Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (4)Реферативна база даних (198)Книжкові видання та компакт-диски (187)Журнали та продовжувані видання (26)
Пошуковий запит: (<.>A=ЛУКІН$<.>+<.>A=ВОЛОДИМИР$<.>+<.>A=ВАСИЛЬОВИЧ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 19
Представлено документи з 1 до 19

      
Категорія: Біологічні науки   
1.

Володимирець В.О. 
Антропічна трансформація видового складу флори осушених територій у зв'язку з процесами її синантропізації: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.05 / В.О. Володимирець ; Нац. ботан. сад ім. М.М.Гришка НАН України. — К., 2003. — 20 с.: табл. — укp.

Проведено оцінку трансформації видового складу флори вищих судинних рослин на осушених і прилеглих до них територіях у зв'язку з процесами її синантропізації. Для осушувальних систем на території Волинського Полісся та Західного Лісостепу з'ясовано видовий склад синантропної флори, проведено його аналіз за окремими показниками. Одержано дані про поширення синантропних видів на осушеній та прилеглій територіях, установлено їх фітоцентотичну роль та екологічні особливості. Уперше для оцінки трансформації флори-ізоляту запропоновано кількісний показник - синантропність і методику його обчислення. Проаналізовано вплив на цей показник різних екологічних факторів, на підставі його значень виділено окремі рівні антропічної трансформації флори-ізоляту, розроблено їх характеристику.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е50*852.121.4(4УКР)
Шифр НБУВ: РА326874

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Лукінова Т.Б. 
Генезис і еволюція квантитативних імен у слов'янських мовах (порівняльно-історичний аналіз): Автореф. дис... д-ра філол. наук: 10.02.03 / Т.Б. Лукінова ; НАН України. Ін-т укр. мови. — К., 2001. — 35 с. — укp.

Досліджено проблему походження та розвитку на слов'янському грунті назв числа й кількості, що за сучасних умов становлять окрему частину мови - числівники. Існуюча система числівників складалась в слов'янських мовах протягом тривалого часу. Давність походження окремих її ланок різна. Чимало елементів даної системи з'явилось у дописемний період. Порівняльно-історичне дослідження дає змогу реконструювати найдавнішу (праслов'янську) динамічну систему назв числа й кількості.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141-212.3 + Ш141-315.5
Шифр НБУВ: РА313503 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Лукіна 
Державне управління якістю загальної середньої освіти в Україні: Автореф. дис... д-ра наук з держ. управління: 25.00.02 / Тетяна Олександрівна Лукіна ; Національна академія держ. управління при Президентові України. — К., 2005. — 36 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)132 + Ч484(4УКР) к2
Шифр НБУВ: РА337180

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Лукін С.О. 
Економічний потенціал регіону та регулювання його розвитку (в умовах ринкових перетворень): Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.10.01 / С.О. Лукін ; НАН України. Ін-т регіон. дослідж. — Л., 2001. — 20 с. — укp.

На підставі аналітичного огляду вітчизняних і зарубіжних публікацій визначено суть, складові економічного потенціалу, його місце у процесі реформування економіки, проаналізовано та визначено організаційно-економічні передумови формування економічного потенціалу регіону, особливості його розвитку та раціонального використання за умов ринкових перетворень. Досліджено господарський комплекс Волині, що надало можливість проаналізувати сучасний стан та перспективи соціально-економічного розвитку прикордонної області, обгрунтовано методичні положення оцінки економічного потенціалу регіону. За результатами дослідження запропоновано організаційно-економічні механізми регулювання регіонального розвитку, які включають методичні положення щодо вдосконалення сучасних форм і методів програмного регулювання. Обгрунтовано методичний підхід до вибору стратегії регіонального розвитку, що базується на інноваційному механізмі формування конкурентоспроможної політики.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)0 + У9(4Укр-4Вол)0
Шифр НБУВ: РА316876 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія:    
5.

Лукін В.В. 
Локально-адаптивна стійка фільтрація сигналів і зображень у багатоканальних системах дистанційного зондування: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.07.12 / В.В. Лукін ; Нац. аерокосм. ун-т ім. М.Є.Жуковського "Харк. авіац. ін-т". — Х., 2002. — 35 с. — укp.

Розроблено теорію та запропоновано методи локально-адаптивної стійкої фільтрації та багатоетапної обробки одновимірних, двовимірних і багатовимірних сигналів і зображень, що реєструються або формуються багатоканальними радіолокаційними комплексами дистанційного зондування аерокосмічного базування та іншими типами радіотехнічних й інформаційно-вимірювальних систем. Запропоновано нові методи та цифрові алгоритми первинної обробки сигналів, формування зображень та підвищення їх якості, видобування корисної інформації про характеристики об'єктів, що зондуються, підвищення точності вимірювання параметрів за умов впливу негаусівських завад складного виду, наявності аномальних похибок вимірювань, сумісному впливі декількох дестабілізуючих факторів, обмеженій априорній інформації про характеристики сигналів, завад, а також середовища розповсюдження.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: з811.7 +
Шифр НБУВ: РА320887 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Лукін В.Є. 
Методика застосування засобів дистанційного навчання у процесі вивчення військово-технічних дисциплін: автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.02 / В.Є. Лукін ; Укр. інженер.-пед. акад. — Х., 2009. — 19 с. — укp.

Обгрунтовано теоретичні та методичні основи застосування засобів дистанційного навчання у процесі вивчення військово-технічних дисциплін майбутніми військовими фахівцями технічного профілю, розроблено основні напрямки їх застосування. Визначено зміст поняття "засоби дистанційного навчання" та на підставі сучасних концепцій навчання теоретично обгрунтовано методику їх застосування. Спроектовано дистанційний навчальний курс з дисципліни "Основи побудови автоматизованих систем управління радіотехнічних військ Повітряних сил", який є інтегрованим способом дистанційного навчання. За результатами проведеного формувального експерименту показано ефективність методики дистанційного навчального курсу, з'ясовано покращання показників у курсантів експериментальної групи завдяки використанню даної методики у процесі вивчення військово-технічних дисциплін.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч481.290 + Ц4,8(4УКР)39-33 +
Шифр НБУВ: РА364092

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
7.

Лукіна О.В. 
Оптимізація спеціальної фізичної підготовленості юних тхеквондистів на етапі попередньої базової підготовки: автореф. дис... канд. наук з фіз. виховання і спорту: 24.00.01 / О.В. Лукіна ; Дніпропетр. держ. ін-т фіз. культури і спорту. — Д., 2009. — 20 с. — укp.

Досліджено сучасний стан та перспективи розвитку теорії загальної та спеціальної фізичної підготовки юних тхеквондистів на етапі попередньої базової підготовки. Вперше розроблено систему тренувальних засобів з вибірковим розвитком спеціальних рухових здібностей шляхом застосування вправ, спрямованих на підвищення рівня спеціальної фізичної підготовки юних тхеквондистів, експериментально доведено її ефективність. Вперше виявлено взаємозв'язок показників загальної та спеціальної фізичної підготовки юних тхеквондистів. Вперше описано факторну структуру загальної та спеціальної фізичної підготовки юних тхеквондистів на етапі попередньої базової підготовки. Визначено зміст і структуру змагальної діяльності у спортивних єдиноборствах, а також загальної та спеціальної фізичної підготовки в тхеквондо на етапі попередньої базової підготовки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч517.159.151.1 +
Шифр НБУВ: РА369266

      
8.

Володимиренко 
Особливості росту та прогноз продуктивності штучних модальних ялинових деревостанів Українських Карпат: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.03.02 / Валентина Миколаївна Володимиренко ; Національний аграрний ун-т. — К., 2006. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П342.4(4УКР3)
Шифр НБУВ: РА346695

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Лукін С.Ю. 
Оцінка соціально-економічної ефективності в управлінні персоналом транспортних підприємств: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.07.04 / С.Ю. Лукін ; Нац. авіац. ун-т. — К., 2002. — 16 с. — укp.

Обгрунтовано методичні положення щодо оцінки структур управління персоналом з урахуванням основних соціально-економічних параметрів, що впливають на ефективність діяльності підприємства, а також проведено параметризацію управління. Розроблено методику оцінки структур управління персоналом підприємства з використанням експертно-статистичної інформації. Подано формалізовану оцінку управління персоналом деяких транспортних підприємств України та визначено обгрунтовані напрямки реформування. Розробка апарата експертно-статистичного вивчення управління персоналом підприємства, формування попередньої моделі оцінки соціально-економічної ефективності в управлінні, аналіз і проведення соціологічного обстеження колективів підприємств показав, що на сучасному етапі розвитку систем управління України можна підвищити ефективність діяльності транспортних підприємств шляхом їх коригування. Доведено, що проведення формалізованої оцінки управління персоналом підприємства дозволяє швидко та якісно виявити підлягаючі реформуванню ланки ієрархічної структури, провести порівняльний аналіз декількох варіантів реформування та вибрати оптимальні зміни у структурі та принципах управління.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)371-640-21
Шифр НБУВ: РА319508 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Лукіна Л.М. 
Реабілітація хворих неврологічного профілю з участю чорноморських дельфінів-афалін: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.33 / Л.М. Лукіна ; Крим. республік. НДІ фіз. методів лікування і мед. кліматології ім. І.М.Сєченова. — Ялта, 2003. — 33 с.: рис. — укp.

Вперше визначено основні напрямки використання спеціально підготовлених чорноморських дельфінів-афалін для реабілітації людей, що страждають нервовими захворюваннями, які погано піддаються лікуванню за допомогою існуючих медикаментозних і немедикаментозних засобів і методів. Розглянуто структуру та розроблено режими роботи біотехнічної системи лікування та реабілітації людей за участю дельфінів. Вивчено вплив дельфінотерапії на дітей з різними формами неврозу, а також обгрунтовано можливість досягнення значного позитивного ефекту у випадку енерезу, логоневрозу, фобій, депресії та неврастенії. Досягнуто активацію психо-соціальних функцій у пацієнтів із синдромом раннього дитячого аутизму та виявлено ключові механізми її формування у процесі проведення процедур дельфінотерапії. Доведено можливість підвищення емоційної активності, соціальних мотивацій, стимуляції поведінкової та вольової сфер дитини з діагнозом дитячий церебральний параліч за допомогою даних процедур. Використано методику адаптивного біоуправління у процесі дельфінотерапії пацієнтів із синдромами хронічної втоми та підвищеної тривожності. Показано важливу роль для одержання лікувального ефекту комплексного впливу, що включає їх психотерапевтичну підготовку, контакт із дельфіном, коректування взаємин у родині хворого та зміну патологічних реакцій на адекватні форми поведінки. Одержано дані про наявність специфічної для кожного хворого нозологічної форми захворювання акустичної активносі дельфінів, які виконують оздоровчі процедури. Запропоновано концептуальну модель багаторівневих взаємодій у біологічній системі дельфін - людина для вивчення психофізичних ефектів дельфінотерапії у хворих з порушеннями стану здоров'я різного генезу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р645.093.3-54 +
Шифр НБУВ: РА323974

Рубрики:

      
11.

Лукін С.М. 
Статичні та динамічні деформації парамагнітного центра у спектрах ЕПР іонів групи заліза: Автореф. дис... д-ра фіз.-мат. наук: 01.04.11 / С.М. Лукін ; НАН України. Донец. фіз.-техн. ін-т ім. О.О.Галкіна. — Донецьк, 1999. — 36 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В378.733.1,022

Рубрики:

      
12.

Лукінова Л.В. 
Трудова діяльність молоді України в умовах війни (1941 - 1945 рр. За матеріалами Донбаського регіону): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / Л.В. Лукінова ; Східноукр. нац. ун-т ім. В.Даля. — Луганськ, 2007. — 20 с. — укp.

З використанням широкої джерельної бази проаналізовано трудову діяльність молоді як складову частину загальноукраїнського трудового фронту під час Великої Вітчизняної війни. Показано, що витоками активності, з якою молодь брала учась у трудовій діяльності, були патріотичні почуття, моральні, економічні, побутові мотиви. Доведено, що продуктивність праці молодих робітників не залежала від їх спілкової належності. Виявлено шляхи поповнення молоддю виробничих трудових колективів. Доведено, що навчально-виробнича база системи трудових резервів з кінця 1943 р. перетворилася у вагоме джерело допомоги фронту. Зроблено висновок, що комсомольсько-молодіжні бригади виявилися дієвою формою організації праці молодих виробників. Відзначено, що потреба у кадрах зумовила ініціативу молоді з опанування новими професіями, бажання працювати на виробництві, а також спричинило впровадження багатоверстатного обслуговування, поєднання спеціальностей. Зусилля молодих трудівників щодо підвищення продуктивності праці знайшли вияв у розгортанні руху багатосотенників і тисячників. Наголошено, що перевищення виробничих нормативів часто досягалося шляхом праці у позазмінний час. Розкрито механізми впровадження передового досвіду у виробництво як важливого стимулу покращання господарських показників роботи трудових колективів. Доведено значну роль молоді Донбаського регіону в оборонному перепрофілюванні, відбудові народного господарства України у роки Великої Вітчизняної війни, збільшенні планових показників об'єктів господарювання різних галузей.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР55)622 +
Шифр НБУВ: РА350308

Рубрики:

      
13.

Лукіна Г.І. 
Формування ринку робочої сили суб'єктами господарювання в аграрній сфері: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.04 / Г.І. Лукіна ; Миколаїв. держ. аграр. ун-т. — Миколаїв, 2009. — 20 с. — укp.

Досліджено актуальні питання формування ринку робочої сили аграрної сфери на регіональному рівні. Уточнено сутність соціально-економічної категорії "ринок робочої сили" з урахуванням вимог ринкової економіки. Проаналізовано наслідки впливу на зайнятість трансформаційних змін в аграрній сфері Запорізької області. Охарактеризовано сучасний стан зайнятості мешканців села та аграріїв. Розроблено концептуальні засади розвитку сфери зайнятості сільського населення, зокрема, молоді. Встановлено інтегральний показник стану та формування ринку робочої сили в аграрній сфері. Наведено пропозиції щодо внесення доповнень до Закону України "Про зайнятість населення". Обгрунтовано науково-практичні рекомендації щодо підтримки підприємництва на селі з метою створення мережі додаткових робочих місць. Розроблено програмно-цільові підходи щодо формування регіональних відділень "Державної інформаційної системи ринку робочої сили".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)320-640 + У9(4УКР)240.523.3 +
Шифр НБУВ: РА368148

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Лукіна І. М. 
Цивільна процесуальна відповідальність: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.03 / І. М. Лукіна ; Харк. нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2011. — 18 с. — укp.

Досліджено питання правового статусу цивільної процесуальної відповідальності (ЦПВ). Розкрито змістову характеристику ЦПВ, підстави її виникнення. Доведено, що ЦПВ є самостійним різновидом юридичної відповідальності, яка з метою забезпечення єдності її застосування повинна мати легальне визначення в законодавстві України. Уточнено поняття ЦПВ. Сформульовано висновки та рекомендації щодо вдосконалення законодавства у сфері регулювання реалізації ЦПВ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х892.19(4УКР)
Шифр НБУВ: РА379384 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
  

Географічні рубрики:

      
15.

Стрижак Л. І. 
Літогенез та природа колекторів глибокозалягаючих теригенних відкладів нижнього карбону центральної частини Дніпровсько-Донецької западини / Л. І. Стрижак. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертаційна робота присвячена дослідженню процесів літогенезу та встановленню природи колекторів вуглеводнів глибокозалягаючих теригенних відкладів центральної частини ДДЗ нижнього карбону.На основі встановлених стадіальних перетворень виявлені особливості процесів літогенезу з оцінкою їх впливу на формування фільтраційно-ємнісних властивостей колекторів вуглеводнів. Дослідження літогенезу центральної частини ДДЗ також охоплює проблему формування вторинних газоносних колекторів на великих глибинах. Вивчені вторинні процеси літогенезу теригенних колекторів продуктивних горизонтів Срібненської депресії чітко поділені на ті що сприяють розвитку пустотного простору і навпаки, які призводять до ще більшого ущільнення порід.Досліджено особливості мінерального складу, новоутворених структур, зміни петрофізичних параметрів та інших особливостей глибокозалягаючих теригенних порід нижнього карбону в процесі літогенезу.Виявлені причинно-наслідкові зв'язки між мінеральними новоутвореннями та колекторськими властивостями продуктивних пісковиків глибокозалягаючих горизонтів ДДЗ. Встановлено, що аутигенні мінерали утворились в результаті флюїдного літогенезу у системі «флюїд-порода».Проведений детальний літогенетичний аналіз всіх аутигенних та уламкових мінералів теригенних порід як індикаторів стадій катагенезу та встановлено вплив кожного з них на фільтраційно-ємнісні властивості порід.Вперше для центрального району ДДЗ була проведена кількісна оцінка структурних показників (коефіцієнти метаморфічності, ущільнення, змінення) теригенних колекторів за різними методиками та зроблено порівняльний аналіз результатів з палінологічними даними та по відбивній здатності вітрініту. Всі проаналізовані породи на території досліджень, незалежно від застосованих методик кількісних структурних показників, належать до змінених та сильно змінених (сильно ущільнених).Досліджені постседиментаційні процеси літогенезу можуть сприяти підвищенню якості прогнозу фільтраційно-ємнісних властивостей порід при пошуках покладів вуглеводнів центральної частини ДДЗ.Ключові слова: літогенез, нижньокам'яновугільні відклади, Дніпровсько-Донецька западина, колектор, нафтогазоносність.^UThe thesis is devoted to the study of lithogenesis processes and the establishment of the nature of hydrocarbon reservoirs of deep-lying terrigenous deposits of the Lower Carboniferous of the central part of the Dnieper-Donetsk Depression. It was proved that among the main: structural, paleogeographical, facial and paleotectonic criteria of oil and gas potential for the area of research of deep-laying secondary reservoirs the main processes are the processes of superimposed lithogenesis, namely fluid lithogenesis. On the basis of the established stage transformations, the features of lithogenesis processes were identified with an assessment of their influence on the formation of filtration-capacity properties of hydrocarbon reservoirs. The study of the lithogenesis of the central part of the Dnieper-Donetsk Depression also covers the problem of the formation of secondary gas-bearing reservoirs at greater depths. The deep-lying horizons Golotivshchinsko - Mekhedovsko - Lutsenkovsky - Sviridovskaya zone are characterized by a fractured-pore type of reservoir, and as one of the subtypes - internal grain porosity, which also plays an important role in the general type of porosity. The result of the superimposed lithogenetic and tectonic processes are secondary pores, caverns, cracks and suture-stylolite, which determine the filtration-capacity features of rocks in the study area. Studied secondary processes of lithogenesis of terrigenous reservoirs of productive horizons of the Srebnenskaya depression they are clearly divided into those promoting the development of void space and vice versa, which lead to even greater compaction of rocks. The features of the mineral composition, newly formed structures, changes in petrophysical parameters and other features of deep-lying terrigenous rocks of the Lower Carboniferous in the process of lithogenesis have been investigated. Revealed causal relationships between mineral new formations and reservoir properties of productive sandstones of deep-lying horizons of the Dnieper-Donetsk Depression. It was found that authigenic minerals were formed as a result of fluid lithogenesis in the "fluid-rock" system. A detailed lithogenetic analysis of all authigenic and detrital minerals as indicators of the stages of catagenesis was carried out, and the influence of each of them on the filtration-capacity properties of rocks was detected. A detailed lithogenetic analysis of all authigenic and detrital minerals of terrigenous rocks as indicators of the stages of catagenesis has been carried out and their influence on the filtration-capacity properties of rocks has been established. For the first time, for the central part of the Dnieper-Donets Depression, a quantitative assessment of the structural parameters (metamorphic coefficients and changes) of terrigenous reservoirs was carried out using different methods (method of O. Chernikov, S. Savkevich, O. Orlova) a comparative analysis of the results with palynological data and reflectance proprieties of vitrinite was made. The studied post-sedimentation processes of lithogenesis can improve the quality of forecasting the porosity-permeability properties of rocks when searching for hydrocarbon deposits in the central part of the Dnieper-Donetsk Depression. Key words: lithogenesis, lower Carboniferous deposits, Dnieper-Donetsk depression, reservoir, oil and gas potential.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
16.

Рубель А. С. 
Методи сервісно-орієнтованої обробки багатоканальних зображень дистанційного зондування / А. С. Рубель. — Б.м., 2021 — укp.

У дисертаційній роботі вирішена актуальна науково-прикладна задача розробки сервісно-орієнтованих методів обробки зображень дистанційного зондування Землі (ДЗЗ), які враховують специфіку завад, що присутні на зображеннях, для оцінювання якості первинних зображень ДЗЗ і потенційної ефективності фільтрації для визначення доцільності її застосування. Вперше розроблено метод прогнозування показників (мір) якості первинних зображень ДЗЗ з використанням багатошарової нейронної мережі, який відрізняється від відомих тим, що використовує в якості вхідних параметрів статистичні характеристики зображень в просторовій і спектральній областях, при відсутності еталонного (без шуму) зображення та, можливо, без попередніх оцінок характеристик шуму. Удосконалено метод прогнозування показників ефективності фільтрації зображень ДЗЗ на основі багатошарової нейронної мережі завдяки використанню запропонованого набору параметрів, що дозволило підвищити точність прогнозування в порівнянні з розробленими раніше методами. Особливостями запропонованого методу є те, що він не потребує жодних апріорних або заздалегідь оцінених характеристик шуму на відміну від розроблених раніше методів прогнозування. Показано, що запропонований метод прогнозування показників ефективності фільтрації дозволив покращити точність прогнозування (знизити середньоквадратичну похибку в 2-3 рази у порівнянні з аналогами), що сприяє більш надійному прийняттю рішень щодо доцільності застосування фільтрації. Удосконалено метод локально-адаптивної фільтрації радіолокаційних зображень, спотворених спекл-шумом із застосуванням тетролет-перетворення, що дозволяє підвищити ефективність фільтрації і водночас зберегти малорозмірні об'єкти, межі, текстури. Розроблені методи прогнозування ефективності фільтрації і оцінки якості первинних радіолокаційних зображень були використані при виконанні науково-дослідної роботи у Інституті радіофізики і електроніки ім. О. Я. Усикова НАН України, а також впроваджені у навчальному процесі Харківського Національного університету Повітряних Сил імені Івана Кожедуба.^UIn the dissertation the actual scientific and applied task of developing service-oriented methods of remote sensing image processing, which take into account noise properties present in images, to assess the quality of original (primary) remote sensing images and potential filtering efficiency for decision-making on image denoising expedience has been solved. For the first time, the method for predicting measures (image quality metrics) of original remote sensing image quality using multilayer neural networks has been proposed, which, unlike the known ones, uses image statistical parameters in the spatial and spectral domains in the absence of reference (noise-free) image and possibly without preliminary estimated noise characteristics. The method of predicting denoising efficiency of multichannel remote sensing images based on multilayer neural networks has been improved due to the use of the proposed set of input parameters (features), which allowed to increase the prediction accuracy in comparison with previously developed methods. The peculiarity of the proposed method is that it does not require any a priori or pre-estimated noise characteristics in contrast to the previously developed predicting methods. It is shown that prediction accuracy of the proposed method has been improved in terms of mean square error by 2-3 times compared to analogues, which facilitates more reliable decision-making on denoising expedience. The method of locally-adaptive filtering for radar images distorted by speckle noise has been improved using wavelet-based tetrolet transform, which allows increasing the denoising efficiency and at the same time to preserve edges, small-sized objects and textures. The results of the work have been used in research study at the O. Ya. Usikov Institute for Radio Physics and Electronics of the National Academy of Sciences of Ukraine and in the National aerospace university named after M. E. Zhukovsky “Kharkiv Aviation Institute”.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
17.

Лукін Б. П. 
Адміністративно-правові засади здійснення контролю та нагляду у сфері фізичної культури і спорту в Україні: автореферат дис. ... к. ю. н. : 12.00.09 / Б. П. Лукін. — Б.м., 2023 — укp.

Дисертацію присвячено визначенню сутності та особливостей адміністративно-правових засад здійснення контролю та нагляду у сфері фізичної культури і спорту в Україні, а також опрацюванню напрямів вдосконалення норм чинного адміністративного законодавства у відповідній сфері. Визначаються методологічні засади здійснення контролю та нагляду у сфері фізичної культури і спорту в Україні. Окреслюється адміністративно-правовий механізм організації та здійснення контролю та нагляду у сфері фізичної культури і спорту в Україні. Встановлюються напрямки удосконалення контролю та нагляду у сфері фізичної культури і спорту в Україні.^UThe thesis is devoted to defining the essence and disclosing the peculiarities of the administrative and legal framework for control and supervision in the field of physical culture and sports in Ukraine, as well as to developing the areas for improving the provisions of current administrative legislation in the relevant area.The author has defined the methodological principles of control and supervision in the field of physical culture and sports in Ukraine. In particular, the author has clarified the essence of physical culture and sports as an object of control and supervision; it has been determined the concept and features of control and supervision in the field of physical culture and sports in Ukraine; the types of control and supervision in the field of physical culture and sports in Ukraine have been outlined; the legal basis for control and supervision in the field of physical culture and sports in Ukraine has been characterized and the place of administrative and legal norms among them has been established.It has been outlined the administrative and legal mechanism of organisation and implementation of control and supervision in the field of physical culture and sports in Ukraine. In this regard, the author has revealed the tasks and functions of control and supervision in the field of physical culture and sports in Ukraine; has defined the subject matter and outlined the limits of control and supervision in the field of physical culture and sports in Ukraine; has outlined the system of subjects of control and supervision in the field of physical culture and sports in Ukraine and has provided a description of their administrative powers; has clarified the range of administrative forms and methods of control and supervision in the field of physical culture and sports in Ukraine.The author has established the directions of improvement of control and supervision in the field of physical culture and sports in Ukraine, namely: the foreign experience of control and supervision in the field of physical culture and sports in Ukraine has been summarised and the possibilities of its use in Ukraine have been studied; promising directions of improvement of administrative legislation regulating control and supervision in the field of physical culture and sports in Ukraine have been established.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
18.

Лукіна Л. В. 
Популізм як феномен у сучасному політичному дискурсі: автореферат дис. ... д.філософ : 052 / Л. В. Лукіна. — Б.м., 2023 — укp.

Нині демократичні суспільства стикаються з низкою глобальних викликів, одним із яких є поширення популістських рухів та ідеології популізму в цілому. Причому зазначені проблеми характерні для всіх демократичних країн – незалежно від ступеня розвитку політичної системи, її національних особливостей, ефективності функціонування системи парламентаризму тощо. Великий «вибух» популізму початку ХХІ століття актуалізував проблему ефективності представницьких демократій в цілому тапредставницького правління зокрема, їх здатності реагувати на зміни, що відбуваються всередині громадянського суспільства, а також ступеня адаптивності політичних інститутів, спроможних враховувати нові запити та, паралельно, зберегти традиційні механізми узгодження інтересів в суспільстві.У дисертації здійснено науково-теоретичне обґрунтування феномену популізму у контексті історії, ідеології, технології, аналізу особливостей його застосування у сучасному політичному дискурсі та специфіки його функціонування у політичній системі України.Обґрунтовано теоретичні засади політичного популізму у контексті сучасного політичного дискурсу, що включають: уточнені дефініції, типи, цілі, передумови, результати, етапи, класифікацію, методи, технології; базові концепти в ідеологіях лібералізму, соціалізму, націоналізму; напрями зменшення негативного впливу політичного популізму під час виборів в Україні, що ґрунтуються на міжнародному досвіді та їх застосування з метою утвердження демократичних цінностей у сфері політичного управління.^UToday, democratic societies face a number of global challenges, one of which is the spread of populist movements and the ideology of populism in general. Moreover, these problems are characteristic of all democratic countries, regardless of the degree of development of the political system, its national characteristics, the effectiveness of the functioning of the parliamentarism system, etc. The big"explosion" of populism at the beginning of the 21st century actualized the problem of the effectiveness of representative democracies in general and representative government in particular, their ability to respond to changes occurring within civilsociety, as well as the degree of adaptability of political institutions capable of taking into account new requests and, in parallel, preserving traditional mechanisms coordination of interests in society.The dissertation provides a scientific and theoretical justification of the phenomenon of populism in the context of history, ideology, technology, analysis of the features of its application in modern political discourse and the specifics of its functioning in the political system of Ukraine.The theoretical foundations of political populism in the context of modern political discourse are substantiated, including: clarified definitions, types, goals, prerequisites, results, stages, classification, methods, technologies; basic concepts in the ideologies of liberalism, socialism, nationalism; directions for reducing the negative impact of political populism during elections in Ukraine, based oninternational experience and their application for the purpose of establishing democratic values in the field of political governance.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
19.

Лі Ф. -. 
Розробка та аналіз ефективних методів забезпечення бажаної якості при стисненні зображень з втратами: автореферат дис. ... д.філософ : 172 / Ф. -. Лі. — Б.м., 2023 — укp.

За останні кілька десятиліть стиснення зображень із втратами стало важливим інструментом. Це пов’язано зі швидким розвитком і широким застосуванням технологій обробки зображень, що призвело до різкого збільшення кількості та розміру зображень. У порівнянні зі стисненням без втрат, стиснення з втратами може досягти вищого коефіцієнта стиснення. Однак вносяться неминучі спотворення, які визначають візуальну якість розпакованих зображень. Отже, у практичних застосуваннях необхідно оцінити візуальну якість і контролювати спотворення. Дисертація присвячена вирішенню науково-прикладної проблеми підвищення ефективності контролю спотворень при стисненні з втратами з визначенням керуючого параметра. Об’єктом дослідження є контроль спотворень зображення, що вносяться стисненням із втратами. Предметом дослідження є спосіб забезпечення необхідної якості зображення при стисненні з втратами. У дисертації виконано аналітичний огляд продуктивності існуючого популярного кодера зі стисненням із втратами з точки зору ступеня стиснення та кількох показників візуальної якості, призначення та вимог до контролю якості візуального зображення в типових додатках, а також типів і характеристик різних методів контролю спотворень. Зрозуміло, що візуальна якість розпакованих зображень впливає на подальшу обробку зображень, і її слід ретельно контролювати. Компроміс між спотворенням і ступенем стиснення часто шукають у стисненні з втратами, і параметри контролю стиснення обчислюють відповідно до цієї мети. Виходячи з різних вимог користувачів, може знадобитися ефект сприйняття без втрат, і користувачі можуть встановлювати більш гнучкі бажані візуальні якості. Було показано, що візуальна якість розпакованих зображень залежить не тільки від параметра керування стисненням, але й від складності оригінального зображення та використовуваного кодера. Основною проблемою існуючих методів стиснення зображень із втратами, які враховують візуальну якість, є або незадовільна точність з прийнятним обчисленням часу, або відповідна точність, але невідповідна або невизначена ефективність часу. У дисертаційній роботі поставлено та вирішено актуальну науково-прикладну задачу розробки методу стиснення з втратами для забезпечення бажаної якості зображення, яка враховує точність контролю різних кодерів у поєднанні з аналізом ефективності методу. Метод прогнозування візуальної якості розпакованого зображення, двоетапний метод стиснення з втратами та вдосконалений адаптивний метод, який групує зображення на основі їх складності, метод багатоканального стиснення зображення з втратами були розроблені та проаналізовані за допомогою кількох показників візуальної якості. Метою дисертації є розробка ефективного методу стиснення з втратами для забезпечення бажаної якості зображення та аналіз точності контролю спотворень, зокрема методу стиснення з втратами для багатоканального зображення при дистанційному зондуванні, а також аналіз впливу якості зображення на точність класифікації. Наукові результати:1) Вперше пропонується двоетапний метод для забезпечення необхідної якості зображення у відтінках сірого при стисненні з втратами. Осереднена крива швидкість-спотворення, отримана в автономному режимі, використовується для розрахунку початкових параметрів, а візуальна якість на першому етапі стиснення коригується за допомогою зворотного зв’язку. Результати показують, що з точки зору метрики на основі зорової системи людини точність другого етапу стиснення загальних зображень є достатньо високою, а залишкова помилка є задовільною.2) Метод прогнозування візуальної якості розпакованих зображень для заданих параметрів було вдосконалено та поширено на кодери зі стисненням із втратами на основі дискретних малохвильових перетворень.3) Основний двоетапний метод було модифіковано для підвищення його надійності, використовуються два підходи. Перший полягає в тому, щоб усунути обмеження схеми, щоб зменшити помилки для зображень з високою текстурою; другий базується на попередній класифікації зображень відповідно до їх складності, а потім на адаптивному використанні відповідної середньої кривої швидкість-спотворення.4) Двоетапний метод було поширено на кольорові та триканальні зображення, а також обговорено його застосування в дистанційному зондуванні. Результати показують, що точність класифікації стиснутих зображень приблизно така ж, як і для вихідних (нестиснених) даних, якщо немає візуально помітних спотворень. Крім того, є можливість контролювати якість 3D-стиснення. Коефіцієнт стиснення, який він забезпечує, вдвічі перевищує стиснення коефіцієнт стиснення при покомпонентному стисненні, а ймовірність правильної класифікації трохи вища. Дослідження було проведено для кодерів на основі дискретного косинусного перетворення (ДКП), включаючи AGU і ADCTC, кодера SPIHT на основі дискретного малохвильового перетворення (ДМП) і нового кодера BPG, обговорено універсальність методу для різних зображень.^ULossy image compression has been developed to be an essential tool in the past several decades. This is due to the rapid development and broad application of imaging technology that has resulted in a sharp increase in the number of images and an increase in images size. Compared to lossless compression, lossy compression can achieve a higher compression ratio. However, inevitable distortions are introduced, which determine the visual quality of decompressed images. Consequently, the visual quality needs to be evaluated and distortions need to be controlled in practical applications.The thesis is devoted to solving the scientific and applied problem of increasing the distortion controlling efficiency in lossy compression with controlling parameter determination. The object of the study is the controlling of image distortions introduced by lossy compression. The subject of the study is the method of providing a desired visual quality in lossy compression.An analytical review of existing popular lossy compression coder’s performance in terms of compression ratio and several visual quality metrics, purpose and requirements of visual quality controlling in typical applications, as well as types and characteristics of different methods of distortion control are performed in the thesis. It is clear that the visual quality of decompressed images impacts further image processing and should be controlled carefully. The trade-off between distortion and compression ratio is often looked for in lossy compression, and compression control parameters are calculated according to this purpose. Based on the various requirements of users, the perceptual lossless effect can be demanded, and more flexible desired visual qualities could be set by users. It has been shown that the visual quality of decompressed images depends not only on the compression control parameter but also on the complexity of an original image, and the encoder adopted. The main problem of existing image lossy compression methods, which take account into visual quality, is either unsatisfactory accuracy with an acceptable time computation or appropriate accuracy but inappropriate or uncertain time efficiency.In the thesis, the actual scientific and applied task of designing lossy compression method for providing a desired visual quality, which considers control accuracy of different coders combined with analysis of the method efficiency is set and solved. The method of predicting visual quality of decompressed image, the two-step lossy compression method and the improved adaptive method which groups images based on their complexity, the method of multi-channel image lossy compression have been designed and analyzed with several visual quality metrics.The thesis aims to design efficient method of lossy compression to provide a desired visual quality, and analyze the accuracy of distortion control, in particular the lossy compression method for the multi-channel image in remote sensing, and to analyze the effect of visual quality on the accuracy of classification.The scientific results are:1) For the first time, a two-step method is proposed to provide the required visual quality in gray-scale lossy compression. The average rate-distortion curve obtained offline is used to calculate the initial parameters, and the visual quality in the first-step compression is corrected by feedback. The results show that, in terms of human visual system (HVS)-based metrics, the accuracy of the second-step compression of general images is good enough, and the residual error is acceptable.2) The method of predicting the visual quality of decompressed images for given parameters has been improved and extended to lossy compression encoders based on DWT.3) The primary two-step method has been modified to enhance its robustness, and two methods are used. The first is to correct the constraints of the scheme to reduce the errors for high-texture images; the second is to pre-classify images according to their complexity and then use adaptively the proper average rate-distortion curve.4) The two-step method has been extended to color and three-channel images, and its application in remote sensing has been discussed. The results show that the classification accuracy of compressed images is roughly the same as for the original (uncompressed) data if there are no visually noticeable distortions. In addition, it is possible to control the quality of 3D compression. The compression ratio it produces is twice that of wise-component compression, and the probability of correct classification is slightly higher.The study has been carried out for DCT-based coders (including AGU and ADCTC), DWT-based SPIHT coder and novel BPG coder, and the universality of the method for different images has been discussed.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського