Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (4)Реферативна база даних (93)Книжкові видання та компакт-диски (101)Журнали та продовжувані видання (4)
Пошуковий запит: (<.>A=ЛІСНЯК$<.>+<.>A=АНАТОЛІЙ$<.>+<.>A=АНАТОЛІЙОВИЧ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 7
Представлено документи з 1 до 7

      
1.

Лісняк А.А. 
Вилучені зі зрошення землі: спрямованість грунтових процесів, оцінка агроекологічного стану та шляхи його поліпшення: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.03 / А.А. Лісняк ; Нац. наук. центр "Ін-т грунтознавства та агрохімії ім. О.Н.Соколовського" УААН. — Х., 2006. — 19 с. — укp.

Установлено загальні закономірності розвитку та можливість регулювання швидкості сучасних грунтових процесів і режимів на землях, вилучених зі зрошення, що поливалися водами різної якості (I - III класів). Виявлено особливості найважливіших грунтових процесів - розсолення та розсолонцювання досліджуваних грунтів. Показано, що основним напрямком еволюції грунтів, зрошення на яких припинено, є розвиток процесів, які є протилежні змінам, набутим під час зрошення. Виявлено швидкооборотні, повільнооборотні та необоротні грунтові процеси на землях, що вилучені зі зрошення. Доведено, що динаміка та кількісні характеристики відновлення властивостей, передусім сольових і фізико-хімічних, характерних для незрошуваних аналогів, залежать від якості поливної води, рівня перетворення грунту, досягнутого завдяки зрошуванню та певної тривалості зрошувального й післязрошувального періодів. Виявлено, що післядія зрошення водою I класу на вилучених зі зрошення землях зумовлює підвищену лабільність органо-мінеральної частини грунту, посилену напруженість мінералізаційних процесів і, як наслідок, підвищений вміст рухомих форм поживних речовин, що спричинило більшу врожайність сільськогосподарських культур у порівнянні з незрошуваними контрольними ділянками протягом 10 - 11-ти років.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П034.305 + П062.6 +
Шифр НБУВ: РА341749

Рубрики:

      
2.

Лісняк А.А. 
Геометричне моделювання дій механічних пристроїв на основі властивостей трикутника Релло: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.01.01 / А.А. Лісняк ; Тавр. держ. агротехнол. ун-т. — Мелітополь, 2008. — 19 с. — укp.

Запропоновано нове розв'язання задачі опису кривих постійної ширини як параметричні та неявно-поліноміальні рівняння. На прикладі властивостей трикутника Релло здійснено геометричне моделювання дій механічних пристроїв, які зводяться до формоутворення обкаткою за трохоїдними законами на основі планетарного механізму та за законом обертового переносу. Складено диференціальне рівняння для визначення функцій, що описуть криві постійної ширини. Розроблено спосіб його розв'язання. Знайдено описи трикутника Релло рівняннями у параметричному та неявно-поліноміальному вигляді. Одержано аналог трикутника Релло як обвідну сім'ї епітрохоїді, обчислено значення керуючого параметра, за яким його форма збігатиметься з формою класичного трикутника Релло. На базі закону обертового переносу розроблено схеми синхронного обертання багатопарних трикутників Релло з постійним точковим контактом між ними.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К42-5-05 +
Шифр НБУВ: РА358340

Рубрики:

      
3.

Лісняк Н.І. 
Мікротопонімія Західного Поділля: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.01 / Н.І. Лісняк ; Ужгород. нац. ун-т. — Ужгород, 2004. — 20 с. — укp.

З використанням 5 000 мікротопонімів досліджено мікротопонімію Західного Поділля. Проведено комплексний лінгвістичний аналіз матеріалу, зібраного завдяки експедиціям та шляхом анкетування респондентів. Здійснено класифікацію мікротопонімів, яка грунтується на детальному вивченні семантики їх твірної бази. Досліджено їх структуру, виявлено дериваційні особливості, зокрема визначено моделі, за якими утворено мікротопоніми досліджуваного регіону, з'ясовано їх регулярність. Укладено словник мікротопонімів Західного Поділля.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.4-316.1 + Д8 в4(45УКР3) +
Шифр НБУВ: РА330259

Рубрики:

      
Категорія: Транспорт   
4.

Лісняк В.М. 
Підвищення екологічної безпеки при аварійних викидах токсичних речовин: автореф. дис... канд. техн. наук: 21.06.01 / В.М. Лісняк ; Нац. акад. природоохорон. та курорт. буд-ва. — Сімф., 2007. — 26 с. — укp.

Зазначено, що розробити комплексну, науково обгрунтовану стратегію з метою захисту атмосфери від забруднення під час техногенних аварій можна тільки з використанням методу математичного моделювання. Наведено три- та двовимірні числові моделі процесу нейтралізації хмари токсичного газу в атмосфері за рахунок подачі нейтралізуючого розчину від наземних установок або за допомогою повітряних засобів (гелікоптера, літака). Побудовано математичну модель процесу відсмоктування забрудненого повітря від зони аварійного розливу токсичних речовин і проведено обчислювальний експеримент для оцінки ефективності відсмоктування на прикладі аміаку. Запропоновано математичну модель динаміки процесу загазованості пасажирського вагону та прогнозу можливості отруєння людей у разі проходження поїздом хмари токсичного газу, що рухається за вітром. Досліджено процеси захисту атмосфери повітряною завісою у випадку реальних параметрів установки, що утворює повітряну завісу, та відомих характеристик поверхні розливу аміаку та руху утвореної токсичної хмари.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О2н631 +
Шифр НБУВ: РА353297

      
5.

Лісняк Н.О. 
"Присвята Жовтню" (№2) і "Першотравнева" (№3) симфонії Д.Шостаковича в контексті часу. Дослідницька доля. Концепція. Драматургія: автореф. дис... канд. мистецтвознав.: 17.00.03 / Н.О. Лісняк ; Нац. муз. акад. України ім. П.І.Чайковського. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Здійснено докладний аналіз тексту Другої симфонії Д. Шостаковича у контексті протистояння пролетарського й авангардного мистецтва. Висвітлено дискусію, присутню у другій половині 1920-х рр. стосовно питання суті та змісту нового мистецтва. Зроблено припущення щодо причин, внаслідок яких написана "на замовлення" Друга симфонія зустріла несхвалення влади. Проаналізовано дані, одержані на базі архіву Д. Шостаковича (у Москві) з атрибутованими автографами композитора, згідно з якими роботу над Другою симфонією було розпочато задовго до одержання замовлення Держвидаву. Це дало змогу внести зміни до "портрету" даного твору, що існував у радянському музикознавстві та присутній у деяких сучасних дослідженнях. Здійснено детальний аналіз Третьої ("Першотравневої") симфонії з урахуванням основних координат стилю Д. Шостаковича. Зроблено спробу програмного тлумачення. Запропоновано виявлені образно-тематичні алюзії та асоціації. Представлено цікаві історичні та художні паралелі цього твору доробку видатних сучасників Д. Шостаковича (А. Платонова, Б. Кустодієва, І. Ільфа та Є. Петрова), що дозволило розвинути уявлення про концептуальні параметри "Першотравневої симфонії".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ313(4РОС)6-81 Шостакович Д. + Щ313(4РОС)6-81 Шостакович Д. + Щ313(4РОС)6-81 Шостакович Д.
Шифр НБУВ: РА360757

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Лісняк В.В. 
Синтез та властивості фосфатів молібдену та вольфраму: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.01 / В.В. Лісняк ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2001. — 18 с.: рис. — укp.

Досліджено синтез, електрофізичні та каталітичні властивості фосфатів молібдену та вольфраму за низьких ступенів окиснення. Фазоутворення та окисно-відновні процеси у фосфатно-молібдатних і фосфатно-вольфраматних розплавлених системах досліджено в широкому інтервалі температур і концентрацій. LiMo sub 2 sup V P sub 3 O sub 13 , NaW sub 2 sup V O sub 4 PO sub 4 ,~Na(Mo sup V O) sub 4 (PO sub 4 ) sub 5 ,~ alpha ,~ gamma ,~ beta ~-~Li sub 3 Mo sub 2 (PO sub 4 ) sub 3 ,~ alpha ,~ gamma ,~ beta ~-~Na sub 3 Mo sub 2 (PO sub 4 ) sub 3 ,~ alpha ,~ gamma ~-~K sub 3 Mo sub 2 (PO sub 4 ) sub 3 ,~Li[MoO sub 2 (PO sub 4 )], ~WP sub 2 O sub 7 ,~MoP sub 3 O sub 9 }> методами РСтА. Встановлено взаємозв'язок складу, структури та провідності для нових подвійних орто- та дифосфатів Mo(III), деякі отримані орто- та дифосфати належать до класу суперіонних провідників. Розроблено нові каталізатори окиснення CO на основі фосфатів низьковалентних вольфраму та молібдену.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г125.232.1
Шифр НБУВ: РА313622 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Чопорова О. В. 
Прогнозування зон руйнування в інженерних конструкціях з використанням комп'ютерного навчання / О. В. Чопорова. — Б.м., 2021 — укp.

Розроблені в дисертаційній роботі методи і моделі комп'ютерного навчання дозволяють робити швидкі оцінки параметрів стану об'єкту, а саме визначення напружено-деформованого стану. Під час розв'язання задач дисертаційного дослідження були розроблені штучні нейронні мережі для визначення максимального прогину та інтенсивності напружень за Мізесом у пластинах та оболонках. Також були розроблені алгоритми формування вибірки для навчання та тестування моделей. Досліджено можливості застосування генетичного алгоритму для оптимізації нейронної мережі регресійного аналізу і прогнозування максимального прогину пластин та оболонок. У дисертаційній роботі отримано такі наукові результати:– уперше розроблено нейромережевий метод для визначення напружено-деформованого стану пластин з довільними умовами закріплення, який дозволяє визначити максимальний прогин, а також максимальне значення інтенсивності напружень за Мізесом;– уперше розроблено нейромережевий метод для визначення напружено-деформованого стану циліндричної оболонки та комбінації циліндричної та конічної оболонок, який дозволив визначити прогин та інтенсивність напружень за Мізесом; – уперше розроблено нейромережевий метод на базі архітектури «автокодувальник» для визначення можливих зон руйнування у квадратних пластинах з отвором шляхом генерації ймовірних картин розподілу напружень;– удосконалено нейромережеві методи моделювання напружено-деформованого стану тонкостінних конструкцій шляхом розробки генетичного алгоритму оптимізації архітектури нейронної мережі, що дало змогу підвищити точність прогнозування.Програмну реалізацію розроблених методів виконано мовою програмування Python з використанням бібліотек scikit-learn, numpy, Pandas і Keras.^UThe methods and models of computer training developed in the dissertation allow to make quick estimates of the parameters of the state of the object, namely the determination of the stress-strain state. During the dissertation research, artificial neural networks were developed to determine the maximum deflection and intensity of Mises stresses in plates and shells. Algorithms for sampling for training and testing of models were also developed. Possibilities of application of genetic algorithm for optimization of a neural network of regression analysis and forecasting of the maximum deflection of plates and covers are investigated.The following results were obtained:− for the first time a neural network method was developed to determine the stress-strain state of plates with arbitrary boundary conditions, which allows to determine the maximum deflection, and the maximum value of the stress intensity according to Mises;− for the first time a neural network method was developed to determine the stress-strain state of a cylindrical shell and a combination of cylindrical and conical shells, which allowed to determine the deflection and intensity of stresses according to Mises;− for the first time developed a neural network method based on the architecture "autocoder" to determine possible fracture zones in square plates with a cut-out by generating probable patterns of stress distribution;− improved neural network methods for modeling the stress-strain state of structures by developing a genetic algorithm for optimizing the architecture of the neural network, which allowed to increase the accuracy of prediction.The software implementation of the developed methods is performed in the Python programming language using the scikit-learn, numpy, Pandas and Keras libraries.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського