Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (2)Реферативна база даних (58)Книжкові видання та компакт-диски (109)Журнали та продовжувані видання (15)
Пошуковий запит: (<.>A=ЛЯСКОВСЬК$<.>+<.>A=МИЛОСЕРДН$<.>+<.>A=ВОЛОДИМИР$<.>+<.>A=ЛЕОНТІЙОВИЧ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 6
Представлено документи з 1 до 6

      
Категорія: Біологічні науки   
1.

Володимирець В.О. 
Антропічна трансформація видового складу флори осушених територій у зв'язку з процесами її синантропізації: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.05 / В.О. Володимирець ; Нац. ботан. сад ім. М.М.Гришка НАН України. — К., 2003. — 20 с.: табл. — укp.

Проведено оцінку трансформації видового складу флори вищих судинних рослин на осушених і прилеглих до них територіях у зв'язку з процесами її синантропізації. Для осушувальних систем на території Волинського Полісся та Західного Лісостепу з'ясовано видовий склад синантропної флори, проведено його аналіз за окремими показниками. Одержано дані про поширення синантропних видів на осушеній та прилеглій територіях, установлено їх фітоцентотичну роль та екологічні особливості. Уперше для оцінки трансформації флори-ізоляту запропоновано кількісний показник - синантропність і методику його обчислення. Проаналізовано вплив на цей показник різних екологічних факторів, на підставі його значень виділено окремі рівні антропічної трансформації флори-ізоляту, розроблено їх характеристику.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е50*852.121.4(4УКР)
Шифр НБУВ: РА326874

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Милосердна І. М. 
Кібернетичний механізм політичного управління: теорія та практика: автореф. дис. ... канд. політ. наук : 23.00.02 / І. М. Милосердна ; Нац. ун-т "Одес. юрид. акад.". — О., 2011. — 17 с. — укp.

Досліджено сутність політичного управління як теоретичного підгрунтя діяльності ієрархії управлінських інститутів, опрацювання її категоріального апарату, виявлення особливостей процесу діяльності кібернетичних механізмів сучасних держав на підставі результатів порівняльного аналізу політичних систем США й України. Визначено на термінологічному рівні поняття "політичне управління", яке тлумачиться як суб'єкт-об'єктна взаємодія, під час якої відбувається вплив суб'єкта на об'єкт за допомогою різних важелів, де головна роль належить владі та владним відносинам. Розглянуто кібернетичний механізм політичного управління як складової інституційної структури політичної системи суспільства. Проведено комплексний аналіз досліджень щодо поняття зворотного зв'язку та його значення для політичного управління. Проаналізовано особливості діяльності моделей політичного управління на прикладі США й України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф3(4УКР)123 + Ф3(7СПО)123
Шифр НБУВ: РА381583 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Лясковський Т. М. 
Мікрофлора вагітних жінок і шляхи її корекції при дисбіозах: автореф. дис. ... канд. біол. наук : 03.00.07 / Т. М. Лясковський ; Ін-т мікробіології і вірусології ім. Д.К. Заболотного НАН України. — К., 2010. — 20с. с. — укp.

Проведено ідентифікацію пробіотичних штамів молочнокислих бактерій з використанням фенотипових ознак і полімеразної ланцюгової реакції з видоспецифічними праймерами, що дозволяє чітко ідентифікувати штами видів Streptococcus thermophilus, Enterococcus faecium і Lactobacіllus plantarum. Запропоновано схему тестування бактерій, яка дозволяє підняти на якісно новий рівень визначення біологічної цінності пробіотиків. Вивчено адгезивні властивості молочнокислих бактерій. Встановлено, що ступінь адгезивної активності до вагінального епітелію видо- та штамо- специфічна. Показано, що резистентність щодо антибіотиків варіює від умов культивування, видової та штамової належності. Виявлено антивірусну дію пробіотичних штамів молочнокислих бактерій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.215-5 + Р264.869
Шифр НБУВ: РА372303 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Лясковський В.П. 
Моделі, методи і алгоритми побудови проектів систем організаційного управління вищим навчальним закладом: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.22 / В.П. Лясковський ; Нац. транспорт. ун-т. — К., 2001. — 19 с.: рис. — укp.

Розроблено науковий підхід до побудови системи організаційного управління на прикладі вищого навчального закладу (ВНЗ) з урахуванням перспективних методів, моделей і алгоритмів з використанням сучасних комп'ютерних та інформаційних технологій на підставі новітніх наукових досягнень. Для проведення досліджень об'єктів організаційного типу зі складною ієрархічною системою використано системний підхід до розв'язання завдань щодо удосконалення роботи науково-педагогічного й управлінського персоналу ВНЗ. Запропоновано системну модель функціонування систем організаційного управління ВНЗ, відповідно до якої сформульовано основні завдання дослідження та формування підходів до їх удосконалення, зважаючи на специфіку функціонування та розвитку сучасного ВНЗ. Поставлено та вирішено нові завдання дослідження, реалізація яких за сучасних умов функціонування ВНЗ забезпечить підвищення ефективності праці науково-педагогічного й управлінського персоналу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч484(4УКР) к + З965-018ъ
Шифр НБУВ: РА313696 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
5.

Володимиренко 
Особливості росту та прогноз продуктивності штучних модальних ялинових деревостанів Українських Карпат: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.03.02 / Валентина Миколаївна Володимиренко ; Національний аграрний ун-т. — К., 2006. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П342.4(4УКР3)
Шифр НБУВ: РА346695

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Транспорт   
6.

Лясковський В.Г. 
Розроблення і дослідження дворежимного регулятора для дизеля середньої потужності з роторним паливним насосом: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.05.03 / В.Г. Лясковський ; Нац. транспорт. ун-т. — К., 2001. — 20 с. — укp.

Розроблено та досліджено дворежимний регулятор для роторного паливного насоса типу НРД, виготовленого на Харківському тракторному заводі для автомобільних дизелів. У даному насосі застосовано спосіб дозування подачі палива відсічкою. Недоліком цих насосів є швидкоплинне зменшення подачі палива зі змешенням частоти обертання кулачкового валу насоса, що спричиняє нестійкість системи автоматичного регулювання частоти обертання дизеля. У дворежимному регуляторі для усунення даного недоліку використано спеціальні коригувальні пружини, завдяки яким регулятор має пологі часткові швидкісні характеристики. Проведено дослідження на дизелях ЯМЗ-236, ЯМЗ-238 і СМД-62 з новим дворежимним регулятором і визначено конструктивні параметри регулятора. Наведено математичну модель системи автоматичного регулювання частоти дизеля для теоретичних досліджень на ЕОМ, у якій враховано особливості роторного насоса та дворежимного регулятора. Математична модель дозволила імітувати на ЕОМ рух автомобіля за різних умов, у тому числі розгін з місця з переключенням передач до досягнення максимальної швидкості. Виконано порівняння витрати палива автомобілем із всережимним і дворежимним регуляторами. На підставі досліджень визначено, що автомобіль з роторним насосом з дворежимним регулятором має кращу паливну економічність, ніж із всережимним регулятором. Ефект від використання дворежимного регулятора на автомобільному дизелі полягає у підвищенні паливної економічності на 5 - 10 %, зменшенні димності відпрацьованих газів і викидів дисперсних часток. Поліпшено динамічні показники автомобіля.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О354-052
Шифр НБУВ: РА312512 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського