Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (7)Реферативна база даних (357)Книжкові видання та компакт-диски (218)Журнали та продовжувані видання (7)
Пошуковий запит: (<.>A=ЛЯХОВ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 21
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Ляхович Л.А. 
Активізація інвестиційного процесу в текстильній промисловості: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.07.01 / Л.А. Ляхович ; НАН України. Ін-т пробл. ринку та екон.-екол. дослідж. — О., 2005. — 20 с.: табл. — укp.

Обгрунтовано необхідність і розроблено шляхи формування інфраструктури підтримки інвестиційного процесу у текстильній галузі як сукупності економічних суб'єктів, які шляхом формування певних механізмів здійснюють свою діяльність, забезпечуючи ефективність інвестиційного процесу у галузі. Розроблено методику формування бізнес-плану інвестиційного проекту з використанням методу аналізу ієрархій для встановлення актуальності його розділів для кожного з учасників проекту. Удосконалено методичні підходи до визначення інвестиційної привабливості галузі на базі оцінки інвестиційного ризику, механізм визначення складових підтримки інвестиційного процесу у галузі, якими є нормативно-правова база, інформаційна, матеріальна, організаційна та кадрова складові. Запропоновано методику кількісної оцінки інвестиційного ризику текстильної галузі з використанням коефіцієнта ризику.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)306.40-56 +
Шифр НБУВ: РА338325

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
2.

Ляхов О.М. 
Взаємодія фізіологічно-активних речовин з ленгмюрівськими мономолекулярними плівками: Автореф. дис... канд. біол. наук: 02.00.10 / О.М. Ляхов ; НАН України. Ін-т біоорган. хімії та нафтохімії. — К., 2006. — 19 с. — укp.

Виявлено біорегуляторну стереотипію дії фізіологічно-активних речовин на термодинамічні та структурні характеристики мономолекулярних плівок Ленгмюра з фосфоліпідів з сироваткового альбуміну. Показано вплив модуляторів основних сигнальних систем клітини на значення параметрів моношарових плівок з фосфоліпідів і білків. На моношарах з дистеароїлфосфатидилхоліну виявлено мембранотропну активність деяких перспективних лікарських засобів. Створено ефективний комп'ютерний алгоритм для розділення речовин на класи за типом їх дії на функціональні ланки аденілатциклазної та Ca-залежної поліфосфоінозитидної сигнальних систем клітин, за допомогою якого спрогнозовано біорегуляторний стереотип нових лікарських засобів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е0*725.111 +
Шифр НБУВ: РА346440

Рубрики:

      
3.

Ляховський В.І. 
Вікові і статеві особливості хірургічної анатомії легеневої зв'язки людини та потенційні резерви їхніх артерій в експерименті: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.03.01 / В.І. Ляховський ; Харк. держ. мед. ун-т. — Х., 2003. — 35 с. — укp.

Визначено достовірну різницю між кількісними показниками величин лівої та правої легеневої зв'язок та корелятивні зв'язки між розмірами лівих і правих легеневих зв'язок і між ними та величинами легень, їх воріт і нижніх частин. Виявлено періоди активного та сповільненого росту легеневих зв'язок. Вивчено кровопостачання легеневих зв'язок, надано назви усім п'яти їх артеріям. Досліджено кровозабезпечення легеневих зв'язок у нормі та показано компенсаторні зміни артерій легеневих зв'язок і суміжних органів на 70-ти собаках у трьох серіях експерименту, пов'язаних із припиненням припливу крові за гілками легеневої артерії. Виявлено збільшення їх просвіту, звивистість, розкриття перекапілярних анастомозів з гілками легеневої артерії суміжних з легеневою зв'язкою ділянок легень. Доведено, що легеневі зв'язки мають великі потенційні резерви, які проявляються повністю за умови знекровлення прилеглих до них ділянок легень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.345 +
Шифр НБУВ: РА325860

Рубрики:

      
4.

Ляховецький Л.М. 
Дослідження та оптимізація характеристик систем передавання з ортогональними гармонійними сигналами: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.12.02 / Л.М. Ляховецький ; Одес. нац. акад. зв'язку ім. О.С.Попова. — О., 2002. — 20 с. — укp.

Розроблено математичні моделі та алгоритми функціонування систем передавання з ортогональними гармонійними силами (СП ОГС), що забезпечують ефективне використання каналів зв'язку з ненормованими та нестабільними характеристиками, а також оцінку потенційних характеристик абонентського доступу ADSL під час використання вітчизняних телефоних кабелів. Досліджено алгоритм оптимізації параметрів групового сигналу СП ОГС за різними критеріями. Оцінено інформаційну ефективність СП ОГС з оптимальними параметрами групового сигналу. Встановлено, що з ростом захищеності сигналу від перешкод інформаційна ефективність зростає.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З88-01
Шифр НБУВ: РА319587 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Ляхович Г.І. 
Економіко-фінансові механізми здійснення державної соціальної політики в перехідних умовах: Автореф. дис... канд. наук з держ. управління: 25.00.02 / Г.І. Ляхович ; Нац. акад. держ. упр. при Президентові України. — К., 2004. — 20 с. — укp.

Досліджено процес формування соціальної політики та її економічний зміст. Висвітлено зарубіжний досвід фінансування соціальної сфери, її потенційні і реальні джерела. Проаналізовано питання взаємозв'язку економічного зростання та соціальної політики, балансу розвитку економічної та соціальної сфер, впливу бюджетної, а також податкової політики на здійснення соціальних завдань. Обгрунтовано пропозиції щодо покращання ситуації з фінансування соціальної політики.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)261.553 +
Шифр НБУВ: РА329533

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Ляхов О.Л. 
Інтелектуалізація розв'язування наукових і прикладних задач на основі методів комп'ютерної алгебри: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 01.05.03 / О.Л. Ляхов ; НАН України. Ін-т проблем мат. машин і систем. — К., 2004. — 35 с.: рис. — укp.

Створено теоретичні й прикладні основи інтелектуалізації розв'язування складних наукових та прикладних задач. Проведено аналіз сучасних проблем застосування числово-аналітичних методів, визначено клас "складних задач комп'ютерної алгебри". Встановлено можливість розв'язання даної проблеми шляхом інтелектуалізації програмного забезпечення (ПЗ) мовами на аналітичній основі. Запропоновано теоретико-множинну модель задачі та доведено існування такої мови. Обгрунтовано та розроблено основні структури даних, базисні процедури вхідних мов системи комп'ютерної алгебри (СКА) нового покоління для інтелектуалізації ПЗ складних задач. Одержані результати використано в процесі створення нової мови сім'ї АНАЛІТИК - АНАЛІТИК 2 000 і апробовано на реальних прикладних задачах, складних за своїми характеристиками: розроблено їх аналітичні моделі, методи розв'язування, алгоритми та ПЗ, систематизовано стилі програмування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З973-018.121 +
Шифр НБУВ: РА329746

Рубрики:

      
7.

Ляхова О.О. 
Комерційні банки у сфері лізингового бізнесу: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.04.01 / О.О. Ляхова ; Київ. нац. екон. ун-т. — К., 2002. — 20 с. — укp.

Уточнено зміст поняття "лізинг", "банківський лізинг" і "лізинговий кредит", розглянуто відмінності між банківським лізингом і лізинговим кредитом, що впливають на форми участі комерційних банків у сфері лізингового бізнесу, висвітлено підходи до аналізу лізингового проекту. Визначено особливості та умови функціонування фінансово-кредитного механізму лізингового бізнесу. Обгрунтовано роль комерційних банків як однієї з головних складових функціональної інфраструктури лізингового ринку в процесі фінансового забезпечення лізингового бізнесу України. Запропоновано напрямки вдосконалення діяльності комерційного банку на лізинговому ринку як гаранта, кредитора, засновника лізингової компанії та лізингодавця. Розроблено методологічні підходи до вивчення кредитоспроможності лізингоотримувача на основі поєднання кількісних та якісних критеріїв оцінювання фінансового стану клієнта. Визначено напрямки державної та функціональної стратегії розвитку лізингового бізнесу в Україні з метою його активізації та критерії оцінювання отриманих результатів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)0-562.31 + У9(4Укр)262.181.34
Шифр НБУВ: РА319026 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Ляховецький О.М. 
Методи функціонально-логічного проектування швидкодіючих арифметичних пристроїв на основі симетричних булевих функцій: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.05 / О.М. Ляховецький ; Одес. держ. політехн. ун-т. — О., 1999. — 19 с. — укp.

Розробляється новий підхід до проектування швидкодіючих арифметичних пристроїв (АП), що грунтується на використанні властивості симетрії вхідних інформаційних сигналів, який забезпечує підвищення швидкодії АП, усунення апаратного надлишку АП за рахунок застосування специфіки їх операцій, спрощення та одноманітність процесу проектування і можливість формалізації та автоматизації деяких його етапів. Запропоновано методи функціонально-логічного проектування швидкодіючих багатооперандних суматорів та помножувачів, що грунтуються на використанні симетричних булевих функцій з частковою симетрією для опису функціонування АП.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З973-047.1-02

Рубрики:

      
Категорія: Транспорт   
9.

Ляховець С.В. 
Моделі об'єктно-реляційного сполучення геоінформаційних систем з базами даних: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.06 / С.В. Ляховець ; Харк. нац. ун-т радіоелектрон. — Х., 2004. — 19 с. — укp.

Запропоновано оригінальне рішення наукової задачі сполучення об'єктно-орієнтованої геоінформаційної системи з реляційною базою даних шляхом застосування нового методу об'єктно-реляційного адаптера, що виконує функції перетворення реляційних даних та об'єктів. Зазначено, що запронована технологія дозволяє скоротити час на розробку геоінформаційних систем, уніфікувати технології сполучення, а в деяких випадках підвищити швидкість звертань. Розроблено геоінформаційну модель даних по газопроводу (ГМДГ) з метою їх збереження в єдиній базі даних, що сприяє зменшенню витрат на процеси збирання та обробки. ГМДГ надано всі необхідні для газової промисловості засоби. На базі розроблених методів і моделей створено програмну систему відображення та редагування просторових даних. На підставі результатів наукового дослідження проглиблено уявлення про геоінформаційні технології та процеси керування магістральним газопроводом.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О76 с116 +
Шифр НБУВ: РА334714

Рубрики:

      
10.

Ляхович У.І. 
Організаційно-правове забезпечення реалізації адміністративно-правового статусу державного службовця: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / У.І. Ляхович ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2008. — 19 с. — укp.

Досліджено теоретичні та практичні питання забезпечення реалізації адміністративно-правового статусу державного службовця. Проаналізовано правову природу інституту державної служби. Розкрито сутність і співвідношення понять "державний службовець", "посадова особа", "службова особа". Наведено загальну характеристику адміністративно-правового статусу державного службовця. Визначено зміст категорії "правовий статус", зроблено її відмежування від термінів "правове положення", "компетенція". Обгрунтовано передумови набуття особою адміністративно-правового статусу державного службовця, розглянуто види прав та обов'язків як елементи його змісту. Запропоновано визначення поняття та систему засобів забезпечення реалізації адміністративно-правового статусу державного службовця, які зводяться до загальних, юридичних та організаційних гарантій. Охарактеризовано механізм внутрішньо- та зовнішньоуправлінського впливу на державного службовця, спрямований на забезпечення реаліазції ним свого адміністративно-правового статусу. Сформульовано пропозиції щодо удосконалення організційно-правового забезпечення реалізації адміністративно-правового статусу державного службовця.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)012 +
Шифр НБУВ: РА357961

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Ляховець Л. О. 
Особливості формування соціального інтелекту у майбутніх психологів: автореф. дис. ... канд. психол. наук : 19.00.05 / Л. О. Ляховець ; Інститут соціальної та політичної психології АПН України. — К., 2009. — 18 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю953.2-513 + Ю9 р(4УКР)
Шифр НБУВ: РА369499 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
12.

Ляховченко Н.В. 
Педагогічні умови формування якісного контингенту студентів у вищих технічних навчальних закладах: автореф. дис. ... канд. пед. наук: 13.00.04 / Н.В. Ляховченко ; Терноп. нац. пед. ун-т ім. В.Гнатюка. — Т., 2010. — 20 с. — укp.

Проаналізовано вітчизняні та закордонні системи прийому абітурієнтів до ВНЗ. Визначено ступінь відповідності оцінки знань випускників середніх навчальних закладів вимогам вищої школи. Досліджено педагогічні умови, які становлять основу моделі формування якісного контингенту першокурсниів ВТНЗ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч421.351.6 + Ч481.442.2 + Ж. р(4УКР)3-3 +
Шифр НБУВ: РА370874 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
13.

Ляхович Л.А. 
Підвищення ефективності інвестиційного проекту (На прикладі текстильної промисловості України): Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.07.01 / Л.А. Ляхович ; НАН України. Ін-т економіки. — К., 2002. — 20 с. — укp.

Обгрунтовано методологічну базу оцінки ефективності інвестиційного проекту (ІП), визначено вплив учасників даного проекту на результати його реалізації. Використано метод аналізу ієрархій для встановлення актуальності розділів бізнес-плану ІП. Розроблено методики врахування інтересів учасників проекту та моделі оцінки ІП на основі балансу інтересів його учасників. Виявлено тенденції існуючого на підприємстві стану виплати дивідендів, чисельності працівників та заробітної плати з метою прогнозування зарплати та урахування її у моделі оцінки ІП. Запропоновано підхід до визначення сум, які виділяються на виплати дивідендів на підставі використання методу Лінтнера.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)306.4-56-07 +
Шифр НБУВ: РА322497

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Ляхова С.В. 
Регіональна оцінка агрокліматичних ресурсів та їх районування на території України у зв'язку з продуктивністю винограду: Автореф. дис... канд. геогр. наук: 11.00.09 / С.В. Ляхова ; Одес. гідрометеорол. ін-т. — О., 1999. — 19 с. — укp.

Дисертацію присвячено дослідженню агрокліматичних ресурсів та їх районуванню на території України у зв'язку з продуктивністю винограду. Вперше кількісно оцінено просторово-часову мінливість виробничих урожаїв ягід винограду в межах Одеської області та інших регіонів. Запропоновано методи розрахунків показників радіаційно-світлових та теплових ресурсів і зроблене їх агрокліматичне районування на території України з урахуванням мікроклімату схилів. Запропоновані методи розрахунків показників морозонебезпечності взимку та зроблене їх комплексне агрокліматичне районування на території України з імовірнісною оцінкою й урахуванням мікроклімату складного рельєфу. Розглянута та адаптована до винограду фізико-статистична модель продуктивності, на її основі зроблено регіональну агрокліматичну оцінку урожаїв цієї культури різного виду й рівня в ареалі виробничого виноградарства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П26-280.2(4УКР),022

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Ляхова О.А. 
Синтез та біологічна активність гідразиновмісних похідних акридину, антрацену та флуорену: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.10 / О.А. Ляхова ; НАН України. Фіз.-хім. ін-т ім. О.В.Богатського. — О., 2005. — 22 с.: рис., табл. — укp.

Досліджено питання синтезу гідразиновмісних моно- та біс-похідних акридину, антрацену та флуорену, ДНК-зв'язувальних властивостей та вивчено противірусну й інтерфероніндуючу активність цих сполук. Удосконалено методи одержання 9-хлоро- і 9-метоксіакридину. Для синтезу моно- і біс-похідних акридиннілгідразину показано переваги використання 9-метоксіакридину. Одержано ряд акридиніл-9-акрилгідразинів і показано можливість окиснення дією діетилазодикарбоксилату або киснем повітря силікагелю. Для вперше синтезованих аміноацетилгідразонів акридону, 9-формілакридину та 9-формілантрацену показано здатність інтекалювати в ДНК. Запропоновано спосіб одержання естерів амінокислот, ацильованих піридинкарбоновими кислотами у двофазному середовищі. Синтезовано нові лекситропсиноподібні дигідразиди та їх біс-акридин-, біс-антрацен- та біс- флуоренопохідні, вивчено їх нуклеотипні властивості. Показано, що сполука з лінкером та 1 інтеркалятором проявляє властивості комбілексину, а сполуки з 2-ма хромофорами є бісінтерлексинами. Розроблено метод первинного відбору нуклеотопних препаратів у тесті інгібування полімеразної ланцюгової реакції та підтверджено висновок стосовно біфункціонального зв'язування комбілексину та трифункціональне - бісінтерлексинів. Показано, що наявність у сполуки інтеркалюючих властивостей дозволяє прогнозувати її високу противірусну й інтерфероніндукуючу активності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г263.27-4 + Г263.27-4 + Г263.27-4
Шифр НБУВ: РА338229

Рубрики:

      
16.

Ляхова І.М. 
Теоретико-методичні основи корекції рухової сфери дітей зі зниженим слухом засобами фізичного виховання: Автореф. дис... д-ра пед. наук: 13.00.03 / І.М. Ляхова ; Ін-т спец. педагогіки АПН України. — К., 2006. — 42 с. — укp.

Уперше з використанням системного підходу здійснено цілісний аналіз проблеми корекції рухової активності дітей зі зниженим слухом. Науково обгрунтовано дані про специфічні особливості рухової діяльності даної типологічної групи дітей як важливої складової корекційно-педагогічного процесу у спеціальній школі. За результатами експериментального дослідження обгрунтовано модель, методику та педагогічну технологію корекції рухової сфери школярів зі зниженим слухом шляхом фізичного виховання. Установлено потенційні й актуальні можливості рухового розвитку дітей з недорозвиненням слухової функції та його відмінності між учнями спеціальної та масової шкіл. Доведено ефективність комплексного застосування засобів фізичного виховання у процесі корекції рухової активності дітей зі зниженим слухом. Розвинуто наукові уявлення про рухову діяльність таких дітей віком 7 - 16 років.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч432.241.6 +
Шифр НБУВ: РА341675

Рубрики:

      
17.

Кунінець О. О. 
Корекція рухової сфери глухих дітей молодшого шкільного віку засобами оздоровчого туризму / О. О. Кунінець. — Б.м., 2019 — укp.

У дисертації досліджується проблема корекції рухової сфери глухих дітей молодшого шкільного віку засобами оздоровчого туризму. Теоретично обґрунтовано проблему особливостей рухового розвитку глухих дітей молодшого шкільного віку та з'ясовано засоби його корекції. Визначено показники розвитку рухових здібностей глухих дітей молодшого шкільного віку та їхніх однолітків, які чують, і здійснено порівняння отриманих результатів контрольних та експериментальної груп. Проведено оцінку рівнів розвитку базових рухових здібностей: початкового, середнього, достатнього і високого. Теоретично обґрунтовано методику корекції рухової сфери глухих дітей, на її основі розроблено та експериментально апробовано навчально-методичний інструментарій «Програма позакласних занять з оздоровчого туризму для глухих дітей 1–4 класів». Перевірено ефективність розробленої програми з оздоровчого туризму, що спрямована на корекцію та розвиток рухової сфери глухих дітей молодшого шкільного віку. Результати дослідження можуть бути використані в корекційно-розвивальному процесі в спеціальних загальноосвітніх школах-інтернатах для глухих дітей, у загальноосвітніх школах, в яких впроваджено інклюзивне навчання, в центрах інвалідного спорту, а також у процесі підготовки фахівців з корекційної педагогіки, ерготерапевтів, студентів факультетів фізичного виховання, вчителів, тренерів з інвалідного спорту, вихователів молодших класів; можуть слугувати основою для розробки психолого-педагогічних рекомендацій, а також для вдосконалення чинних програм.^UThe thesis deals with the problem of correction of motor sphere of deaf children of junior school age by means of health tourism. In this study the issue concerning peculiarities of motor development of deaf children of junior school age is theoretically analyzed and the means of its correction are elicited. Indicators of physical preparedness of deaf children of junior school age and their hearing peers were determined and a comparison of the results of the control and experimental groups was made. The following levels of development of basic motor abilities were determined: low, lower than average, average, above average and high. The health tourism program for deaf pupils of grades 1-4, who participate in extra-curricular education groups of touristic-linguistic direction of was elaborated, theoretically grounded and experimentally tested. The program is aimed at deaf children and allows them to acquire tourism skills and generally improve their health condition. Its goals also include development of physical abilities, moral and educational qualities in this category of children, disclosure of the individuality of each child, facilitating the speech and emotional development. The basis of the proposed training program is mobile games, relay race, general development exercises resulting in the acquisition of special knowledge, skills and habits of health tourism. The program introduces the speech material presented for each year of study from the 1st to the 4th grades. It is designed taking into account the psychophysical features of the development of deaf children and focuses on them acquiring the special vocabulary and phraseology. The knowledge which they got will allow the group members to adapt to the conditions of the natural environment easier, expand their scope significantly and deepen their knowledge and understanding of the surrounding world. The expected result also supposes the maximum development of pupils' abilities, the consolidation of their knowledge at school and their connection with life. The foot activities will help to develop the skills of proper walking, coordination of movements; develop basic physical qualities: speed-power, speed, power, flexibility, endurance, moral-volitional qualities: balance, self-confidence, activity, initiative, decisiveness, courage, perseverance. The results obtained in the study can be used in the correction-development process in special boarding schools for deaf children and centers for the disabled, while training specialists in correctional pedagogy, PE department students, teachers, coaches for disabled sports, tutors of the junior classes. The study can also serve as the basis for the development of psychological and pedagogical recommendations and requirements for special education, as well as for the improvement of the current program of special education and training in specialized schools.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
18.

Ляховець В. О. 
Економічний механізм розвитку ринку яловичини / В. О. Ляховець. — Б.м., 2019 — укp.

Об'єкт – є процес формування і функціонування економічного механізму розвитку ринку яловичини. Мета – поглиблення теоретико-методичних засад та аналіз сучасного стану економічного механізму розвитку ринку яловичини у контексті розроблення науково-практичних рекомендацій щодо його удосконалення в сучасних умовах. Результати дослідження полягають в розробці теоретико-методичних засад і практичних рекомендацій щодо формування та використання економічного механізму розвитку ринку яловичини. Новизна полягає у розробці концептуальних підходів до формування економічного механізму розвитку ринку яловичини в Україні; удосконаленні науково-теоретичних засад економічного механізму розвитку ринку яловичини у частині наукового розкриття змісту та поглиблення його сутності; методичних підходів до дослідження ринку яловичини як єдиної аналітичної структури; теоретико-аналітичних підходів до оцінювання інституційних особливостей розвитку ринку яловичини на основі розробки критеріальної матриці розподільчої функції ринкового економічного механізму; удосконаленні науково-методичних підходів до економічної діагностики та оцінки ринку яловичини. Впроваджено у діяльність: Департаменту агропромислового розвитку Тернопільської обласної державної адміністрації; Чернівецької обласної ради; Департаменту агропромислового розвитку, екології та природніх ресурсів Хмельницької обласної державної адміністрації; Управління агропромислового розвитку Білоцерківської районної державної адміністрації Київської області; Відділу агропромислового розвитку Борщівської райдержадміністрації Тернопільської області. Сфера використання – Міністерство аграрної політики та продовольства України, Комітет з питань аграрної політики та земельних відносин Верховної Ради України.^UThe object of the research is the process of forming and functioning of the economic mechanism of development of the beef market. The purpose is to deepen theoretical and methodological principles and to analyze the current state of the economic mechanism of the beef market development in the context of developing scientific and practical recommendations for its improvement in modern conditions.The results of the study consist in the development of theoretical and methodological foundations and practical recommendations for the formation and use of the economic mechanism of the beef market development.The novelty of the research is the development of conceptual approaches to the formation of an economic mechanism for the growth of beef market in Ukraine; improvement of the scientific and theoretical foundations of the economic mechanism of the growth of beef market in the part of scientific disclosure of content and deepening of its essence; methodological approaches to the research of beef market as a single analytical structure; theoretical and analytical approaches to the evaluation of institutional features of beef market growth on the basis of development of a criterion matrix of the distribution function of a market economy mechanism; improvement of scientific and methodological approaches to economic diagnostics and assessment of beef market.Implemented in the following activities: Department of Agrarian Development of the Ternopil Regional State Administration; Chernivtsi Regional Council; Department of Agricultural Development, Ecology and Natural Resources of Khmelnytskyy Regional State Administration; Management of agricultural and industrial development of Bila Tserkva District State Administration of Kyiv Region; Department of agricultural and industrial development of Borshchiv District State Administration of Ternopil Region and Ternopil National Economic University.The sphere of use is the Ministry of Agrarian Policy and Food of Ukraine, the Committee on Agrarian Policy and Land Relations of the Verkhovna Rada of Ukraine.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
19.

Рябушко Р. М. 
Сучасні підходи до патогенетичного комплексного лікування венозних трофічних виразок нижніх кінцівок / Р. М. Рябушко. — Б.м., 2020 — укp.

Дисертація є клінічною роботою, яка присвячена вивченню причин виникнення венозних трофічних виразок нижніх кінцівок, удосконаленню методів їх патогенетичного комплексного лікування та покращенню результатів хірургічних втручань.Хворим з метою усунення патологічного рефлюксу венозної крові, виконувалися відповідні венектомії із набором інструментів який різнився по групах. Критеріями за якими оцінювали ефективність хірургічного лікування були вид і тривалість втручання, частота і характер післяопераційних ускладнень, тривалість ліжко-дня, швидкість загоєння ВТВ нижніх, а також частота рецидиву виразок протягом півроку спостереження. У пацієнтів ІІ групи, тривалість оперативного втручання в середньому на 14,92±1,47 хвилин була меншою ніж у І групі. Середній ліжко-день становив у ІІ групі 6,38±1,06, а у І групі – 9,9±1,85 доби.^UThe dissertation is a clinical work, which is devoted to the study of causes of venous trophic ulcers of the lower extremities, improvement of methods of their pathogenetic complex treatment and improvement of the results of surgical interventions.Patients with the purpose of elimination of pathological reflux of venous blood on the lower extremities after its determination with the help of UZKAS were performed corresponding venektomy with a set of tools which differed in groups. The criteria that evaluated the effectiveness of surgical treatment were the type and duration of surgery, the frequency and nature of postoperative complications, the length of bed-day, the rate of healing of lower extremity VTV in patients treated with open defects, as well as the frequency of recurrence of ulcers.When performing a crossectomy, use a device to isolate and bandage the mouth of the ERW to determine the size of the stump of the great saphenous vein using a template. In this case, all anatomical structures on which the manipulations are performed are clearly visualized and are protected by the working surface of the device, and the ligature is placed on a vein that has not been deformed and has the shape of a cylinder, which allows it to tie evenly without unnecessary folds. When ligating perforating veins, it is recommended to use a device for diluting the edges of the wound when ligating perforating veins and a suitable method of diluting the edges of the wound when ligating perforating veins, as when diluting the edges of the wound with this device, the space for manipulation increases. tissue in the wound and its filling remains minimal, and even when changing the angle of the working part of the device, the bottom of the wound with a perforating vein always remains within visual control.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
20.

Ляховська Ю. О. 
Формування громадянської культури майбутніх учителів іноземної мови у процесі професійної підготовки / Ю. О. Ляховська. — Б.м., 2022 — укp.

У дисертації вперше обґрунтовано: педагогічні умови (актуалізація громадянських цінностей, мотивації здобувачів у процесі оптимального поєднання інноваційних форм, технологій, активних методів навчання; оволодіння професійними знаннями на основі збагачення й акцентування громадянської проблематики в навчальних дисциплінах; включення здобувачів у позааудиторну і практичну діяльність з формування власної громадянської позиції для вияву громадянської активності в професійній діяльності) та моделі формування громадянської культури майбутніх учителів іноземної мови у процесі професійної підготовки, яка охоплює такі блоки та їх складники: ціле-методологічний (мета, підходи, принципи), змістово-процесуальний (етапи та зміст, інноваційні форми, технології, активні методи навчання), оцінно-результативний (критерії, показники, рівні, діагностичний інструментарій, результат).У науковій роботі здійснено аналіз понятійно-категоріального апарату досліджуваної проблеми та обґрунтовано зміст ключового поняття: «формування громадянської культури майбутніх учителів іноземної мови у процесі професійної підготовки» (цілеспрямований процес засвоєння громадянських норм, розвиток установок, мотивів, цінностей і якостей, притаманних громадянинові демократичного суспільства, які активізуючись, забезпечують можливість ефективно виконати професійні функції, усвідомлене ставлення до суспільства і держави, людей і соціально-політичних явищ, що виявляється в громадській поведінці; набуття громадянських умінь і досвіду участі в соціально-політичному житті суспільства; відкритість до мовного спілкування та здійснення міжособистісної і міжкультурної комунікації). Уточнено критерії сформованості громадянської культури майбутніх учителів іноземної мови та їх показники, які дають змогу якісно і кількісно характеризувати професійно важливу якість: мотиваційно-ціннісний (система усвідомлених мотивів, мети, потреб, ціннісних установок, якостей, який виявляє інтерес до громадянських знань та громадянської діяльності), пізнавально-когнітивний (система засвоєних професійних і громадянських знань і понять), поведінково-діяльнісний (сформованість професійних умінь, включення в різні види громадської діяльності з метою набуття і розвитку морально-ціннісного досвіду громадянської поведінки на основі дотримання морально-правових норм, розвиток адекватної самооцінки і самоаналізу результатів різних форм громадянської активності) та три рівні їх сформованості: високий, середній, низький. Запропонована система критеріїв та показників уможливила досягнення позитивної динаміки сформованості громадянської культури у майбутніх учителів іноземної мови.^UThe dissertation for the first time substantiates: pedagogical conditions (actualization of civic values, motivation of applicants in the optimal combination of innovative forms, technologies, active teaching methods; acquisition of professional knowledge based on enrichment and emphasis on civic issues in academic disciplines; inclusion of applicants in extracurricular and practical activities for the formation of their own civic position for civic activity in professional practice) and a model for the formation of civic culture of future foreign language teachers in training, which includes the following blocks and their components: aim-methodological (purpose, approaches, principles), content-procedural (stages and content, innovative forms, technologies, active teaching methods), evaluation-effective (criteria, indicators, levels, diagnostic tools, results).The essence of the key concepts of the research is clarified: “civic culture of future foreign language teachers” (holistic, integrative personal characteristics, which includes motives, values, knowledge, activity, personal responsibility, openness to interethnic communication in solving professional problems) and “formation of civic culture of future foreign language teachers in the process of professional training”. Formation of civic culture of future foreign language teachers in the process of professional training is defined as a purposeful process of learning civic norms, development of attitudes, motives, values and qualities inherent in the citizen of a democratic society, which, becoming more active, provide an opportunity to effectively perform professional functions, a conscious attitude to society and the state, people and socio-political phenomena, which is manifested in public behavior; acquisition of civic skills and experience of participation in the socio-political life of society; openness to language communication and the implementation of interpersonal and intercultural communication. The criteria for the formation of civic culture of future foreign language teachers and their indicators are specified: motivational and value (system of conscious motives, goals, needs, values, qualities that interests in civic knowledge and civic activity), cognitive (system of acquired professional and civic knowledge and concepts), behavioral-activity (formation of professional skills, inclusion in various types of social activities in order to acquire and develop moral and value experience of civic behavior based on compliance with moral and legal norms, development of adequate self-assessment and self-analysis of the results of various forms of civic activity) and the levels of their formation: high, medium, low.It was improved the content of educational normative “Pedagogy”, “Political Science and Sociology”, “Local History”, “History and Culture of Ukraine”, “Methods of teaching a foreign language”, “Practical English course”, “Practical grammar” and elective subjects “Fundamentals of scientific pedagogical research”, “Youth and modern society”; forms, methods, technologies of formation of civic culture of future foreign language teachers.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського