Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (17)Реферативна база даних (1553)Книжкові видання та компакт-диски (1270)Журнали та продовжувані видання (74)
Пошуковий запит: (<.>A=ЛІС$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 118
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія: Будівництво   
1.

Лісневський Р.В. 
Автоматизація прийняття рішень при проектуванні склопакетів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.12 / Р.В. Лісневський ; Київ. нац. ун-т буд-ва і архіт. — К., 2006. — 16 с. — укp.

Запропоновано ієрархічну систему показників якості проектних рішень для проектування склопакетів, а також розроблено інформаційну модель прийняття цих рішень, яка передбачає застосування індивідуальної характеристики замовника, яка містить формалізоване подання його вимог щодо вибору проектних рішень. Розроблено метод евристичного пошуку припустимих проектних рішень, який використовує метод послідовних наближень та базується на евристичних правилах вибору у нечіткій постановці, що дозволяє суттєво скоротити процес вибору варіантів, а також на реалізації функцій самонавчання системи підтримки проектних рішень. Розроблено метод багатокритеріального вибору раціональних рішень на базі розвинутого методу лексикографічного упорядкування альтернатив і з використанням модифікованого критерію максиміну (Вальда). За результатами дослідження створено методику оцінки ефективності процесу проектування склопакетів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н46-02 +
Шифр НБУВ: РА343179

Рубрики:

      
2.

Лісний Д.В. 
Адміністративно-правові основи делегування повноважень в діяльності правоохоронних органів України: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / Д.В. Лісний ; Держ. НДІ Міністерства внутрішніх справ України. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Вперше наведено характеристику етапів становлення поняття делегування повноважень як адміністративно-правової основи діяльності правоохоронних органів. Запропоновано прийняття нового нормативно-правового акта - Службового кодексу України, в якому визначений порядок проходження служби в правоохоронних органах України з чіткою адміністративно-правовою основою делегування повноважень. Обгрунтовано необхідність і значимість дослідження раціонального використання персоналу як самостійного напрямку підвищення ефективності делегування повноважень, і правозастосованої діяльності правоохоронних органів України. Удосконалено наявний правовий статус особистості в управлінських відносинах органів правопорядку, показано його обмеження. Розкрито механізм практичного застосування методів делегування повноважень в діяльності правоохоронних органів. Розроблено пропозиції щодо вдосконалення правового регулювання делегування повноважень в діяльності правоохоронних органів України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)112 п-5 +
Шифр НБУВ: РА368557

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Лісничок С.О. 
Анатомічні особливості пієлоуретерального сегмента в ранньому періоді онтогенезу людини: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.01 / С.О. Лісничок ; Вінниц. нац. мед. ун-т ім. М.І.Пирогова. — Вінниця, 2007. — 20 с. — укp.

Вивчено анатомічні особливості пієлоуретального сегмента у ранньому періоді онтогенезу людини. З застосуванням комплексу сучасних методів морфологічного дослідження вивчено динаміку становлення топографії та будови даного сегменту. Уточнено та систематизовано відомі й одержані дані стосовно топографо-анатомічних особливостей пієлоуретерального сегмента людини. Розвинуто теоретичні засади про перинатальну анатомію, просторово-часову динаміку становлення топографій особливості синтопії верхніх сечових шляхів. Вивчено хронологічну послідовність становлення топографії пієлоуретерального сегмента у плодовому періоді онтогенезу. Вивчено його топографо-анатомічні особливості у новонароджених. Досліджено пошарову будову пієлоуретерального сегмента у перинатальному періоді онтогенезу. З'ясовано особливості його кровопостачання та венозного відтоку. Визначено критичні періоди його розвитку. Уперше виготовлено детальні графічні реконструкції пієлоуретеральних сегментів різних періодів пренатального розвитку людини, що розвиває уявлення про просторово-часову організацію досліджених структур.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р731.94 + Р733.69 +
Шифр НБУВ: РА353747

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
4.

Лісовець О.І. 
Біолого-екологічна характеристика асоціацій IPoa pratensis/I L. і IPoa angustifolia/I L. в умовах степового Придніпров`я (раціональне використання, охорона і відтворення): Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.16 / О.І. Лісовець ; Дніпропетр. держ. ун-т. — Д., 2000. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е522.912.25*80,022 + Е50*805.9-658.12-09(45УКР5-4дні),022
Шифр НБУВ: РА310844 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Лісняк А.А. 
Вилучені зі зрошення землі: спрямованість грунтових процесів, оцінка агроекологічного стану та шляхи його поліпшення: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.03 / А.А. Лісняк ; Нац. наук. центр "Ін-т грунтознавства та агрохімії ім. О.Н.Соколовського" УААН. — Х., 2006. — 19 с. — укp.

Установлено загальні закономірності розвитку та можливість регулювання швидкості сучасних грунтових процесів і режимів на землях, вилучених зі зрошення, що поливалися водами різної якості (I - III класів). Виявлено особливості найважливіших грунтових процесів - розсолення та розсолонцювання досліджуваних грунтів. Показано, що основним напрямком еволюції грунтів, зрошення на яких припинено, є розвиток процесів, які є протилежні змінам, набутим під час зрошення. Виявлено швидкооборотні, повільнооборотні та необоротні грунтові процеси на землях, що вилучені зі зрошення. Доведено, що динаміка та кількісні характеристики відновлення властивостей, передусім сольових і фізико-хімічних, характерних для незрошуваних аналогів, залежать від якості поливної води, рівня перетворення грунту, досягнутого завдяки зрошуванню та певної тривалості зрошувального й післязрошувального періодів. Виявлено, що післядія зрошення водою I класу на вилучених зі зрошення землях зумовлює підвищену лабільність органо-мінеральної частини грунту, посилену напруженість мінералізаційних процесів і, як наслідок, підвищений вміст рухомих форм поживних речовин, що спричинило більшу врожайність сільськогосподарських культур у порівнянні з незрошуваними контрольними ділянками протягом 10 - 11-ти років.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П034.305 + П062.6 +
Шифр НБУВ: РА341749

Рубрики:

      
6.

Лісіна С.О. 
Військово-організаційна діяльність ОУН у 1929 - 1939 рр.: (документознавчий аспект): автореф. дис... канд. іст. наук: 20.02.22 / С.О. Лісіна ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2008. — 20 с. — укp.

Висвітлено процес підготовки та стан функціонування офіційних документів Організації Українських Націоналістів (ОУН) з військових питань міжвоєнного десятиліття. Проаналізовано вишкільну діяльність Організації, формування старшинського складу та стан військової підготовки її членів. Досліджено військову діяльність ОУН в організовуванні збройної сили Карпатської України, націоналістичних збройних формувань. Опрацьовано військово-теоретичні праці чільних діячів ОУН і проаналізовано їх воєнну доктрину напередодні Другої світової війни. Вивчено націоналістичні видання та їх публікації з військових питань як першоджерел військово-організаційної діяльності ОУН.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф513(4УКР)6'2 +
Шифр НБУВ: РА358120

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Лісовський 
Газовий розряд низького тиску в комбінованих електричних полях: автореф. дис... д-ра фіз.-мат. наук: 01.04.08 / Валерій Олександрович Лісовський ; Харківський національний ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2008. — 35 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В333.33,022
Шифр НБУВ: РА358286

Рубрики:

      
8.

Лісова Г.М. 
Генетичні основи взаємодії у системі ITriticum aestivum L. - Puccinia recondita Rob. ex Desm. f. sp. tritici Erikss. ex Henn/I та пошук маркерів генів стійкості до збудника бурої іржі: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.15 / Г.М. Лісова ; НАН України. Ін-т фізіології рослин і генетики. — К., 2000. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.1-317.5,022
Шифр НБУВ: РА308579 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
9.

Лісняк А.А. 
Геометричне моделювання дій механічних пристроїв на основі властивостей трикутника Релло: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.01.01 / А.А. Лісняк ; Тавр. держ. агротехнол. ун-т. — Мелітополь, 2008. — 19 с. — укp.

Запропоновано нове розв'язання задачі опису кривих постійної ширини як параметричні та неявно-поліноміальні рівняння. На прикладі властивостей трикутника Релло здійснено геометричне моделювання дій механічних пристроїв, які зводяться до формоутворення обкаткою за трохоїдними законами на основі планетарного механізму та за законом обертового переносу. Складено диференціальне рівняння для визначення функцій, що описуть криві постійної ширини. Розроблено спосіб його розв'язання. Знайдено описи трикутника Релло рівняннями у параметричному та неявно-поліноміальному вигляді. Одержано аналог трикутника Релло як обвідну сім'ї епітрохоїді, обчислено значення керуючого параметра, за яким його форма збігатиметься з формою класичного трикутника Релло. На базі закону обертового переносу розроблено схеми синхронного обертання багатопарних трикутників Релло з постійним точковим контактом між ними.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К42-5-05 +
Шифр НБУВ: РА358340

Рубрики:

      
10.

Лісничук О.В. 
Групи інтересів у багатоскладовому суспільстві. Політологічний аналіз: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.02 / О.В. Лісничук ; НАН України. Ін-т політ. і етнонац. дослідж. — К., 2000. — 20 с. — укp.

Проаналізовано політичну діяльність груп за інтересами в контексті структурних та функціональних особливостей сучасного українського суспільства на підставі використання моделі багатоскладового суспільства. Розглянуто процеси сегментації суспільного простору, а також тенденції до політизації внутрішніх кордонів соціуму. Досліджено типи груп за інтересами, які формують основи системи політичного представництва за умов багатоскладового суспільства. Висвітлено можливості оптимізації системи політичного представництва, виявлено структурні особливості соціуму.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф016.1 + Ф024
Шифр НБУВ: РА310475 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
11.

Лісничий Д.В. 
Дендроніми у поетичних текстах першої половини ХХ ст. (семантичний і функціональний аспекти): Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.01 / Д.В. Лісничий ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 2007. — 24 с. — укp.

Вперше проведено систематизоване та концептуальне дослідження дендронімів (назв деревних рослин) як лексико-семантичного класу. На базі лексикографічних джерел встановлено принципи та критерії виокремлення дендронімів із загального лексичного складу української мови, визначено їх статус та структуру. На матеріалі оригінальної української поезії I половини XX ст. проаналізовано парадигматичні зв'язки дендронімів, особливості синонімічних та контекстуальних антонімічних відношень між ними, а також синтагматичні характеристики назв деревних рослин у складі художніх метафор та системі перефрастичних найменувань.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.4-34:Е5 + Ш5(4УКР)-335 +
Шифр НБУВ: РА351164

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
12.

Лісовий А.В. 
Державне регулювання розвитку сільських територій: теорія, методологія, практика: автореф. дис... д-ра екон. наук: 08.00.03 / А.В. Лісовий ; Нац. наук. центр "Ін-т аграр. економіки" УААН. — К., 2009. — 32 с. — укp.

Висвітлено результати теоретичних і практичних досліджень державного регулювання розвитку сільських територій. Розкрито суть, методи, принципи та завдання державного регулювання їх розвитку. Оцінено рівень їх розвитку за інтегральним показником. Визначено депресивні сільські території й обгрунтовано пропозиції щодо їх фінансового вирівнювання. Проведено оцінювання впливу бюджетно-податкової системи на розвиток даних територій та визначено перспективні напрями розвитку. Обгрунтовано пропозиції щодо реформування адміністративно-територіального устрою в Україні. Розроблено концепцію сталого розвитку сільських територій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)320-21,01 +
Шифр НБУВ: РА364459

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
13.

Лісовенко В.В. 
Державний зовнішній борг України: оптимізація формування та управління: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.04.01 / В.В. Лісовенко ; Київ. нац. екон. ун-т. — К., 2001. — 19 с. — укp.

Розглянуто основні сучасні теорії державного боргу, розвинуто деякі гіпотези у цій сфері, а також виконано емпіричний аналіз основних тенденцій формування та розвитку зовнішніх державних запозичень України. Аналіз формування зовнішнього боргу України та його моніторинг дозволили підсумувати показники, які характеризують борговий тягар України, та вплив на ці показники трансформації гарантованої урядом заборгованості суб'єктів господарювання в прямий державний борг. На підставі цього зроблено висновки щодо стану кредитного рейтингу держави, запропоновано шляхи його поліпшення. Надано пропозиції щодо оптимізації організації та вдосконалення інструментарію управління боргом. Розроблено нові концептуальні підходи до реструктуризації боргу та методів обліку державних зобов'язань, моделювання та прогнозування сценаріїв розвитку показників державної заборгованості.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)261.61
Шифр НБУВ: РА314210 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Лісіцин В.В. 
Детермінація суспільного розвитку і свободи вибору в історії України: Автореф. дис... канд. філософ. наук: 09.00.03 / В.В. Лісіцин ; Запоріз. держ. ун-т. — Запоріжжя, 2002. — 17 с. — укp.

Проведено соціально-філософське дослідження взаємодії необхідноті та свободи, якими визначалися суспільні перетворення у переломні моменти історії України. Розглянуто методологічний аспект проблеми, зроблено спробу удосконалити систему категорій соціального детермінізму. Викладено авторське розуміння об'єктивності та суб'єктивності свободи, запропоновано критерії щодо оцінювання їх поступального розвитку, визначено чинники, здатні впливати на виникнення й еволюцію даних різновидів свободи. Детально охарактеризовано основні чинники виникнення сучасної кризи українського суспільства та фактори, що перешкоджають успішному завершенню процесу реформування та державного будівництва в Україні. Встановлено критерії, що спричинюють необхідність трансформації суспільної системи, а також виявлено детермінанти, здатні оптимізувати виборчу діяльність нашого народу та прискорити темпи його розвитку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*327.1 + Т010 +
Шифр НБУВ: РА320967 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
15.

Лісіцина Н.В. 
Деякі особливості патогенезу прееклампсії та неспецифічна імунотерапія кріоконсервованою суспензією плаценти людини як метод профілактики і лікування: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / Н.В. Лісіцина ; Харк. держ. мед. ун-т. — Х., 2004. — 20 с. — укp.

Вперше у вагітних з прегестозом і з прееклампсією (ПЕ) легкого ступеня виконано системний аналіз імунного статусу, досліджено процеси аутоімунізації та імунобіологічні взаємоз'язки в системі мати - плацента - плід (МПП). Визначено рівень антифосфоліпідних аутоантитіл до кардіоліпіну (ACL) та прогростичне значення раннього виявлення порушень білковосинтетичної функції плаценти. Виявлено провідну індикаторну роль імунологічних та імунобіологічних порушень у вагітних з прегестозом, що значно випереджають клінічні прояви ПЕ та потребують проведення адаптивної імунокорекції. Вперше розроблено науково обгрунтовані підходи щодо використання препарату кріоконсервованої суспензії плаценти людини (КСПЛ) як неспецифічного імунокоректора у профілактиці та комплексній терапії ПЕ вагітних. Доведено перевагу застосування даної методики у порівнянні з традиційними лікувально-профілактичними засобами. Вперше використано допплерометричний метод дослідження як об'єктивний моніторниговий критерій з фіксацією початкових змін у судинах системи МПП для проведення порівняльного аналізу впливу препарату КСПЛ і традиційних лікувально-профілактичних засобів на стан внутрішньоутробного плоду та фетоплацентарного комплексу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.213.026-3 +
Шифр НБУВ: РА333648

Рубрики:

      
16.

Лісовий О. М. 
Дослідження та розробка обчислювальних пристроїв із підвищеною точністю на ПЛІС: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.13.05 / О. М. Лісовий ; Нац. акад. наук України ; Ін-т кібернетики ім. В. М. Глушкова. — К., 2010. — 22 с.: a-рис. — укp.

Розроблено методологію проектування проблемно-орієнтованих систем для обчислень з підвищеною точністю у форматі з плаваючою точкою на базі ПЛІС. Проведено аналіз архітектурно-структурних властивостей реконфігурованих пристроїв. Наведено загальний алгоритм синтезу оптимальних структур проблемно-орієнтованих пристроїв на ПЛІС. Наведено бібліотеку компонентів, що реалізують базовий набір математичних функцій, для обчислень з фіксованою та плаваючою точкою. Розроблено структуру типової реконфігурованої системи й унікальне програмне забезпечення для роботи з реконфігурованою підсистемою.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.82-02 + З972-02-5-05
Шифр НБУВ: РА373911 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
17.

Лісова Н.О. 
Екологічний стан та охорона рослинного покриву природно-заповідних територій (Опільсько-Кременецький округ): автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.16 / Н.О. Лісова ; УААН. Ін-т агроекології. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено сучасний стан рослинного покриву філіалу "Кременецькі гори" Природного заповідника "Медобори" та Голицького ботанічного заказника загальнодержавного значення. Охарактеризовано історико-екологічні умови формування флористичного багатства територій дослідження. Установлено, що флора філіалу "Кременецькі гори" нараховує 825 видів, а Голицького заказника - 285. Здійснено еколого-ценотичний аналіз судинних рослин. Зафіксовано групи рослин за відношенням до екологічних чинників і біоморфною ознакою. Досліджено фітоценотичну структуру рослинного покриву. Виявлено 37 видів рослин, наявних у філіалі "Кременецькі гори" та 23 - у Голицькому заказнику, занесених до Червоної книги України. Виявлено регіонально-рідкісні види рослин. Установлено антропогенні чинники трансформації рослинного покриву досліджених територій і запропоновано созологічні заходи щодо його збереження й охорони. Обгрунтовано доцільність формування Кременецько-Опільського регіонального екологічного коридору як складової частини національної екомережі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е50*88 е(4УКР) л64 + Е50*80 е(4УКР) л64 +
Шифр НБУВ: РА359944

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
18.

Лісовий М. М. 
Екологічні особливості видового стану ентомологічного біорізноманіття агроландшафтів Лісостепу України: автореф. дис. ... д-ра біол. наук : 03.00.16 / М. М. Лісовий ; Ін-т агроеколог. УААН. — К., 2010. — 40 с. — укp.

Встановлено, що в середньому показник видового ентомологічного біорізноманіття агроландшафтів Лісостепу України збіднів на 49,6 %. Зменшення рівня біорізноманіття в більшому ступені відбувається за рахунок комах-геофілів, що віддзеркалює суттєві екологічні порушення педосфери. На тлі зменшення видового біорізноманіття, спостерігається перебудова таксономічної структури ентомокомплексу. Закономірності просторово-часового розподілу показника видового різноманіття комах в агроландшафті являють собою надзвичайно складну картину гетерогенності показника в просторі та часі за умов генетично однорідних рослин агроценозу та різноманіття екологічних ніш за умов екотонів різної природи та напівприродних екосистем. Одержано дані щодо стану біорізноманіття агроландшафтів переконливо підтверджують екологічну обгрунтованість робочої гіпотези, що пропонує оптимальні шляхи санації екологічного стану навколишнього природного середовища України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е621.158*80 + Е60*801.31 + Е60*804*803.1
Шифр НБУВ: РА377535 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
19.

Лісовський С.А. 
Економіко-географічні засади збалансованого розвитку України: Автореф. дис... д-ра геогр. наук: 11.00.02 / С.А. Лісовський ; НАН України. Ін-т географії. — К., 2004. — 36 с.: рис. — укp.

Розроблено теоретико-методологічні засади збалансованого розвитку (ЗР) регіонів різних ієрархічних рівнів, запропоновано методику економіко-географічного дослідження проблем переходу до ЗР окремої країни. Розроблено систему показників, що характеризують економіко-географічні аспекти екологічної безпеки, проведено порівняльний аналіз регіонів України за станом екологічної безпеки. Розглянуто зовнішні та внутрішні фактори, що визначають передумови ЗР України та її регіонів. Розроблено систему індикаторів та інтегральний економіко-географічний показник збалансованості розвитку, з використанням якого досліджено сучасні рівні збалансованості розвитку країн і територій світу та України як складової світового співтовариства. Визначено регіональні відмінності у рівнях збалансованості розвитку у межах території України. Розроблено рекомендації щодо системи заходів, спрямованих на забезпечення переходу країни до ЗР.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У049(4УКР)0 +
Шифр НБУВ: РА331570

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
20.

Лісовський І.Л. 
Експресія генів дефенсинів в клітинах злоякісних пухлин людини: Автореф. дис... канд. біол. наук: 14.01.07 / І.Л. Лісовський ; НАН України. Ін-т експерим. патології, онкології і радіобіології ім. Р.Є.Кавецького. — К., 2002. — 18 с. — укp.

Вивчено конститутивну експресію генів дефенсинів у клітинах злоякісних пухлин людини різного гістогенезу. Визначено умови індукції експресії генів А431 та М-Hela, що походять з пухлин вульви та шийки матки відповідно. Досліджено закономірності експресії генів дефенсинів і рецептора ЕФР у зразках нормального та злоякісного трансформованого епітелію шийки матки та вульви людини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р56-29
Шифр НБУВ: РА318008 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського