Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (3)Реферативна база даних (173)Книжкові видання та компакт-диски (172)Журнали та продовжувані видання (14)
Пошуковий запит: (<.>A=МЕДВЕДЄВА$<.>+<.>A=ЯЧЕСЛАВІВНА$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 22
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія: Науки про Землю   
1.

Медведєва Ю. С. 
Водний та сольовий режими озера Китай: автореф. дис. ... канд. геогр. наук : 11.00.07 / Ю. С. Медведєва ; Одес. держ. екол. ун-т. — О., 2010. — 19 с. — укp.

Вперше обгрунтовано складові водних і сольових балансів озера Китай за період 1979 - 2007 рр. Розроблено математичну модель водних і сольових балансів з урахуванням просторової неоднорідності мінералізації води по акваторії озера. Виконано генерацію складових водних і сольових балансів озера Китай за період 1979 - 2007 рр. Здійснено сценарне моделювання просторової і часової мінливості мінералізації води в озері Китай. Запропоновано варіанти функціонування водойми на перспективу з метою зниження мінералізації води.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д229.61 Китай
Шифр НБУВ: РА377026 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія: Біологічні науки   
2.

Медведєва Ю.В. 
Гальмівні постсинаптичні струми в нейронах спінальних гангліїв, культивованих разом з нейронами спинного мозку: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.13 / Ю.В. Медведєва ; НАН України. Ін-т фізіології ім. О.О.Богомольця. — К., 2002. — 18 с.: рис. — укp.

Розроблено методику спільного культивування дисоційованих нейронів спінальних гангліїв (НСГ) та спинного мозку. На підставі методу "patch-clamp" в режимі фіксації потенціалу на цілій клітині, методу локальної позаклітинної стимуляції та методу швидкої локальної суперфузії зареєстровано спонтанні та викликані постсинаптичні струми (СВПС). Досліджено кінетичні та фармакологічні властивості даних струмів. Визначено, що СВПС демонструють усі властивості гальмуючих постсинаптичних струмів, опосередкованих ГАМКАA-рецепторами. Вивчено, що в змішаній дисоційованій культурі НСГ можуть формувати функціональні гальмівні синапси на нейронах спинного мозку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*739.132 +
Шифр НБУВ: РА321264

Рубрики:

      
3.

Медведєва О.Ю. 
Динаміка особових імен мешканців Українського Придунав'я (на матеріалі Кілійського та Болградського районів Одеської області): Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.01 / О.Ю. Медведєва ; Одес. нац. ун-т ім. І.І.Мечникова. — О., 2001. — 20 с. — укp.

Проаналізовано особові імена українців у їх часовій динаміці за дванадцятьма хронологічними зрізами в межах 1881 - 1998 рр., визначено схожі та розбіжні риси міської та сільської антропосистем. Вперше в історії дослідження антропонімічних систем етнічних спільностей регіону проведено шляхом зіставного вивчення антропонімії. З метою більшої виразності динаміки особових імен українського населення використано болгарський іменник Болградського району. Доведено, що етнічна приналежність найменувачів впливає на обрання імен для новонароджених. На підставі зіставлення функціонування онімів в українській і болгарській антропосистемах виявлено національних особливостей іменування новонароджених.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.4-316.2
Шифр НБУВ: РА316417 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
4.

Медведєва В.М. 
Еволюція дистантних форм бібліотечної роботи як спосіб розширення доступу користувачів до бібліотечних фондів (1990 - 2009): автореф. дис. ... канд. іст. наук: 27.00.03 / В.М. Медведєва ; Нац. б-ка України ім. В.І.Вернадського НАН України. — К., 2010. — 18 с. — укp.

Висвітлено зростаюче значення бібліотечних структур за умов інформатизації українського суспільства в розширенні доступу до інформації всіх категорій користувачів, що має обумовити зростання інформаційного та творчого потенціалу суспільства. Досліджено особливості розвитку технологій дистантного обслуговування електронними науково-інформаційними ресурсами користувачів Національної бібліотеки України ім. Вернадського, наведено висновки та запропоновано шляхи оптимізації інформаційно-аналітичного обслуговування різних категорій дистантних користувачів бібліотеки з урахуванням специфіки їх інформаційних запитів, процесу розвитку сучасної системи соціальних інформаційних комунікацій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч738.0 +
Шифр НБУВ: РА370852 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Медведєва О.М. 
Інтеграційний механізм ефективної комунікації в проектах: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.22 / О.М. Медведєва ; Київ. нац. ун-т буд-ва і архіт. — К., 2006. — 19 с. — укp.

Розкрито роль і недоліки механізму комунікації у проектах стосовно створення передумов виконання функцій управління комунікацій у проектах. Обгрунтовано необхідність комплексного дослідження комунікації в проектах з метою адаптації механізму комунікації до умов проектного середовища. Зінтегровано закономірності та чинники процесів комунікації в проектах на базі розроблених структурної та комплексної моделі комунікації в проектах. Виявлено взаємний вплив чинників комунікації в проектах, закономірності інформаційної взаємодії учасників проекту, роль якості його документа як засобу забезпечення ефективних результатів комунікації у проектах. Сформовано інтеграційний механізм комунікацій у проектах, спрямований на забезпечення результативної й ефективної комунікації. Запропоновано підхід до оцінки її ефективності для реципієнта у комунікаціях проекту. Обгрунтовано показники якості документа проекту, визначено їх оціночні критерії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)380-55 +
Шифр НБУВ: РА346049

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Медведєва О.А. 
Концесія як правова форма використання державного майна у господарській діяльності недержавними суб'єктами: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.04 / О.А. Медведєва ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2005. — 19 с. — укp.

Комплексно досліджено правове регулювання відносин з використання об'єктів права державної та комунальної власності приватними суб'єктами на концесійній основі. Проаналізовано передумови виникнення та еволюцію розвитку концесійних відносин, виявлено їх історичні й економічні причини. Висвітлено порядок установлення концесійних правовідносин, їх суб'єктний і об'єктний склад. Визначено проблеми та перспективи розвитку правового регулювання концесійної діяльності в нашій країні. Наведено пропозиції щодо удосконалення чинного законодавства України з питань концесій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)921.132.801 +
Шифр НБУВ: РА337966

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Медведєва С.О. 
Моделі та методи управління фінансовими ризиками в діяльності морського порту: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.11 / С.О. Медведєва ; Одес. нац. мор. ун-т. — О., 2010. — 20 с. — укp.

Проаналізовано тенденції розвитку ринку морського страхування в Україні, а також сучасних математичних методів управління ризиками. Удосконалено класифікацію ризиків, що формуються у виробничої діяльності морського порту. Розроблено методики економічного обгрунтування доцільності страхування основних типів фінансових ризиків, які з'являються у виробничої діяльності морського порту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)374.610.3-93-99-21
Шифр НБУВ: РА374123 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
8.

Медведєва Т.В. 
Отримання трансгенних рослин тютюну та картоплі з коренеспецифічною та бульбоспецифічною експресією химерних генів: Автореф. дис... канд. біол. наук: 08.00.15 / Т.В. Медведєва ; НАН України. Ін-т клітин. біології і генет. інженерії. — К., 1998. — 17 с. — укp.

Дисертація присвячена отриманню трансгенних рослин тютюну та картоплі з експресією химерних генів, що направляється клонованими органоспецифічними промоторами. Злиттям мезофільних протопластів з плазмідною ДНК отримані трансгенні рослини тютюну з коренеспецифічною експресією гену Inpt-ІІD, що направляється клонованим промотором IгрS12D. В трансгенних рослинах картоплі, регенерованих з мікробульбочкових дисків після співкультивування з IAgrobacteriumD, продемонстрована бульбоспецифічна експресія генів IcatD та IhEGFD, що направляється промотором гену пататину lambda pat 122 та коренеспецифічна експресія гену IHBsAgD під контролем I35SD промотору IВМККD.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е50*440.4,022

Рубрики:

      
9.

Медведєва І.І. 
Первинно-локалізована меланома шкіри: оптимізація оцінки факторів прогнозу хвороби: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.07 / І.І. Медведєва ; АМН України. Ін-т онкології. — К., 2004. — 17 с. — укp.

Оптимізовано критерії оцінки прогностичних факторів первинно-локалізованої меланоми шкіри (ПЛМШ), що суттєво впливають на перебіг хвороби і тактику лікування. На підставі комплексного (клініко-морфологічного) аналізу перебігу ПЛМШ у 372-х пацієнтів розроблено нові критерії прогнозу хвороби, якими є: визначення ступеня судинного "лімфогемоваскулярного" пухлинного ураження дерми ПЛМШ та пухлинного ураження придатків шкіри. Запропоновано прогностичну схему-шкалу перебігу ПЛМШ за 8-ма основними факторами (статтю, віком, локалізацією пухлини, рівнем пухлинної інвазії, товщиною пухлини, станом пухлинного судинного ураження дерми та волосяних фолікулів), яка дозволяє визначити ризик прогресування меланомної хвороби та індивідуалізувати лікувальний процес.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.60-3 +
Шифр НБУВ: РА329977

Рубрики:

      
10.

Медведєва А.С. 
Підготовка майбутніх учителів до структурування навчальної інформації у дидактичному процесі загальноосвітньої школи (на матеріалі математики і фізики): Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.04 / А.С. Медведєва ; Південноукр. держ. пед. ун-т ім. К.Д.Ушинського. — О., 2003. — 20 с. — укp.

Уточнено поняття "структурування навчальної інформації", "форми подання навчальної інформації". Визначено критерії, педагогічні умови підготовки майбутніх учителів до структурування навчальної інформації в дидактичному процесі загальноосвітньої школи. Розвинуто положення щодо функціональної ролі згортання, стиснення, моделювання та візуалізації навчальної інформації як способів здійснення професійної діяльності в загальноосвітній школі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В.р(4УКР)21р3 + В.р(4УКР)21р3 + В.р(4УКР)21р3
Шифр НБУВ: РА322986

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Медведєва Н.П. 
Правові засади гірничої концесії: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.06 / Н.П. Медведєва ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2008. — 19 с. — укp.

Комплексно досліджено гірничу концесію, а саме: правову природу й особливості правового регулювання, договір гірничої концесії та питання спеціального дозволу у галузі використання й охорони надр. Визначено особливості правового режиму надр як об'єкта гірничої концесії. Запропоновано замінити дозвільну форму надрокористування на договірну форму надрокористування у вигляді договору гірничої концесії. Увагу приділено аналізу механізму правового регулювання договорів гірничої концесії у міжнародному й історичному аспектах. Виокремлено історично значущі періоди-напрямки правового регулювання гірничої концесії в історії розвитку законодавства України (за час її перебування у складі Російської імперії та Радянського Союзу). Визначено місце договору гірничої концесії в екологічному праві та гірничому праві України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х859(4УКР)16 + Х839(4УКР)121.6 + Х839(4УКР)921.138.8 +
Шифр НБУВ: РА360631

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Медведєва С. А. 
Розвиток асертивності майбутніх практичних психологів у процесі їх професійного становлення: автореф. дис. ... канд. психол. наук : 19.00.07 / С. А. Медведєва ; Ун-т менедж. освіти. — К., 2010. — 19 с. — укp.

Вперше обгрунтовано значення асертивності у професійному становленні майбутніх психологів. Розроблено модель асертивності як професійно важливого особистісного новоутворення майбутніх психологів. Виявлено психолого-педагогічні чинники розвитку асертивності у процесі професійного становлення майбутніх практичних психологів. Уточнено зміст і співвідношення поняття "асертивність", "асертивна поведінка". Поглиблено уявлення про особливості професійного становлення майбутніх психологів у процесі навчання у ВНЗ, про особливості психологічної підготовки особистості до професійної діяльності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю949.2р + Ю937.235
Шифр НБУВ: РА374667 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
13.

Медведєва О.А. 
Розробка елементів технології виробництва "рожевої" телятини з використанням вітчизняних порід: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.04 / О.А. Медведєва ; УААН. Ін-т тваринництва. — Х., 2005. — 20 с.: табл. — укp.

Уперше за умов Східного регіону України проведено комплексну оцінку елементів нової технології вирощування та відгодівлі бугайців вітчизняних чорно-рябої молочної, симентальської молочно-м'ясної порід та знам'янського м'ясного типу південної породи для одержання "рожевої" телятини. Здійснено порівняльне дослідження показників росту, фізіологічного стану та м'ясної продуктивності телят за їх інтенсивного вирощування до віку 4 та 6 місяців за умов виробництва "рожевої" телятини на Сході України. Визначено оптимальний термін забою телят-молочників різних напрямків продуктивності для одержання телятини високої якості та найвищої економічної ефективності її виробництва у господарствах Східного регіону. Запропоновано та експериментально обгрунтовано схеми годівлі, що передбачають наявність підвищеної концентрації перетравного протеїну на 1 корм. од. та збільшеної концентрації енергії на 1 кг сухої речовини кормів раціонів, а також дають змогу раціонально використовувати молочні корми за мінімальних витрат концентрованих кормів для відгодівлі молодняку великої рогатої худоби зазначеної якості. Уперше у порівняльному аспекті вивчено ефективність даного виробництва з урахуванням сезону року.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-455.4 +
Шифр НБУВ: РА335956

Рубрики:

      
14.

Медведєва Л.В. 
Стильова еволюція творчості В.І.Зарецького в контексті мистецького нонконформізму 60 - 80-х років XX століття: Автореф. дис... канд. мистецтвознав.: 17.00.01 / Л.В. Медведєва ; Київ. нац. ун-т культури і мистец.. — К., 2003. — 20 с. — укp.

Проаналізовано стан мистецтвознавчого та культурологічного висвітлення стильової еволюції творчості В.І.Зарецького в контексті мистецького нонконформізму. З'ясовано головні тенденції розвитку та сутнісні особливості феномену мистецького нонконформізму в Україні. Розглянуто процес становлення індивідуального стилю В.І.Зарецького, оригінальність та новаторську сміливість його творів. Висвітлено творчість художника як яскравого представника київської школи шістдесятництва, його педагогічну діяльність, значення теоретичного доробку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ103(4УКР)6-8 Зарецький В.І. +
Шифр НБУВ: РА326511

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Медведєва І.М. 
Теоретико-методичні засади технології навчання майбутніх фахівців зі складнокоординаційних видів спорту: автореф. дис... д-ра пед. наук: 13.00.02 / І.М. Медведєва ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 2009. — 40 с. — укp.

На підставі аналізу особливостей розвитку фігурного катання на ковзанах вперше розглянуто процес навчання майбутніх фахівців зі складнокоординаційних видів спорту у ВНЗ як систему знань для майбутніх тренерів і як ціліснісний об'єкт, з встановленими зовнішніми та внутрішніми системними зв'язками, відношеннями структурного та функціонального порядку. Обгрунтовано методологію змагальної діяльності кваліфікованих фігуристів, запропоновано модель спеціальної підготовки майбутніх педагогів-тренерів. Розкрито зміст і принципи процесу навчання тренерів-викладачів, які визначають основні положення відбору, орієнтації та комплексної оцінки спеціалізованої підготовки кваліфікованих фігуристів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч517.196.6 +
Шифр НБУВ: РА368325

Рубрики:

      
Категорія: Гірнича справа   
16.

Медведєва О.О. 
Управління виробничою потужністю глибоких залізорудних кар'єрів на основі формування їх робочої зони: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.15.03 / О.О. Медведєва ; Нац. гірн. ун-т. — Д., 2010. — 20 с. — укp.

Проаналізовано процес зміни параметрів розкривної та видобувної робочих зон залізорудного кар'єру за поглиблення гірничих робіт. Вперше встановлено аналітичні залежності виробничої потужності кар'єру від зміни глибини параметрів робочої зони та зниження доступної площі рудного покладу внаслідок його консервації під перевантажувальними пунктами та тимчасовими внутрішніми відвалами розкривних порід. Удосконалено метод управління виробничою потужністю шляхом використання встановленої закономірності зміни швидкостей поглиблення гірничих робіт зі збільшенням глибини кар'єру в залежності від визначеної необхідної продуктивності гірничотранспортного комплексу з виїмки порід розкриття, для забезпечення попиту на сировину. Виявлено закономірності зміни швидкості поглиблення фронту гірничих робіт зі зростанням кар'єру, що дозволяє визначати необхідну продуктивність гірничотранспортного комплексу та необхідну виробничу потужність кар'єру.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И332.302.1 с116
Шифр НБУВ: РА370722 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
17.

Медведєва О.Р. 
Формування творчих умінь студентів у позааудиторній виховній роботі: автореф. дис... канд. пед. наук : 13.00.04 / О.Р. Медведєва ; Харк. нац. пед. ун-т ім. Г.С.Сковороди. — Х., 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено проблему формування творчих умінь студентів у позааудиторній виховній роботі. Проаналізовано стан вивчення цієї проблеми у психолого-педагогічній літературі. Виділено й обгрунтовано творчі вміння студентів. Уточнено критерії кожного творчого вміння, подальшого розвитку набули рівні та ступені їх сформовності. Розроблено технологію формування творчих умінь студентів у зазначеній роботі. Розроблено план і програму "Клуб естетичного виховання" щодо формування творчих умінь студентів у позааудиторній виховній роботі. Основні положення та рекомендації щодо формування творчих умінь студентів, технологію їх формування й оцінювання рівня сформованості упроваджено в позааудиторну виховну роботу ВНЗ III - IV рівнів акредитації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч489.511.38 + Ю945.1
Шифр НБУВ: РА359030

Рубрики:

      
18.

Медведєва Ю.П. 
Хіміко-токсикологічне дослідження дилтіазему: Автореф. дис... канд. фармац. наук: 15.00.02 / Ю.П. Медведєва ; Нац. фармац. ун-т. — Х., 2005. — 19 с. — укp.

Проведено хіміко-токсикологічне дослідження препарата з групи блокаторів кальцієвих каналів - дилтіазему. Встановлено умови виявлення та ідентифікації дилтіазему та його основного метаболіту за допомогою методів хроматографії у тонкому шарі сорбенту, високоефективної рідинної хроматографії (ВЕРХ), УФ-спектрофотометрії та електрофорезу на папері. Доведено можливість застосування даних методів для ідентифікації дилтіазему за присутності інших препаратів серцево-судинної групи поєднаного застосування. Розроблено методики кількісного визначення препарату у витяжках з біологічного матеріалу на основі методів екстракційної фотометрії, УФ-спектрофотометрії та ВЕРХ. Вивчено умови екстракції дилтіазему з водних розчинів органічними розчинниками залежно від pH середовища. Проведено порівняльне дослідження ефективності ізолювання дилтіазему з біологічного матеріалу за допомогою загальноприйнятих у хіміко-токсикологічному аналізі методів. Запропоновано нові ефективні методики ізолювання препарату з біологічного матеріалу за допомогою метанолу та ацетонітрилу. Розроблено методи виділення дилтіазему з біологічних рідин організму (сечі та крові). Вивчено розподіл дилтіазему в органах отруєних ним тварин та особливості зберігання препарату у біологічному матеріалі у разі його гнилісного розкладання. На підставі результатів наукового дослідження розроблено схему спрямованого хіміко-токсикологічного аналізу біологічного матеріалу на дилтіазем.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р281.73-7 +
Шифр НБУВ: РА339380

Рубрики:

      
19.

Медведєва А. С. 
Бібліометричні дослідження в бібліотеках як інструментарій моніторингу наукової діяльності / А. С. Медведєва. — Б.м., 2020 — укp.

Розглянувши міжнародні наукометричні платформи було встановлено, що жодна з них не є вичерпним джерелом бібліометричних даних. Для забезпечення розвитку вітчизняних наукових закладів, зокрема і бібліотек, необхідно розширювати кордони розповсюдження вітчизняних робіт у світі, використовуючи не лише загальновідомі платформи для здійснення бібліометричної діяльності. Визначено основні засади взаємодії бібліотек закладів вищої освіти і наукових установ України з інформаційно-аналітичними системами наукових бібліотек, що передбачає залучення науковців до створення своїх бібліометричних профілів, передавання їх до згаданих систем для аналітичного опрацювання і використання одержаних при цьому даних як джерельної бази для прийняття керівництвом інституції управлінських рішень щодо вдосконалення дослідницької діяльності в університеті чи науковій установі. Уточнено основні аспекти підтримки ефективності моніторингу розвитку науки у вітчизняних наукових бібліотеках, що полягає в опрацьовуванні джерел наукової інформації та здійсненні бібліометричних досліджень шляхом управління дослідницькими даними (Research data management). Порівнюючи різні метричні платформи, а саме їх позитивні і негативні аспекти, запропоновано створення на базі наукових бібліотек спеціалізованого додатку, яким буде надано доступ до наукових профілів вчених у вітчизняних і міжнародних базах даних для оперативного здійснення бібліометричних досліджень, який міг би функціонувати на основі різних наукометричних платформ, поєднуючи їх результати в одному місці (аналогічного PlumX Metrics).^UExamining international scientometrics platforms, it was found that none of them is an exhaustive source of bibliometric data. To ensure the development of domestic research institutions, including libraries, it is necessary to expand the boundaries of the spread of domestic works in the world, using not only well-known platforms for bibliometric activities. The main principles of interaction of libraries of higher education institutions and research institutions of Ukraine with information-analytical systems of scientific libraries are determined, which involves scientists in creating their bibliometric profiles, transferring them to the mentioned systems for analytical processing and using the data as a source base for management institutions of management decisions to improve research activities at a university or research institution The main aspects of supporting the effectiveness of monitoring the development of science in domestic scientific libraries, which consists in the development of sources of scientific information and the implementation of bibliometric research through research data management (Research data management). Comparing different metric platforms, namely their positive and negative aspects, it is proposed to create a specialized application based on scientific libraries, which will provide access to scientific profiles of scientists in domestic and international databases for operational bibliometric research, which could operate on the basis of different scientometrics platforms, combining their results in one place (similar to PlumX Metrics).


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
20.

Медведєва О. О. 
Розвиток наукових основ ресурсозберігаючих технологій гідромеханізованої розробки техногенних родовищ / О. О. Медведєва. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертація присвячена вирішенню актуальної наукової проблеми встановлення закономірностей процесів гідромеханізації та складування продуктів переробки мінеральної сировини та визначення параметрів техногенних родовищ, що сформовані в сховищах продуктів переробки, з метою подовження терміну експлуатації сховищ та поновлення їх акумулюючої здатності.Вдосконалено методи розрахунку параметрів технологій гідромеханізованої розробки техногенних родовищ шляхом встановлення закономірностей процесу фракціонування при формуванні штучних грунтових масивів надводним і підводним намивом, з урахуванням особливостей розподілу фракцій різної крупності та густини в складі намитого ґрунту по довжині укосу, а також гідравлічних характеристик потоку пульпи, що дозволяє відновити акумуляційну здатність та подовжити термін експлуатації сховищ без відведення додаткових земельних ділянок за рахунок використання технологій супутнього видобутку, окремого складування та освітлення зворотньої рідини в тимчасовому ставі для забезпечення виробничої потужності гірничо-металургійних комбінатів.Вперше обґрунтовані параметри технологій гідромеханізованої розробки, що забезпечують подальше функціонування Криворізьких ГЗКів за рахунок вдосконалення існуючих технологій складування продуктів переробки з елементами переформування сховища і впровадження супутньої розробки техногенних розсипів. Розроблено комплекс методик розрахунку параметрів гідротранспорту, параметрів процесів відновлення акумулюючої здатності ставу з використанням процесів гідромеханізації, об'ємів складування продуктів переробки мінеральної сировини, геометричних параметрів пляжу та ставу, геометричних параметрів сховища та техногенного розсипу, а також доступної ємності сховищ при нарощуванні дамб, які впроваджено на ТОВ «Вирівський кар'єр», ТзОВ «Технобуд», в практику проектно-конструкторських робіт ДП «ДПІ «Кривбаспроект» та ДП «УкрНДІВуглезбагачення», у навчальний процес Національного університету водного господарства та природокористування МОН України. Очікуваний річний економічний ефект від впровадження наукових розробок складає 7,01 млн. грн., частка авторки при використанні рекомендацій, науково-методичних, технологічних та інженерно-технічних рішень складає 15 % від загального економічного ефекту, тобто 1,05 млн. грн.^UThe thesis is devoted to the decision of an actual scientific problem establishing patterns of hydromechanization processes, storage of mineral processing products and parameters determining of technogenic deposits formed in storages of processed products, in order to extend the service life of storages and restore their storage capacity.Improved methods for calculating the parameters of hydromechanized extraction of technogenic deposits by establishing patterns of the fractionation process in the artificial soil massifs formation by surface and underwater alluvium. The peculiarities of the different size fractions distribution and density in the inwashed soil along the length of the slope, as well as the hydraulic characteristics of the pulp flow, which allows to restore storage capacity and extend the service life of storage without additional land using associated extraction liquids in a temporary pond to ensure the production capacity of mining and metallurgical plants are took into account.For the first time the parameters of hydromechanized extraction technologies are substantiated. They ensure the further functioning of Kryvyi Rih GOK due to the improvement of existing technologies for storage of processed products with repository reformation elements and the adoption of concomitant extraction of technogenic stream gravel.A set of methods for calculating the hydraulic transport parameters, the restoring processes parameters of the pond storage capacity using the hydromechanization processes, storage volumes of mineral products, geometric parameters of the dusting surface and pond, geometric parameters of storage and technogenic stream gravel, as well as the available storage capacity at topping of dike are developed. They were instilled at the following enterprises: Vyrivsky Quarry LLC, Technobud LLC, into the practice of design and engineering works of Kryvbasproekt SE and UkrNDIVuglezbagachennia SE, and into the educational process of the National university of water and environmental engineering of the Ministry of Education and Science of Ukraine.The expected annual economic effect from the instillation of scientific developments is 7.01 million UAH, the author's share in the use of recommendations, scientific and methodological, technological and engineering solutions is 15% of the total economic effect, videlicet 1.05 million UAH.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського