Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (2)Реферативна база даних (446)Книжкові видання та компакт-диски (315)Журнали та продовжувані видання (22)
Пошуковий запит: (<.>A=Кравченко О$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 35
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Кравченко О.П. 
Аналіз нелінійних електричних кіл з фотоелектричними та електрохімічними джерелами живлення: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.09.05 / О.П. Кравченко ; НАН України. Ін-т електродинаміки. — К., 1998. — 19 с. — укp.

Подається аналіз електричних кіл з нелінійними навантаженнями, залежними від електричних параметрів та температури. Розглядаються варіанти живлення електричних кіл від синусоїдального джерела живлення, фотобатареї та електрохімічних накопичувачів різних термінів використання. Проаналізовано процеси у колах заряду електрохімічного накопичувача від фотобатареї. Одержано оригінальні апроксимаційні залежності для внутрішнього опору фотобатареї від параметрів кола, напруги на накопичувачі від заряду (розряду), які дозволяють розглядати фотобатарею та електрохімічний накопичувач як джерела живлення з нелінійними характеристиками.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З211.613

Рубрики:

      
Категорія: Релігія   
2.

Кравченко О.В. 
Благодійна діяльність Православної Церкви в Харківській єпархії (1799 - 1917 рр.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / О.В. Кравченко ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2003. — 19 с. — укp.

На підставі вивчення широкого кола джерел, більшість з яких вперше введено до наукового обігу, комплексно проаналізовано благодійну діяльність Православної Церкви в Харківській єпархії наприкінці XVIII - поч. ХХ ст. Визначено основні напрямки, форми та масштаби церковної та монастирської доброчинності, виявлено механізм створення, управління та фінансування органів станової, церковно-громадської опіки, парафіяльних та єпархіальних благодійних закладів і товариств Православної Церкви. Встановлено рівні взаємодії духовного відомства та світських установ у здійсненні благодійних ініціатив. Розкрито особистий внесок православного духовенства у підтримку народної освіти, у здійсненні матеріальної допомоги населенню та організації зборів пожертвувань. Висвітлено особливості доброчинної діяльності Церкви під час воєнних дій та стихійних лих. Доведено, що благодійна діяльність Православної Церкви в Харківській єпархії проявлялась у тісному взаємозв'язку із загальними тенденціями розвитку держави та суспільства, але мала власні регіональні особливості.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Э372.270.91 + Т3(4УКР-4ХАР)0-7 +
Шифр НБУВ: РА324302

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
3.

Кравченко О.В. 
Вуглецеві сорбенти для ліквідації нафтових забруднень: Автореф. дис... канд. хім. наук: 21.06.01 / О.В. Кравченко ; НАН України. Ін-т колоїд. хімії та хімії води ім. А.В.Думанського. — К., 2006. — 18 с. — укp.

Розроблено метод одержання вуглецевих матеріалів з рослинної сировини різного типу з використанням низькотемпературної одностадійної карбонізації та їх застосування у технології очистки водних басейнів від нафтових забруднень. Досліджено й оптимізовано процес карбонізації даних матеріалів у температурно-часовому полі. Установлено вплив природи рослинної сировини, її вологості, фракційного складу на нафтопоглинальні властивості одержаних сорбентів. Показано, що структурно-сорбційні характеристики є оптимальними у разі використання тирси сосни як сировини, за цього ефективність очистки водойм, забруднених нафтопродуктами, становить 94 - 95 %. Запропоновано нові вуглець-вуглецеві та вуглець-мінеральні матеріали. Виявлено, що вуглець-вуглецеві сорбенти за співвідношення компонентів 50:50 % мас. проявляють вищі фізико-хімічні параметри у порівнянні з іншими сорбентами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л293-3 +
Шифр НБУВ: РА343194

Рубрики:

      
4.

Кравченко О.П. 
Вчення про людину у філософії Георгія Кониського і Григорія Сковороди: Автореф. дис... канд. філософ. наук: 09.00.05 / О.П. Кравченко ; Ін-т філос. ім. Г.С.Сковороди НАН України. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Здійснено цілісний компаративістський аналіз філософсько-антропологічних поглядів Г.Кониського та Г.Сковороди. Досліджено літературні пам'ятки XV - XVIII ст. та доведено, що в українській філософії існували певні напрями у трактуванні суті людини, а саме: ранньогуманістичний, утраквістичний, релігійно-містичний та раціоналістична течія нової християнської філософії. Показано найтиповіші риси людини бароко, які грунтуються на ідеях Г.Кониського та Г.Сковороди стосовно співвідношення душі та тіла, теорії пізнання, концепції щастя. Реконструйовано складові практичної філософії Г.Кониського та Г.Сковороди та з'ясовано особливості обгрунтування ними ролі морального вдосконалення людини, пізнання Бога та самореалізації у земному житті як основних чинників досягнення щастя, що свідчить про синтез у межах культури українського бароко філософських ідей, продукованих в інтелектуальному середовищі братських шкіл та Острозького культурно-освітнього осередку, з західноєвропейськими дудховними надбаннями.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю3(4УКР)46-8 Кониський, Г. + Ю3(4УКР)46-8 Сковорода Г. + Ю216.2 +
Шифр НБУВ: РА346297

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
5.

Кравченко О.П. 
Еволюція становлення і перспективи спільної зовнішньої політики ЄС: концептуальний та регулятивний аспекти: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.04 / О.П. Кравченко ; НАН України. Ін-т світ. економіки і міжнар. відносин. — К., 2007. — 17 с. — укp.

На засадах теорії взаємозалежності досліджено позитивні аспtкти, а також суперечності формування спільної зовнішньої та безпекової політики ЄС. Уперше розглянуто співмірність концептуального й управлінського та регулятивного забезпечення спільної зовнішньої та безпекової політики. Доведено, що європейська політична думка та політикум за політичного та фінансового сприяння США вплинули на європейську регіональну інтеграцію та реальні механізми перетворення Європи в континент миру та стабільності. Систематизовано головні відмінності між географічним і політичним розумінням Європи повоєнної епохи. Аргументовано штучність і деструктивність триваючого розподілу країн континенту за минулими історичними й ідеологічними критеріями. Виявлено еволюційну закономірність і етапність формування спільної зовнішньої та безпекової політики, починаючи від перших інтеграційних проектів. З'ясовано причинно-наслідкові зв'язки між існуючими концепціями розвитку спільної зовнішньої та безпекової політики ЄС, а також суперечностями її інституційного, управлінського та регулятивного забезпечення. Виокремлено концептуальний вимір та форми і механізми регулювання спільної зовнішньої та безпекової політики. Відзначено, що подальше розширення ЄС зумовлює виникнення певних проблем, взаємопов'язаних з суперечностями між незавершеною в інституціональному контексті зовнішньою політикою ЄС і збереженням пріоритетних повноважень національних міністерств закордонних справ держав-членів ЄС. Установлено, що важливим моментом оптимізації стратегії України стосовно інтеграції до ЄС є подолання дихотомії регулювання СЗБП і впровадження ціннісних і критеріальних засад життєдіяльності держав і громадянських суспільств за стандартами європейськості.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф4(0)64 + Т3(0)64-612.36 +
Шифр НБУВ: РА352066

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
6.

Кравченко О.В. 
Застосування процесів коагуляції для інтенсифікації технології біологічного очищення стічних вод: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.17.21 / О.В. Кравченко ; НАН України, Ін-т колоїд. хімії та хімії води ім. А.В.Думанського. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Досліджено способи інтенсифікації технологій біологічного очищення стічних вод з застосуванням процесів коагуляції. Обгрунтовано перспективність та експериментально підтверджено ефективність використання для даних цілей високоосновних оксихлоридних коагулянтів на стадії розділення муло-водяної суміші. Доведено доцільність застосування реагентів у період спухання активного мулу для нормалізації біологічного процесу очищення та реабілітації спухлого мулу. Розроблено технологію інтенсивного очищення стічних вод активним мулом, який підтримується у стані спухання шляхом зменшення аеробності середовища, з подальшим розділенням муло-водяної суміші коагулянтами. Удосконалено метод інтенсифіакції роботи та конструкцію аеротенків-освітлювачів за допомогою коагулянтів. Результати наукового дослідження впроваджено у процесі реконструкції діючих станцій очищеня стічних вод.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н761.204.4 +
Шифр НБУВ: РА363076

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
7.

Кравченко О.В. 
Застосування процесів коагуляції для інтенсифікації технології біологічного очищення стічних вод: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.17.21 / О.В. Кравченко ; НАН України, Ін-т колоїд. хімії та хімії води ім. А.В.Думанського. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Досліджено способи інтенсифікації технологій біологічного очищення стічних вод з застосуванням процесів коагуляції. Обгрунтовано перспективність та експериментально підтверджено ефективність використання для даних цілей високоосновних оксихлоридних коагулянтів на стадії розділення муло-водяної суміші. Доведено доцільність застосування реагентів у період спухання активного мулу для нормалізації біологічного процесу очищення та реабілітації спухлого мулу. Розроблено технологію інтенсивного очищення стічних вод активним мулом, який підтримується у стані спухання шляхом зменшення аеробності середовища, з подальшим розділенням муло-водяної суміші коагулянтами. Удосконалено метод інтенсифіакції роботи та конструкцію аеротенків-освітлювачів за допомогою коагулянтів. Результати наукового дослідження впроваджено у процесі реконструкції діючих станцій очищеня стічних вод.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н761.204.4 +
Шифр НБУВ: РА363076

Рубрики:

      
8.

Кравченко О. О. 
Захист прав і свобод людини та громадянина Конституційним Судом України: доктринальні, прикладні та компаративні аспекти: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.02 / О. О. Кравченко ; Ін-т законодавства ВР України. — К., 2011. — 16 с. — укp.

Вперше надано визначення захисту прав і свобод людини та громадянина Конституційного Суду України (КСУ). Розглянуто його як діяльність, що здійснюється шляхом вирішення справ про конституційність законів, інших нормативних правових актів органів державної влади, тлумачення норм Конституції та законів, результатом якої є їх скасування, за умови їх невідповідності Конституції, та відновлення прав і свобод, гарантованих Конституцією, або уточнення позиції законодавця, вираженої в нормах, що тлумачаться, сприяючи таким чином, їх належній реалізації. Запропоновано дефініцію "правова позиція КСУ" як правовий висновок КСУ. Сформульовано позицію щодо доцільності рецепції українським законодавством інституту конституційної скарги як найбільш ефективного способу захисту прав і свобод людини. Вдосконалено розуміння функціонально-праксеологічних аспектів діяльності органів конституційної юстиції, змістовну характеристику практики КСУ у частині співвідношення таких елементів, як тлумачення та перевірка конституційності, наукові підходи до визначення змісту відмінностей й особливостей формування правових моделей конституційної юстиції. Висвітлено теоретичні підходи до розуміння механізму захисту прав і свобод людини та громадянина як статичного та динамічного явища. Систематизовано практику діяльності КСУ щодо захисту прав людини та громадянина. Обгрунтовано доцільність внесення змін до Конституції України та Закону України "Про КСУ".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)3 + Х809(4УКР)111.1
Шифр НБУВ: РА383315 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Кравченко О. О. 
Інноваційний розвиток та структурні зміни в економіці: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.01 / О. О. Кравченко ; ДВНЗ "Київ. нац. екон. ун-т ім. В. Гетьмана". — К., 2011. — 18 с. — укp.

Розглянуто особливості інноваційних процесів, розкрито сутність категорії "інновації" як іманентної якості економічної динаміки, проаналізовано та досліджено природу структурних змін в економіці України через наступні складові: національну інноваційну систему розвитку економіки України; компоненти перебудови транзитивної економіки під впливом інноваційних процесів. Визначено особливості становлення інноваційної сфери України, причини її кризового стану. Розкрито інноваційну модель розвитку економіки України та запропоновано підходи щодо формування стратегії інноваційного розвитку економіки України. Розроблено економіко-математичну модель інноваційного розвитку економіки України, що дозволяє здійснити прогноз економічного зростання країни завдяки активізації використання факторів інноваційної сфери.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.271.19 + У9(4УКР)0-55
Шифр НБУВ: РА382350 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
10.

Кравченко О.А. 
Квантово-хімічне моделювання магнітних властивостей низькорозмірних сполук на основі перехідних металів : автореф. дис. ... канд. хім. наук : 02.00.04 / О.А. Кравченко ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2010. — 14 с. — укp.

Розроблено модель нового гіпотетичного квазіодновимірного магнетика, яка має вигляд спінової трубки, що побудована згортанням фрагмента прямокутної декорованої спінової решітки скінченної ширини. Показано, що така спінова система може розглядатись як модель "феримагнітної нанотрубки". Виявлено чутливість магнітних характеристик модельних "феримагнітних нанотрубок" до ефектів спінової анізотропії та фрустрації взаємодій. Одержано результати, що дозволяють зробити висновок про можливість використання таких магнетиків для розробки нових магнітних хемосенсорів. Показано високу точність аналітичних формул наближення спінових хвиль для енергії основного стану модельних нанотрубок, яка дозволяє говорити про адекватність використання цього наближення для опису відомих квазідвовимірних біметалічних феримагнетиків.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В377.З в6, 022 + Г531, 0
Шифр НБУВ: РА374405 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
11.

Кравченко О.О. 
Комплексна диференційна реабілітація хворих з оклюзійно-стенозуючими ураженнями брахіоцефальних артерій після реконструктивних операцій на них: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.15 / О.О. Кравченко ; Київ. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2003. — 20 с. — укp.

Розроблено лікувально-реабілітаційні програми для хворих, оперованих на екстракраніальних відділах брахіоцефальних порушень з урахуванням змін клініко-параклінічних показників. Запропоновано систему етапної реабілітації цих категорій хворих. Вивчено структуру чинників, що сприяють формуванню оклюзійно-стенозуючих уражень екстракраніальних відділів брахіоцефальних артерій шляхом дослідження морфологічних змін стінок видалених сегментів артерій. Розроблено комплекси довгострокової етапної медикаментозної реабілітації на підставі оцінки тяжкості стану хворих з урахуванням ступеня цереброваскулярної недостатності, характеру перебігу основного захворювання, супутньої патології, післяопераційних невроологічних ускладнень і даних морфологічних досліджень. Науково обгрунтовано доцільність їх призначення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р636.770.3 +
Шифр НБУВ: РА325757

Рубрики:

      
12.

Кравченко О.В. 
Комплексоутворення сполук Pb(II) та Pt(II) з краун-ефірами та тіоамідними лігандами, імобілізованими на поверхні полімерів та силохрому: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.01 / О.В. Кравченко ; НАН України; Ін-т фіз. хімії ім. Л.В.Писаржевського. — К., 2000. — 17 с. — укp.

Експериментально досліджено комплексоутворення сполук Pd(II) та Pt(II) з краун-ефірами, іммобілізованими на поверхні полімеру, а також тіоамідними лігандами (тіосечовиною, тіосемікарбазидом та дитіооксамідом), іммобілізованими на поверхні силохрому. Встановлено, що у разі жорсткого закріплення на поверхні полімерної матриці краун-ефірів та тіоамідних лігандів змінюється їх електронна будова. Це призводить до того, що комплекси Pd(II) та Pt(II) з прищепленими лігандами відрізняються за складом, будовою та властивостями від аналогічних комплексів у розчинах. Усі досліджувані іммобілізовані ліганди, на відміну від аналогічних сполук у розчинах, здатні утворювати поліядерні місткові комплекси з Pd(II) у випадку його надлишку. В якості містків у таких комплексах можуть виступати самі іммобілізовані ліганди, або хлорид-іони.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г115.1
Шифр НБУВ: РА310540 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
13.

Кравченко О.І. 
Метаболічні особливості гемодинамічних порушень при гіпертонічній хворобі у робочіх машинобудування: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.11 / О.І. Кравченко ; Харк. держ. мед. ун-т. — Х., 2004. — 20 с. — укp.

Визначено характер та механізм розвитку гемодинамічних порушень у випадку гіпертонічної хвороби (ГХ) у робітників шкідливих професій машинобудування. Доведено вплив шкідливих факторів виробництва на структуру гемодинаміки та морфофункціональні зміни міокарда. Виявлено більшу поширеність гіпокінетичного типу циркуляції зі зниженням інотропної функції серця, енергетичних витрат міокарда і більш високим значенням ЗПСО. Спостережено підвищення рівня постнавантаження, розвиток гіпертензії опору, збільшення маси міокарда лівого шлуночка, зміну його геометрії та значне поширення гіпертрофії. З'ясовано, що у групі робітників вібро-шумових професій, хворих на ГХ, переважають концентричні варіанти ремоделювання. Доведено вплив професійного стажу, віку та ступеня АГ на гіпертонічну перебудову серця. Встановлено, що кардіогемодинамічні зміни супроводжуються збільшенням концентрації у плазмі крові ендотеліну-1, оксиду азоту, показників системи перекисного окиснення ліпідів та зниженням показників антиоксидантного захисту. Зафіксовано взаємозалежність ступеня виразності ендотеліальної дисфункції та рівня підвищення АТ і характеру гіпертонічної перебудови серця. Показано позитивний вплив комбінованої гіпотензивної терапії з використанням даларгіну на клінічні прояви захворювання, гемодинамічні та метаболічні зміни та поліпшення психологічного профілю особистості.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.030-4 +
Шифр НБУВ: РА331952

Рубрики:

      
14.

Кравченко О. В. 
Мовно-філософські аспекти вербалізації часу і простору в історичних романах Павла Загребельного: автореф. дис. ... канд. філол. наук : 10.02.01 / О. В. Кравченко ; Кіровогр. держ. пед. ун-т ім. В. Винниченка. — Кіровоград, 2010. — 20 с. — укp.

Встановлено особливості вербалізації часу й простору в ідіолекті письменника. З'ясовано функції дейктичних одиниць у вираженні часово-просторових відношень як компонента мовної картини світу. Висвітлено сутність хронотопу й його роль в організації художнього твору. Досліджено особливості вербалізації часу та простору в стані гомеостазису системи історичного роману. Введено поняття зон максимальної, високої та мінімальної стабільності в системі художнього твору. Вивчено здатність щодо самоорганізації мовних одиниць із часовою та просторовою семантикою. Надано якісні трансформації системи дискурсу історичного роману, які грунтуються на взаємопереходах свого/чужого, відкритого/замкненого простору, простору місцезнаходження та переміщення, а також взаємних якісних перетвореннях лінійного, циклічного й історичного часу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4УКР)6-4 Загребельний П. А. 534 + Ш141.14-72
Шифр НБУВ: РА371221 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
Категорія: Біологічні науки   
15.

Кравченко О.М. 
Моделі, методи та інформаційні технології моніторингу стану рослинності та грунту: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.06 / О.М. Кравченко ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 2009. — 20 с. — укp.

Розв'язано науково-прикладну задачу створення інфомаційної технології моніторингу стану рослинності та грунту на підставі системного підходу, аналізу та побудови взаємозалежних моделей, розв'язання обернених задач і асиміляції даних. Запропоновано метод розв'язання оберненої задачі для радіаційних моделей рослинного покриву на базі нейронних мереж густини суміші. З використанням побудованої імовірнісної моделі розроблено та реалізовано новий метод оцінювання параметрів рослинного покриву за даними дистанційного зондування в оптичному діапазоні. Вдосконалено методи побудови оптичного потоку Лукаса - Кенеда та Хорна - Шанка для проведення аналізу відеозображень у випадку низької частоти дискретизації кадрів. Одержані модифікації методів використано для відновлення полів вітру за даними геостаціонарних метереологічних супутників. Розроблено інформаційну технологію моніторингу стану грунту на базі гідрометереологічних моделей, а саме, моделі числового прогнозування погоди WRF і моделі волого- та теплопереносу в системі грунт - рослина - атмосфера NOAH. Теоретичні результати реалізовано як програмне забезпечення системи супутникового моніторингу поверхні суші, що відповідає міжнародним стандартам ISO й OGC.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е50*805.8с + П03с +
Шифр НБУВ: РА364615

Рубрики:

      
Категорія: Транспорт   
16.

Кравченко О.П. 
Наукові основи управління ефективністю експлуатації автомобільних поїздів: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.22.20 / О.П. Кравченко ; Харк. нац. автомоб.-дорож. ун-т. — Х., 2007. — 36 с. — укp.

З використанням системного підходу визначено значущість методів контролю та діагностики в керуванні працездатністю автопоїздів на послідовних етапах життєвого циклу. Вивлено, систематизовано, узагальнено та формалізовано основні несправності та відмови, що впливають на ефективність експлуатації автопоїздів. Установлено закономірності погіршення технічного стану автомобілів-тягачів та причіпних ланок у гарантійний період експлуаації, що дозволяє прогнозувати їх працездатність. Виявлено вплив похибок конструювання та технології виготовлення деталей, вузлів, агрегатів на ресур автопоїздів та їх працездатність за умов експлуатації, що забезпечує зворотній зв'язок системи виробник - автосервіс. Установлено закономірності впливу дефектів і несправностей автомобілів-тягачів і причіпних ланок на динамічне поводження автопоїздів. Удосконалено методи та моделі системи профілактики та ремонту транспортних засобів за умов переходу до єдиної (базової) системи обслуговування. Розвинуто закономірності для оцінки технічного стану окремих ланок автопоїздів вітчизняного та європейського виробництва, методи аналізу сталого руху автопоїздів щодо типових маневрів системи тягач - напівпричіп, стратегії та тактики проведення профілактичних робіт автопоїздів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О335.47-082 +
Шифр НБУВ: РА350433

Рубрики:

      
17.

Кравченко О.І. 
Оптимізація ранньої діагностики хвороби Пертеса у дітей: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / О.І. Кравченко ; Донец. держ. мед. ун-т ім. М.Горького. НДІ мед. пробл. сім'ї. — Донецьк, 2005. — 18 с. — укp.

На підставі аналізу результатів генеалогічного дослідження, вивчення частоти реєстрації та характеру преморбідного тла, проявів синдрому недиференційованої системи сполучнотканинної дисплазії визначено фактори ризику розвитку хвороби Пертеса (ХП) у дітей. Уперше встановлено частоту, характер і роль порушеного обміну остеотропних мінеральних елементів залежно від стадії ХП, визначено роль стану апоптозу та некрозу лімфоцитів у крові та генезі остеонекрозу голівки стегнової кістки у дітей з ХП. Виявлено кореляційний зв'язок між показниками обміну остеотропних мінеральних елементів у дітей з різними стадіями ХП і результатами клініко-сонорентгенографічних змін. Розроблено алгоритм ранньої діагностики ХП у дітей.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.458.285.1-4 +
Шифр НБУВ: РА340273

Рубрики:

      
18.

Кравченко О.Б. 
Організаційно-економічний механізм регулювання зайнятості населення в умовах інноваційного розвитку: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.03 / О.Б. Кравченко ; Н.-д. екон. ін-т. — К., 2008. — 19 с. — укp.

Досліджено актуальні теоретичні та практичні питання розробки дієвого організаційно-економічного механізму регулювання зайнятості населення за умов інноваційного розвитку економіки. Розкрито структуру та зміст складових даного механізму. Обгрунтовано, що регулювання зайнятості повинно здійснюватися у контексті інноваційного розвитку країни. Визначено концептуальні положення щодо суті, елементів і напрямів застосування інноваційних заходів у сфері регулювання зайнятості населення. Проаналізовано стан, проблеми розвитку відносин на ринку праці, а також відповідність методів і технологій державного регулювання сучасним потребам. Здійснено організаційно-економічне оцінювання інноваційних процесів, які відбуваються у сфері зайнятості. Удосконалено критерії оцінювання ефективності впровадження інновацій державною службою зайнятості. Визначено напрями регулювання якісних параметрів зайнятості як чинника забезпечення інноваційного розвитку країни. Охарактеризовано комплекс інструментів для підвищення конкурентоспроможності робочої сили. Визначено перспективні напрями розвитку політики зайнятості в Україні шляхом розробки пропозиції щодо вдосконалення механізму стимулювання попиту на послуги робочої сили, створення ефективної системи регулювання професійно-кваліфікаційного балансу, підвищення економічної активності безробітних, вирішення проблем міграції. На підставі міжнародного досвіду виявлено можливості реалізації в Україні новітніх форм гнучкої зайнятості, які полягають у розвитку її нового виду - телезайнятості.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)240.5-21 +
Шифр НБУВ: РА360163

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
19.

Кравченко О.О. 
Особливості росту та відтворювальної здатності кнурів-плідників різних генотипів: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.01 / О.О. Кравченко ; Держ. вищ. навч. закл. "Херсон. держ. аграр. ун-т". — Херсон, 2009. — 20 с. — укp.

Комплексно вивчено ріст, розвиток, структурно-функціональні особливості статевих органів кнурців у порівняльному породному та віковому аспектах, відтворювальної здатності кнурів великої білої породи зарубіжної селекції ВБ (ЗС), червоної білопоясної породи (ЧБПП) та внутрішньопородного типу свиней породи дюрок української селекції "Степовий" (ДУСС). Вивчено показники росту та розвитку кнурців, досліджено морфологічні та біохімічні показники крові, морфогістологічні показники сім'яників. Проаналізовано формування репродуктивних органів і становлення статевої функції кнурців досліджених порід. Оцінено спермопродуктивність кнурів. Проведено морфометрію сперміїв кнурів різних генотипів. Вивчено відтворювальну здатність кнурів-плідників залежно від породи за вітворювальними якостями запліднених свиноматок. Установлено, що цілоспрямоване вирощування та раннє привчання кнурців до фантому з тримісячного віку сприяє одержанню сперми у віці 4 - 5 міс. та дозволяє їх оцінити за спермопродукцією, що уможливлює у віці 6 міс. одержати комплексну оцінку кнурів-плідників за розвитком і продуктивністю. Відзначено, що прибуток у розрахунку на одного реалізованого племінного кнурця становить ВБ (ЗС) 644 грн, ЧБПП - 742 грн, ДУСС - 810 грн.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П65-33 + П65-273.96 +
Шифр НБУВ: РА366909

Рубрики:

      
20.

Кравченко О.О. 
Педагогічна та науково-просвітницька діяльність Пантелеймона Куліша (1819 - 1897): автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.01 / О.О. Кравченко ; Ін-т педагогіки АПН України. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Проведено комплексне дослідження педагогічної та науково-просвітницької діяльності П. Куліша (1819 - 1897) - педагога та просвітника, ректора та видавця, вченого й активного громадського діяча. З'ясовано та проаналізовано основні чинники, які сприяли формуванню особистості П. Куліша та його педагогічного світогляду. Визначено етапи творчої діяльності педагога-просвітника, зокрема: початок педагогічної та викладацької діяльності (1841 - 1847), період заслання та заборони права друку (1847 - 1855), період інтенсивної науково-просвітницької праці, період трансформації світогляду (1865 - 1882) та період творчого усамітнення (1883 - 1897). Визначено напрями науково-просвітницької діяльності П. Куліша, загальнопедагогічні погляди, виховний зміст художньої спадщини педагога, зміст підручників, створених автором.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч33(4УКР)5-8 Куліш, П. +
Шифр НБУВ: РА366310

Рубрики:

Географічні рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського