Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (127)Книжкові видання та компакт-диски (118)Журнали та продовжувані видання (5)
Пошуковий запит: (<.>A=ЛІЩУК$<.>+<.>A=ВСЕВОЛОД$<.>+<.>A=ДМИТРОВИЧ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 9
Представлено документи з 1 до 9

      
Категорія: Біологічні науки   
1.

Ліщук А.В. 
Еколого-фізіологічні основи формування фітопланктону прісноводних екосистем: Автореф. дис... д-ра біол. наук: 03.00.17 / А.В. Ліщук ; НАН України. Ін-т гідробіології. — К., 2007. — 38 с. — укp.

Встановлено, що однією з причин даного ефекту є падіння відношення вмісту азоту до фосфору. Визначено закономірності реакції прісноводних водоростей на підвищення мінералізації води. Показано, що важливим чинником формування фітопланктону є метаболітні взаємозв'язки між макрофітами, водоростями та бактеріями, а також неоднакова чутливість різних представників альгофлори до токсикантів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е0*820*801.631.3:Е521.2 +
Шифр НБУВ: РА349424

Рубрики:

      
2.

Ліщук А.М. 
Екотоксикологічна оцінка небезпечності фтору залежно від грунтово-кліматичних умов та застосування мінеральних добрив: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 03.00.16 / А.М. Ліщук ; Ін-т агроекології і біотехнології УААН. — К., 2004. — 19 с.: рис. — укp.

Уперше досліджено особливості розподілу фтору у різних типах грунтів України залежно від їх генезису, встановлено вплив довготривалого застосування мінеральних добрив на процеси акумуляції та міграції фтору у цих грунтах, показано вплив зрошення на дані процеси. За результатами досліджень проведено екотоксикологічну оцінку небезпечності фтору. Розроблено методичні підходи щодо екотоксикологічної регламентації мінеральних добрив за вмістом фтору з урахуванням фонового вмісту у грунті, гранично-допустимої концентрації, стійкості грунтів до забруднення цим елементом. Проведено розрахунки допустимого вмісту фтору у фосфоритах родовищ України. Досліджено новий вид вітчизняних фосфорних добрив агрофоски на предмет забруднення компонентів агроекосистеми рухомими сполуками фтору під час застосування даного виду добрива під озиму пшеницю.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П032.342.9 фтор + П032.518 +
Шифр НБУВ: РА331556

Рубрики:

      
3.

Ліщук-Якимович Х. О. 
Клінічні та імунологічні особливості еозинофільного синдрому в хворих на бронхіальну астму та системні васкуліти: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.03.08 / Х. О. Ліщук-Якимович ; Нац. мед. ун-т ім. О.О. Богомольця. — К., 2011. — 22 с. — укp.

Проведено оцінювання різних ланок природженого та набутого імунного нагляду в хворих на бронхіальну астму (БА) та системний васкуліт (СВ) залежно від наявності чи відсутності еозинофільного синдрому (EC). Поглиблено вивчено різні патогенетичні імунологічні механізми розвитку БА та СВ на тлі EC, пов'язані з гіперпродукцією IgE, циркулюючих імунних комплексів та антинейтрофільно-цитоплазматичних антитіл. Вперше проаналізовано вплив поєднання декількох імунопатологічних синдромів на формування клінічних та імунологічних змін у хворих на БА та СВ з EC. Вперше охарактеризовано клінічні, імунологічні та морфологічні особливості синдрому Чардж-Стросса (СЧС) залежно від ступеня тяжкості еозинофілії. Вперше розроблено математичну модель імунологічних факторів ризику розвитку СЧС у хворих на БА та СВ на тлі еозинофілії, що надалі дозволяє визначати тактику ведення таких хворих і необхідність раннього призначення в них протизапальної та базової терапії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р412.301.19-37 + Р412.202-37 + Р410.210.11-37
Шифр НБУВ: РА381001 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Ліщук К. І. 
Лінійні моделі і методи автоматизованої підтримки в ієрархічних системах прийняття рішень: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.13.06 / К. І. Ліщук ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 2011. — 21 с.: рис. — укp.

Вперше розроблено конструктивні математичні моделі лінійного й опуклого квадратичного програмування для знаходження ваг об'єктів (альтернатив, критеріїв) за допомогою матриці парних порівнянь, які задовольняють заданому обмеженню на величину коефіцієнта узгодженості, у разі розв'язання задачі прийняття рішень за допомогою методу аналізу ієрархій (МАІ). Розроблено дві модифікації МАІ, які відрізняються від інших можливістю розв'язку ієрархічних задач великої розмірності. Вперше запропоновано конструктивні математичні моделі оперативного коригування оцінок однієї з альтернатив, що забезпечує конкурсний відбір саме цієї альтернативи, та грунтується на використанні відношення заміщення. Розроблено математичні моделі оперативної підтримки процесу прийняття рішень для урахування динамічних змін оцінок альтернатив в оптимізаційних задачах багатокритеріального вибору, в яких досягнення глобальної мети представлене ієрархічним деревом Сааті.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.53-01
Шифр НБУВ: РА385778 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Ліщук В. І. 
Наукові основи відмочувально-зольних процесів у виробництві шкіри: автореф. дис. ... д-ра техн. наук : 05.18.18 / В. І. Ліщук ; Київ. нац. ун-т технологій та дизайну. — К., 2011. — 39 с. — укp.

Розроблено ефективні технології одно- та двостадійного зоління. Вирішення цієї важливої науково-технічної проблеми забезпечило скороченням тривалості обробки у 1,8 - 2,1 раза, підвищення індексу якості продукції підприємства на 58 %, зниження витрати води у 2,3 раза й екологічно-шкідливих хімічних матеріалів чи їх повну заміну техногенно безпечними. Відповідно знижена концентрація у промислових стічних водах таких екологічно небезпечних матеріалів як сульфіди та гідроксид кальцію відповідно у 1,7 і 4,0 раза, а продуктів деструкції кератину - у 30 разів. Протягом 1995 - 2010-х рр. розроблені технології одно- та двостадійного зоління зі збереженням волосу впроваджені в промислове виробництво.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: М520.2
Шифр НБУВ: РА381339 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Транспорт   
6.

Ліщук О. М. 
Проектування суднових конструкцій із врахуванням концентрацій напружень та місцевих підкріплень: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.08.03 / О. М. Ліщук ; Нац. ун-т кораблебудування ім. адмірала Макарова. — Миколаїв, 2010. — 21 с. — укp.

Одержано аналітичні залежності, які розроблено за допомогою методів граничних елементів, що зв'язують габаритні розміри вирізу, форма якого утворена трьома дугами окружностей, із його геометричними параметрами, що дозволяє одержати форму лазу для різних типорозмірів з меншою (на 6 - 13 %) концентрацією напружень у порівнянні з типовим вирізом за спільної дії різних комбінацій навантажень розтягування, зсуву та згину. Встановлено вплив співвідношення висоти до товщини підкріплюючих вирізи оптимальних кілець на концентрацію напружень у пластині та кільці для розтягування, зсуву та згину, що дозволяє визначити співвідношення висоти до товщини підкріплюючих кілець оптимальної податливості, які забезпечують найменшу концентрацію напружень для роздільної та спільної дії зазначених навантажень. Одержано аналітичну залежність для визначення параметрів форми удосконаленого підкріплення контейнерних фітингів днищевих корпусних конструкцій, що дозволяє проектувати підкріплення під коробку фітинга в днищевих конструкціях судна, концентрація напружень в якому більш ніж на 20 % менше в порівнянні з типовою конструкцією.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О42-044-02
Шифр НБУВ: РА379282 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Ліщук Д. С. 
Розвідувальне забезпечення військової діяльності Війська Запорозького у кінці XVI - першій чверті XVII ст.: автореф. дис. ... канд. іст. наук : 20.02.22 / Д. С. Ліщук ; Нац. ун-т оборони України. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Висвітлено побудову, форми та методи діяльності розвідувального компонента Війська Запорозького у кінці XVI - першій чверті XVII ст. Висвітлено основні геополітичні, військово-політичні, соціальні фактори, які визначають завдання розвідувальної роботи. Показано місце розвідки в участі козацтва у боротьбі українського народу проти Корони Польської та захисті українських земель та Європи від Османської імперії, обстоюванні національно-релігійних прав українського народу. Розкрито місце розвідки у військовому мистецтві козацтва, форми та методи розвідувальної, застережної роботи під час ведення війни на суходільних і морських театрах воєнних дій, застосування дипломатичних каналів для збору інформації. Досліджено конкретні приклади застосування розвідки під час охорони кордонів України від татар, морських походів запорожців, у масштабних військових кампаніях проти Московської держави (1618 р.) та під Хотином (1621 p.). Подано науково обгрунтовані рекомендації з залучення розвідувально-бойового досвіду козацтва у підготовці особового склату розвідувальних органів і підрозділів Збройних сил України, інших військових формувань.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)4-294.1
Шифр НБУВ: РА377220 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Ліщук А.І. 
Територіально-організаційна структура системи підприємств промислового залізничного транспорту та напрями її удосконалення: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.10.01 / А.І. Ліщук ; НАН України. Рада по вивч. продукт. сил України. — К., 2005. — 18 с. — укp.

Розвинуто теоретико-методологічні засади формування раціональної системи підприємств промислового залізничного транспорту. Розкрито суть понять: територіально-організаційної структури системи підприємств промислового залізничного транспорту, її територіальної організації, а також організаційно-економічного механізму реструктуризації, реорганізації, корпоратизації, демонополізації даної системи. Обгрунтовано принципи та визначено систему показників, яка є структурно-комплексною та характеризує особливість і специфіку динамічних змін в економічній, організаційній, управлінській структурі підприємств промислового залізничного транспорту та його взаємообумовленість і взаємозалежність з розвитком залізничної галузі. Удосконалено методичні підходи до економічної оцінки функціонування даних об'єктів з урахуванням територіального аспекту їх діяльності. Визначено результативність реформування та реструктуризації даної системи. Здійснено комплексну оцінку стану та рівня розвитку системи підприємств промислового залізничного транспорту, на підставі системно-компонентного аналізу її виробничо-господарської та фінансової діяльності, що дало змогу виявити особливості функціонування об'єктів системи у сучасний період. Запропоновано механізм реформування власності в регіональних інфраструктурних утвореннях даного транспорту, визначено етапи, періоди та специфіку його структурних складових, а також виявлено особливості і визначено можливості інвестиційно-інноваційної діяльності, роль її в удосконаленні територіально-організаційної структури системи підприємств промислового залізничного транспорту.базується на триблочній системі складових економічного, територального й організаційного характеру.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У049(4УКР)683.7 + У9(4УКР)372.530 +
Шифр НБУВ: РА334943

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Ліщук Н. О. 
Насильницькі дії, що вчиняються щодо жінок: причини та запобігання / Н. О. Ліщук. — Б.м., 2020 — укp.

Дисертація присвячена дослідженню питань насильницьких дій щодо жінок, основних причин та умов учинення таких дій, аналізу їх стану та динаміки і віктимологічних особливостей, а також розробки основних напрямів і шляхів удосконалення діяльності, спрямованої на запобігання протиправних дій у цій сфері. У результаті виконаної роботи отримано певні науково-теоретичні результати, які мають значення не лише для науки, а й для діяльності правозастосовних органів.У процесі дослідження проаналізовано існуючі в науковій літературі визначення жінки-жертви насильницьких дій та запропоновано авторське визначення даного поняття, під яким пропонується розуміти особу, якій злочином завдано проти її волі фізичної, моральної, майнової чи психологічної шкоди, що стало наслідком її особливого соціально-рольового статусу у суспільстві.Доведено необхідність застосувати щодо винної особи обмежувальні заходи у випадку повторного засудження особи до позбавлення волі без умовного звільнення від його виконання за злочини, пов'язані з домашнім насильством. Оскільки така поведінка винного свідчить про небажання стати на шлях виправлення, а також це забезпечить належний захист прав жертви насильства у майбутньому.^UThe thesis is devoted to the study of the issues associated with the acts of violence against women, primary reasons and conditions of committing such acts, analysis of their state, dynamics and victimologic peculiarities, as well as development of principal directions and ways to improve the activity directed at the prevention of wrongful acts in this area. As a result of the research performed, we have obtained certain scientific and theoretic findings, being of significance not only for science but also for the activity of law enforcement authorities. In the course of research, the definitions of the female victim of violence used in the scientific literature have been analyzed, and the author has suggested her own definition of the given notion, which is a person who suffered from physical, moral, property or psychological harm inflicted against her will as a result of a crime and being on the grounds of her special social and role status in the society.In case of reconviction of a person for crimes associated with domestic violence when conditional release is not possible, the necessity to order the liable person held without bail has been substantiated, because such behavior of the guilty person bears evidence of his or her unwillingness to change for the better. Besides, this will help to ensure proper further defense of the rights for the victim of violence.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського