті стовпа шихти. Установлена складна система прямих і зворотних зв'язків параметрів зони розм'якшення й плавлення, а також втрат теплоти через стіни з комплексом вхідних, проміжних і вихідних параметрів доменної плавки, які є важливим компонентом системного аналізу плавки. Впроваджено на доменних печах ТОВ «Метінвестхолдінг». Металургія.^UBlast furnace technology. Development of rational modes of blast-furnace smelting technology for various gas-blowing parameters, charge composition, uneven distribution of materials, based on a comprehensive calculation of the zonal and integral characteristics of the blast-furnace process, providing for the disclosure of the entire completeness of internal connections that affect the nature of smelting modes and the final results (coke consumption and productivity) ... Mathematical modeling, experimental research and industrial tests of the developed technical solutions were used. Along with the clarification of the influence of the balance factors of coke saving, which determine the main value of the reduction in heat consumption, the significant influence on the consumption of coke of the nature of heat and mass transfer, phase transformations, gas mechanics and distribution of materials and gases in the furnace, connected by direct and feedback with the consumption of coke, was quantitatively estimated. The revealed regularities of transformation of temperature-concentration, phase and gas-dynamic fields in the volume of a blast furnace, as well as transverse gas flows along the height of the charge column. A complex system of direct and feedback parameters of the zone of softening and melting, as well as heat losses through walls with a complex of input, intermediate and output parameters of blast furnace smelting, which are an important component of the system analysis of smelting, has been established. Implemented at blast furnaces of LLC «Metinvestholding». Metallurgy.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
15.

Оксанич І. Г. 
Методологічні основи та інформаційна технологія динамічного розподілу виконавчих ресурсів в організаційно-технічних системах / І. Г. Оксанич. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертаційну роботу присвячено вирішенню актуальної науково-прикладної проблеми створення методологічних засад і технологічних засобів динамічного розподілу виконавчих ресурсів в автоматизованих організаційно-технічних системах. Удосконалено методологію створення технологічних засобів динамічного розподілу виконавчих ресурсів в автоматизованих організаційно-технічних системах. До комплексу методологічних принципів включені принцип конвергенції онтологій предметної області і системи управління, принцип рефлексивного переходу і його формалізований опис, а також включені етапи стратифікації онтологій за аспектними рівнями. Синтезовано структурні, динамічні, інформаційні моделі, а також методи, що складають основу інформаційної технології динамічного розподілу виконавчих ресурсів. Створено та реалізовано інформаційну технологію динамічного розподілу виконавчих ресурсів в організаційно-технічних системах. Наведено результати експериментів на імітаційній моделі та результати впровадження, які довели працездатність та ефективність системи моніторингу і диспетчеризації бізнес-процесів на основі методів і моделей динамічного розподілу виконавчих ресурсів в організаційно-технічних системах.^UThe dissertation work is devoted to solving the actual scientific and applied problem of creating methodological foundations and technological means of dynamic distribution of executive resources in automated organizational and technical systems (OTS).Approaches to construction of the methodology of synthesis of adaptive executive structures in automated OTS have been improved. The set of methodological principles includes the principle of convergence of ontologies of the subject domain and control system, the principle of reflexive transition and its formalized description, as well as the stages of stratification of ontologies by aspect levels. This makes possible to schematize and accelerate the process of synthesis of a set of logical, mathematical, functional models and methods whose aggregation and interaction design the required information technology. The method of dynamic distribution of applications on functional knots at of business processes performance in OTS has been developed.The practical significance of the obtained results is in improvement of the quality of functioning of technical and organizational systems through construction and application of the information technology for dynamic distribution of executive resources in OTS. A study of the effectiveness of theoretical and practical results application in the management of specific objects in order to improve the quality of their operation has been carried out.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
16.

Андрієшин В. В. 
Кримінальна відповідальність за зловживання службовою особою своїми повноваженнями: теоретико-правові та прикладні аспекти. / В. В. Андрієшин. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертація є першим щонайменше за останнє десятиріччя комплексним дослідженням питань кримінальної відповідальності за прояви службового зловживання та кримінально протиправного використання повноважень службовими особами, в якому здійснено системну оцінку стану протидії даному суспільно небезпечному явищу в умовах сьогодення.Актуальність обраної теми дослідження обумовлена процесом динамічних реформ українського суспільного життя та системи управління, що відбуваються протягом останніх років в руслі європейських асоціаційних та інтеграційних процесів. Зазначений процес напряму залежить від службової діяльності осіб, які наділені представницько-управлінськими, організаційно-розпорядчими та адміністративно-господарськими функціями і реалізують свої повноваження у даній системі. А тому, прояви зловживання службовими повноваженнями такими особами мають вкрай негативні наслідки для результативності функціонування всієї структури публічного управління та сфери господарювання. В свою чергу, держава та правоохоронна сфера мають реалізовувати ефективні та дієві заходи, направлені на протидію таким проявам, в тому числі кримінально-правовими методами.Загальний аналіз наукової літератури засвідчує, що застосування норм кримінального права у сфері протидії службовому зловживанню і донині породжує чимало дискусійних питань, окремі його аспекти є недостатньо дослідженими та однозначно невирішеними для практики, а в руслі мінливої кримінальної політики виникає необхідність оперативно реагувати на нові практичні ситуації, не допускати помилок у законотворчій техніці, проводити правильну та повну кримінально-правову кваліфікацію складних суспільно небезпечних діянь, які вчиняють службові особи, та забезпечувати одноманітність правозастосування. У вступі дисертації обґрунтовано науковий інтерес автора щодо обраної теми дослідження, зазначено про її актуальність та теперішній стан наукового дослідження даної сфери; визначено мету, завдання, об'єкт і предмет, методологічний інструментарій дослідження; аргументовано наукову новизну та практичне значення одержаних результатів; представлені відомості щодо апробації та публікування результатів дослідження. У роботі здійснено вивчення історіографії становлення кримінальної відповідальності за суспільно небезпечні діяння службових осіб на території сучасної України, починаючи з часів утворення перших форм державності, та акцентовано увагу на недоліках і перевагах кримінально-правової охорони сфери службової діяльності у різні періоди часу. Проведено аналіз питань соціальної обумовленості існування кримінальної відповідальності за суспільно небезпечні діяння, які пов'язані з використанням службових повноважень, із зазначенням статистичних відомостей щодо реєстрації та протидії таким діянням. Зокрема, дістало подальший розвиток авторське бачення питання криміналізації незаконного збагачення та практичного значення цивільно-процесуальних процедур щодо визнання необґрунтованими активів осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування. Також, досліджені питання кримінальної відповідальності за уникнення від фінансового контролю, бездіяльність службової особи (як умисної, так і необережної) та посередництво у корупційних діях (як у активних, так і пасивних формах кримінально-караного підкупу).Вивчено міжнародний та зарубіжний досвід правової регламентації інституту кримінальної відповідальності службових осіб, окреслено позитивні та негативні тенденції його розвитку, в тому числі для впровадження окремих аспектів у національне законодавство. Охарактеризовано поняття та визначено систему кримінальних правопорушень, що пов'язані з використанням службових повноважень (службовим зловживанням), а також описано критерії їх розмежування при виникненні питань суміжності. Проведено кримінально-правовий аналіз об'єктивних та суб'єктивних ознак складів досліджуваних правопорушень, зазначені їх особливості для процесу доказування, розроблено пропозицію для подальшого усунення нормативних прогалин та неточностей. Зокрема, удосконалено розуміння системи об'єктів кримінальних правопорушень службових осіб, визначення сфери службової діяльності, інтересів служби та юридичних осіб; охарактеризовано базову ознаку об'єктивної сторони аналізованих злочинів – службове зловживання; визначено специфіку загальних та спеціальних властивостей службових осіб, обґрунтовано правову можливість та практичну необхідність віднесення до них фізичної особи-підприємця та одноособового керівника приватного підприємства тощо.Як результат, автором пропонується замінити категорії «службове становище або влада» у кримінальному законодавстві на міжгалузеву категорію «службові повноваження», з подальшою легалізацією дефініції останньої в антикорупційному законодавстві.^UThe dissertation represents the first comprehensive research at least for last decade which analyses problems of criminal liability for acts of abuse of power by the officials and representatives of state authority, their illegal use of power and systematic assessment of the state of counteraction to this socially dangerous phenomenon in today's conditions. The relevance of the research topic is related to the process of dynamic reforms in Ukrainian state and society accompanied by the European association and integration processes in recent years. This process directly depends on the activity of the officials, that are empowered representative, managerial, organizational, administrative, economic rights and obligations. Any acts of abuse of power by the officials possess extremely negative consequences for the public administration system and economic activity. In turn, the state and law enforcement agencies must implement effective and efficient measures to counteract such manifestations, including methods of criminal law. The general analysis of the scientific literature proves that the application of criminal law to combat abuse of power still causes a lot of discussion. Some aspects of such counteraction are insufficiently studied and other issues not resolved for practice. There is a need to respond quickly to new practical situations in consider dynamic of criminal policy in order to avoid gaps in legislative framework, to conduct a correct and complete criminal qualification of complex socially dangerous acts of officials and to provide the same law application.The introduction to the dissertation contains the following provisions: substantiation of the author's scientific interest in the chosen research topic and its relevance; the current state of scientific research in this area; the purpose, tasks, object and subject, methods of research; scientific novelty and practical significance of the obtained results; information on approbation and publication of research results is presented.The history of criminal liability for socially dangerous actions of officials on the territory of modern Ukraine is presented in the thesis, since the formation of the first forms of statehood. At the same time, author emphasizes the pros and cons of legal protection of the sphere of official activity in different periods of time.The research provides the analysis of social conditionality issues of criminal liability for socially dangerous actions which are related to the use of official power. The author notes statistical information about the process of registration and counteraction to such socially dangerous acts. In particular, the author's vision of the issue of criminalization of the illicit enrichment is further developed. Also, author pays attention to the practical significance of civil proceedings, which are related to the recognition of unexplained wealth of the persons, that are authorized to perform the functions of state or local government. Also, the issues of criminal liability for avoidance of financial control, inaction of the official and mediation in corrupt practices are investigated. International practice and experience of foreign countries in the field of legal regulation of the institute of criminal liability of officials is comprehensively studied, positive and negative tendencies of its development are outlined, in order to implement certain aspects into the national legislation.The concept and system of criminal offenses, which are related to the use of official power, are described. Also the author describes the criteria for their delimitation in the case of adjacency issues. In the course of research the criminal-legal analysis of objective and subjective signs of investigated offenses is carried out, their features for the process of proving are indicated and ways to eliminate regulatory gaps and inaccuracies are also offered for practice. In particular, the understanding of the system of objects of criminal offenses of officials is improved; definitions of the sphere of official activity, interests of the service and legal entities are defined; the official abuse is characterized, as the basic feature of the objective side of the analyzed crimes; the specifics of general and special properties of officials are determined; it is claimed that private entrepreneurs may be recognized by officials that is justified by legal possibility and practical necessity. As a result, the author proposes to replace the criminal law categories «official position or power» with the intersectoral category «official power» with further legalization of its definition in anti-corruption legislative act.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
17.

Оксанюк О. А. 
Режим окремого проживання подружжя в сімейному праві / О. А. Оксанюк. — Б.м., 2022 — укp.

Дисертацію присвячено дослідженню юридичної природи інституту окремого проживання подружжя, правових підстав для його встановлення та припинення, правових наслідків, які наступають у зв'язку із встановленням або припиненням режиму окремого проживання подружжя, дослідженню відповідного зарубіжного та історичного досвіду.У роботі розроблено концепцію сучасного розуміння правового режиму окремого проживання подружжя, виявлення основних теоретичних та прикладних проблем даного сімейно-правового інституту, а також сформовано наукові висновки та пропозиції стосовно вдосконалення чинного сімейного законодавства у даній галузі дослідження.В роботі проведено аналіз теоретико-правових проблем визначення режиму окремого проживання подружжя у сімейному праві; з'ясовано поняття, основні риси та правова природа режиму окремого проживання подружжя в сімейному праві в контексті його співвідношення із суміжними правовими поняттями сімейного права; проаналізовано особливості встановлення, зміни та припинення режиму окремого проживання подружжя, в тому числі в судовому та договірному порядку; з'ясовано основні наукові підходи до класифікації та визначено зміст майнових юридичних наслідків режиму окремого проживання подружжя; розкрито зміст правових наслідків немайнового характеру у разі встановлення режиму окремого проживання подружжя; запропоновано науково-обґрунтовані пропозиції по вдосконаленню норм сімейного законодавства, якими врегульовано питання режиму окремого проживання подружжя в сімейному праві.^UThe dissertation is devoted to the study of the legal nature of the institution of separate residence of the spouses, the legal grounds for its establishment and termination, the legal consequences arising in connection with the establishment or termination of separate residence of the spouses, the study of relevant foreign and historical experience.The concept of modern understanding of the legal regime of separate residence of spouses, identification of the main theoretical and applied problems of this family law institute is developed, also scientific conclusions and offers concerning improvement of the current family legislation in this field of research are formed.The analysis of theoretical and legal problems of determining the regime of separate residence of spouses in family law is carried out in the work; the concepts, main features and legal nature of the regime of separate residence of the spouses in family law in the context of its relationship with related legal concepts of family law are clarified; the peculiarities of establishing, changing and terminating the regime of separate residence of the spouses are analyzed, including in court and by contract; the main scientific approaches to the classification are clarified and the content of the property legal consequences of the regime of separate residence of the spouses is determined; the content of legal consequences of non-material nature in case of establishing the regime of separate residence of the spouses is revealed; scientifically substantiated proposals for improving the norms of family law are proposed, which regulate the issue of the regime of separate residence of spouses in family law


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
18.

Павленко Л. М. 
Кримінальна відповідальність за незаконне виготовлення, переробку чи ремонт вогнепальної зброї, зміни її маркування, незаконне виготовлення бойових припасів, вибухових речовин чи вибухових пристроїв (стаття 263-1 КК України): автореферат дис. ... д.філософ : 081 / Л. М. Павленко. — Б.м., 2023 — укp.

Дисертація присвячена комплексному дослідженню особливостей змісту та сутності об’єктивних та суб’єктивних ознак основного, кваліфікованого та особливо кваліфікованого складу кримінального правопорушення, передбаченого ст. 263-1 КК, з’ясуванню окремих суперечностей, нечіткості відповідних правових визначень кримінального законодавства та розробленню відповідних пропозицій по його удосконаленню.Актуальність обраної теми дослідження обумовлюється значною кількістю проблем теоретико-правового та равозастосовного характеру. Зокрема, недостатнім рівнем наукового дослідження зазначеної проблеми, що обумовлюється відносно новітнім характером сформульованої кримінально-правової норми; відсутністю загальновизнаних наукових позицій з більшості досліджуваних нами питань; необхідністю визначення основних напрямків подальшого удосконалення кримінального законодавства у досліджуваній сфері незаконного обігу джерел підвищеного ступеня небезпеки; складністю кваліфікації та розмежування однорідних діянь, предметом яких є вогнепальна зброя, бойові припаси, вибухові речовини та вибухові пристрої, зокрема. В першому розділі дослідженню піддавалися теоретичні, історичні та міжнародно-правові проблеми кримінальна відповідальність за незаконне поводження із зброєю, бойовими припасами, вибуховими речовинами.Ретроспективний підхід до оцінки стану дослідження розглядуваної проблеми дозволив визначити певні тенденції та закономірності щодо визначення основних напрямків дослідження, змісту та сутності тих наукових позицій, які в подальшому набували загального визнання та формального закріплення у кримінальному законодавстві, сприяли визначенню конкретних наукових проблем, які потребували більш поглибленого дослідження. Узагальнений аналіз значної кількості положень доктрини права як суто кримінально-правового (кримінологічного) напрямку, так і криміналістичного, які безпосередньо (або ж опосередковано) стосуються меж та характеру правового регулювання відносин, пов’язаних із обігом зброї, доцільного механізму (інструментарію) захисту прав, свобод, законних інтересів громадян від кримінально-протиправних посягань із застосуванням небезпечних властивостей предметів даних посягань дозволили запропонувати певну періодизацію щодо розвитку доктрини права в розглядуваній сфері: з 50-х років ХХ ст. – до відновлення незалежності України у 1991 р.; з 1991 по 2001 рр. - перше десятиріччя незалежності України до ухвалення Кримінального кодексу України 2001 р.; з 2001 до 2012 рр. – формування передумов для виникнення нового складу злочину; з 2012 р. до сьогодні – розвиток наукових напрацювань стосовно складу кримінального правопорушення, передбаченого ст. 263-1 КК.На підставі історичного системно-порівняльного дослідження правових джерел загального та кримінально-правового характеру, що застосовувались на території України за часів Київської Русі, Галицько-Волинського князівства, часів чинності законодавства російської та Австро-Угорської імперії, чинності КК України 1922, 1927, 1960, 2001 років і до сьогодні і стосувалися правового регулювання сфери незаконного обігу зброї, бойових припасів та вибухових речовин запропоновано умовно виокремити наступні історичні етапи: X – XVI століття – етап становлення криміналізації діянь, пов’язаних із використанням зброї (різних її різновидів); діянь, предметом посягання яких є зброя; XVII – початок XX століття – етап формування кодифікованого кримінального законодавства щодо незаконного поводження із зброєю та вибухівкою, переробки та інших дій, спрямованих на удосконалення їхніх властивостей; 1920-1991 роки (переважно часи входження України до СРСР) – етап розвитку кримінального законодавства в частині уточнення дефініцій та санкцій щодо різних дій по відношенню до зброї, боєприпасів, вибухівки змін їхніх властивостей; з 1991 р. по теперішній час – період остаточної трансформації та формування кримінального законодавства України у сфері незаконного обігу зброї, бойових припасів, вибухових речовин на тлі основних напрямків становлення правової незалежності України та обговорення можливостей легалізації обігу окремих видів зброї.Здійснення системно-правового порівняльного аналізу чинного кримінального законодавства наступних країн світу: Грузії, Республіки Таджикистан, Республіки Узбекистан, Республіки Молдова, Азербайджанської Республіки, Республіки Казахстан, Китайської Народної Республіки, Литовської Республіки, Республіки Польща, Чеської Республіки,Турецької Республіки, Королівства Іспанії, Французької Республіки, - дозволило з’ясувати найтиповіші та більш прогресивні тенденції кримінального законодавства інших країн світу в частині критеріїв кодифікації кримінально-правових норм, особливостей їхнього змісту під час формулювання основних та кваліфікованих ознак складів злочинів, обсягу відповідальності, видів та термінів покарання тощо.^UThe thesis focuses on a comprehensive study of the peculiarities of the content and essence of the objective and subjective signs of the basic, qualified and particularly qualified body of a criminal offence, provided for Art. 263-1 of the Criminal Code, clarification of specific contradictions, vagueness of relevant legal definitions of criminal legislation and the development of relevant proposals for its improvement.The relevance of the chosen research topic is determined by a significant quantity of problems of theoretical-legal and law-enforcement nature. In particular, insufficient level of scientific research of the specified problem, which is determined relatively by the newest character of the formulated criminal-law norm; lack of generally recognized scientific positions from the majority of the issues the authors had researched; need to determine the main directions of further improvement of criminal legislation in the researched field of illegal circulation of sources of increased degree of danger; difficulty of qualifying and distinguishing homogeneous acts, the subject of which are firearms, ammunition, explosives and explosive devices, in particular.Theoretical, historical and international legal problems of criminal liability for illegal handling of weapons, ammunition, and explosives were studied in Chapter I.A retrospective approach to assessing the state of research on the problem under consideration allowed to identify certain tendencies and regularities regarding determination of the research’s main directions, content and essence of those scientific positions, which subsequently gained general recognition and formal consolidation in criminal legislation, contributed to the definition of specific scientific problems that required more in-depth research.Generalized analysis of a significant scope of provisions of the legal doctrine of both a purely criminal-legal (criminological) focus and a forensic one, which directly (or indirectly) concerning the limits and nature of the legal regulation of relations associated with the arms trafficking, expedient mechanism (instrument) of protecting the rights, freedoms, and legitimate interests of citizens from criminal and illegal encroachments using the dangerous properties of the objects of these encroachments allowed the authors to propose a certain periodization of the doctrine of law development in the field under consideration: from the 50s of the 19th century– before the restoration of Ukraine's independence in 1991; from 1991 till 2001 – the first decade of Ukraine's independence before the adoption of the Criminal Code of Ukraine in 2001; from 2001 till 2012 – formation of prerequisites for the emergence of a new type of crime; from 2012 to today - the development of scientific research on the composition of the criminal offense provided for in Art. 263-1 of the Criminal Code.On the basis of historical systematic-comparative study of legal sources of general and criminal law nature, which were applied on the territory of Ukraine during the times of Kyivan Rus, the Principality of Galicia-Volhynia, the times of the legislation of the russian and Austro-Hungarian Empires, the validity of the Criminal Code of Ukraine in 1922, 1927, 1960, 2001 and until today and related to the legal regulation of the sphere of illegal circulation of weapons, ammunition and explosives substances, it is proposed to tentatively distinguish the following historical stages: 10th–16th centuries – the stage of criminalization of actions related to the use of weapons (of various types); actions, the object of which is a weapon; 17th–beginning of 20th century – the stage of formation of codified criminal legislation regarding illegal handling of weapons and explosives, processing and other actions aimed at improving their properties; 1920–1991 (mainly the time of Ukraine's accession to the USSR) – the stage of development of criminal legislation in terms of clarification of definitions and sanctions regarding various actions in relation to weapons, ammunition, explosives and changes in their properties; from 1991 till the present time – the period of final transformation and formation of the criminal legislation of Ukraine in the field of illegal arms trafficking, ammunition, explosives against the background of the main focuses of the formation of legal independence of Ukraine and the discussion of the possibilities of legalizing the circulation of certain types of weapons.Carrying out a systematic and legal comparative analysis of the current criminal legislation of the following world countries: Georgia, the Republic of Tajikistan, the Republic of Uzbekistan, the Republic of Moldova, the Republic of Azerbaijan, the Republic of Kazakhstan, the People's Republic of China, the Republic of Lithuania, the Republic of Poland, the Czech Republic, the Republic of Turkey, the Kingdom of Spain


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського