Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Реферативна база даних (97)Книжкові видання та компакт-диски (94)Журнали та продовжувані видання (4)
Пошуковий запит: (<.>A=МІРОШНІЧЕНКО$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 11
Представлено документи з 1 до 11

      
1.

Мірошніченко В.М. 
Застосування фізичних тренувань різного спрямування для вдосконалення фізичного здоров'я дівчат з урахуванням соматотипу: автореф. дис... канд. наук з фіз. виховання і спорту: 24.00.02 / В.М. Мірошніченко ; Львів. держ. ун-т фіз. культури. — Л., 2008. — 17 с. — укp.

Обгруновано можливість вирішення проблеми підвищення рівня фізичного здоров'я дівчат віком 17 - 19-ти років засобами фізичного виховання з урахуванням їх соматотипу. Виявлено особливості прояву аеробної й анаеробної (лактатної) продуктивності організму та якісних параметрів фізичної підготовки, з урахуванням яких визначено рівень функціональних можливостей дівчат з різним соматотипом. На підставі дослідження впливу оздоровчих фізичних тренувань різного спрямування на аеробну й анаеробну (лактатну) продуктивність організму, якісні параметри фізичної підготовки та функціональний стан кардіореспіраторної системи представниць різних соматотипів розроблено ефективні режими тренувань, які відповідають індивідуальним особливостям організму. Встановлено, що більші можливості удосконалювати аеробну продуктивність і фізичне здоров'я мають представниці збалансованого й ендоморфного соматотипів. Удосконалення якісних параметрів фізичної підготовки обумовлено спрямуванням оздоровчої програми. Зроблено висновок про відмінність можливостей удосконалювати якісні параметри фізичної підготовки у представниць різних соматотипів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч511.146 +
Шифр НБУВ: РА358455

Рубрики:

      
2.

Мірошніченко О.В. 
Методи розширення інформаційної здатності систем пеленгації джерел шумових завад: Автореф. дис... канд. техн. наук: 20.02.14 / О.В. Мірошніченко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. Військ. ін-т. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Теоретично обгрунтовано й удосконалено метод кореляційної пеленгації джерел активних шумових завад за багатоканального рознесеного прийому. Розроблено аналітичну модель оцінки ефективності методу стосовно якості придушення бічного прийому та підвищення інформаційної здатності системи пеленгації. Запропоновоно метод статистичної оцінки параметрів вихідного сигналу за впливу на багатопозиційний кореляційний пеленгатор широкосмугових шумових завад з нерівномірним флюктуючим спектром і заданою статистичною флуктацією, за цього одержано нові аналітичні співідношення для розрахунку характеристик взаємонокореляційної функції за флюктуючого спектра стохастичного процесу, що дозволяє кількісно оцінити характеристики системи пеленгації за умов реальних широкосмугових активних шумових завад. Створено метод кореляційної пеленгації за багатопозиційного прийому, який передбачає перетворення прийнятих коливань завади у відповідні їм спектри, та наступної вибіркової частотної селекції вихідних сигналів корелята, що забезпечує одночасно з придушенням бічного прийому формування "слідкувального" порогу компенсації сумарної потужності ральних залишкових сигналів хибних пеленгів. Це дозволяє збільшити інформаційну здатність пеленгатора.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З953-5-01 +
Шифр НБУВ: РА350615

Рубрики:

      
3.

Мірошніченко М.М. 
Особливості діагностики і терапії бронхіальної астми у дітей з проявами харчової алергії: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / М.М. Мірошніченко ; Донец. нац. мед. ун-т ім. М.Горького, НДІ мед. пробл. сім'ї. — Донецьк, 2009. — 20 с. — укp.

Досліджено питання вдосконалення діагностування та лікування бронхіальної астми (БА) і харчової алергії (ХА) в дітей на підставі вивчення нейрогуморальних та імунних показників. Установлено, що в дітей з БА кількість випадків ХА більша у п'ять разів, ніж у дітей без БА. Цитоархітектоніка слизових оболонок носа та шлунка в дітей з БА і ХА має прояв у лімфоцитарно-гранулоцитарній запальній реакції та дистрофії епітелію. В дітей з БА і ХА виявлено збільшення вмісту у крові, носовому та шлунковому слизі первинних, вторинних і кінцевих продуктів перекисного окиснення ліпідів на фоні послаблення антиоксидантного захисту, підвищення концентрації кінцевих стабільних метаболітів оксиду азоту, збільшення вмісту серотоніну на фоні підвищення активності моноаміноксидази. У пацієнтів з БА і ХА має місце хронічна запальна алергічна імунна реакція з локальним і системним імунним дисбалансом у вигляді пригнічення клітинної ланки імунітету CD8+ і CD16+, дисімуноглобулінемії, зменшення вмісту секреторного імуноглобуліну (Ig) A в слині, підвищеного синтезу IgE, збільшення концентрації фактора некрозу пухлин-alpha і зменшення gamma-інтерферону. Особливості перебігу БА в дітей з ХА є інформативними діагностичними критеріями наявності харчової сенсибілізації, наведеними як діагностичні таблиці, на підставі яких запропоновано нові підходи до лікування. Розроблену методику апробовано та встановлено підвищення ефективності лікувально-реабілітаційних заходів щодо БА на фоні ХА.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.412.202 + Р733.412.202 + Р733.412.202
Шифр НБУВ: РА364038

Рубрики:

      
4.

Мірошніченко О.В. 
Підготовка майбутнього вчителя до впровадження дидактичних технологій у початковій школі: автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.04 / О.В. Мірошніченко ; Південноукр. держ. пед. ун-т ім. К.Д.Ушинського. — О., 2009. — 20 с. — укp.

Розкрито суть і розглянуто компонентну структуру готовності майбутніх учителів до впровадження дидактичних технологій (мотиваційну, змістову, операційну, особистісну компоненти). Визначено критерії, показники, а також охарактеризовано рівні зазначеної готовності особистості. Наведено експериментальну модель підготовки майбутніх учителів до впровадження дидактичних технологій. Визначено відповідні педагогічні умови. Розроблено й експериментально апробовано методику діагностування рівнів професійної готовності майбутніх учителів до впровадження дидактичних технологій, а також спецкурс "Педагогічні засади вдосконалення підготовки майбутнього вчителя початкових класів до впровадення дидактичних технологій" у межах експериментальної моделі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч489.518.3 + Ч421.2,01 + Ю984.030.2-2 +
Шифр НБУВ: РА364769

Рубрики:

      
5.

Мірошніченко Т.В. 
Ринкова трансформація організаційних форм державного управління системою водокористування: Автореф. дис... канд. наук з держ. упр.: 25.00.02 / Т.В. Мірошніченко ; Донец. держ. ун-т упр. — Донецьк, 2004. — 18 с. — укp.

Розроблено нові теоретичні підходи, методичний інструментарій і основні принципи здійснення ринкової трансформації організаційних форм державного управління системою водокористування. Розроблено алгоритм стратегічного управління водним господарством і запропоновано механізм контролю реалізації логістичної схеми фінансування мультипроекту установлення лічильників води як водозберігаючого заходу. Визначено напрямки удосконалення організаційних форм державного управління водокористуванням промислового регіону.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)450-21 +
Шифр НБУВ: РА334008

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
6.

Мірошніченко С.В. 
Склади на основі цементу, КВС та високоякісних смол для герметизації і лікування тріщин і швів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.05 / С.В. Мірошніченко ; Харк. держ. акад. залізн. трансп. — Х., 1999. — 19 с. — укp.

Дисертацію присвячено вирішенню актуальних проблем герметизації від води дуже деформованих стиків залізобетонних конструкцій, тріщин обробок обводнених тунелів та тріщинуватих гірських порід. При цьому виконана розробка нових герметизуючих складів як полімерокомпозиційних пластоеластичних, так і суперпластифікованих цементно-водних, які мають високу проникну здатність у тріщини і шви, а також міцність та водонепроникність. Розробку виконано на основі досліджень структури, адгезійної міцності, реологічних та інших властивостей цих матеріалів та їх компонентів. Для цього були розроблені та використані нові методики визначення адгезійних та реологічних властивостей для лабораторних та польових умов, проведені електронно-мікроскопічні дослідження, а також дослідження методом інфрачервоної мікроскопії. На основі цих досліджень та основ фізико-хімічної механіки удосконалені уявлення про механізми структуроутворення, тріщиноутворення, про адгезійні, міцнісні, реологічні властивості та проникну здатність пластикоеластичних та цементно-водних складів. Результати досліджень пройшли експериментальні випробування та упровадження в дуже обводненому тунелі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н638.303.58

Рубрики:

      
7.

Мірошніченко С. В. 
Становлення та розвиток періодичного друку на Слобожанщині та його вплив на освітньо-культурні процеси у регіоні в XIX - на початку XX століття: автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.01 / С. В. Мірошніченко ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н. Каразіна. — Х., 2011. — 20 с. — укp.

Вперше проведено комплексний аналіз періодичного друку на Слобожанщині у вказаний період. Розкрито загальні закономірності та характерні особливості розвитку та функціонування місцевих періодичних видань з урахуванням специфіки регіональних і загальнодержавних факторів. Проведено типологічний аналіз періодики даного регіону. Розкрито роль преси у громадському житті краю, проаналізовано внесок місцевих видавців і редакційних колективів у розвиток регіонального періодичного друку. Складено реєстр періодичних видань Слобожанщини, уточнено загальну кількість, час і періодичність виходу цих видань. Введено до наукового обігу інформацію про нереалізовані видавничі проекти.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР52)5-7 + Ч612.3(4УКР5)5
Шифр НБУВ: РА385421 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
8.

Мірошніченко Л. В. 
Художня трансформація євангельських міфів у романах Г. Тарасюк: автореф. дис. ... канд. філол. наук : 10.01.01 / Л. В. Мірошніченко ; Дніпропетр. нац. ун-т ім. О. Гончара. — Д., 2011. — 20 с. — укp.

Досліджено особливості художньої трансформації в романах Г. Тарасюк канонічних та апокрифічних євангельських мотивів, образів, сюжетів. Визначено жанрово-стильову, образну, ідейно-тематичну, наративну природу романів "Любов і гріх Марії Магдалини", "Грішні, чесніші за херувимів...", "Між пеклом і раєм", "Храм на болоті", "Смерть - сестра моєї самотності", "Гаспид і Маргарита". Вперше проаналізовано чинники формування інтертекстуального та часопросторового вимірів романів, окреслено їх сюжетно-фабульні та композиційні особливості. Висвітлено жанрову сегматику роману "зв'язку часів", роману-гіпотези, віртуального роману. Визначено функції міфологічних, гротескних, символічних домінант у структуруванні письменницею художнього часу та простору своїх творів. Розкрито способи актуалізації християнських морально-етнічних цінностей.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4УКР)6-4 Тарасюк Г. Т. 534
Шифр НБУВ: РА380310 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Гричаник Н. М. 
Методика навчання майбутніх учителів зарубіжної літератури шкільного аналізу епічних творів / Н. М. Гричаник. — Б.м., 2020 — укp.

Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата педагогічних наук зі спеціальності 13.00.02 – теорія та методика навчання (зарубіжна література). – Київський університет імені Бориса Грінченка, Київ, МОН України, 2020.У дисертації запропоновано теоретично обґрунтовану та експериментально перевірену методику навчання майбутніх учителів зарубіжної літератури шкільного аналізу епічних творів. В її основу покладено філософські погляди про роль діалогу, важливість розуму, відчуттів і досвіду, домінування раціонального або чуттєвого, єдності знань і практичної діяльності; психолого-педагогічні положення про важливість інтелектуальних операцій у літературному розвитку особистості; концепції літературознавців про аналіз як важливий етап роботи з текстом епічного твору; методичний досвід порушеної проблеми в практиці підготовки майбутнього вчителя зарубіжної літератури.Експериментально доведено вагомість і результативність запропонованої методики, яка істотно підвищує ефективність навчання та продуктивність методичної підготовки майбутніх словесників у закладах вищої освіти.Ключові слова: шкільний аналіз, епічний твір, методика викладання зарубіжної літератури, модель навчання шкільного аналізу епічних творів, методика навчання шкільного аналізу епічних творів, методична підготовка майбутнього вчителя зарубіжної літератури.^UThe dissertation proposes theoretically grounded and experimentally tested methodical system of teaching future foreign literature teachers to analyze the epic works at school. The system is based on philosophical views on the role of dialogue, the importance of intellect, feelings and experience, the dominance of rational or sensual, unity of knowledge and practical activity; psychological and pedagogical facts on the importance of intellectual operations in the literary development of the individual; the concepts of literary critics about analysis as an important stage in working with the text of an epic work; methodical experience of the problem raised in the practice of professional training of a future foreign literature teacher.The importance and efficiency of the proposed methodology have been experimentally proved, which significantly improves the efficiency of teaching and the productivity of methodological training of future scholars of language in higher pedagogical educational institutions. Key words: analyzing, epic work, methodology of foreign literature teaching, the model of epic work analysis at school, methods of teaching to analyze epic at school, methods of teaching future foreign literature teachers.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
10.

Звєрєва А. С. 
Полімермінеральні композити з регульованими деформативними властивостями для основ залізобетонних транспортних споруд / А. С. Звєрєва. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертація присвячена отриманню полімермінеральних композитів для основ залізобетонних транспортних споруд з деформативними властивостя-ми, які забезпечать мінімальні напруження в конструкціях. Виконано аналіз матеріалів, придатних для основ залізобетонних транспортних споруд, а са-ме безбаластного мостового полотна із залізобетонних плит, залізобетонних водопропускних труб. Досліджено напружено-деформований стан конструк-ції залізобетонної транспортної споруди, встановлено залежності напружень в конструкції від деформативних властивостей її основи, визначено границі модулів деформації, які забезпечать мінімальні напруження і деформації в конструкціях. Розроблено реологічну модель суміші композиту та обґрунто-вано реологічні властивості, які забезпечать улаштування однорідної суціль-ної основи ін'єкційними методами та наливанням. Досліджено залежності модулів деформації та інших фізико-механічних властивостей полімерміне-ральних композитів від їх складу і технології отримання. Розроблено склад полімермінерального композиту для прокладного шару безбаластного мос-тового полотна, удосконалено технологію отримання полімерґрунтового композиту для основи залізобетонної водопропускної труби із заданими де-формативними властивостями. Результати дослідження впроваджено під час капітального ремонту водопропускної труби, а також у рекомендаціях з під-вищення несучої здатності основ і гідроізоляції залізобетонних транспортних споруд та у навчальному процесі.^UThe dissertation is devoted to obtaining polymer-mineral composites for the foundation of reinforced concrete transport structures with deformative proper-ties that will provide minimum stresses in structures. An analysis of materials suitable for the foundations of reinforced concrete transport structures has been carried out, namely ballastless bridge deck made of reinforced concrete slabs, and reinforced concrete culverts. The analysis of the stress-strain state of the structure of a reinforced concrete transport structure has been carried out, the dependences of the stresses in the structure on the deformative properties of its base have been determined, the boundaries of the deformation modules have been determined, which will ensure the minimum stresses and deformations in the structures. A rheological model of the composition of the composite has been developed and rheological properties have been substantiated, which will ensure the device of a homogeneous solid base by injection methods and filling. The dependences of the deformation modules and other physical and mechanical properties of polymer-mineral composites on their compositions and production technologies have been investigated. The composition of a polymer-mineral composite for the laying lay-er of the ballastless bridge deck has been developed; the technology of obtaining a polymer-soil composite for the base of a reinforced concrete culvert with speci-fied deformative properties has been improved. The results of the implementation studies have been completed during the overhaul of the culvert, also in the rec-ommendations for increasing the bearing capacity of the foundations and water-proofing of reinforced concrete transport structures and in the educational pro-cess.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
11.

Надточиєва А. П. 
Суб’єкти корупційних кримінальних правопорушень: автореферат дис. ... д.філософ : 081 / А. П. Надточиєва. — Б.м., 2024 — укp.

Надточиєва А.П. Суб’єкти корупційних кримінальнихправопорушень. – Кваліфікаційна наукова праця на правах рукопису.Дисертація на здобуття наукового ступеня доктора філософії заспеціальністю 081 «Право». – Київський університет інтелектуальної власностіта права Національного університету «Одеська юридична академія», Київ, 2023.У дисертаційному дослідження здійснено системну наукову розробкутеоретичних та прикладних проблем визначення субєктів кримінальнихкорупційних правопорушень, яка включає встановлення сутності та зміступоняття «субєкт кримінального корупцйіного правопорушення», як елементускладу корупційного кримінального правопрушення, ознак таких субєктів, їхкласифікацію, проблем кваліфікації незаконних дій окремих субєктівозначеного виду кримінальних правопоршень та на цій основі визначенняперспектив розширення кола названих субєктів. В результаті здійсненнянаукового пошуку отримано висновки, пропозиції та рекомендації, котрі укомплексі формують нове бачення актуального та своєчасного вирішенняокресленого у дисертації наукового завдання.Ретроспективний аналіз законодавства щодо протидії корупції дозволиввстановити періодичність його розвитку, ідентифікатором якого стала категорія«суб’єкт корупційних правопорушень». Передумовами формування періодіввизначено стан накопичення знань про феномен корупції, як явища правовоїдійсності, усвідомлення деструктивності, шкідливості та протиправності.Перший період (Київської держави до 1918 року) характеризується відсутністютрадиційного розуміння корупції як злочину. Другий період (радянський з 1918року по 1991 рік) відзначився, на початковому етапі, встановленнямкримінальної відповідальності за хабарництво, як форми корупційних діянь вДекреті «Про хабарництво». Третій період – перехідний пострадянський (змоменту проголошення незалежності України по 2012 рік) характеризується3встановленням в законодавстві єдиної термінології, котра позначала суб’єктівкорупційних правопорушень («службова особа» та «посадова особа»),започаткуванням реформ, ґрунтом для яких стала ратифікація низкиміжнародних актів та ініціатив, спрямованих на формування прозоростідіяльності центральних органів виконавчої влади, а також партнерства ізгромадянським суспільством. На четвертому етапі – сучасний (з 2012 року потеперішній час), початок якого ознаменувала так звана «антикорупційнареформа», було утворено низку антикорупційних інституцій, взято політичнийкурс на повноцінне членство до європейського співтовариства. Наслідкомцього стало здійснення диверсифікації, суб’єктів корупційних правопорушень,кримінальної відповідальності в публічній та непублічній сферах, розширеннякола суб’єктів корупційних кримінальних правопорушень і правопорушеньпов’язаних з корупцією та відповідальності за них, імплементація положеньміжнародних конвенцій щодо боротьби з корупцією у національнезаконодавство.Аналіз наукового доробку вітчизняних вчених у напрямку поняття,сутності та змісту корупції, відповідальності за неї, дозволив усвідомитинеобхідність формування консолідованого галузевого поблокового підходу докатегорії «суб’єкт корупційних кримінальних правопорушень». Такий підхіддозволить врахувати сутнісні змістовні характеристики усього спектрупротиправних діянь, котрі входять до поняття «корупція», сформувати єдинийпідхід до виділення «корупційних кримінальних правопорушень»,кваліфікацію таких правопорушень, охарактеризувати «суб’єктів кримінальнихкорупційних правопорушень», а також особливості їх притягнення докримінальної відповідальності, та на цій основі запропоновувати зміни додіючого закону про кримінальну відповідальність. Наведене опосередкувалооригінальність висхідної ідеї даного дисертаційного дослідження.^UNadtochyieva A.P. Subjects of corruption criminal offenses. – Qualifyingscientific work on manuscript rights.Dissertation for the Doctor of Philosophy degree in specialty 081 "Law". -Kyiv University of Intellectual Property and Law of the National University "OdesaLaw Academy", Kyiv, 2023.The dissertation study carried out a systematic scientific development oftheoretical and applied problems of determining the subjects of criminal corruptionoffenses, which includes the establishment of the essence and content of the concept"subject of a criminal corruption offense" as an element of the composition of acorruption criminal offense, the characteristics of such subjects, their classification,problems of qualification of individual illegal actions subjects of the specified type ofcriminal offenses and, on this basis, determining the prospects for expanding the circleof said subjects. As a result of conducting a scientific search, conclusions, proposalsand recommendations were obtained, which collectively form a new vision of anactual and timely solution to the scientific task outlined in the dissertation.A retrospective analysis of the anti-corruption legislation made it possible toestablish the periodicity of its development, the identifier of which was the category"subject of corruption offenses". The prerequisites for the formation of periods aredetermined by the state of accumulation of knowledge about the phenomenon ofcorruption, as a phenomenon of legal reality, awareness of destructiveness,harmfulness and illegality. The first period (Kyiv State until 1918) is characterized by10the absence of a traditional understanding of corruption as a crime. The second period(Soviet period from 1918 to 1991) was marked, at the initial stage, by theestablishment of criminal liability for bribery as a form of corruption in the Decree"On Bribery". The third period is the transitional post-Soviet period (from the momentof Ukraine's independence until 2012) characterized by the establishment of a unifiedterminology in the legislation that designated the subjects of corruption offenses("official" and "official"), the initiation of reforms, the basis for which was theratification of a number of international acts and initiatives aimed at forming thetransparency of the activities of central executive authorities, as well as partnershipwith civil society. In the fourth stage – modern (from 2012 to the present), thebeginning of which was marked by the so-called "anti-corruption reform", a numberof anti-corruption institutions were formed, a political course was taken for fullmembership in the European community. The consequence of this was theimplementation of diversification, subjects of corruption offenses, criminal liabilityin public and non-public spheres, expansion of the range of subjects of corruptioncriminal offenses and offenses related to corruption and responsibility for them,implementation of the provisions of international conventions on combatingcorruption in the national legislation.The analysis of the scientific output of domestic scientists in the direction ofthe concept, essence and content of corruption, responsibility for it, made it possibleto realize the need for the formation of a consolidated branch-by-block approach tothe category of "subject of corruption criminal offenses". Such an approach will allowto take into account the essential substantive characteristics of the entire range ofillegal acts that are included in the concept of "corruption", to form a unified approachto the selection of "corruption criminal offenses", the qualification of such offenses,to characterize the "subjects of criminal corruption offenses", as well as the featuresof their attraction to criminal liability, and on this basis to propose changes to thecurrent law on criminal liability. The above mediated the originality of the emergingidea of this dissertation study.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського