Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Реферативна база даних (233)Книжкові видання та компакт-диски (137)Журнали та продовжувані видання (7)
Пошуковий запит: (<.>A=Кулик В$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 12
Представлено документи з 1 до 12

      
1.

Кулик В.В. 
Автодинний ефект в НВЧ генераторах хаотичних коливань: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.03 / В.В. Кулик ; НАН України. Ін-т радіофізики та електрон. ім. О.Я.Усикова. — Х., 2005. — 16 с.: рис. — укp.

З метою пояснення АЕ в ГХК побудовано феноменологічну теорію, згідно з якою ГХК замінюється достатньо великим набором автодинних генераторів монохроматичних коливань (АГМК) з еквідистантно розташованими частотами. Відповідно до теорії АГМК здійснено автодинний зсув частоти (АЗЧ) та зміну потужності кожного генератора, а також складання у визначених частотних інтервалах. Показано, що глибина модуляції визначається відношенням АЗЧ спектральних компонент до частотного періоду модуляції. Запропоновано використовувати АЕ у ГХК для управління їх параметрами. Розроблено метод модифікованої подвійної спектральної обробки (ММПСО), що дозволяє проводити однозначні вимірювання відстаней з похибкою у декілька мікрон в діапазоні його зміни від 20-ти до 100-та м. Розглянуто можливість застосування ММПСО для здійснення вимірювання з використанням ГХК.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З848-041.7-01 +
Шифр НБУВ: РА338109

Рубрики:

      
2.

Кулик В.А. 
Бухгалтерський баланс та його використання в процесі прийняття економічних рішень на підприємствах АПК: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.09 / В.А. Кулик ; Нац. ун-т біоресурсів і природокористування України. — К., 2010. — 22 с. — укp.

Висвітлено теоретичні та науково-практичні проблеми удосконалення бухгалтерського балансу (ББ) на підприємствах АПК. Доведено необхідність використання ББ в процесі прийняття економічних рішень. Розроблено концептуальні засади ББ, спрямовані на підвищення релевантності інформації, що наведена в ньому. Розкрито можливості застосування моделювання для удосконалення ББ, розроблено види моделей ББ, підпорядковані запитам користувачів. Апробовано методику аналізу ББ та здійснено критичну оцінку моделей визначення ймовірності банкрутства на прикладі підприємств АПК. Уточнено дію принципів ББ і фінансової звітності, що безпосередньо впливають на відображення інформації ББ за умов ліквідації підприємства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)232.0-10
Шифр НБУВ: РА370239 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Кулик В.М. 
Дискурс українських медій: ідентичності, ідеології, владні стосунки: автореф. дис. ... д-ра політ. наук : 23.00.02 / В.М. Кулик ; Ін-т політич. і етнонаціон. дослідж. ім. І.Ф.Кураса . — К., 2010. — 28 с. — укp.

Проаналізовано український медійний дискурс 2000-х років з погляду творених і підтримуваних у ньому індентичностей, ідеологій і владних стосунків. Проведено оглад жанрово-тематичної структури й ідеологічних ефектів дискурсу популярних газет і телеканалів. Розглянуто окремі тематично окреслені дискурсивні практики. Проаналізовано дискурсивну нормалізацію різноманітних суспільних явищ, що є наслідком відсутності проблематизації даних подій. Акцентовано на медійному зображенні етнокультурних та етнополітичних процесів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч612.4(4УКР)711.7 + Ч632.4(4УКР)7 + Ф018
Шифр НБУВ: РА373905 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
4.

Кулик В.В. 
Економіко-математичне моделювання бюджетів інституційних секторів на основі системи національних рахунків: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.03.02 / В.В. Кулик ; НАН України. Міжнар. наук.-навч. центр інформ. технологій і систем. — К., 2002. — 20 с. — укp.

Проаналізовано суть національних рахунків, їх місце та значення для аналізу та підтримки пропорцій відтворення національної економіки як єдиного інтегрованого об'єкту. Запропоновано розглядати процеси відтворення національної економіки в рамках графоаналітичних та відповідних матричних моделей відтворення доходів бюджету національної економіки та її складових (бюджетів інституційних секторів - загального державного управління, підприємств, домашніх господарств, галузей, регіонів). Ці моделі дозволяють здійнювати аналіз та регулювання річних циклів відтворення (доходів бюджетів національної економіки, системи товарних і фінансових потоків, міжбюджетних відносин, ринків). Критерієм загальногосподарського управління є регулювання системи доходів в рамках річного циклу відтворення бюджету національної економіки та її складових з метою забезпечення оптимальних соціально-економічних пропорцій відтворення, підтримки рівноваги та економічного росту. Зазначено, що вказані моделі можна використовувати як інструментарії для розробки стратегії соціального та економічного розвитку, сценарного моделювання відтворення бюджетів інституційних секторів, системи товарно-фінансових потоків у бюджетній системі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)261.3в611
Шифр НБУВ: РА320878 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Кулик В.Б. 
Картографічне забезпечення передумов розвитку фермерства (на прикладі Вінницької області): Автореф. дис... канд. геогр. наук: 11.00.12 / В.Б. Кулик ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Визначено сутність та розроблено науково-методичні засади картографічного забезпечення передумов розвитку фермерства в Україні. До наукового обігу введено поняття "картографічний твір для розвитку фермерства". Створено ряд структурно-географічних моделей, на базі яких систематизовано наукові уявлення про фермерство та фермерські господарства як об'єкти картографування. Обгрунтовано принципи створення атласу розвитку фермерства, визначено його структуру, зміст та встановлено вимоги щодо оформлення. Удосконалено методику картографічного дослідження сільського господарства та стану земельних ресурсів. Запропоновано методологію розробки картографічних творів за технологією геоінформаційного картографування. Досліджено питання картографування деградованих земель та їх консервації. Проаналізовано досвід сільськогосподарського картографування та картографічного вивчення земельних ресурсів в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П035.9 + У9(4УКР-4ВІН)321.4 + Д174.275 +
Шифр НБУВ: РА351975

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
6.

Кулик В.С. 
Кутові і енергетичні розподіли іонів, емітованих одноелементними та сплавними рідкометалевими джерелами: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.04 / В.С. Кулик ; НАН України. Ін-т фізики. — К., 1999. — 18 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В378.71,022

Рубрики:

      
7.

Кулик В.В. 
Обгрунтування роботоздатності сталей високоміцних залізничних коліс з урахуванням їх тріщиностійкості: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.02.01 / В.В. Кулик ; НАН України, Фіз.-мех. ін-т ім. Г.В.Карпенка. — Л., 2009. — 23 с. — укp.

Встановлено закономірності зміни характеристик міцності та циклічної тріщиностійкості колісних сталей залежно від структурно-фазового стану, технології виробницта та впливу експлуатаційних факторів, з урахуванням яких науково обгрунтовано доцільність заміни середньоміцних залізничних коліс поточного виробництва на високоміцні. З метою покращання роботоздатності високоміцних залізничних коліс наведено рекомендації щодо підвищення циклічної зв'язності руйнування даної сталі. Запропоновано спосіб оптимізації циклічної зв'язності руйнування сталей з підвищеним вмістом вуглецю шляхом їх ізотермічного гартування та середнього відпуску для одержання дрібнодисперсної пластинчасто-глобулярної перліто-бейнітної структури. На підставі використання уніфікованої моделі втомного руйнування оцінено вплив розмірів технологічних дефектів (екзогенних металургійних включень) на втомні характеристики сталей залізничних коліс. Встановлено, що зменшення допустимого розміру технологічного дефекту з 3 мм (стандарт України, ДСТУ ГОСТ 10791:2006) до 2 мм (стандарт ЄС, EN 13262:2003) забезпечує збільшення втомної довговічності вдвічі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К222.234.710.62 + О22-046.510.2-021.1 +
Шифр НБУВ: РА369260

Рубрики:

      
8.

Кулик В.В. 
Розробка засобів аналізу і компенсації впливу неоднорідності електроенергетичної системи на оптимальність її режимів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.14.02 / В.В. Кулик ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2001. — 18 с.: рис. — укp.

Розроблено засоби оптимізації функціонування електроенергетичних систем шляхом компенсації негативного впливу їх неоднорідності на процес передачі та розподілу електроенергії. Запропоновано використання комплексного підходу до підвищення ефективності реконструкції енергосистем та оптимального керування їх нормальними режимами. Наведено ряд загальносистемних показників неоднорідності, на базі яких розроблено метод параметричної оптимізації енергосистем з метою забезпечення умов їх самооптимізації. Проаналізовано вплив неоднорідності енергосистем на процес розрахунку їх нормальних режимів, що дозволило розробити на основі модифікацій методу Ньютона методи розрахунку, адаптовані до застосування у системах автоматичного керування режимами енергосистем з високим рівнем неоднорідності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З27-016
Шифр НБУВ: РА313920 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
9.

Кулик В.М. 
Формування та еволюція української державної ідеї: 1986-1991: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.01 / В.М. Кулик ; НАН України. Ін-т політ. і етнонац. дослідж. — К., 1999. — 20 с. — укp.

Дисертацію присвячено аналізові формування та еволюції в 1986-1991 роках уявлень про те, якою має бути українська держава. Досліджено дискурси чотирьох елітних середовищ, що визначали "обличчя" української державної ідеї на різних етапах її еволюції впродовж указаного періоду. Проаналізовано використання цими елітами державної ідеї як засобу впливу на свідомість мас, утвердження своєї суспільної ролі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф513(4УКР)63

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Томашевський Ю. В. 
Методи та засоби аналізу втрат електроенергії в розподільних електричних мережах з використанням пристроїв Smart Metering / Ю. В. Томашевський. — Б.м., 2021 — укp.

Важливим аспектом аналізу енергоефективності розподільних електромереж є формування поелементної структури втрат електроенергії з прив'язкою до періоду часу експлуатації елементів мережі, а також визначення локальних осередків з найбільшим впливом на сумарні втрати електроенергії. Оцінити економічно обґрунтований рівень комерційних втрат можливо лишевизначивши їх із структури балансу електроенергії. Від зменшення втрат залежить підвищення прибутку енергопостачальних компаній, що підтверджує актуальність та перспективність досліджень у даному напрямку. У розподільних електричних мережах основним джерелом вимірювань є автоматизовані системи комерційного обліку електроенергії (АСКОЕ). Однак на сьогодні застосування АСКОЕ у розподільних мережах є обмеженим, а наявна інформація не дає змоги забезпечити спостережність мереж і визначити складові втрат у структурі балансу електроенергії з достатньою точністю. Ефективним заходом щодо забезпечення спостережності розподільних ЕМ є інтегрування до АСКОЕ інтелектуальних приладів обліку з можливістю зберігання і передавання даних на основі технології Smart Metering. Виходячи з цього в роботі отримано нове вирішення актуальної науково-прикладної задачі підвищення достовірності результатів аналізу втрат електроенергії в розподільних мережах шляхом вдосконалення методів та засобів забезпечення спостережності мереж з використанням пристроїв Smart Metering та типових графіків навантаження.Ключові слова: розподільні електричні мережі, оцінка стану, спостережність, втрати електроенергії, типовий графік навантаження, типовий графік генерування, типовий графік втрат електроенергії.^UThe task of calculating and analyzing technical losses of electricity in electrical networks and structuring them in different planes objectively differs from many calculation and analytical problems. After all, this provides a basis for planning measures for energy efficiency of energy supply companies. An important aspect of structuring electricity losses is the formation of element-by-element structure of electricity losses tied to the period of operation of network elements, as well as analysis to determine the local cells with the greatest impact on total electricity losses. It is possible to estimate the economically justified level of commercial losses only by determining them from the structure of the electricity balance. The increase in the commercial component depends on the increase in profits of energy supply companies, ie this area is quite relevant and promising in terms of development and implementation of software, in particular, using databases and information systems.In the distribution electrical networks, the main source of measurements are automated systems of commercial electricity metering (ASCEM). ASCEM systems are designed to provide reliable and timely information on the accounting of electricity on the basis of which financial calculations are made between market participants. However, today the use of ASCEM in distribution networks is limited, and the available information does not allow to ensure the observation of distribution electricity networks and, as a consequence, to determine the components of electricity losses in the structure of the electricity balance with sufficient accuracy.The most effective measure to ensure the monitoring of electrical distribution networks is the integration into ASCEM of smart meters with the ability to store and transmit data based on Smart Metering technology.Based on this, the paper obtains a new solution to the current scientific and applied problem of increasing the reliability of the results of energy efficiency analysis of electrical distribution networks by improving the methods and means of their information support.The following new results were obtained:1. Possibilities of increasing the observation of distribution electric networks with the use of Smart Metering devices, aggregated information of automated systems of commercial electricity metering and pseudo-measurements are systematized and investigated. The expediency of application of results of estimation of a condition of distributive electric networks in information systems for the analysis of energy efficiency of electric networks is shown.2. The method of inverse conversion of the fixed volumes of the consumed electric power into pseudo-measurement of schedules of electric loadings of consumers with use of typical schedules of loading (TSL) and generation of renewable energy sources, and also an estimation of a condition of electric networks is developed. It is shown that the use of data from electricity metering systems to supplement the vector of the state of electrical networks with information about power changes in unobserved nodes allows to increase the adequacy of modeling of 10 (6) kV distribution networks and the quality of electricity saving measures.Typical schedules of renewable energy generation (TSG), obtained on the basis of typical data sets for the meteorological year, are used to determine the operating parameters and electricity losses in electrical networks. 3. The use of Smart Metering devices, aggregated information of automated systems of commercial electricity metering and pseudo-measurements allows to perform calculations for targeted determination of electricity losses and creates preconditions for their inclusion in the tariff for the final consumer. When calculating the retail tariff for electricity, different price indicators, the amount of subsidies and the volume of electricity purchases on the balancing market, etc. are taken into account. 4. Using the mathematical apparatus of sensitivity analysis and multicriteria analysis, the method of optimizing the location and sequence of implementation of Smart Metering electricity metering devices in 10 (6) kV distribution networks has been improved. It is shown that the use of the method helps to reduce capital investment and operating costs by considering the technical features of networks, as well as the sensitivity of the network mode parameters to the installation bus of Smart Metering. Key words: electrical distribution networks, state estimation, observation, electricity losses, typical load schedule, typical generation schedule, typical electricity loss schedule.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
11.

Кулик В. В. 
Вплив різних режимів ритмічного екстремального охолодження на структурно – функціональний стан нейрогуморальної системи організму молодих і старих щурів / В. В. Кулик. — Б.м., 2021 — укp.

Об'єкт дослідження – структурно-функціональний стан нейрогуморальної системи організму молодих і старих тварин до та після застосування різних режимів ритмічних екстремальних холодових впливів (РЕХВ). Мета роботи – визначити вплив різних режимів ритмічного екстремального охолодження на структурно-функціональний стан нейрогуморальної системи організму молодих і старих тварин. Методи дослідження: кріобіологічні (ритмічне екстремальне охолодження тварин в умовах кріокамери при температурі –600С і –1200С в залежності від режиму, що досліджувався), електрофізіологічні (реєстрація електрокардіограми з подальшим спектральним аналізом варіабельності серцевого ритму), фізіологічні (оцінка когнітивних функцій у щурів), спектрофотометричні (визначення рівня малонового діальдегіду в тканинах головного мозку), біохімічні і імуноферментні методи дослідження сироватки крові, електронно-мікроскопічні методи дослідження клітин головного мозку та статистичний аналіз отриманих даних. Вперше показано, що використання комбінованого режиму РЕХВ (–60°С; –120°С; –120°С), особливо у старих щурів, сприяє поліпшенню когнітивних функцій, оновленню ритміки нейрогуморальних впливів на організм, відновленню гормонсинтезуючої здатності щитоподібної і статевих залоз, активації метаболічних процесів в печінці, поліпшенню антиоксидантної системи, синтетичних, біоенергетичних, метаболічних функцій клітин і судин головного мозку.^UThe object of study was structural and functional state of the neurohumoral system of young and aged animals before and after the application of different modes of rhythmic extreme cold (RECE). The aim of the work was to determine the influence of different modes of rhythmic extreme cooling on the structural and functional states of the neurohumoral system of the body of young and aged animals. Research methods were as follows: cryobiological (rhythmic extreme cooling of animals in cryochamber conditions at – 60C and –120C depending on the studied regimen), electrophysiological (electrocardiogram recording with subsequent spectral analysis of heart rate variability), physiological (assessment of cognitive functions in rats), spectrophotometric (determination of the level of malonic dialdehyde in brain tissues), biochemical and enzyme-linked immunosorbent assays to examine blood serum, electron microscopic methods for studying the brain cells and statistical analysis of the obtained data. It was shown for the first time that the use of the combined mode of RECE (–60°С; –120°С; –120°С), especially in aged rats, promoted an improvement of cognitive functions, renewal of rhythm of neurohumoral influences on an organism, restoration of hormone-synthesizing ability activation of metabolic processes in the liver, improvement of the antioxidant system, synthetic, bioenergetic, metabolic functions of the brain cells and vessels.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
12.

Кулик В. О. 
Методи та механізми управління інноваціями у проектно-орієнтованих організаціях харчової промисловості / В. О. Кулик. — Б.м., 2021 — укp.

Кулик В.О. Методи та механізми управління інноваціями у проектно-орієнтованих організаціях харчової промисловості.  Кваліфікаційна наукова праця на правах рукопису. Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата технічних наук (доктора філософії) за спеціальністю 05.13.22 «Управління проектами та програмами». Захист відбувся на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 41.052.09 в Одеському Національному політехнічному університеті Міністерства освіти і науки України, Одеса, 2020. У дисертації вирішено важливу науково-технічну проблему розроблення методології управління інноваціями у проектно-орієнтованих організаціях харчової промисловості. У роботі проведено системний аналіз стану теорії та практики управління інноваціями у проектно-орієнтованих організаціях. У дослідженні визначено, що, незважаючи на значний прогрес, досягнутий у реалізації ефективного управління інноваціями у проектно-орієнтованих організаціях, все ще недостатньо уваги приділяється питанню про те, як інтегрувати інновації у портфель проектів організації. На підставі аналізу результатів робіт провідних учених виділено сучасні підходи до управління інноваціями та управління інноваційними процесами у розвитку організацій. Проведений аналіз дозволив виявити когнітивні та методологічні прогалини в управлінні інноваціями у проектно-орієнтованих організаціях. В результаті проведених досліджень визначено, що необхідною умовою принципової життєздатності відкритої технічної системи є закон повноти частин, який визначає умови мінімальної працездатності системи. Так отримано правило формування інноваційної системи підприємства: для синтезу системи необхідна наявність чотирьох блоків і їх мінімальна придатність до виконання функцій передачі інформації без спотворень.На основі побудованих математичних моделей запропонована структура системи управління, що удосконалює управління інноваційним розвитком підприємства шляхом моніторингу фактичних показників розвитку підприємства в реальному часі, що дозволяє втримати вартість портфелю інновацій у прийнятних межах із урахуванням фінансових обмежень. Практичне значення отриманих результатів полягає в розробленні моделей і методів, які являють собою сукупність інструментарію удосконалення механізму управління інноваціями проектів, як нематеріального активу організацій. Результати дослідження можуть бути використані в проектах для підвищення ефективності інноваційної діяльності проектно-орієнтованих організацій харчової галузі.Ключові слова: управління реалізацією інноваційних проектів, формування інноваційного портфелю проектів, механізм управління інноваціями, трансформація інновацій у портфелі проектів.^UThe dissertation solves an important scientific and technical problem of developing the methodology of innovation management in project-oriented food industry organizations.The system analysis of the state of theory and practice of innovation management in design-oriented organizations is carried out. The study determined that, despite the significant progress made in the implementation of effective innovation management in project-oriented organizations, insufficient attention is being paid to the issue of how to integrate innovations into the organization's project portfolio. Based on the analysis of the results of the works of leading scientists, modern approaches to innovation management and management of innovative processes in the development of organizations are highlighted. The analysis allowed to reveal cognitive and methodological gaps in the management of innovations in project-oriented organizations. As a result of the research, it was determined that the necessary condition for the fundamental viability of an open technical system is the law of the completeness of parts, which determines the conditions for the minimum system capacity. Thus, the rule of forming the innovation system of the enterprise is obtained: for the synthesis of the system, there is a need for four units and their minimum suitability for performing functions of information transmission without distortion.Based on the constructed mathematical models, a management system structure is proposed that improves the management of innovative development of the enterprise on the basis of monitoring their actual indicators of enterprise development in real time and allows keeping the value of the portfolio of innovations within acceptable limits, taking into account financial constraints.The formalization of the conceptual bases of project portfolio management was carried out, which made it possible to coordinate the portfolio of projects with the strategic goals of the organization. The mechanism of enterprise competitiveness management is proposed, which becomes effective due to application of resource approach to the study of the potential of enterprise development and allows to develop ways to realize its full potential through a portfolio of projects.Іt is determined that one of the most important factors of successful enterprise competitiveness is its ability to innovate. The classification of innovations in the enterprise is considered, depending on the changes that need to be made in the enterprise system. Allocated classification allows obtaining objective criteria for assessing the innovation of the project, determine the criteria for assessing the required qualifications of employees and determine what industry is implementing innovation and what expected quality of the result of solving the task.To manage the implementation of the portfolio of innovative projects of the enterprise, the structure of an open innovation system as a chain of structural units aimed at achieving the strategic goal of enterprise development is proposed. The thesaurus of management of innovative development of the enterprise has been improved by specifying the content of the concepts and categories "open innovation system", "mechanism of implementation of innovation activity", "national innovation system". The methods of calculating the integral index for selection of innovative enterprise projects on the basis of the weighted average value are proposed. It is proved that this indicator allows to combine objective data about each of the innovative directions of enterprise development and development of the potential of the enterprise due to the implementation of the innovation project.The author analyzes the program documents on management of innovation development both at the level of Ukraine and at the level of the European Union. The analysis made it possible to conclude that in order to provide innovative development of the country, a national innovation system is needed. The model of management of internal innovations of the project is developed, which is based on the definition of a sign of innovation value, which allows to make managerial decisions in the transition during the life cycle stages of the project. A mathematical model for forming a portfolio of a project-oriented organization is proposed, which is based on maximizing the portfolio's efficiency, taking into account existing resource constraints. The model includes an assessment of compliance with the phases of the life cycle of each of the innovative directions of enterprise development.The practical value of the results obtained is to develop models and methods that represent a set of tools for improving the mechanism for managing innovation as a non-material asset of organizations. The results of the study can be used in projects to increase the effectiveness of innovative activities of project-oriented food industry organizations.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського