Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Тематичний інтернет-навігатор (1)Наукова електронна бібліотека (1)Реферативна база даних (97)Книжкові видання та компакт-диски (66)Журнали та продовжувані видання (3)
Пошуковий запит: (<.>A=МАЙДАНЮК$<.>+<.>A=ГЕННАДІЙ$<.>+<.>A=ЯРОСЛАВОВИЧ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 8
Представлено документи з 1 до 8

      
1.

Майданюк О.В. 
Адаптація серцево-судинної системи кваліфікованих спортсменок у синхронному плаванні протягом річного циклу підготовки: Автореф. дис. канд. з фіз. виховання та спорту: 24.00.01 / О.В. Майданюк ; Держ. НДІ фіз. культури і спорту {Київ}. — К., 2003. — 18 с. — укp.

Досліджено адаптаційні зрушення системної та периферичної гемодинаміки спортсменок різного віку та спортивної кваліфікації в різні періоди підготовки. Встановлено, що заняття синхронним плаванням супроводжуються значними адаптаційними змінами системної та регіонарної гемодинаміки; характер та спрямованість виявлених адаптаційних зрушень відрізняються у спортсменок різного віку та спортивної кваліфікації. Визначено, що від підготовчого до змагального періоду у спортсменок, що брали участь у дослідженні, відбувається збільшення УІ, СІ, W, зменшення ЗПОС, а також збільшення наповнення судин великих півкуль головного мозку артеріальною кров'ю, зменшення асиметрії парних гемодинамічних показників, тонусу артеріол та венул, що свідчить про збільшення функціональних резервів та адаптаційного потенціалу серцево-судинної системи спортсменок.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч517.175.709-111 +
Шифр НБУВ: РА328342

      
2.

Майданюк І. В. 
Методи і засоби підтримки статистичних експериментів з GL-моделями при розрахунку показників надійності відмовостійких багатопроцесорних систем: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.13.05 / І. В. Майданюк ; НТУУ "Київ. політехн. ін-т". — К., 2011. — 20 с. — укp.

Досліджено методи та засоби, застосування яких дозволять підвищити ефективність розрахунку ймовірності безвідмовної роботи (ІБР) відмовостійких багатопроцесорних реконфігуровних систем ВБС керування. Розрахунок базується на методі статистичних експериментів з графологічними моделями (GL моделями). На підставі порівняльного аналізу за різними параметрами обгрунтовано вибір використання саме 2р-моделі для розрахунку ІБР. Запропоновано модифікацію відомого методу, а також новий алгоритм формування функцій базових ребер 2р моделі, показано, що зазначені методи мають меншу складність. Запропоновано співвідношення для GL моделей, що дозволяють прогнозувати складність моделей небазових ВБС ще до проведення процедури модифікації. Запропоновано автономний апаратний генератор двійкових векторів заданої ваги, побудований на базі керованих зсувних регістрів. Обгрунтовано доцільність застосування такого рішення для моделювання станів системи. Запропоновано структуру спеціалізованої обчислювальної системи розрахунку ймовірності безвідмовної роботи ВБС.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.221-021.1
Шифр НБУВ: РА381902 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Майданюк 
Особливості геномної мінливості кукурудзи в культурі in vitro: автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.15 / Дмитро Миколайович Майданюк ; НАН України; Інститут клітинної біології і генетичної інженерії. — К., 2008. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.2-31
Шифр НБУВ: РА356658

Рубрики:

      
4.

Майданюк І.З. 
Проблема волі у філософській культурі України IX - XVIII ст.: Автореф. дис... канд. філософ. наук: 09.00.05 / І.З. Майданюк ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2003. — 19 с. — укp.

Досліджено специфіку прояву волі як складової української ментальності та як особистісної характеристики людини відповідно до сучасної концепції волі як спрямованості кожної людини до власного бажаного майбутнього. Проаналізовано особливості прояву волі до пізнання та творчості через комплексне вивчення історичних епох, найрепрезентативніших постатей цих епох та філософської спадщини діячів української історії та культури. Виділено тип українця, воля якого спрямована на пізнання навколишнього світу через самопізнання. Визначено, що воля до влади над собою в українців є засобом реалізації волі до влади над світом, яка не набуває форм маніпулювання чи абсолютного маніпулювання, а проявляється лише як воля до керування відносинами, а не людьми, що межує з відкриттям, породжує героїзм. Доведено, що з часів Київської Русі для керування відносинами між людьми в Україні стало характерним керування на основі розуму та мудрості, а не грубої сили та підпорядкування. З'ясовано, що з доби першого українського Відродження у філософській думці Україні простежено увагу до формування людини, яка скеровує власну волю на активну діяльність на благо суспільства, на користь собі та іншим, на формування національної ідеології за умов зростання зовнішньої експансії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю3(4УКР)4 + Ю216.22 +
Шифр НБУВ: РА323450

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
5.

Майданюк І. З. 
Реконструкція ідей природного права у філософській думці України (історико-філософський аспект): автореф. дис. ... д-ра філософ. наук : 09.00.05 / І. З. Майданюк ; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. — К., 2011. — 34 с. — укp.

Вперше у вітчизняній філософії на основі системного аналізу проведено реконструкцію ідей природного права у філософській думці України та відтворено специфіку розвитку уявлень про них. Визначено чинники впливу природноправових ідей на формування національної свідомості, досліджено своєрідність резонансу західноєвропейських концепцій природного права у філософській культурі України. Розкрито сутність національних особливостей ідей природного права, проведено порівняльний аналіз моделей ідеального суспільства, наявних в українській філософській думці, з моделями ідеального суспільства на основі сучасних теорій природного права, запропоновано ідеї до філософської моделі сучасного суспільства як національного громадянського правового суспільства можливостей.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х0 в72 + Ю3(4УКР)
Шифр НБУВ: РА384165 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
6.

Майданюк С.П. 
Часовий аналіз процесів тунелювання в ядерних зіткненнях і розпадах: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.16 / С.П. Майданюк ; НАН України. Ін-т ядер. дослідж.. — К., 2003. — 18 с.: рис. — укp.

Вперше надано фізичне та розширене математичне обгрунтування принципу багаторазового внутрішнього відбиття у випадку тунелювання частинки через бар'єр за допомогою хвильових пакетів. Запропоновано новий метод обчислення періоду осциляцій частинки між ямами в одновимірному двоямному потенціалі з нескінченно високими крайніми стінками на підставі аналізу спектра енергії системи, а також розроблено метод визначення коефіцієнтів проходження частинки крізь бар'єр і відбиття від нього.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В383.5,022 +
Шифр НБУВ: РА322727

Рубрики:

      
7.

Майданюк С. П. 
Квантова теорія гальмівного випромінювання фотонів у ядерних процесах / С. П. Майданюк. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертація присвячена розробці нової квантової теорії випромінювання гальмівних фотонів у ядерних процесах та методам квантової механіки в описі ядерних зіткнень і розпадів. Теорію випромінювання фотонів розвинуто до альфа-розпаду сферичних та деформованих ядер, розпадів ядер з вильотом протонів, розсіяння протонів та піонів на ядрах, спонтанного та потрійного поділу ядер. Ця теорія є найбільш точною в описі експериментальної інформації випромінювання фотонів у реакціях, вказаних вище. Вона вперше дозволяє вивчати деформації ядер у розпадах через аналіз експериментальних спектрів фотонів, динаміку та геометрію вильоту фрагментів у потрійному поділі ядер. Теорія єдиним чином описує некогерентне та когерентне, електричне та магнітне випромінювання, включає аномальні магнітні моменти нуклонів у ядрах. Проведено перші дослідження випромінювання гальмівних фотонів при розсіянні піонів (у пучках) на ядрах. Встановлено, що випромінювання фотонів високих енергій, сформоване за рахунок ядерної частини потенціалу, вносить істотний внесок у повний спектр (що дозволяє вивчати експериментально некулонівську взаємодію через аналіз фотонів). Для розсіяння протонів та піонів на ядрах теорія визначає параметри ядерної взаємодії з аналізу спектрів випромінювання. Побудовано новий метод багаторазових внутрішніх відбиттів (БВВ) для опису одномірного тунелювання під бар'єром загальної форми та проходження над ним з надвисокою точністю. Метод БВВ повністю використовує тести квантової механіки (на відміну від інших методів) для оцінки коректності та точності розрахунків. Метод БВВ суттєво покращує опис експериментальних даних вильоту протона з ядра, альфа-розпаду, альфа-захоплення, дозволяє вивчати глибоко підбар'єрні та надбар'єрні процеси, злиття. При описі альфа-розпаду та оберненого процесу альфа-захоплення у формалізмі БВВ вперше в єдиному підході об'єднані тунелювання крізь бар'єр та осциляції во внутрішній області ядра. Але такий точний аналітичний розв'язок (отриманий вперше) включає ще один додатковий новий множник, що описує просторовий розподіл альфа-частинки у межах ядра (його не було в підході Гамова до визначення періодів напіврозпадів для альфа-розпадів). На прикладі альфа-захоплення ядрами 44Ca оцінено роль всіх цих процесів при визначенні ймовірності існування складеного ядра. За допомогою метода БВВ отримано розв'язки проникності з тестами для бар'єрів у задачах квантової космології, де існують обмеження квазікласичних методів. Побудовано новий метод опису тунелювання у полі потенціалу Альбрехта з дисипативною компонентою, що визначається через пакети. Проаналізовано властивості впливу дисипативних сил на тунелювання у захопленні альфа-частинки ядром 44Ca.^UThe thesis is devoted to construction of a new quantum theory of emission of bremsstrahlung photons in nuclear processes, and methods of quantum mechanics for nuclear collisions and decay. The theory of bremsstrahlung photons is developed for alpha-decay of spherical and deformed nuclei, nuclear decay with emission of protons, scattering of protons and pi-mesons on nuclei, spontaneous and ternary fission of nuclei. This theory is the most accurate in the description of experimental information of photons in the reactions above. It allows to study the deformation of nuclei in decays through analysis of experimental bremsstrahlung, dynamics of emission of fragments in the ternary fission. The theory in unified way describes incoherent and coherent, electric and magnetic bremsstrahlung, including the anomalous magnetic moments of nucleons in nuclei. It connects the bremsstrahlung spectra with parameters of nuclear interactions and mechanisms in reactions. The first investigation of bremsstrahlung in scattering of pions (in beams) on the nuclei has been performed. It is established that the bremsstrahlung of high-energy photons, formed due to nuclear part of potential, makes a significant contribution to the full spectrum. A new high precision method of multiple internal reflections (MIR) is constructed to describe a one-dimensional tunneling under a barrier of arbitrary shape and propagation above it. Unlike other methods, the method MIR fully uses tests of quantum mechanics, which control correctness, accuracy of calculations. The method MIR improves essentially description of experimental data for proton emission from nuclei, alpha-decay, alpha-capture. The method is accurate in study of deep sub-barrier and above-barrier processes, fusion. Using it, penetrabilities with tests are obtained for barriers used in problems of quantum cosmology, where there are limitations of quasi-classical methods. This method for the first time describes in unified way the oscillations in the internal spatial region inside nucleus and tunneling in the problems of alpha-decay and alpha-capture, new factors have own physical interpretation. A new quantum-mechanical method of tunneling for the Albrecht potential with dissipative term defined via packets is constructed. Influence of dissipative forces on tunneling in alpha-capture by 44Ca is analyzed.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
8.

Майданюк С. В. 
"Розробка конструкції відрізних фрез з різнонаправленими зубцями" / С. В. Майданюк. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертація присвячена питанням підвищення продуктивності та якості оброблення при відрізанні металевих заготовок за рахунок розробки конструкції дискових відрізних фрез з різнонаправленими зубцями та встановлення раціональних режимів оброблення. На основі загальних положень теорії різання та проектування різальних інструментів розроблена конструкція інструменту та досліджені геометричні параметри різальної частини в процесі її роботи. На основі теорії формоутворення поверхонь, розроблені методики визначення параметрів зрізуваного шару за допомогою 3D моделювання з використанням систем твердотільного геометричного моделювання та аналітичного моделювання. Досліджено параметри зрізуваного шару, на основі яких визначено теоретичні геометричні параметри інструмента та режими його роботи. Проведені лабораторні випробування, спрямовані на перевірку теоретичних досліджень, дали змогу отримати аналітичні залежності характеристик процесу оброблення та якості отриманих деталей. Оптимізація отриманих залежностей дозволила отримати рекомендовані геометричні параметри та режими оброблення, на основі яких визначено геометричні параметри інструменту та уточнено параметри стружкової канавки та кількість зубців. Виробнича перевірка результатів досліджень підтвердила результати теоретичних досліджень.^UThe dissertation is devoted to the issues of increasing the productivity and quality of processing during the cutting of metal blanks per set of the development of the design of saw blade with multi-directional teeth and the definition of rational processing modes. Based on the general positions of the cutting theory and the design of cutting tools, the design of the tool was developed and the geometric parameters of the cutting part were investigated during its operation. Based on the theory of surface shaping, methods have been developed for determining the parameters of the cut layer based on 3D modeling using solid geometric modeling and analytical modeling systems. Parameters of cut layer are investigated, on the basis of which theoretical geometric parameters of tool and modes of its operation are determined. The conducted laboratory tests, aimed at verifying the theoretical research, made it possible to obtain analytical dependences of the characteristics of the processing process and the quality of the obtained parts. Optimization of the obtained dependences allowed to obtain the recommended geometrical parameters and machining modes, on the basis of which the geometrical parameters of the tool were determined and the parameters of the chip groove and the number of teeth were specified. Industrial verification of research results confirmed the results of theoretical research.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського