Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (2)Реферативна база даних (177)Книжкові видання та компакт-диски (188)Журнали та продовжувані видання (14)
Пошуковий запит: (<.>A=Корнієнко В$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 22
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Корнієнко В.М. 
Благодійність в освітянській галузі Харківської губернії (друга половина ХІХ - початок ХХ століть): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / В.М. Корнієнко ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2005. — 19 с. — укp.

Розглянуто питання виникнення та розвитку благодійності в освітянській галузі Харківської губернії в другій половині XIX - на початку XX ст. Проаналізовано основні тенденції створення та специфіку організації системи благодійності в освітянській галузі, головні напрямки, форми, методи та конкретні практичні результати діяльності державних, міських та громадських благодійних організацій. Визначено місце та роль опікунських рад, меценатів у справі розвитку освіти в Харківській губернії. Доведено, що благодійність в освітянській галузі була тісно взаємопов'язана з загальними тенденціями розвитку держави та суспільства, але мала свої особливості. Надано рекомендації щодо можливості використання досвіду благодійності в освітянській галузі в практиці сучасних навчальних закладів, у разі створення опікунських рад і залучення додаткових інвестицій через інститут опікування, у роботі державних установ з благодійними організаціями, приватними особами, підприємцями.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР-4ХАР)5-7 + Ч33(4УКР5)52 + Ч34(4УКР)3 +
Шифр НБУВ: РА339016

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Корнієнко В.П. 
Економіко-математичне моделювання функціонування системи контейнерних перевезень: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.03.02 / В.П. Корнієнко ; Міжнар. наук.-навч. центр інформ. технологій та систем НАН України та МОН України. — К., 2006. — 17 с. — укp.

Створено методологію економіко-математичного моделювання функціонування системи контейнерних перевезень (ФСКП), наведено модель ФСКП вантажів. Розроблено алгоритмічну схему імітаційного моделювання ФСКП, визначено економічні показники ефективного ФСКП. Описано метод імітаційного моделювання з урахуванням імовірнісного надходження замовлень на перевезення вантажу, який транспортується на підставі складної транспортної схеми всередині та за межами країни. Удосконалено концептуальні положення стосовно ФСКП.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)370-813.924 + У9(4УКР)370-813.924
Шифр НБУВ: РА342353

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Корнієнко В.В. 
Здійснення земельної реформи в Україні (1990 - 2002 рр.): історичні уроки та наслідки: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / В.В. Корнієнко ; Східноукр. нац. ун-т ім. В.Даля. — Луганськ, 2003. — 20 с. — укp.

Висвітлено суть, напрями, етапи, історичні наслідки земельної реформи в Україні у 1991 - 2002 рр. Охарактеризовано історію правового та науково-методичного забезпечення її здійснення. Проаналізовано комплекс державних заходів, спрямованих на посилення контролю за процесом зміни земельних відносин. Указано, що ці заходи не дали позитивних наслідків у зв'язку з недостатнім фінансуванням урядом аграрної сфери. Відзначено наявність проблем виділення земельних ділянок (паїв) значній кількості громадян, в основному похилого віку (пенсіонерам), які багато років працювали у сільськогосподарському виробництві. З'ясовано вплив результатів земельної реформи на зміну економічних відносин, становлення та розвиток нових організаційно-виробничих форм господарювання в аграрному секторі економіки України, зміну статусу сільськогосподарських товаровиробників. Охарактеризовано заходи щодо подальшого розвитку земельної реформи відповідно до принципів нового Земельного Кодексу України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)64-205
Шифр НБУВ: РА326618

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Корнієнко В.В. 
Історико-культурна спадщина та її використання в туристичній сфері України (1991 - 2007 рр.): автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / В.В. Корнієнко ; НАН України; Ін-т історії України. — К., 2008. — 20 с. — укp.

На підставі результатів комплексного вивчення джерел і літератури, а також даних, одержаних за умов експедиційних досліджень, проаналізовано практичний і теоретичний досвід пристосування пам'яток історії та культури України до функціонування у туристичниій сфері. Складено реєстр пам'яток історії та культури національного значення, які є туристичними об'єктам. Установлено загальні чинники, які впливають на інтенсивність їх залучення до екскурсійних маршрутів і залежать від якостей пам'яток. Такими чинниками є високий рівень концентрації екскурсійних об'єктів, на емоційному рівні ступінь впливу пам'ятки на глядача, наявність туристичної інфрастуктури щодо кожного екскурсійного об'єкта. З урахуванням одержаних даних сформовано концепцію найоптимальнішої форми перетворення складових історико-культурної спадщини на екскурсійні туристичні об'єкти. Суть даної концепції полягає у створенні на базі пам'ятки тематико-експозиційного музейного комплексу з метою формування національної системи туристично-екскурсійних маршрутів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3е(4УКР)64 л60 + Ч518.14(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА358044

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
5.

Корнієнко В.Ф. 
Нелінійні коливання гнучких в'язкопружних елементів конструкцій при взаємодії з зовнішнім середовищем: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.17 / В.Ф. Корнієнко ; Київ. нац. ун-т буд-ва і архітектури. — К., 2002. — 19 с. — укp.

мПобудовано дискретно-континуальні рівняння динаміки гнучких протяжних елементів конструкцій з нелінійно-пружними і непотенціальними в'язкопружними характеристиками матеріалу. Для зведення початково-крайових задач до задач Коші для системи звичайних нелінійних диференціальних рівнянь використано параметричні локальні сплайни першого степеня. Наведено методику і розроблено програмне забезпечення, за допомогою яких одержано якісні (в'язкопружність слабо впливає на перший пік ривкових напружень і добре згладжує наступні; нелінійно-пружність знижує рівень ривкових напружень) та кількісні амплітудно-частотні характеристики за різних параметрів вимушених коливань.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н112.06
Шифр НБУВ: РА317688 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Гірнича справа   
6.

Корнієнко В. Я. 
Обгрунтування раціональних параметрів віброгідравлічного інтенсифікатора для видобутку бурштину: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.05.06 / В. Я. Корнієнко ; НАН України, Ін-т геотехн. механіки ім. М.С. Полякова. — Д., 2011. — 20 с.: рис. — укp.

Проведено аналіз наявних способів і засобів видобутку бурштину, визначено недоліки та напрями їх усунення. Для інтенсифікації процесу видобутку, за якого досягається вища продуктивність та ефективність і зменшується негативний екологічний вплив на навколишнє середовище, запропоновано на основі гідромеханічного способу використання віброгідравлічного інтенсифікатора. Обгрунтовано раціональні параметри цього інтенсифікатора для видобутку бурштину. Наведено програму та методику експериментальних досліджень, а також конструкцію та принцип дії лабораторних та польових установок. Розроблено й апробовано за виробничих умов методику інженерного розрахунку віброгідравлічного інтенсифікатора та розраховано економічну ефективність його застосування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И363-5
Шифр НБУВ: РА380785 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Корнієнко В.О. 
Оптимізація основних технологічних параметрів при підрощуванні личинок російського осетра: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.03 / В.О. Корнієнко ; УААН. Ін-т риб. госп-ва. — К., 2004. — 23 с. — укp.

Проаналізовано вплив термічного режиму та технологічних параметрів середовища на ефективність вирощування личинок російського осетра до життєстійких стадій. На підставі результатів рибницько-біологічних досліджень запропоновано нові напрямки розвитку галузі осетрівництва. Встановлено обгрунтований взаємозв'язок між щільністю посадки, впливом терміну вирощування та раціоном на рибно-біологічні характеристики молоді, які є критеріями життєстійкості. Охарактеризовано специфіку впливу термічного режиму та технологічних параметрів середовища штучного відтворення на морфологічні та фізіолого-біохімічні показники личинок. Вперше зроблено спробу визначити економічну-ефективність вирощування життєстійкої молоді російського осетра. Результати наукового дослідження впроваджено у виробництво.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П729.41-44 +
Шифр НБУВ: РА334321

Рубрики:

      
8.

Корнієнко В.Г. 
Особливості адаптаційних реакцій організму вагітних при ускладненому невиношуванням гестаційному процесі та їх корекція: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / В.Г. Корнієнко ; Львів. нац. мед. ун-т ім. Д.Галицького. — Л., 2009. — 20 с. — укp.

Розвинуто теоретичні основи та наведено нове вирішення науково-прикладного завдання акушерства, розроблено засади для покращання акушерських і перинатальних наслідків у вагітних з загрозою передчасних пологів (ПП) на підставі вивчення адаптаційних реакцій, ВСР і балансу стресорних гормонів. Обстежено 200 вагітних з загрозою ПП. Установлено що у таких вагітних у 59,7 % випадків наявні неспецифічні маркери психоемоційної напруги, що зумовлює розвиток дезадаптаційних процесів. Вагітним з загрозою ПП протягом всього періоду гестації притаманний високий рівень особистої та реактивної тривожності, що свідчить про високий рівень психологічного стресу. Відзначено, що у разі загрози ПП спостерігається зниження частки низькочастотних (LF) і більш суттєве зменшення частки високочастотних хвиль (HF), що свідчить про зниження тонусу симпатичного та парасимпатичного відділу нервової системи та впливу рефлекторного вегетативного рівня регуляції. У переважної більшості вагітних (58,8 %) за наявності загрози ПП знижений рівень екскреції адреналіну та підвищений рівень екскреції норадреналіну у порівнянні з неускладненим перебігом гестаційного процесу. Це свідчить про недостатність вираженості адаптаційних реакцій, за цього активність медіаторної ланки симпато-адреналової системи переважає над активністю її гормональної ланки, що спричиняє активацію скоротливої функції матки та загрозу переривання вагітності. У третини вагітних з загрозою ПП виявлено зниження функції стрес-лімітувальної системи організму, що свідчить про відсутність адаптації та звикання організму до довготривалого впливу стресогенного подразника за надмірної реакції на нього. Відзначено, що використання фітометаболічного препарату за умов комплексного лікування вагітних з синдромом дезадаптації та загрозою ПП дозволило у 84,8 % вагітних досягнути нормалізації ВСР за основними параметрами, нормалізації показників стрес-реалізуючої та стрес-лімітувальної систем, що мало прояв у екскреції адреналіну та норадреналіну та рівні серотоніну у сироватці крові на рівні неускладненого перебігу вагітності, одержати позитивний клінічний ефект у 9,97 % жінок.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.218.19-5 + Р716.219-5 + Р716.228-5 +
Шифр НБУВ: РА364123

Рубрики:

      
9.

Корнієнко В.О. 
Політичний ідеал: проблеми еволюції та втілення в умовах сучасного суспільного розвитку: Автореф. дис... д-ра політ. наук: 23.00.03 / В.О. Корнієнко ; НАН України. Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. — К., 2002. — 36 с. — укp.

Розроблено концепцію політичного ідеалу, яка спирається на класичну теорію розвитку суспільства, сутність якої розкривається у процесі порівняльно-історичного аналізу прояву та вибору політичного ідеалу в різні історичні епохи, а також виявлено політологічні характеристики його формування, серед яких головними є технологізація мислення, антропологічні принципи його формування, гуманізація, синергія, характерні межі існування у політичній свідомості, вплив моди тощо. Комплексно досліджено еволюцію політичного ідеалу та здійснено його періодизацію. Розкрито й обгрунтовано теоретичний статус і методологічний арсенал політичного ідеалу, з філософсько-політологічної точки зору проаналізовано співвідношення плюралізму політичних ідеалів з політичною істиною. Виявлено субординаційні та координаційні зв'язки політичного ідеалу з національною ідеєю, ідеологією, мрією, політичною вірою та міфом. Уточнено зміст поняття політичного ідеалу, який містить велику кількість нормативів діяльності, рекомендацій щодо втілення ідеалу у дійсність. Розкрито положення про те, що розвиток суспільства породжує різні можливості у співвідношенні соціального порядку та хаосу: політичні ідеали, які абсолютизують соціальний порядок, призводять до появи різних видів тоталітаризму (комуністичного та нацистського). Зроблено висновок, що політичні ідеали, які перебільшують хаос (свободу), ведуть до анархізму, а ідеали, засновані на синтезі соціального порядку і свободи, породжують можливість побудови соціально-правової держави.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф055.1
Шифр НБУВ: РА317898 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
10.

Корнієнко В.О. 
Правові основи громадянського суспільства сучасної України (інституційний аспект): автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / В.О. Корнієнко ; Одес. нац. юрид. акад. — О., 2007. — 19 с. — укp.

Здійснено системний аналіз змістових, структурних і функціональних характеристик інститутів громадянського суспільства як правового явища, обгрунтовано можливості його методологічного застосування в юридичній теорії, науковому пізнанні, гносеології, дослідженні процесів структурування, функціонування та розвитку громадянського суспільства та правової держави. Уточнено зміст фундаментального поняття "інститут громадянського суспільства", зроблено спробу розкрити його концептуальну сутність. Визначено особливості реалізації даної концепції у правовому та політичному розвитку українського суспільства. На підставі аналізу інститутів громадянського суспільства визначено основні риси, правові засади та механізми побудови суспільства, в якому суспільно-державне життя є продуктом вільної громадянсько-правової спілки людей і перебуває під їх свідомим контролем.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х001.013 + Х809(4УКР)23 +
Шифр НБУВ: РА354921

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
11.

Корнієнко В.В. 
Розвиток воєнного мистецтва українського козацького війська у війнах першої чверті XVII століття: Автореф. дис... канд. іст. наук: 20.02.22 / В.В. Корнієнко ; Держ. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2000. — 20 с. — укp.

Встановлено, що у першій чверті XVII ст. в Україні, землі якої у той час перебували під владою Польщі, була створена дисциплінована, добре організована і підготовлена українська козацька армія під керівництвом відомого гетьмана П.Сагайдачного та склалася власна козацька школа воєнного мистецтва, у межах якої відбулися докорінні зміни у стратегії й тактиці, військовому навчанні та вихованні. Визначено основні фактори, які безпосередньо вплинули на даний процес. Виявлено тенденції й закономірності розвитку Війська Запорізького та його воєнного мистецтва у зазначений період. Сформульовано характерні риси козацької стратегії й тактики, а також проаналізовано основні відмінності даного мистецтва запорожців від воєнного мистецтва тогочасних армій Західної Європи та Османської імперії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4Укр)46-294
Шифр НБУВ: РА310666 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Транспорт   
12.

Корнієнко В.В. 
Система електропостачання тяги змінного струму з подовженими міжпідстанційними зонами: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.22.09 / В.В. Корнієнко ; Дніпропетр. держ. техн. ун-т залізн. транспорту. — Д., 2002. — 24 с. — укp.

Науково обгрунтовано принципи побудови системи тягового електропостачання змінного струму з подовженими міжпідстанційними зонами. Розроблено методи розрахунків електричних параметрів тягової мережі ЕПП-27,5 кВ із подовженими міжпідстанційними зонами, що відрізняються використанням індуктивно розв'язаних опорів і структуруванням графів, дозволяють у порівнянні з існуючими методами підвищити точність розрахунку параметрів і вибрати раціональну довжину міжпідстанційних зон. Запропоновано моделі для дослідження режимів роботи тягової мережі, оцінки пропускної здатності та роботи релейних захистів. Розроблено метод визначення потенціалів рейок у разі короткого замикання контактної мережі на рейку. Наведено рекомендації щодо покращання конструкції тягової мережі, способів заземлення екрануючого проводу, підвищення електробезпечності руху поїздів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О217.106
Шифр НБУВ: РА317604 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
13.

Корнієнко В.В. 
Співвідношення права і закону у правотворчій та правозастосовчій діяльності органів внутрішніх справ: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / В.В. Корнієнко ; Харк. нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2009. — 20 с. — укp.

Висвітлено природно-правові та позитивістські аспекти проблеми співвідношення права та закону. Природно-правове мислення охарактеризовано як більш обгрунтоване, розглянуто питання щодо розуміння правоутворення, правотворчості, відомчої правотворчості органів внутрішніх справ, правозастосування, правозастосовчої діяльності органів внутрішніх справ і законності. Проаналізовано ряд законів і підзаконних актів, що мають пряме відношення до діяльності органів внутрішніх справ, висвітлено окремі неправові положення даних актів, наведено пропозиції щодо усунення подібних недоліків.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)112.01-2 + Х002.5 +
Шифр НБУВ: РА369057

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
14.

Корнієнко В.І. 
Фармакологічна активність 7,8-ди-, 1,7,8-тризаміщених ксантину та амонієвих солей 3,7-ди і 1,3,7-триметилідазо[1,2-f]ксантиніл-8-оцтової і пропіонової кислот: автореф. дис. ... канд. фармац. наук : 14.03.05 / В.І. Корнієнко ; Нац. фармац. ун-т. — Х., 2010. — 20 с. — укp.

Встановлено, що збуджувальну дію на центральну нервову систему (ЦНС) проявила сполука 15, депримуючу - сполука 10, антигіпоксичну - сполука 57, анальгетичну - сполука 50, протизапальну - сполука 44. Виявлено, що сполука 42 - піперидинова сіль 1,3,7-триметилімідазо [1,2-f] ксантиніл-8-оцтової кислоти збільшує виділення сечі на 128,2 % і перевищує дію гіпотіазиду вдвічі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р281.7/9 ксантин
Шифр НБУВ: РА372599 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
15.

Корнієнко В.І. 
Фармакологічна активність 7,8-ди-, 1,7,8-тризаміщених ксантину та амонієвих солей 3,7-ди і 1,3,7-триметилідазо[1,2-f]ксантиніл-8-оцтової і пропіонової кислот: автореф. дис. ... канд. фармац. наук : 14.03.05 / В.І. Корнієнко ; Нац. фармац. ун-т. — Х., 2010. — 20 с. — укp.

Встановлено, що збуджувальну дію на центральну нервову систему (ЦНС) проявила сполука 15, депримуючу - сполука 10, антигіпоксичну - сполука 57, анальгетичну - сполука 50, протизапальну - сполука 44. Виявлено, що сполука 42 - піперидинова сіль 1,3,7-триметилімідазо [1,2-f] ксантиніл-8-оцтової кислоти збільшує виділення сечі на 128,2 % і перевищує дію гіпотіазиду вдвічі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р281.7/9 ксантин
Шифр НБУВ: РА372599 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
16.

Корнієнко В.І. 
Фармакологічна активність 7,8-ди-, 1,7,8-тризаміщених ксантину та амонієвих солей 3,7-ди і 1,3,7-триметилідазо[1,2-f]ксантиніл-8-оцтової і пропіонової кислот: автореф. дис. ... канд. фармац. наук : 14.03.05 / В.І. Корнієнко ; Нац. фармац. ун-т. — Х., 2010. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р281.7/9 ксантин
Шифр НБУВ: РА372599 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
17.

Корнієнко В.І. 
Фармакологічна активність 7,8-ди-, 1,7,8-тризаміщених ксантину та амонієвих солей 3,7-ди і 1,3,7-триметилідазо[1,2-f]ксантиніл-8-оцтової і пропіонової кислот: автореф. дис. ... канд. фармац. наук : 14.03.05 / В.І. Корнієнко ; Нац. фармац. ун-т. — Х., 2010. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р281.7/9 ксантин
Шифр НБУВ: РА372599 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
18.

Годний С. П. 
Інститут лобізму в політиці як чинник демократизації українського суспільства / С. П. Годний. — Б.м., 2020 — укp.

Проаналізовано феномен політичного лобіювання як чинник демократизації, висвітлено його особливості в контексті розвитку політичної культури і свідомості українського суспільства. Показано, що лобізм як уособлення позитивних і негативних ознак виступає важливим елементом життєдіяльності суспільства: впливає на управлінські рішення, надає діяльності органів державної влади й управління необхідної динаміки та гнучкості; постає інструментом самоорганізації громадянського суспільства, забезпечує суспільну підтримку того чи іншого законопроекту або опонування йому, справляє безпосередній вплив на політику; як специфічна форма прояву політичного плюралізму створює можливості для забезпечення інтересів меншості; сприяє реалізації вимог принципу свободи стосовно діяльності громадських організацій, політичних партій, недержавних структур-асоціацій, окремих груп населення тощо; спрямовує цілеспрямовану діяльність суспільства, стимулює інноваційні зміни, спонукає до конкретних дій; сприяє розширенню інформаційної й організаційної бази рішень; постає інструментом взаємодії представницької та виконавчої гілок влади; є засобом досягнення компромісів й укладання угод, що сприяє знаходженню рівноваги між політичними силами.^UThe phenomenon of political lobbying as a factor of democratization and its peculiarities in the context of political culture and consciousness of Ukrainian society is analyzed. It is shown that lobbyism, as the personification of positive and negative features, is an important element of society's life: it influences managerial decisions, promotes tone of state authorities and administration, gives them the necessary dynamics and flexibility; emerges as a tool for the self-organization of civil society, provides public support for a bill or opposition to it, has a direct impact on politics; as a specific form of manifestation of political pluralism creates opportunities for securing the interests of the minority; ensures implementation of the principle of freedom in relation to the activities of public organizations, political parties, non-state structures-associations, separate groups of the population, etc.; orienting towards the goals of society, stimulating innovation, inducing concrete actions; promotes the expansion of information and organizational decision making base; appears as an instrument of interaction between the representative and executive branches of government; is a means of reaching compromises and concluding agreements, which contributes to finding a balance between political forces.For the first time, a political and cultural approach to the study of political lobbying in the context of political culture and consciousness of Ukrainian society has been applied. It has been determined that political lobbying is a system and practice for realizing the interests of different groups of citizens, which is specific to the institution of the political system, which determines the mechanism of the influence of private or public organizations – political parties, corporations, unions, etc. - on decision-making by the parliament.The concept of «culture of political lobbying» is described, which means the process of lobbying, which is based on the moral and ethical foundations of society's development, its political culture and mental traditions of society, is mediated by the existing legal and regulatory framework that legitimizes political lobbying in society.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
19.

Дружинець М. І. 
Естрадне музичне мистецтво України кінця ХХ – початку ХХI століття як фактор євроінтеграції української культури / М. І. Дружинець. — Б.м., 2021 — укp.

У роботі здійснено комплексне дослідження естрадного музичного мистецтва в контексті євроінтеграційних процесів в Україні кінця ХХ – початку ХХІ століття; обґрунтовано змістові параметри, за якими відбувається євроінтеграція українського естрадного музичного мистецтва в сучасний європейський культурний простір; простежено основні тенденції еволюційних процесів естрадного музичного мистецтва кінця ХХ – початку ХХІ століття у вимірах трансформації форм масової комунікації; висвітлено теоретичні та практичні засади розбудови системи професійної музичної освіти в галузі естрадного музичного мистецтва. Уточнено поняття «естрадне музичне мистецтво», що інтерпретується в дослідженні як складний культурно-мистецький феномен, що функціонує в просторі масової культури та охоплює широкий спектр жанрів, напрямів та стилів популярної інструментальної та вокальної музики. Поглиблено уявлення про роль вокальних талант-шоу та пісенного конкурсу Євробачення як чинників, що сприяють культурній євроінтеграції сучасної української естрадної музики; розуміння значення освітньої діяльності сучасних мистецьких закладів вищої освіти як провідних осередків у підготовці фахівців у сфері естрадного музичного мистецтва України. Набули подальшого розвитку оцінка творчості сучасних представників естрадного музичного мистецтва, їх ролі в реалізації європейських інтеграційних культурно-мистецьких процесів; питання взаємодії масової музичної культури та естрадної музики, євроінтеграційних тенденцій української культури, естрадної музичної освіти.^UThe comprehensive study of pop music in the context of European integration processes in Ukraine in the late XX – early XXI century is carried out in the research. The semantic parameters according to which the European integration of Ukrainian pop music into the modern European cultural space takes place are substantiated. The main tendencies of evolutionary processes of pop music art of the end of the XX – the beginning of the XXI century are traced in measurements of transformation of forms of mass communication. The theoretical and practical principles of building a system of professional musical education in the field of pop musical art are substantiated.The concept of "pop musical art" which is interpreted in the study as a complex cultural and artistic phenomenon is clarified. It operates in the space of mass culture and covers a wide range of genres, trends and styles of popular instrumental and vocal music. Perceptions of the role of vocal talent shows and the Eurovision Song Contest as factors contributing to the cultural European integration of modern Ukrainian pop music are deepened. The understanding of the importance of the educational activity of modern art institutions of higher education as leading centres in the training of specialists in the field of pop music of Ukraine is improved. Evaluation of the work of modern representatives of pop music and their role in the implementation of European integration cultural and artistic processes is further developed. The issues of interaction of mass music culture and pop music, European integration tendencies of Ukrainian culture, and pop music education are studied.The European integration vector of modern Ukrainian pop art is manifested in 1) combining nationally marked elements of Ukrainian musical culture with the benefit of European and world popular music; 2) using English as communicative language and Ukrainian as a nationally marked language in the songs; 3) creative cooperation with popular European musical pop artists; 4) presentations and promotions of Ukrainian artists' creativity abroad; 5) orientation to European humanitarian and cultural values; 6) the process of introducing of modern pop musical art into commerce and making it available on the European and world musical market.Most Ukrainian pop artists choose a European integration vector positioning themselves as Ukrainian artists. The national component, combined with world musical trends, is an important marker for Ukrainian pop musical art, in particular for the bands VV, Kozak System, Kazka, DakhaBrakha, Onuka, Alina Pash, who combine folk motives with rock music (VV, Kozak System), pop music (Kazka), electronics (Onuka) and hip-hop (Alina Pash). The musicians focus on the European cultural values in their compositions. In particular, such as perception of a national cultural tradition in the context of multiculturalism (VV, Alina Pash), folklore as genetic roots of cultural tradition, which created a variety of cultures of Europe (VV, Kozak System, Kazka, DakhaBrakha, Onuka, Alina Pash), appealing to important topics in society, reviewing important social and political events (Okean Elzy, Kozak System, The Hardkiss), freedom and dignity of man as the highest value (Kozak System).The Eurovision song contest had an integrational direction among musical variety competitions from the very beginning. Ukrainian artists won this competition twice (Ruslana in 2004 and Jamala in 2016), first of all, thanks to musical compositions that have successfully combined the Ukrainian and Crimean Tatar Folklore with a modern musical language. The victory of these performers, as well as the prizes of other Ukrainian artists in Eurovision, allowed Europeans to get to know Ukrainian musical culture in a new way and helped young artists to enter the European cultural space.The musical talent shows of the European format, among which in Ukraine the most popular are Karaoke on the Maidan, Chance, Star Factory, Superstar, People's Star, Sing as a Star also are a factor in the cultural European integration of Ukrainian pop art. Several Ukrainian pop artists, including Tonya Matvienko, Mélovin, Tayanna, Alina Pash, Kazka became famous abroad thanks to the talent shows, even though they are commercial and aimed primarily at the spectacularity of the process but not finding new stars.Pop vocal as the most demanded direction of pop musical art is taught in many artistic educational institutions of various levels nowadays. Modern programs of preparation of a variety of vocalists developed using world pedagogical experience in this area are in line with all requirements for the formation of professional competencies of the pop singer. That is why Ukrainian pop artists are required throughout the world.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
20.

Мацюк С. М. 
Інформаційна технологія прогнозування та оптимального управління процесом крупнокускового дроблення руди / С. М. Мацюк. — Б.м., 2021 — укp.

прогнозуючої моделі технологічного процесу в реальному часі. Рішення завдання полягає в розробці інформаційної технології синтезу оптимального регулятора за функціоналом узагальненої роботи на основі прогнозуючої моделі процесу, яка формується в реальному часі шляхом структурно-параметричної ідентифікації процесу з використанням інтелектуальних базисних функцій (нейронних мереж і гібридних мереж з нечіткою логікою) по структурному (мінімуму зсуву) і параметричного (мінімуму помилки) критеріям з використанням глобальних (прямий випадковий пошук і генетичний алгоритм) і локальних (градієнтних) методів оптимізації.Запропонована інформаційна технологія дозволяє в 1,85 раз знизити похибки управління і підвищити на 3,8% продуктивність подальшого процесу самоздрібнювання по вхідний руді. Ключові слова: крупнокускове дроблення, інформаційна технологія, оптимальний регулятор, функціонал узагальненої роботи, ідентифікація, прогнозуюча модель, нейронна мережа, нечітка логіка, генетичний алгоритм.^UThis thesis is submitted to obtain a Ph. D (Candidate of Technical Sciences) in specialty 05.13.06 – information Technology – Dnipro University of Technology, Dnipro, 2021.This dissertation addresses the current scientific problem of improving the operating quality and management processes for large-scale ore crushing. This is achieved during uncertain conditions and information about its state. The use and development of information technology seeks to optimize the process with management based on the identification of predictive process models in real time. The solution lies in the development of information technology for the optimal controller synthesis for the functionality of generalized work. This is based on a predictive process model. This model is formed in real time by structural and parametric identification of the process using intelligent basic functions (neural networks and hybrid networks with fuzzy logic). The foregoing applies to structural and parametric (minimum error) criteria using global (direct random search and genetic algorithm) and local (gradient) optimization methods.The method of the optimal controller synthesis for the process of large-scale ore crushing has been improved. This method consists of finding the minimum functionality of the generalized work by taking into account the required depth of the forecast. This is done by summing up the components of the function and the cost function for quality control. This ensures the correct synthesis of the optimal controller for delayed processes.The complex method of structural and parametric identification of a nonlinear dynamic process was further developed. This method includes determining the required sampling interval of the process while taking into account its stochastic and dynamic properties. This reduced the error of the process model to the value of 0.0357. The proposed information technology allows control errors to be reduced by1.85 times.A modified method of structural and parametric identification has been developed. This includes the choice of the discrediting interval during the process when determining its characteristics. It also encompasses the required amount of data which allows the dynamic and stochastic properties of the process to be taken into account.The functional structure of the automated system by the process of large-scale ore crushing has been developed as well as the software application of the proposed techniques and algorithms of identification. The optimum controller that allows expenses for research and design of control systems to be reduced has been developed as well. For SCADA Siemens, an interface of a large crusher-operator- technologist has been developed, which allows modelling by way of a real technological process.Keywords: large-scale crushing, information technology, optimal regulator, generalized work functionality, neural network, fuzzy logic, genetic algorithm.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського