Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (13)Реферативна база даних (239)Книжкові видання та компакт-диски (251)Журнали та продовжувані видання (10)
Пошуковий запит: (<.>A=ЛИСИЦ$<.>+<.>A=НАДЕЖД$<.>+<.>A=МИХАЙЛОВН$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 12
Представлено документи з 1 до 12

      
Категорія:    
1.

Лисиця М.П. 
Автоматизована система контролю параметрів активних НВЧ-виробів у процесі їх виготовлення: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.07 / М.П. Лисиця ; Кіровоград. держ. техн. ун-т. — Кіровоград, 2001. — 20 с. — укp.

Вперше визначено аналітичні залежності між комплексними НВЧ-параметрами та рівнями і фазами сигналу в контрольних точках системи, що дає можливість автоматизувати процес контролю. З метою забезпечення необхідної точності автоматизованого контролю отримано математичні залежності для визначення внеску похибок калібрувальних елементів і вимірювальних пристроїв у висхідні похибки контрольованих параметрів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: з851-07с
Шифр НБУВ: РА316900 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Лисицька С.М. 
Еколого-біологічні особливості використання хімічного методу захисту картоплі від колорадського жука в північному лісостепу України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 03.00.16 / С.М. Лисицька ; Дніпропетр. держ. аграр. ун-т. — Д., 2005. — 19 с.: рис., табл. — укp.

За умов Північного Лісостепу України вперше завдяки екологічному удосконаленню хімічного методу досягнуто високу біологічну ефективність використання нових інсектицидних препаратних форм, до складу яких включено матричну основу (біологічно активні речовини препарату "РАПП" 20 %-вий к.е., розроблений на основі відходів олійно-екстракційних виробництв) та інсектициди (децис, 2,5 % к.е.; актара, 25 % в.г.) зі зниженням удвічі норм витрат інсектицидів проти колорадського жука на картоплі. Запропоновано механізм сумісного застосування компонентів матриці (РАПП) та діючих речовин вказаних інсектицидів, який полягає у посиленні, синергійній дії останніх. Показано, що присутність екологічно безпечних речовин матричної основи протягом трьох тижнів забезпечує більш тривале розкладання дельтаметрину, фоксиму, тіаметоксаму на рослинах картоплі, тобто сприяє проявленню пролонгованого ефекту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П415.263 + П491.151 +
Шифр НБУВ: РА338116

Рубрики:

      
3.

Лисицька О.П. 
Концепти "добро" та "зло" в російській мовній картині світу: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.02 / О.П. Лисицька ; Харк. держ. пед. ун-т ім. Г.С.Сковороди. — Х., 2001. — 18 с. — укp.

Досліджено специфіку відображення концептів "Добро" та "Зло" в російській мовній картині світу. Доведено, що інформація про добро та зло репрезентується в одиницях номінації, символах, а також словах, які логічно або асоціативно пов'язані з номінуванням. Охарактеризовано модель логічної та семасіологічної структури лексико-семантичних груп іменників і прикметників на позначення добра та зла. Встановлено причини відсутності дзеркального співвідношення лексичних парадигм "Добро" та "Зло". Виявлено корпус символів добра та зла. Визначено шляхи формування символічних значень. Запропоновано оригінальний підхід до розмежування символічних та образних значень. Висвітлено мовні засоби репрезентації концептів добра та зла в художньому тексті. Відображено індикатори - мовні засоби, які сприяють пізнаванню концептів у тому випадку, коли номінанти "добра" та "зла" відсутні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.2 + Ш141.2
Шифр НБУВ: РА314491 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія: Біологічні науки   
4.

Лисицька О.В. 
Меропланктон прибережних вод Криму (чорноморський сектор): Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.17 / О.В. Лисицька ; НАН України. Ін-т біології півд. морів ім. О.О.Ковалевського. — Севастополь, 2005. — 23 с. — укp.

Наведено результати багаторічного моніторингу видового складу та чисельності пелагічних личинок донних безхребетних, що охоплює весь таксономічний комплекс меропланктону. Вивчено сезонні та річні зміни таксономічної структури меропланктону, видовий склад та сезонну динаміку чисельності личинок донних безхребетних у Балаклавській бухті, наведено список таксономічного складу меропланктону, що включає личинки 57-ми видів безхребетних, які відносяться до 38-ми родин. Розглянуто просторовий розподіл личинок донних безхребетних у Балаклавській бухті, розходження в структурі меропланктону кутової та відкритої частин бухти. Проаналізовано вплив згінно-нагінних явищ, наслідків гідротехнічних робіт на чисельність і видовий склад меропланктону Балаклавської бухти, а також поширення у чорноморському секторі прибережних вод Криму ряду видів пелагічних личинок бентосних організмів, які є вселенцями у Чорне море.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е0*820*801.631.3:Е6(922.8) +
Шифр НБУВ: РА340351

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Лисицін О.Б. 
Методи і моделі продуктово-орієнтованого планування девелоперських проектів: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.22 / О.Б. Лисицін ; Київ. нац. ун-т буд-ва і архітект. — К., 2009. — 18 с. — укp.

Розвинуто науково-методичне забезпечення методології управління девелоперськими проектами, яке базується на розробці методів, моделей і засобів структурно-продуктового планування проектів. Проведено системний аналіз і виділено характерні особливості стратегій діяльності у практиці вітчизняного управління девелоперськими проектами. Розглянуто існуючі підходи, моделі та засоби планування даних проектів. Запропоновано новий підхід до планування девелоперських проектів за умов нестійкої економіки, який грунтується на принципі некритичного планування та спрямований на визначення певних термінів виконання робіт, які дозволяють одержувати продукт проекту у період зростання ціни на нерухомість і виконувати роботи в період, коли ціна на ресурси мінімальна, із застосуванням структурно-продуктової технології. Розроблено математичну модель технології структурно-продуктового планування проектів, а також метод імітаційно-інформаційного моделювання в даній технології, який передбачає зіставлення витрат/вигод у різні часові інтервали реалізації проекту та дозволяє визначити раціональний час початку виконання всіх робіт. Розроблені моделі, методи та засоби технології структурно-продуктового планування проектів реалізовані певними девелоперськими компаніями в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.295.327 в611 + У9(4УКР)0-571.1-21 в611 +
Шифр НБУВ: РА366836

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
6.

Лисиця Н.М. 
Реклама як соціальний інститут: Автореф. дис... д-ра соціол. наук: 22.00.03 / Н.М. Лисиця ; Ун-т внутр. справ. — Х., 1999. — 35 с. — укp.

Дисертацію присвячено розгляду реклами як соціального інституту сучасного українського суспільства. Пропонується комплексний і багаторівневий аналіз соціального інституту реклами, проаналізовані його явні і латентні функції, аналізуються дисфункції реклами. Розглядаються можливості впливу реклами на соціальні інститути суспільства, які сформувалися раніше, та на узагальненого споживача. Розроблено соціологічну модель прогнозування реклами і визначення її ефективності на основі дослідження рекламної акупунктури: цінностей, потреб, мотивів. Емоційний потенціал реклами розглядається як стимул до спілкування з узагальненим споживачем у процесі формування нових та підтримки старих потреб. Соціолінгвістика реклами використовується для вивчення соціології реклами. Вивчаються особливості інституціональної рефлексивності української реклами і визначаються напрямки її розвитку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*665.42-803.81

Рубрики:

      
7.

Лисиця 
Розробка енергоощадних прийомів оптимізації стану ампелофітоценозу: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.08 / Олексій Олександрович Лисиця ; УААН; Національний науковий центр "Інститут виноградарства і виноробства ім. В.Є.Таїрова". — О., 2008. — 25 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П26-36 + П26-467
Шифр НБУВ: РА359834

Рубрики:

      
8.

Лисиця В.К. 
Теоретичні основи газодинаміки факела, методи та системи управління полем температури у металургійних нагрівальних печах: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.14.04 / В.К. Лисиця ; Держ. металург. акад. України. — Д., 1999. — 33 с. — укp.

Дисертація присвячена реалізації нових науково обгрунтованих розробок у галузі промислової теплоенергетики, які забезпечують розв'язання значної прикладної проблеми. Розроблено і реалізовано новий напрямок підвищення якості та економічності теплової обробки металу - оперативне керування полем температури в печі змінюванням параметрів факела. Розроблені: нові аспекти теорії течії в трубах та струменях, теорії гозового факела; новий клас пальників з керованими параметрами факела; нові способи, алгоритми, засоби та системи управління полем температури і горіння в рекуперативних з подовим опаленням та регенеративних нагрівальних колодязях, а також у методичних нагрівальних печах. Висока ефективність розробок підтверджена результатами їх дослідно-промислової експлуатації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К651.01-51-01

Рубрики:

      
9.

Лисиця О. Ю. 
Удосконалення процесу швидкого заморожування ягід в потоці газу: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.18.12 / О. Ю. Лисиця ; Харк. держ. ун-т харчування та торгівлі. — Х., 2011. — 18 с.: рис. — укp.

Висвітлено питання удосконалення процесу швидкого заморожування ягід в потоці газу на підставі розробки розрахункової моделі, обладнання для швидкого заморожування та визначення технологічних режимів, що забезпечують якнайповніше збереження початкових властивостей продукту та зниження енерговитрат. Запропоновано фізичну та математичну моделі заморожування ягоди з урахуванням температурної залежності теплофізичних характеристик, впливу дифузії розчинених речовин на процес заморожування, зміни температури початку кристалізації рідкої фази тканинного соку під час заморожування. Для експериментального дослідження процесу заморожування ягід в газовому середовищі розроблено холодну аеродинамічну трубу та швидкоморозильний тунельний апарат, для якого визначено раціональні режими заморожування ягід чорної смородини, малини та вишні. Увагу приділено розрахункам полів температур в ягоді та газовому середовищі, а також полів швидкостей в промисловій холодильній камері за різних варіантів її геометрії та кількості лотків з продукцією.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л914.07
Шифр НБУВ: РА380917 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
10.

Лисиця А.В. 
Фізико-хімічна характеристика біологічно активних речовин за даними часопролітної плазмово-десорбційної мас-спектрометрії: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.02 / А.В. Лисиця ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2002. — 19 с. — укp.

Розглянуто можливості використання біофізичного методу часопролітної плазмово-десорбційної мас-спектрометрії (ПДМС) для визначення стану молекул біологічно активних речовин (БАР) у сумішах та органічних субстратах різного походження. З метою підвищення ефективності аналізу, інформативності мас-спектрів та об'єктивності їх інтерпретації вивчено ряд особливостей притаманних процесу десорбції/іонізації у ПДМС. Встановлено, що для оптимізації мас-спектрометричного аналізу необхідно враховувати та доцільно використовувати наступні фактори: можливість утворення гомо- та гетерокластерних асоціатів іонів у газовій фазі, вплив органічних кислот, матриць, речовин із радіопротекторними властивостями. Проаналізовано стан і характер змін у часі молекул БАР у ряді лікувально-профілактичних препаратів, багатокомпонентних модельних сумішах, вуглекислотних екстрактах з лікарських рослин, екстрактах, що містять мікотоксини. Доведено доцільність та ефективність використання методу для визначення хімічної сумісності інгредієнтів у комплексних препаратах і теоретичного обгрунтування їх складу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е0*725.3в734.5
Шифр НБУВ: РА320809 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
11.

Лисицін Б. О. 
Управління проектами розвитку комунікаційних спроможностей високотехнологічних компаній в умовах невизначеності / Б. О. Лисицін. — Б.м., 2021 — укp.

У дисертації вирішено важливу наукову задачу розробки науково обґрунтованих моделей, методів і алгоритмів для ефективної реалізації проектів розвитку комунікаційних спроможностей високотехнологічних компаній в умовах невизначеності. Вперше запропоновано концептуальну та множинну моделі проекту розвитку комунікаційних спроможностей високотехнологічної компанії; метод проактивного рейтингування цінності комунікацій для конкурентних випадків реалізації проекту; сформульовано цільову модель комунікацій комунікаційного центру; формалізована система моделей визначення сприятливого мікроклімату команди проекту; запропоновані концептуальна модель та метод інжинірингу сприятливого мікроклімату команди. Удосконалено модель управління комунікаціями проекту, модель показників ефективності комунікацій у проекті; процесну модель управління проектами, модель визначення ефективності процесів для окремого процесу і для усієї системи процесів. Отримали подальший розвиток моделі ціннісно-орієнтованого управління проектами; моделі компетенцій проектного управління.Розглянута система комунікацій команди проекту розвитку комунікаційних спроможностей високотехнологічної компанії. Розроблено модель показників ефективності комунікацій у проекті, що містить 10 показників. Сформульована множина цінностей Проекту, виокремлені цінності ключових зацікавлених сторін Проекту – клієнтів комунікаційного центру. Розроблено метод проактивного рейтингування цінності комунікацій для конкурентних випадків реалізації. Надано визначення конкурентному випадку реалізації. Сформульовано цільову модель комунікацій комунікаційного центру.Запропоновано класифікацію процесів комунікаційного центру, виділено п'ять груп процесів. В межах кожної групи ідентифіковані основні процеси. Ідентифіковано 10 основних параметрів процесів, запропоновано схему здійснення інжинірингу процесів на прикладі комунікаційного центру. Формалізовано модель визначення ефективності процесів, інжиніринг яких буде проходити, у вигляді критеріїв ефективності для окремого процесу і для усієї системи процесів. Наведені результати експериментального впровадження моделі ефективності процесів. Ідентифіковано множину базових принципів для інжинірингу мікроклімату проектної команди. Запропоновано визначення інжинірингу мікроклімату проектної команди. Розроблена класифікація компонентів мікроклімату проектних команд. На основі проведених досліджень розроблено метод інжинірингу сприятливого мікроклімату команди управління досліджуваним проектом. Запропонований метод дозволить гнучко забезпечувати цільовий мікроклімат проектної команди з метою покращення її результативності, продуктивності і ефективності при досягненні цілей проекту. Проаналізована наявна множина комунікаційних засобів для застосування в проекті розвитку комунікаційних спроможностей. Для вирішення задачі вибору потрібних комунікаційних засобів ідентифіковані вимоги до побудови алгоритмів та до набору ефективних ІТ-інструментів комунікації учасників проектів. Запропоновано алгоритм підбору ІТ-інструментів взаємодії для чергової фази проекту та алгоритм коригування ІТ-інструментів взаємодії під час реалізації фази проекту розвитку комунікаційних спроможностей високотехнологічної компанії. З метою розробки структури компетенцій для впровадження в проекті розвитку комунікаційних спроможностей високотехнологічних компаній розроблено дві моделі: ICB-центрична та PMBOK-центрична конвергентні моделі співвідношення компетенцій. Сформульовано рекомендації щодо розвитку компетентності учасників проекту через впровадження конвергентних моделей співвідношення стандартних компетенцій. В рекомендаціях визначено чинники вибору одної з моделей, охарактеризовано процес впровадження моделі, сформульовано рамки підпроекту впровадження конвергентної моделі. Наведені рекомендації сприятимуть кращому розумінню учасниками проекту моделей і методів вдосконалення компетенцій фахівців і компетентності організації. Це дозволить здійснювати багатовекторний розвиток компетенцій, підвищувати ефективність, результативність та продуктивність системи управління проектами високотехнологічної компанії.Впровадження розроблених у цій дисертаційній роботі моделей, методів і алгоритмів відбувалося у двох організаціях: у Київському національному університеті будівництва і архітектури (впровадження напрацювань в учбовий процес) та в компанії ТОВ «Белтімпорт» (впровадження напрацювань в організаційну діяльність щодо управління проектами та програмами). На основі здійсненого впровадження і винесених уроків щодо нього, сформульовано рекомендації щодо застосування розроблених у цій дисертаційній роботі моделей, методів і алгоритмів для проектів розвитку комунікаційних спроможностей високотехнологічних компаній в умовах невизначеності.^UThe dissertation solves an important scientific task of developing scientifically sound models, methods and algorithms for effective implementation of projects for the development of communication capabilities of high-tech companies in conditions of uncertainty.For the first time, a conceptual and multiple model of a project for the development of communication capabilities of a high-tech company has been proposed; method of proactive rating of communications value for competitive cases of project implementation; the target model of communications of the Communication center is formulated; formalized system of models for determining the favorable microclimate of the project team; the conceptual model and method of engineering of a favorable microclimate of a team are offered. The model of project communications management, the model of communication efficiency indicators in the project have been improved; process model of project management, a model for determining the effectiveness of processes for a particular process and for the entire system of processes.The communication system of the project team of the communication capacity development project of a high-tech company is considered. The model of indicators of efficiency of communications in the project containing 10 indicators is developed. The set of values of the Project is formulated, the values of key stakeholders of the Project – clients of the Communication center are singled out. A method of proactive rating of communications value for competitive implementation cases has been developed. The definition of a competitive case of realization is given. The target model of communications of the Communication center is formulated.The classification of Communication center processes is offered, five groups of processes are allocated. Within each group, the main processes are identified. 10 basic parameters of processes are identified, the scheme of implementation of process engineering on the example of the Communication center is offered. The model of determining the efficiency of the processes to be engineered will be formalized in the form of efficiency criteria for a single process and for the whole system of processes. The results of experimental implementation of the process efficiency model are presented.A set of basic principles for engineering the microclimate of the project team has been identified. The definition of microclimate engineering of the project team is offered. The classification of microclimate components of project teams is developed. On the basis of the conducted researches the method of engineering of a favorable microclimate of a management team of the investigated project is developed. The proposed method will allow to flexibly provide the target microclimate of the project team in order to improve its effectiveness, productivity and efficiency in achieving project goals.The available set of communication tools for use in the project of communication capabilities development is analyzed. To solve the problem of choosing the necessary communication tools, the requirements for the construction of algorithms and a set of effective IT tools for communication are identified. The algorithm of selection of IT tools of interaction for the next phase of the project and the algorithm of adjustment of IT tools of interaction during realization of a phase of the project of development of communication possibilities of the high-tech company are offered.In order to develop a competency structure for implementation in the project of communication capabilities development of high-tech companies, two models have been developed: ICB-centric and PMBOK-centric convergent competency ratio models. Recommendations for the development of competence of project participants through the introduction of convergent models of the ratio of standard competencies are formulated. The recommendations identify the factors for choosing one of the models, describe the process of model implementation, formulate the framework of the subproject for the implementation of the convergent model. These recommendations will contribute to a better understanding of the project participants models and methods of improving the competencies of professionals and the competence of the organization. This will allow for multi-vector development of competencies, increase the efficiency, effectiveness and productivity of the project management system.The implementation of models, methods and algorithms developed in this dissertation took place in two organizations: Kyiv National University of Construction and Architecture (educational process) and at Beltimport LLC (project and program management). Based on the implementation and lessons learned about it, recommendations for the application of models, methods and algorithms developed in this dissertation for projects to develop the communication capabilities of high-tech companies in conditions of uncertainty.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
12.

Лисицький К. Є. 
Методи та засоби побудови блокових симетричних шифрів з підвищеною стійкістю та швидкодією / К. Є. Лисицький. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертацію присвячено обґрунтуванню нової методології оцінки стійкості блокових симетричних шифрів до атак диференціального і лінійного криптоаналізу і подальшому її розвитку в напрямку створення і розробки нової концепції проєктування блокових симетричних шифрів..Проведено великий комплекс теоретичних і експериментальних досліджень показників випадковості сучасних блокових симетричних шифрів і випадкових підстановок.Запропоновано нову концепцію проектування блокових симетричних шифрів, основою реалізації якої стало використання окремо або спільно трьох методів, спрямованих на збільшення числа S-блоків, які активізуються на першому циклі шифрування.Вперше запропоновано методи побудови шифрів Шуп-1М і Шуп-2М з 256-бітовим входом, з поліпшеними показниками стійкості і швидкодії, орієнтованих на використання в постквантовом періоді розвитку криптографії.Розроблені підходи та методи також були використані для порівняльного аналізу шифрів, представлених в свій час на український конкурс з вибору національного стандарту блокового симетричного шифрування України, а пізніше при дослідженнях шифру Калина-2, який став стандартом. Розробки останнього часу визначають напрямок подальшого вдосконалення властивостей і показників доказової стійкості блокових симетричних шифрів, орієнтованих на застосування в постквантовом періоді розвитку криптографії.В результаті виконаних досліджень, вирішена важлива науково-технічна задача, яка має практичне значення для вдосконалення технологій блокового симетричного шифрування і складається в розробці методів поліпшення динамічних показників приходу блокових симетричних шифрів до стану випадкової підстановки на основі збільшення числа S-блоків, які активізуються на перших циклах шифрування.^UThe dissertation is devoted to substantiation of a new methodology for assessing the resistance of block symmetric ciphers to attacks of differential and linear cryptanalysis and its further development in the direction of creating and developing a new concept of designing block symmetric ciphers. A large set of theoretical and experimental studies of the indicators of randomness of modern block symmetric ciphers and random substitutions.A new concept of designing block symmetric ciphers is proposed, the basis of which was the use separately or jointly of three methods aimed at increasing the number of S-blocks that are activated in the first cycle of encryption.For the first time, methods for constructing Shup-1M and Shup-2M ciphers with 256-bit input, with improved stability and speed indicators, focused on use in the post-quantum period of cryptography development, have been proposed.The developed approaches and methods were also used for comparative analysis of ciphers submitted at one time to the Ukrainian competition for the selection of the national standard of block symmetric encryption of Ukraine, and later in the study of the cipher Kalyna-2, which became the standard.Recent developments determine the direction of further improvement of the properties and indicators of evidence-based stability of block symmetric ciphers, focused on the use in the postquantum period of cryptography.As a result of the performed researches, the important scientific and technical problem which has practical value for improvement of technologies of block symmetric encryption is solved and consists in development of methods of improvement of dynamic indicators of arrival of block symmetric ciphers to a condition of random substitution on the basis of increase in number of S-blocks. encryption cycles.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського