Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (334)Книжкові видання та компакт-диски (279)Журнали та продовжувані видання (18)
Пошуковий запит: (<.>A=Коваль В$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 17
Представлено документи з 1 до 17

      
1.

Коваль В.В. 
Брест-Литовська конференція 1918 р.: діяльність делегації УНР по укладенню мирного договору з державами Четвертого союзу: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.02 / В.В. Коваль ; НАН України. Ін-т укр. археографії та джерелознавства ім. М.С.Грушевського. — К., 2002. — 19 с. — укp.

Здійснено джерелознавчий порівняльний аналіз документів, що відображають перебіг Брестської мирної конференції. Періодизовано хід перговорів між делегаціями УНР та інших держав. Зроблено висновок, що в Бресті проходили дві паралельні конференції - між Четвертим Союзом і Росією та між Четвертим Союзом і Україною. Доведено, що Брест-Литовський мирний договір було укладено відповідно до українських вимог і пропозицій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(2)611.29-607 + Т3(4Укр)611-6
Шифр НБУВ: РА318357 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
2.

Коваль В.О. 
Граничні теореми для операторно-нормованих мартингалів та розв'язків стохастичних рівнянь: Автореф. дис... д-ра фіз.-мат. наук: 01.01.05 / В.О. Коваль ; НАН України. Ін-т математики. — К., 2003. — 32 с. — укp.

Досліджено сильні межові теореми для багатовимірних мартингалів, нормованих невипадковими лінійними операторами, та розв'язки багатовимірних стохастичних рекурентних (і диференційних) рівнянь. Знайдено загальні достатні умови типу Прохорова - Лоева збіжності майже напевно до нуля та обмеженості майже напевно операторно-нормованих послідовностей випадкових векторів, за допомогою яких виведено умови збіжності до нуля та обмеженості операторно-нормованих багатовимірних мартингалів з дискретним часом. Розглянуто мартингали з додатковими обмеженнями, зокрема, мартингали з моментами вищих порядків та субгауссівські мартингали. Деякі результати узагальнено на мартингали з неперервним часом. Розглянуто рівняння авторегресії зі стискаючим оператором у сепарабельному банаховому просторі. Одержані результати застосовуються для знаходження точних констант у швидкості збіжності багатовимірних процедур стохастичної апроксимації загального виду. Досліджено точну асимптотичну поведінку майже напевно розв'язків багатовимірних рівнянь авторегресії та їх узагальнень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В171.4,0 +
Шифр НБУВ: РА327266

Рубрики:

      
3.

Коваль В.С. 
Методи та алгоритми побудови карти середовища мобільного робота з використанням злиття сенсорних даних: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.23 / В.С. Коваль ; Держ. ком. зв'язку та інформатизації України, НАН України. Держ. НДІ інформац. інфраструктури. — Л., 2004. — 20 с. — укp.

Удосконалено відомі та розроблено нові методи побудови карти середовища мобільного робота з використанням злиття сенсорних даних, які використовуються під час навігації мобільних роботів у складних випадках неструктурованого довкілля. Запропоновано три нові методи побудови локальної карти середовища у полярній системі координат та у вигляді сітки зайнятості в 3D просторі, що базується на статистичній і нейромережній обробці показань ультразвукових та інфрачервоних сенсорів, а також використанні структурованого світла та відеокамери, що дало змогу зменшити обчислювальну складність у два рази та підвищити точність карти середовища в 1,6 - 6 разів. Розроблено структуру інтелектуальної підсистеми керування мобільним роботом, за якої шляхом оцінки часових затримок основних модулів робота обгрунтовано вибір обчислювальних засобів для задачі побудови карти середовища. Створено структуру програмного забезпечення системи керування мобільним роботом, яка дає змогу обгрунтувати структури даних на даталогічному рівні, а також адаптувати протокол взаємодії клієнт - сервер. Наведено два методи підвищення достовірності карти середовища мобільного робота шляхом зменшення завад у 3 рази.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З965,941-01 +
Шифр НБУВ: РА333480

Рубрики:

      
4.

Коваль В. В. 
Мультигармонічні плазмо-пучкові супергетеродинні лазери на вільних електронах: автореф. дис. ... канд. фіз.-мат. наук : 01.04.01 / В. В. Коваль ; Сум. держ. ун-т. — Суми, 2010. — 22 с. — укp.

Побудовано самоузгоджену мультигармонічну кубічно-нелінійну теорію плазмо-пучкового супергетеродинного лазера на вільних електронах як з доплертронною, так і Н-убітронною накачкою. Показано, що дані системи мають більші інкременти зростання, ніж еквівалентні двопотокові супергетеродинні лазери на вільних електронах. З'ясовано суттєву роль вищих гармонік пучкових хвиль, в тому числі на процеси насичення в даній системі. Визначено, що основні механізми насичення пов'язані з нелінійним зміщенням частоти та захопленням плазмовою хвилею електронів пучка. Доведено, що на базі супергетеродинних плазмо-пучкових лазерів на вільних електронах можна створювати джерела потужного електромагнітного випромінювання в міліметровому-субміліметровому діапазонах довжин хвиль.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З86-530.1
Шифр НБУВ: РА377229 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Коваль В.М. 
Надійність і стійкість комерційних банків: оцінка та регулювання: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.04.01 / В.М. Коваль ; Київ. нац. екон. ун-т. — К., 2001. — 17 с. — укp.

На базі проведеного дослідження сформульовано основні економічні засади надійного та стійкого функціонування комерційних банків. Конкретизовано сутність та проаналізовано основні фактори впливу на надійність і стійкість комерційних банків. Розроблено комплексну схему грошових потоків банку, яка дозволяє підвищити рівень управління надійністю та стійкістю банків. Вивчено різноманітні способи підтримки оптимального співвідношення між ліквідністю банків у системі регулювання їх надійності та стійкості. Досліджено основні методи оцінки та мінімізації банківських ризиків з метою підвищення ефективного функціонування банку. Вдосконалено методику управління ліквідністю і доходністю банків. Обгрунтовано коло показників, які можна використовувати під час оцінки надійності та стійкості банків. Запропоновано шляхи удосконалення механізму оцінки та регулювання даних показників.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)262.181.34
Шифр НБУВ: РА314110 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Коваль В.Ю. 
Нуклеїнові кислоти крові та жовчі в діагностиці захворювань гепатобіліарної системи: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.02 / В.Ю. Коваль ; Київ. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2003. — 18 с.: рис. — укp.

Розроблено нові диференційно-діагностичні критерії об'єктивної діагностики хронічного безкам'яного холециститу (ХБХ), хронічних токсичного та медикаментозного гепатитів за допомогою визначення нуклеїнових кислот у крові та жовчі, наявності антитіл до денатурованої і неденатурованої ДНК класу G, показників гуморального імунітету IgG та Ig M. Запропонований метод є високоінформативним на ранніх стадіях захворювань гепатобіліарної системи та дає реальну можливість судити стосовно локалізації патологічного процесу, прогнозувати перебіг хвороби. Вивчено спектри люмінесценції нуклеїнових кислот крові та жовчі, показано їх діагностичне значення. Надано об'єктивну оцінку лікувального ефекту дії препарату "Детокс Клінс" у хворих на ХБХ, розроблено схему його використання в комплексному лікуванні хронічного медикаментозного гепатиту та хронічного токсичного гепатиту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.5-45 +
Шифр НБУВ: РА327637

Рубрики:

      
7.

Коваль В.В. 
Оптимізація структур і управління веденими пристроями синхронізації телекомунікаційних мереж: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.12.02 / В.В. Коваль ; Держ. ун-т інформ.-комунікац. технологій. — К., 2007. — 32 с. — укp.

Розроблено прикладні методи оптимізації структур і управління веденими пристроями синхронізації телекомунікаційних мереж (ВПС ТКМ) з періодичними задаючими впливами, управляючими діями та величинами, якими управляють. Виконано класифікацію ВПС і формалізовано характеристики розроблених оригінальних цифрових формувачів періодичних управляючих дій, які використано для розробки засобів синхронізації на діючих ТКМ. Знайдено оригінальні матриці лінійного перетворення неоднорідних диференційних рівнянь ВПС до коагульованої форми. Розроблено аналітичний метод еквівалентних перетворень та оптимізації за наношвидкодією управлінь ВПС, який враховує періодичність задаючих, управляючих дій і величин, якими управляють. Розроблено новий метод оптимізації структур та ієрархічного управління ВПС, з використанням якого побудовано високоефективні наношвидкодіючі формувачі сітки прецизійних частот ТКМ. На базі розроблених методів синтезовано та практично реалізовано конкурентоспроможні ВПС, які експериментально досліджено за лабораторних умов і на діючих ТКМ. Встановлено, що впровадження розроблених ВПС вітчизняного виробництва на різних рівнях ієрархії мережі синхронізації сприяє вирішенню проблеми забезпечення якісною синхроінформацією цифрових ТКМ галузі зв'язку України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З889.8-04 +
Шифр НБУВ: РА350114

Рубрики:

      
8.

Коваль В.О. 
Особливості валеологічної підготовки майбутніх соціальних педагогів у вищих навчальних закладах: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.05 / В.О. Коваль ; Луган. нац. пед. ун-т ім. Т.Шевченка. — Луганськ, 2007. — 20 с. — укp.

Проаналізовано теоретичні засади, зміст, мету та завдання валеологічної підготовки майбутніх педагогів у контексті особистісно орієнтованої парадигми. Теоретично визначено й експериментально перевірено особливості ефективної організації процесу валеологічної підготовки майбутнього соціального педагога за умов професійної педагогічної освіти. Шляхом педагогічного експерименту доведено, що впровадження розробленої структурно-функціональної моделі валеологічної підготовки програми "Валеологічна діяльність соціального педагога" підвищує її рівень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч312.354.5 +
Шифр НБУВ: РА348823

Рубрики:

      
9.

Коваль В.О. 
Патріотичне виховання учнів у процесі вивчення української літератури в старших класах загальноосвітньої школи: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.02 / В.О. Коваль ; Ін-т педагогіки АПН України. — К., 1999. — 16 с. — укp.

У дисертації представлено теоретично обгрунтовану та експериментально перевірену систему роботи над формуванням патріотичної вихованості старшокласників у процесі вивчення творів художньої літератури. Її суть полягає у поетапному формуванні патріотичних почуттів учнів з використанням сучасних форм, методів і прийомів навчально-виховної роботи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4УКР)р2-34 + Ч421.352.13

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
10.

Коваль В.В. 
Процесна організація корпоративного управління діяльністю операторів телекомунікацій: автореф. дис... канд. екон. наук: 03.00.04 / В.В. Коваль ; Одес. нац. акад. зв'язку ім. О.С.Попова. — О., 2009. — 20 с. — укp.

Розроблено й обгрунтовано теоретичні та методичні підходи до процесної організації корпоративного управління розвитком оператора телекомунікацій. Досліджено сучасні теоретичні засади даного управління з урахуванням креативності, що забезпечує гнучкість, якість послуг, що надаються, та результативність бізнес-процесів. На підставі комплексного аналізу вдосконалено суть досліджених категорій "бізнес-процес", "процесна організація", що дозволило обгрунтувати доцільність впровадження методу реінжинірингу бізнес-процесів в управлінні розвитком клієнтської бази послуг інфокомунікацій. Обгрунтовано підхід до оцінювання результативності бізнес-процесів моделі еТОМ операторів телекомунікацій. Обгрунтовано та запропоновано методичний підхід щодо оцінювання збалансованості стратегічної системи процесно-орієнтованого управління через використання причинно-наслідкових зв'язків стратегічних складових збалансованої системи показників і побудови структурної схеми корпоративної стратегічної карти оператора телекомунікацій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)386.0-21 +
Шифр НБУВ: РА364237

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Коваль В.В. 
Соціалізація неповнолітніх у пенітенціарних установах: автореф. дис. ... канд. пед. наук : 13.00.05 / В.В. Коваль ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 2010. — 22 с. — укp.

Проаналізовано стан проблеми соціалізації неповновнолітніх правопорушників у соціально-педагогічній теорії та практиці, вивчено специфіку середовища та соціалізуючих процесів у пенітенціарних установах для неповнолітніх. Розроблено модель соціалізуючого процесу неповнолітніх у пенітенціарній установі, визначено основні стратегічні напрями й етапи соціально-педагогічної діяльності за умов пенітенціарних установ, місце та функції соціального педагога в організації соціально-педагогічного супроводу неповнолітніх правопорушників у пенітенціарній установі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*148:Ч30 + Ю952.1
Шифр НБУВ: РА372030 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
12.

Коваль В. М. 
Тонкі плівки нанокристалічного кремнію, леговані європієм та ітрієм, для оптоелектроніки: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.27.01 / В. М. Коваль ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 2010. — 20 с. — укp.

Проведено моделювання впливу нанокристалітів і домішок рідкісноземельних металів на зонну будову й електропровідність матеріалу, а також показано їх вплив на фоточутливі характеристики фотоприймачів, що забезпечило теоретичне підгрунтя у пошуку оптимальних технологічних режимів. Встановлено зв'язок наноструктури та хімічного складу плівок з технологічними параметрами синтезу. Встановлено, що електропровідність та фоточутливість нанокристалічних кремнієвих плівок зростає у разі збільшення степені кристалічності матеріалу, водночас як зростання УФ-чутливості спостерігається у разі зменшення розмірів нанокристалітів. Встановлено зростання електропровідності, фото- та УФ-чутливості кремнієвої плівки у разі введення до її складу домішків рідкісноземельних металів. Досліджено вплив домішок РЗМ на величину фото-енергорушійної сили гетеропереходів на основі плівок нанокристалічного кремнію. Запропоновано технологічні режими, в яких фото- та УФ-чутливість фоторезисторів і фотодіодів, а також ефективність та стабільність фотоелектричних перетворювачів досягає максимальних значень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З843.312 + З854.2-03
Шифр НБУВ: РА376711 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
13.

Кальян Д. О. 
Автоматизація процесу контролю показників якості пристроїв синхронізації цифрових сигналів багатономенклатурного виробництва / Д. О. Кальян. — Б.м., 2020 — укp.

Дисертацію присвячено вирішенню наукового завдання, яке полягає у розробленні автоматизованої системи контролю показників якості пристроїв синхронізації цифрових сигналів, що складається з програмного забезпечення та блока первинних перетворювачів з підсистемою фазового автопідстроювання частоти опорного генератора. У дисертації вперше розроблено багатоканальну автоматизовану систему контролю показників якості пристроїв синхронізації, адаптивний цифровий фазовий дискримінатор, що забезпечує первинне перетворення похибки інтервалу часу в цифровий сигнал, оптимальну за швидкодією підсистему фазового автопідстроювання частоти ієрархічної структури; визначено граничні умови, за яких періодичність характеристики фазового дискримінатора не впливає на тривалість оптимальних за швидкодією перехідних процесів, формалізовано визначення температурної нестійкості тривалості перехідного процесу зразкового сигналу. Інструментами для розроблення були Simulink/MATLAB, Quartus Prime Lite Edition, Excel, Embarcadero RAD Studio. Проведено дослідження автоматизованої системи контролю в процесі багатономенклатурного гнучкого виробництва пристроїв синхронізації різного призначення.^UThe thesis is devoted to solving a scientific problem, which consists in the development of an automated system for monitoring quality indicatorsof digital signal synchronization devices, which consists of the software of the block of primary converters with a phase-locked loop subsystem of the reference generator frequency. In the dissertation work, for the first time were developed: a multichannel automated system for monitoring quality indicators of synchronization devices, adaptive digital phase discriminator, which provides the primary conversion of the time interval error into a digital signal, speed-optimal subsystem of phaselocked loop of the hierarchical structure; the boundary conditions were determinedunder which the periodicity of the phase discriminator characteristics does not affect the duration of the transient processes that are optimal in terms of speed, determining temperature instability of the duration of the transient process of the reference signal was formalized. The used tools were Simulink/MATLAB, Quartus Prime Lite Edition, Excel, Embarcadero RAD Studio. A study of an automated control system in the process of multi-product flexible manufacturing system of synchronization devices for various purposes was done.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
14.

Небога Т. В. 
Теоретико-методичне забезпечення інноваційного розвитку інфокомунікаційної сфери національної економіки / Т. В. Небога. — Б.м., 2021 — укp.

Об'єкт – процес розробки та обґрунтування теоретико-методичних положень та науково-практичних рекомендацій щодо забезпечення інноваційного розвитку інфокомунікаційної сфери національної економіки; мета – розробка та обґрунтування теоретико-методичних положень та науково-практичних рекомендацій щодо забезпечення інноваційного розвитку інфокомунікаційної сфери національної економіки; методи – класифікації, групування, узагальнення, аналізу та синтезу, порівняльно-історичний, схематичного та графічного зображення, статистичний, економіко-математичного моделювання та кореляційно-регресійного аналіз; новизна – науково-методичний підхід до формування стратегічного напряму забезпечення розвитку інфокомунікаційної сфери в частині групування етапів реалізації управлінських заходів, що об'єднані прогнозно-аналітичним, інтенсифікаційно-орієнтованим та атестаційним модулями, реалізація якого сприятиме активізації інноваційних процесів у всіх сферах економічної діяльності та розвитку інноваційної інфраструктури національної економіки шляхом впровадження високотехнологічних інновацій; наукові підходи до визначення стану і тенденцій розвитку інфокомунікаційної сфери України на основі аналізу запропонованого переліку ключових якісних та кількісних показників діяльності її економічних агентів, що надає можливість визначити основні проблеми цієї сфери та обґрунтувати сценарії її стратегічного розвитку; методичні підходи до структуризації інфокомунікаційної сфери на основі виділення її основних класифікаційних ознак із урахуванням багатоаспектності, багатомірності та мультифункціональності, що, в свою чергу, дозволяє виокремити її складові (інноваційну, інфраструктурну, виробничу, споживчо-обслуговуючу) як окремі специфічні підсистеми, що мають свої характерні риси та дозволяють визначити інфокомунікаційну сферу як глобальну мережеву інфраструктуру; підхід до визначення сутності економічної категорії «інноваційна інфраструктура», що розкриває її значення в системі відтворення суспільних відносин інноваційного типу, який, на відміну від існуючих, поглиблює використання складових, функцій та завдань інноваційної інфраструктури та розкриває зміст її логічної форми, представлений комплексом взаємопов'язаних елементів, які створюють необхідну і достатню основу для забезпечення реалізації виробничих відносин суб'єктів інноваційної діяльності на всіх стадіях інноваційного циклу; методичні засади розвитку інноваційної інфраструктури, які базуються на впровадженні організаційних заходів щодо функціонування її елементів та врахуванні інноваційного циклу на макро-, мезо-, мікрорівнях, який, на відміну від існуючих, враховує системоутворюючу функцію інфокомунікаційної сфери, що реалізується на двох рівнях – у її власній організації (ендогенно), та у функціонуванні усієї інноваційної інфраструктури в цілому (екзогенно) і може виступати ключовою складовою національної інноваційної політики; науковий підхід до формування державної політики інноваційного розвитку інфокомунікаційної сфери, який, на відміну від існуючих, враховує комплекс цілей, розподілення функцій економічних агентів, системний підхід до управління інфраструктурою, та передбачає створення інноваційно-інвестиційних хабів для формування інформаційної бази даних та обміну знаннями за основними науково-технічними розробками, тенденціями ринку інновацій та для оприлюднення моніторингу реалізації інвестиційних та інноваційних програм на регіональному і національному рівнях; ступінь впровадження – використовують в діяльності Департамент економічного розвитку і торгівлі Одеської обласної державної адміністрації, Департамент фінансів Вінницької обласної державної адміністрації, Агентство транскордонного співробітництва «Єврорегіон «Нижній Дунай», Одеська національна академія зв'язку ім. О.С. Попова.^UObject - the process of development and substantiation of theoretical and methodological provisions and scientific and practical recommendations to ensure the innovative development of the national economy infocommunication sphere; purpose - development and substantiation of theoretical and methodical provisions and scientific and practical recommendations for ensuring the innovative development of the national economy infocommunication sphere; methods - classification, grouping, generalization, analysis and synthesis, comparative-historical, schematic and graphical representation, statistical, economic-mathematical modeling and correlation-regression analysis; scientific novelty - scientific and methodological approach to the formation of a strategic direction for the development of infocommunication in terms of grouping stages of implementation of management measures, combined with forecasting-analytical, intensification-oriented and certification modules, the implementation of which will promote innovation in all areas of economic activity and development innovation infrastructure of the national economy through the introduction of high-tech innovations; scientific approaches to determining the state and trends of the infocommunication sphere of Ukraine based on the analysis of the proposed list of key qualitative and quantitative indicators of its economic agents, which provides an opportunity to identify the main problems of this sphere and justify scenarios of its strategic development; methodical approaches to the structuring of the infocommunication sphere based on the selection of its main classification features taking into account multifaceted, multidimensional and multifunctional, which, in turn, allows to distinguish its components (innovation, infrastructure, production, consumer services) as separate specific subsystems characteristics and allow to define the infocommunication sphere as a global network infrastructure; approach to defining the essence of the economic category "innovation infrastructure", which reveals its importance in the system of reproduction of social relations of innovative type, which, unlike existing ones, deepens the use of components, functions and tasks of innovation infrastructure and reveals the content of its logical form. related elements that create the necessary and sufficient basis for ensuring the implementation of production relations of the subjects of innovation at all stages of the innovation cycle; methodological principles of innovation infrastructure development, which are based on the implementation of organizational measures for the functioning of its elements and taking into account the innovation cycle at macro-, meso-, micro-levels, which, unlike existing ones, takes into account the system-forming function of infocommunication sphere. own organization (endogenously), and in the functioning of the entire innovation infrastructure as a whole (exogenously) and can be a key component of national innovation policy; scientific approach to the formation of state policy of innovative development of the infocommunication sphere, which, in contrast to existing ones, takes into account a set of goals, distribution of functions of economic agents, a systematic approach to infrastructure management, and provides for the creation of innovation and investment hubs. scientific and technical developments, trends in the innovation market and for the publication of monitoring of the implementation of investment and innovation programs at the regional and national levels; degree of implementation - used in the Department of Economic Development and Trade of the Odessa Regional State Administration, the Department of Finance of the Vinnytsia Regional State Administration, the Agency for Cross-Border Cooperation "Euroregion" Lower Danube ", O.S. Popova Odessa National Academy of Communications.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
15.

Коваль В. П. 
Адміністративно-правовий статус військовослужбовців в Україні в умовах правового режиму воєнного стану / В. П. Коваль. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертацію присвячено комплексному дослідженню питань щодо адміністративно-правового статусу військовослужбовців в умовах дії правового режиму воєнного стану. У роботі досліджено законодавче регулювання адміністративно-правового статусу військовослужбовців в Україні. Акцентовано увагу на тому, що важливим аспектом у системі забезпечення національної безпеки та оборони у сучасних умовах розвитку української державності є чітка та докладна регламентація адміністративно-правового статусу військовослужбовців. Проведено ґрунтовний аналіз доктринальних підходів щодо розуміння терміна військове законодавство та на підставі цього під останнім запропоновано розуміти чітко структуровану систему нормативно-правових приписів, нормативно-правових актів та інститутів законодавства, що в комплексі регламентують організацію та функціонування Збройних Сил України та інших військових формувань, правовий статус військовослужбовців, органів військового управління з метою максимально ефективного забезпечення національної безпеки та обороноздатності України. Розкрито сутність військового законодавства, його спрямованість, а також наведено критерії ефективності правового регулювання питань, що складають його предмет. У роботі розкрито елементи, що входять до структури адміністративно-правового статусу військовослужбовців. У межах дисертаційного дослідження здійснено аналіз основних видів особливих правових режимів, що зумовлено тим, що організація та функціонування сектору безпеки і оборони України, реалізація адміністративно-правового статусу військовослужбовців можуть здійснюватися у межах різних правових режимів, кожен з яких має свою специфіку реалізації. У роботі сформульовано адміністративно-правову концепцію воєнного стану, яка складається з таких компонентів: 1) організаційний; 2) нормативний; 3) причинний; 4) процедурний; 5 забезпечувальний; 6) змістовний; 7) компетенційний; 8) особистісний. З урахуванням запропонованої концепції у роботі розкриваються теоретичні та практичні аспекти воєнного стану як особливого правового режиму. У роботі проаналізовано основні напрями трансформації адміністративно-правового статусу військовослужбовців в умовах дії правового режиму воєнного стану та виокремлюються такі три напрями: передтрансформаційний, компетентний та елементаційний. Акцентовано увагу на критеріях, які визначають специфічні різновиди трансформації елементів адміністративноправового статусу військовослужбовця.^UThe dissertation is devoted to the complex research of questions concerning the administrative and legal status of servicemen in the conditions of action of a legal mode of martial law. The legislative regulation of the administrative and legal status of servicemen in Ukraine is studied in the work. Emphasis is placed on the fact that an important aspect in the system of national security and defense in the current conditions of development of Ukrainian statehood is a clear and detailed regulation of the administrative and legal status of servicemen. A thorough analysis of doctrinal approaches to understanding the term military legislation and on the basis of the latter proposed to understand a clearly structured system of regulations, regulations and legal institutions that comprehensively regulate the organization and functioning of the Armed Forces of Ukraine and other military formations, legal the status of servicemen, military administration bodies in order to ensure the most effective national security and defense capabilities of Ukraine. The essence of the military legislation, its direction is revealed, and also criteria of efficiency of legal regulation of the questions making its subject are resulted. The paper reveals the elements that are part of the structure of the administrative and legal status of servicemen. The dissertation analysis of the main types of special legal regimes, due to the fact that the organization and functioning of the security and defense sector of Ukraine, the implementation of the administrative and legal status of servicemen can be carried out within different legal regimes, each with its own specific implementation. The paper formulates the administrative and legal concept of martial law, which consists of the following components: 1) organizational; 2) normative; 3) causal; 4) procedural; 5 security; 6) meaningful; 7) competent; 8) personal. Taking into account the proposed concept, the paper reveals the theoretical and practical aspects of martial law as a special legal regime. The main analyzes of the transformation of the administrative and legal status of servicemen in the conditions of the legal regime of martial law are analyzed and the following three directions are distinguished: pre-transformation, competent and elementary. Emphasis is placed on the criteria that determine the specific types of transformation of the elements of the administrative status of a serviceman.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
16.

Коваль В. М. 
Механізми забезпечення фінансової самодостатності територіальних громад в умовах децентралізації: автореферат дис. ... д.філософ : 072 / В. М. Коваль. — Б.м., 2023 — укp.

В умовах посилення безпекових викликів, падіння темпів економічного зростання та сповільнення реформи децентралізації, зумовлених наслідками поширення пандемії, а тепер ще і широкомасштабним вторгненням росії в Україну, питання зміцнення фінансової самодостатності територіальних громад набувають особливої актуальності, бо потужне місцеве самоврядування та самодостатні громади – це основа стійкого поступу України. У результаті проведення наукового дослідження автором удосконалено змістовні інтерпретації понять «самодостатня територіальна громада» та «фінансово самодостатня територіальна громада», що дозволило поглибити теоретичні засади фінансів територіальних громад. Авторська позиція базується на припущенні про те, фінансово самодостатньою є територіальна громада, яка має сформований дієвий механізм формування та використання фінансових ресурсів, здатна самостійно забезпечити повноту реалізації суспільних послуг для мешканців громади, спроможна до саморозвитку в довгостроковій перспективі на засадах самореалізації, самоуправління та самофінансування. Визначено роль децентралізації у забезпеченні фінансової самодостатності територіальних громад та обґрунтовано її вплив на розвиток місцевого самоврядування. Показано, що значимість децентралізації у зміцненні фінансової самодостатності територіальних громад проявляється у: а) посиленні взаємодії із усіма суб’єктами економіки громади; б) забезпеченні достатності обсягів фінансових ресурсів для збалансованого розвитку громади шляхом формування цільових потоків фінансових ресурсів; в) покращенню ефективності управління фінансовими ресурсами територіальної громади через використання проєктного та процесного підходів. Запропоновано науково-методичний підхід до оцінювання фінансової самодостатності територіальних громад, який передбачає: послідовну реалізацію композиційного, емпіричного і таксономічного етапів, базується на розрахунку емпіричних показників фінансової самодостатності для міських, селищних і сільських громад. Застосування цього підходу на прикладі 73 територіальних громад Львівської області дало змогу автору робити висновки про спроможність громад до саморозвитку та забезпечення стійкого поступу. Застосування економіко-математичного моделювання, дозволило встановити та обґрунтувати причинно-наслідкові зв’язки між фінансовою самодостатністю територіальних громад та їх місцевим економічним розвитком. Це дозволяє поглибити комплексне розуміння процесів та чинників зміцнення фінансової самодостатності територіальних громад як основи їх стійкого розвитку. Конкретизовано напрями вдосконалення механізмів забезпечення фінансової самодостатності територіальних громад в умовах війни в Україні та сповільнення темпів реформи децентралізації, в частині: уточнення заходів з розширення повноважень ОМС з адміністрування місцевих податків та зборів; оновлення методики розрахунку горизонтального вирівнювання податкоспроможності місцевих бюджетів; розширення прав громад у доступі до інвестиційних ресурсів; унормування інституційних основ завершення реформи децентралізації. Дослідження європейських практик забезпечення фінансової самодостатності територіальних громад дало змогу визначити можливості їх імплементації в частині таких фінансових інструментів як податки на економічну діяльність та місцеві запозичення. Сформульовані у роботі теоретичні положення, науково-методичні та практичні рекомендації сприятимуть покращенню фінансової самодостатності територіальних громад, а відтак і їх відновленню та стійкому зростанню.^UIn the context of increasing security challenges, falling economic growth and slowdown in decentralization reform due to the effects of the pandemic, and now Russia's large-scale invasion of Ukraine, the issue of strengthening the financial self-sufficiency of territorial communities is of particular relevance, since strong local self-government and self-sufficient communities are the basis for Ukraine's sustainable development. As a result of the research, the author has improved the meaningful interpretation of the concepts of "self-sufficient territorial community" and "financially self-sufficient territorial community", which allowed to deepen the theoretical foundations of territorial community finance. The author's position is based on the assumption that a financially self-sufficient territorial community is a community that has an established effective mechanism for the formation and use of financial resources, is able to independently ensure the full implementation of public services for community residents, and is capable of self-development in the long term on the basis of self-realisation, self-government and self-financing. The role of decentralization in ensuring the financial self-sufficiency of territorial communities is determined and its impact on the development of local self-government is substantiated. It is shown that the significance of decentralization in strengthening the financial self-sufficiency of territorial communities is manifested in: a) strengthening interaction with all subjects of the community economy; b) ensuring the sufficiency of financial resources for the balanced development of the community through the formation of targeted financial resource flows; c) improving the efficiency of financial resource management of the territorial community through the use of project and process approaches. The article proposes a scientific and methodological approach to assessing the financial self-sufficiency of territorial communities, which involves: the consistent implementation of the compositional, empirical and taxonomic stages, based on the calculation of empirical indicators of financial self-sufficiency for urban, settlement and rural communities. The application of this approach on the example of 73 territorial communities in the Lviv region allowed the author to draw conclusions about the ability of communities to self-develop and ensure sustainable progress. The use of economic and mathematical modelling allowed to establish and substantiate the cause-and-effect relationship between the financial self-sufficiency of territorial communities and their local economic development. This allows to deepen a comprehensive understanding of the processes and factors of strengthening the financial self-sufficiency of territorial communities as the basis for their sustainable development. The author specifies the directions for improving the mechanisms for ensuring the financial self-sufficiency of territorial communities in the context of the war in Ukraine and the slowdown in the pace of decentralization reform, in terms of: clarifying measures to expand the powers of local authorities to administer local taxes and fees; updating the methodology for calculating the horizontal equalization of the tax capacity of local budgets; expanding the rights of communities to access investment resources; and regulating the institutional framework for completing the decentralization reform. The study of European practices of ensuring the financial self-sufficiency of territorial communities made it possible to determine the possibilities of their implementation in terms of such financial instruments as taxes on economic activity and local borrowing. The theoretical provisions, scientific, methodological and practical recommendations formulated in this paper will contribute to improving the financial self-sufficiency of territorial communities, and thus to their recovery and sustainable growth.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
17.

Коваль В. А. 
Діагностичне та прогностичне значення маркерів пошкодження аерогематичного бар’єру легенів у дітей з гострою лейкемією: автореферат дис. ... д.філософ : 228 / В. А. Коваль. — Б.м., 2024 — укp.

Метою дослідження було удосконалення діагностики та прогнозування пошкодження легень у дітей з гострою лейкемією шляхом вивчення структурно-функціональних змін компонентів аерогематичного бар’єру. У дослідженні визначено клінічні варіанти легеневих ускладнень у дітей з гострою лейкемією. Підтверджено діагностичне та прогностичне значення показників спірографії. Доповнено наукові дані щодо стану аерогематичного бар’єру легень у дітей з гострою лейкемією на різних етапах програмного лікування та у довготривалій ремісії, що підтверджується достовірним підвищенням рівнів показників загальних фосфоліпідів, IL-6 та TGF-β у конденсаті повітря, що видихається, а також сироваткового VEGF-A. Визначено додаткові діагностично-прогностичні показники формування легеневих ускладнень у дітей з гострою лейкемією під час протоколів лікування, а саме рівні у конденсаті повітря, що видихається на початку хіміотерапії загальних фосфоліпідів >132,15 ммоль/л, IL-6 >47,64 пг/мл Рівні IL-6 у конденсаті повітря, що видихається >52,08 пг/мл мали прогностичне значення для прогнозування пневмонії у дітей з гострою лейкемією під час протоколів лікування. Діагностично-прогностичне значення для формування віддалених легеневих ускладнень мали рівні загальних фосфоліпідів у конденсаті повітря, що видихається >131,16 ммоль/л, рівні IL-6 у конденсаті повітря, що видихається >25,19 пг/мл, рівні TGF-β у конденсаті повітря, що видихається >22,14, рівні сировоткового VEGF-А >196,28 пг/мл після завершення хіміотерапії. Рівні фосфоліпідів у конденсаті повітря, що видихається >138,12 ммоль/л, рівні сироваткового VEGF-А >198,66 пг/мл після завершення програмного лікування мали прогностичне значення для формування фіброзу легень у довготривалій ремісії.^UThe aim of the study was to improve the diagnosis and prognosis of lung damage in children with acute leukemia by studying the structural and functional changes in the components of the blood-air barrier. The study identified clinical variants of pulmonary complications in children with acute leukemia. The diagnostic and prognostic value of spirometry parameters has been confirmed. Scientific data on the state of the blood-air barrier of the lungs in children with acute leukemia at various stages of treatment protocols and in acute leukemia survivors, which is confirmed by a significant increase in the levels of phospholipids, IL-6 and TGF-β in the exhaled breath condensate, as well as serum VEGF-A. New diagnostic and prognostic indicators of the formation of pulmonary complications in children with acute leukemia during treatment protocols were determined, namely, levels in exhaled breath condensate at the beginning of chemotherapy of total phospholipids >132.15 mmol/l, IL-6 >47.64 pg/ml. Levels of IL-6 in exhaled breath condensate >52.08 pg/ml were predictive of pneumonia in children with acute leukemia during treatment protocols. After completion of treatment protocols, the levels of total phospholipids in exhaled breath condensate >131.16 mmol/l, IL-6 levels exhaled breath condensate >25.19 pg/ml, TGF-β levels in exhaled breath condensate >22.14, serum VEGF-A levels >196.28 pg/ml were indicative for pulmonary complications in acute leukemia survivors. Levels of phospholipids in the exhaled air condensate >138.12 mmol/l, levels of serum VEGF-A >198.66 pg/ml after completion of program treatment had prognostic value for the formation of pulmonary fibrosis in acute leukemia survivors.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського