Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (12)Книжкові видання та компакт-диски (8)
Пошуковий запит: (<.>A=Куташев І$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 2
Представлено документи з 1 до 2

      
1.

Куташев І.В. 
Державотворчі ідеї у політичній думці доби гетьманщини: автореф. дис... д-ра політ. наук: 23.00.01 / І.В. Куташев ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2008. — 38 с. — укp.

Досліджено розвиток державотворчих ідей у політичній думці доби гетьманщини (друга половина XVI - XVIII ст.). Запропоновано періодизацію політичної думки даного періоду, в контексті якої проаналізовано ідеї державності у джерелах доби Відродження, державницькі погляди у працях ідеологів релігійного протистояння, а також ідеї національної державності у працях доби гетьманщини, зокрема, ідеї державності в джералах епохи козацьких національно-визвольних повстань, незалежності й автономності у поглядах гетьманів козацької держави, розкрито особливості державотворчих ідей у добу руйнації гетьманщини. Проаналізовано погляди на державу мислителів-просвітників, зокрема, великодержавницького та національного спрямування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф1(4УКР)4 + Ф055.256(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА360246

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Куташев І.В. 
Селянський рух в Україні (березень 1917 р. - квітень 1918 р.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / І.В. Куташев ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 2003. — 14 с. — укp.

Досліджено найхарактерніші форми та особливості селянського руху в Україні доби Центральної ради у березні 1917 - квітні 1918 рр., участь селянських мас у національно-визвольному русі за надання Україні широкої національної територіальної автономії у складі Російської демократичної республіки, боротьбу українського селянства за ліквідацію великого приватновласницького землеволодіння та зрівняльний розподіл його за трудовою або споживчою нормами. Проаналізовано прагнення частини українського селянства щодо організації громадського обробітку землі, його перехід від більш простих і мирних форм боротьби до прямого захоплення великих приватновласницьких маєтків, економій та фільварків, відчуження земельних угідь церкви, монастирів, а подекуди земельних лишків найзаможнішого селянства. Наголошено, що головними причинами появи та загострення аграрних виступів стало без- і малоземелля бідняцько-селянських прошарків населення, яке бачило вирішення даних проблем у власній організації, становленні та зміцненні української влади. Узагальнено розрізнений, але значний цифровий та фактичний матеріали, визначено кількісні показники селянського руху у березні 1917 - квітні 1918 рр. Розглянуто основні програмні вимоги селянства даного періоду.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)612-43 +
Шифр НБУВ: РА322842

Рубрики:

Географічні рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського