Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (7)Реферативна база даних (590)Книжкові видання та компакт-диски (600)Журнали та продовжувані видання (60)
Пошуковий запит: (<.>A=МАРЧУК$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 39
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Марчук М.Г. 
Аксіологічний потенціал наукового знання: поняття, структура, спосіб актуалізації: Автореф. дис... д-ра філософ. наук: 09.00.09 / М.Г. Марчук ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2003. — 40 с. — укp.

Розроблено модель аксіосфери культури, яка розширює можливості змістовного дослідження ціннісних аспектів наукового знання. По-новому трактовано взаємозумовленість аксіологічних (епістемічних, етичних, естетичних) потенцій знання, необхідність їх узгодженої реалізації в процесі наукового дослідження, що випливає з ідеї гармонійного співвідношення Істини, Добра, Краси в системі ціннісних орієнтацій вченого та розуміння реальної небезпеки гіпертрофірованого розвитку в якомусь одному напрямі. Здійснено спробу реабілітувати інтуїтивно-підсвідому, не завжди явно виражену релігійну, сакрально-метафізичну потенцію методологічного мислення вченого, зумовлену потребою гармонізації віри і знання та пов'язаної з інтенцією на цінність абсолютного Блага - кінцевої мети та вищого смислу всіх актів самоствердження людини в світі. Показано плідність, ефективність і практичну значущість аксіологічної теорії знання в процесі переосмислення завдань освіти та виховання, вирішальне значення ціннісного потенціалу мислення в конструюванні загальнонаукової картини світу на засадах еволюціонізму.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю217.2 + Ю25в +
Шифр НБУВ: РА323802

Рубрики:

      
2.

Марчук У.Б. 
Асоціативний потенціал лінгвокультурних концептів у різносистемних мовах: автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.15 / У.Б. Марчук ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка, Ін-т філології. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Проведено міжмовний порівняльний аналіз асоціативних полів конкретних "жінка", "мати", "дім" і абстрактних "батьківщина", "воля", "свобода" лінгвокультурних концептів з метою дослідження їх асоціативного потенціалу, розмежування універсального та лінгвокультурного маркованого в їх структурі на матеріалі англійської, французької, польської та української мов. Проведено асоціативний експеримент серед чотирьох національно-мовних груп реципієнтів, студетів м. Ель-Пасо (США, штат Техас), Парижа (Франція), Варшави (Польща) та Києва (Україна) загальною кількістю близько 1 000-и осіб. Проаналізовано особливості асоціативного вираження концептів "жінка", "мати", "дім", "батьківщина", "воля" та "свобода" в американській, французькій, польській та українській лінгвокультурах. Запропоновано нову модель концептуального аналізу, яка скадається з певних етапів, а саме: розгляду дефініцій концепту, його значеннєвості на мовному рівні, когнітивного й асоціативного аналізу паремій, виявлення асоціативного потенціалу у сучасному мовомисленні (на підставі асоціативного експерименту). Введено нову класифікацію асоціативних реакцій шляхом виокремлення у структурі асоціативного поля семантичного гештальту, що відтворює типову для національної культури модель референта, яка відповідає стимулу в оточуючій реальності носія даної мови. Розроблено комплексне визначення асоціативного потенціалу концепту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш12-315.5 +
Шифр НБУВ: РА364835

Рубрики:

      
3.

Марчук О.О. 
Біорізноманіття деревних видів у дендраріях і парках Харківщини та перспективи їх використання в лісовому господарстві й озелененні: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.03.01 / О.О. Марчук ; Укр. НДІ ліс. госп-ва та агролісомеліорації ім. Г.М.Висоцького. — Х., 2006. — 20 с. — укp.

Вивчено біорізноманіття дендропарків та осередків культивованої дендрофлори Харківщини. Досліджено потенційно перспективні інтродуковані види дерев, наведено таксаційні, біоекологічні, декоративні характеристики, їх оцінку. Визначено перспективні види та форми інтродуцентів для впровадження у лісове господарство, захисне лісорозведення та озеленення регіону. Описано адаптовану методику збереження і розмноження Sorbus domestica в культурі in vitro. Розроблено рекомендації щодо впровадження в лісове господарство, захисне лісорозведення та озеленення найбільш продуктивних і стійких видів та форм деревних інтродуцентів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П278.0(4УКР-4ХАР) + П38-45(4УКР-4ХАР) +
Шифр НБУВ: РА342351

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Марчук Н.Ю. 
Гормонально-метаболічні порушення у дівчат-підлітків з ювенільними матковими кровотечами та їх кореція: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / Н.Ю. Марчук ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2006. — 20 с. — укp.

На підставі комплексних клінічних, радіоімунних та імунорадіометричних гормональних досліджень з використанням біофізичних статистичних методів визначено метаболічні та гормональні порушення, які у хворих на ювенільні маткові кровотечі (ЮМК) сприяють формуванню інсулінової резистентності, що може бути підставою розвитку інсуліноопосередкованої гіперандрогенемії. Проаналізовано зміни концентрації ІРІ імунореактивного інсуліну (ІРІ) за базальних умов та у разі проведення адекватних навантажувальних проб у динаміці у хворих з нормальним і підвищеним індексом маси тіла (ІМТ). Показано, що у хворих, в яких ЮМК виявлені з менархе, базальний рівень ІРІ знижений, а концентрація C-пептиду - підвищена. У пацієнтів, в яких ЮМК виникли на тлі регулярного менструального циклу впродоваж 2 - 3 років від початку менархе - базальна концентрація ІРІ підвищена, рівень C-пептиду - знижений. Показано, що хворі на гіперінсулінемію мали вищий зріст за сигмальними відхиленнями, а під час аналізу соматостатевого розвитку гіперінсулінемія передувала збільшенню маси тіла. Проведено факторний аналіз гормональних показників у хворих на ЮМК, внаслідок якого встановлено два некорелюючі поміж собою фактори, а саме: фактор 1 - позитивно корелює з масою тіла та ІМТ, а також величинами ІРІ та інсуліноподібним фактором росту-1 і негативно - з величинами C-пептиду та секстероїд-зв'язувальним глобуліном; фактор 2 - позитивно корелює з ростом хворих і негативно - з величинами лютеїнізувального гормону та дегідроепіандростерону.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р712.5 +
Шифр НБУВ: РА345081

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
5.

Марчук В.В. 
Допплерівсько-поляриметрична радіолокаційна система для оцінки турбулентності в опадах: автореф. дис... канд. техн. наук : 05.12.17 / В.В. Марчук ; Нац. авіац. ун-т. — К., 2009. — 21 с. — укp.

Розроблено та досліджено доплерівсько-поляриметричну радіолокаційну систему з покращаними можливостями виявлення турбулентності. Проаналізовано методи та засоби одержання метереологічної інформації з застосуванням існуючих засобів дистанційного зондування атмосфери. Обгрунтовано необхідність дослідження та впровадження метереологічних параметрів. Розроблено математичну модель, яка моделює сигнал, відбитий від зони опадів з урахуванням поляризації, орієнтації частин у просторі та впливу турбулентності. Ця модель дозволяє досліджувати доплерівсько-поляриметричні параметри у зоні дощу. Адекватність модельіпідтверджено експериментально. Досліджено новий параметр - спектральну диференціальну відбиваність, характеристикою якої є кут нахилу лінійної частини. Його врахування уможливлює оцінювання інтенсивності турбулентності. Відзначено, що використання цієї характеристики у комплексі з існуючими метереологічними параметрами дозволяє покращити показники вивлення турбулентності. Розроблено доплерівсько-поляриметричну радіолокаційну систему, яка передбачає використання спектральної диференціальної відбиваності як додаткового інформаційного параметра під час визначення інтенсивності турбулентності, а також рекомендації щодо створення вузлів цифрового обробника перспективних радіолокаторів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д23с141.28 +
Шифр НБУВ: РА365799

Рубрики:

      
6.

Марчук Т.С. 
Економічна оцінка конкурентноздатності будівельних організацій: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.04 / Т.С. Марчук ; Київ. нац. ун-т буд-ва і архіт. — К., 2010. — 17 с. — укp.

Розглянуто узагальнувальну модель обчислення показника рівня конкурентоспроможності будівельного підприємства, з урахуванням зовнішніх і внутрішніх важелів забезпечення конкурентоспроможності, на основі використання двоїстих оцінок, побудовано та впроваджено економічні моделі, що відображають вплив факторів виробництва на показники рівня конкурентоспроможності будівельної організації й обгрунтуванням вибору оптимальних управлінських рішень для досягнення бажаних економічних результатів будівельної організації. Створено науково-практичний інструмент пошуку резервів зростання конкурентоспроможності будівельної організації та підняття рівня її іміджу як надійного партнера по забезпеченню її зобов'язань в інвестиційному процесі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)311-13
Шифр НБУВ: РА372028 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Марчук Л.В. 
Економічне оцінювання та регулювання процесів трансформацій підприємств: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.01 / Л.В. Марчук ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2005. — 21 с. — укp.

На підставі результатів наукового дослідження встановлено, що ринкові трансформації в Україні на макрорівні потребують належних економічно-організаційних змін на мікрорівні, а також розробки та впровадження науково-обгрунтованих підходів щодо управління трансформаційними процесами на підприємстві. Обгрунтовано доцільність визначення сутності трансформацій на основі бізнес-процесів та базових принципів менеджменту. Удосконалено класифікацію трансформацій за напрямком, видом, формою, цільовим призначенням, стратегічною спрямованістю змін і способом досягнення кінцевої мети. Розроблено методику економічної оцінки трансформацій на основі визначення їх потенціалу й імовірності банкрутства за допомогою використання економетричних моделей і коефіцієнтів бенчмаркінгового оцінювання. Запропоновано здійснювати регулювання трансформацій на засадах кваліфікаційної реструктуризації персоналу, застосування прогресивних методів корпоративного управління та галузевої кооперації підприємств з використанням матричного порівняння потенційних партнерів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)290 +
Шифр НБУВ: РА339736

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Марчук Ю.М. 
Забезпечення регіональних органів управління ситуативною інформацією: бібліографознавчий підхід: Автореф. дис... канд. пед. наук: 07.00.08 / Ю.М. Марчук ; Київ. нац. ун-т культури і мистец. — К., 2003. — 21 с.: рис. — укp.

Обгрунтовано роль ситуативної інформації в розв'язанні управлінських завдань. Розроблено алгоритм нового різновиду бібліографічного забезпечення - ситуативного інформування. Визначено його структуру, до якої входять три основних блоки: документальний, фактографічний, бібліографічний. Уточнено поняття метаінформації як варіанта бібліографічної інформації, в яку остання трансформується під впливом сучасних процесів інформатизації. Розроблено технологію бібліографічного забезпечення ситуативною інформацією на базі використання файлів ситуативного алгоритмічного доповнення та ситуативного процесора. Створено бібліографічну модель зазначеної інформації, яка складається з інфраструктурної частини та власне бібліографічної метаінформації, представленої за методом координатного ідексування. Виокремлено психолого-педагогічні умови, які сприяють перетворенню інформаційного потенціалу в інформаційний ресурс та забезпечують їх комплексне використання у задоволенні регіонально-управлінських потреб. Охарактеризовано специфіку цих потреб та функціональних завдань бібліографічного сегменту інформаційної системи регіональних органів керування. Визначено заходи, реалізація яких дасть змогу підвищити ефективність використання бібліографознавчого потенціалу в системі ситуативного інформування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч758.41 + Ч238.431.1 +
Шифр НБУВ: РА327345

Рубрики:

      
9.

Марчук Н.А. 
Інваріантні тори зліченних систем різницевих рівнянь, що містять відхилення дискретного аргументу: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.01.02 / Н.А. Марчук ; Чернів. нац. ун-т ім. Ю.Федьковича. — Чернівці, 2004. — 20 с. — укp.

Створено засади теорії інваріантних тороїдальних многовидів для зліченних систем лінійних і нелінійних різницевих рівнянь, що визначено на скінченновимірних і нескінченновимірних торах і містять незалежні відхилення дискретного аргументу. Досліджено питання існування та властивостей гладкості цих многовидів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В161.614,0 +
Шифр НБУВ: РА334957

Рубрики:

      
10.

Марчук Л.М. 
Категорія градації в сучасній українській літературній мові: автореф. дис... д-ра філол. наук: 10.02.01 / Л.М. Марчук ; НАН України. Ін-т укр. мови. — К., 2008. — 34 с. — укp.

Комплексно проаналізовано функціонально-семантичну категорію градації у сучасній українській літературній мові. Досліджено різнорівневі засоби вираження градації та описано парадигматичні та синтагматичні відношення всередині категорії. Розмежовано її ядро та периферію. Виокремлено семантичні різновиди градаційних висловлень. Установлено парадигматичний і синтагматичний вектор градації у складній системі градаційних відношень, які відображають суб'єктивно-об'єктивні зв'язки навколишнього світу. Визначено градаційну лексику, що реалізує градаційну функцію. Укладено реєстр цієї лексики. Здійснено тлумачення категорії градації з використанням основних детермінаторів, а саме, категорії оцінки, інтенсивності та міри. Систематизовано засоби вираження градації на теоретичних засадах лексикології, семасіології, словотвору, морфології, синтаксису, прагматики та стилістики. Запропоновано схему виявлення категорійних засобів у сучасній українській літературній мові.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.4-2 +
Шифр НБУВ: РА359720

      
11.

Марчук А. В. 
Методи підвищення достовірності передачі інформації в системах радіодоступу МІМО: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.12.02 / А. В. Марчук ; Харк. нац. ун-т радіоелектрон. — Х., 2010. — 18 с. — укp.

Запропоновано метод адаптивного придушення вузько- та широкосмугових завад у системах радіодоступу МІМО з ортогональним пакетним вейвлет мультиплексуванням на базі побудови оптимальних вейвлет дерев. Визначено шляхи підвищення достовірності передачі інформації в системах радіодоступу МІМО у специфічних для даних ліній за умов функціонування. Проведено імітаційні й експериментальні дослідження підвищення достовірності передачі інформації в системах радіодоступу МІМО, які підтверджують ефективність даних методів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З889.8-01
Шифр НБУВ: РА372180 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
12.

Марчук М.В. 
Напруженно-деформований стан і коливання композитних оболонок і пластин із ідеальним та недосконалим контактом шарів: Автореф. дис... д-ра фіз.-мат. наук: 01.02.04 / М.В. Марчук ; Ін-т приклад. пробл. механіки і математики ім. Я.С.Підстригача НАН України. — Л., 2007. — 36 с. — укp.

Побудовано уточнені варіанти лінійної та геометрично нелінійної теорії динамічного та статичного деформування податливих до трансверсального зсуву та стиснення ортотропних оболонок і пластин з мінімальним порядком розв'язувальної системи диференціальних рівнянь. Здіснено постановку контактних задач для шаруватих композитних структур з ідеальним і недосконалим міжшаровим контактом з урахуванням можливості пошкодження окремих шарів. На засадах варіаційної постановки задач про міжшарову взаємодію за умов обмежень на контактні напруження та стрибки переміщень запропоновано й обгрунтовано новий метод розрахунку тонкостінних шаруватих композитних структур з ідеальним і недосконалим контактом шарів - змішану схему методу скінченних елементів у переміщеннях - контактних напруженнях. Розроблено ітераційний алгоритм числового визначення меж областей недосконалого міжшарового контакту. Виявлено низку нових ефектів під час деформування шаруватих тонкостінних елементів зі структурними пошкодженням. Запропоновано спрощений варіант уточненої теорії динамічного деформування податливих до зсуву та стиснення пластин, що дозволяє одержати наближені аналітичні розв'язки низки задач про коливання прямокутних композитних пластин. Одержати розв'язки задач про амплітудно-частотні залежності за нелінійних коливань композитних пластин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В251.603.5,022 +
Шифр НБУВ: РА348463

Рубрики:

      
13.

Марчук Н.В. 
Обгрунтування та розробка системи організації профілактичної діяльності закладів загальної практики/сімейної медицини: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.02.03 / Н.В. Марчук ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2008. — 24 с. — укp.

Обгрунтовано напрями удосконалення профілактичної діяльності у закладах первинної медико-санітарної допомоги на засадах загальної практики/сімейної медицини. Досліджено особливості сучасної організації та здійснення профілактичної діяльності за умов реалізації цільових програм охорони здоров'я. Виявлено тенденції розвитку загальної практики/сімейної медицини. Проведено соціологічне опитування лікарів і населення. Розроблено систему організації профілактичної діяльності закладів загальної практики/сімейної медицини. Визначено роль лікаря загальної практики/сімейної медицини як основного виконавця профілактичних технологій на рівні первиної медико-санітарної допомоги. Обгрунтовано необхідність створення Державної цільової програми формування здорового способу життя та профілактики захворювань у діяльності закладів загальної практики/сімейної медицини та запропоновано її концепцію. Розроблено функціональну модель профілактичної діяльності лікаря загальної практики/сімейної медицини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР)2 +
Шифр НБУВ: РА357047

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Марчук В.В. 
Особисті підсобні господарства в соціально-економічному житті України (II половина 40-х - середина 60-х рр. ХХ ст.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / В.В. Марчук ; Запоріз. нац. ун-т. — Запоріжжя, 2007. — 20 с. — укp.

Визначено соціально-економічну роль особистих підсобних господарств (ОПГ) у післявоєнне десятиріччя. Проаналізовано та критично переосмислено оцінки особистих підсобних господарств, наведені в радянській історіографії, простежено еволюцію політико-ідеологічних засад їх державного регулювання. Охарактеризовано нормативно-правову базу, що визначає місце ОПГ у системі суспільно-економічних відносин. Вперше виділено загальні принципи державного регулювання ОПГ, розкрито правові, економічні й організаційні форми регулювання відносин, пов'язані з їх розвитком. Здійснено періодизацію державної політики стосовно особистих господарств, виділено її етапи, що відрізнялись пріоритетністю методів і форм регулювання їх розвитку. Доведено необхідність існування ОПГ, виділено конкретно-історичні форми діяльності населення у межах ОПГ. Визначено сутність і значення ОПГ як важливого системоутворювального чинника соціально-економічного життя УРСР.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)63-21 +
Шифр НБУВ: РА349684

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
15.

Марчук В.Ф. 
Особливості морфогенезу і становлення будови яєчників у пренатальному періоді онтогенезу людини: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.01 / В.Ф. Марчук ; Дніпропетр. держ. мед. акад. — Д., 2007. — 20 с. — укp.

Вивчено особливості морфогенезу та становлення будови яєчників у пренатальному періоді онтогенезу людини. З використанням адекватних морфологічних методів досліджено 154 зародків, передплоди та плоди людини. Вивчено розвиток і становлення типографо-анатомічних взаємовідношень яєчників упродовж всього пренатального періоду онтогенезу людини. Установлено виражену варіантність зовнішньої будови та положення яєчників у передплодів і плодів, визначено періоди їх прискореного та сповільненого росту. З'ясовано швидкість росту яєчників у плодовому періоді. Доведено відсутність морфофункціональної взаємозалежності формування яєчників і кісток таза. Передплодовий період вирізняється процесом відмежування статевих залоз від мезонефросів, що призводить до формування воріт і брижі гонад, а також динамічністю топографо-анатомічних взаємовідношень статевих залоз з суміжними органами та структурами, тісним корелятивним зв'язком з розвитокм шлунково-кишкового тракту, печінки, підшлункової залози, наднирникових залоз і метанефросів. У 4 - 6-місячних плодів яєчники розміщуються у черевній порожнині, як правило, вертикально. У 7 - 9-місячних плодів виявлено переважно косе, зрідка - горизонтальне положення яєчників. У 10-місячних плодів установлено переважання горизонтального положення яєчників. Упродовж плодового періоду визначено певні топографо-анатомічні взаємовідношення обох яєчників з петлями тонкої кишки, сигмоподібною ободовою кишкою, сечоводами, загальними клубовими судинами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е70*333.89*696.821 + Р716.110.2 +
Шифр НБУВ: РА352013

Рубрики:

      
16.

Марчук Ю.М. 
Особливості формування високопродуктивних дубових насаджень в умовах Лівобережного Лісостепу: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.03.03 / Ю.М. Марчук ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2002. — 18 с. — укp.

Наведено інформацію щодо територіального, вікового, лісівничо-таксаційного розподілу дубових лісів Лівобережного Лісостепу. Досліджено просторову, ценотичну та таксаційну структури дубових лісів різного віку та проведено порівняння з насадженнями інших регіонів зростання. Доведено високу стійкість дуба за оптимальних умов росту у стиглому віці. Описано особливості природного поновлення головної породи. Відзначено, що в багатьох випадках формуються молодняки з перевагою у складі ясена звичайного. Акцентовано увагу на шаблонному господарюванні з акцентом на здійснення суцільних рубок із створенням чистих лісових культур, що не сприяє повній реалізації потенційних можливостей лісорослинних умов.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П382.11-4(4УКР)
Шифр НБУВ: РА319915 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
17.

Марчук В.С. 
Петро Федун в українському національно-визвольному русі (40 - 50-і рр. ХХ ст.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / В.С. Марчук ; НАН України. Ін-т українознав. ім. І.Крип'якевича, Ін-т народознав. — Л., 2007. — 20 с. — укp.

На підставі аналізу архівних матеріалів, опублікованих джерел, вітчизняної та зарубіжної наукової літератури здійснено комплексне дослідження участі П.Федуна у національно-визвольному русі, зокрема у діяльності пропагандистських структур ОУН, УПА, Українська головна визвольна рада, налагодженні видавничої справи у другій половині 1940-х - на початку 1950-х рр., проаналізовано його суспільно-політичні погляди. Запропоновано періодизацію діяльності П.Федуна у пропагандистських структурах визвольного руху. Визначено головні проблеми, що розроблялися публіцистом, його внесок у популяризацію ідеї боротьби українського народу за державну незалежність і соборність України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф513(4УКР)62-52 + Т3(4УКР)62-45 +
Шифр НБУВ: РА352061

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
18.

Марчук Г.П. 
Підвищення відтворних і продуктивних якостей гусей шляхом удосконалення глибинної обробки яєць: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.04 / Г.П. Марчук ; Херсон. держ. аграр. ун-т. — Херсон, 2004. — 16 с. — укp.

Розроблено новий метод глибинної обробки гусячих яєць біологічно активними речовинами. Встановлено, що використання аскорбінової кислоти, введеної за допомогою диметилсульфоксиду в яйце, покращує ембріональний розвиток, виводимість яєць, вивід, збереженість, ріст, екстер'єр, м'ясну продуктивність та інтер'єрні показники молодняку гусей. Виявлено, що використання запропонованого способу передінкубаційної обробки яєць у порівнянні з баричним, термічним та ін'єкційним дозволяє значно зменшити витрати електроенергії та біологічно активних речовин, підвищити виводимість яєць та збереженість молодняку під час вирощування до 120-добового віку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П683.2-6 +
Шифр НБУВ: РА331669

Рубрики:

      
19.

Марчукова Т.В. 
Поетапна корекція морфофункціональних порушень у плаценті при загрозі невиношування вагітності: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / Т.В. Марчукова ; Одес. держ. мед. ун-т. — О., 2001. — 20 с. — укp.

Вивчено етіологічні фактори, патогенетичні механізми, клінічні особливості перебігу вагітності та пологів у випадку загрози переривання вагітності, їх вплив на формування плацентарної недостатності. Виявлено особливості гістогенезу плаценти у разі спонтанних абортів за умов лікування загрози переривання вагітності. Досліджено спрямованість та інтенсивність морфофункціональних компенсаторних процесів у плаценті за різних термінів вагітності у процесі лікування невиношування шляхом визначення кількісної динаміки її структур і змін гормональної функції, з урахуванням параметрів біопрофілю плода. Запропоновано патогенетично обгрунтований комплекс лікувальних заходів щодо корекції порушень плаценти з застосуванням дюфастону та дезагрегатів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.219-3
Шифр НБУВ: РА313273 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
20.

Марчук О.В. 
Прикладна теорія та методи розв'язання задач механіки складених конструкцій шаруватої структури: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.23.17 / О.В. Марчук ; Нац. трансп. ун-т. — К., 2005. — 36 с. — укp.

Побудовано нову прикладну теорію розрахунку складених конструкцій шаруватої структури на базі моделі, що дає змогу враховувати умови контакту з іншими пружними тілами на обох зовнішніх поверхнях - моделі з двома базовими поверхнями, двовимірної за математичним змістом, але просторової за геометричною та фізичною суттю. Зазначено, що запропонована теорія узагальнює континуальний і дискретний напрямки моделювання напружено-деформованого стану шаруватих систем та дозволяє здійснити розрахунки конструкцій складеної шаруватої структури за товщиною. Обгрунтовано достовірність моделі на підставі зіставлення з відомими, а також одержаними просторовими розв'язками теорії пружності. Побудовано скінченний елемент шаруватого масиву, з використанням якого розроблено методики розрахунку ребристих шаруватих конструкцій, шаруватих конструкцій на напівпросторі. Базуючись на розроблених теорії та методах її реалізації, розв'язано широке коло задач механіки складених конструкцій шаруватої структури.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ж436.4-02 +
Шифр НБУВ: РА341165

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського