Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Реферативна база даних (23)Книжкові видання та компакт-диски (26)Журнали та продовжувані видання (2)
Пошуковий запит: (<.>A=МАРМАЗОВ$<.>+<.>A=ТЕТЯН$<.>+<.>A=ІВАНІВНА$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 4
Представлено документи з 1 до 4

      
1.

Мармазова Т.І. 
Історіографія повстанського руху в Україні під проводом Н.І.Махна (1918 - 1921 рр.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.06 / Т.І. Мармазова ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2003. — 19 с. — укp.

Виявлено, систематизовано й охарактеризовано основні групи історіографічних джерел з історії махновського руху. Висвітлено основні етапи розвитку історіографії повстанського руху в Україні та найпоширеніші концептуальні підходи, що визначилися в процесі історичного пошуку. З'ясовано рівень наукового осмислення історичних передумов та причин повстанського руху в Україні на чолі з Н.І. Махном. Проаналізовано ступінь вивчення характеру, рушійних сил та соціальної бази повстанського руху. Простежено особливості висвітлення в літературі проблеми співвідношення соціальних і національних гасел, глибини анархічності теорії та соціальної практики повстанців. Проаналізовано представлену в літературі періодизацію руху під керівництвом Н.І. Махна, рівень дослідженості перебігу повстання на кожному з визначених етапів, зіставлено характер тлумачення історичного значення руху різними науковими школами. Виявлено специфіку повстанського руху на підставі зіставлення його з повстаннями в Україні часів громадянської війни. Запропоновано можливі перспективні напрямки подальшої наукової розробки питань з історії махновського руху.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т1(4УКР)612 + Т3(4УКР)612г +
Шифр НБУВ: РА325202

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Мармазова Л.Л. 
Поетика постмодерністської інтелектуальної драми Т.Стоппарда: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.04 / Л.Л. Мармазова ; Дніпропетр. нац. ун-т. — Д., 2006. — 22 с. — укp.

Розглянуто поетику постмодерністської інтелектуальної драми Т.Стоппарда. Наведено огляд розвитку інтелектуалізму в європейській художній літературі, початковим етапом якого вважається доба Просвітництва. Встановлено, що постмодерністська драма Т.Стоппарда акумулює ознаки інтелектуалізму новітнього типу. Поетику інтелектуальних драм митця проаналізовано у трьох головних аспектах: специфіку картини світу та концепцію героя; інтертекстуальність; принцип гри. Виявлено їх постмодерністську та постструктуралістську забарвленість: світ, людська доля, художній твір у контексті драм є текстом у постструктуралістському розумінні, в якому відсутні звичні опозиції "життя - смерть", "гра - реальність". Досліджено оригінальну концептуальну тріаду Т.Стоппарда - "кохання - забуття - творчість". Висвітлено еволюцію героя від блазня-псевдоінтелектуала до мислителя, а його статус визначено як парадоксальний та двоїстий. Виявлено присутність інтертекстуальності не лише у діалогах, але й у ремарках. Розглянуто розгалужену систему лейтмотивів, а також наявні/приховані пародокси, мовну гру, елементи метатеатральності, які свідчать про установку на тотальну гру, де всі рівні - від художньо-естетичних до філософських - висвітлюють прихований трагізм буття.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш6(4ВЕЛ)-4 Стоппард, Т. 536 +
Шифр НБУВ: РА343942

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Мармазова О.І. 
Просвітницька діяльність земств в Україні (кінець XIX - початок XX ст.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / О.І. Мармазова ; Донец. держ. ун-т. — Донецьк, 1998. — 16 с. — укp.

Дисертація розглядає питання просвітницької діяльності земств Катеринославської, Харківської, Полтавської та Чернігівської губерній, які докладали багато зусиль задля розвитку шкільної та позашкільної освіти. В дослідженні робиться висновок, що саме земства найбільше вплинули на покращення стану освіти в Україні наприкінці ХІХ - початку ХХ століть. Земства були найбільш ефективною системою місцевого самоврядування. Аналізуються негативні фактори, які зменшили можливості та ефективність земських закладів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)52-536.2

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Мармазова Т. І. 
Реалізація функцій політики в умовах сучасної динаміки соціальних змін: автореф. дис. ... д-ра політ. наук : 23.00.02 / Т. І. Мармазова ; НАН України ; Ін-т держави і права ім. В.М. Корецького. — К., 2011. — 31 с. — укp.

Показано специфіку дії економічної, управлінської, елітарно-представницької, інноваційної, прогностичної й інших функцій за умов проведення цілеспрямованої державної політики. Розкрито механізми гармонізації взаємовідносин держави та громадянського суспільства, підвищення ефективності державного управління, взаємодії політики й економіки, забезпечення авторитету в політиці як чинника раціоналізації суспільно-політичного життя, впливу ідеології сталого людського розвитку на формування моделі інноваційного розвитку. З'ясовано деструктивні чинники модернізаційного процесу в Україні, до яких віднесено низьку політичну культуру еліти, невиразність ідеологічної доктрини державотворення, несформованість інтегрованого національного політико-культурного простору, тінізація політичних і соціально-економічних відносин, надмірне розшарування населення за рівнем доходів, корупція в суспільстві, криміналізація соціуму. Проаналізовано ціннісні аспекти забезпечення політичної модернізації українського суспільства, в основі яких - відродження національної культури, системоутвірним чинником якої залишаються традиційні цінності, що органічно поєднуються з апробованими світовою практикою ліберальними цінностями.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф3(4УКР)0
Шифр НБУВ: РА382928 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського