Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Реферативна база даних (450)Книжкові видання та компакт-диски (308)Журнали та продовжувані видання (8)
Пошуковий запит: (<.>A=ЛАТЕР$<.>+<.>A=ЮХИМ$<.>+<.>A=СЕМЕНОВИЧ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 17
Представлено документи з 1 до 17

      
1.

Юхименко Н.Ф. 
Гуманістичні параметри самореалізації особистості: потреби, інтереси, цінності: Автореф. дис... канд. філософ. наук: 09.00.03 / Н.Ф. Юхименко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2003. — 18 с. — укp.

Розглянуто гуманістичні засади самореалізації особистості, визначено роль в цьому процесі потреб, інтересів, цінностей. Проаналізовано філософські погляди на дану проблему в класичній філософії, визначено гуманістичне спрямування потреб, інтересів та цінностей в сучасній світовій філософії, висвітлено гуманістичні засади самореалізації особистості в історії української філософії. Визначено основні категоріальні поняття даної теми, розкрито діяльно-творчу сутність особистості. Формування ціннісної орієнтації особистості досліджено у взаємозв'язку з формуванням та усвідомленням потреб, інтересів. Показано, що в процесі самореалізації особистості відбувається гармонізація особистих і суспільних інтересів, гуманізація особистісної свідомості та самосвідомості, формується почуття патріотизму.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю216.2 + Ю6*31-723 + Ю6*328.95 +
Шифр НБУВ: РА327278

Рубрики:

      
2.

Юхимик Ю. В. 
Естетико-мистецтвознавчий аналіз міметичного способу художнього творення: історична динаміка класичного мистецтва: автореф. дис. ... д-ра філософ. наук : 09.00.08 / Ю. В. Юхимик ; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. — К., 2011. — 31 с. — укp.

Висвітлено питання створення на сучасному науково-теоретичному рівні цілісної естетико-мистецтвознавчої концепції мімезису як засадничого принципу художьо-образного творення в контексті історичної динаміки класичного мистецтва. Досліджено естетичну сутність міметичного принципу художнього творення та його роль у становленні образної сфери мистецтва. Визначено ступінь залежності дії міметичного принципу від видової специфіки мистецтва. Розкрито роль мімезису в генезі мистецтва. Виявлено та проаналізовано типологію міметичних проявів образного творення, зафіксованих історичною динамікою класичного мистецтва. Розглянуто різноманітність прийомів міметичного способу творення (натуралістична імітаційність, схематизація, типізація, ідеалізація, символізація) та особливості їх прояву в різних типологічних моделях. Обгрунтовано універсальний категоріальний статус мімезису як засадничого принципу функціонування мистецтва.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ03(0)-17 + Ю812.25
Шифр НБУВ: РА379870 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
3.

Юхим Р. Я. 
Метод розрахунку граничної рівноваги деформівних тіл із заповненими тріщиноподібними дефектами: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 01.02.04 / Р. Я. Юхим ; НАН України ; Фіз.-мех. ін-т ім. Г.В. Карпенка. — Л., 2011. — 18 с. — укp.

Запропоновано математичну модель деформування матеріалу в околі тонких пружних включень та заповнених тріщин. На її основі одержані числові й аналітичні розв'язки нових задач про розвиток зон передруйнування в околі дефектів за різних умов статичного навантаження (розтяг, зсув). Розвинуто деформаційний критерій локального руйнування матеріалу в околі тонкого пружного включення. На його базі встановлено межові навантаження й їх залежність від пружних характеристик, їх форми, розмірів тощо. Побудовані моделі та розрахунки на їх основі застосовано для інженерного оцінювання міцності тіл з заповненими дефектами типу тріщин і встановлення залишкового ресурсу роботоздатності елементів конструкцій з тріщинами, "залікованими" за ін'єкційними технологіями.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В251.104,022
Шифр НБУВ: РА380691 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Юхименко П.І. 
Монетаристські теорії та тенденції їх розвитку: історико-економічний аналіз: Автореф. дис... д-ра екон. наук: 08.01.04 / П.І. Юхименко ; НАН України. Ін-т світ. економіки і міжнар. відносин. — К., 2006. — 36 с. — укp.

Здійснено історико-економічне дослідження еволюції монетаристських теорій протягом XVII - XX ст. у контексті розвитку світової економічної науки. Висвітлено філософію, суть і тенденції розвитку теорії та практики сучасного монетаризму. На підставі багатоетапного аналізу визначено його теоретико-методологічні засади, розглянуто місце у структурі економічної теорії, а також взаємозв'язок та взаємодію з іншими концепціями. Досліджено трактування та розвиток основних ідей сучасного монетаризму у близьких до нього новітніх економічних теоріях (неоконсерваторів, "нових класиків"). Узагальнено теоретичне обгрунтування економічної політики монетаризму, висвітлено практику та соціально-економічні наслідки її втілення у країнах транзитивної економіки, зокрема Україні. Виявлено загальні тенденції та певні суперечності з теорією за умов практичної реалізації монетаризму. Проаналізовано основні причини трансформаційної кризи у монетаристський період розвитку економіки України, основні механізми та джерела монетизації економіки. Розкрито суть і еволюцію поглядів сучасних монетаристів щодо ролі держави в економіці за умов формування глобального монетаризму, здійснено пошук оптимальних меж втручання держави в економічне життя за умов перехідної економіки. Узагальнено концептуальні засади сучасної моделі соціально-економічного розвитку України на монетаристських засадах. Обгрунтовано напрями формування об'єктивних умов для її ефективного функціонування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У03(0)026 + У03(0)026
Шифр НБУВ: РА341567

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Юхимчук В.О. 
Оптичні властивості кремнієвих, германієвих і вуглецевих наноструктур, одержаних імплантацією: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.07 / В.О. Юхимчук ; НАН України, Інститут фізики напівпровідників. — К., 1999. — 16 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В379.222,022

Рубрики:

      
6.

Юхимчук В.О. 
Оптичні та морфологічні властивості низьковимірних структур на основі кремнію, германію та їх твердих розчинів: автореф. дис... д-ра фіз.-мат. наук: 01.04.10 / В.О. Юхимчук ; Ін-т фізики напівпровідників ім. В.Є.Лашкарьова НАН України. — К., 2008. — 29 с. — укp.

Визначено механізми й особливості фізичних процесів, які визначають формування германій-кремнієвих наноструктур, досліджено взаємозв'язок морфологічних характеристик з їх структурними й оптичними властивостями. Узагальнено результати досліджень морфологічних, структурних та оптичних властивостей самоіндукованих наноострівців, сформованих у процесі молекулярно-променевої епітаксії, за умов варіювання різних технологічних параметрів. Встановлено, що у процесі самоіндукованого формування GeSi наноострівців на Si підкладках важливу роль відіграє інтердифузія, обумовлена неоднорідними напруженнями в самих острівцях і в областях підкладки, що їх оточують. Виявлено, що значне компонентне перемішування в острівцях впливає на величину механічних напружень, їх розміри та визначає критичний об'єм, за якого відбуваються переходи з пірамідальної форми росту до куполоподібної. Встановлено, що на остаточні властивості наноструктур з GeSi острівцями впливають параметри буферних шарів, на які епітаксіально осаджується германій, а також процеси покриття острівців кремієвим шаром, оскільки їх форма, компонентний склад і ступінь реалізації залежать від температури зарощування та товщини покривного шару. Продемонстровано можливість використання багатошарових структур з GeSi острівцями як детекторів випромінювання для ближньої інфрачервоної області. Показано, що для планарних SiGe шарів, сформованих на Si підкладках, легування вуглеців з рівномірним і нерівномірним профілем його розподілу дозволяє контролювати та впливати на процеси релаксації напружень у структурах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В379.24,022 +
Шифр НБУВ: РА360010

Рубрики:

      
7.

Семенович Т.А. 
Організаційно-економічний механізм стабілізації фінансового стану транспортних підприємств: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.01 / Т.А. Семенович ; Нац. транспорт. ун-т. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Досліджено теоретичні, методичні та практичні питання стабілізації фінансового стану транспортних підприємств. Визначено та досліджено основні умови та фактори впливу на механізм стабілізації фінансового стану та розглянуто питання методичного забезпечення оцінки його стабільності. Здійснено аналітичну оцінку даного стану транспортних підприємств, виявлено тенденції формування показників їх фінансової стійкості, ліквідності, платоспроможності та ділової активності. Визначено й обгрунтовано методи стабілізації фінансового стану підприємства. Запропоновано механізм їх поетапної реалізації. Розроблено метод якісної оцінки зазначеного стану підприємства, що дозволяє визначити лінгвістичні характеристики показників фінансового стану. Обгрунтовано методи обмеження ризику зниження фінансової стійкості залежно від визначених зон фінансової стійкості.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)371-93 +
Шифр НБУВ: РА340971

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Юхименко Г.Г. 
Особливості гемодинаміки при дифтерійних міокардитах у дітей та можливі підходи до лікування: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / Г.Г. Юхименко ; Харк. мед. акад. післядиплом. освіти. — Х., 2002. — 20 с. — укp.

Вивчено стан центральної гемодинаміки у разі дифтерії та дифтерійного міокардиту (ДМ) в дітей, удосконалено діагностику та патогенетичну терапію ДМ. Встановлено, що стан центральної гемодинаміки визначається ступенем тяжкості дифтерійної інфекції та ДМ. У разі дифтерії найбільш сприятливим запропоновано вважати гіперкінетичний варіант гемодинаміки, оскільки у випадку даного варіанта не розвиваються ускладнення з боку серця. Визначено додаткові критерії тяжкості дифтерійного міокардиту в дітей. До комплексної терапії дітей, хворих на ДМ, доцільно включати "Мілдронат" - кардіометаболічний препарат з позитивною інотропною дією на міокард, а також стероїдні та нестероїдні протизапальні засоби.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.514.23-3 + Р733.410.130.11-3
Шифр НБУВ: РА318745 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
9.

Юхименко О. О. 
Особливості ротавірусної інфекції у дітей перших п'яти років життя та удосконалення підходів до її лікування: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.13 / О. О. Юхименко ; Ін-т епідеміології та інфекц. хвороб ім. Л.В.Громашевського АМН України. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Проведено вивчення даних анамнезу, клінічних проявів, результатів параклінічних досліджень крові сечі, копрограми у 2 238-ми дітей. Антигени ротавірусів визначено у випорожненнях у 1 067-ми дітей (47,68 %). Показано, що найчастіше ротавірусна інфекція реєструється у дітей перших двох років життя, а найбільша кількість випадків захворювання виникає упродовж зимових і весняних місяців року, що обгрунтовує запровадження щеплень проти неї. Визначено, що для дітей з ротавірусною інфекцією притаманно розвиток в дебюті захворювання зустрічається блювоти, зневоднення ІІ стадії, підвищення температури тіла до фебрильних значень. Виявлено, що наявність у дітей лейкоцитозу, паличкоядерного зсуву не виключає в них ротавірусної інфекції. Доведено ефективність й обгрунтовано доцільність використання імуноглобуліну для перорального уведення триглобулін на пробіотику лацидофіл у лікуванні дітей перших п'яти років життя з ротавірусною інфекцією.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.514.19-3
Шифр НБУВ: РА375962 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
10.

Юхименко А.І. 
Патогенні та мутагенні властивості вірусів озимої пшениці і можливість їх використання в селекційній практиці: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.05 / А.І. Юхименко ; Ін-т земл-ва УААН. — К., 2000. — 18 с. — укp.

Досліджено патогенні та мутагенні властивості найбільш поширених в лісостеповій зоні України вірусів озимої пшениці: жовтої карликовості ячменю (ВЖКЯ) і смугастої мозаїки пшениці (ВСПМ). Наведено результати ідентифікації, досліджень біологічних властивостей та шкодочинної дії на озиму пшеницю ВЖКЯ і ВСМП. Встановлено індукцію спадкової мінливості за різноманітними ознаками у озимої пшениці внаслідок вірусного інфікування. Визначено ефективність мутагенної дії ВЖКЯ і ВСМП. Показано можливість використання вірусоіндукованої мінливості у селекції озимої пшениці.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.103-315,033
Шифр НБУВ: РА310726 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
11.

Юхименко Н.М. 
Перенесення енергії в нових синтетичних пептидвмісних системах: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.06 / Н.М. Юхименко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2004. — 20 с.: рис. — укp.

Синтезовано пептидвмісні мономери і полімери на основі амінокислот для макромолекулярного дизайну та вивчено деякі їх фотофізичні і фотохімічні властивості. Відзначено, що наявність ефективного перенесення енергії фотозбудження в таких сполуках від бензильного фрагменту до фталімідного дає теоретичні підстави для фотостабілізації промислових арилвмісних полімерів. Вивчено кінетичні закономірності радикальної термо- та фотоініційованої полімеризації метакрилових похідних.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л710.141 + Г714.22 +
Шифр НБУВ: РА330266

Рубрики:

      
12.

Юхимчук С.В. 
Побудова методології математичного моделювання нелінійних нестаціонарних систем для задач оцінки їх стійкості та чутливості в просторі приростів параметрів: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 01.05.02 / С.В. Юхимчук ; Вінниц. держ. техн. ун-т. — Вінниця, 1999. — 34 с. — укp.

Дисертація присвячена розробці методології моделювання нелінійних нестаціонарних систем у принципово новому просторі опису їх поведінки - просторі приростів параметрів. Здійснено математичний опис такого простору та узагальнення класичного методу описуючих функцій. Встановлено, що запропонована методологія дозволяє розв'язувати зворотні задачі робастної стійкості класу систем, що розглядаються. Запропоновані конструктивні алгоритмічні та чисельні методи аналізу поведінки систем такого класу, ефективність яких обгрунтована теоретично та підтверджена широким впровадженням. Основні результати роботи знайшли застосування при проектуванні нових систем та приладів обліку всіх видів енергоносіїв на промислових підпрємствах, а також при розробці комп'ютерних технологій підготовки операторів теплових електростанцій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З965.5-016.4

Рубрики:

      
13.

Юхимюк О.М. 
Правовий статус органів місцевого самоврядування на території Західної України у складі Польщі (1918 - 1939 рр.): Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / О.М. Юхимюк ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2003. — 17 с. — укp.

Зауважено, що територія Західної України після Першої світової війни стала частиною Польщі; Конституція Польщі 1921 р. закріплювала демократичний характер органів місцевого самоврядування, а Конституція 1935 р. його звузила. За результатами дослідження визначено, що правовий статус органів місцевого самоврядування на території Західної України в складі Польщі формувався поетапно. На першому етапі (1918 - 1933 рр.) існували в Польщі три різні системи самоврядування (російська, австрійська та пруська). На наступному етапі був прийнятий Закон "Про часткову зміну устрою територіального самоврядування" від 23 березня 1933 р., за яким на всю територію Польщі поширилась єдина система самоврядування, яка була підконтрольною органам урядової адміністрації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х2(4УКР33)61-523.7/8 +
Шифр НБУВ: РА329693

Рубрики:

      
14.

Юхименко Л.І. 
Психофізіологічні функції людей зрілого віку: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.13 / Л.І. Юхименко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2004. — 20 с. — укp.

Досліджено психофізіологічні функції людей зрілого віку та вивчено зв'язки індивідуально-типологічних властивостей ВНД з сенсомоторними, психічними, вегетативними функціями та рисами особистості. За результатами дослідження встановлено, що психофізіологічні функції людей зрілого віку характеризуються закономірностями: досягнення максимального розвитку та стабілізація на високому рівні, нерівномірний та гетерогенний характер їх формування, високий ступінь залежності прояву сенсомоторних, психічних, вегетативних функцій, психологічної структури особистості від індивідуально-типологічних властивостей ВНД. Виявлено, що на етапі онтогенезу в осіб віком 18 - 27 років функціональна рухливість та сила нервових процесів, різні за складністю зорово-моторні реакції, властивості пам'яті та уваги досягають свого найвищого розвитку у людей віком 18 - 23 роки та мало змінюються до 25-ти років, а згодом мають поступове їх зниження. Установлено залежність між параметрами властивостей основних нервових процесів і складних сенсомоторних реакцій, обсягом короткочасної пам'яті та уваги, факторами психологічної структури особистості, а також характером реакцій серцево-судинної системи та її вегетативної регуляції під час вираженого нервово-емоційного напруження на екзамені. Виявлено, що особи з високими градаціями індивідуально-типологічних властивостей ВНД характеризуються більш короткими латентними періодами сенсомоторних реакцій, більшим об'ємом короткочасної пам'яті, уваги, вищими показниками моральної нормативності, стійкості до стресу та нижчими параметрами тривожності, нижчим рівнем функціонування серцево-судинної системи, а також меншою напруженістю регуляторних механізмів, ніж особи з низькою градацією типологічних властивостей ВНД.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю937.43 + Е70*739.177.54 +
Шифр НБУВ: РА330154

Рубрики:

      
15.

Юхимчук В.П. 
Формування знань з олімпійської тематики учнів основної школи в процесі занять фізичної культури: автореф. дис. ... канд. пед. наук: 13.00.02 / В.П. Юхимчук ; Волин. нац. ун-т ім. Л.Українки. — Луцьк, 2010. — 21 с. — укp.

Розглянуто проблему олімпійської освіти (ОО) учнів загальноосвітніх навчальних закладів (ЗНЗ) України. Описано процес навчання фізичній культурі (ФК) учнів, педагогічні умови формування знань з олімпійської тематики школярів V - VII класів ЗНЗ. Обгрунтовано та проаналізовано дані умови у процесі занять учнів ФК. Визначено роль і значення ОО у навчальному процесі ФК школярів, асоціації підлітків на Олімпійські ігри, обізнаність 12-річних школярів у питаннях олімпійського руху та їх ставлення до занять фізичними вправами. Запропоновано для впровадження форми ОО для дітей середнього шкільного віку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч511.143/144
Шифр НБУВ: РА371275 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
16.

Юхимчук М. С. 
Децентралізоване координаційне керування розподіленими кібер-фізичними системами з багатозональними тепловими об’єктами: автореферат дис. ... д. т. н. : 05.13.07 / М. С. Юхимчук. — Б.м., 2023 — укp.

Юхимчук М. С. ДЕЦЕНТРАЛІЗОВАНЕ КООРДИНАЦІЙНЕ КЕРУВАННЯ РОЗПОДІЛЕНИМИ КІБЕР-ФІЗИЧНИМИ СИСТЕМАМИ З БАГАТОЗОНАЛЬНИМИ ТЕПЛОВИМИ ОБ'ЄКТАМИ. – Кваліфікаційна наукова робота на правах рукопису.Дисертація на здобуття наукового ступеня доктора технічних наук зі спеціальності 05.13.07 – Автоматизація процесів керування. – Вінницький національний технічний університет. Вінниця, 2023.Метою роботи є підвищення структурної гнучкості, надійності та ефективності координаційного керування розподіленими кібер-фізичними системами з багатозональними тепловими об’єктами шляхом розроблення і впровадження нових принципів, моделей, методів та алгоритмів децентралізованої координації.Вперше запропоновано: метод децентралізованої координації керування розподіленими кіберфізичними системами з багатозональними тепловими об'єктами, який відрізняється застосуванням принципу ближньої дії, оптимізації керування за локально-глобальним критерієм і процедури послідовної координації, що забезпечує можливість динамічної зміни структури розподіленої кібер-фізичної системи і може використовуватися при керуванні іншими типами розподілених децентралізованих систем; модель багатозонального теплового об’єкта, яка відрізняється врахуванням розповсюдження керівних впливів від точки їх застосування у просторі і часі, що дозволяє визначити множину елементів РКФС у просторі і часі, для яких керівний вплив є суттєвим з урахуванням заданого критерію значущості; модель РКФС з багатозональним тепловим об’єктом і ресурсним керуванням станом у формі двохпотокового графа, яка відрізняється врахуванням взаємного впливу керованих елементів багатозонального теплового об’єкта і витрат ресурсу на виробництво, що дозволяє оцінювати стійкість, ресурсоємність та інші характеристики системи; показник рівня координації, який визначає стан координації на проміжку від хаосу до заданого детермінованого стану, який дозволяє оцінювати ефективність системи координації.Удосконалено критерій координації РКФС з багатозональними тепловими об'єктами, який ґрунтується на моделі багатозонального теплового об’єкта і розподілі станів елементів об’єкта у просторі і часі, що дозволяє здійснювати оптимальну координацію; метод прогнозування стану розподілених кібер-фізичних систем з неперервними об'єктами, який ґрунтується на моделі РКФС з багатозональним тепловим об’єктом і ресурсним керуванням станом і просторово-часовому спектрі станів і збурень, який дозволяє оптимізувати координацію керування на інтервалі кореляції впливів.Отримав подальший розвиток принцип ближньої дії при децентралізованій координації керування розподіленими кіберфізичними системами з багатозональними тепловими об'єктами, який ґрунтується на моделі розповсюдження керівних впливів від точки їх застосування у просторі і часі, що дозволяє обмежити множину керованих елементів, які підлягають координації.Розроблені теоретичні положення дозволили створити методику комбінованої активно-пасивної ідентифікації параметрів розподіленого технологічного об’єкта, модифікований алгоритм кластеризації за методом найближчого сусіда, хвильовий алгоритм координації розподілених кібер-фізичних систем з неперервними об'єктами, систему імітаційного моделювання розподілених кібер-фізичних систем з неперервними об'єктами, захищену патентами на винахід, децентралізовану систему керування системою опалення у приміщенні “Movable Smart Heaters”.Ключові слова: розподілена система керування, децентралізована координація, кібер-фізична система, багатозональний тепловий об'єкт, ковзна координація, рівень координації, принцип ближньої дії.^UYukhymchuk M. S. DECENTRALIZED COORDINATED CONTROL OF DISTRIBUTED CYBER-PHYSICAL SYSTEMS WITH MULTI-ZONE THERMAL OBJECTS. - Qualifying scientific work on manuscript rights.Dissertation for obtaining the scientific degree of Doctor of Technical Sciences in the specialty 05.13.07 — Automation of control processes. – Vinnytsia National Technical University. Vinnytsia, 2023.The aim of the work is to improve the efficiency of coordination control of cyber-physical systems with multi-zonal distributed thermal objects by developing and implementing new principles, models, methods and algorithms of decentralized coordination.It was proposed for the first time: a method of decentralized coordination of control of distributed cyber-physical systems (DCPS) with multi-zone thermal objects, which is distinguished by the application of the principle of short-range action, optimization of control according to the local-global criterion and the procedure of the sequential coordination procedure, which provides the possibility of dynamic changes in the structure of the distributed cyber-physical system and can to be used when control other types of distributed decentralized systems; a model of a multi-zonal thermal object, which is distinguished by taking into account the distribution of governing influences from the point of their application in space and time, which allows to determine the set of elements of the DCPS in space and time, for which the governing influence is significant, taking into account the given criterion of significance; the DCPS model with a multi-zone thermal object and resource control of the state in the form of a two-flow graph, which is distinguished by taking into account the mutual influence of the controlled elements of the multi-zone thermal object and resource costs for production, which allows you to evaluate the stability, resource intensity and other characteristics of the system; an indicator of the level of coordination, which determines the state of coordination in the interval from chaos to a given deterministic state, which allows evaluating the effectiveness of the coordination system.The criterion for coordination of the DCPS with multi-zone thermal objects has been improved, which is based on the model of the multi-zone thermal object and the distribution of states of the object's elements in space and time, which allows for optimal coordination; the method of forecasting the state of distributed cyber-physical systems with continuous objects, which is based on the DCPS model with a multi-zone thermal object and resource state control and the spatio-temporal spectrum of states and disturbances, which allows for optimization of control coordination on the impact correlation interval.The principle of short-term action during the decentralized coordination of control of distributed cyber-physical systems with multi-zone thermal objects, which is based on the model of the distribution of control influences from the point of their application in space and time, has received further development, which allows limiting the set of controlled elements that are subject to coordination.The developed theoretical provisions made it possible to create a method of combined active-passive identification of the parameters of a distributed technological object, a modified clustering algorithm based on the nearest neighbor method, a wave algorithm for the coordination of distributed cyber-physical systems with continuous objects, a system of simulation modeling of distributed cyber-physical systems with continuous objects, protected by patents for the invention, a decentralized system for controlling the indoor heating system "Movable Smart Heaters".Key words: distributed control system, decentralized coordination, cyber-physical system, continuous production facility, sliding coordination, level of coordination, principle of short-term action.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
17.

Юхименко І. І. 
Технології зовнішньої політики Північної Кореї: автореферат дис. ... д.філософ : 291 / І. І. Юхименко. — Б.м., 2023 — укp.

Дисертацію присвячено розгляду розвитку, та визначення зовнішньополітичних технології КНДР.Розкриті основні поняття та описані теоретико-методологічні основи дослідження технологій КНДР. Розглянуті теорії та концепції, які лягли в основу зовнішньополітичних технологій Пхеньяну. Відстежено історичні засади, які мали вплив на формування сучасних технологій зовнішньої політики КНДР. Проаналізовані суб'єкти технологій зовнішньої політики в КНДР за-для формування уявлення про логіку та послідовність в прийняті зовнішньополітичних рішень. З'ясовано, що є об'єктами для технологій зовнішньої політики КНДР, та проаналізовані суб'єктно-об'єктні відносини. Розкрито особливості зовнішньої політики Північної Кореї через технології ідеологізації, інструменталізації ядерного потенціалу та асиметричної дипломатії. Мета дослідження – конкретизація технологій зовнішньої політики КНДР та об'єктивна оцінка їх ефективності.Досягнення поставленої мети зумовило необхідність виконання комплексу наступних завдань: 1) розкрити основні поняття та описати теоретико-методологічні основи дослідження технологій зовнішньої політики КНДР; 2) роздивитися теорії та концепції, які лягли в основу зовнішньополітичних технологій Пхеньяну; 3) прослідити історичні засади, які мали вплив на формування сучасних технологій зовнішньої політики КНДР; 4) проаналізувати суб'єкти технологій зовнішньої політики в КНДР за-для 3 формування уявлення про логіку та послідовність в прийняті зовнішньополітичних рішень; 5) з'ясувати, що є об'єктами для технологій зовнішньої політики КНДР, та проаналізувати суб'єктно-об'єктні відносини; 6) розкрити особливості зовнішньої політики Північної Кореї через технології ідеологізації, інструменталізації ядерного потенціалу та асиметричної дипломатії.Об'єктом дослідження є зовнішня політика Корейської-Народної Демократичної республіки. Предмет дослідження – технології зовнішньої політики КНДР. Методи дослідження. Теоретичну і методологічну основу дослідження становлять загальні наукові принципи і методи пізнання, які широко використовуються в дослідженні зовнішньо та внутрішньо-політичних процесів, а також наукові підходи, пов'язані з особливостями досліджуваної теми.Аналіз зовнішньої політики країн з точки зору їх практичного та прикладних аспектів застосування та оцінки ефективності використання зовнішньополітичних інструментів передбачає використання технологічного підходу як головної методологічної рамки. Використання цього підходу як ключового методологічного інструменту в політичних дослідженнях було проаналізовано О.Ю.Висоцьким у серії його наукових робіт.Ще були розглянуті основні теорії та концепції зовнішньої політики КНДР скрізь призму історичного підходу, який вже довів свою ефективність та використовувався іншими політологами, наприклад цей підхід можна прослідкувати у роботах Г. Кіссінджера, Г. Моргентау чи Р. Арона. Вони зосередилися на вивченні історичних факторів, які визначають міжнародні відносини, у тому числі національні інтереси, стратегії та тактики, прийняті державами у різні періоди часу.Також були використані інструменти аналізу публічної дипломатії через публікації у ЗМІ. На сучасному етапі розвитку міжнародних відносин вони є джерелами які дозволяють прослідити як динаміку відносин між двома окремими країнами чи оцінити стан всієї світової політичної арени. 4 Використання таких наукових принципів необхідних для максимально повного аналізу технологій зовнішньої політики КНДР як принцип єдності історичного та логічного, принцип об'єктивності та комплексність та системність при вивченні всіх аспектів використання інструментарію за для досягнення зовнішньополітичних цілей. Ці принципи забезпечують критичний аналіз сукупності різноманітних фактів, які впливають на оцінку технологій, які використовує КНДР на дипломатичному рівні.^UThe dissertation is devoted to the consideration of development and definition of foreign policy technologies of the DPRK.The work reveals main concepts and describes theoretical and methodological foundations of the research of foreign policy technologies of DPRK. The theories and concepts that formed basis of Pyongyang's foreign policy technologies were considered. The historical foundations that had an impact on the formation of modern technologies of DPRK's foreign policy were traced. Subjects of foreign policy technologies in DPRK were analyzed in order to form an idea about the logic and consistency of foreign policy decisions. It was found out what are the objects for the technologies of the foreign policy of the DPRK, and the subject-object relations were analyzed. The peculiarities of North Korea's foreign policy were revealed through technologies of ideologization, instrumentalization of nuclear potential, and asymmetric diplomacy.The purpose of the study is to specify the technologies of DPRK's foreign policy and objectively assess their effectiveness. Achieving the set goal made it necessary to perform a set of the following tasks: 1) to reveal the main concepts and describe theoretical and methodological foundations of the research of foreign policy technologies of the DPRK; 2) examine theories and concepts that formed basis of Pyongyang's foreign policy technologies; 3) trace the historical foundations that had an impact on the formation of modern technologies of DPRK's foreign policy; 4) to analyze the subjects of foreign policy technologies in the DPRK in order to form an idea of logic and consistency of foreign policy decisions; 5) find out what are the objects of the DPRK's foreign policy technologies, and analyze subject-object relations; 6) reveal the peculiarities of North Korea's foreign policy through the technologies of ideologization, instrumentalization of nuclear potential, and asymmetric diplomacy. The object of the study is the foreign policy of the Democratic People's Republic of Korea. The subject of research is the foreign policy technologies of the DPRK. Research methods. The theoretical and methodological basis of the research is general scientific principles and methods of cognition, which are widely used in the study of external and internal political processes, as well as scientific approaches related to the peculiarities of the research topic.Understanding of foreign policy of states in practical and applied aspects, which is focused on evaluating effectiveness of their foreign policy tools, involves the use of a technological approach as main methodological prism. The application of the technological approach as a methodological tool in domestic political science research was described by O.Vysotskyi in a number of his publications.The main theories and concepts of the DPRK's foreign policy were analyzed through the prism of historical approach, which has already proven its effectiveness and was used by other political scientists, for example, this approach can be traced in the works of Kissinger H., Morgenthau H. or Aron R. They focused on the study of historical factors that determine international relations, including national interests, strategies and tactics adopted by states in different periods of time.The tools of public diplomacy analysis through media publications were also used. At the current stage of the development of international relations, they are sources that allow us to follow dynamics of relations between two separate countries or to assess state of the entire world political arena. The use of such scientific principles is necessary for the most complete analysis of the technologies of the foreign policy of the DPRK as principle of the unity of the historical and logical, principle of objectivity and complexity and systematicity when studying all aspects of the use of tools for the achievement of foreign policy goals. These principles provide a critical analysis of a variety of facts that influence the assessment of the technologies used by the DPRK at the diplomatic level.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського