Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (62)Книжкові видання та компакт-диски (81)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>A=Козак В$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 6
Представлено документи з 1 до 6

      
1.

Козак В.М. 
Відтворення родючості темно-сірого опідзоленого грунту залежно від утримання міжрядь у насадженнях яблуні: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.03 / В.М. Козак ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2008. — 21 с. — укp.

Досліджено питання відтворення родючості темно-сірих опідзолених грунтів Правобережного Лісостепу України під впливом різних систем утримання міжрядь у насадженнях яблуні. Вивчено вплив чорного пару, природного залуження та різних сидератів (люпину, гірчиці, гороху, вико-вівсяної суміші) на фізичні, водно-фізичні, фізико-хімічні, агрохімічні властивості грунту, процеси перетворення біомаси трав, що висіваються у міжряддях саду, врожайність і якість плодів. Експериментально доведено й обгрунтовано позитивний вплив сидератів на інтенсивність новоутворення гумусу, кількість доступної та легкодоступної вологи, поживний режим грунту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П255.1-4 + П032.6 +
Шифр НБУВ: РА359764

Рубрики:

      
2.

Козак В.А. 
Кримінальна відповідальність за торгівлю людьми (аналіз складу злочину): Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.08 / В.А. Козак ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2003. — 20 с. — укp.

Розглянуто положення про те, що торгівля людьми посягає на групу однорідних суспільних відносин, які забезпечують свободу, честь і гідність особи. Наведено додаткові аргументи на користь того, що головним безпосереднім об'єктом торгівлі людьми є суспільні відносини, які забезпечують свободу людини. Вперше питання основного безпосереднього об'єкта торгівлі людьми вивчено шляхом аналіза структурних елементів суспільного відношення, на яке безпосередньо посягає даний злочин. Вперше досліджено механізм скоєння шкоди об'єкту торгівлі людьми. Зроблено висновок, що у торговлі людьми відсутній додатковий обов'язковий безпосередній об'єкт. Обгрунтовано положення про те, що додатковим факультативним безпосереднім об'єктом торгівлі людьми можуть виступати суспільні відносини, які забезпечують життя, здоров'я, статеву свободу або недоторканість, честь і гідність людини, її трудові права, порядок перетинання державного кордону України. Доведено, що торгівля людьми є злочином із форсальним складом. Розглянуто положення про те, що діяння як обов'язкова ознака об'єктивної сторони торгівлі людьми може виражатися у трьох різних формах: продаж людини; її інша оплатна передача; здійснення стосовно людини будь-якої іншої незаконної угоди, пов'язаної із законним або незаконним переміщенням за її згодою або без згоди через державний кордон України для подальшого продажу або іншої передачі іншій особі (особам). Обгрунтовано недоцільність використання у диспозиції ст. 149 КК цивільно-правового терміну "угода". Запропоновано замінити його терміном "незаконні дії". Наведено нове визначення моменту закінчення злочину у кожній із трьох форм його зовнішнього прояву. Аргументовано, що торгівля людьми може бути вчинена лише з прямим умислом. Уперше встановлено, що виконавцем торгівлі людьми у формі продажу або іншої оплатної передачі людини є тільки особа, яка передає потерпілого (так званий "продавець"). Доведено, що виконавцем злочину у третій формі (здійснення стосовно людини будь-якої іншої незаконної угоди, пов'язаної із законним або незаконним переміщенням за її згодою або без через державний кордон України для подальшого продажу або іншої передачі іншій особі (особам) є "продавець" (особа, яка передає потерпілого) та "покупець"(особа, яка заволодіває потерпілим; одержує його від "продавця"). На підставі результатів аналізу ознак складу злочину торгівлі людьми розроблено пропозиції щодо удосконалення чинної назви та диспозиції ст. 149 КК України 2001 року.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)113 +
Шифр НБУВ: РА322843

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Козак В.Г. 
Облік і аналіз корпоративних цінних паперів (на прикладі ВАТ асоціації "Укрсортнасіннєовоч"): Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.04 / В.Г. Козак ; Київ. нац. екон. ун-т. — К., 2001. — 20 с. — укp.

Узагальнено розуміння цінних паперів як економічної категорії, що виражає суспільно-економічні відносини, наділені певними властивостями. Обгрунтовано методичні підходи до класифікації цінних паперів, визначено принципи їх оцінки. Проаналізовано стан управлінського та фінансового обліку на підприємствах, обгрунтовано організаційні, методичні принципи обліку цінних паперів, фінансових вкладень. Запропоновано систему рахунків для обліку цінних паперів, фінансових вкладень та їх руху. Удосконалено методику аналізу фінансового стану підприємства, яка базується на на конкретних даних з прив'язкою до певних статей балансу та системи коефіцієнтів. Наведено пропозиції щодо вдосконалення обліку цінних паперів, зважаючи на їх емісію, продаж на вторинному ринку й анулювання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4Укр)229.0-149.3 + У053.9(4Укр)290-93 + У052.9(4Укр)241.514-149.3 + У053.9(4Укр)421.14-93
Шифр НБУВ: РА317156 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Транспорт   
4.

Козак В.Р. 
Розробка і впровадження вібродіагностичних систем для компресорних установок автомобільних газонаповнювальних компресорних станцій: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.15.13 / В.Р. Козак ; Івано-Франків. держ. техн. ун-т нафти і газу. — Івано-Франківськ, 2000. — 21 с. — укp.

Розроблено і створено системи вібродіагностування для компресорних установок газонаповнювальних компресорних станцій (АГНКС). Наведено результати теоретичних і експериментальних досліджень, функціональні характеристики розробленої вібродіагностичної апаратури. Визначено параметри основних джерел вібрації, пов'язані з динамічними взаємодіями основних конструктивних елеметів компресорних установок. Визначено залежності між вібраційними параметрами і технічним станом основних вузлів та деталей компресорних установок АГНКС. Розроблено систему діагностування даних установок. Річний економічний ефект від впровадження системи діагностування на АГНКС за реальних умов експлуатації складає 520 тис грн.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О33-082.057-4
Шифр НБУВ: РА309217 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Транспорт   
5.

Козак В. В. 
Удосконалення організації функціонування мережі міжнародних транспортних коридорів на основі вимог інтероперабельності: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.22.01 / В. В. Козак ; Укр. держ. акад. залізн. трансп. — Х., 2011. — 20 с.: рис. — укp.

Вперше сформовано оптимізаційну динамічну модель стратегічного розвитку інтероперабельності мережі міжнародних транспортних коридорів (МТК), яка на відміну від існуючих дозволяє визначити послідовність впровадження множини можливих заходів (спорудження другої колії, спрощення митних операцій тощо) з урахуванням їх життєвого циклу, що надає можливість створити та впровадити високоефективну систему просування транзитивних вантажопотоків. Формалізовано процес функціонування технічних і прикордонних передавальних станцій у межах транспортних коридорів на тактичному рівні у термінах апарату мереж Петрі, яка на відміну від існуючих дозволяє змоделювати роботу станцій в єдиній мережі з урахуванням їх взаємовпливу. Розроблено імітаційну модель керування пропускою спроможністю транспортних коридорів, яка дозволяє надати гнучкість системі МТК, за рахунок використання топології мережі для внутрішньодержавних перевезень. Удосконалено інформаційно-керувальну систему Укрзалізниці шляхом інтегрування розробленого комплексу моделей на АРМ працівників Головного управління перевезень (ЦД) УЗ, що забезпечує інтелектуальне супроводження процесу управління МТК на стратегічному та практичному рівнях.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О188.402
Шифр НБУВ: РА384191 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
6.

Козак В. М. 
Трофічна активність лісових видів диплопод Rossiulus kessleri та Megaphyllum kievense за впливу важких металів і пестицидів у лабораторному експерименті: автореферат дис. ... д.філософ : 101 / В. М. Козак. — Б.м., 2023 — укp.

Дисертаційна робота присвячена дослідженню впливу хімічних речовинагрогенного та техногенного походження на організми багатоніжок улабораторних умовах: різних концентрацій важких металів і пестицидів на зміну маси тіла Rossiulus kessleri (Lochmander, 1927) та Megaphyllum kievense (Lohmander, 1928), інтенсивність споживання корму, темпи утворення екскрементів і фракційний склад їх трофічного субстрату. Виявлено концентрації полютантів, що спричиняють загибель диплопод. Установлено концентрації досліджених речовин, менш токсичні для багатоніжок.Уперше в лабораторних умовах охарактеризовано вплив різних концентрацій сульфатів заліза та міді на трофічну активність M. kievense;установлено закономірність токсичного впливу свинцю та кадмію на організм M. kievense; виявлено стимулювальний ефект концентрацій гербіцидів Раундап і Ураган Форте на темпи споживання корму особинами R. kessleri; визначено залежність зміни маси тіла багатоніжок R. kessleri від концентрацій фунгіциду Хорус; встановлено такі концентрації препаратів Омайт, Пенкоцеб, Ридоміл Голд, Фалькон, що припиняють споживання корму та знижують інтенсивність утворення екскрементів R. kessleri; вказано концентрації інсектицидів Нурелл Д та Актеллік, що зумовлюють загибель багатоніжок R. kessleri.Різні концентрації досліджених полютантів спричиняють змінив оранізмах диплопод. У градієнті досліджених концентрації FeSO4·7H2O (10–1, 10–2, 10–3, 10–4, 10–5, 10–6, 10–7 і 10–8 мг/г сухої підстилки) встановлено відсутність достовірних змін маси тіла M. kievense. У процесі живлення диплоподи пришвидшили розкладання підстилки за зростання концентрацій заліза в кормі. Маса підстилки зменшується на 47,0 ± 0,72 % та на 46,1 ± 1,76 % за дії 10–1 і 10–2 мг/г заліза.Концентрація міді 10–1 мг/г підстилки гальмує зростання маси тілаM. kievense. За дії концентрацій 10–7–10–2 мг міді/г підстилки зростання маси тіла не відрізняється від контрольних тварин, які не споживали корм,збагачений іонами міді. Споживання корму диплоподами не змінюєтьсязалежно від досліджених концентрацій металу. Під час живлення кормовими субстратами з умістом різних концентрацій міді та заліза особини M. kievense змінили фракційний склад підстилки. Маса фракції > 2,05 мм зменшилась, а 0,70–1,05 мм – зросла, що зумовлено накопиченням екскрементів Julidae та подрібнених рослинних залишків.Шкідливі метали для диплопод – кадмій і свинець. Високі концентраціїкадмію зумовлюють 100 % смертність M. kievense. Маса тіла багатоніжок за 3 мг/кг кадмію зростає повільніше, ніж у контрольній групі. За концентрації свинцю 30 мкг/кг підстилки диплоподи достовірно знижують прибавку маси тіла (0,10 мг/добу) порівняно з контролем (0,74 мг/добу). За максимальної концентрації кадмію та свинцю підстилка повільніше розкладається мікроорганізмами.Кормовий субстрат, оброблений різними пестицидами , що використовують у сільському господарстві, токсичний для Julidae. Гербіциди Ураган Форте (2,8•10–10–2,8•10–1 мг/г підстилки) та Раундап (3•10–3–3•10–1 мг/г підстилки) достовірно не змінюють масу тіла R. kessleri. Ці два препарати збільшують споживання кормового субстрату та темпи утворення екскрементів особинами диплопод. Інсектициди Актеллік, Омайт і Біотлін, внесені у підстилку, достовірно не змінюютьмасу тіла Julidae протягом 30-добового лабораторного експерименту. Більшість особин R. kessleri перестають споживати кормовий субстрат. Темпи утворення екскрементів достовірно знижуються за дії чотирьох інсектицидів (Нурелл Д, Омайт, Біотлін і Бі-58). Високі концентрації препаратів Актеллік і Нурелл Д спричиняють 100 % загибель R. kessleri. Фунгіциди Пенкоцеб, Ридоміл Голд зумовлюють припинення споживаннякормового субстрату за концентрацій (4,8•10–2 і 4•10–2 мг/г підстилки), аФалькон – лише за дії максимальної концентрації (1,1•10–1 мг/г підстилки).Маса тіла багатоніжок відносно контролю достовірно не змінюється під часживлення кормом з умістом препаратів Пенкоцеб, Фалькон і Ридоміл Голд.Внесення у садки цих трьох фунгіцидів достовірно знижує темпи утворення екскрементів особинами R. kessleri. Диплоподи припиняють живитись кормом із низькою концентрацією фунгіциду Тілт (1,5•10–3 мг/г підстилки). Препарати Тіовіт Джет і Хорус не впливають на темпи споживання корму диплоподами. Маса тіла досліджуваних Julidae за впливу цих фунгіцидів збільшується.^UThe dissertation is devoted to research of influence of chemicals of agrogenicand technogenic origin on organisms of millipedes in laboratory conditions: various concentrations of heavy metals and pesticides on the change in body weight of Rossiulus kessleri (Lochmander, 1927) and Megaphyllum kievense (Lohmander, 1928), on the intensity of feed consumption, the rate of excretion and the fractional composition of their trophic substrate. Concentrations of pollutants that cause diplopod death have been identified. Concentrations of investigated substances less toxic to millipedes have been established.For the first time in the laboratory conditions of Oles Honchar Dnipro NationalUniversity, we characterized the influence of different concentrations of iron and copper sulfates on the trophic activity of M. kievense. The regularity of toxic effects of lead and cadmium on the body of M. kievense was established and the stimulating effect of concentrations of herbicides Roundup and Urahan Fort on the rate of feed consumption by individuals of R. kessleri was revealed. We determined the dependence of the change in body weight of R. kessleri millipedes on the concentrations of Horus fungicide and established such concentrations of Omite, Penncozeb, Ridomil Gold, Falcon that stop feeding and reduce the intensity of the formation of R. kessleri excrements. We determined the concentrations of insecticides Nurelle D and Actellic, which cause complete death of R. kessleri millipedes.Concentrations of insecticides Nurelle D and Actellic, which cause complete death of R. kessleri millipedes, were also reported for the first time.Different concentrations of the studied pollutants cause changes in theorganisms of diplopods. In the gradient of the studied concentrations of FeSO4·7H2O (10–1, 10–2, 10–3, 10–4, 10–5, 10–6, 10–7 and 10–8 mg/g of dry litter) the absence of significant changes in body weight of M. kievense were found. In the process of feeding diplopods accelerated the decomposition of litter with increasing concentrations of iron in the feed. Litter weight decreases by 47.0 ± 0.72 % and by 46.1 ± 1.76 % under the action of 10–1 and 10–2 mg/g of iron.Copper concentration of 10–1 mg/g of litter inhibits the growth of M. kievensebody weight. At concentrations of 10–7–10–2 mg copper/g of litter, body weightgrowth does not differ from control animals that did not consume copper solution. Feed consumption by diplopods does not change depending on the studied concentrations. During the consumption of feed substrate containing different concentrations of copper and iron, individuals of M. kievense changed the fractional composition of the litter. The weight of the fraction > 2.05 mm decreased and the fraction 0.70–1.05 mm increased due to the accumulation of Julidae excrement and crushed plant residues.Harmful metals for diplopods are cadmium and lead. High concentrations ofcadmium cause 100 % mortality of M. kievense. The body weight of millipedes at 3 mg/kg cadmium grows more slowly than in the control group. Diplopodssignificantly reduce weight gain (0.10 mcg/day) compared to the control(0.74 mg/day) under the action of lead concentration of 30 mg/kg of litter. The litter decomposes more slowly by microorganisms under the action of the maximum concentration of cadmium and lead.Feed substrate treated with various pesticides (Actellic, Bi-58, Biotlin, NurelleD, Omite, Penncozeb, Roundup, Ridomil Gold, Tilt, Thiovit Jet, Urahan Forte,Falcon and Horus) used in agriculture is toxic to Julidae. The herbicides Urahan Forte (2.8•10–10–2.8•10–1 mg/g of litter) and Roundup (3•10–3–3•10–1 mg/g of litter) do not significantly change the body weight of R. kessleri. These two preparations increase the consumption of feed substrate and the rate of excretion of diplopods. Insecticides Actellic, Omite and Biotlin introduced into the litter do not significantly change the body weight of Julidae during 30-day laboratory experiment. Most individuals of R. kessleri cease to consume feed substrate. The rate of excretion is significantly reduced by the action of four insecticides (Nurrel D, Omite, Biotlin and Bi-58). High concentrations of Actellic and Nurelle D cause 100 % death of R. kessleri.Fungicides Penncozeb, Ridomil Gold cause the cessation of feed substrateconsumption at the action of concentrations (4.8•10–2 and 4•10–2 mg/g of litter), and Falcon causes consumption only at maximum concentration (1.1•10–1 mg/g of litter). The body weight of millipedes relative to control does not change significantly when feeding food-containing preparations Penncozeb, Falcon and Ridomil Gold. The introduction of these three fungicides in the container significantly reduces the rate of excretion by individuals of R. kessleri. Diplopods stop feeding on food with a lowconcentration of 1.5•10–3 mg/g of litter of the fungicide Tilt. Preparations Thiovit Jet and Horus do not affect the rate of diplopod feed.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського